Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) DaFlava


DaFlava
csendes tag

Sziasztok.
Nagy bajban vagyok sracok. Azt ne kerdezzetek hogy miert, de "veletlen" átallitodott a port mapping a NAS admin kezelofeluleteben. Ugy nez ki hogy az FTP portnak a 80-as portot adtam meg.
Eredmenye az lett kogy tobbe mar nem erem el a web-es kezelofeluletet.

Hogy tudom ezt putty-val vagy barmilyen modon visszaallitani? Linuxbol tiszta luke vagyok, tudnatok segiteni?
Ha ki kell resetelnem az egeszet abba beleorulok :DD

Elore is koszonom.

...ha hülyébb lennék, öntöznötök kéne

(#15452) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy NAS326-os Zyxel NAS. Szeretném telepíteni a MetaRepository-t. Ez alapján próbálkozom, itt van egy külön szekció, mely szerint: "On this NAS there is no subdirectory \\<NAS>\admin\zy-pkgs\. Just add the zy-pkgs subdirectory."
Ez így is van, alapból az volt az admin könyvtárban download és firmware könyvtár semmi más. Létrehoztam a zy-pkgs könyvtárat, belemásoltam a kiterjesztés nélküli web_prefix file-t, benne a http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/ sorral. Rányomok a retrieve from internet gombra és csak a gyári csomagokat hozza fel. Tudna valaki segíteni, hogy mit rontok el?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15453) Tonyk válasza DaFlava (#15451) üzenetére


Tonyk
veterán

Reseteld ki nyugodtan, az adatok megmaradnak.

Vagy:

- https-be volt -e kapcsolva? Ha igen, akkor azon próbálkozz.
- FFP alól nézz bele a /etc/service_conf/httpd_zld.conf-ba és írd át a
Listen 80 -at, mondjuk Listen 180-ra, metsd el a fájlt, majd
ez után pedig add ki ezt a parancsot:
LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

Majd próbáld meg a http://nas-ip:180 -on elérni. (pl.: http://192.168.0.110:180 )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15454) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Udv
Most vettem egy 325v2 nast es azt szeretnem kerdezni hogy ip-camot hogyan lehetne osszehozni vele hogy a nasra rogzitsen megadott meretig.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#15455) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Valószínűleg totálisan OFF lesz a kérdésem, de mivel nincs más Zyxel NAS-sal foglalkozó aktív téma így megkérdezném itt.

4 fiókos NAS542 vásárlása előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy a gyári, módósításmentes szoftver tud-e időzített leállítást és ébresztést (WoL?) vagy FFP kell hozzá?

Köszönöm!

Üdv. core2

(#15456) Geripapa válasza Neil Watts (#15455) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ezeket már a 320 is tudta, nem hiszem hogy nem lenne abban benne. De ha letöltöd a használati utasitását akkor abba tuti ben lesz...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15457) s4tch válasza Neil Watts (#15455) üzenetére


s4tch
veterán

ftp://ftp.zyxel.com/NAS542/application_note/NAS542_1.0.0.pdf

WoL van benne.

(#15458) Neil Watts válasza Geripapa (#15456) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszönöm! Nem véletlenül kérdeztem. :)

A leírásában nem találtam ilyen funkciót. Wake On LAN van, de bizonyos ídőben való biztonságos leállítást nem találtam gyárilag.

Shutdown daemon. Ezt találtam, de ez mug ugyen nem gyári.

Azt kellene megoldanom, hogy pontban 22:00-kor biztonságosan leálljon, majd reggel 7:00-kor bekapcsoljon.

Lehetséges ez?

Köszi!

Üdv. core2

(#15459) krealon válasza SAMYka (#15454) üzenetére


krealon
veterán

"ip-camot hogyan lehetne osszehozni vele hogy a nasra rogzitsen megadott meretig."

Az IP-CAM beallitasai kozott megadod, hogy a NAS-odon milyen protokol (FTP, SMB, stb.), felhasznalonev, jelszo, es eleresi utvonal szerint tud fajlokat tarolni.
Persze elotte a megfelelo tarolasi modot (szerver engedelyezese, felhasznalo letrehozasa) be kell allitani a NAS-on.

(#15460) Mr Dini válasza Neil Watts (#15458) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Szia!

Az időzített kikapcsolás menni fog, viszont a bekapcsolással lesz egy kis gondod. A WoLhoz ugyanis egy magic packetet kell küldeni a nas mac címére (persze van olyan router, ahol nem csak mac címmel működik). Tehát a nas magát nem fogja felébreszteni... Én úgy használom, ha kell, hogy van egy crontab szkript a routeremben, aminek meg van adva, hogy küldjön WoL packetet a nas felé a megadott időben.

Ezzel viszont az a gond, hogy többnyire csak custom fw-s (pl Tomato) routerekben lehet cronjobokat létrehozni.

De nem ajánlom, hogy sűrűn kapcsolgasd a nas-t, mert a hdd-nek szerintem az a legjobb, ha folyamatosan megy.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15461) Neil Watts válasza Mr Dini (#15460) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Azt megoldom egy hálózatra között Pi-vel :)

"De nem ajánlom, hogy sűrűn kapcsolgasd a nas-t"

24-ből 17 órát bekapcsolva töltene. De tőlem aztán mehet bátran, ha 6-7 méterről már hallani sem lehet :) (Az 540-ről nem találtam hangtesztet.)

Kicsit már:

Ha belerakok egy 3-4TB lemezt (ém mondjuk X időközönként mégegyet-mégegyet amíg 4 nem lesz) akkor az kivitelezhető hogy mondjuk 2-nél RAID0-ba rendezzem a lemezeket, amikor meg 3-4 lesz akkor átrakjam RAID5-be? Vagy ehhez ne igazán kezdjek hozzá adatokkal a lemezen, igaz? :P

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#15462) Geripapa válasza Mr Dini (#15460) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nekem a ki és a bekapcsolás is megy, meg a gépemről is tudok magic paketot küldeni úgy is működik:
Sőt még újra indítást is tudnék választani.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15463) Neil Watts válasza Geripapa (#15462) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszi! :)) (Gondolom ez megvan az 54x vonalon is)

Üdv. core2

(#15464) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Frissitettem a nas firmware-t a 325v2-on. Eddig ment minden bongeszobol szepen de a frissites utan mar csak chrome-ba ment es most mar ott sem. A chrome eljut addig hogy felhasznaloi nev\jelszo de aztan semmi. Mi lehet a gond?
A TM fut azt gui-val elerem.

Krealon: koszi

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#15465) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam 16 gigányi adatot felmásolni az NSA310-re amit meguntam miután 20 órát kellett volna várni rá (ilyen 800kb/sec másolási sebességgel.) Eredetileg így van összekötve: NAS->kábel->router->kábel->PC
Próbáltam közvetlenül is PC-vel, akkor is ezt a sebességet értem el. Egy 2 terás WD vinyó van benne.

Formáznom kellene esetleg? Vagy mi lehet a probléma?

(#15466) Geripapa válasza marcyman (#15465) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szerintem elöször hálózat szinten kellene ellenörizned hogy felépül e a gigabites kapcsolat mindenhol (gép<>ruter ; ruter<>nas) vagy csak a 10 es van meg...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15467) Tonyk válasza marcyman (#15465) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a 16GB-nyi adat nem véletlen rengeteg apró fájlokból áll? Mondjuk ide is kevés a 800KB/s, de ez lehet az egyik ok. A másik lehetséges ok, hogy engedélyezve van-e az óriás keret a nason? Ha igen vagy kapcsold ki, vagy ellenőrizd, hogy minden eszköz támogatja-e az óráskeretek használatát, amin keresztül megy az adat. (router, switch, hálókártya), Ha igen, minden eszköz ugyanolyan keretméretre legyen állítva!
Kábelezéssel minden ok? CAT5e? Gépeden pl nincs 10Mbit/s -ra korlátozva a hálózati kapcsolat? Duplex/half-duplex?

szerk:

"Formáznom kellene esetleg? "

Formázás már akkor megtörtént, amikor beletetted a nasba a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15468) zambozoli válasza SAMYka (#15464) üzenetére


zambozoli
senior tag

Töröld ki a böngészési előzményeket, indítsad újra a böngészőt és OK lesz!

Üdv:ZZ

(#15469) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Szenvedek egy kicsit a MetaRepository-val, már a pingelés sem megy ( a gyári beépített sem, nem csak az SSHs). Annyit segítettek, hogy elvileg rossz a DNS vagy gateway beállításom. "Your nas has no valid dns and/or gateway configured. That is blocking now."

Nem igazán értem, hogy mi lehet a gond. Elsődleges DNS kiszolgáló az a router ip címe (másodlagos nincs), gateway szintén. Mask: 255.255.255.0. Portot kéne nyitnom a routerből, hogy működjön a ping? (Ha igen, akkor melyiket?)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15470) Tonyk válasza CactuS (#15469) üzenetére


Tonyk
veterán

Honnét pingeled? belülről vagy kívülről?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15471) CactuS válasza Tonyk (#15470) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amit ők kértek, hogy SSHval csatlakozzak a NASra és ott adjam ki a ping parancsot. De ugye van egy beépített is a Control Panel/ Network diagnostics alatt. Ott sem megy. Sőt, most nézem, hogy amikor beüzemeltem, akkor volt firmware update (04/15) gond nélkül, most viszont nem is talál frissítést: Connection to the server hung. Pedig nem változtattam a hálózati beállításokon.

10 centire van mellette egy DS214, ugyanabba a switchbe bedugva, annak nincsen ilyen gondja. Ugyanaz a mask, csak más IPcím és más port, de mindkét esetben van beállított port forward a routerben.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15472) Tonyk válasza CactuS (#15471) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó, tehát nem a nast nem tudod pingelni, hanem a nasról kifelé nem tudsz, és gondolom nem is belső hálózati ip-t akarsz nyösztetni, hanem valami külső ip-t.
Nos, ha ez nem megy, akkor valóban a dns beállításokkal lesz a gond.
Nem véletlen T-s neted van D-link routerrel?
Gateway maradjon a router ip-je, de a dns-nek a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4-et add meg. Most nézd meg, hogy van-e ping a távoli hoszton.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15473) taylor67


taylor67
tag

Sziazstok!

NSA320-on nem érem el böngészőből a payload-ot se LAN-ból, se kintről. Web-es felületen néztem, minden be van állítva. Régebben működött, hosszú idő után most szerettem volna újra használni.
Hogyan tudom megnézni egyéb módon?

(#15474) CactuS válasza Tonyk (#15472) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Holnap megnézem, egyébként igen, talált, kifelé akarok hálózaton kívülre pingelni. A router egy Tplink WDR3600as, a net viszont T-s ADSL. Köszönöm a segítséget, sikítok, ha van eredmény. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15475) Neil Watts válasza CactuS (#15474) üzenetére


Neil Watts
veterán

A T-nél van valami nyűg ha jól rémlik, elkezdtek IP natolni. Nem lehet, hogy ez a gond?

Üdv. core2

(#15476) #79335424 válasza taylor67 (#15473) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól emlékszem, akkor alapértelmezetten a webes felület a 7272 -es porton van, a remote kliens pedig a 7227 -en.

(#15477) Tonyk válasza Neil Watts (#15475) üzenetére


Tonyk
veterán

T-s ADSL valóban natoláson esett át, de ez a kifelé menő pinget nem befolyásolja.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15478) CactuS válasza Tonyk (#15472) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Beállítottam elsődlegesnek a 8.8.8.8-at, másodlagosnak a 8.8.4.4-et, de a helyzet változatlan, továbbra is azt írja ki firmware keresésnél, hogy Connection to the server hung. Pingelésnél a.root-servers.net: Failed to receive response from a.root-servers.net, please try another host or check the network status. Asztali gépről ugyanez a cím pingelése működik. Én ezt nem értem. :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15479) Tonyk válasza CactuS (#15478) üzenetére


Tonyk
veterán

Szúrj már be egy képet a nas ip beállításairól:

FFP alól:

ifconfig

majd: cat /etc/resolv.conf

valamint a ping -elésről

esetleg még egy traceroute index.hu -t

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15480) CactuS válasza Tonyk (#15479) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nincs FFP, a MetaRepository telepítésnél elakadtam. SSH alatt a ping ezt adta vissza:

[link]

A Zyxel felületéről nézve: ipv6 tiltva, ipv4: [link], DNS: [link], ping eredménye: [link], firmware keresés eredménye: [link].

Routerből MAC cím alapján fixen megkapja a 192.168.1.201-es ip címet.

SSH:

~ $ traceroute index.hu
traceroute: bad address 'index.hu'

~ $ cat /etc/resolv.conf
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

/ $ ifconfig
egiga0 Link encap:Ethernet HWaddr 58:8B:F3:DB:D8:EF
inet addr:192.168.1.201 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::5a8b:f3ff:fedb:d8ef/64 Scope:Link
UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:5427 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:3313 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:532
RX bytes:1434953 (1.3 MiB) TX bytes:2131086 (2.0 MiB)
Interrupt:193

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1
RX packets:731 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:731 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:170843 (166.8 KiB) TX bytes:170843 (166.8 KiB)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15481) Tonyk válasza CactuS (#15480) üzenetére


Tonyk
veterán

erre mit mond?

cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15482) CactuS válasza Tonyk (#15481) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

/ $ cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6
0

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15483) Tonyk válasza CactuS (#15482) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor próbáld meg tényleg kikapcsolni az ipv6-ot

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15484) Tonyk válasza Tonyk (#15483) üzenetére


Tonyk
veterán

bocsi, átmenetileg így:

su
sh -c 'echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/egiga0/disable_ipv6'

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15485) CactuS válasza Tonyk (#15483) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Menüben hiába állítom át, akkor is marad a 0 érték. Van esetleg valami ötleted arra, hogy hogyan kéne tényleg kikapcsolni?

Edit: közben láttam a parancssori módosítást.

Ifconfig: kikerült az egiga0-ból az ipv6:

egiga0 Link encap:Ethernet HWaddr 58:8B:F3:DB:D8:EF
inet addr:192.168.1.201 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:14157 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:7024 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:532
RX bytes:3672860 (3.5 MiB) TX bytes:5682397 (5.4 MiB)
Interrupt:193

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1
RX packets:1234 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1234 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:263708 (257.5 KiB) TX bytes:263708 (257.5 KiB)

Viszont így sem megy a dolog. Kellene neki egy restart? Vagy azzal akkor elveszik a beállítás?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15486) Neil Watts válasza Tonyk (#15477) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jahogy kifelé...
Nem szabad már este aktívan fórumoznom :D

Üdv. core2

(#15487) CactuS válasza CactuS (#15485) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Már arra gondolok, hogy a frissített firmwareben van elb*szva valami. Mert update előtt ugye ment a firmware frissítés keresése is, hiszen azt úgy szedte le, azóta meg nem megy....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15488) Tonyk válasza CactuS (#15485) üzenetére


Tonyk
veterán

"Kellene neki egy restart?"

Ez így ideiglenes, restart után visszaáll. Tehát kiadtad ezt az utasítást:

su
sh -c 'echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/egiga0/disable_ipv6'

ez után a cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6 -nak 1-et kéne visszaadni eredményül. Ha ez így van, akkor próbáljuk meg az interfészt ki-be kapcsolni:

ifdown egiga0 && ifup egiga0

teszt

Szerk: Ha így sem megy, lehet megpróbálnék egy reset-et. Adatot nem érint majd a reset! Bár lehet valami blődség a hiba, ami kiszúrja a szemünket. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15489) CactuS válasza Tonyk (#15488) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

~ # sh -c 'echo 1 > /proc/sys/net/ipv6/conf/egiga0/disable_ipv6'
~ # cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6
0
~ # cat /proc/sys/net/ipv6/conf/egiga0/disable_ipv6
1
~ # ifconfig
egiga0 Link encap:Ethernet HWaddr 58:8B:F3:DB:D8:EF
inet addr:192.168.1.201 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST NOTRAILERS RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:15719 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:11075 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:532
RX bytes:4176909 (3.9 MiB) TX bytes:22852492 (21.7 MiB)
Interrupt:193

ifdown not found :F

~ # ifdown egiga0 && ifup egiga0
sh: ifdown: not found

Reset már megvolt, a két füttyentéses, teljesen 0 admin beállítással, minden automatán jelszó beírás után sem bír FW-t keresni. Adatokat nem féltem, még semmi nincs rajta és igazából egy időzített ki-be kapcsolós elkülönített backup cucc lesz majd részben (Rsync, ha egyszer össze tudom heggeszteni).

Egyre jobban hajlok afelé, hogy valami gebasz van az új firmwareben és az kavar be. Hozzá nem értésem persze nem akadályozza éles látásomat, szóval ez igazából egy halvány tipp. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15490) stroge


stroge
csendes tag

sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. transmissiont frissítettem 2.82-ről 2.92-re, az ffp/installed mappában ottvan a 2.92-es, de a webes TM felület még mindig 2.82-t ír. reboot is volt, cache ürítés is. NAS admin felületen packages alatt is 2.82-es verzio jelentkezik.
van valakinek ötlete, hogy miért?
Továbbá hogyan tudom megnézni ssh-n, hogy mik a telepített csomagok verziói?

köszi előre is!
edit: továbbá szeretném kérdezni, hogy funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/transmission-2.92-arm-1.txz miért mondja azt, hogy nincs ilyen mappa? pedig van, ellenőriztem, nem írtam el semmit, root-ként vagyok belogolve, de adminként is ezt írja.
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15491) Tonyk válasza CactuS (#15489) üzenetére


Tonyk
veterán

Ping belső hálóra megy minden gond nélkül?

Külső hálóra ip pingelésre van-e válasz? Tehát nem domaint, hanem a hozzá tartozó ip-t pingeled.

pl index.hu esetében:

ping 217.20.130.99

(#15490) stroge

"továbbá szeretném kérdezni, hogy funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/transmission-2.92-arm-1.txz miért mondja azt, hogy nincs ilyen mappa?"

Egyrészről ennek a vége egy fájlnév, tehát nem mappa.
Másrészről ha pedig a tényleges hibaüzenet az, hogy nincs ilyen fájl, akkor kisbetű-nagybetű probléma lehet, ami linux alatt nem mindegy! De nézd meg, hogy erre mit köp:

ls -l /i-data/md0/admin/nsa/transmission-2.92-arm-1.txz

Ha azt, hogy nincs ilyen, akkor valamit elírtál az útvonalban. Javaslom, hogy útvonal írásakor egy-egy betű beírása (könyvtárnév vagy fájlnév) után nyomkodd a tab-ot, majd az kiegészíti a helyes névre, ha van olyan. Így nem lehet elírni, ha pedig csipog, akkor nincs olyan kezdetű könyvtár vagy fájlnév.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15492) stroge válasza stroge (#15490) üzenetére


stroge
csendes tag

kicsúsztam az időből :(
Most erre a parancsra
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/Transmission-2.92-arm-1.txz
azt írja, hogy already installed, de a weben még 2.82-t ír...???

(#15493) Tonyk válasza stroge (#15492) üzenetére


Tonyk
veterán

Távolítsd el:
funpkg -r /i-data/md0/admin/nsa/Transmission-2.92-arm-1.txz

Szedd le a 2.82-es is

salcker -r Transm

Itt csillagozd ki a 2.82-est és távolítsd el.

Tedd fel a 2.92-est. Konfiguráld, indítsd el.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15494) stroge válasza Tonyk (#15493) üzenetére


stroge
csendes tag

szia, köszi!
leszedtem mindkettőt, ellenőriztem, nem volt fent egy verzio sem, aztán installáltam a 2.92-est. majd mondom konfigolom, de a settings.json nem változott, a jó konfig megmaradt. ettől még felment rendesen a tm?
a web interface szerint még mindig 2.82.
:U
szerk: remélem, jó settings.json-t editelek a i-data/.system/zy-pkgs/config/Transmision mappában.

[ Szerkesztve ]

(#15495) Tonyk válasza stroge (#15494) üzenetére


Tonyk
veterán

nem, ez a gyári programcsomagos elérési útja.

Az FFP-s a rendszerint a /ffp/tm/.transmission-daemon alatt van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15496) stroge válasza Tonyk (#15495) üzenetére


stroge
csendes tag

én nem találok ffp/tm-et, az ffp a usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp mappára mutat, ami alatt nincs tm :(

szerk: ezeket találtam:
/usr/local/apache/htdocs/adv,/pkg/Transmission/transmission/web/settings.json
/usr/local/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web/settings.json
/usr/local/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json
/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/etc/transmission/settings.json
/i-data/db19d979/.zyxel/zy-pkgs/gui/Transmission/transmission/web/settings.json
/i-data/db19d979/.zyxel/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json
/i-data/db19d979/.zyxel/zy-pkgs/ffproot/ffp/etc/transmission/settings.json
/etc/zyxel/zy-pkgs/Transmission/settings.json

[ Szerkesztve ]

(#15497) CactuS válasza Tonyk (#15491) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem megy, még a routert se tudom pingelni, ahogy a WAN címeket sem:

~ $ ping 192.168.1.1
PING 192.168.1.1 (192.168.1.1): 56 data bytes

^C
--- 192.168.1.1 ping statistics ---
1546 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15498) Tonyk válasza stroge (#15496) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor keresd meg: find / -name settings.json

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15499) Tonyk válasza CactuS (#15497) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor nincs más hátra, mint, hogy dobj egy e-mailt a zyxel magyar supportjára. Nagyon segítőkészek! (voltak eddig)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15500) stroge válasza Tonyk (#15498) üzenetére


stroge
csendes tag

kerestem, előző postomban van az eredmény, így melyik a módosítandó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.