Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) SutPet válasza Prosectura2 (#15250) üzenetére


SutPet
aktív tag

Hát megpróbálom majd hogy ha lekorlátozom mit csinál de nem szeretném megint újrarakni az egsézet... twonky-t én is tiltottam és felraktam a minidlna-t. 2.84-est ffp-ből szedted? lehet az lesz először megpróbálom hogy legyalulom a TM-et és ffp-ből feltolok egy másikat. De szeretném belőni stabilra mert nem akarom álandóan oda vissza másolgatni az adataimat a biztonság érdekében.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15252) SutPet válasza Prosectura2 (#15250) üzenetére


SutPet
aktív tag

Nos ha lejebb veszem a letöltési sebességet akkor visszaesik a cpu használat. Nincs erre valami okosság? Végre megszabadultam tréhómtól és normális letöltési sebességem van erre a nas nem bírja, nem hittem hogy ~10MB/s így megakasztja. :(

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15253) krealon válasza SutPet (#15252) üzenetére


krealon
veterán

"Nos ha lejebb veszem a letöltési sebességet akkor visszaesik a cpu használat. Nincs erre valami okosság?"

A megoldas, hogy CPU gyilkos torrent helyett, FTP-t hasznalsz.
Ha ez nem megoldhato, akkor megfelelo CPU teljesitmennyel rendelkezo NAS-ra valtasz.

(#15254) Mr Dini válasza SutPet (#15252) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nincs. A tm szinte a legjobban optimalizált torrent kliens és kb ez a max amit tud.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15255) #79335424 válasza Mr Dini (#15254) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. A Pyload nem csak letölteni tud, hanem kicsomagolni és összefűzni is. Ez szintén erőforrásigényes művelet. Ezért a Pyload -nak meg lehet adni, hogy maximálisan az össz. processzorteljesítmény hány százalékát használhatja. Ez sztem a TM -ben is megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15256) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
nsa310-be szeretném visszavarázsolni a ventillátort de kiderült hogy a csatija mini 3pines ...sosem láttam korábban ilyet és nem is találtam megvenni...vki esetleg tud ilyesmiről? esetleg elfekvőben a fiókban?
köszi

(#15257) Mr Dini válasza #79335424 (#15255) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze. Ezt a deluge is meg tudja csinálni. Mármint a kitömörítést/összefűzést és még sok más dolgot is egyszerű pluginokkal. Viszont sokkal több procit eszik, mint a tm. És bár meg lehet adni neki, h mennyit használjon maximum, mégis rosszabb a teljeítménye. Mert a tm egy "lightweight" torrent kliens, ahol a teljesítmény a lényeg. A kolléga 10 MB/s sebességet említett. Nos ezt szerintem ebből az arm5 prociból lehetetlen kihozni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15258) SutPet válasza Mr Dini (#15257) üzenetére


SutPet
aktív tag

Kihozni kilehet csak még le nem jön addig ne nagyon akarj semmi mást a nastől :D mindenesetre 5megára lekorlátozva a letöltést egyenlőre jó. ~50% körül ingázik. Viszont azon meglepődtem hogy a streamelés dlna-val szinte semmit nem eszik. tableten és telefonon is elindítottam torrent mellett és semmit nem mozdult a terhelés.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15259) #79335424 válasza SutPet (#15258) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert nincs transzkódolás és ha lenne, akkor sem a NAS csinálná. A NAS -on csak a Plex tudna transzkódolni, ha nem térdelne le tőle a NAS.

(#15260) Zsolti21012


Zsolti21012
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy nsa310 eddig tökéletesen működött 2 évig.
Ma viszont nem tudtam csatlakozni hozzá, néha csatlakozott,de akkor is csak épp hogy bejött rögtön meg is fagyot.
Volt reset, hosszú reset, ez nem oldotta meg a problémát. Viszont, ha hdd nélkül próbálok kapcsolódni akkor működik. Eddig egy wd green 1tb hdd volt benne. Sajnos nincs itthon másik hdd, hogy kipróbálnám vele a működést.
Kérdésem az lenne, hogy találkoztatok e már ilyen hibával, ennyit bír egy wd?
Semmi előzmény nem volt. Nem jelzett hibát a nas sem.

válaszokat előre is köszi.

(#15261) Tonyk válasza Zsolti21012 (#15260) üzenetére


Tonyk
veterán

" ennyit bír egy wd?"

Nálam a szervereken van olyan ami a "dobozból" kivéve, van olyan ami két nap után volt rossz. Van olyan ami 7/24-ben megy már 10. éve. Szóval erre nem lehet azt mondni, hogy ennyit bír vagy annyit bír. Jóformán szerencse kérdése.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15262) FefeeX válasza Zsolti21012 (#15260) üzenetére


FefeeX
veterán

A WD Green-ekkel elég sok gond van, ha NASba rakod, mert állandóan fejet parkoltat, ha nem állítottad át. Ezért gyakorlatilag 2 év alatt lazán le lehet gyilkolni. Nem véletlen ajánlja a WD a RED szériát a NAS-okba...
Ez kicsit olyan, mint a Ferrarit megveszed, hegesztesz rá vonóhorgot, aztán leszakad a hátulja a 2 tonnás vontatástól...

[ Szerkesztve ]

(#15263) SutPet válasza FefeeX (#15262) üzenetére


SutPet
aktív tag

És greennél ezt hol kell átállítani? csak mert nekem is azok vannak most a nas-ben. vagyis 1 új egy meg ~2 éves.

[ Szerkesztve ]

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15264) Tonyk válasza SutPet (#15263) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp alatt idle3ctl

keress itt rá, megtalálod a hogyant, de olvass el több hozzászólást is

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15265) FefeeX válasza SutPet (#15263) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt hiszem, ezt csak PC-ben lehet, parancssorban... A fenti hsz ezt cáfolja :)
Most így hirtelen linuxost találtam: [link]

Talán ez a wines

[ Szerkesztve ]

(#15266) Tonyk válasza FefeeX (#15265) üzenetére


Tonyk
veterán

szerk: előtted írom, hogy mivel kell/lehet ffp alól kikapcsolni, így nem kell pc, nem kell szerelni...

(#15263) SutPet

Hogy ne kelljen keresni :) :

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15267) FefeeX válasza Tonyk (#15266) üzenetére


FefeeX
veterán

Közben ezt is észrevettem, mindazonáltal mindkét linken sok leírás van a mikéntről és a hogyanról is...
A 2 terás RED-emben 33 a load cycle count, ez egyébként 3,12 éve fut a SMART alapján.
A 3 terásat használtan vettem, kb másfél-két éve, abban 46127 load ciklus van, de mivel a torrent a 2 teráson fut, azt ugye nem is hagyja parkolni. A 3 terásban nincs még két év üzemidő... Mondjuk ezt alkalmanként pörgeti csak fel, ha az alapról áthelyezek...

Amit nem értek, hogy miért lassabb a két vinyó közötti MC másolás, mint ha a PC-re másolok a NAS-ról TC-ben...

(#15268) Tonyk válasza FefeeX (#15267) üzenetére


Tonyk
veterán

Adat olvasás - adat írás - adat olvasás - adat írás - olvasás - ....
Ha a hálóról másolsz , akkor meg csak ír-ír-ír-ír... vagy éppen olvas-olvas-olvas-olvas.

esztet' én nem érteni : "mindkét linken sok leírás van a mikéntről és a hogyanról is"

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15269) FefeeX válasza Tonyk (#15268) üzenetére


FefeeX
veterán

"Adat olvasás - adat írás - adat olvasás - adat írás - olvasás - ....
Ha a hálóról másolsz , akkor meg csak ír-ír-ír-ír... vagy éppen olvas-olvas-olvas-olvas."

Ez akkor lenne igaz, ha egy vinyóról lenne szó, de minden esetben két vinyóról van szó, és a száz évvel ezelőtti gépem másolt UDMA módban gyorsabban két vinyó között, mint ami most a NAS-on belül elérhető. Az egyik vinyó olvas-olvas-olvas a másik meg ír-ír-ír.
A SoC a hibás a lassabb sebesség miatt?

Mit nem értesz? :) Azért hagytam benn a két linket amit betettem, mert már csak magáról a probléma mivoltáról rengeteg információ van benne, ha valakinek nem elég annyi, hogy szar és hekkelni kell.Kb Ádámtól és Évától levezetik, miért ilyen, és ez miért rossz.

(#15270) Anonymus23 válasza FefeeX (#15269) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem a vinyó a bűnös a NAS-on belüli másolás esetében, hanem a proci/SoC a szűk keresztmetszet.

;) - The Power of the Light Side

(#15271) Tonyk válasza FefeeX (#15269) üzenetére


Tonyk
veterán

"Az egyik vinyó olvas-olvas-olvas a másik meg ír-ír-ír."

És ezt az írás-olvasást ugyanaz a gyenge vezérlő/cpu végzi a hangyafingnyi cache-el, még akkor is ha külön-külön hdd-ről vanszó. Tehát ír-olvas-ír-olvas....

"ha valakinek nem elég annyi, hogy szar és hekkelni kell"

Nem feltétlen szar és nem kell hekkelni...

"Mit nem értesz?"

Mivel konkért postra válaszoltál, amiben két link is van, mertem azt gondolni, hogy arról írsz amire válaszolsz....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15272) SutPet válasza Tonyk (#15266) üzenetére


SutPet
aktív tag

Köszönöm szépen! :R Hazaérek meg is csinálom.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15273) krealon válasza Zsolti21012 (#15260) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy nsa310 eddig tökéletesen működött 2 évig.
Ma viszont nem tudtam csatlakozni hozzá, néha csatlakozott,de akkor is csak épp hogy bejött rögtön meg is fagyot.
Volt reset, hosszú reset, ez nem oldotta meg a problémát. Viszont, ha hdd nélkül próbálok kapcsolódni akkor működik.
"

Vinyo nelkul kisebb az aramfelvetel, vagyis tapellatasi gondra erdemes elsokorben gondolni, ha a winyo egyebkent rendbenlevonek latszik (PC-be epitve gond nelkul elindul, nem kattog, nem zorog).

(#15274) FefeeX válasza Tonyk (#15271) üzenetére


FefeeX
veterán

"Nem feltétlen szar és nem kell hekkelni..."

Minek hívod azt, amikor egy gyárilag valahogy megoldott cuccon nem gyári megoldásokkal módosítanod kell a vezérlést, hogy máshogy viselkedjen, mint ahogy azt gyárilag beállították?

Konkrét postra válaszoltam, amivel te konkrét posztra válaszoltál, amit megmagyaráztam, tehát arról írtam amire válaszoltam...

(#15275) Mr Dini válasza FefeeX (#15274) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez a vinyó és nem a nas hibája.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15276) Zsolti21012 válasza FefeeX (#15262) üzenetére


Zsolti21012
csendes tag

hát mikor vettem szinte azonnal ki is kapcsoltam a fejparkolás egy itteni leírás alapján.
Szóval még kipróbálom a hdd asztalin,hogy tuti az e a baj.
De, ha az a baj akkor veszek bele egy wd red. A wd red -en is ki kell majd kapcsolni a fejparkolást?
Az adatokat viszont nagyon sajnálom, nem volt rajta semmi pótolhatatlan, de akkor is 1 tb.

(#15277) Zsolti21012 válasza Zsolti21012 (#15276) üzenetére


Zsolti21012
csendes tag

11 Calibration_Retry_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
193 Load_Cycle_Count 0x0032 199 199 000 Old_age Always - 4930
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 200 200 000 Old_age Offline - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0030 200 200 000 Old_age Offline - 0
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 330
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 167
9 Power_On_Hours 0x0032 075 075 000 Old_age Always - 18305
1 Raw_Read_Error_Rate 0x002f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x002e 200 200 000 Old_age Always - 0
10 Spin_Retry_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0027 145 128 021 Pre-fail Always - 3750
4 Start_Stop_Count 0x0032 099 099 000 Old_age Always - 1464
194 Temperature_Celsius 0x0022 118 103 000 Old_age Always - 25
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0

Most valamilyen oknál fogva megy. Így ki tudtam nyerni ezeket az adatokat a smart-al.
Ti mit olvastok ki ebből?

(#15278) Tonyk válasza Zsolti21012 (#15277) üzenetére


Tonyk
veterán

smart alapján semmi baja. Tápegységgel minden ok?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15279) FefeeX válasza Mr Dini (#15275) üzenetére


FefeeX
veterán

Állítottam én mást?

(#15280) Tonyk válasza FefeeX (#15274) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem!
- Tehát, van egy gyári érték, ami nem tetszik, akkor az "szar". szerk: Még ezzel egyet is tudnék érteni valamilyen szinten.
- Van lehetőség ennek az értéknek a módosítására, ráadásul gyári szoftverrel (wdidle), egy szimpla paranccsal akkor az meg "hekkelés". Értem. Ok.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15281) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egyenlőre még nem sikerült jó hosztingot találni a csomagjaimnak, addig is ultrawebre feltettem pár csomagot. Ha valakit érdekel, itt megtalálja: http://mrdini.uw.hu/index.html

Ha valaki tud rendes hosztingot, ahol van lehetőség anonymus http fájlkezelőre, az kérem jelezze pm-ben!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15282) Doky1988 válasza Mr Dini (#15281) üzenetére


Doky1988
senior tag

[link]

De mekkora tárhely kéne?
Aldomainként tudok neked adni ha nem gigák kellenek, de domain az zsoltivagyok.hu/valami lesz.. vagy valami.zsoltivagyok.hu

Fájlkezelőt megtudom oldani, enyém kb így néz ki: [link]
vagy ha van valami egyéni azt is megtudjuk oldani.
FTP elérést tudok adni, de van könyvtárlistázó adminos, ahol webről tudsz feltöltögetni, letöltögetni, törölni stb.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15283) FefeeX válasza Tonyk (#15280) üzenetére


FefeeX
veterán

Az, hogy valami úgy van beállítva gyárilag, hogy normál használat mellett, értsd mondjuk nem csak hébe-hóba tárolásra, hanem gyakori használatra 5 másodpercenként parkoljon, ezzel a tervezett elöregedéssel 3 éven belül legyilkolja magát, az kérem szar. A "kritikus hiba" is ugyanezt jelenti, csak szebben megfogalmazva.
Ahhoz, hogy ezt változtatni tudd, minimum dosba kell lemenni, igen, van rá "gyári szoftver", mint ahogy FW-t is cserélhetsz az alaplapokon, de a felhasználók 99,9%-a ehhez nem ért, ha dosba kell menni hozzá. Ez pedig hekkelés. Olyan, mintha az autószerelő azt mondaná, hogy szereld meg magad a kocsidat, végülis találsz a neten leírást hozzá. (mondom ezt amellett, hogy rengeteg dolgot cseréltem már a kocsiban, de első alkalommal mindegyik szívás volt). Szóval az a dolog, amihez több kell, mint amit anyám, mint végfelhasználó meg tud csinálni, hogy rendeltetésszerűen tudj használni valamit, és ne is nyúljon ki idő előtt, az szerintem bizony hekkelés. (a NGOHQ amúgy nekem nem tűnik gyári cégnek aki elkészítette az alkalmazást, de lehet, hogy én értelmezek félre valamit...)

"A hiba egyszerű javításához az NGOHQ elkészítette az alábbi képfájlt, amit CD-re, vagy más optikai hordozóra kell kiírni. Ezután az alaplap BIOS-ában a SATA vezérlő működését IDE módba kell kapcsolni. A PC újraindítása után a kiírt médiáról kell bootolni. Lényegében egy DOS operációs rendszer fog futni, ahol ki kell adni a „wdidle3 /S300” parancsot. Ez módosítja a várakozási időt 5 percre. Ezután a „wdidle3 /R” paranccsal kell elfogadni a változtatást, és a merevlemez a következő újraindításnál már 300 másodpercig vár az Idle 3 mód aktiválásával."

Egy valamit azért tegyünk tisztába. Szeretem a WD-t, szinte az összes merevlemezem WD. Ettől függetlenül, és nem csak ezzel kapcsolatban, hanem úgy általában, nem leszek fanboy, aki letagad minden szart, amit a hőn szeretett cége megpróbál lenyomni mások torkán, vagy csak egyszerűen benéz.

[ Szerkesztve ]

(#15284) Doky1988 válasza Mr Dini (#15281) üzenetére


Doky1988
senior tag

pl:
[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#15285) Doky1988 válasza Mr Dini (#15281) üzenetére


Doky1988
senior tag

Mellékesen ultraweb jó drágáért ad akciósan domaint :D :D :D
Mobilxcloudnál 2400/2 év a .hu tárhely, tárhely csomag meg 5 giga 1200ft/hó.
Én régi tag vagyok, nekem 2giga van csak, de nekem is 5gigára kellett volna váltanom csak közel 4 éve náluk vagyok aztán nem volt kötelező így, de rendesek meg segítenek, online supportjuk is jó viszonylag.

Web kezelőjük meg cPanel van ahol azt állítasz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15286) Mr Dini válasza Doky1988 (#15282) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi a linkeket, illetve a felajánlást.

Tetszik ez a fájlkezelő! Ezt is a mobilxcloud adja, vagy ez felrakható bárhova?

Illetve ennél a hostingnál lehet .htaccess fájlt használni?

Van pár száz csomagom, de nem hiszem, h feltölteném az összeset. Max 20-25 lenne. Egy csomag max pár megás általában.

De gondolom Neked sem tetszene, ha a privát oldalad terhelve van, mert wgetelik le a csomagokat folyamatosan a világ minden pontjáról. :D (mert, h be fogok kerülni majd, ha sikerül véglegesíteni a tárat az uwsiteloader-be, ezáltal a slacker repóba! :C De az még soká lesz, mert még rengeteg csomagot kell letesztelnem... :DDD)

Amúgy nem rossz az uw, mert ad 200 megát ingyen, meg van mysql is. Csak sajnos rengeteg dolog le van tiltva rajta (pl .htaccess). De ingyé' van! :D

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15287) Doky1988 válasza Mr Dini (#15286) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nem, nem a mobilx adja, ez saját script.
Itt lehet mindent igen, használhatsz persze .htaccess -t.
Sávszélességem az korlátlan, mármint a havi adatkorlát az nincs limitálva.
Hát ideiglenesbe tudok neked segíteni, több 100 csomagra nincs kapacitásom, mert ha csak 2 mega is 300 csomagnál 600mega :) Mennyi az a pár száz?
Ha gondolod hozok neked letre aldomaint, meg lovok be neked valami scriptet vagy adok ftp-t ahogy szeretnéd.. Nekem egy natúr weboldal fut csak, meg egyéni sz@rjaim :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15288) Doky1988 válasza Mr Dini (#15286) üzenetére


Doky1988
senior tag

Másrészről, több száz csomagot feltölteni 1-essével anonymous http-vel, magyarán script feltöltéssel az elég kemény, ftpn feltolni gyorsabb, pláne hogy nincs korlátozva a sávszélesség se ftpn se, meg weboldal megtekintésileg se.

ui: Ideiglenes ha érdekel, tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15289) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 310s-nél megoldható-e az, hogy wi-fi usb stickről kapja a netet a nas?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#15290) Mr Dini válasza zulu_mester (#15289) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos a 310S és a 320S esetében a wifi modul támogatása kernel szinten le lett tiltva, így sajnos a válasz nem. :(

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15291) zulu_mester válasza Mr Dini (#15290) üzenetére


zulu_mester
tag

Köszi. Kár érte, akkor marad a kábel :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#15292) Tonyk válasza FefeeX (#15283) üzenetére


Tonyk
veterán

"a NGOHQ amúgy nekem nem tűnik gyári cégnek aki elkészítette az alkalmazást, de lehet, hogy én értelmezek félre valamit..."

Idézet a wdidle3 mellé csomagolt txt-ből.

"// Copyright 2005-2009 Western Digital Corporation
//
// RESTRICTED RIGHTS LEGEND
// ------------------------
//
....
// Manufacturer is:
//
// Western Digital Corporation
// 20511 Lake Forest Dr.
// Lake Forest, CA 92630
// 1-800-275-4932
"

Most már ott tartunk, hogy a dos hekkelés :). Mekkora szerencsém van, hogy DOS-os korszakban nőttem fel. Ezek szerint hekker vagyok. :)

Green jóval a RED előtt volt. Ettől függetlenül a RED szériában is jelen van ez a probléma. Véletlenül hagyták benne? Lehetséges. Kikapcsolható, módosítható? Igen. Ráadásul még csak DOS-ba sem kell menni hozzá. bármely Linux alatt is megoldható ;). Tudom..., a linux is hekkelés. De ezek szerint a 76 éves nagynéném is hekker, mert minden nap egy linuxos gépet használ (netezik, levelet ír, stb). Remélem érted a párhuzamot?!

"nem leszek fanboy"

Én sem vagyok az. Samsungtól kezdve Toshibán át a WD-ig minden HDD előfordul nálam.

Ettől függetlenül értem amit mondasz, csak néhány ponton nem tudok azonosulni a mondandóddal. Ennyi. Megbeszéltük. Peace.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15293) Mr Dini válasza Mr Dini (#15281) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Végre találtam egy rendes hostingot, az atw-t, így átköltöztem oda.

http://users.atw.hu/mrdini/, vagy http://mrdini.atw.hu/

Ha valakinek szüksége van egy FFP-s csomagra, az itt kérheti.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15294) Zsolti21012 válasza Tonyk (#15278) üzenetére


Zsolti21012
csendes tag

szia,
valami érintkezési probléma volt, mert elfektettem a nast,azóta tökéletesen működik.
Köszi a segítséget.

(#15295) john_trapéz


john_trapéz
tag

Hellósztok!

Élesztett már újra itt valaki boot-loop-os NAS-t?
Vettem egy hibás NSA325-öt alkatrésznek, de megpróbálnám életre kelteni...
A hiba: amint bedugom a tápot indul, de csak a power és a hdd2 világít, durván 26-30mp után kialszanak és kezdődik előlről.

(#15296) Mr Dini válasza john_trapéz (#15295) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Egy arduinohoz kapható usb-ttl kábellel rá kéne nézni, h mi történik az u-bootnál. Azaz bele kéne nézni a nas lelkébe. De ha a NAND lett bad szektoros, akkor nem tudsz mit tenni... Kuka.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15297) john_trapéz válasza Mr Dini (#15296) üzenetére


john_trapéz
tag

ilyenre gondolsz?
(IMG:/dl/upc/2016-03/57606_be38_1_big.jpg)(/IMG)
nem drága, megér egy kört.
tudsz majd nekem ebben segíteni?

(#15298) Mr Dini válasza john_trapéz (#15297) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen. De mielőtt megvennéd, kapd szét, h az nsa325-ön van-e sorosport (tüske).

Egyébként ha megvan a ttl kábel, akkor nem kell más, csak egy ssh kliens (pl PuTTy) és máris látod a nas-t.

Akár Debian-t is tudsz vele feltenni. (Meg 1 pendriveval)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15299) #79335424 válasza Mr Dini (#15298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem biztos, hogy ki is van vezetve. Lehet, hogy csak a csatlakozó forrasztási pontjai vannak meg a panelen.

(#15300) john_trapéz válasza Mr Dini (#15298) üzenetére


john_trapéz
tag

igen, van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.