Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) vanRobert válasza imis (#15845) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

"Meddig nem kockázatos a cpu-t terhelni?" Erre sajnos nem tudok válaszolni. De szerintem hamar megtudod, ha eléred a terhelhetőség határát... ;)
Szvsz biztonsági okokból 50 fölé tényleg nem ajánlatos tartósan menni, mert azért a processzornak (upsz, szóval központi végrehajtó egységnek) nem tesz jót a magas hőfokon üzemeltetés.
A szűk keresztmetszet inkább a vinyó, annak annyira nem tesz jót már az 50 fok sem.

(#15852) Tonyk válasza Szicskeee (#15850) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor ott valami el van szúrva, mert smb-n 50 körül simán mennie kellene.

(#15851) vanRobert

Ha jól emlékszem , ezeknek a cpu-knak olyan 102-105 C foknál van a vége, ott füstöl el. 50-60 foktól még nem kéne, hogy baja legyen.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15853) shteer válasza vanRobert (#15851) üzenetére


shteer
titán

A CPU 50 nem károsan magas

..szerintem jónak tűnik

(#15854) vanRobert válasza shteer (#15853) üzenetére


vanRobert
tag

Ja-ja, 50 még nem biztos, hogy káros. Nem tudom, hogy hol méri a hőmérsékletet, de logikusan a tokon belül kellene lennie.

Eddig nem okozott senkinél sem problémát az sem, ha teljesen kikötötte a ventillátort. Nem gondolom, hogy a 46-47 fok helyett az 51-52 hírtelen IC halált okozna.

De a fene tudja, az IC hűtve jó.

(#15855) krealon válasza vanRobert (#15854) üzenetére


krealon
veterán

"Eddig nem okozott senkinél sem problémát az sem, ha teljesen kikötötte a ventillátort. Nem gondolom, hogy a 46-47 fok helyett az 51-52 hírtelen IC halált okozna."

Nem az IC, hanem a HDD vedelmere szolgal a ventilator.
Csak az hasznalja aktiv hutes (ventilator) nelkul a NAS-t folyamatosan (torrent), akinek
- van sok felesleges penze hetente / havonta uj winyot venni a megfott helyett,
- van megtobb penze, ha adatot kell mentni az elfustolt tarolorol.

[ Szerkesztve ]

(#15856) Joshi válasza krealon (#15855) üzenetére


Joshi
titán

+1
Annak az ARM procinak elég egy ram süni is, a venti főleg a HDD miatt kell. :K

(#15857) vlevi válasza krealon (#15855) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én gondolkodtam azon, hogy van a fiók mélyén egy felesleges 12 centis ventillátorom.
Megfelelő közdarabbal biztos rá tudnám kívülről rakni a NAS hátuljára.
Ritkaidétlenül nézne ki, az biztos, de csendben lenne :D

(#15858) Joshi válasza vlevi (#15857) üzenetére


Joshi
titán

Volt aki megcsinálta. :D

ui.: senki nem hisz nekem, hogy a van hangtalan venti megfizethető áron, ráadásul minden méretben létezik. :O

[ Szerkesztve ]

(#15859) stroge válasza Joshi (#15858) üzenetére


stroge
csendes tag

a sunon ventiknek általában van 3 eres változata is, én kerestem, de nem találtam 40*40*10-es super silent ventit 3 érrel :(
tudom, hogy te is két ereset tettél bele, csak mondom, hogy meglepő, hogy ebből nincs 3 eres.

(#15860) Joshi válasza stroge (#15859) üzenetére


Joshi
titán

Az enyémen is ott van a harmadik forraszanyag, csak nem tettek rá kábelt. Majd lehet hogy próbaképpen rátikszózók egy kábelt hogy mit mutat.

Lefotóztam.

[ Szerkesztve ]

(#15861) Joshi válasza Joshi (#15860) üzenetére


Joshi
titán

Ráforrasztottam egy kábelt de továbbra se mutatja a fordulatot, akkor lehet hogy az egy vak forrasztás a nyákon. Igazából nem sokat számít úgy se nézegeti az ember a fordulatot főleg ha síri csendben van a venti, nekem már több mint 1 éve így megy hibátlanul.

Egyébként van 40x40x10-es 3pin, ahogy nézem már szinte minden méretben van. :C :K

Van két féle is, nézz körül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15862) Joshi válasza Joshi (#15861) üzenetére


Joshi
titán

A teljesítményre figyelj, a lehető leggyengébbet vedd. Ja és 12V-ra kell rákeresni.

[ Szerkesztve ]

(#15863) vanRobert válasza krealon (#15855) üzenetére


vanRobert
tag

Azt írtam én is, hogy a vinyó az érzékenyebb. Viszont az admin felületen egyértelműen CPU temperature van, és legalább 100-ig mehet a hőfok. Legalábbis nekem a 46 nagyjából középre esik.
Szvsz a venti a CPU hőfok sensor által van vezérelve. Mivel nincs 4-ik vezeték (PWM vissza) így gondolom az IC vezérli direktben.
Jelenleg 46 fokos CPU mellett 41 fokot ír a SMART.

De akárhogy is, amióta 310S-em van és idejárok a fórumra, még senkitől sem olvastam, hogy megfőzte volna CPU-t.

(#15864) imis válasza Joshi (#15861) üzenetére


imis
senior tag

ez sunon 27dB, ami azért nem mondható csendesnek.
Kíváncsi volnék, hogy eredeti ventivel milyen hőmérsékleti eredményeket lehet produkálni, ill milyen cpu hőmérsékletnél változik és mennyire a venti fordulata.

most nekem pl. a wdred vinyó 41C°, cpu 45C° (nem eredeti) venti: 2727 RPM, 1-2% cpu használat.

(#15865) Joshi válasza imis (#15864) üzenetére


Joshi
titán

Ez a venti mágnescsapágyas vagyis soha nem fog zörögni mert nincs súrlódás, egyébként meg 1030Ft + 330 Ft a posta. Mindenki döntse el hogy megéri vagy sem.
Egyébként az én 60x60x15-ös ventim fix 2500rpm fordulaos ~15dB-el cserébe kevés a légszállítása. Egy 40x40x10-es ventitől nem kell sokat várni, vagy van légszállítása cserébe pörög mint az állat, vagy alacsonyabb (alacsony=4-5000rpm ;] ) fordulaton megy de ilyenkor kevesebb levegőt mozgat meg. Én biztosan kipróbálnám ha 310-em lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15866) stroge válasza Joshi (#15865) üzenetére


stroge
csendes tag

azt néztem, hogy mindegyik 3 eres hangosabb, valószínűleg a változó fordulatszám miatt lehet hangosabb, és a fixet be tudták lőni csendesre. attól, hogy nincs súrlódás, a rezgés (nem 100%-os tengely egyensúly) és a légáramlat/lapátok miatt is lehet hangos egy venti.
a forraszanyag a harmadik vezetékhez lehet, hogy ott van, lehet, hogy ad is jelet, de nem fordulatszámot, csak négyszögjelet, hogy forog a venti vagy sem.

(#15867) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

Újra kellett raknom a nas310-t :(Winyó megformáz,újból felrak.pendrive-ról megy az ffp)
A minidla működik, a transmission nem megy..

(#15377) alapján frissítettem 2.92-re,de nem indul el..

root@nsa310:~# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
/ffp/bin/transmission-daemon: can't load library 'librtmp.so.1'
root@nsa310:~#

Ötlet? Megoldás?

Köszi előre is...

(#15868) Mr Dini válasza bezzegz (#15867) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

slacker -a rtmp

Majd válaszd a br2 verziót.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15869) Mr Dini válasza Mr Dini (#15868) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja és még annyi van, h abban a verzióban már az alap elérési útja a settings.json-nak nem a /ffp/tm/.transmission-daemon/ alatt van, hanem a /ffp/etc/transmission/ alatt...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15870) bezzegz válasza Mr Dini (#15868) üzenetére


bezzegz
csendes tag

root@nsa310:~# slacker -a rtmp
Slacker
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

lqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqPackage list (rtmp)qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqk
x lqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqk x
x x [*] reinstall br2:ffmpeg2/rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0.txz x x
x x [ ] upgrade memiks:rtmpdump-2.3-arm-1.txz x x
x x [ ] upgrade mz:rtmpdump-2.4-arm-1.txz x x
x mqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqj x
x x
x x
x x
tqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqu
x < OK > <Cancel> x
mqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqj

Installed: rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0
fetch: found /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg2/rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0.txz
/ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg2/rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0.txz: OK

/ffp/bin/funpkg -I /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg2/rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0. txz

Scanning /ffp/funpkg/cache/br2/ffmpeg2/rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0.txz ...
#
# Description of rtmpdump:
# rtmpdump is a toolkit for RTMP streams. All forms of RTMP are supported includ ing
# rtmp://, rtmpt://, rtmpe://, rtmpte://, and rtmps://
# Version:2.4_git20130907
# Homepage:http://rtmpdump.mplayerhq.hu
#
# Requires libraries from: openssl
#
Reinstalling rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0
Removing rtmpdump-2.4_git20130907-arm-0,reinstalled,20160527_122025

Searching for *.new files: /ffp/etc /ffp/start
/ffp/start/transmission.sh.new
Done.
root@nsa310:~# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
/ffp/bin/transmission-daemon: can't load library 'librtmp.so.1'
root@nsa310:~#
A helyzet sajnos változatlan:(

(#15871) Mr Dini válasza bezzegz (#15870) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmmm... Akkor próbáld meg az mz félével. Bár a br verzió eddig mindenkinek működött.

Ha az sem oldja meg a problémád, akkor arra tudok tippelni, h régi az openssl-ed, vagy br2 csomagja nem működik jól pendriveos ffpről.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15872) bezzegz válasza Mr Dini (#15871) üzenetére


bezzegz
csendes tag

sajnos az sem jött be....a helyzet változatlan...

(#15873) Mr Dini válasza bezzegz (#15872) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, várj egy picit! Fordítok Neked egy rtmpdumpot majd, azzal hátha menni fog.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15874) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

@bezzegz

Összehoztam a két csomagot (rtmpdump és a hozzá tartozó Transmission 2.92) és felraktam a repóm testing szekciójába. [link]

Ha megy, akkor továbbviszem ezt a vonalat is, ha pedig nem, akkor próbáld ki Tonyk csomagját is.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15875) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Végre kész a kernelem, és működő TTL kábelt is tudtam szerezni. Viszont szerintetek egy NSA320S-t hogy szedjek szét úgy, h hozzáférjek a soros porthoz (tüskékhez) és esetleg még winyót/pendriveot is tudjak rádugni?

Illetve mennyire kockázatos venti nélkül indítani, ha a HDD-t annyira nem fogom használni és kb 2 óráról lenne szó? (torrent ilyesmi nem lesz, csak pár modul betöltése, nand backup stb)

Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15876) #79335424 válasza Mr Dini (#15875) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem anno eszembe sem jutott a garivesztés, és első nap szétkaptam, mint mikimaki a zsebórát. :)

(#15877) Mr Dini válasza #79335424 (#15876) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ó, a garim már rég lejárt. Asszem 2 év volt rá és megvan már vagy 4 és 3/4-ed éve...

Viszont jó lenne már szétkapni, mert baromi poros, illetve a kernel reflash-t is meg kéne csinálni.

Nekem csak azt a szürke fémlapot kéne eltávolítanom tulképp, de sehogy nem bírok rájönni, h hogy lehet szétkapni. Alul van csak 2 csavar.

Csináltam két képet.... [link] [link]

Ui.: a 310-et és a 320-at még könnyebb szétszedni... :(((

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15878) Mr Dini válasza Mr Dini (#15877) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Áh, ez is megvan! :C

Elkezdtem magam felé húzni az oldalát, h egyszer csak akkorát reccsent, h azt hittem eltört... ... de nem! Csak szétjött. Már csak a porolás van hátra. :o

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15879) Anonymus23 válasza Mr Dini (#15875) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem semmi baja nem lesz 2 óra alatt (meg több alatt sem).
Ha már vörösen izzik és füstül, akkor meg már úgyis mindegy.
A winchesternek sem lesz semmi baja, régebben sok olyan winchester volt, ami nagyon forró volt működés közben, ezek a mostaniak meg messze hidegebbek már.
Azért még nincs nyár, meg 40 fok lakásban...

;) - The Power of the Light Side

(#15880) #79335424 válasza Mr Dini (#15877) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem 210/310 van, de úgy emlékszem, hogy azokat másképpen kell szétkapni. Ezt a venti mizériát sem értem. Ha az enyémen egyszer odalesz, akkor fogom a dekopírt, vágok egy hatalmas lyukat a NAS oldalába, belerakok egy lassú, de 120 -as ventit, és letakarom egy autós oldalhangszóró fekete takarórácsával.

(#15881) bezzegz válasza Mr Dini (#15874) üzenetére


bezzegz
csendes tag

Köszi, így már elindul...
csak az elérésel vannak gondjaim...
403: Forbidden

Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

(#15882) Mr Dini válasza bezzegz (#15881) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jó, az könnyen orvosolható. Nézz rá a /ffp/etc/transmission/settings.json-ra, miután kiadtad ezt:

/ffp/start/transmission.sh stop

És szerkeszd át a whitelist enabled-et false-ra. (sorry, most pontosat nem tudok mondani, mert a nas éppen górcső alatt van :D) Ja, h ott van a hibaüzenetben is:

rpc-whitelist-enabled

Illetve érdemes még az umask-ot 0-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15883) bezzegz válasza Mr Dini (#15882) üzenetére


bezzegz
csendes tag

Köszi,közben megorvosoltam:)
Felülvágtam a a törlés előtti mentéssel...így működik....
Köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!!
Nem szoktam sokat állítgatni de volt 1-2 áramszünet ami megzavarta a winyót így a 4 év alatt most kellett 2. alkalommal újraraknm és nem vagyok gyakorlatban:)

Köszi, mégegyszer!

(#15884) Tonyk válasza Mr Dini (#15877) üzenetére


Tonyk
veterán

A venti nem a cpu miatt van benne, hanem a hdd-k miatt. A CPU 105C-on döglik meg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15885) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, nagyon úgy néz ki, h feleslegesen aggódtam. Maxos tftp terhelés mellett is 28°C a winyó, a proci meg 35-42° C között mozog. (Bootnál pici, majd egyre nő)

Azért beleraktam a ventit is, bár nincs sok értelme így, h az egész nyitott. Még azzal sem hallom a hangját, nagyon csendes. Gondolkodtam is rajta, h így hagyjam-e... :D

Illetve ami (számomra) a lényeg, h sikerült működésre bírni a TTL kábelem! :C Még a kernelt nem cseréltem le, de belenéztem a bootba és az látszott, h valami borzasztó igénytelenül van összetákolva a gyári rendszer és csupa hibákat ír. Ezeket igyekeztem kicsit kitakarítani és máris 5-6 mp-el kevesebb ideig tart a boot. :Y Nem gondoltam volna, h ennyit számít.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15886) imis válasza Joshi (#15865) üzenetére


imis
senior tag

az új venti nekem sem zörög, de nagyobb fordulaton lehet hallani a légáramlást. Visszavettem a sebességet így csendes, csak óvatos szeretnék lenni. A red vinyóval kapcsolatban a 65C°-t említik plafonnak az adatlapján.
Szóval figyelem egy darabig, hogy meddig akar melegedni a vinyó és a cpu.

(#15887) shteer válasza imis (#15886) üzenetére


shteer
titán

A RED kb akkor melegszik addig ha alágyújtasz :)

..szerintem jónak tűnik

(#15888) vlevi válasza shteer (#15887) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez így van. Másoltam már red vinyóra, usb3-as kulso hazban terabyte mennyiséget, de semmi. Szobahőmérsékletnél kicsit melegebb lett, ennyi. Pedig ott nem volt venti, a kuső usb házban nincs.

(#15889) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hogy a csuda vinné el és hozná vissza a jó kernellel ;] ezt a nast!

Gondoltam, h mielőtt végleg beleégetem a módosítást a nasba, előtte tesztelem egy pendriveról bootolva a cuccot.

Nade itt szenvedek már másfél napja, mert sehogy sem akarta felismerni a pendriveom az u-boot. Pedig szinte az összes formátumot kipróbáltam... Erre nagy nehezen sikerült kihámoznom az u-bootból, h látja az eszközt, de nem tud vele mit kezdeni, mert egy HUB-ot lát... :W Tehát a nason HUB-ok vannak, amikkel lehetetlen u-bootozni... Most fogalmam sincs, h mit fogok csinálni... Annyira azért nem vagyok merész, h tftpből felrakjam a nandba a kernelt, mivel az eredeti nincs meg....

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15890) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban egy olyan jelenségbe futottam bele a nas-nál, hogy induláskor minden jól elindul és órákig vagy akár napokig is képes hiba mentesen menni, de időnként a HDD led pirosra vált és nem akar visszazöldülni. De viszont torrent meg minden más normálisan működik, nincs is túlmelegedve és újraindítás után viszont újra zölden világít a led.
Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#15891) Tonyk válasza zulu_mester (#15890) üzenetére


Tonyk
veterán

Smart adatokra nézz rá. A HDD led pirosra váltása merevlemez meghibásodásra utalhat.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15892) eagleeyes válasza zulu_mester (#15890) üzenetére


eagleeyes
csendes tag

Nálam is szokott ilyen lenni, mert a winyót rögzítő csavart eltávolítottam annó, hogy könyebben tudjak winyót cserélni. Azóta ha véletlenül megmozdítom a NAS-t, akkor néha kilazul a winyó és akkor pirosan világít. Ilyenkor csak meg kell igazítani és utána jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15893) zulu_mester válasza Tonyk (#15891) üzenetére


zulu_mester
tag

Tonyk és eagleeyes: Köszönöm a segítségeteket. Mindkét dolgot megnézem :)

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#15894) Mazsika


Mazsika
őstag

sziasztok,

tegnap az asszony véletlen kirántotta a nasból a tápot, azóta a ffp-s transmissionom azt mondja, hogy error loading config file, megnéztem a settings.json-t és teljesen üres, tudna valaki dobni egyet?! köszönöm!

Dáccsika

(#15896) Tonyk válasza Mazsika (#15894) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15897) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jéj, hurrá!!! Sikerült bebootolnom az új kernelt! :C

Bár mit ne mondjak, a ZyXEL erősen megnehezítette az nsa3**s tulajok dolgát, mivel nemcsak, h a wifi modult szedte ki, még az u-bootot is erősen megcsonkította.

Szóval mostmár megy az iptables a nasomon, illetve a wifi stickem modulját is be tudtam tölteni. Látszik is az ifconfigban, mint újabb interface a wlan0. Illetve a stick is aktív, bár még a wifi csatlakozásig nem jutottam el, mert üres volt az érzékelt wifik listája. De ez gondolom az ad-hoc wireless-tools csomagom hiányossága miatt van.

Szóval ha valakit esetleg hasonló dolgok érdekelnek, akkor szívesen segítek!

Illetve kipróbáltam egy arm5-ös Debiant is a nasról, hát meg kell hogy mondjam, h iszonyatos sebességgel hajtja végre a kiadott parancsokat, rengeteg csomag áll a rendelkezésemre, amit pár parancs felrakni, illetve kb 12 mp alatt bootol be. Gondolkozom rajta, h áttérek, de most nem nagyon van időm arra, h belakjam a rendszert, beállítsam a sambát stb...

Illetve akinek nem kell az egész debian, csak a parancsok és csomagok, az chroottal is tudja használni.

A második tesztalany majd az arch linux lesz. :D Illetve a bluetooth-t szeretném még kipróbálni.

Ui.: köszönöm mindenkinek, aki szurkolt nekem püben! :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15898) shteer válasza Mr Dini (#15897) üzenetére


shteer
titán

Eddig keresztben voltak az ujjaim :)) szép munka

..szerintem jónak tűnik

(#15899) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Terminál segítsége nélkül hogyan tudom megállapítani, hogy miért nem érem el az FTP-t külső hálózatról?
Van egy DDNS címem, és port forwardolva van az FTP is. Bár korábban csak annyit kellett beírni, hogy ftp://cimem.no-ip.org és már kérte is a jelszót. :/ Nem kellett a port szám sem. Mondjuk nem különbözik a belső portszámtól a külső, de ha jól emlékszem, azért, mert csak így működött anno.

(#15900) Tonyk válasza z123456789 (#15899) üzenetére


Tonyk
veterán

Terminál? Ehhez egyáltalán nem kell terminál!

Ellenőrizd:
- A nas menüjében milyen belső port van az FTP szolgáltatáshoz rendelve (port1 - valószínűleg 21)
- Nézd meg a routerben milyen port van kifelé publikálva (port2) és, hogy jó ip-re és portra van -e forwaldolva befelé (nas ip-címe és az előző pontban megtalált port.)

Elérés: ftp://cím:port2

Történt-e szolgáltatóváltás?

Max windows alól, külső hálózatról ellenőrizni a telnet cím port2 paranccsal tudod. De ehhez előtte a szolgátatások között telepíteni kell a telnet-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.