Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Mr Dini válasza imis (#15700) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A WD Red 2 TB-ot simán elbírja.

Költöztetésre szedd ki a hdd-ket, tedd be egy PC-be és mondjuk live linuxszal (pl Puppy) simán át tudod másolni az egész winyó tartalmát. De a Hiren's boot cd-s tool is tökéletes erre.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15702) R3plica70 válasza Mr Dini (#15699) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszod :R

(#15703) imis válasza Mr Dini (#15701) üzenetére


imis
senior tag

Köszi. :R
Laikusként kérdezném, mivel csak notim van és egy vinyó dokkolóm.
Működik-e a dolog több partícióval, aminél az elsőn kívül a többi NTFS, mert sajna csak sakkozni tudnék az adataimmal (egyszerre csak egy 3,5" HDD-t tudok feltenni a notira, vagy a nas-ról tudnék másolni a dokkolóra?)

(#15704) Mr Dini válasza imis (#15703) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A konkrét szituációval kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom... A nassal rendszerfájlokat igen nehézkes jogokkal, mindennel átmozgatni a 2. HDD-re. Ha csak adatokat szeretnél átmenteni, arra elég a nason belüli másolás, viszont, ha pl ffpről van szó, akkor javaslom a hdd klónozást inkább.

Ehhez vagy 2 külső RACK, vagy 1 külső hdd "ház" (rack) és 1 winyó belülre, vagy mind2 winyó belülre kell.

A klónozás nem foglalkozik az adatokkal, a klón cél hddjéről legyalul mindent és felülírja azt, így nem ajánlom, hogy a noti hddjén hajtsd ezt végre.

A legegyszerűbb, ha veszel még egy házat. Azzal csak a sebesség lesz picit gyenge...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15705) #79335424 válasza Mr Dini (#15704) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én kiszedtem a PC -ből a rendszer vinyót, beraktam a helyére a NAS -ét, a másikat pedig e-sata portos külső házba raktam. Pendrive -ról bootoltam a Puppyt, és úgy másoltam át.

(#15706) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Beiktattam az NSA320S-emnek a ventijéhez egy Zalman ZM-FM2 Fan-Mate 2 ventilátor vezérlőt. Így most már végre halk. A gyári állapota a max. fordulat lesz, ami 800 rpm. 517 rpm-ig lehet levenni. Most 550-570 rpm-re van leszabályozva. Tétlen állapotban a nas procija 33 fokos. A 3TB-os WD RED benne pedig 31 fokos.

Két kérdésem volna:

1.: Ezt a nasba szerelt ventit is lehet hosszútávon leszabályozva használni, mint egy PC-s ventit? Nem lesz baja tőle?
A venti címkéjéröl az adatok:
Y.S. TECH
DC Brushless Blower,
FD128020LL
DC12V
0.10A
Rendes 3 pines csati, kábelek szín szerinti bekötési sorrendje is olyan mint a PC-s ventiknél.

2.: Ha elkezdek a nas-ra másolni 50-60GB-ot, filmeket, az mekkora terhelés lesz? Tesztelném hogy így leszabályozva mennyire jó még a hűtés, nem melegszik-e nagyon a proci, ne hogy aztán éles üzemben túlmelegedési gond adódjon. Mivel terheljem meg? Mekkora az a hőmérséklet, ami még nem káros a nas procijának? A webes felületen monitorozom a status menüpontban.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#15707) imis válasza Mr Dini (#15704) üzenetére


imis
senior tag

Köszi :R
Persze értem, lehet, hogy egyszerűbb újra telepítenem. Csak a transmission és a minidlna van használatban.
Nincs asztali gépem, így nem egyszerű a 3,5"-s vinyóval, csak ezért meg nem vennék egy házat.

(#15708) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! NSA325 v2, bekapcsolás után pár percig elérhető, majd ledobja a tüzet. Honnan tudhatom meg, hogy mi a hiba? :S
Logfile? Azt hol érem el? Már elég régóta semmi bajom nem volt vele, működött szépen, erre 2 hete ezt csinálja folyamatosan. :(

(#15709) viktorio17 válasza imis (#15700) üzenetére


viktorio17
csendes tag

a 3 TB-osat is simán kezeli.

(#15710) z123456789 válasza z123456789 (#15708) üzenetére


z123456789
addikt

Azt már kiderítettem, hogy az egyes lemezzel van a galiba. Arra van telepítve az FFP is. :S

(#15711) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Valaki segítsen már pls a plexet feltenni zyxelre mert már szét megy az agyam annyit keresgettem egy normális szájbrágós leírást nem találtam. Nem tartom magam ennyire kezdőnek de mindig valami hibát ír ki amikor puttyal akarom telepíteni. transmissiont simán telepítettem de ez nem megy valamiért. "nsa310"

Előre is köszönöm a segítséget!

(#15712) Mr Dini válasza Rengete (#15711) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, és mi volt a hiba?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15713) Rengete válasza Mr Dini (#15712) üzenetére


Rengete
aktív tag

Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be puttyal ssh-n a nas-ba.
Ezeket írjuk be sorba:
cd /i-data/md0/admin
funpkg -i cd /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start
várjunk 5-10 percet még elindul.
Ha minden jól ment akkor elérjük az admin felületet a 32400 porton.
Tehát írjuk be a böngészöbe:
nas_ip:32400/manage

a második lépésnél pl ez:

login as: root
root@192.168.1.100's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL NSA310, firmware V4.70(AFK.3) ==
root@NSA310:~# cd /i-data/md0/admin
root@NSA310:/i-data/md0/admin# funpkg -i cd /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz
Skipping cd: Invalid package filename
Skipping /i-data/md0/admin/plexmediaserver-0.9.12-arm-15.txz: Already installed
root@NSA310:/i-data/md0/admin# login as: root

[ Szerkesztve ]

(#15714) Rengete válasza Rengete (#15713) üzenetére


Rengete
aktív tag

Most eddig itt tartok! Hogyan tovább?

login as: root
root@192.168.1.100's password:
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL NSA310, firmware V4.70(AFK.3) ==
root@NSA310:~# cd /i-data/md0/admin
root@NSA310:/i-data/md0/admin# /ffp/start/plexmediaserver.sh install
Unknown command install

Usage /ffp/start/plexmediaserver.sh <flags> [ start | stop | status | restart | version ]

Starting without option will give you a graphical menu, which give you
the possibility to install, upgrade, uninstall, start and stop Plex Media Server

Possible flags:
--arm=auto (default)
--arm=v5 (NSA3xx)
--arm=v7
--arm=v7neon (NAS5xx)
root@NSA310:/i-data/md0/admin# /ffp/start/plexmediaserver.sh start
Starting Plex Media Server...
Plex Media server is not yet installed
Usage /ffp/start/plexmediaserver.sh <flags> [ start | stop | status | restart | version ]

Starting without option will give you a graphical menu, which give you
the possibility to install, upgrade, uninstall, start and stop Plex Media Server

Possible flags:
--arm=auto (default)
--arm=v5 (NSA3xx)
--arm=v7
--arm=v7neon (NAS5xx)
root@NSA310:/i-data/md0/admin#

(#15715) Mr Dini válasza Rengete (#15714) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez egy nagyon régi plex&leírás lehet.

Amúgy írja is, hogy ahhoz, hogy telepítsd nem kell az install a parancs végére, hanem simán /ffp/start/plexmediaserver.sh paranccsal indul a telepítő.

De azt ajánlom, hogy ha még nem látott uwsiteloaderes repó hozzáadást a nasod, akkor először tedd meg azt. (Blogomban a Hasznos eszközök 1-ben írtam róla, illetve itt a topikban is le volt írva sokszor már) Aztán tedd fel slackerrel:

slacker -Ua plex

Illetve a függőségeket is tedd fel slackerrel, majd próbáld telepíteni a /ffp/start/plexmediaserver.sh install paranccsal.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15716) Rengete válasza Mr Dini (#15715) üzenetére


Rengete
aktív tag

közben sikerült feltelepíteni a Plexet. A repokat hol találom ha megcsináltam?

(#15717) stroge válasza Mr Dini (#15715) üzenetére


stroge
csendes tag

szia, én slackerrel szedtem le, de ugyan ez volt a leírás :(

(#15718) Mr Dini válasza Rengete (#15716) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az uwsiteloader adja hozzá a slackerhez a repókat, ha megcsillagozod az őket.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15719) imis válasza viktorio17 (#15709) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, asszem 2TB lesz. annyi talán most elég nekem 500gigás után.

(#15720) imis


imis
senior tag

Kivettem a NAS-ból (310s) a ventit, mintha szét akarná rázni a dobozt. csak úgy a levegőben nem hangos, de beépítve zörög.
Mi a tapasztalat, csere v. kis olaj? van valami jó megoldás?

(#15721) Geripapa válasza Mr Dini (#15606) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Érdeklődnek, hogy ezzel hogy állsz?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#15722) Mr Dini válasza Geripapa (#15721) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kész van a cikk, már csak korrektúra, illetve a főszerk. átnézésére vár.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15723) shteer válasza imis (#15720) üzenetére


shteer
titán

Csere

..szerintem jónak tűnik

(#15724) vanRobert válasza imis (#15720) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!
A venti keretére ragassz egy milliméteres szivacsot körbe, vagy legalább a furatokhoz és úgy rakd vissza. Értelemszerűen arra az oldalára, ami a házhoz érintkezik.
Amúgy kezdj el másik ventit keresni. 1500-2000 forintos sávban rengeteg jó minőségűt taláhatsz. Akár itthoni áruházakból is. Van olcsóbb is, de pár száz forint különbségről beszélünk.

(#15725) stroge válasza vanRobert (#15724) üzenetére


stroge
csendes tag

hello,
Azt olvastam, hogy egy superfan HD4010C12L venti van benne, ami az internet szerint 2200 rpm, de az admin felület (nsa310) 4400 körüli adatokat ir.
A gyári elvileg 41 dbA. Ez létezhet? e-diginél 930 ft egy 16 dbA-s 3000 rpm-es.
köszi!

(#15726) Tonyk


Tonyk
veterán

Srácok! Elpattant egy ér a nason a plex agyában és teljesen lehalt. Sebaj újrarakom. Gondoltam én....

salckerrel felmegy a v0.9.8.18.290-11b7fdd alapnak. Eddig ok.

Downloading PlexMediaServer-0.9.8.18.290-11b7fdd-arm.spk...
13:16:19 URL:https://downloads.plex.tv/plex-media-server/0.9.8.18.290-11b7fd │
Remove old logs... │
Remove Plug-ins directory... │
Remove old PMS version install directory... │
Update... │
Synology package detected │
extracting.... │
Done

Nyomok egy frissítést menüből (latest):

Downloading PlexMediaServer-0.9.16.6.1993-5089475-arm.bin...
13:10:23 URL:https://downloads.plex.tv/plex-media-server/0.9.16.6.1993-508
Stopping Plex Media Server...done
Remove old logs...
Remove Plug-ins directory...
Remove old PMS version install directory...
Update...
Cannot find archive in /mnt/HD_a2/programs/plex/tmp/.tmp/plexfile.gz
Failed!

Ugyanez van akkor is ha a plex.tv-ről töltöm a netgear-es csomagot és local fileként/letöltve tenném fel.

Downloading PlexMediaServer-0.9.8.18.290-11b7fdd-arm.bin...
13:29:22 URL:https://downloads.plex.tv/plex-media-server/0.9.8.18.290-11b7
Install...
Cannot find archive in /mnt/HD_a2/programs/plex/tmp/.tmp/plexfile.gz
Failed!

És ugyanez van akkor is az alap 0.9.8-at kihagyom és rögtön a latest-re nyomok.

Ha Synology csomagokkal játszom el ezt, akkor felmegy a plex hibaüzenet nélkül:

Downloading PlexMediaServer-0.9.8.18.290-11b7fdd-arm.spk...
13:38:26 URL:https://downloads.plex.tv/plex-media-server/0.9.8.18.290-11b7fd
Install...
Synology package detected
extracting....
Done

ez el is tudom indítani.

Viszont, ha frissítem egy újabb synologys csomaggal, az is felmegy hiba nélkül, viszont nem tudom elindítani:

Timeout in start

Nyilván nézem a logokat, azaz csak nézném, de update előtt eltávolítja a régi log fájlokat, a frissítés után pedig már nem jön létre új.

5let? Mit nézek be? Másnál megy az update latest menüből? Ha igen, melyik csomagot tölti le?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15727) stroge válasza Tonyk (#15726) üzenetére


stroge
csendes tag

nekem az a gyanús, hogy 0.9.16.6-ot szed le, de update alatt csak 0.9.8.18-at talál, ami szerintem régebbi..

(#15728) AngelH válasza Tonyk (#15726) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ez volt nálam is cirka egy hónapja.

Úgy tudtam életre kelteni, hogy a plex indító scriptjében átírtam a futtató user-t root-ra. Azóta nem frissítek :D

(#15729) Tonyk válasza AngelH (#15728) üzenetére


Tonyk
veterán

PMS_RUN_USER="plex" -> PMS_RUN_USER="root" ?

Sajna nem jött be. :(

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15730) Mr Dini válasza Tonyk (#15729) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem használok plex-et, így csak arra tudok tippelni, h pl a wget binárisod régi. Először frissítsd a legújabbra, majd utána próbáld.

Ha meg nem oldódik meg a probléma, akkor

sh -x /ffp/start/plexmediaserver.sh

(Szükség esetén az sh végére biggyeszd oda az "install"-t.

Illetve a jogok stimmelnek? Próbaképp tegyél 777-et a .tmp mappára, ahova leszedné a binárist!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15731) AngelH válasza Tonyk (#15729) üzenetére


AngelH
aktív tag

Igen, pontosan ezt. Uninstall / reinstall után se gyógyul meg? lehet a telepítéshez már kell neki.

biztonság kedvéért reinstall előtt én ki is pucoltam a plex dirjeit ha jól rémlik, szal nulláztam mindent.

(#15732) Tonyk válasza Mr Dini (#15730) üzenetére


Tonyk
veterán

wgetnek ehhez semmi köze. Mint írtam is már letöltött mind a külön letöltött állománnyal, mind a telepítővel letöltve is u.e. csinálja. + akkor a 0.9.8-al csinálná..., de azzal meg jó.

AngelH

Nem, sajna, nem. Már oda - vissza, jobbra - balra uninstallálva, törölve lett minden. Gyanítom valami függőség lesz a hiba oka.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15733) Mr Dini válasza Tonyk (#15732) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmm, akkor valószínűleg a plex binárisa rossz...

@mindenki :)

Van egy jó hírem! (legalábbis remélem, hogy tetszeni fog Nektek) Ez pedig az, hogy nagy szenvedések árán, de sikerült slacker kompatibilissé tennem a repóm. Az uwsiteloader-be még nem tervezem berakni, de egy egyszerú paranccsal hozzá tudjátok adni a slackerhez a repót. Ez pedig a következő:

echo -e "mrdini\thttp://users.atw.hu/mrdini/packages/" >> /ffp/etc/funpkg/sites; slacker -U

Ennek örömére készítettem egy bftpd fordítást a nasra. Ezt a fenti parancs kiadása után a slacker -aA mrdini:bftpd paranccsal tudjuk feltenni. A konfigot pedig a /ffp/etc/bftpd.conf -ban tudjátok megtekinteni/szerkeszteni. Azért ajánlom, mert nagyon egyszerű az eddigi slackeres ftp szerverekhez képest a konfigja.

Indítani a bftpd -d paranccsal lehet. Majd készítek hozzá start szkriptet is.

Szerk.: Ja és még valami. Ezen az oldalon láthatjátok a slackeres csomagjaimat, leírásostól, mindenestől. Itt lehet szemezgetni. :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15734) Tonyk


Tonyk
veterán

.nah egy ilyet sikerült kiküzdenem nagy nehezen :

/ffp/lib/plexmediaserver/Plex Media Server: /lib/libc.so.6: version `GLIBC_2.9' not found (required by /ffp/lib/plexmediaserver/Plex Media Server)

Egyesével ellépegettem a PlexMediaServer-0.9.9.14.531-7eef8c6-arm.spk-ig , az ez utolsó verzó ami még elindul. Későbbi verziók a fenti hibát dobják.
Eddig ment a 0.9.15 széria is most nem. Tehát valami a glib / libc környékén változott meg a nason. De hogy mi és mikor ????

Dini , neked nincs véletlen egy min 2.9-es glibc-d? Esetleg nem a te csomagjaidnak van köze hozzá? Lehet a múltkori webcames kavaráskor lett valami lecserélve.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15735) Mr Dini válasza Tonyk (#15734) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A glibc-vel óvatosan!

Van ugyan glibc-m, de ha felteszed és a PATH nincs jól beállítva, akkor utána nem fog menni sem a slacker, sem a funpkg, sem egyik uClibc-s program sem.

Amiről tudok, hogy br2, aki az uClibc-t fordítgatja, kiszedte a glibc támogatást az eggyel régebbi uClibc-ből. Így amit javasolni tudok, hogy frissítsd az uClibc-t, illetve a sollibs-t és próbáld meg még egyszer. Ha nem megy, akkor csinálunk egy glibc-t Neked.

A kamerás projekt nem szúrhatta el a dolgot, max ha frissítetted az uClibc-t a glibc támogatás nélkülire.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15736) imis


imis
senior tag

végül vettem egy 3TB-s wdred-t, kérdésem, hogyan tudok több "partíciót" létrehozni, hogy a nas is lássa?

(#15737) Mr Dini válasza imis (#15736) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Berakod a nasba és a webgui kötet létrehozása.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15738) Tonyk


Tonyk
veterán

Közben meglett a megoldás nekem is. A Synology-s csomagok támogatása megszűnt a 0.9.9.14 után. Én mivel a webcames szarakodáskor frissítettem a Ulibc-t (ami ezek szerint ki lett gyomlálva) ezért a synology-s csomagok b@sztak elindulni a netgear-es meg a már fent említett hibát dobta (okosan, nehogy véletlen könnyen rá lehessen jönni, hogy hol a gond...). Ulibc-t újrahúzva, már elindul a netgear-es verzió.

Tanúság:

Netgear-es csomagot kell feltenni, és azokból is kell frissíteni a későbbiekben (.bin kiterjesztésűek).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15739) imis válasza Mr Dini (#15737) üzenetére


imis
senior tag

Úgy gondoltam, az egyik partícióra lementem a filmeket és az adatokat, de a pc-re dugva a régiből nem sokat látok, ezért gondoltam egy ntfs kötetet. ez működik?

(#15740) vanRobert válasza stroge (#15725) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

12V-s fan, mérete 40x40x10mm, PWM-es (vagyis +, - és vezérlő), ilyet keress, ha a kinézett modell ilyen, akkor OK. A gyári venti csatlakozója asszem miniJST, ilyet itthon nem nagyon kapsz. Nálam volt egy 10-es adag, de elosztogattam...
A legegyszerűbb, ha levágod a gyári venti csatiját, és ráforrasztott a csere ventijére. Figyelj, hogy a kábelek sorrendje 90%, hogy nem lesz ugyanaz.

(#15741) imis válasza imis (#15739) üzenetére


imis
senior tag

csak jbod kötetet enged és csak egyet

(#15742) Mr Dini válasza imis (#15741) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, Te szeretnél egy külön partíciót, amit mondjuk a PC-s adatok tárolására használnál?

Vagy ezt a HDD-t csak a nasnak vetted?

Több partíciót a nassal nem fogsz tudni létrehozni (jó, ez így nem teljesen igaz, mivel ffp-vel és a most készülő hdd manager(em)mel kivitelezhető lesz), pláne nem ntfs-re.

Illetve, ha sikerülne is a folyamat, nem tudom mit kezdene vele a nas u-bootja. Mindenesetre egy próbát megér.

A partícionáláshoz/formázáshoz a GPartedet ajánlom.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15743) imis válasza Mr Dini (#15742) üzenetére


imis
senior tag

gondoltam egyszerűbb a dolog, mert szabad helyem nincs, ahova mentsem a régiről a cuccot, és csak egy dokkolóm van 3,5-s vinyóhoz.
Most elindítottam a Puppy Linux-t de azzal sem látom a tartalmát:

Most úgy látom, az utolsó lehetőség szereznem valami usb-s hátértárat, és a nasból menteni az adatokat, majd visszamásolni egy ntfs partícióra. azután az új vinyót meg telepíteni a nasba és mindent újra beállítani.
Ahogy néztem ez elég lassú folyamat lesz, de jobb ötletem nincs hardver hiányában.

(#15744) Mr Dini válasza imis (#15743) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezek szerint a Puppy sem csatolja fel alapból a 2 részét a winyónak, így Neked kell parancssorból megtenni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15745) shteer válasza imis (#15741) üzenetére


shteer
titán

2 particio helyett 2 külön mappa 1 particion? :) ne bonyolítsd az életed

..szerintem jónak tűnik

(#15746) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Ide is betenném,bár NAS326-ról van szó, de hátha előbb tud valaki rá megoldást, mert én elakadtam és egyelőre nem találok leírást és megoldást a problémámra:

"Egy kis segítségre lenne szükségem NAS326 TM telepítéséhez, mert vagy én nézek be valamit nagyon vagy nagyon más ez a NAS mint a 325-ös, amivel volt már dolgom :F
Ott tartok, hogy frissitettem FW-t 5.11 legújabbra. ( lehet ezzel toltam el ? )
Visszafele nem enged frissíteni (325-nél még lehetett)
MetaRepository-val felraktam az ffp-t, majd a csomagok közül még mc-t.
SSH-val be tudok lépni.
Innen jön a gond. Az eredeti leírás szerint telepíteném a szükséges és a leírás szerinti előre letöltött és az NSA könyvtárba másolt csomagokat, pl:
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz
Erre a "No such file or directory" hibát kaptam.
Szegényes tudásom szerint ez azt jelenti, hogy nem jó az elérési út és nem találja a fájlt.
mc-vel el kezdtem böngészni a könytár struktúrát és azt tapasztaltam, hogy az i-data könyvtárban nincs md0, helyett viszont 053f150d néven találtam meg az 1. disk tartalmát, azaz az admin mappát és benne az nsa-t a letöltött csomagokkal.
Ennek megfelelően módosítottam a parancsot:
funpkg -i /i-data/053f150d/admin/nsa/curl-7.21.4-arm-1.txz
így fel is mentek a csomagok, viszont nem értem miért lett ilyen hexa alapú a meghajtó neve az md0 helyett ?
Ezután jött az uwsiteloader indítása amire a következő hibát kaptam, miután mindent kicsillagoztam és OK-ztam:

Ezután hiába próbáltam a TM-et beálítani, a
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/053f150d/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.* is elszáll az alábbi hibával. :F
transmission-daemon: can't load library 'libminiupnpc.so.9'

Szeretem a kihívásokat, de ez túlmutat már a nem létező linux tudásomon.
Bocs ha hosszú voltam, és előre is megköszönöm annak aki tovább tud juttatni ezen a ponton. :R "

(#15747) Tonyk válasza R3plica70 (#15746) üzenetére


Tonyk
veterán

Az hogy nem md0 hanem 053f150d van helyette azzal ne foglalkozz. Elképzelhetőnek tartom, hogy az md0 máshová van csatolva a fájlrendszerben. De lényegtelen, mert helyettesíted a fentiekkel.

Meg is keresheted az lsblk vagy blkid vagy fdisk -l vagy a find / -name md0paranccsokkal, és ott látod is, hogy hová van csatolva. Már ha egyáltalán létezik.

"can't load library 'libminiupnpc.so.9"

Írja :) . Nem tudja betölteni a miniupnpc függőséget. Telepítsd: slacker -a miniupnpc . A találatot kicsillagozod, vagy a találatokból kicsilagozod a legfrissebbet és telepíted. Utána indítod. Amennyiben megint hiányol valamit, akkor telepíted azt is a fenti módon. stb, stb.stb.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15748) R3plica70 válasza Tonyk (#15747) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal :R

Az alapvető probléma, hogy a
wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod 755 /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh
parancsok kiadását követően elindul a grafikus telepítő, de semmit nem telepit fel, leáll azzal a hibával, ami a posztomban beillesztettem képet.
Próbáltam egyenként is becsillagozva a csomagokat, de vagy hasonló hibát kapok, vagy csak simán kilép a grafikus felületből és megköszöni hogy használtam :F
De semmit nem telepít.

Ennek megfelelően a slacker -a miniupnpc parancsra a "No packages found" hibát kaptam, nyilván mert nem sikerült a csomagok telepítése.

Ha abban tudnál segíteni hogy kézzel milyen csomagokat kellene felraknom, hogy a TM konfigurálása menjen, majd utána miniDLNA azt megköszönném.
Esetleg ötlet arra, hogy mi okozhatja azt a hibát hogy gyakorlatilag az uwsiteloader nem működik nálam :F

(#15749) Tonyk válasza R3plica70 (#15748) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ennek megfelelően a slacker -a miniupnpc parancsra a "No packages found" hibát kaptam, nyilván mert nem sikerült a csomagok telepítése."

A két mondatrész mondat ellentétes egymással. No packges found üzenetet kapsz , de nem azért mert nem sikerül a csomagok telepítése, hanem mert nem talál ilyen csomagot.

A nasod egyáltalán kilát a netre?

pl. ping index.hu -ra van válasz?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15750) R3plica70 válasza Tonyk (#15749) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Sorry, mint emlitettem linux tudásom egy nagy 0 :B
A netet látja a NAS, az ffp telepítése és mc is ment.
Most közben felraktam a gyári csomagban lévő TM-et és azzal próbaképpen lehúztam egy torrentet, működik.
El kezdtem bogarászni annak a json fájlját kínomban. Megfigyelt mappa, letöltési mappa stb. beállításai. Nekem ez is megfelelne ha be tudnám állítani rá, esetleg még a felhasználó nevet és jelszó védelmet is.
Viszont miután letiltottam a csomagkezelőből majd visszaengedélyeztem a beállított módosításokat eltüntete és visszaállt a gyárira :F

Lehet miniDLNA sem kell, mert kipróbáltam közben a Twonkyt és tökéletesen megy az LG TV-m lejátszóján a a magyar ékezetes felirat vele. Emlékeim szerint ez régen nem ment a 325-ösnél.

Nekem msára nem kell a NAS, otthoni hálózati megosztás, TV és mediaplayer lássa, TM menjen megfigyelt mappával és ennyi.

Amúgy nagyon gyors, perpill 100-110 megával tolom fel rá az adataimat :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.