Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

#36376 erre valaki valamit?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#36402) rmagyar válasza CsIrKeRaToR (#36401) üzenetére


rmagyar
tag

Ha nem mentetted le előtte, akkor szerintem nem lehet visszaállítani. Hacsak a google accountra nem menti az sms-eket a telefon, de (a telefon beállításokat igen).

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36403) zsoltiz


zsoltiz
aktív tag

Cm10 helyzetjelentés:

29-én felraktam az aktuális nightly verziót ezzel a teszt kernellel:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36032539&postcount=661

Ez a kernel tartalmaz egy új callbug javítást (by marsgod@xda), illetve wifi javítást (by pengus77@xda). Dec 29-e óta használom, azóta nem jött elő a callbug :) és az akksi is baromi jól bírja.

Persze láttunk már olyat korábban is, akinél a call bug csak 1 hét használat után jött elő, de nekem ez a 4 nap abszolút rekord, eddig mindig pár hívás után előjött, úgyhogy reménykedem, hogy ez a javítás most tényleg sikerült :)

Az említett javítások elvileg ma be is kerültek a cm repóba, úgyhogy 1-2 napon belül a nightly-k már ezzel fognak kijönni.

(#36404) buktagt540 válasza zsoltiz (#36403) üzenetére


buktagt540
senior tag

Hmm na kíváncsi vagyok,hogy eltűnik -e a call bug ugyanis akkor lesz call bug mentes ICS bootloaderes és GB bootloaderes CM10 is :DDD

(#36405) zsoltiz válasza buktagt540 (#36404) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Az ICS bootloaderes Cm10-nek nem jósolok nagy jövőt. Nem lesz értelme azt is naprakészen tartani, ha már az official cm10 is call-bug mentes lesz.

(#36406) buktagt540 válasza zsoltiz (#36405) üzenetére


buktagt540
senior tag

Igaz,csak azt nem értem miért jobb/rosszabb az egyik illetve a másik bootloader. :F

(#36407) karesz888


karesz888
csendes tag

Az előbbi kérdésemre senkinek nincs ötlete?Azt hiszem a Django1.1 re a Django2.2 kernelét raktam fel.Esetleg ettől lett valami bánata,hogy nem hallom ha hívok,vagy hívnak.Lehet vihetem szervizbe......

(#36408) OPiiPO válasza rmagyar (#36390) üzenetére


OPiiPO
addikt

V30A-ról mennék V30B-re. Mivel lehet feltenni, hogy a jelenlegi beállításaim ne vesszenek el? Jó lenne ha működne úgy, mint a gyári update, ahol nem kell nulláról újrahúzi megint.

Köszi,

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36409) Dead Zone


Dead Zone
tag

Sziasztok.
Miért van ha telepítem a cm10-et,fel telepíti de elég gyorsan,majd el indul a régi rendszer.

(#36410) zsoltiz válasza buktagt540 (#36406) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Más a bootloader, de nem csak maga a bootloader a lényeg. Az új bootloaderhez új partíció layout van, GB/CM7 alatt teljesen máshogy van felosztva a belső tárhely, mint ICS alatt.

GB/CM7 alatt a lényeges partíciók:
System: 350MB
Data: 1.5GB
Cache: 63MB
Internal SD: a maradék kb ~5.5GB

ICS alatt ugyanez így néz ki:
System: 512MB
Data: 1.5GB
Cache: 63MB
OTA updatek: 350MB
Swap: 360MB
Internal SD: 4.7GB

Ezeken felül még ott vannak mindegyik esetén a boot és recovery partícók, DRM partíció, stb, de a fentiek a lényeges különbségek. Más a partíciók sorrendje, ID-ja, mérete stb, ezért is nem lehet a hivatalos CM10-et az ICS partíció layoutra telepíteni és fordítva is igaz, ezért ne memgy az új bootloader a régi partíció kiosztással.

Az új ICS partíció layoutot _szerintem_ azért hülyeség a CM10-re erőltetni, mert nagyon helypazarló. Eleve 512MB a rendszer partíció (a CM10 elfoglal kb 300MB-ot, 200MB üresen marad), és ott van 2db 350MB-os felesleges partíció (swap és OTA) amiket a CM10 nem is használ.

(Szerk: nem teljesen pontosak a partíció méretek, amiket írtam, de a lényeg látszik)

[ Szerkesztve ]

(#36411) Dead Zone válasza zsoltiz (#36410) üzenetére


Dead Zone
tag

A V28g GB partíciós?

(#36412) cjvt3o válasza zsoltiz (#36410) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Kérdés, hogy miért is döntött az LG az "ICS" partíciós tábla mellett.

E tekintetben érdemes lenne - már ti. akit az ilyesmi egyáltalán érdekel, és rá is ér - utánanézni a Google által javasolt kiosztásnak. A swap-nak dedikált (feltételezésem szerint) 82-es partíció pl. önmagában annyira kézenfekvő, hogy nem is értem, hogy-hogy nincs ilyen a GB-ben.

Másrészt az Internal SD rovására - legalábbis én - simán elengedném a /data, /cache (?) és swap partíciók lovait, akár annyira, hogy sdcard-ként létező Internal SD ne is maradjon, az External szvsz bőven elegendő (van, aki masszívan nem utóbbira gyúr?), ráadásul nem is zavarnának be ezt követően a különböző App2SD és SwapSD megoldások, illetve nem tartom lehetetlennek, hogy valamelyest gyorsabbá tenné a működést (hiszen nem ugyanazon fizikai eszközön kellene párhuzamosan írni-olvasni /system-et, /data -t és sdcard-ot is).

De végeredményben ez erősen hipotetikus bölcselkedés.

(#36413) Syd69 válasza Tutu7030 (#36360) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem ilyet akkor írogat, ha PC-re van csatlakoztatva és machinálok a kapcsolattal (azt hiszem az LG PC connectivity-t választom)

Alma

(#36414) Syd69 válasza _seth_ (#36368) üzenetére


Syd69
aktív tag

Van ott térereje az adott szolgáltatónak?

(én már voltam olyan helyen arrafele ahol nem volt senkinek térereje az adott szolgáltatónál - a település felében)

Alma

(#36415) HDR123 válasza rmagyar (#36390) üzenetére


HDR123
tag

Ez a 30B tartalmaz magyar nyelvet?
Ha nem akkor tudtok EuroOpen-ről?

(#36416) martinkeet válasza Dead Zone (#36409) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Először CWM-ből rakd fel ezt [link],majd szintén CMW-ből recovery restart,és ez után mehet a ROM.

[ Szerkesztve ]

(#36417) Syd69 válasza HDR123 (#36415) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nem

Majd lesz...talán :W

Alma

(#36418) HDR123


HDR123
tag

Valaki tud-e olyan videó felvevőt, ami a GB 2.3-as rendszerben volt?
Jó ez az ICS csak szerintem a kamera CCD-jének egy részét jelöli (8MPx-elből csak 4-et vagy 2-őt) és azt látod a képernyőn. Ami FullHD, de mégsem olyan, mint amikor a 8MPx-elt lekonvertálja FullHD-ra.
GB-nél így ment, lekonvertálással, de az ICS annyira nem az igazi.
Találtam ilyet, de ez nem megy sehogy még rootolva sem GB alatt sem:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090785

Ismertek valami más alternatív video camera szoftvert ami jó FullHD-zásra 24 Fps-el (de lehett több FPS is)?

[ Szerkesztve ]

(#36419) HDR123 válasza Syd69 (#36417) üzenetére


HDR123
tag

akkor várok vele, köszi.

(#36420) zsoltiz válasza cjvt3o (#36412) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Szerintem nem offtopic, kár kiszürkíteni :)

"Kérdés, hogy miért is döntött az LG az "ICS" partíciós tábla mellett."

A sytem partíciót meg kellett növelniük, mert az LG saját szarjaival teletömött rendszer egyszerűen nem fért el a korábbi rendszer partíció méreten.

A swap partíció kézenfekvőenk tűnik tényleg, mert ha már ilyen bloated a rendszer, akkor az 512MB RAM kevés lesz, ezért szükség van swappelésre :D Az a baj, hogy a swappelés lassú, szóval én jobban örülök, ha a rendszer sallang mentesebb és jól gazdálkodik a rammal. Erre kellett volna törekedni az LG-nek is. Ha már swappelni kell akkor rég rossz.

Az OTA partíció az LG szoftver frissítéseinek kell, de hogy miért így oldották az rejtély. Vagyis értem, mert így, hogy előre le van foglalva a hely nem fordulhat elő, hogy a frissítést hely hiány miatt nem lehet letölteni. Marha optimisták, mert előre lefoglalják a helyet, pedig ha valaki nem ad ki frissítéseket, az az LG :) Szóval ez is eléggé feleslegesnek tűnik.

A belső SD-t kár lenne átadni a cache-nek és egyebeknek, mert ekkora méretek teljesen feleslegesek. Normál használat mellett a cache partíción pár MB adat van (nálam pl most 7MB foglalt a 63-ból). A swapot meg feljebb kifejtettem, a swappelés a RAM hiányát próbálná javítani, de szerintem ha már swappelni kell, akkor már rég rossz (laggolás, lassulás, stb), pláne ha lassú eszközre swappelünk.
Egyedül a data partíció növelésének lenne értelme, ha valaki sok nagy appot használ (pl játékok). Nálam speciel a másfél giga is sok, kb 500MB-ot használok, egy giga meg ott virít üresen.

(#36421) Dead Zone válasza martinkeet (#36416) üzenetére


Dead Zone
tag

Ezt már végig csináltam,és akkor volt ez a telepít is,meg nem is.

Most a Buktagt540 féle V10d format majd v28g format majd cm-es cwm majd ha szerencsém van akkor cm10 is lesz.Ezt a verziót fogom próbálna nvflash-el.

[ Szerkesztve ]

(#36422) cjvt3o válasza zsoltiz (#36420) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Maradok a kiszürkítésnél, mivel lehet, hogy valakit nem érdekel - illetve esetleg nem is érti, hogy mi is lehet - a rendszer működési elve. :)

A /system növelgetés az világos - hozzáteszem, hogy valójában ez egy kényes téma, szigorúan véve (nomen est omen) ide a rendszer működéséhez valóban elengedhetetlen dalvik appokat kellene pakolgatni és bár nem ismerem az stock ICS-t, de nem gondolom, hogy látványosabban összeépültek volna az app-ok a LG rendszerével, mint korábban (a látványost úgy értem, mint mondjuk a MIUI.GB esetében, ahol számos olyan app van (pl. voip, ftp, stb), amely a MIUI rendszerrel szerves egységet alkot, tehát a /system-ben a helye), ezt azonban ritkán tartják be a ROM gyártók. Másodpediglen ebből az OTA-hoz hasonló optimista LG életérzést vehetünk ki, úgy sejtik, az Android 5-6-7 a /system rovására fog fejlődni, és erre jó előre felkészülnek, hiszen a 2x supportját legalább 2020-ig fenn akarják tartani - ámbátor az még csak Android 4.3 lesz az LG tempójával.

A RAM-ra nézve, az sw gyártás értékesítési követelményei hagyományosan a hw lehetőségek növekedésébe vetett mély és őszinte hitből fakadnak (ez így van desktopon is), azaz mind a gyári, mind a marketből bevásárolt app-ok esetében ritka a valóban erősen optimalizált termék, ami persze nem azt jelenti, hogy nem lehetne ügyesebb Droid mutációt gyártani, de a user által kialakított környezet, telepített szoftverek erőforrás igényeit nehéz megsaccolni. Ergo mindenképpen érdemes számítani arra (különösen ennél, a ma már kicsinek számító 512 MB-s Ramnál), hogy kifogyunk az erőforrásból, azaz a swap mint olyan jó dolog, bár tény, hogy a legjobb üresen. :) Viszont teli rammal, dedikált swap nélkül még keserűbb az élet.

Ami a /data vs SD kérdést illeti, nálam kb. 160 app van fenn (igaz ennek többsége játék, amiket a gyerekek tolnak elszántan), ezek egy része a /data-ban (jellemzően a felhasználói appok), a többi sd-n (játékok). Mivel a külső-belső SD kezelés rendszer szinten problémás, ezért be kellett avatkozni a mountba (/system/etc/vold.fstab), mivel a kisméretű internal sd partíciót éppen a játékok zabálják fel széles vigyorral - és bár én el lennék játék nélkül, nálamnál sokkal erősebb igények vannak jelen a piacon, különösen, hogy ugye tegra2 füstöl a dobozban, ami nagyon játékos unitnak lett megszületve.

(#36423) Tutu7030 válasza Syd69 (#36413) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mindegy milyen típusra állítom az usb kapcsolatot, akkor is "Lassú töltés"-t ír.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36424) martinkeet válasza Dead Zone (#36421) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Érdekes,nekem is ez volt a jelenség ami neked,de miután a recovery.zip-et feldobtam,szépen felment a ROM ahogy kell.

(#36425) david_97


david_97
senior tag

valaki linkelne egy ics bootloaderü CM10-et???

(#36426) deminos válasza david_97 (#36425) üzenetére


deminos
aktív tag

Tessék: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058231
Nekem a 26-ai van még fen, de a 28-aiban van egy-két tuti újítás állítólag, ezért érdemesebb azt rakni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#36427) david_97 válasza deminos (#36426) üzenetére


david_97
senior tag

köszönöm :R
letöltöm a 28-ikait és csak CWM-ből simán felnyomhatom?

(#36428) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

A mai Nightly-ban már az új kernel van? Vagy ha felteszem a mai-t akkor hozzá kell még raknom a cm10-kernel-20121230 kernel-t is?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36429) esox válasza OPiiPO (#36379) üzenetére


esox
senior tag

hát eddig kb napi 1-2szer jelentkezett, de nem minden nap.
Ma egymás után közvetlenül többször. Azután akku ki, restart...de looop volt Django a kis girárral...
akku hosszabb időre ki...de megint csak gitár..... azután recovery....reset to defaults.... azóta nem volt ilyen.
Mit javasolsz hogyan javítsam? Mert gondolom elő fog jönni a probláma újra.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36430) esox válasza OPiiPO (#36379) üzenetére


esox
senior tag

bocs az előbbi választ már nem tudom editálni.
Szóval ha Django van fent, abban már nem új bootloader van? Vagy keverem a szezont a fazonnal?
Két évig ZTE Blade-et gyűrök, 20-30 féle rom járt a telón, de most lettt egy 2X, de itt most picit elvesztettem a fonalat. Újfajta bootloadert tudok recoveryből felrakni? :Y

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36431) deminos válasza david_97 (#36427) üzenetére


deminos
aktív tag

Ha ICS bootloader-es ROM-ról akarod feltenni, akkor simán CWM-ből. Persze előtte a megfelelő wipe-ok szükségesek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#36432) csaba975 válasza atti1848 (#36428) üzenetére


csaba975
tag

Szerintem ne keverjük össze a "sima" nightly-t, a Pengus féle CM10-el. De ez az én véleményem.

(#36433) derrik


derrik
őstag

.......szóval csak lesz egy ilyen telkóm. Használható e a V30a-val, ill. rootolható? Vagy érdemesebb a GB-t hagyni??

(#36434) david_97 válasza deminos (#36431) üzenetére


david_97
senior tag

oké köszönöm
volt CM10.1 em de az nem annyira jött be a Django 1.2 x v30a az elég pöpec most :DDD

(#36435) Tutu7030 válasza david_97 (#36434) üzenetére


Tutu7030
veterán

Django 1.2-nél is megvan a lock screenre rakható naptár?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36436) Kloss válasza derrik (#36433) üzenetére


Kloss
őstag

Ha a kamera nem olyan fontos neked, akkor tökéletesen működik V30A-val. Bár inkább az erre alapuló Django féle romot tedd fel. Stabilabb mint a GB.
Rootolható a V30A is.

(#36437) david_97 válasza Tutu7030 (#36435) üzenetére


david_97
senior tag

igen minden ami a v30a ban megvan az itt is megtalálható

(#36438) buktagt540 válasza zsoltiz (#36410) üzenetére


buktagt540
senior tag

A meretkülönbségekkel tisztában vagyok inkább az érdekelt amit itt megvitattatok, hogy miért pont ez, vagy az a partícióelosztas.

(#36439) Tutu7030 válasza david_97 (#36437) üzenetére


Tutu7030
veterán

Köszi, akkor lehet, hogy este ki is próbálom.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36440) rmagyar válasza HDR123 (#36415) üzenetére


rmagyar
tag

A v30B ázsiai ROM, tehát nincs benne magyar nyelv például. Én is angollal használom.

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36441) rmagyar válasza OPiiPO (#36408) üzenetére


rmagyar
tag

A beállításokat a google fiókodra el tudod menteni, de az alkalmazások adatait már nehezebb. Igazából szerintem két lehetőséged van:
1. Root-olod és Titanium Backup-al lementesz mindent alkalmazást, majd update után szintén root és visszatöltés.
2. Ha nem akarod root-olni, akkor van egy AppMonster nevű progi, amivel szintén tudsz mentést csinálni, viszont ez az adatokat nem, csak az alkalmazásokat tudja visszaállítani.

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36442) Crytek


Crytek
veterán

Beszereztem ezt a swiftkey 3at.Hol tudom kikapcsolni a szó javaslást és hogy legyenek ékezetek a billentyűzeten?

Next PC Upgrade: 2022

(#36443) rmagyar válasza Crytek (#36442) üzenetére


rmagyar
tag

Az automatikus javítást itt: SwiftKey3 -> Advanced -> Spacebar will...always insert a space

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36444) OPiiPO válasza rmagyar (#36441) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36445) esox válasza Tutu7030 (#36435) üzenetére


esox
senior tag

nekem X1.2 van fent, eddig nem foglalkoztam a kezdőképernyővel,de most megnéztem és itt is van naptár, szóval nyugodtan rakd fel...

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36446) peter_27


peter_27
aktív tag

Most volt egy call bug a DjangoManouche X 1.2 - 30a - KingOfBirds Kernels nooc verziójával :F (v30a baseband/Ril)

Galaxy S10

(#36447) snipr válasza peter_27 (#36446) üzenetére


snipr
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy addig amig ujra nem inditottad nem volt a hivásnak hangja, vagy volt egy hivásod, amit le kellett tegyél és ujratárcsázz? (szerintem utóbbi esetben ne beszeljunk call bugról, mert ezt tetszőleges telefonnal lehet reprodukálni idővel)

(#36448) peter_27 válasza snipr (#36447) üzenetére


peter_27
aktív tag

Igen azt jelenti, hogy nem volt hangja a hívásnak. Volt egy bejövő hívásom amit felvettem, és nem hallottam semmi, valamint belőlem sem hallottak semmit. Letettem és rögtön újra hívtak, de a jelenség ugyan ez, majd én indítottam hívást, de a probléma még mindig meg volt. újraindítottam és most jelenleg megszűnt a probléma. Ezek alapján ki lehet jelenteni, hogy ez bizony call bug volt.

Galaxy S10

(#36449) esox válasza peter_27 (#36446) üzenetére


esox
senior tag

Ezt raktad fel gondolom?! Mert én is felpakoltam tegnap és nyomtam egy delete cache és data/system-et is (Factory reset). Azóta nem volt problémám, persze ez még nem jelenti azt hogy nem is lesz. Kérdés, hogy a fixált kernel zippet ezután még fel kell rakni, vagy a romban már benne van?

Másik kérdés, hogy ez már az új vagy a régi bootloaderes cuuc, mert tegnap kérdeztem itt egy fórumtársat, de még nem válaszolt.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36450) snipr válasza peter_27 (#36448) üzenetére


snipr
aktív tag

Ez annak tűnik...

Riportold be xda-n... 0.2NoOC kernel changelogjában pirossal kiemelve, hogy call bug fixed... ha nálad mégis előjött, akkor érdemes még futkosni a témában (senki más nem riportolt még egyébként erre a kernelre ilyet)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.