Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24801) Kloss válasza Kloss (#24800) üzenetére


Kloss
őstag

A baseband-del csak óvatosan, eléggé nagy a szórás, hogy kinek mi a jó.

(#24802) Dusee válasza Balázs1986 (#24799) üzenetére


Dusee
őstag

ahogy emlékszek, a v20q-s bb hangminőségével nem voltam megelégedve :F
nem lehet ril probléma?
és a mobilnet dobálásra valami megoldás?
ez érdekes jelenség amugy (mobilnet hiba), mert még mikor bejött az ics 2x-re, akkor 1120as bb-vel használtam, és akkor tökéletes volt, azután meg akármelyik romot, akármelyik bb-vel használom (gyárit is beleértve) megvan ez a hiba :F

(#24803) Bolond^^


Bolond^^
tag

Töltőn is merül a telefonom. :D valami tipp?! (Nova HD)

(#24804) Dusee válasza Bolond^^ (#24803) üzenetére


Dusee
őstag

nekem is merül :D bár én asphalt 7ezek közben.

(#24805) Bolond^^ válasza Dusee (#24804) üzenetére


Bolond^^
tag

.apk fájl-t tudsz adni hozzá, ha már itt tartunk? :DDD

(#24806) Balázs1986 válasza Dusee (#24802) üzenetére


Balázs1986
addikt

Gyári rom esetén a ril gyakorlatilag szinte lényegtelen, cm esetében viszont nem tudok nyilatkozni. De ha nálad megy a 1120 bb, akkor érdemes lehet megpróbálni a 0824-est. Esetleg úgy is megérne egy próbát, hogy ha már úgyis smartflash lesz a bb csere miatt, akkor egy full gyári rendszert felhúzni és megnézni, hogy ott él-e ez a hiba. Ha igen, akkor lehet, hogy hw vagy sim hiba. Ha nem jelentkezik, lehet megint rom-olni :)

Bolond^^: Nem forrósodik közben? Figyelj rá oda, nehogy gond legyen.

[ Szerkesztve ]

(#24807) Dusee válasza Balázs1986 (#24806) üzenetére


Dusee
őstag

próbáltam már, visszaraktam smartflash-el a v20l-t, ott is ugyan az volt a helyzet a mobilnettel.
hogy lehet ez hardware-es hiba? :F
én valami energiatakarékossági dologra tippelek, ez nem lehet?
az su660 bb-ek szerintem halkak hívás közben, szóval azok is kiesnek nálam.

Bolond^^: megy privi.

[ Szerkesztve ]

(#24808) Levi941127 válasza Dusee (#24807) üzenetére


Levi941127
senior tag

nekem is küldenél egy asphalt 7 apk fájlt? :U

(#24809) korpicschess


korpicschess
veterán

A tegnapi Etana kernel az új lagfree cuccal igazán ütős lett. Szerintem gyorsult a telefon, pedig így se volt semmi, de lehet, hogy placebó. Szóval mostmár még gyorsabb az amúgy is lagmentes. Nyugodtan pakoljátok.
Közben vettem egy S2-őt elméletileg. :B

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24810) ntomka válasza korpicschess (#24809) üzenetére


ntomka
nagyúr

És még mindig nyomja a random BSOD-kat töltőn és simán egyaránt?

ツ Headphones on - World off

(#24811) bull84ghia válasza korpicschess (#24809) üzenetére


bull84ghia
őstag

Melegedéssel hogy áll? Mert a nálam az újabb etanák melegedést idéztek elő

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#24812) gabcsee válasza Dusee (#24807) üzenetére


gabcsee
tag

ide is plz privit (apk-t) :))

[ Szerkesztve ]

(#24813) Bolond^^ válasza Balázs1986 (#24806) üzenetére


Bolond^^
tag

De, nagyon felmelegszik olyankor..:/

(#24814) ntomka válasza Bolond^^ (#24813) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olyankor valami beragad. Restart neki.

ツ Headphones on - World off

(#24815) eladogeppc válasza Kloss (#24800) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mit értesz azalatt, hogy "Töröltem mindent" ?
Wipe on kívül vissza valamelyik gyári ? Vagy mi ?
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24816) korpicschess válasza ntomka (#24810) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem, nálam talán 2-vel korábbi verziónál hosszú idő után volt pár SOD és ennyi, a mostanival nem, 22-ivel sem volt 1 se. Melegedni nem melegszik, de amikor navigálok és rá süt a nap, az durva... Jövőhéten lesz kézben az S2-őm, addigra érek haza, akkor össze tudom mérni őket szemtől szemben. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24817) dergander


dergander
addikt

Szerintem ennyi erővel már rég irhatott volna az LG is az nvidiára drivert,csak egy kevés programozó kellene.

Szerintem ha akarta volna megoldja nempedig másra mutogat,az LG annyira szégyen mint az nvidia...szal

(#24818) Balázs1986 válasza dergander (#24817) üzenetére


Balázs1986
addikt

...igen, ez pontosan így működik :D :D :D Meg a CM-esek is basszák meg, hogy ők is bénák :D Sőt, az LG annyira béna, hogy inkább csinál egy saját SoC-ot, annyira nem tud drivert írni :D

Dusee: Gyenge anyagminőség...pl. túlmelegszik. Nem tudom, tipp, de mindenképp reális lehet.
Energiagazdálkodás meg azért nem lehet, mert másnak nincs ilyen probléma se gyári, se CM rom esetén, ellenben neked mindegyiknél.

korpicschess: Grat a telóhoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#24819) dergander válasza Balázs1986 (#24818) üzenetére


dergander
addikt

hiába tartod hülyeségnek,a gond 2 cégnél van,itt és ott. Az NV nagymenö vállalat és tény nemérdekli a régi soc pláne h jön a KAI,az lg meg csak mutogat,ahelyett h tenne valamit,de nem is nagyon erölködik mivel az is a next-gen telefonokba fektet.

Sajna a vásárló szív,vagy vesz újat vagy marad a réginél és csendbe marad,a JB meg kiadhatnák már az o2x-re hamár ennyit vártunk,de ugyebár ezt az LG-t nem érdekli ha JB-t akarsz vegyél o4x-et vagy újabbat.

én már beletörödtem ez a telefon egy kuka inkább fejlesztem a PC-m mert arra a microsoft gondol :D

[ Szerkesztve ]

(#24820) everest140


everest140
tag

Nem fogják kiadni az ICS-t a szeretett telefonunkra, mivel az LG az idei telefonjait szeretné nagy számban eladni, az O2X nekik már "lejárt lemez". Az üzlet az üzlet.
Akinek nem tetszik, vegyen 4X-et. (LG felfogás)
Ja és mégegy LG felfogás: Akik tavaly meg tudták venni a 2X-et, azoknak valószínűleg nincsenek akkora pénzügyi gondjaik, hogy ne tudnának beruházni egy idei készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#24821) Balázs1986 válasza dergander (#24819) üzenetére


Balázs1986
addikt

Van gond az LG felfogásában, az biztos (anyagminőség, garancia, update-ek), de hogy az nVidia driverét nekik kellene megírni, az azért mégiscsak erős. Nem ismerik pontosan belülről a Tegrát, nem is kell. Meg gyanítom, joguk sincs kísérletezgetni rajta. Ha meg szétsütik a telefonokat esetleges szedett-vedett, általuk barkácsolt driverekkel, akkor az lesz a közösségi felháborodás tárgya. Szomorú, de ebben a szituban az nVidia a ludas, rá kell várni. Az LG meg tűrheti a pofonokat :D

everest140: Azért kicsit erős egyértelműen kijelenteni, hogy nem lesz. Bejelentették, szóval előbb-utóbb lennie kell. Csak ez is úgy van, mint a 2.3, tologatják. A fenti sorok alapján elvileg ezt most nem önhibájukból. Egyelőre "csak" Q3-ra tolták... :/
A "vegyetek újat" gondolatmeneted oké, de tovább kellene vinni: ha van egy határozott bejelentés egy update-ről, majd egyszerűen visszavonják "vedd inkább meg az új vasat" jelleggel, maguk alatt vágják a fát, senki se venné meg az újat, mert ugyanúgy járhat mint az előző telóval. Nem támogatásnak szívás a vége, lásd Motorola. Az LG se hülye, tudják ezt ott is...reméljük :)

És nem, egyáltalán nem akarom védeni az LG-t :)

[ Szerkesztve ]

(#24822) korpicschess válasza everest140 (#24820) üzenetére


korpicschess
veterán

Ki fogják, csak későn.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24823) Tesztelo.hu válasza Balázs1986 (#24790) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Biztosan:
http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=52&t=77

(#24824) everest140


everest140
tag

Azt nem értem miért jó az LG-nek ha minnél jobban elhúzzák az igért updatet?

(#24825) Zlika válasza everest140 (#24824) üzenetére


Zlika
aktív tag

Nem hiszem hogy különösebben jó lenne nekik.De tény az is hogy ha nem adják ki az ígért update-et az nagyon rossz reklám nekik és hiába az új telókra meg tabokra koncentrálnak, senki nem fogja elhinni hogy pl. a 4x-re majd kiadják a jb utáni frissítést.

(#24826) Tutu7030 válasza everest140 (#24820) üzenetére


Tutu7030
veterán

Csak nagy valószínűséggel, az nem lg lesz.:)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#24827) Cruiserke


Cruiserke
tag

Eredetileg úgy volt, hogy nem lesz. Most meg csak csúszik. Igaz sokat. De inkább késsen minthogy soha ne adják ki. Ha hnap kijelentenék, hogy nemlesz valószínűleg megválnék tőle.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#24828) Syd69


Syd69
aktív tag

Látom felbukkant a szeptemberi dátum... :(

Alma

(#24829) Koniman válasza Syd69 (#24828) üzenetére


Koniman
tag

Az év is tisztázva van?

(#24830) Levi941127 válasza Syd69 (#24828) üzenetére


Levi941127
senior tag

ezt hol olvastad? igaz teljesen lehetséges mivel az még a q3-ba tartozik.

(#24831) ntomka válasza Tesztelo.hu (#24823) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ehhez tudok csatlakozni. Mármint azok táborához, akik szerint van hatása. Néha én is megcsinálom, mert bizony egyenletesebbé válik a kijelzés. Az akkuidő nem lesz jobb, ez tény, de nem ugrik akkorákat mondjuk egy egyszerű telefonálástól. Biztos úgy van, ahogy az illető fejlesztő mondja, csak épp mást tapasztalnak az emberek...

(#24820) everest140: Az, hogy esetleg valaki megvesz egy drága telefont, mert megteheti, az nem azt jelenti, hogy buta is és évente kidob zsebből ennyit az ablakon. Ez hülyeség, ha az LG így gondolja, akkor nagyon rosszul gondolja és hosszú távon a tehetősebb ügyfeleit is csak elveszti.
Amúgy is a középkategóriába csúszott ennek a telónak az ára a rossz támogatás miatt...

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#24832) korpicschess válasza ntomka (#24831) üzenetére


korpicschess
veterán

Voltak hozzászólások, hogy nem is csinál semmit, meg stb.... Pedig valószínűleg igen, nem kell mindent elhinni. Néha azért kell, mert a jól bejáratott is elmászkál szerintem.

ICS azért lenne fontos, mert utána viszonylag kis ugrás a JB, ami viszont iszonyat jó, alig várom, hogy kipróbálhassam majd a telefonomon.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24833) #84221696


#84221696
törölt tag

Nos. Jópár napig teszteltem a Nova HD-t. Igazán megszerettem ezt a romot az apex launcherrel karöltve. Mivel elég sokáig nyúztam, előjött néhány bosszantó hibája, ami fölött viszont nem tudok szemet hunyni...
Említettétek, hogy sokszor nem jelzi ki a hívásokat, sehogy sem. Sajnos ez így van. Emiatt be is szoptam egy melót, mert nem tudtam róla, hogy keresnek, aki keresett, az meg váltig állította, hogy kicsörgött a telefonom. Gyorsan nyomtam is asszonypajtással egy tesztet. 10 hívásból 3-4 alkalommal nem jelezte ki, csak ha újraindítottam a telefonom.
Apropó, újraindulás. Párszor produkált random újraindulásokat. Volt, hogy csak egy akksi ki, akksi be tudta életre lehelni a készüléket.
Az Lg-Nvidia kötélhúzásnak nem tudom mi lesz a vége, de az biztos, hogy ez elég rossz fényt vet az LG készülékeire, hogy tökölődnek a frissebb romok kiadásával. Engem ebből a dologból leginkább a videófelvétel része érdekel, mert játékok terén megálltam az Angry Birds-nél, illetve az egyik legjobb barátom által készített játéknál ([link], oda meg nem kell hardveres gyorsítás.

Mivel ezek eléggé bosszantó hibák, úgy döntöttem, hogy visszateszem a cm7-et. Remélem minél előbb pont kerül a driver ügy végére és kapunk egy használható ICS-t vagy JB-t, mert maga a készülék kurva jó.
Már csak azért is remélem, hogy az LG nem lesz olyan töketlen, mint a SE-volt az X8, X10mini és X10miniPro-val, hogy azokra nem hozta ki sem a 2.2-t, sem a 2.3-at. Ezért én megfogadtam, hogy SE-t, vagy azóta S-t soha többet. Nem szeretnék az LG-vel is így járni. Bár, van még telefongyártó a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

(#24834) Pistiboy88 válasza #84221696 (#24833) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Hát az nvidia nem tudom, hogy mit csinál, de még Tegra2-es telón nem láttam hivatalos ICS-t. Pedig itt tuti, hogy az nvidia keze van a dologban. Jójó, az LG sem szállt el frissítésekkel, de legalább lehetne egy épkézláb driver, amit a cm csapat is felhasználhat.
Mert, ha minden driver adott, egyből jó lenne minden. (Na azért idő kell.) CM7 is már igen használható, nem sok hiba van benne.
De érdekes, Nálad a nova. Én az 1.0.3-at használom, mióta kijött, de eddig semmi gond nem volt vele. 200 órát lazán elmegy restart nélkül. Random restart sem volt, mindig kicsöng, fc is csak nagyon ritkán van, de akkor is az LG UI 3.0 roskad magába. De megnyomom a home gombot, s pár pillanat múlva, mintha mi sem történt volna. Én elégedett vagyok vele.

(#24835) bostone válasza Pistiboy88 (#24834) üzenetére


bostone
addikt

Az Asus Transformer TF101, úgy tudom szintén tegra2-vel szerelt jószág és ott, nem vagyok biztos, de úgy emlékszem elérhető az ICS. Az Asus megkapja a támogatást az nvidia-tól, az Lg nem?

(#24836) suppe válasza bostone (#24835) üzenetére


suppe
tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de GSM modulos Tegra 2-re még senki nem adott ki ICS-t (szerintem).

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#24837) Balázs1986 válasza bostone (#24835) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ahogy suppe is írta, nem teljesen ugyanaz a két Tegra2. Itt a lista arról, melyiket milyen gépbe pakolták. A táblázatban csak az órajel-beli eltéréseket írják a SoC verziók között, de ha a termékeket végiglessük, tényleg jó az a meglátás, hogy az elsőt telefonokba (gsm, cdma, akármi) rakják, a másodikat tabletekbe.

Ismerősöm nyert valami FB játékkal egy Asus Transformer Prime-ot (Tegra3), így volt alkalmam kicsit megnézegetni...nagyon jól nézett ki alatta az ICS, bár ebben szerepet játszott a kijelző szépsége is :D Ja, és gyors is volt :)

[ Szerkesztve ]

(#24838) 8Zolee8 válasza Balázs1986 (#24837) üzenetére


8Zolee8
csendes tag

A ZTE mimosa x amúgy ics-el jött ki és uaz a tegra 2 chip van benne mint o2x-ben csak 1,2 ghz-re húzva. XDA-n be is lett postolva hogy nem e lehetne kiszedni abból a drivert és az o2x be használni. Megkérdezték RC-t (CM dev) és nem lehet. Az nvidia már rég odaadta a gyártóknak a driver-eket de ezeket minden gyártónak a saját készülékéhez kell igazítania, ezért nem lehet a mimosa x-ét használni az o2x-el, ergo ha az nvidia publikussá is tenné akkor se biztos hogy bárki meg is tudná/akarná csinálni ezt pl. az o2x-re.

(#24839) #84221696


#84221696
törölt tag

Úgy döntöttem, csak adok még egy esélyt a Nova-nak (1.1.0). A következőket álligattam a rom telepítése közben:
Memory Managment: - stock
Defrag Database: - no
Remove Journing - no
Mount point: - external
Swap memory: - 0 Mb
Kernel: - Harsh

Szerintetek, ezeken a beállításokon belül mit/mire érdemes állítani, hogy normálisan működő ICS-t kapjak?

(#24840) Balázs1986 válasza 8Zolee8 (#24838) üzenetére


Balázs1986
addikt

No de ahogy nézem, ennek a modeme is nVidia ám, így házon belül all-in megoldották a kompatibilitási gondokat. Biztos nem véletlen, hogy más gyártók más típusú modemekkel szopnak. Én elhiszem, hogy lesz dolga az LG-nek is, persze hogy lesz. De hogy semelyik gyártó nem tudott még összeeszkábálni semmit a fenti mindennVidia ZTE telót leszámítva, az mégiscsak elmond valamit a dolgokról :(

[ Szerkesztve ]

(#24841) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Megint felteszem a kérdést, mert nem kaptam rá egyértelmű választ: Csak az én CM 7.2 alatti Kamera alkalmazásomban nincs felbontás választási lehetőség videó felvételnél? Nálam csak a minőséget lehet állítani. Abból a magas "túl" jó, nagyon nagy fájlokat csinál, a többi viszont túl kicsit. Felbontást állítani nem tudok benne, nincs ilyen ikon/beállítás.

(#24842) bull84ghia válasza #84221696 (#24839) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én ugyan ezeket próbáltam amiket leírtál csak nem harsh kernel-t, és 10-15 perc után nem volt elérhető a hálózat, inkább vissza tettem a stabil wiui-t. Pedig jó ez a nova de sok a hiba benne,legalább is nekem

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#24843) Cruiserke válasza Tesztelo.hu (#24841) üzenetére


Cruiserke
tag

Van lehetőség választani. HD valszeg 720p, Magas, Alacsony, Youtube.
De amugy cm7 alá van gyári kamera alkalmazás feltúrbózótt bitrátával.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#24844) 8Zolee8 válasza Tesztelo.hu (#24841) üzenetére


8Zolee8
csendes tag

Ez 2 kamera app-ot rak fel. Gyári és cm7 mind2 feljavított videóminőséggel.

(#24845) Zlika válasza Balázs1986 (#24837) üzenetére


Zlika
aktív tag

Basszus arra én is jelentkeztem...De én nem nyertem fuck! :D

(#24846) bull84ghia válasza #84221696 (#24833) üzenetére


bull84ghia
őstag

Kipróbáltam, tényleg jópofa kis játék :DD

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#24847) Balázs1986 válasza 8Zolee8 (#24844) üzenetére


Balázs1986
addikt

A Flix123 féle gyári -ha még ugyanaz amit én is használok- nagyon ajánlott :) Anno volt olyan bug, hogy 16:9 felbontású képek lövését is engedte, de a kész fotók valójában 4:3 képek voltak elnyújtva...ezt kellett hanyagolni, ezt leszámítva teljesen jó volt mind fényképezés, mind videórögzítés szempontjából :)

Zlika: Hát...sajnálom :/ Gondolom te is, azért mégis csak egy nemsemmi gép volt a nyeremény :) Melyik vers volt a tied? :D

bull84ghia: Kicsit emlékeztet a régi időkből a Yeti Sports-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#24848) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Itt a legújabbat próbálta már valaki?
Érdekelne a vélemény, mert feltenném kipróbálni.

Köszi

(#24849) bull84ghia válasza Balázs1986 (#24847) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az is szòrakoztatò játèk volt:-)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#24850) #84221696 válasza bull84ghia (#24842) üzenetére


#84221696
törölt tag

Tegnap feltettem újra a nova-t harhs kernellel. Este még egész jól működött, de reggelre megint csak nem talált hálózatot, hívni és hívást fogadni nem tudtam. Feladtam a küzdelmet. Nem kockáztatom meg, hogy megint ne érjenek el akár a rom hibája miatt, akár user error miatt. Reggel ment vissza a cm7.
Haver ügyes programozó. Egyik tesztere vagyok. Mondjuk leginkább akkor tesztelgettem neki sokat, amikor még x8-am volt. Ez az lg 2x is az övé volt, de váltott samu s3-ra, így került hozzám a telója.

kircsi28: nekem most ez van fent. Komolyabb bugot nem tapasztaltam. Mondjuk kisebbet sem. :)

Mit gondoltok erről? Érdemes menni vele egy kört? Az nvidia drivert nem számolva mennyire stabil és a lényeg, hogy ezen elérhető vagyok-e vagy ugyanazokat a bugokkal van tele, mint a hova?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.