Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21051) randras_83 válasza Beri (#21049) üzenetére


randras_83
addikt

akkor mindenek előtt szedd le playről a 4ext updatert és frissítsd a recoveryt 1.0.0.5 RC9-re.

Stabil a ViperS 1.6.3, az Elegancia 3.6.0 beta ezek Sense-es romok.
MIUI-t dícsérik, de az más világ.

(#21050) kurion: XDA-n olvastad, vagy van valami link hozzá?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21052) Beri válasza randras_83 (#21051) üzenetére


Beri
addikt

akkor mindenek előtt szedd le playről a 4ext updatert és frissítsd a recoveryt 1.0.0.5 RC9-re.
Nincs olyan. 4ext recovery control van 2.29ért.

Stabil a ViperS 1.6.3, az Elegancia 3.6.0 beta ezek Sense-es romok.
MIUI-t dícsérik, de az más világ.

Mi a baj a gyárival?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21053) randras_83 válasza Beri (#21052) üzenetére


randras_83
addikt

Akkor INNEN

Nekem semmi bajom nem volt vele, de ezek jobban tetszenek.:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#21054) HIJ válasza Beri (#21052) üzenetére


HIJ
őstag

Ne hogy azt hidd, hogy a gyári a tökéletes, ezek pedig a sufnituningos, bugos szarok. Pont hogy fordítva...

(#21055) Beri válasza HIJ (#21054) üzenetére


Beri
addikt

Van ismert bug a gyári szoftverben? Egyébként egy stock HTC romot sufnituningos, bugos szarnak nevezni nagyon erős.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21056) HIJ válasza Beri (#21055) üzenetére


HIJ
őstag

Alapvetően sokat nem használtam a gyárit, mert nekem előtte sem volt sok jó tapasztalatom a stock HTC szoftverrel (Desire). Egyébként általánosságok: idő után belassul, néha megáll 5-10 mp -re gondolkodni, random kifagyások. Nem azt mondom, hogy a custom romokban nincsenek fagyások, de jóval kevesebb, mint a gyárival, viszont jóval gyorsabb. Meg tegyük hozzá hogy a stock sensation -re nem jelent meg a sense 4.1. Ott csak 3.6 -ig van támogatás.

Átvitt értelemben neveztem annak. Kiragadtad a mondatból. Tán újságíró vagy? :Y

randras_83: Az már igaz. De lássuk be erre vajmi kevés az esély. Na majd a One -on

[ Szerkesztve ]

(#21057) randras_83 válasza Beri (#21055) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, ha neked a gyári ICS jön be, akkor tedd föl azt, nekem is volt fönt és jó volt. Minden ROM-ban vannak bugok, mondjuk tényleg erős a megnevezés, de mindegy..szerintem azért egy gyári JB+sense-es ROM-ot a kolléga is felcsapna simán.:)))

Ezért most felrakom a ViperS-t .:)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21058) randras_83 válasza HIJ (#21056) üzenetére


randras_83
addikt

Sajnos igen, lassan nagyobb az esélyem az ötöslottón nyerni, de még nem adtam fel a reményt.:)

Jaja, majd ha nyertem veszek ONE-t .:))

https://www.flickr.com/randras83/

(#21059) Beri válasza HIJ (#21056) üzenetére


Beri
addikt

Egyébként általánosságok: idő után belassul, néha megáll 5-10 mp -re gondolkodni, random kifagyások.
Random fogyatékosok felrakják a 4398648645687 tört, haxolt alkalmazást, ennyi az egész.

Nem azt mondom, hogy a custom romokban nincsenek fagyások, de jóval kevesebb, mint a gyárival, viszont jóval gyorsabb.
Cserébe alapvető dolgok nem működnek. Teljesen jó.

randras_83:
Már csak egy tisztességes leírást kéne találnom. Ebben pl. a hármas pont nem egészen tiszta. Nekem nem locked vagy unlocked van fölül, hanem revolution, mert a telefon előző gazdája ipari elmebeteg volt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21060) Zirowe válasza Beri (#21059) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hogy függ össze a revolution felirat azzal, hogy vki "ipari" (?!) elmebeteg?

Szerintem inkább vásárlás előtt kellett volna jobban lecsekkolni a telót, ha ennyire csípőből utálod a rootolást.

A másik meg, hogy főzött romra soha nem nyomunk gyári törlést!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21061) Beri válasza Zirowe (#21060) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem inkább vásárlás előtt kellett volna jobban lecsekkolni a telót, ha ennyire csípőből utálod a rootolást.
Vaterán vettem, nem volt szó róla a leírásban. Egyébként nem a rootolással van bajom, hanem a használhatatlan romokkal. Ha alapvető dolgok nem működnek, nem tudok mihez kezdeni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21062) HIJ válasza Beri (#21059) üzenetére


HIJ
őstag

Az említett ROM -okon minden funkció tökéletesen megy. Én csak azt próbáltam ecsetelni, hogy általában a HTC -k esetében a custom ROM -ok jobban működnek a gyárinál. Az hogy te most épp kifogtál egy különc romot és pont beleszaladtál egy fc -be, pech. De hidd el hogy a gyári romnál lesz még ilyenbe részed. Good luck.

(#21063) randras_83 válasza Beri (#21059) üzenetére


randras_83
addikt

Ezek szerint S-OFF a készülés és custom boot van rajta.
Szerintem töltsd le XDA-ról az európai gyári ICS-t, flasheld 4extből és kész a "gyári" Sensation-öd.:)

#21061) Beri: egyébként az enyémen is volt CM10, meg CM10.1-is de nekem működött, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21064) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok,
Cyanogenmod romokkal mi a tapasztalat? Vagy általánosságban melyik rom a legmegbízhatóbb, leggyorsabb?

(#21065) Zirowe válasza Beri (#21061) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sense 3.6 (gxárin alapulnak), 4.0 vagy 4.1 (pl: vipers) rom kell, azokon megy minden.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21066) randras_83 válasza Zirowe (#21065) üzenetére


randras_83
addikt

Mekkora hülye vagyok, simán benéztem a vipers telepítőjét, és amiket meg akartam tartani azokat jelöltem ki, de a telepítőben ez pont fordítva van, így azokat szedte le.....én állat...:) :W :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#21067) Beri válasza randras_83 (#21063) üzenetére


Beri
addikt

Ezek szerint S-OFF a készülés és custom boot van rajta.
Ez miből derült ki?

Szerintem töltsd le XDA-ról az európai gyári ICS-t, flasheld 4extből és kész a "gyári" Sensation-öd.
85638563287645-féle van...

egyébként az enyémen is volt CM10, meg CM10.1-is de nekem működött
Gondolom, ez másik rom.

Edenyke: Ez a vájper is 4.0.4. Ha nem JB, mi értelme felrakni a haxoltat a gyári helyett? Értem én, hogy sense 4.1, de ha még a gyári launchert sem használom, kell az nekem?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21068) nimfas válasza Beri (#21067) üzenetére


nimfas
addikt

Én nem értek úgy a telóhoz mint Edenyke, de én normális hangnemben megkérdeztem ha nem tudtam valamit a telóval kapcsolatban, és képzeld.... normális hangnemben válaszoltak is úgy, hogy megértettem a dolgot.

Szerintem add fel postán a telót nekem, fizetem a postát oda-vissza, kikeresem és felteszem neked a megfelelő gyári ICS romot. Ugye kihallottad az iróniát az utolsó mondatból?!?!

Talán ha normálisan megkérdeznéd, hogy melyiket szedd le a jelenlévő tudorok el is árulnák neked nme pedig egy ilyen értékelhetetlen stílussal kezdesz:

"Szerintem töltsd le XDA-ról az európai gyári ICS-t, flasheld 4extből és kész a "gyári" Sensation-öd.
85638563287645-féle van..."

További jó estét,
gratulálok anyádéknak a neveltetésedhez, te már biztos az "új" generáció vagy :-S

(#21069) Zirowe válasza Beri (#21067) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Velemenyem szerint miui es cm romnak semmi keresnivaloja htc keszuleken.

Johetnek a kovek, de ha miui felet szeretnek nezni, akkor applet vennek, ha meg cmet, akkor olcso kinait (esetleg osregi htc-t).

Htc-hez sense kell, annyival meg nem jobb a jb, hogy megerne cm-et felrakni.

A teljesen stockhoz kepest meg egy gyari alapu 3.6-os is jobb, stabilabb, kevesebbet fogyaszt es a sok szar kiszedheto.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21070) Beri válasza nimfas (#21068) üzenetére


Beri
addikt

Semmi sértőt nem olvashattál még tőlem a fórumban. Soha.

gratulálok anyádéknak a neveltetésedhez, te már biztos az "új" generáció vagy
Ez viszont személyeskedés, ami tiltott.

Edenyke
ha miui felet szeretnek nezni, akkor applet vennek
Az már van, tehát a miuit én is kihagyhatom :DDD

ha meg cmet, akkor olcso kinait (esetleg osregi htc-t)
Neked csak a kinézetével van bajod?

Htc-hez sense kell, annyival meg nem jobb a jb, hogy megerne cm-et felrakni.
És a project butter? Vagy eleve nem működik a hw gyorsítás?

A teljesen stockhoz kepest meg egy gyari alapu 3.6-os is jobb, stabilabb, kevesebbet fogyaszt es a sok szar kiszedheto.
Végülis nekem erre van igazán szükségem. Érdemes próbálkozni 4.1-essel (mint az a bizonyos vájper), vagy maradjak a 3.6-nál? Konkrét példa esetleg?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21071) Zirowe válasza Beri (#21070) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Te pedig ipari elmebetegnek szolitottal vkit csak azert, mert revolutionary van irva a bootloaderebe.

Ami az itt forumozok kb felere igaz (ha 2.3 alatt rootoltak) es szinten szemelyeskedes. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21072) Beri válasza Zirowe (#21071) üzenetére


Beri
addikt

Te pedig ipari elmebetegnek szolitottal vkit csak azert, mert revolutionary van irva a bootloaderebe.
Meg teljesen random CM van fenn, ami fejreáll unalmában. Azt nem értem, az ilyen mért nem kérdezi meg, hogy akarok-e szívni az ő barkácsszenvedélye miatt.

Ami az itt forumozok kb felere igaz (ha 2.3 alatt rootoltak) es szinten szemelyeskedes.
Harmadik félről azt írok, amit akarok, amíg nem vulgáris, vagy rásszistá, stb. Szívok egy ember hülyesége miatt. Megérdemli, hogy dícsérjem :P

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21073) randras_83 válasza Beri (#21072) üzenetére


randras_83
addikt

Már ne haragudj, de tényleg bicskanyitogató a stílusod, én is és Edenyke is próbálunk segíteni, de ez már kezd kiakasztani. Tudom, hogy jó pár rom van az XDA-n de nem hiszem el, hogy a kereső segítségével nem jutsz 1-ről a 2-re...

Egyébként amikor vetted a telefont, miért nem kérdeztél rá, hogy mi van rajta, gyári állapotban van-e...szóval kb annyira múlott a saját "hozzánemértéseden", mint az eladó "barkácsolásvágyán".

És bocs mindenkitől, de ez van.

(#21069) Edenyke: ezzel teljes mértékben egyet kell értenem :K :K

Más felraktam a ViperS-t, TB nem akarta visszaállítani az app-okat, mivel most nem volt kedvem szenvedni vele, inkább visszatolom az Eleganciát. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21074) Beri válasza randras_83 (#21073) üzenetére


Beri
addikt

Már ne haragudj, de tényleg bicskanyitogató a stílusod, én is és Edenyke is próbálunk segíteni, de ez már kezd kiakasztani. Tudom, hogy jó pár rom van az XDA-n de nem hiszem el, hogy a kereső segítségével nem jutsz 1-ről a 2-re.
Igazából már egy ideje másik rom van a telefonon. Így van, a kereső segített. Melyik hozzászólásom melyik része volt bicskanyitogató?

Egyébként amikor vetted a telefont, miért nem kérdeztél rá, hogy mi van rajta, gyári állapotban van-e...szóval kb annyira múlott a saját "hozzánemértéseden", mint az eladó "barkácsolásvágyán".
Mert szerintem nem az a default, hogy barkácstelefont árul a jónép. Ha így tesz, legyen szíves közölni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21075) Gabenx15


Gabenx15
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült S-Offolni a telefont, illetve recoveryt rárakni.
A Vipers romot szerettük volna felrakni, volt vipe davic cache wipe all data, és mikor rámentünk, hoyg reboot system now csak a kígyó tekereg a beats audio körül, és nem indul el a rendszer. Vlakinek van valami ötlete?
Úgylett hagyva estére de reggel mé mindíg tekergett a kígyó :(

(#21076) HIJ válasza Gabenx15 (#21075) üzenetére


HIJ
őstag

Előtte mi volt rajta? ICS vagy GB? Ha utóbbi, akkor FW frissítés is kell neki...

(#21077) Gabenx15 válasza HIJ (#21076) üzenetére


Gabenx15
csendes tag

ICS volt rajta

(#21078) enginev3.0 válasza Gabenx15 (#21075) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tedd újra és full wipe-ot nyomj ne csak dalvickot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21079) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Kint van az új MIUI.

Z Fold 4

(#21080) Gabenx15 válasza enginev3.0 (#21078) üzenetére


Gabenx15
csendes tag

Szia!
Köszönöm szépen, így már működik csak annyi a gond vel, hogy nem kapcsol be a wifi, vna valakinek valami ötlete?

(#21081) arzz válasza Gabenx15 (#21080) üzenetére


arzz
tag

Nekem még a régi telón, mikor nem ment a wifi, újraflasheltem a romot, vagy feltettem másikat, utána ment.

A korrekt üzlet mindig két elégedett féllel zárul.

(#21082) swapout válasza arzz (#21043) üzenetére


swapout
tag

Ugye ugye mondtam én neked hogy megér egy próbát! :K

(#21083) swapout válasza elmouse (#21044) üzenetére


swapout
tag

Faux félét!

(#21084) swapout


swapout
tag

Ezt a Beri gyereket ki a pics@ hívta ide a fórumba??? Nem semmi!! :W

(#21085) swapout válasza T0rnad0 (#21079) üzenetére


swapout
tag

Na akkor ki is próbáljuk!! :C

(#21086) Gabenx15 válasza arzz (#21081) üzenetére


Gabenx15
csendes tag

Hát megpróbáltunk 5 romot és mindegyik esetében a wifivel volt probléma, mi csináltunk valamit rosszul, hogy nem megy a wifi?

(#21087) HIJ válasza Gabenx15 (#21086) üzenetére


HIJ
őstag

Havernak volt ilyen. Szerviz volt a vége...

(#21088) randras_83 válasza swapout (#21084) üzenetére


randras_83
addikt

kész vagy :D, jött magától, de sebaj, gondolom már jó a telefonja, szóval részemről a korábbi hsz-ommal lezárva. :)

gabenx15: korábban ment rendben? eleganciaban meg talán a vipersben is van wifix azt próbáltátok?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21089) nimfas válasza randras_83 (#21088) üzenetére


nimfas
addikt

És még megkérdezte miért bicskanyitogató a stílusa.... wazz

(#21090) Beri válasza swapout (#21084) üzenetére


Beri
addikt

Megdörzsölték a csodalámpát! :DDD

randras_83
gondolom már jó a telefonja, szóval részemről a korábbi hsz-ommal lezárva
Olvastam sok XDA-t, ha már az az egyetlen út a mindenható tudás felé.

nimfas
Csak érdekel, hogy ezután ne nyíljon az a bizonyos bicska.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21091) Newlocal válasza nimfas (#20736) üzenetére


Newlocal
aktív tag

köszi

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#21092) randras_83 válasza Beri (#21090) üzenetére


randras_83
addikt

Olvastam sok XDA-t, ha már az az egyetlen út a mindenható tudás felé.
Lehet már korábban azt kellett volna olvasgatnod és akkor nem kellett volna tőlünk segítséget kérned.

Megjegyzem, ha valaki használt androidos telefont vásárol, szerintem az az alap, hogy kifaggatom az eladót a telefonnal kapcsolatosan, nem utána nyafogok, hogy ez nem megy, az nem megy...bár ezzel sem lett volna semmi gond, ha nem ebben a formában adod elő, és tényleg nem akarlak bántani, csak ma ilyen napom van és biztos azért, mert elmebeteg vagyok, mivel nekem is mást ír ki a HBOOT-om...:))

Végül jó lett a telefonod???

https://www.flickr.com/randras83/

(#21093) Zirowe válasza randras_83 (#21092) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem is akármilyen, hanem ipari! :U ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21094) kaciokos válasza Zirowe (#21093) üzenetére


kaciokos
őstag

Eredetileg nem akartam ebbe beleszólni, mert kicsit elszabadultak az indulatok, de aztán úgy döntöttem, mégis. Szóval, ha én vennék telót, én is elvárnám, hogy szóljon az eladó, hog megmókolta. Beri stílusát én nem találtam agresszívnak, az ipari elmebeteges beszólás is inkább vicces volt szerintem.

Én gyári ROM-ot használok XE-n, és szerintem nincs vele semmi baj. Sose fagyott, nem fc-zett, nem indulgat újra a Sense memóriahiány miatt, és működik benne a telefon _minden_ funkciója. Ezzel szemben a fórumot olvasgatva az az érzésem, hogy a főzött ROM-okban azért vannak olyan bug-ok, amiket stock-ban sose tapasztaltam.

Persze, értem én, hogy egy főzött ROM-nak vannak előnyei, lehet jobban optimalizált, kiszedhetek olyan gyári alkalmazásokat, amiket nem akarok a telefonon látni, stb., és nagyra értékelem mind azok szakértelmét, akik ezeket elkészítik, mind azokét a fórumtársakét, akik ezek felrakásában és használatában aktívan segítik a többieket.

Csak azt is el kell fogadni, hogy van egy olyan réteg, aki nem megy el ilyen messze, és jobban szereti a gyári ROM-ot, mert úgy gondolja, hogy az alapvetően jó. És ettől nem vagyunk rosszabbak, csak más a véleményünk.

Písz, láv, korsó sör.

(#21095) swapout válasza kaciokos (#21094) üzenetére


swapout
tag

Akkor beszélgessél sokat Berivel biztos jól kijöttök majd!!! :F

(#21096) randras_83 válasza kaciokos (#21094) üzenetére


randras_83
addikt

Értem én, hogy vannak elvárások, hogy mindent mondjon el az eladó, meg írja ki, de pl. ha autót veszek ott is kifaggatom az eladót, valószínűleg előtte tájékozódóm is. nem is azzal volt a baj, hogy gyári romot szeretné, hanem azzal, hogy a javaslatokra reagált kicsit furcsán...de mindegy. Mint mondtam, én is használtam gyárit, de ami most van rajta jobban tetszik. :)

Edenyke: ipari mint állat. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#21097) Beri válasza randras_83 (#21092) üzenetére


Beri
addikt

Lehet már korábban azt kellett volna olvasgatnod és akkor nem kellett volna tőlünk segítséget kérned.
Csak használtam a fórumot, ahogy Varga "Cigány" Zoltán szerint egy autót is kell ([link], ha nem lenne meg a figura, nagyon szórakoztató) :D

Amúgy értem már. A random haxorokról alkotott általános véleményem zavar. Hidd el, nem flamelni jöttem, csak elpattant egy húúúr, amikor egy nettó használhatatlan telefont vettem ki a dobozból.

Végül jó lett a telefonod?
Azon kívül, hogy mennyire merül egy kis random angry birds-től is (gyakorlatilag teljes töltöttségnél ráflasheltem egy romot, majd amikor beboololt, felraktam a szokásos appjaimat cirka egy óra alatt és 50% alatt volt), eddig is jó volt. Csak a szoftverek szent grálját kerestem, a lehetőségekhez mérten gyorsan. Egy olyan álom-romot, amelyik miatt nem kell lemondanom egyetlen gyári funkcióról sem.

Értem én, hogy vannak elvárások, hogy mindent mondjon el az eladó, meg írja ki, de pl. ha autót veszek ott is kifaggatom az eladót, valószínűleg előtte tájékozódóm is.
A lényeges dolgok itt is le voltak írva, körbe is volt fotózva. Csak azt nem gondoltam volna, hogy olyan rommal kapom, amelyikkel azt sem lehetett megoldani, hogy rámásoljam a kártyára a flashelni valót. Egy szavam se lehet végülis. Olcsó volt és tényleg nagyon szép. Csak kell rá egy estényi XDA-kúra.

kaciokos
Már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok az öreg papa az autópályán, szemben mindenkivel, aki nem érti, mit rontott el :D

swapout
Mer' a Berit utálni kell, meraszontam! HURR-DURR! :P

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21098) elmouse válasza swapout (#21083) üzenetére


elmouse
aktív tag

A Faux kernel-hez tudsz adni linket? Az XDA fórumon a topikja nekem kicsit kaotikus. Köszi.

Ka nama kaa lajerama!

(#21099) elmouse válasza elmouse (#21098) üzenetére


elmouse
aktív tag

Na mégis megtaláltam.
Megpróbáltam fétenni a Pyramid-ICS-XE-010b11.zip-et, de hibával elpattan.

Ezt írja ki:
assert failed: write_raw_image("/tmp/newboot.img", "boot")
E: Error in /sdcard/Pyramid-ICS-XE-010b11.zip (Status 7)

Mi lehet a gond?

Ka nama kaa lajerama!

(#21100) kaciokos válasza swapout (#21095) üzenetére


kaciokos
őstag

Látom, neked átment a mondanivalóm. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.