Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25001) honda130 válasza honda130 (#25000) üzenetére


honda130
tag

Javítás: A melóban nem egy srás van hanem egy "srác".

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25002) honda130 válasza honda130 (#25001) üzenetére


honda130
tag

Közben jutott eszembe tán egy igen nagy marhaság. kövezzetek meg ha megérdemlem!
4ext segítségével nem lehet feltenni a CWM-et? :N ;) :B :F

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25003) nimfas válasza honda130 (#25002) üzenetére


nimfas
addikt

1. Ne írj új hozzászólást 2-3 percenként... ott a QRVA szerkesztés gomb (az előző hozzászólásodnál)

2. Minek neked a CWM??? 4ext-tel simán tudsz romot cserélgetni...

Én pl. épp tegnap csináltam meg az S-Off-ot... kb 4x-re sikerült is a drótos trükk.

Előzőleg is ez volt fent és ROOT-os volt a telefon, nem kellett a CWM :)

(#25004) honda130 válasza nimfas (#25003) üzenetére


honda130
tag

Bocsánat! Úgy láttam, hogy a szerkesztés eltűnik egy idő után. Majd kicsit szigorúbban veszem magam ezentúl.
Azért szeretném a CWM-et, mert nem csak romot szeretnék cserélni, hanem rootolni is. A tudástárban meg azt írja, hogy CWM-el kell elindítani a két db zip fájlt, ami a rootot csinálja. Vagy meg lehet a 4ext-el is oldani?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25005) nimfas válasza honda130 (#25004) üzenetére


nimfas
addikt

Leszeded ezt a file-t EZT (UPDATE-SuperSU-v1.94.zip)
majd miután bemásoltad pl. a telefon SD kártyájára, az 4EXT-ből "Install from SD" talán az 1. vagy 2. menüpont... megkeresed ezt a file-t... telepíted és már ROOT-olt is a készüléked.

5 perced van módosítani az utolsó hozzászólásodat ;-)
Addig jó míg én szólok és nem egy admin ;-)

[ Szerkesztve ]

(#25006) honda130 válasza nimfas (#25005) üzenetére


honda130
tag

Köszi!
Mindjárt meg is próbálom. de nem baj ha nem az a verziójú progit másolom be a 4ext-el mint amit a tudástárban linkeltek?
Ja? Mégegy kérdés: Mikor kész vagyok a rootolással, akkor hogy lehet leellenőrizni hogy sikerült? V

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25007) zho-lee válasza honda130 (#25006) üzenetére


zho-lee
addikt

Persze:
Google play: Root Checker.apk

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25008) Pr3ciSioN válasza honda130 (#25006) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Csak kerdezem hogy nem lenne egyszerubb akkor mar egy fozott romot rarakni ? Vannak nagyon jok , kevesebb memoriat esznek mint a gyari nemelyik szebben is nez ki es meg gyorsabbak is :) Nekem szemely szerint az az elso ha van uj androidos telefonom hogy nezek ra valami fozott romot :) De ugyis Te dontessz csak gondoltam az egyszerubb lenne mint ezzel szorakozni :B

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25009) honda130 válasza zho-lee (#25007) üzenetére


honda130
tag

Atya világ ennyiféle rootoló progi van? De akkor most melyiket csináljam? Szerintem kipróbálom a 4ext-et. Egyszer úgyis el kell kezdenem. Lehet hogy picit hosszadalmas lesz, mert először szeretnék vele egy rendszer mentést készíteni. :)

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25010) honda130 válasza Pr3ciSioN (#25008) üzenetére


honda130
tag

Igen, teljesen jogos amit írtál, csak ezt is ki szeretném próbálni. Meg lementeni a gyári romot.
Természetesen az lesz a következő dolog, hogy felteszek másik Romot. Esetleg valami forrást tudsz ajánlani romra? Sajnos ugyanolyan tudatlan vagyok a romolásban, mint az összes eddigi dologban. Megmondom őszintén, azt sem tudom hol keressem a romokat és hogy hogy néz ki egy főzőtt rom, amit feltehetek?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25011) zho-lee válasza honda130 (#25009) üzenetére


zho-lee
addikt

Figyu, el ne tévedj.
A 4ext egyfajta recovery, én csak azt használtam, mert mindent tudott, amit kell egy ilyen programnak.

Amiket linkeltem, azok meg a root jogosultság meglétét ellenőrző programok, amiket a g.playról tölthetsz le.
Én a másodikat használtam, aminek kék szinű kettőskereszt az ikonja.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25012) honda130 válasza zho-lee (#25011) üzenetére


honda130
tag

Ahha! Szóval a root az a zip fájl, amit a 4ext-el felteszek. A play-es appok pedig az ellenőrzésre valók. Köszi! Így már értem.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25013) zho-lee válasza honda130 (#25012) üzenetére


zho-lee
addikt

Pontosan, nincs baj, csak az sosem jó, ha kapkodsz.
Fontos, ha valaki segít neked, olvasd el betűről-betűre, mert az sokat számít.
Ez olyan dolog, amire ha odafigyelsz, többszörösen jobb lesz a telefonod, ha nem, akkor féltégla.

Remélem, nem érzed azt, hogy bántani akartalak volna, mert nem volt szándékomban.
Csak segítség képp írtam :R :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25014) Regu


Regu
csendes tag

Sziasztok!

A sógornőm vett egy ilyen HTC Sensation XE készüléket.
Tegnap frissítette a sense felületet rajt, ő elmondása szerint.
Viszont a software-t nem.
Azóta nincs Wifi!Nem kapcsol be sehogy sem!
Ma frissítettem a firmware-t. 2.3.4 volt rajt, most ICS, de most se kapcsol be a wifi.
Restart után 1x sikerült, de azóta semmi.
Van valami megoldás?
Akár főzött rom is mehet, ha mindent töröl.
Hard Reset volt.Hiába.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#25015) honda130 válasza zho-lee (#25013) üzenetére


honda130
tag

Nem nem! Dehogy! A saját területemen én is szoktam a kollégáimat tanítani egyes dolgokra és én is úgy fogalmazom meg minden mondatomat, hogy annak minden szava fontos. mondani is szoktam, hogy a mondatban minden benne van, ha jól figyelt, akkor akár tudhatná is azt a bizonyos dolgot, amire már háromszor kérdezett. Már látom, hogy nem is olyan egyszerű egy tökéletesen összeszedett mondat minden üzenetét befogadni.
Semmi olyan gondolatom nincs, hogy valamelyiktek bántani akarna. Inkább ellenkezőleg! Egyszerűen csodálkozom, hogy még van aki bírja a kérdéseimet és nem küldtetek még melegebb éghajlatra.
A folyamatot elkezdeni volt a legnehezebb, elhiheted. Mikor még tényleg egyáltalán nem is tudtam mit kell kérdezni. Nem kapkodok, azért ezt nem mondhatjuk, mert lassan eltellik egy hét és én még mindig ott tartok, hogy rootolni akarok. Szép lassan kialakul, de más ennyi idő alatt már a 10-dik rom feltételénél tartana. Gondolom.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25016) nimfas válasza honda130 (#25015) üzenetére


nimfas
addikt

Látom kezd oszlani a köd ;-)

Ha megvan a root is, akkor próbálj ki pár custom romot... Viper, Elegancia, Inspiration, Revelation, MIUI csak hogy pár ismertebbet írjak.

Annyi, hogy a letöltésnék többnyire van egy md5 ellenőrző kód, ezt érdemes letöltés után ellenőrizni, hogy egyezik-e (Total Commander... FILE... ellenőrző file készítése (md5))

Sok sikert! :)

(#25017) honda130 válasza nimfas (#25016) üzenetére


honda130
tag

Srácok! Valóban kezd kicsit oszlani a köd, de még egy fontos kérdésem lenne: Rootolás előtt szeretnék egy rendszer mentést csinálni az egészről. Ha már egyszer fenn a 4ext.
Mondjuk megcsinálnám a pillanatnyi állapotról, aztán utána egy gyári állapot visszaállításával csinálnék egy csupasz rendszer mentést is.
Szabad ilyet csinálni? Nem áll vissza az S-off és a bootloader nyitásom?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25018) Pr3ciSioN válasza honda130 (#25017) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Nem nem áll vissza az S-OFF :) MENTÉS : Ha 4ext recovery-t használsz akkor elindítod a recovery ( ez gondolom meg van hogy hogy kell) utána BACKUP i RESTORE aztán BACKUP utána pedig rányomsz a pipára és teljes egészében lementi a rendszert de arra számíts hogy kb 1 giga lesz ( csak tippelem ) utána ha szertnél mást is lementeni akkor csinálhatod nyugodtan mert dátumozva menti tehát csak azt kell megjegyezned hogy mikor mit mentettél le :) VISSZAÁLLÍTÁS: ugyanúgy BACKUP I RESTORE aztán pedig a RESTORE -ra nyosz és már csinálja is a visszaállítást DE mielőtt visszaállítást csinálsz FONTOS hogy mikor belépsz recovery-be akkor rámész arra hogy WIPE I FORMAT és a legalján találsz egy olyat hogy FORMAT ALL PARTITION (EXCEPT SDCARD) ez leformát mindent kivéve a memóriakártyád. Remélem tudtam segíteni :) Sok sikert ne parázz annál rosszabb :) olyan ez mint a szüzesség elvesztése :D az elején bátortalan vagy de aztán minden megy a maga útján :DDD

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25019) honda130 válasza Pr3ciSioN (#25018) üzenetére


honda130
tag

Várj picit! Én egy olyan gyári visszaállítást szeretnék csinálni és utána lementeni, amilyet eddig szoktam. Azért, hogy a nagy romolgatás közepette maradjon egy olyan gyári rom-om, amit végszükség esetén vissza tudok tenni a telefonra és ugyanolyan lesz mint mikor kezdtem.
Ezt is a 4ext-el kell ezentúl csinálni? A full wipe után a recovery már marad mindig ugye?

Egyébként: Jelentem, sikerült a rootolás is. Ez a nap már nem telt hiába.
:C :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25020) htc07 válasza Regu (#25014) üzenetére


htc07
addikt

Radio-t kell frissíteni (RIL+RUU) szerintem, pontosan nem ismerem a módját, de biztos van hozzá valami érthető tutorial, ha nem találsz akkor holnap megpróbálok keresni neked :)

(#25021) nimfas válasza honda130 (#25019) üzenetére


nimfas
addikt

full wipe minden új rom felrakása előtt ajánlott... és igen a recovery marad, szívás is lenne ha törlődne :DDD

Gyári romot tudsz letölteni is... Sensation tudástár ;-) Hisz ha garis lenne akkor úgy tudod visszavinni, hogy gyári rom vissza, s-off vissza S-on-ba... ahogy én is vittem... a Htcdev-es nyitást nem tudom hogy lehet visszacsinálni, sosem próbáltam...

Kipróbálsz egy custom romot... hidd el nem sírod vissza a gyárit :D

(#25022) honda130 válasza nimfas (#25021) üzenetére


honda130
tag

Értem. Nem is az hogy visszasírom, vagy valami, csak mivel egy adott probléma esetleges kiküszöbölése lenne az egyik cél, és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy nem lesz más durvább hiba egy másik rommal, mert nem tudom mi baja a telefonomnak, ezért aranytartaléknak szeretném meghagyni.
De hol is vannak azok a gyári romok a tudástárban? Az is egy zip fájl? Vagy hogy néz ki? Van valami frimvare vagy mi az hozzá?
Ja, És ha csinálok mentést valamelyik romról az ugyebár az sd kártyán foglalja a helyet. Ha pc-re át akarom húzni, akkor csak simán áthúzom, vagy van erre is valami speckó módszer? Csak áthúzom nem?

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25023) nimfas válasza honda130 (#25022) üzenetére


nimfas
addikt

[link] Sensation tudástár... olvasás.... olvasás.... nekem pl RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.5_Radio_11.69.3504.00U_11.22.3504.07_M_release_246089_signed.exe van meg..
ez kb 450 MB, egy exe file, teló rádug a gépre és futtatás.... a leírás szerint

Le tudod menteni a pc-re is a mentést... egy könyvtárba pakolja a cuccokat... passz hogy hova, de meg fogod találni....

[ Szerkesztve ]

(#25024) Regu válasza htc07 (#25020) üzenetére


Regu
csendes tag

Nagyon megköszönném, mert nem igazán vágom ezt a HTC-s dolgokat.
Én Samsungos vagyok, ott bátrabban keresgélek, kísérletezek :)

Amúgy ez a rom, nem hozná helyre? Ordroid v9.0.0
Vagy ez csak a sima Sensation-hoz van?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1840299

Mert lehet egyszerűbb lenne ezt felrakni, bár nem tudom mennyire macerás itt a cwm.
Samu alatt nagyon egyértelmű.

Köszi a választ!

(#25025) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
A tegnapi folyamatot szeretném befejezni, mert nekem valami azt súgja, hogy nem vagyok messze a végkifejlethez. Ha már S-offoltam, mer rootoltam, 4ext, rendszermentés, minden megvan, lehet megpróbálnék egy rom cserét.
Már fel is mentem a tudástár által linkelt oldalra és letöltöttem egy csomó romot. Konkrétan innen:

Ezek elvileg mind az összes Sensation rom lehet?
Minden esetre letöltöttem az összes európai romot. Van viszont egy kakukktojás a sok között. Ez csomagolt fájlként jelenik meg a gépemen. Ezt ki kell először csomagolni és utána kell felhasználni?

Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25026) Morgal


Morgal
tag

Az alap Sense helyett érdemes felrakni a hivatalos Cyanogenmod 9-et? Eléggé eszi a ram-ot ez a stock rom, 200 MB-nál soha sincs több szabad memória alapjáraton.

(#25027) Pr3ciSioN válasza honda130 (#25025) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Így hirtelen nem tudom hogy azzal mit kell mert gyári sose raktam fel de szerintem azt hagyd úgy ha valamiért kellene fog úgyis jelezve lesz valahol :)

Morgal http://forum.xda-developers.com/htc-sensation/development itt szét tudsz nézni van rengeteg rom között :) és igen érdemesebb felrakni egy főzött romot mert kevésbé fogja le a memóriát ;)

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25028) htc07 válasza Regu (#25024) üzenetére


htc07
addikt

25023-ban meg is kaptad a választ szerintem. :)

Lehet hogy a rom is rendbe rakná, az ordroidot már nem fejlesztik, én a vipers 5.1.0-t javaslom. [link]

[ Szerkesztve ]

(#25029) Regu válasza htc07 (#25028) üzenetére


Regu
csendes tag

Köszönöm a választ.
A Viper romot leszedtem még délelőtt. :)
Délután aludtam, mert éjszakás vagyok, így nem tudtam utána járni, hogy miként mennek HTC-n a dolgok.
Mit kell csinálnom?
SD-re gondolom fel, utána, hogy hozok elő egy cwm-et?
Vagy milyen progi kell, hogy fel tudjam rakni?
Választ előre is köszönöm!!!

(#25030) htc07 válasza Regu (#25029) üzenetére


htc07
addikt

ha van a telón recovery, akkor kikapcsolva a hangerő le+power gomb.

zip-et sd-re feltolod, aztán install ZIP from SD opcióval kiválasztod.

nyilván S-OFF (és/vagy nyitott bootloader) szükséges

[ Szerkesztve ]

(#25031) nimfas válasza Morgal (#25026) üzenetére


nimfas
addikt

XDA-n én mint ha láttam volna olyan ROM-ot aminél közel 5-600 Ramot hagyott szabadon... keresgélj, meglesz az... :)

(#25032) randras_83 válasza nimfas (#25031) üzenetére


randras_83
addikt

Kihasználatlan RAM = fölösleges RAM :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#25033) Regu válasza htc07 (#25030) üzenetére


Regu
csendes tag

Nincs recover.
Egyenlőre :)
Ugyan úgy kell mint samsungoknál?
Nem szeretném téglázni a telefont, mert még csak 1 hetes(elvileg).
Kösz a választ :)
A romot leszedtem, a telepítése ugyan úgy van mint samsungoknál.
Viszont a recovery-t nem tudom, melyiket, és honnan szerezzem be.

(#25034) zho-lee válasza Regu (#25024) üzenetére


zho-lee
addikt

Most látom... a HTC 4ext recovery = Samsung Philz Touch recovery
Ugyanaz, még szinte külalakra is, persze a CWM szerintem majd minden tipuson egyforma..

A gyáriak eltérnek persze, és van még Samura a TWRP ha jól emlékszem, akkor te azt ismered?

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#25035) kaciokos válasza Regu (#25033) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem olvass vissza 2-3 oldalt, Honda130 kolléga épp most jutott túl a dolgon, gyakorlatilag minden részletet megtalálsz. Elöljáróban csak annyi, hogy ahhoz, hogy custom recovery-t tegyél fel
1. ki kell nyitnod a bootloadert a htcdev.com oldalon, _vagy_
2. S-OFF-olni kell a telefont.

A két módszer végeredménye nagyjából egyenértékű, mindkettő után tudsz ROMolni.

(#25036) Pr3ciSioN válasza zho-lee (#24982) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Hello!
Lesz majd most egy s3-am és ha elakadok majd ( root, főzött rom , recovery ) tudnál majd segíteni? :B :B

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25037) honda130


honda130
tag

Sziasztok! :R
Köszi az eddigi segítséget, jól haladok. Csnáltam mentéseket a gyári romról, vissza is állítottam már az egyikre. Működik szépen. :C
Gondoltam, ma felteszem az egyik általam letöltött gyári rom-ot a telóra. Ki is választottam az első két Európai Ruu-t. (vagy mi az) Kivettem a kártyát a telcsiből, betettem a laptopba és áttettem rá a két romot. Utána vissza a telefonba a kártyát, beléptem a 4ext-de, letöröltem a cache-eket, ahogy a tudástár írta, full wipe-ot csináltam, telepíteni szerettem volna sd kártyáról, azon belül kikeresni a megfelelő fájlt. Itt jött a probléma, hogy a gyökérre tett két rom nem látszott valamiért. De miért? :W Valami még kell hozzá? De mi? :U
Tegnap, mikor letöltöttem ezt a sok gyári romot, akkor ide a topikba betettem egy képet arról, hogy az egyik rom úgymond kakukktojás, mert az konkrétan csaomagolt fájlnak látszik. Na ha azt felteszem, akkor az látszik a 4ext-ben, elvileg el is indul a telepítés, de nem sikerül, mert azt írja ki angolul, hogy telepítés megszakítva. :(( Mi lehet a probléma? Kénytelen voltam az előző két mentésem közül választani egyet és azt feltenni a telefonomra. :W Még jó hogy az működik. :R
Bocsi hogy ennyi smyle-t teszek, de itt a kislányom és kérte hogy tegyek párat.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25038) Pr3ciSioN válasza honda130 (#25037) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

rom csakis .zip !!! ha a két fájl nem .zip végű akkor az nem rom ha .exe akkor azt a gépen indítsd el :)

ha valamennyire tudsz angolul :) : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1923629

[ Szerkesztve ]

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25039) honda130 válasza Pr3ciSioN (#25038) üzenetére


honda130
tag

Köszi!
Gépen? De hogy? A telefont rádugom, usb hibakereséssel, meghajtónak jelölve, aztán elindítom az ruu-t?
Sajna angolul nem tudok, csak amennyit a pc mellett esetleg tanultam. Max Google fordító.
Egyébként tényleg exe, mert azt írja mögé a win7, hogy alkalmazás.

Muszáj lefeküdnöm... Éjjel dolgoztam és egyszerűen széthullok. Bocsi! Este feljövök megint, ha időben ébredek meló előtt. Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25040) Morgal válasza Pr3ciSioN (#25027) üzenetére


Morgal
tag

korábban a Wildfire S-en CM 7.2 volt, de olyan őrületes gyorsulást nem éreztem csak azért kérdezem :D

honda130: igen, gépről kell futtatni az exe végződésű stock rom-okat és úgy frissíti a telefont, körülbelül 10 perc míg megcsinálja, de csak úgy működik ha egyezik a régió is, nekem ebből volt problémám amikor x.xx.711-esre akartam x.xx.401-est rárakni, de a super CID egy S-OFF után megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#25041) honda130 válasza Morgal (#25040) üzenetére


honda130
tag

Szia!
10 perc míg megcsinálja? Nem semmi.
Hogy melyik régióra van a telepítő fájl, arről elég annyi hogy európai? Vagy van még valami más dolog is?
Mi az a CID?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25042) honda130 válasza Morgal (#25040) üzenetére


honda130
tag

Sajnos csak egy olyan exe fájlt tudtam elindítani a gyári rom-ok közül, és az is megált a telepítéskor. Ezt a képet dobta ki:

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25043) Regu válasza zho-lee (#25034) üzenetére


Regu
csendes tag

Ismerem igen a TWR-t is, meg a CWM-et is.
Én CWM-en szoktam mokolni, mert a gyári JB szar a telcsimen.
Akkor reggel neki állok.
S-offolást kell, és utána menni fog elvileg?
Remélem nem akadok el semmivel.
Ha mégis, akkor délután valaki segíthetne :)
Köszi srácok!!!!

(#25044) Morgal válasza honda130 (#25042) üzenetére


Morgal
tag

igen, ezt írta nekem is ki, amikor nem jó régió kódút akartam rátelepíteni - ezt oldja meg a Super CID. ebből a leírásból csináld meg a 4. lépésben leírtakat. a CID egyébként = Carrier IDentification, afféle régió kód, ami meghatározza milyen rom-ot telepíthetsz fel a telefonodra. a jelenlegit úgy tudod ellenőrizni, hogy: settings->about phone->software information->software number, itt nekem azt írja: 3.33.401.53. ezen az oldalon a 2.2 pontban ki vannak listázva, hogy mit is jelentenek ezek a szoftver verziószámok, ha megnézed ami nekem van az x.xx.401.x az a World Wide English (Europe Unbranded) azaz az alap verzió - érdemes szerintem ezt rakni. ha leellenőrzöd a tied egyől kiderül, hogy milyen verziószámút tudsz rakni super CID használata nélkül, de ha mégis mást szeretnél, akkor az előbb leírtakat kövesd.

(#25045) honda130 válasza Morgal (#25044) üzenetére


honda130
tag

Egy munkahelyi barátom aki eléggé jártas a romolgatásban óva intett, hogy a pc-ről indított telepítők veszélyeket rejtenek magukban, mivel az egész telefont újraírják és előfordulhat hogy papírnehezéket készítek a telefonomból. Inkább ajánlotta hogy hagyjak fel a gyári visszaállításokkal, ha úgyis csak próbaképp szeretnék egy-egy romot feltenni. Elmondta, hogy a 4ext recovery segítségével elvégzett műveletek az exe fájlos telepítéssel szemben sokkal bolondbiztosabb, azzal én sem tudom olyan könnyen elrontani a telefonom, mert max visszateszek egy előző mentést és újra jó lehet a telefonom. Tudom hogy ti it javasoltátok már nekem hogy hagyjam a fenébe a gyári romokat, de most meg is értettem miért. Így aztán végre elvetettem végleg a gyári rom próbálgatásokat.

Most viszont új feladat keletkezett: Kéne keresnem főzőtt romot a telefonomra. Kis segítség kellene, mert lenne pár kérdésem. A tudástár írásai szerint van néhány feltétele a rom feltételnek:
megfelelő firmware---Ezt pontosan mi? Valahova fel kell telepíteni vagy mi? Ha keresek egy romot, akkor kell egy ilyen firmware-t is keresnem ami a készülékemhez is meg a romhoz is stimmel? Hogy lehet ezt megtalálni? Vagy ott van valahol a rom mellett az is?
A romhoz előírt 4EXT verzió: Hát egy 4ext-em van, ami érintős, de honnan tudjam hogy a romhoz van-e előírva? :W
Full wipe, amit "innen" beszerezhetjük és recovery alól futtatjuk le. : Az "innen" csak egy idézet részemről, mert a mondatot a tudástárból idéztem és ott ez a felirat egy link.
Na de a full wipe nem csak egy művelet neve, mikor minden letörlünk a telefonról? Mit kell azon letölteni? A 4ext nem tud letörölni mindent?

Szóval értem én hogy hülyeségeket kérdezek, de félig megtanítottatok már erre az egészre és minél többet tanul az ember, annál több kérdése lesz. Köszi ha mindezt valaki megválaszolja!

Sziasztok! :R

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#25046) randras_83 válasza honda130 (#25045) üzenetére


randras_83
addikt

A gyári RUU hülyebiztos. Mivel le se fut ha nem a megfelelőt szeded le. A recoverys full wipe a telefon partícióit töri, a gyári beállítások visszaállítása sem törli az sd t. Emlékeim szerint. Mivel a te telefonodod ICS volt így a firmware nagy valószínűséggel 3.33.xxx szóval bármelyik custom rom felmegy rá mivel újabb firm nincs. A gyári RUU egyébként a módosított HBOOT miatt nem biztos hogy felmegy de erre már nem emlékszem pontosan. Amúgy van 4ext updatert amit le tudsz szedni abban látszik hogy a legújabb van e fönt. Kb ennyi.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25047) Pr3ciSioN válasza honda130 (#25045) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Megfelelő firmware : én nem találkoztam olyannal hogy oda lett volna írva valahova ( szerintem ez még a 2.3-as vagy a gyári 4.0-ás romoknál volt)

4ext verzió : ez csak akkor kell amikor külön feltüntetik hogy a legfrissebb verzió kell

Full wipe : ez egy zip fájl aminek az a neve hogy Superwipe - általában ezektől már szó szerint óva intenek de lehet hogy valahol még használni kell de én ilyennel sem találkoztam .

A full wipe megoldható úgyis ahogyan én már leírtam Neked pár hsz-el korábban :)

Ha a segítőtársad tud angolul akkor http://forum.xda-developers.com/htc-sensation/development itt vannak a romok a Sensation-höz :)

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25048) randras_83 válasza Pr3ciSioN (#25047) üzenetére


randras_83
addikt

A full wipe és a superwipe script nem ugyanaz. Amúgy a superwipe script már valóban nem nagyon kell.

https://www.flickr.com/randras83/

(#25049) Pr3ciSioN válasza randras_83 (#25048) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

óhh akkor rosszul tudtam köszönöm a javítást :B

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25050) honda130


honda130
tag

Randras_83, Pr3ciSioN!
Köszönöm a válaszaitokat! Hogy lássuk értem-e?
Én a rootoláskor engedtem hogy kicserélje a progi a HBOOT-ot, tehát máris elképzelhető hogy felejtős a gyári rom. Nem igazán akarom visszacsinálni most azt, mert elég volt eljutnom idáig. Márpedig az a varázsló féleség a pc-n valami verziószámot írogat a telefonomra, hogy nem jó. Ráadásul tegnap mikor próbálgattam feltenni pár gyári romot, visszaállt a rootolás, alig tudtam visszarootolni 12-dikre. Azt hittem el sem fogadja többet.
"Amúgy van 4ext updatert amit le tudsz szedni abban látszik hogy a legújabb van e fönt. Kb ennyi." Bocsi hogy idézek, de ezt most így volt legkönnyebb. Jómagam utálom ha az én általam beírtakat idézgetik.
A 4exet kell frissíteni, vagy megnézni hogy a legfrissebb van-e fenn és ha igen, akkor rendben lesz minden rom? Vagy a firmware-re gondolsz? randras_83
Full wipe- Superwipe: akkor végülis ezeket is hanyagolhatom, ha a 4ext-el normálisan letörlöm az adatokat?

Összességében mindegyik hsz-eteket köszönöm! Amíg éjszakai műszak után én aludtam, frankón megválaszoltátok az összes kérdésem. Bevallom, így lényegesen egyszerűbbnek tűnik a rom csere. Gyakorlatilag ha van rom, akkor SD kártyáról csak fel kell tenni egy rendszermentés és visszaállítás után. Vagy van valami még?
Bocsi hogy kicsit körülményes vagyok, de nem szeretnék téglát a telcsimről, mert ez az első Androidos készülékem. Ez előtt egy fél éve törött előlapos 6233-masom volt ami nem látja már az sd kártyát sem, meg egy Samsung SGH-L700. Mindkettő jó szolgálatot tett nekem és működik is a mai napig, de ugye megértitek miért nem szeretném újra őket? :R Sziasztok!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.