Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Zirowe válasza Something_ (#14000) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ott a tudástár, le van írva mind a két folyamat.

Feltehető, hogy előbb vagy utóbb, hivatalos frissítés, szerviz, eladás vagy bmi, minden s-off-osnak szüksége lesz az s-on-ra.

Szánja rá azt a +3percet az elolvasásra.

Ha a szöveget vagy részeit többszöri elolvasásra sem értette meg, akkor az nem neki való.

Ennyi.

És a világ máris egy jobb hely lenne.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14002) randras válasza Zirowe (#13999) üzenetére


randras
veterán

Már folyamatban van a lebeszélése róla...

HGabor89: Nekem is ez volt az első, ami eszembe jutott. ;]

(#14003) Something_ válasza Zirowe (#14001) üzenetére


Something_
őstag

Értem én, hogy mit mondasz, de az emberek félnek az S-Ontól, ezért inkább többször is megkérdezik, amit te nem nagyon viselsz el, de ezt ők nem tudják:D

Amúgy nem tudom, hogy mennyiért szoktál fusizni, de sztem meggazdagodnál, ha pl 2.000 ft-ért s-onnolnád a sensation-öket :DDD

Ez olyan "piti" összeg, hogy mindenki kifizetné, csak hogy biztonságba be legyek zárva a telefonja:D

Szóval ne idegeskedj, hanem kezdj el azon gondolkodni, hogy hogyan jönnél ki jól a dologból :)

(#14004) Zirowe válasza Something_ (#14003) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolhatod, hogy a privátban elküldött leírásért nem kérek semmit, hiszen már itt is írva volt/írtam párszor.

Csak az, amikor egy nap 4-5 embernek kell 4x-5x ugyanazt leírni, mert elsőre nem megy.. :(((

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14005) Xaels válasza Zirowe (#14004) üzenetére


Xaels
félisten

Nem tanultál Schmitt papától ctrl+c/v ;] Amúgy meg tudlak érteni voltam más témában hasonló cipőben. Amúgy meg mindig elmosolyodok amikor egyesek itt nagyban csevegnek ilyen-olyan custom romokról aztán amikor S-ON kell jönnek a kérdések.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14006) Something_ válasza Zirowe (#14004) üzenetére


Something_
őstag

Nem a privát üzire gondoltam. Mond meg, hogy vigyék el hozzád, 15 perc alatt S-Onba rakod, közbe jópofizol, elmondasz pár dolgot és keresel 2 db Mátyás királyt fél óra alatt:)

Ez az S-On olyan dolog, hogy még én is vinném hozzád az első alkalommal és inkább kicsengetnék egy ilyen jelentéktelen összeget, hogy biztosra tudjam, hogy "szakszerűen" van bezárva, plusz "tanulok" is, mert nézhetem, hogy hogyan is kell. (későbbiekben a folyamat nézése felár ellenében:D)

Másik megoldás. Írj egy szájbarágós S-On leírást logouton, a szokásos "edénykestílusban" és többször nem kell elmagyaráznod senkinek sem priviben, mert már leírtad, többet nem tudsz mondani. Ennyi :))

[ Szerkesztve ]

(#14007) mumk1 válasza Xaels (#14005) üzenetére


mumk1
addikt

Könnyű annak, aki csak stock romokat használ.... :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14008) kokler válasza Something_ (#14006) üzenetére


kokler
aktív tag

De neked már nem lesz ilyenre szükséged a Sensation-vel ;]

[ Szerkesztve ]

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#14009) Xaels válasza mumk1 (#14007) üzenetére


Xaels
félisten

Könnyű vagy sem, de ha valami "újat" csinálok akkor előbb utána olvasok, hogy képben legyek vele. Ha egyszer S-OFF-olni fogok(bár jelenleg úgy tűnik esélyem lesz One X-re, ha bekerül a szolgáltatómhoz) akkor előtte biztos rendesen utána olvasok és a visszaállítást sem hagyom ki. "Ha nem tudok valamit összerakni, akkor szét sem szedem"

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14010) randras válasza Zirowe (#14004) üzenetére


randras
veterán

Abban viszont tudsz segíteni, hogy mit csinál ez a parancs: "fastboot oem lock"?

:R

szerk.: Mármint, a kérdésem az, hogy mi a különbség ez, és a "fastboot oem writesecureflag 3" között?

[ Szerkesztve ]

(#14011) Something_ válasza kokler (#14008) üzenetére


Something_
őstag

Baszki, ezt el is felejtettem:D Gyáááááááá

(#14012) nggabi válasza randras (#14010) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez mondjuk engem is érdekelne, az oem lock nem jött be elsőre...

"szenyor dzsíííí"

(#14013) mumk1 válasza Xaels (#14009) üzenetére


mumk1
addikt

Na ja, ez lenne a természetes. Pláne nem kell belefogni annak, akinek nincs is rá valós igénye, sokan használják gyári állapotban, teljes megelégedéssel.
Én is szívesen cserélnék egy One X-re, de nekem Qualcomm procis kellene, nem bízok a Tegrákba. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14014) Zirowe válasza randras (#14010) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A rendelkezésre álló, nem letiltott fastboot parancsok, készülékenként és hbootonként változnak.

Úgy néz ki, hogy mivel a sensation a nagy "szigorítás" hevében jött ki, a sima oem unlock/oem lock parancs tiltva van, ezért kell a revolutionary és a writesecureflag (amiből amúgy van readsecureflag is).

De mélyebbe nem mentem bele.

Azt tudom, hogy a google készülékeknél lehet nyitni és zárni az oem unlock/lock-al.

HGabor89: leírás készítése olyan, mintha céltáblát festenék a hátamra, ezért nem írok soha ilyet. ;]
Amúgy el se hinnéd milyen spúrok az emberek (most nem az s-on-ra gondolok).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14015) Xaels válasza mumk1 (#14013) üzenetére


Xaels
félisten

Most az ICS-vel igazán oda tette magát a HTC. Tényleg nem nagyon érheti panasz a házat. Persze nem Sense 4.0, de a használhatóság még így is impozáns.

Qualcomm procis One X-et szeretnék én is, de ha nem lesz csak Tegra-s akkor vagy XL(ha lesz az is listában) vagy hamar lecserélem egy későbbi S4-es modellre.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14016) cudarz


cudarz
tag

ICS-el is random újra indul a Sense, baromi jó...nem olyan gyakran, de baromi idegesítő továbbra is.
A One X ben mivel több memória van, ez vajon nem fordul elő?

(#14017) Iomega válasza cudarz (#14016) üzenetére


Iomega
őstag

Az E3D-ben nem indul újra a Sense. :N

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14018) Xaels válasza cudarz (#14016) üzenetére


Xaels
félisten

Nem lehet, hogy valami alkalmazás okozza a gondot? Nekem eddig egy Sense újraindulásom sem volt gyári ICS-el.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14019) roxan


roxan
senior tag

Kicsit kétségbe vagyok esve. Egyszerűen siralmas lett az akku üzemidőm. Gyakorlatilag ugyanolyan használat mellett harmadára esett le. Alig 8 óra alatt lement 25%-ra, ezt eddig 24 óra után tette.
Már az első napon is érezhető volt, de most brutális.
Teljesen feltöltött állapotról:
3:48 percnél már 50% volt, 30 perc LCD használattal.
7:50 után 25%, 50 perc LCD, 2perc hanghívás.

Ma olyan helyeken voltam, hogy nem nagyon volt wifi, így ez idő alatt a 3G aktív volt. GPS nem volt, nem neteztem.
6 mail fiók van, óránkénti frissítéssel, időjárás 6 óránként. Gmail, FB szinkronizáció nincs.
Szóval ez nekem nagyon-nagyon karcsú, tekintettel arra, hogy eddig ennél komolyabb használattal sokkal-sokkal tovább bírta. És az automata fényerő sem olyan világos, mint eddig.

Más, amit észrevettem a frissítés óta:
- néha nem reagál az LCD, csak másod-harmadjára. Mintha nem érezné az érintést.
- bekapcsolás sokszor 2-3. alkalomra sikerül. Mintha nem érezné, vagy van olyan, hogy felvillan, de el is sötétül a képernyő.
- fotózáskor az autofókusz elég gyengén muzsikál. Rábökök, beélesít, de exponáláskor már elmegy a fókusz, és életlen a kép.
Az ISC frissítés eddig így nekem hatalmas csalódás. Ami pozitív: több szabad memória van, és a Sense többablakos böngészés után nem indul újra. Remélem javulni fog, de nem nagyon bíztató.

Egy factory reset javíthat a dolgon?

(#14020) szegto válasza Xaels (#14018) üzenetére


szegto
senior tag

Kb 2 hete én is Sense újraindulással szenvedtem.
Bár nem gyári rom......

Végigbogarásztam a programjaimat és amiket nem használtam toroltem.
Azóta megszűnt a Sense restart... tehát javaslom én is hogy az alkalmazások között keresgélj és töröld amire nincs szükséged, hátha valamelyik program okozza ezt.

(#14021) mumk1 válasza roxan (#14019) üzenetére


mumk1
addikt

Első körben csak az segíthet. Mivel minden alkalmazás+beállítás megmaradt a frissítés után, könnyen lehetnek ilyen és hasonló anomáliák. Akinek még ez sem oldja meg a gondjait, érdemes ráereszteni egy RUU-t is. Nem szabad elfelejteni, hogy ez egy nagy frissítés volt, Android főverzió + új Sense, egészségesebb egy factory resettel kezdeni, persze amit lehet érdemes lementeni előtte.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14022) roxan válasza mumk1 (#14021) üzenetére


roxan
senior tag

Nekem minden gyári a telefonon, és S-ON. RUU-t akkor is tudok felrakni? Egyelőre visszasírom a régit így az ICS helyett.

Ilyen állapotban, miket és hogyan tudok lementeni? A factory reset az SD-t is gyalulja?
Azt ki kell vennem közben, vagy bent kell hagyni?

Tulajdonképpen a mail-boxokat, beállításokat újra tudom rakni, a kontakt listám fontos a képekkel, hogy meglegyen. Régi winmo-ról egyenként írtam be, elég volt egyszer.

A marketről letöltött (és fizetős) dolgaim meglesznek? Alapból nem szeretném mindet automatikusan visszarakni, csak amire majd szükség lesz, kicsit összeszemetelődött már az SD a sok program miatt.

(#14023) randras válasza roxan (#14022) üzenetére


randras
veterán

JS Backup, a programjaid meg maradnak. :K

(#14024) mumk1 válasza roxan (#14022) üzenetére


mumk1
addikt

Root nélkül, tudod menteni pl. az appokat a mybackup-al, csak hozzá a beállításokat nem. SMS-t, kontaktokat szintén tudod menteni, millió app van rá. SD-hez nem nyúl hozzá, a marketes fizetős appok természetesen megmaradnak, visszatehetők, nem kell még egyszer megvenni.
Az RUU működik S-ON-ba is, de első körben csak a factory resetet próbáld meg.

Jó azaz ICS, hidd el, sokan végig próbálták itt a topicban az első januári béta óta. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14025) Fl4tl4nd3r válasza Zirowe (#13995) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Azért kiegészíteném azt a leírást pl a hboot verzióval,meg ha valaki ics-t használt előtte egy sima gb romot felkell telepíteni,az ruu-t cid-nek megfelelően kiválasztani ha esetleg átvolt írva visszaírni stb,egy teljesen kezdőnek szerintem nem világos minden,dejó hogy már kb 5perc alatt megcsinálnám,

[ Szerkesztve ]

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#14026) roxan válasza mumk1 (#14024) üzenetére


roxan
senior tag

És,csak hogy szűz legyen a rendszer, az SD-ről törölhetek mindent? Ha nem nyúl hozzá, gondolom nem is kéne neki.

(#14027) mumk1 válasza roxan (#14026) üzenetére


mumk1
addikt

Persze, ha ragaszkodsz hozzá, törölheted azt is, de minden mentésed oda fog kerülni, illetve ami kell róla képek, zenék, doksik, egyebek, azokat értelem szerűen tedd ki gépre előtte.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14028) Zirowe válasza Fl4tl4nd3r (#14025) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem teljesen.

Nem kell gb romot telepíteni, mert az hboot után lehet pg58img.zip-el telepíteni rögtön a ruut.

A cidnek megfelelő ruu pedig általában a ruu nevében benne van.

Cidet meg rég nem kell átírni, bár régebben sem kellett.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14029) Something_ válasza Zirowe (#14014) üzenetére


Something_
őstag

Nap, mint nap emberekkel bizniszelek, hasonló témában (csak én xbox-okat s-offolok ;] ), így sok spúr emberrel találkozom, de hál isten, a többség kiperkál 50-60-70-80e ft-okat első blikkre.
Ma pl egy 50e-es gépből engedtem 2e ft-ot és úgy örült neki:D

[ Szerkesztve ]

(#14030) Fl4tl4nd3r válasza Zirowe (#14028) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Hmm és azt hogyan? az exe-t kell átneveznem?
RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.45.401.2_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_208857_signed

nekem ez az ruu ebben mi utal az én 032es cid-emre?
Tudom hogy nemkell átírni de mégis volt aki átírta és ezis lehet akár.

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#14031) Zirowe válasza Fl4tl4nd3r (#14030) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Már volt róla szó, keress vissza.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14032) Fl4tl4nd3r válasza Zirowe (#14031) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Igen tudom valami romot kell átnevezni csak nemvilágos,gondolom akkor olyan gyári romot kell keresni,végülis mindegy annyi hogy ahogy én csináltam kb 10percel tovább tart.

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#14033) Anulu79


Anulu79
addikt

Újabb kérdés hátha erre jön válasz. :DDD
Valahol azt be lehet állítani, hogy az ébresztő úgy jelezzen egyre hangosabb? Ne egyből a beállított hangerőn szóljon?

(#14034) rgeorge


rgeorge
addikt

Erre valaki:
Factory
reset
után mi
állít
helyre az
eszköz?
Fiókok? Kontaktok? Wifi
beállítások?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#14035) mumk1 válasza rgeorge (#14034) üzenetére


mumk1
addikt

Kicsit visszaolvasol, volt róla szó.
A kontaktokat legjobb átrakni Google kontaktnak, mert a reset után felhőből egyből visszakapod amikor bejelentkezel a Google-ba. Az SMS backup [link] szintén a Google felhőbe ment. Fiókokat, wifit, neked kell újra beállítani.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14036) Anulu79


Anulu79
addikt

Találtam egy lehetséges okot, hogy a Sense miért indulgatott újra a frissítés után. De lehet, hogy ez csak nálam van így! Nekem a Hadúr nevű játék kavart be. Egyik alkalommal még a telefon is megfagyott, hogy csak az aksi kivétel segített rajta. Ezután egyből leszedtem a játékot. Azóta semmit nem raktam fel, semmit töröltem le. A telefon ugyan úgy használom mint előte és egy darab újraindulást sem produkált a gép!

(#14037) S e t h


S e t h
nagyúr

Ha esetleg vki használná a cool reader nevű alkalmazást és már frissített is jégkrémre, az írja már meg legyen oly kedves, hogy működnek-e bármilyen formátum megnyitása esetén az ékezetes betűk.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14038) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Szeretnék csinálni egy FR-et, miután számomra is elérhetővé vált az ICS. Viszont van egy játék progi, a World of Goo, amiben már igen sokáig eljutottam és a reset után nem szeretném elölről kezdeni. Hol találom a telepített programokat a file kezelővel? Már néztem, kerestem, de nem leltem rá. Még SD-re is mozgattam, de úgy sem.

Szóval le szeretném magamnak menteni a fájlokat.

Előre is köszi a segítséget.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#14039) mumk1 válasza 19_OsY_81 (#14038) üzenetére


mumk1
addikt

Ha kiteszed az SD-re, akkor az ".android_secure" mappába kelül.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14040) cotag


cotag
senior tag

Hagyom a francba az s-on kínlódást:-)

"már megmondták itt páran, retardáltak minek is próbálkoznak vele..."

Szekszárd-Paks környékén keresek valakit aki ért hozzá, és pénzért megcsinálja nekem.

Várom a jelentkezőket!

(#14041) nggabi válasza cotag (#14040) üzenetére


nggabi
nagyúr

most azon mi olyan nehéz? gyári romot fel utána 2 parancs fastbootból... vagy tévedek?

"szenyor dzsíííí"

(#14042) mumk1 válasza cotag (#14040) üzenetére


mumk1
addikt

Hol akadtál el? :U

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#14043) cotag válasza nggabi (#14041) üzenetére


cotag
senior tag

hiába írom a parancsot az ablakba, nem ismer fel...

ja, ez a két parancs kiadás van vissza egyébként..

mintha a telefont se látná..

[ Szerkesztve ]

(#14044) nggabi válasza cotag (#14043) üzenetére


nggabi
nagyúr

adb látja? adb devices

"szenyor dzsíííí"

(#14045) pap válasza cotag (#14040) üzenetére


pap
senior tag

Így van ,ne is kínlódj vele,jó az S-off is. ;] Legalább nem kell foglakoznod a frissítésekkel.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#14046) S e t h válasza S e t h (#14037) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megoldva. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14047) randras válasza nggabi (#14044) üzenetére


randras
veterán

fastboot devices, így gondoltad, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14048) cotag válasza nggabi (#14044) üzenetére


cotag
senior tag

valami van most..

[ Szerkesztve ]

(#14049) Zirowe válasza cotag (#14040) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Senki nem beszélt retardáltakról.

Mondjuk sokat segítene, ha legalább egy printscreent csatolnál..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14050) pap válasza Zirowe (#14049) üzenetére


pap
senior tag

Nem azt mondtad h.nem segítesz?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.