Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20901) HIJ válasza randras_83 (#20898) üzenetére


HIJ
őstag

Hülye kérdés: Mi is ez a Turbo Boost?

(#20902) _q válasza Kiss67 (#20900) üzenetére


_q
addikt

Mindent alap beállításon hagytál vagy az energia takarékos beállítási opciókat választottad?

Én most defaulton hagytam mindent és így érezhetőbb a lassúság, persze valószínű így kevesebbet is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#20903) steelsec


steelsec
aktív tag

Sziasztok!
Rég jártam erre, eddig nem is volt problémám, de most nagy gondban vagyok. Nem tudom feltenni a gyári romot sehogy sem, jelenleg ViperS rom van rajta, de elegem van.
Mit tudtok javasolni, semmi általam ismert módszer nem vált be eddig, minden új ötletre nyitott vagyok.

(#20904) randras_83 válasza HIJ (#20901) üzenetére


randras_83
addikt

Tulajdonképp swap a belső memórián /eMMC/.:)
TB

@(#20903) steelsec: ICS szedd le a megfelelőt és recoveryből rakd föl:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#20905) i.s válasza Kiss67 (#20900) üzenetére


i.s
tag

lehet,h ezt kipróbálom,merr az elwgacia valamivwl gördülékenyebb,gyorsabb volt.

(#20906) randras_83 válasza i.s (#20905) üzenetére


randras_83
addikt

mennyi volt az a kevés amit bírt egyébként?

https://www.flickr.com/randras83/

(#20907) lacacesc


lacacesc
tag

tudtok nekem olyan 3.6-os sense és ics romot ami szinte gyári állapotú, de 4ext-ben fel lehet rakni ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20908) lacacesc


lacacesc
tag

na én feladtam.
felraktam rá egy CM9-et azon működött a sim minden.
na mondom akkor felrakom az eleganciát amit linkeltetek.
felment de megint nem fogadja a simem.
csináltam gyári visszaállítást, full wipe-ot, és mégsem működik a sim

holnap szervíz, én feladtam, hacsak nincsen valami tényleg jó ötletetek.
nem tudjátok kb. mennyiért pakolnak fel egy androidot ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20909) i.s válasza lacacesc (#20908) üzenetére


i.s
tag

Szerintem tegyél fel egy RUU- ICS-t Sensation ROM-ok azzal mennie kell mindennek. Természetesen a CID-nek megfelelőt válaszd.

(#20910) lacacesc válasza i.s (#20909) üzenetére


lacacesc
tag

pedig ez az elegancia rom elég zsír
nem értem miért nem megy a sim :(

az én cid számom HTC 044
én nem látok ennek megfelelőt. vagy csak rosszul látom ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20911) i.s válasza lacacesc (#20910) üzenetére


i.s
tag

Az a gond az elegancia ROM-mal - és ez nem csak az én egyedi, hanem többek problémája is- hogy az akksi ideje meglehetősen karcsú. Persze mint megtudtam kernel cserével lényegesen javítható a helyzet, de szerintem neked az most még bonyolult lenne. Alapra viszont az ideg ölne, hogy fél nap alatt leszívja az akksid, holott alig használtad valamire. Tehát szerintem tegyél fel egy RUU - ICS-t és lakd be, ismerd ki a telefont, olvasgass a fejlesztési léehetőségek után és amikor már elég spiiler vagy benne, akkor vágj bele a komolyabb ROM-olgatásba. Addigra még néhány mai béta verzió is finomodik. A gyári ICS pedig nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#20912) lacacesc válasza i.s (#20911) üzenetére


lacacesc
tag

nekem a gyári ics-kellett volna, mert én a gyárit szeretem
csak nekem ázsiai telefonom van, ezért a szoftverfrissítéseknél nem működött a frissítés
nekem meg sem fordult a fejemben a romolgatás, ha sikerült volna OTA-n keresztül frissíteni a 2.3-at.

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20913) i.s válasza lacacesc (#20912) üzenetére


i.s
tag

Azt nem tudom, hogy az EU-s RUU feltehető-e az Ázsiai régiós telefonodra és nem is szeretnék olyan tanácsot adni, hogy told föl rá az EU-st aztán max cseréled. Érdeklődj itt nálam okosabbaktól ez ügyben. Én mondjuk tennék egy próbát az EU-s RUU-val, de ez én vagyok!

(#20914) mpierre válasza lacacesc (#20912) üzenetére


mpierre
veterán

Érdekes. Nekem is htc__044 a telefon cid-je és simán frissült wifiről a legújabbra, bár nekem már eleve ics-sel jött a telefon. Ha jól tudom, akkor ics előtti romról csak az exe-s telepítővel feljebb mászni.

Amúgy ne bánd. Sajnos a gyári ics elég lassúcska volt. Pontosan emiatt váltottam 2 hét után custom - vipers 1.6.3 + default kernel + zéró tuning - romra. Ég és föld a különbség, ha zongorázni tudnám a különbséget....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20915) lacacesc válasza mpierre (#20914) üzenetére


lacacesc
tag

de akkor most mit csináljak ?
a vipers romnál és az elegancia romnál sem fogadja a simem(android.phones leállt)
de a CM9- el meg működött!

akkor most mitévő legyek ?
mit csináljak.

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20916) swapout


swapout
tag

Üdv!

Nem tudom ki hogy van vele, de én egy darabig biztos nem fogok a miui androidról váltani! Tegnap tettem fel a telóra, hát mit ne mondjak ég és föld a gyorsaság különbség az elegancia és a miui között! Nekem valahogy elegem lett abból, hogy az elegancia, legyen az 3.3, 3.4, 3.5 egy hét után annyira belassult, hogy valami hihetetlen! Ezért adtam egy esélyt a miui-nak eddig nagyon jól teljesít, semmi akadás, semmi lassulás, de azért majd kíváncsi leszek egy hét után, és remélem hogy ez nem lesz olyan lassú szutyok mint a sense romok! Úgyhogy aki eddig idegenkedett a miui-tól az adjon neki egy esélyt szerintem megéri!! :K

(#20917) i.s válasza lacacesc (#20915) üzenetére


i.s
tag

Jut eszembe, miért nem próbálod ki a MIUI ROM-ot te is? Jók, jól és gyorsan működnek. Annyi mindent kipróbáltál már, adj egy esélyt a MIUI-nak.

Azt tudja valaki, hogy lehet a régi htc billentyűzetet felvarázsolni bármelyik másik ROM. -ra A régi fehér billentyűzetre gondolok. Van mentésem , de nem engedi felülirni az eredetit.

[ Szerkesztve ]

(#20918) lacacesc válasza i.s (#20917) üzenetére


lacacesc
tag

az a baj hogy kötődök nagyon a sense-hez.
honnan lehet letölteni ? 4extvel megy ?

----
és szerintetek miért nem megy a simem ?

-----
szerintem az lesz hogy holnap elviszem a szervízbe, hogy rakjanak rá egy gyári ics-t és elfelejtem egy életre a romolgatást.
nem vagyok hard user, menjen a net, vigyen 1-2 jó játékot és nekem ennyi elegendő.
remélem 10 ezer forinton belül megúszom és viszlát :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20919) i.s válasza lacacesc (#20918) üzenetére


i.s
tag

Megy 4 ext-el. Rögtön nézek neked linket, de az xda-n egész biztos.

http://www.mediafire.com/?pzx6i92z1a8wz4o Base ROM maga a ROM
http://www.mediafire.com/?c2hbbo70lkak966 Multi Language a nyelvi csomag
http://www.mediafire.com/?bbiv2d9svb09ryk MIUI GAPPS a googli alkalmazások

Az sd-re másolod, majd recoveryben újraindítod, full wipe és előbb a ROM, majd sorban a nyelvi csomag és végén a googli alkalmazások telepítése, mindannyiszor az "install zip from sd card paranccsal indítasz és megkeresed az aktuális telepítendőt és telepíted. Amint megvagy a telepítéssel mehet egy reboot és kész

[ Szerkesztve ]

(#20920) swapout válasza lacacesc (#20918) üzenetére


swapout
tag

Olvass vissza a tegnapi napig, ott van minden eginev3.0 kolléga elmagyarázott nekem mindent, és ott vannak a linkek is ahonnan letöltheted! Pedig nem sokat kell visszaolvass! :F

(#20921) i.s válasza lacacesc (#20918) üzenetére


i.s
tag

A linkek még1x
gapps gugli alkalmazások
Language pack
HYPER-MIUI[/
Fontos: kicsomagolás nélkül másold az sd-re!

[ Szerkesztve ]

(#20922) i.s válasza randras_83 (#20906) üzenetére


i.s
tag

Nálam alig valamicske zenehallgatás, néhány emil elküldése, letöltése, valamint pár perc telefonálással 4 óra alatt 100%-ról 40 % alá esett az akksi jelszintje és további 1, 1.5 óra után már töltőért hisztizett.

(#20923) i.s válasza lacacesc (#20918) üzenetére


i.s
tag

Ahogy gondolod, de ugyanezt te is megteheted és megspórolsz vele 110 eFt-ot. Nem a sóherság miatt,de a RUU telepítővel te is felteheted a gyári ICS-t és tudni fogja azt amit leírtál (kb.)

(#20924) mpierre válasza lacacesc (#20915) üzenetére


mpierre
veterán

Elsőre - szerintem - tegyél fel egy ruu-t. 3.33.xxx.xxx-t. Az tudtommal frissít mindent, mert ezekhez a romokhoz 3.33.xxxxxx fw kell, meg egy újabb radio is.
Valszeg az okozza gondot, hogy régi fw van fent. 2.3.x, a hozzá való radioval, arra simán felmegy a cm9 és hiba nélkül működik.
Milyen radio van fent? (Teló kikapcs, majd power + volume le gombokkal bootloaderbe belépsz. ott kiírja.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#20925) lacacesc


lacacesc
tag

tmobilnál foglalkoznak ilyenekkel ?
tehát független telefonokat is szervizelnek ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20926) -HTC- válasza lacacesc (#20925) üzenetére


-HTC-
tag

Figyelj!

Látom nagyon szenvedsz.

Keresd Edenyke nevű fórumtársat, ő megoldja a problémádat! :K

[ Szerkesztve ]

(#20927) lacacesc válasza -HTC- (#20926) üzenetére


lacacesc
tag

igen szenvedek, szerintem senki sem úgy kezdte a témát hogy vágta egyből.
másrészt meg van egy 50 ezres telefonom ami jelenleg semmit nem tud, mert nem veszi a simet.
és ő mit tud csinálni ?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20928) -HTC- válasza lacacesc (#20927) üzenetére


-HTC-
tag

Ha valaki ért hozzá, akkor ő igen!

(#20929) lacacesc válasza -HTC- (#20928) üzenetére


lacacesc
tag

és így távolba nehéz lenne segíteni.

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20930) -HTC-


-HTC-
tag

Sokan csak hablatyolnak össze- vissza , kapod a jobbnál jobb tanácsokat!
Ezekből igazodj ki!

(#20931) -HTC- válasza lacacesc (#20929) üzenetére


-HTC-
tag

Szerintem megér egy megkeresést!

(#20932) lacacesc válasza -HTC- (#20931) üzenetére


lacacesc
tag

és hol tudnám elérni ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20933) i.s válasza lacacesc (#20932) üzenetére


i.s
tag

itt van két RUU 3.33xxxxx ROM próbáld ki
egyik
[link]
másik
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20934) -HTC- válasza lacacesc (#20932) üzenetére


-HTC-
tag

Itt a fórumon!

(#20935) randras_83 válasza i.s (#20922) üzenetére


randras_83
addikt

Az mondjuk érdekes...én itt tartok:
16ó 44p-e akksin, ebből 1ó 47p kijelző, 30p gps, 9h 27p 3G és most vagyok 19%-on

https://www.flickr.com/randras83/

(#20936) T0rnad0 válasza swapout (#20916) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nem fog belassulni, frissítés is hetente jön hozzá. Nem cseréltem mostanában kernelt, de néha elfogy a memória...

Z Fold 4

(#20937) i.s válasza randras_83 (#20935) üzenetére


i.s
tag

Reggel elindultam a zonázóval Vácra 30 perc zenehallgatás,majd 5-6 emil letöltése megválaszolása, cca...20 perc böngészès,majd 4 óra múlva vonatra szálltam 30 perc zenehallgatás és a vége felé már kiabált hogy 30% alá esett a szint és innen alig volt 1,5 óra és már töltőért kiabált. A sima ICS-el estère merült le, a viper's -el most 63%- on állok és hasonló az igénybevétel.

[ Szerkesztve ]

(#20938) lacacesc válasza i.s (#20933) üzenetére


lacacesc
tag

És ha ezek nem működnek és nem megy a telefon akkor mi van?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20939) -HTC- válasza lacacesc (#20938) üzenetére


-HTC-
tag

A végén még téglát csinálsz a telefonodból ! :W

Tényleg jobb lesz ha elviszed szervizbe!

[ Szerkesztve ]

(#20940) randras_83 válasza i.s (#20937) üzenetére


randras_83
addikt

lehet a kernelt nem szereti a telód, én cseréltem SebFM-re, mert az ment eddig a legjobban.:)
De mindenkinek megvan a sajátja.:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#20941) i.s válasza randras_83 (#20940) üzenetére


i.s
tag

Igen hallottam már egy két tippet a kernel cserére,de bevallom nem volt időm kísérletezni vele,ezért döntettem a másik Rom mellet. Persze ezek után már izgat és ki is fogom próbálni a kernel cserét, ha az időm engedi,mert a viper's egy kicsit akadozik.

lacacesc: vidd el szervizbe! Te abban bizol,akkor úgy lesz jó és legalább a lelki békéd is megleled a dõntésedben. Lehet,hogy el se kérnek akkora nagy összeget és hátha még garanciát is kapsz rà. Majd számolj be róla, -ha nem gáz- hogy miként oldottad meg. sok sikerr. üdv: i.s

[ Szerkesztve ]

(#20942) lacacesc válasza -HTC- (#20939) üzenetére


lacacesc
tag

Igen, az én esetembe ez lesz a legjobb megoldás.
Most már csak az a kérdés hogy t-mobile vagy vodafonba megcsinálják vagy.valami gsm boltba kell elvinnem? És mennyibe fog ez kerülni?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20943) randras_83 válasza lacacesc (#20942) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem gsm boltban lehet jobban jársz, de kérdezd meg a nagyokat is. Hátha segítenek.

@i.s : érdekes egyébként, mert pl nekem a Bricked kernel abszolút nem jött be, másnak meg az az istenkirálycsászár, szóval erős tesztelgetés a dolog, de érdekes. Még az Anthrax-ra és a fauxra vagyok kíváncsi, de egyelőre marad a jól bevált SebFM. Aztán ott van még a kernel tuner is, meg UV. szóval van mivel szórakozni.:)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#20944) lacacesc


lacacesc
tag

de jó nektek, hogy így vágjátok ezt a témát!
nektek ez csak szórakozás, nekem meg vért kell izzadnom hogy legyen valami :D:D:D

i.s
bízok benne, elvileg azért szervíz mert ezeket meg tudjátok oldani.
amúgy meg ha közelembe laknátok biztos elvittem volna már hozzátok, de így távolba nehéz.
most már mást mit csináljak ? nem vagyok akkora splíer ebben a témában mint ti. Még a rom telepítés megvolt, de hogy a simet nem fogadja el, ez jelentette a tudásom végét.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20945) i.s válasza lacacesc (#20942) üzenetére


i.s
tag

Szreintem,lehet,hogy a szolgáltató,főleg ha nem ő értékesitette,elhajt a hivatalos szervizbe. A gsm bolt talán gyorsabb,de jól gondold meg hová viszed,mert sok a kókler. Ez utóbbi esetben szerintem ragaszkodj a számlàs munkavégzèshez és a garanciáhiz. A szâmla drágit 27% -ot,de megèri. Ha nem akarnak számlát adni a valósan elvégzett munkáról,kezdj gyanakodni és vidd máshová

[ Szerkesztve ]

(#20946) lacacesc válasza i.s (#20945) üzenetére


lacacesc
tag

én ezt a telefont használtan vettem, és mivel ázsiai piacos tutira gsm boltba lett véve.
Engem a gyorsaság nem nagyon köt le, ha a szolgálatónál biztosan megcsinálják akkor legyen az.

De szerinted ebben az esetben adnak garanciát ? Beletúrkáltam a rendszerbe akkor adnak ?

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20947) randras_83 válasza lacacesc (#20946) üzenetére


randras_83
addikt

Ez fogós kérdés...érdeklődj.
Egyébként én mondtam hogy hozd át.:):) mi az a ~200km.:):):)

Én sem vagyok akkora spíler, csak 2012 októbere óta van meg a teló, de az XDA-n minden megvan ami kell, és csak gyakorlás kérdése.:)) mondjuk tény, hogy pár ilyen telót már megcsináltam, de ez lényegtelen.:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#20948) i.s válasza lacacesc (#20946) üzenetére


i.s
tag

Azt gondolom,hogy a szolgáltató nem fogja bevállalni,pont azért. mert nem ő adta el,praktikusan a problémával se kíván azonosulni,hisz a munkás dolgokat ott se szeretik,hátha még meleg is. A gsm boltot pedig amelyik bevállalja nem hiszem,hogy túlzottan megrázná a szoftveres belepiszkálásod. Persze ha már az ő általa rakott Rom diszeleg a telefonon,ráadásul még garanciát is vállal rá,onnantól már izgatni fogja,hogy belepiszkáltál e. Azt hiszem ez érthető is.

[ Szerkesztve ]

(#20949) lacacesc válasza randras_83 (#20947) üzenetére


lacacesc
tag

még az lesz hogy elküldöm neked :D

most tényleg tanácstalan vagyok.
azon is gondolkozom hogy elküldöm a speedshopnak, vagy bemegyek mind a 3 szolgáltatóhoz.

Samsung Galaxy S3,Note 2 4Ever!

(#20950) _q válasza randras_83 (#20940) üzenetére


_q
addikt

Tudnál küldeni egy linket a sebfm-hez kérlek. Nem találtam letöltő linket. Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.