Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) lucikam válasza bounty123 (#9249) üzenetére


lucikam
csendes tag

Én is akarok venni egy ilyen telót, lehet holnap veszem meg. Ha a boltban bekapcsoltatom, akkor kiderül egyből a pixel hiba? Hogyan lehet gyorsan észrevenni ezt a hibát?

(#9252) ilyen_85 válasza lucikam (#9251) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

A legegyszerűbben úgy vennéd észre, ha megnéznél teljes képernyőn egy fekete, fehér, kék, zöld, piros képet. Tehát egy olyat amin csak ez a szín van.

Ha valahogy internethez tudod juttatni a telefont akkor google-ben keress rá ennek az 5 színnek a nevére és nézd meg a kép találatokat.

Ha hibás pixel van a kijelzőn azonnal észreveszed a képet nézve. De jó ha tudod, hogy egy hibás pixel nem biztos hogy azonnal látható, van amikor csak napok, vagy egy hét múlva jön elő.

Ja igen, állítsd a fényerőt maxra, úgy igen hamar kilehet szúrni ha gond van.

(#9253) BenHans válasza james008bond (#9213) üzenetére


BenHans
addikt

Bocsánat ha nem érthető... megpróbálom körülírni.
Van maga a készülékház és a kijelző, és a kijelző és a ház közötti "perem" körben, ennek a bal alsó sarkánál van a fény kivilágítás de az már nem a kijelző és az azt közvetlen körülvevő "perem" közt van hanem a perem és a ház között :U :B

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#9254) ilyen_85 válasza lucikam (#9251) üzenetére


ilyen_85
senior tag

fehér
fekete
kék
piros
zöld

Tessék, így nem kell keresgélni, de internetre így is szükség lesz, ha csak nincs egy másik telód amire letöltöd majd szépen átküldöd bt-n vagy wifin vagy beamen, vagy valahogy :)

(#9255) Barnee88


Barnee88
tag

ha szolgáltatónál micro simet igényelek, a régit le kell adnom?

(#9256) kenny123 válasza Barnee88 (#9255) üzenetére


kenny123
addikt

Azthiszem nem, csak "deaktiválják", és kapsz egy újat. Tesómnál így volt, már többször is. :)

yo

(#9257) Bilux válasza Barnee88 (#9255) üzenetére


Bilux
veterán

kenny phonetárs jól mondja.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#9258) BLC válasza hurrikan (#9198) üzenetére


BLC
tag

Szia Hurrikan!

Teszteltem az APEX launcher-t. A HOX-on, olyan mint ha egy Ferrariba Bugatti Vehron meghajtást helyeznék el. Magyarul smooth és lag mentes, maximálisan testre szabható. De nekem hiányzott sense gyors-hívó widget, levelezéshez használható widget, a gyári zenelejátszó widget. Ha a hiányosságokat, külső alkalmazásokkal pótolom, ugyan ott vagyok a memória zabálásba, mint a gyárinál.
E fent említett hiányosságok miatt vissza is álltam a gyári launcher-re.

Üdv.: BLC

Ui.: Várom a gyári update-et. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9259) Bilux válasza BLC (#9258) üzenetére


Bilux
veterán

HTC one V már megkapta 2.08.401.2 update-et...
Remélem meg van az oka, hogy a csúcstelefonjukat hagyták a végére. :U
ui.: Bízom benne, hogy az új kernel miatt csúszik.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#9260) Youri válasza Bilux (#9259) üzenetére


Youri
veterán

A Tegra az oka

RTX ON

(#9261) lcee79 válasza james008bond (#9216) üzenetére


lcee79
őstag

Eddig az írásomig gondoltam ezt én is, de miután simán egy újraindítástól megváltozik az idő azóta már nem gondolom,
ezért érdekelt volna ha más is megnézi újraindítás előtt és után is az akkuhasználat idejét/képernyő idejét, az idő nem nőtt, hanem csökkent.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9262) Psytech válasza Youri (#9260) üzenetére


Psytech
senior tag

Ott a pont.. Nagyon zsir a tegra meg minden, de a driverek... :U
Jó lenne ha az nvidia t@keire lépnének már a gyártók..

(#9263) hurrikan válasza BLC (#9258) üzenetére


hurrikan
addikt

Maga az APEX kb 30mb-al eszik kevesebbet mint a SENSE, valamint többet tud és szebb, a sebességéről nem is ebszélve. Alap felépítése meg ugyan az.

Én időjárás jelzőnek Fancy Widgets -et használok nem a gyárit így az nem hiányzik :) a Fancy konfigurálhatóbb, szebb, megbízhatóbb és negyede RAM-ot, mindössze 2,5mb-ot eszik szemben a SENSE időjárás jelző 14mb-os foglalásával. :) itt megint megspóroltam 12mb-ot. :)

valamint van egy gyönyörűen konfigurálható widget csoportom, Android pro Widgets amiben van a gyors-hívó widget, facebook, naptár, üzenetek, események egyszóval ugyan azok a widgetek amiket a SENSE is kínál csak még annál is sokkal szebb és konfigurálhatóbb verzióban, átlátszóvá tehető, témázható, betípus/méret stb. Imádom, mindenen ezt használom. És az egész csomag együtt csupán 3mb RAM-ot eszik a 6db teljes képernyős widgetjével. (sense widgetetk ha mindet kiteszem 22mb-ot eszik, azaz megint majd 20mega RAM-ot spóroltam)

A zene lejátszó widgetet meg én nem teszem ki mert fentre tettem ki eggyet az értesítési sávba a tegnap említett Notifaction Toogle nevezetű vérprofi alkalmazással, amivel kapcsolókat tehetünk és ikonokat, zenevezérlést az értesítési sávba, valamint egyben %-os akku ikon is, és csak 3mb-ot eszik szintén. :) ennyit önmagában a zene widget és kapcsoló widget is megenne, külön külön. :)

Ezekkel összesen 65-70mega RAM-ot spóroltam meg, és kb. ugyan ennyit a nem használt alkalmazások letiltásával. Így nekem 300mega alá igen ritkán megy a szabad RAM mennyiségem, többnyire 385-425között ingadozik :) ha megy több minden (face, skype, messenger, zene, feltöltések) akkor 300-310körül.

Tehát le lehet ezt a rendszert nagyon jól optimalizálni root nélkül is :) csak oda kell figyelni és kiválasztani mindenből a legjobbat fogyasztás és felhasználói élmény terén is. Valamint én pl odafigyelek arra is, hogy egy bizonyos célra megkeresem azt az alkalmazást, ami nem indulgat a háttérben el feleslegesen. Ezért lett pl kidobva az Időkép alkalmazás ami mindig elindult és 17-18mb-ot evett, lecseréltem Origo Időjárás alkalmazásra, ami csak akkor fut ha én akarom és akkor is 3mb-ot eszik, nyújtani meg ugyan azt nyújtja. :)

Tehát megoldottam mindent okosan, persze a frissítést ettől függetlenül én is várom. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9264) FragMaster válasza Bilux (#9259) üzenetére


FragMaster
addikt

Szerintem nem kap új kernelt a JB előtt (ha eddig a GB kernel jó volt ICS alá, akkor nehogy már az ICS alatt JB fusson ;] ), de ne legyen igazam.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9265) boksz


boksz
senior tag

Aki meg akarja netán osztani a mobillal készült fényképeit, annak ajánlom:

http://www.facebook.com/htckeszulekkelkeszultkepek

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#9266) zezoka válasza hurrikan (#9263) üzenetére


zezoka
őstag

Jó kis összefoglaló! :)

(#9267) BLC válasza hurrikan (#9263) üzenetére


BLC
tag

Köszönöm a "velős" indoklást. Engem meggyőztél. :R
Megy is vissza az APEX. :)

(#9268) brownus válasza mumk1 (#9228) üzenetére


brownus
veterán

(HD) Unroot the HTC One X: Back to Stock:
a srác útmutatása alapján sikerült életet lehelni a telefonba:) siker:)

(#9269) mumk1 válasza brownus (#9268) üzenetére


mumk1
addikt

Visszaállítani egyszerű. Fastboot-ból vissza kell zárni a bootloadert és le kell futtatni egy megfelelő RUU-t. A kérdés csak az, hogy miért kellett? Mindegy, a lényeg hogy megoldódott. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#9270) hurrikan válasza BLC (#9267) üzenetére


hurrikan
addikt

Igazán nincs mit. :)
Ezt még megfejelném azzal, hogy miket tiltottam le amik zavarokat nem okoznak a rendszerben. Csupán egy egy alkalmazás nem megy amire nekem szükségem nincsen..

-7digital
-adat barangolás
-arcalapú feloldás
-átvitel
-beállítások widget
-beállítás varázsló
-buborékok
-car
-címkék
-com.androidwallpaper.holospiral
-com.htc.fusion.FusionApk
-com.htc.laputa.locations.widget3D
-com.htc.laputa.widget3D.navigate
-com.htc.provider settings
-customization setup
-csengőhang vágó
-data dashboard
-DLNAmiddleLayer
-DMC
-Dokkolás mód
-DRM védett tartalom tárolása (DRM jogos alkalmazásokat nem befolyásolja ez csak a tároló)
-Dropbox
-Dropbox a HTC-sense-hez
-DTCPMiddleLayer
-Fájl böngésző
-feladatok
-feljegyzés szolgáltató
-feljegyzések
-feljegyzések2
-fénykép widget
-fénysugár élő háttérkép
-film szerkesztő
-flickr
-flickr api engine
-FM rádió
-FM rádió widget
-Friend Stream
-Friend Stream2
-Friend Stream widget
-Gépjármű forgalom
-Google keresés
-Google One Time Init
-Google Partner Setup (csak akkor tiltsd ha már a Google fiókod beállítottad)
-Google PLAY Filemek
-Google PLAY Könyvek
-Google szövegfelolvasó
-Google+
-Hangalapú keresés
-Hírek és időjárás
-HTC COTA Client
-HTC Dokkolás képernyő
-HTC Hub widget
-HTC Drupbox_Glr pluggin
-Időjárás widget (zároló képernyőn attól megy)
-Internetes rádió
-JETCET PRINT
-JETCET PRINT resources
-Könyvjelző widget
-Lávafolyam
-Levelezés
-Magic smoke háttérképek
-Mail
-Market visszajelzés
-Mutasd meg widget
-MyTask-G_Task
-Open Sense Pluggin Manager
-Óra widget
-PC szinkronizálás
-Phase Beam
-Picase web albums
-Polaris Office
-Power Dashboard
-Pruduktivitás
-Profil widget
-Részvények
-Részvények2
-SkyDrive for HTC-sense
-Smart Network
-SocialManager
-StreamingMediaPLayer
-Sync widget
-Számológép widget
-TalkBack
-Task widget
-Teeter
-Térkép
-Tőzsde widget
-Trends widget
-Trip widget
-Twitter
-Twitter a HTC Sense számára
-Twiter widget
-Twitter api engine
-Watch
-Watch widget
-Widget automatikus elforgatása
-Zene widget

A legtöbb egyértelmű, én Twittert, NFC-t, dokkolót, FM rádiót, böngészős stream-et, gyári fájklkezelőt, Google Maps-ot nem használok, PC-vel nem szinkronizálok, netes rádióra külön appom van, azért vannak letiltva ennyien. Widgetek csak SENSE-n mennek meg nagy részét amúgy sem tenném ki így azok is kilőve. Pár esetén meg odaírtam mi nem működik. :) én így értem el magam csodás rendszerét. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9271) CrawLinG


CrawLinG
tag

Akadt egy kis gondom a teloval. automatikus fényerőn vagyok és amikor böngészek vagy ilyesmi akkor jól láthatóan a kijelző vibrál.Kicsit észrevehető de elég zavaró. nem tudom rendesen körül írni mintha pulsálna valaki találkozott már ilyesmivel ? :R

(#9272) hurrikan válasza CrawLinG (#9271) üzenetére


hurrikan
addikt

Hát elvileg van egy iylen lehetséges hibája az OneX-nek. Hibás fényerőszabályzó.
De ha csak a böngészőben csinálja.... hát nem tudom az lesz e.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9273) Dicker válasza CrawLinG (#9271) üzenetére


Dicker
őstag

Nézd meg a play-ben. A szürke résznél nem látszik jobban? :)
Nekem volt egy ideig. De sokaknak mutattam, és nem látták. Valószínűleg a szemem nem szokta még meg a kijelzőt. De mára már "eltűnt", ritkán előjön, ha mondjuk fáradtak a szemeim, de már én sem igazán látom.
Viszont, ha nem ez a hibád, akkor passz. Próbáld kinyomni az auto fényerőt. Ha anélkül nincs, akkor az a gond. De nem hiszem.

(#9274) CrawLinG


CrawLinG
tag

köszi a segítséget ,csak automatikus fényerőnél csinálja :S picit zavaró . de emiatt valahogy nemhiszem h kicserélnék max elküldnek a rákba. ami még zavaró az ott a mirco sim környéki részen a csörgés ha telefont megrázzuk vagy fülünhöz tesszük. s2 ről váltottam nem bántam meg nem erről van szó . s2 nek is voltak ilyen apróbb hibái ,csak nem tudom felfogni hogy ekkora árkategóriájú telefonoknál hogy fordulhat elő ilyesmi.Újra iphont meg büdös életbe nem vennék sőt inkább nem kell telefon. :W

(#9275) Youri válasza CrawLinG (#9274) üzenetére


Youri
veterán

A zörgés az a fókuszlencse, teljesen normális

RTX ON

(#9276) CrawLinG válasza Youri (#9275) üzenetére


CrawLinG
tag

akkor jó legalabb ezzel megnyugtattál :D egy hibának hitt dolog pipa :R

(#9277) zezoka válasza CrawLinG (#9274) üzenetére


zezoka
őstag

Fókusz a kamerában, minden telefonban zörög valamennyire (már amelyik autofókuszos)!

(#9278) CrawLinG


CrawLinG
tag

Egyaltalan nem akartam a telefont lehordani vagy iylesmi tetszik nagyon semmi gond nem lesz vele ha igen akkor majd visszaviszem .Elmult 1,5 hétben vettem ilyenkor még bejáratási időszak van. Elején vannak hibák amit még csak beképzelek. Amik valósak meg majd hozzá szokom. remélem hogy nemsokára kijön egy ujabb frissités és akkor majd ezek a minimális dolgok is eltűnnek(fényerő vibrálás). :R

(#9279) boksz válasza zezoka (#9277) üzenetére


boksz
senior tag

Enyémben nem zörög semmi akárhogy rázom.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#9280) LouiS22 válasza hurrikan (#9263) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Időképhez csak annyit, hogy van egy beállítás része, ahol te mondod meg, hogy mikor csatlakozzon, milyen hálózatról töltsön. Szóval csak beállítás kérdése.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9281) kenny123


kenny123
addikt

Csak én vagyok azon a véleményen, hogy ez a beats hangzás -gyári fülesen- egy mókusvakítás? Próbálgattam több lejátszót, veszteségmentes formátummal, de nem dobtam tőle hasast, sőt. Mintha nélküle még jobban is szólna.

yo

(#9282) zezoka válasza boksz (#9279) üzenetére


zezoka
őstag

Jó, nem úgy! Alig hallhatóan, inkább csak érezhetőn. Nem is biztos h mindenki hallja. De kell h tudjon mozogni, különben nem működne az autófókusz.

(#9283) zezoka válasza kenny123 (#9281) üzenetére


zezoka
őstag

Csak a középhangokon emel (pont amin elnyomni szotak), ezért én alapból nem is használom. Nem tetszik a hangja. Nálam mindig ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#9284) Dicker válasza kenny123 (#9281) üzenetére


Dicker
őstag

Én nem tudom állítani a PowerAMP-ban a HTC FX alatt lévő előre beállított gyári hangszíneket, mintha valahogy nem érzékelni, így a Beatset is hiába kapcsolgatom, semmi változás. Pedig kivettem az EQ-t is, SRS-t is. Tone-t és a Limit-et is próbálgattam variálni, hátha valami felülbírálja, de nem jött be.
Lehet, hogy valami elkerüli a figyelmem? A Preset alatt lévő hangszínek például tökéletesen működnek.
Bár úgyis manuálisan állítom be az EQ-t, de attól még érdekelne, hogy azok miért nem mennek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9285) hurrikan válasza LouiS22 (#9280) üzenetére


hurrikan
addikt

Tudom hogy van, de akkor is mindig futott a háttérben ha nem volt semmi automatikus frissítés beállítva. Ráadásul kivettem a pipát a GPS használatból mégis használta a GPS-t napi több órában. Valamint az akksi fogyasztásnál a nap végén 25-30%-át mindig az időkép adta akár mit csináltam vele... a írásomból gondolhatod, hogy azért értek valamennyire az androidhoz, ha ennyire megnézem mit teszek fel valószínűleg a beállításait is ismertem az appnak.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9286) waccamár


waccamár
senior tag

Valakinek van esetleg tapasztalata, hogy a Vodánál jelenleg milyen készletek vannak? Holnap hozza futár (végre), és ugye futárnál nem nagyon van lehetőség tüzetes vizsgálatra átvétel előtt, és elég sok problémáról olvasgattam, gyakorlatilag május körüli user-ek folyton panaszkodtak, valakinek 2-3 csere is volt. Javult azóta szerintetek a helyzet, vagy ugyan az a széria fut még?

(#9287) Petyb00 válasza hurrikan (#9285) üzenetére


Petyb00
aktív tag

Érdekes, nekem is fent volt, de nem csináltam ilyeneket.

(#9288) gyuri81 válasza waccamár (#9286) üzenetére


gyuri81
veterán

vásároltak már a vodánál 6. havi készülékeket is :) De az is szervízben van a fórumozó kollégának.... fogy a türelmem! lassan nekem is meg kell vennem! :)

(#9289) waccamár válasza gyuri81 (#9288) üzenetére


waccamár
senior tag

hát akkor csak reménykedni tudok, hogy hibátlan példányom lesz, mert gondolom nem annyi hogy még holnap visszaviszem egy helyi vodába, és egyből kicserélik...

(#9290) hurrikan válasza Dicker (#9284) üzenetére


hurrikan
addikt

A gyári hangszín beállítások csak a gyári lejátszóban mennek.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9291) hurrikan válasza waccamár (#9289) üzenetére


hurrikan
addikt

Ha 3napon belül viszed vissza akkor de.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9292) waccamár válasza hurrikan (#9291) üzenetére


waccamár
senior tag

nincs olyan hogy elküldik bevizsgálásra, stb.? le van írva valahol, hogy milyen hibával lehet egyből cserélni? olvastam itt egy összegyűjtött hsz-t, pl. túlnyúlik az üveg, rosszul van elhelyezve a LED (nem középen), stb... Vajon ha azt mondom a vodának hogy ezeket olvastam típushibának, akkor elég nekik az, hogy cseréljék?

(#9293) Psytech válasza waccamár (#9292) üzenetére


Psytech
senior tag

Elküldhetik bevizsgálásra, ehhez joga van az eladó szervnek. De általában egy voda vagy tmobil nem szokott ilyenekkel szórakozni. Ha egyértelmű a hiba akkor a terméket az esetek 99%-ban cserélik, bevizsgálás nélkül.

(#9294) waccamár válasza Psytech (#9293) üzenetére


waccamár
senior tag

rendben, köszönöm a választ... remélem semmi baj nem lesz vele :) nem fogok ma tudni aludni az biztos :D

(#9295) Eli577 válasza kenny123 (#9281) üzenetére


Eli577
senior tag

Gyári fülest nem nagyon érdemes használni véleményem szerint zenehallgatásra. Arra valami komolyabb kell. Beszélgetésre jó, de azon túl elég "keskeny" a minősége. :(

(#9296) thommypl


thommypl
tag

Sziasztok!

Pár napja van ilyen telefonom. Felraktam rá a skype-t és az a problémám, hogy ha nem nyúlok a telefonhoz egy idő után (kb fél óra) kilép a skype-ből. Ahogy beleolvastam a fórumba ennek nem így kéne működni:) Tudtok valami megoldást rá?

(#9297) gti16v válasza gti16v (#8876) üzenetére


gti16v
őstag

na közben megjött a teló és már szakembernél van,aki szintén optimista volt mint én:-)

szerencsére megkaptam a roncsot... :-), így, ha megjavul akkor a másod telóm is okos lesz :-)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#9298) hurrikan válasza Petyb00 (#9287) üzenetére


hurrikan
addikt

Én sem.
De az alkalmazás igen. HOX-on és SXI -n is.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9299) hurrikan válasza thommypl (#9296) üzenetére


hurrikan
addikt

Kétlem, hogy a telefon miatt lenne. Ionon is mindig kiléptet egy idő után.

gti16v:
Mi gond volt vele?

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9300) thommypl válasza hurrikan (#9299) üzenetére


thommypl
tag

Próbáljam meg még egyszer letölteni? Vagy kezdjek el hozzászokni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.