Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) james008bond válasza pingwin011 (#9050) üzenetére


james008bond
őstag

Persze hogy lassan tölt, kb mint egy normális usb...500mA.
Tokot találtál rá? Vagy nem is kerestél? Engem specko övtok érdekelne ekkora méretre. Nekem is úton van, ha minden igaz ilyen akkukabát feketében.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#9052) Emilchen


Emilchen
tag

Ha este ráteszem az akkut töltőre, okoz-e bármilyen problémát, ha reggelig rajta hagyom, vagy ajánlott a zöld led kijelzésnél rögtön abbahagyni a töltést?

(#9053) CrawLinG válasza Emilchen (#9052) üzenetére


CrawLinG
tag

Èn is így csinàlom. Semmi baj nemtörtènhet. Amikor fullon van automatikusan lekapcsolja magàt a töltő ès amikor valamennyit esett az akku szint akkor vissz tölti azt a minimàlisat.

(#9054) james008bond válasza Emilchen (#9052) üzenetére


james008bond
őstag

Több akkura szakosodott progi szerint rajta kell hagyni még egy ideig, h valóban 100% fel legyen töltődve (csepptöltés). Másrészt pc magazinban olvastam,minél nagyobb töltöttségen teszem töltőre, annál magasabb a töltési ciklusa, ez kissé egybevág azzal,h litiumos akksit NEM szabad teljesen lemeríteni, mert tönkremegy ( az akku elektronikája nem is engedi, de ha sokáig "lemerülve hagyjuk, kampec )

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#9055) ray blu válasza james008bond (#9054) üzenetére


ray blu
tag

Ja, olyan 10-20% közti töltésnél már célszerű töltőre tenni.

MacBook Pro Retina 15" 2,6 GHz, MacBook Air 13" 2013 - Lumia 1020, iPhone 5S

(#9056) boksz válasza james008bond (#9054) üzenetére


boksz
senior tag

Nem tudom, biztos jobban tudod, de nekem van 3 éves telefonom amit néha használok és az akksinak semmi baja ( lítium ), pedig évente 1x, 2x használom.
Nem kell figyelni, az se baj ha teljesen lemerül ( nekem sokszor volt rá példa ) az akksi, semmi baja nem lesz gyakorlatból mondom.
Egy telefont meg 2 -3 év után úgy is cserélsz.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#9057) james008bond válasza boksz (#9056) üzenetére


james008bond
őstag

Akkor lehet,pl. Sony mérnökei is rosszul tudják...a 300000-es kamera használatiban is külön felhívják a figyelmet, ha nem használjuk a kamerát,akksit akkor is időnként fel kell tölteni. Ennek elmlasztása miatt nekem már ment tönkre kamera Li akku. Egyébként írtam, az akkuba épített elektronika nem engedi teljesen lemerülni az akksit,tehát,mikor a teló kikapcsol,még van töltés benne,de ha elég sokáig töltő nélkül marad,lehet kipurcan. Amúgy pont a One X-nél nincs nagy kedvem akksit cseréltetni...láttam,ehhez hogyan skalpolják meg a telefont,na abból köszönöm,inkább nem kérek.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#9058) Barnee88 válasza sg22 (#9040) üzenetére


Barnee88
tag

telepítéskor be kellett volna pipálnod, hogy install without theme

(#9059) R2D20208 válasza sg22 (#9040) üzenetére


R2D20208
addikt

Tudod témázni ha telepítetted akkor is. Ikonkészletet, bármit tudsz cserélni.

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#9060) lcee79 válasza james008bond (#9054) üzenetére


lcee79
őstag

"Több akkura szakosodott progi szerint rajta kell hagyni még egy ideig, h valóban 100% fel legyen töltődve (csepptöltés)"

Erről jut eszembe, attól lehet baja az akksinak, hogy elmentem otthonról 2 napra, és sajna a telefont véletlenül rajta hagytam a töltőn.
Szombat reggel raktam rá, és vasárnap este vettem le...

Lehet hogy csak beképzelem, de azóta valahogy furcsán merül... Néha mintha nagy léptékben merülne, meg éjszaka is mintha merülne, de majd ma este kipróbálom, 100%-ra feltöltöm este meg minden progit kidobok a rendszerből.
(a battery saver pro-t leszedtem miután vélhetőleg amiatt csinálta, hogy úgy látszottt hogy nem merül, és softreset után meg nem is annyin állt az töltöttség ahol lekapcsoláskor, pl 70%-on nyomtam 10 sec-ig a kikapcsolást, újraindult, és 87%-on kapcsolt vissza. Szóval emiatt leszedtem)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9061) CrawLinG


CrawLinG
tag

Èrdekes ez a akku dolog. Reggel leveszem keves zenet halgatok meloig meg facebook. Mire beèrek 45 perc utan 80%. Utanna valahogy nagyon lassan kezd merülni. Simàn kibirja estig kb 3 ora folyamatos kijelzo hasznàlattal. Persze ezt csak azota amiota frissitettem.

(#9062) rgeorge válasza boksz (#9056) üzenetére


rgeorge
addikt

Az intelligens Li-On akkumulátorokban van elektronika, ami a töltést vezérli. Ha teljesen lemerül, akkor még valójában van annyi benne, hogy egy darabig életben tartja az elektronikát. De ha ez a kis energia is elfogy, akkor kalap-kabát. Nincs visszaút, az akksinak vége, tölteni sem lehet.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#9063) boksz válasza rgeorge (#9062) üzenetére


boksz
senior tag

Biztos így van, de a gyakorlat mást mutat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#9064) rgeorge válasza boksz (#9063) üzenetére


rgeorge
addikt

Azt írtad, hogy évente 1x, 2x használod. Lehet, hogy a konkrét akksi (eddig legalábbis még) pont kibírta az a fél-egy évet két használat között. Esetleg olyan típusról van szó, ami eleve sokáig bírta, így magasabbra tették azt a küszöböt, amikor már nem ad le energiát az akksi, csak a belső elektronikát tartja életben, így sokáig bírja lemerülve is. De általánosan az igaz, amit írtam, azaz a teljes lemerült állapotban való tárolás kockázatos. Ezért van az is, hogy minden ilyen akkumulátorral rendelkező eszköz mellé kb. 40%-ra feltöltött aksit mellékelnek a kereskedelmi forgalomba kerüléskor, így biztos nem lesz kuka az aksi, ha sokáig áll a polcon.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#9065) Kobe


Kobe
veterán

Mikor tervezik javitani h a contacts widgeten ha valakinek a kepere rabokok ne valaki mas adatlapjat hozza fel? 10 bol 8x masikat dob fel eleg idegesito

(#9066) LouiS22 válasza sg22 (#9040) üzenetére


LouiS22
veterán

Valamit nagyon elbaltáztál, mert atomstabil az a ROM. A skint meg telepítéskor ki kell kapcsolni és helló.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9067) LouiS22 válasza Kobe (#9065) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt miért nem a htc.com-ra írtad? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9068) kenny123 válasza Cybertrone (#9046) üzenetére


kenny123
addikt

Ha nem veszettnagy kérés, esetleg meg tudnád mondani, hol? :)
Bár a legfrankóbb az lenne, ha lenne egy rolóba építhető widget, ami mindkettőt tudja.

yo

(#9069) Cymby


Cymby
tag

Ha esetleg valakit érdekel a Google Earth mobil verziója annak itt egy link:

Google Earth

Érdekes mód sima keresésre nem jön be a play-en de innen nekem engedte telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#9070) hurrikan válasza Kobe (#9065) üzenetére


hurrikan
addikt

Ha a gyári EMBEREK widgetre gondolsz az nem csinál ilyet. Nálam legalábbis kiválóan működik annak hozza az adatlapját akinek kell. Ha meg nem gyári widget hanem PLAY-ről szedted akkor kérdezd a fejlesztőjét.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9071) hurrikan válasza Cymby (#9069) üzenetére


hurrikan
addikt

OneX-re?
Nekem nem engedi. Sem innen sem telóról. Azt írja hogy nem kompatibilis.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9072) Kobe válasza hurrikan (#9070) üzenetére


Kobe
veterán

Gyári...

(#9073) james008bond válasza hurrikan (#9071) üzenetére


james008bond
őstag

Pár hete nekem is fent volt és működött ( de minek és leszedtem :D )

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#9074) Szpisti válasza Cymby (#9069) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem ezen a linken is azt írja, hogy nem kompatibilis...
(T-Mobile, fekete, HT24EW)

(#9075) james008bond válasza Szpisti (#9074) üzenetére


james008bond
őstag

Hát ez érdekes:

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#9076) sg22 válasza LouiS22 (#9066) üzenetére


sg22
senior tag

semmit nem hibaztam el, felraktam, elinditottam az operat, bongesztem 5 percet, home gomb paff, lefagyott. aztan meg egy ilyen volt 10pre ra

what should I do about this?!

(#9077) Szpisti válasza james008bond (#9075) üzenetére


Szpisti
addikt

Tényleg érdekes:

(#9078) kenny123


kenny123
addikt

Ha a töltő adapter és az adatkábel közé bedugok egy usb hosszabbítót, lassul a töltés?

yo

(#9079) Eli577 válasza kenny123 (#9078) üzenetére


Eli577
senior tag

Miért, akkor lassabban fog menni az áram? :U :DDD

(#9080) hurrikan válasza Szpisti (#9077) üzenetére


hurrikan
addikt

Enyém meg független és fehér. :D
mégsem telepíthető.. sem Webes sem mobilos felületről. :)
megnézte haver, neki sem kompatibilis, gyárilag független gyári garis fekete.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9081) Szpisti válasza hurrikan (#9080) üzenetére


Szpisti
addikt

Megoldottam... Leszedtem innen...
Amúgy, hiába T-Mobilos, független nekem is... :)

[ Szerkesztve ]

(#9082) kenny123 válasza Eli577 (#9079) üzenetére


kenny123
addikt

Hát nem tudom, épp azért kérem. Gyanús hogy alig töltődik. :D

yo

(#9083) Szpisti válasza kenny123 (#9082) üzenetére


Szpisti
addikt

Elképzelhető, hogy az USB kábel ellenállása leszívja a töltőáramot... :U

(#9084) hurrikan válasza Eli577 (#9079) üzenetére


hurrikan
addikt

Igen, nől a jelveszteség a nagyobb ellenállás miatt, egyszerű Fizika...
Nekem is anno még vettem hosszabbítót, adatok is lassabban mentek meg a töltés is, méghozzá látványosan, mindkettő több mint dupla időt vett igénybe ha hosszabbító közbe volt iktatva. Nem véletlenül nincsenek kétméteres kábelek a töltőkhöz gyárilag....

Szerk: Na megelőztek

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9085) Cybertrone válasza Szpisti (#9083) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vagy csak nem ad le annyi powert a port... van direkt töltésre csinált usb mostanában, na most a sima 2.0 nem ilyen... Mellesleg nem hiszem hogy olyan nagy ellenállása lehet egy usb kábelnak :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9086) Avicularia


Avicularia
veterán

már cikkeznek is az utódról Evitareul-ról
vajon mikor adják ki?

(#9087) hurrikan válasza Cybertrone (#9085) üzenetére


hurrikan
addikt

Én amit a töltőfejhez kaptam kábelt, abból dugtam össze 3db-ot, tehát tuti hogy direkt töltéshez készült, ráadásul gyári kábel volt. Tehát biztos lehetsz benne hogy az ellenállás. :)

de ha bemész egy infós boltba és hosszabbítót veszel erre fel is hívják a figyelmed, hogy minél hosszabb, annál nagyobb a jelveszteség.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9088) Xaels válasza hurrikan (#9087) üzenetére


Xaels
félisten

Ez így van. A villamos felső vezetéke is "rövid" szakaszokra van osztva, hogy fent tudják tartani a feszültséget.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9089) lcee79


lcee79
őstag

Leszedtem minden battery programot a telefonról, és továbbra is csinálja hogy feltöltöm és nem mutatja a fogyasztást (ezek szerint nem az okozta), csak azután, ha a 10 másodperces újraindítást választom (vagy nevezzük soft resetnek...)

Van valakinek ötlete hogy mi oldaná meg a problémát, hogy jól mutassa a töltöttséget anélkül hogy sodt resetelni kelljen?

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#9090) hurrikan válasza Avicularia (#9086) üzenetére


hurrikan
addikt

Jelen pletykák szerint két nagyon ütés debilerős állat tűnt fel a HTC-től, amiből az egyik csúcsmobil a másik egy tablet. De ha igazak is, akkor is leghamarabb Q3ban lesznek bejelentve a pletykák szerint és csak 2013 Q1-ben indul a forgalmazásuk.

Csúcsmobil:
kódnév: PM63100-Evitareul
-4,8-as HD kijelző
-1,7Ghz Qualcomm APQ8064
-12mpx BSI, 3MPX előlapi BSI
-2450-es akksi
-2GB RAM

Tablet:
kódnév: 6435LVW
-10,2-es FULL HD kijelző
-1,7Ghz-s Qualcomm MPQ8064
-6500-as akksi
-2GB RAM

ezeket pletyózzák róluk de fene tudja mi igaz belőle ha léteznek egyáltalán és ez nagyon off és hangsúlyozom nagyon pletyka, ezer hír van róla minden mást mond googlen lehet kutatni

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9091) Cybertrone válasza hurrikan (#9090) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ehhez csináljanak frissítést, jöjjön ki jelly... addig ne nagyon buzizzanak másik telót... ez is csak fél munka... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9092) Xaels válasza Cybertrone (#9091) üzenetére


Xaels
félisten

Mielőtt bemutatják ezeket szerintem jönni fog a JB. Ezeket bemutatják ősszel, de szerintem december előtt nem kerülnek a boltokba.

Amúgy meg ezek csak pletykák. Van ahol emelt órajelű Tegra3-ról beszélnek (1,7GHz). Ráérünk ezen aggódni, ha már bemutatják őket.

(#9095) Avicularia: ne haragudj, de rohadtul kezd zavarni ez a pesszimista megnyilvánulásod állandóan. A Sensation az elsők között kapta meg az ICS-t és az elmúlt hetekben még jött rá 2 kisebb frissítés/javítás. Miért hagyná el a One X-et a HTC ha az elődöket sem hagyja sz@rban?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9093) hurrikan válasza lcee79 (#9089) üzenetére


hurrikan
addikt

Első 15-20percben nekem sem jelzi a merülést írtam róla korábban és többen jelezték, hogy náluk is ez van.
Leveszem töltőről bárhogy gyepálom 20-25percig 100%-on áll, majd aztán kezd lefele ugrálni...

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9094) Cybertrone válasza Xaels (#9092) üzenetére


Cybertrone
veterán

Merem remélni, mer ha eljátszák hogy ezt így szarban hagyják többet nem áldozok rájuk lét, és veszek más cuccost! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9095) Avicularia válasza Cybertrone (#9091) üzenetére


Avicularia
veterán

ohh, ez majd szépen el lesz felejtve, max kiadnak majd valami kamu frissítést

(#9096) Cybertrone válasza Avicularia (#9095) üzenetére


Cybertrone
veterán

Várjál még azzal... annyira nem kell előre rohanni, egyenlőre még feltételes módban beszélünk mindenről! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9097) Eli577


Eli577
senior tag

Az új megaphone valszeg csak a jövő évi MWC-n kerül bemutatásra, mint a One X, és utána kezdődik meg az értékesítés....nagyon messze van az még, nem érdemes szerintem találgatni. :U

A töltőhosszabbításra visszatérve: Amit írtam, az nyilván vicc volt ;] Gondolom nem több tíz métere hosszabbítót akarsz berakni, 5m és az alatt még ha vékony a kábel, akkor sem szabad, hogy 5-10%-nál többet leszedjen a teljesítményből és nem lenne szabad észrevehetően befolyásolnia a töltést/adatátvitelt. :K

(#9098) hurrikan válasza Eli577 (#9097) üzenetére


hurrikan
addikt

Amint írtam én is 3rövid gyárit duktam össze :) és nagy volt a jelveszteség.

Egyébként nem hiszem hogy már jövő évi telefonról infók szivárognának. Ez majdnem biztos hogy még idén lesz. Főleg ha már Benchmarkok kerülnek fel róla.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#9099) Eli577 válasza hurrikan (#9098) üzenetére


Eli577
senior tag

Ha így van, az nem lenne egy szimpatikus húzás a HTC-től (legálábbis a szememben). Hacsak nem akarják nagyobb kijelzővel kidobni, a Note 2 ellenfelének szánva azt. :U

Inkább csináljanak egy valamirevaló tabletet, ami jó áron van és HW-esen közelít az Asus Infinity-hez. :D

[ Szerkesztve ]

(#9100) Emilchen válasza CrawLinG (#9053) üzenetére


Emilchen
tag

Köszi mindenkinek az akku válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.