Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) havri1 válasza N_A_S (#16400) üzenetére


havri1
félisten

Van, hogy a quadrant 1440en lefut, de egy videóba belefagy a telefon :)

havri

(#16402) N_A_S válasza havri1 (#16401) üzenetére


N_A_S
veterán

1460-on is lefutott. AnTuTu is, és tegnap amennyit csak tudtam játszottam vele 1300-on.

https://tinyurl.com/phnas

(#16403) havri1 válasza N_A_S (#16402) üzenetére


havri1
félisten

Majd rájössz hosszú távon mire gondoltam :)

havri

(#16404) kolosanyi válasza mgTerminator (#16394) üzenetére


kolosanyi
veterán

Dehogynem számít. Ha kevés a RAM, akkor pl engem az őrületbe tud kergetni azzal a droid, hogy a böngésző bezáródik és meg kell várni, mire újratölti az oldalt. Pedig lehet, hogy épp csak egy emailt olvastam el és már váltanék is vissza az Operára mondjuk, de nem tudom azonnal folytatni a folyamatot, mert a hülyéje bezárta a böngészőt, utána meg újra betölti az egészet. De pl a Neutron lejátszó se szereti a kevés RAM-ot, ha ilyen eset áll fenn, akkor elkezd szaggatni a lejátszás, az meg eléggé lerontja a zenei élményt.

(#16399) Dzsuri89
Délelőtt 10 óta van fenn a ROM. Matr1x 19.5 cfs kernel, stabil és gyors eddig a ROM. Sok szabad memória van, úgy látszik, hogy jól sikerült optimalizálni a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#16405) havri1 válasza kolosanyi (#16404) üzenetére


havri1
félisten

Akkor most már tudom miért van az, hogy az opera újratölti az oldalt, ha pl bejön egy hívás netezés közben...

havri

(#16406) kasee


kasee
aktív tag

Ezt hogy csináljátok, mármint a Apex ICS Rom + Matr1x v19.5

Egymás után felrakjátok CMW ből, install zip ...-el?

(#16407) slice14 válasza kasee (#16406) üzenetére


slice14
veterán

Valószínű...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#16408) nexusking


nexusking
aktív tag

CM9-ben mi az a Deep Idle, és mire jó?

(#16409) kolosanyi válasza nexusking (#16408) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha készenlét közben van a teló, akkor kapcsol be ez a mód. Gyakorlatilag a lehető legalacsonyabbra veszi a fogyasztást ilyenkor, látszik is az üzemidőn.

(#16410) i.s
Nálam nem volt ilyen gond a Titaniummal, de szerintem a Mybackup jobb, esetleg próbáld meg, hátha azzal működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#16410) i.s válasza havri1 (#16396) üzenetére


i.s
tag

Köszönöm, a GB alapút preferálom és már fel is tettem. Egész jól működik, talán csak a hangerő gomb az ami furcsa. Alap helyzetben (készenléti képernyőn) nem lehet hangerőt állítani, azonban ha lehúzom a tálcát, már engedi a hangerő szabályzást (csengőhang erőssége).
ICS volt fönt ezt megelőzően, de nem tudtam az előző 2.3.4 GB titanium mentéseimet visszaállítani az ICS alatt, ezért a MIUI-t választottam.
Köszi még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#16411) nexusking


nexusking
aktív tag

Nemudom csak nálam van-e ez így, de ha 1400MHz-re állítom az órajelet, akkor fél percen belül lefagy a telefon, és újraindul. :(

A CPU Governor-ra miyen beállítást ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#16412) havri1 válasza nexusking (#16411) üzenetére


havri1
félisten

Kerneltől függ, mindegyik másképpen adagolja a kraftot.
Feszültség mekkora? GPU mhz???
Lehet nem a CPU, hanem a GPU nem bírja a húzást..
Sok kernel van, ki kell próbálni többet.

havri

(#16413) havri1 válasza i.s (#16410) üzenetére


havri1
félisten

Ajánlom, hogy csinálj recovery mentést, és próbáld ki az új "gyári" MIUI-t ezzel a kernellel, lassan ott tartok, hogy ugyanolyan jó, mint az a bizonyos Pure MIUI GB alapokon..:) Pedig nálam magas a mérce, sebesség/használhatóság szempontjából, elég maximalista vagyok :)

havri

(#16414) i.s


i.s
tag

Tudja valaki a választ arra, hogy megoldható-e GB 2.3.4 titanium mentés visszaállítása ICS 4.0.4 alatt. Próbáltam, de nekem nem ment.
S.I

(#16415) nexusking válasza havri1 (#16412) üzenetére


nexusking
aktív tag

Akkor inkább hagyom a fenébe, annyira nem fontos.

Viszont még egy kérdés: Ha azt mondják hogy "perform a NANDroid backup", az alatt mit kell érteni? Sima backup CWM recoveryből?

(#16416) havri1 válasza nexusking (#16415) üzenetére


havri1
félisten

Idő kérdése, kernel csere nem nagy dolog, szerintem érdemes!
(bár nem a húzhatóság miatt, én nem nagyon láttam különbséget 1000-1440 között).
Inkább a Scalling/Governor, na az a lényeges.
ondemand, performance alatt nekem akadt szinte minden..mármint ha ezen 2-n kívül mást állítottam be.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16417) havri1 válasza i.s (#16414) üzenetére


havri1
félisten

Mit szeretnél visszarakni?
Szerintem nem fog menni, teljesen más a 2 rendszer.

havri

(#16418) i.s válasza havri1 (#16417) üzenetére


i.s
tag

Tulajodonképpen minden alkalmazásom és azok adat mentéseit.
S.I

[ Szerkesztve ]

(#16419) nexusking


nexusking
aktív tag

Apex ICS ROM-hoz szükséges, a Matr1x kernel, vagy csak akkor rakjam fel, ha az órajelen akarok változtatni?

(#16420) Dzsuri89 válasza N_A_S (#16400) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Én speciel nem raktam fel a Matr1x kernelt, csak a romban gyárilag lévővel teszteltem a romot. Quadrant 1811 pontot adott rá, de lehetett érezni a rendszeren, hogy már ez is gyorsabb, mind a Stock 4.0.4. :) Procit abban is lehetett húzni.
Amúgy te minek húzod az órajelet? Szerintem alap órajelen se lassú a telefon. (Kíváncsi lennék, hogy a húzott proci élettartama mennyivel rövidül meg.)

(#16404) kolosanyi
Te alapórajelen használod? Kíváncsi vagyok, hogy újraindul-e a készülék. Aksit hogy érzed a Stock 4.0.4-hez képest?

(#16419) nexusking
A gyárilag belerakott kernellel is lehet húzni a proci órajelét, tegnap kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#16421) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Feltettem az 5.0.0.-ás nexusbeamet, de nem akarja az appokat letölteni, van valakinek ötlete a megoldásra?

(#16422) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#16423) nexusking válasza Dzsuri89 (#16420) üzenetére


nexusking
aktív tag

Nem akartam húzni, az előbb is csak egy quadrant erejig próbáltam volna, de nem sikerült.
Az ért kérdeztem, mert hogyha csak ez a különbség, akkor nem rakom fel. :)
De ha ezek szerint még ez sem, akkor mi a különbség az alap és a Matr1x kernel közt?

És a Matr1x-on belül mi a különbség a BFS és a CFS között? :B

[ Szerkesztve ]

(#16424) Dzsuri89 válasza nexusking (#16423) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Miért nem sikerült a Quadrant?
Amúgy a gyári kernele 1811 pontot ad, míg a Matr1x 2243 pontot.

Amúgy a CFS vs. BFS jó párszor ki lett tárgyalva. :)

(#16425) nexusking


nexusking
aktív tag

Előbb leírtam, mert miután 1400MHz-re állítottam az órajelet, fél perc múlva lefagyott és újraindult a telefon. :(

(#16426) kolosanyi válasza Dzsuri89 (#16420) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Kíváncsi lennék, hogy a húzott proci élettartama mennyivel rövidül meg."

Elvileg a SoC gyári adatai 800 és 1200 MHz között adják meg a skálázást, én 1200-ig szoktam húzni. Amúgy is addig stabil csak, felette nem. 1320-ig még csak-csak, néha újraindulásokkal számolva el lehet lenni vele, de 1440-en kb azonnal fagy. Viszont 1200-ig szerintem az égvilágon semmi baja nem lesz.

A ROM nem indult újra, stabil és gyors. A Matr1x kernel teljesen jó hozzá, úgy néz ki. :)

(#16423) nexusking
Nem néztem, hogy a ROM-ban milyen kernel van alapból, én már Matr1xal raktam fel eleve, de van egy csomó cucc, amit a stock kernel nem tud (a gyári), ezért jó a kernelcsere. Ilyen pl a sok governor állítás, proci skálázás, nem fizetős Voodoo, BFS, touchwake, BLN stb. Általában a kernel leírásában benne vannak a támogatott tweakek. Pl a Matr1x elvileg mintha tudna OTG is, de nem néztem még meg.

[ Szerkesztve ]

(#16427) nexusking válasza kolosanyi (#16426) üzenetére


nexusking
aktív tag

Megnéztem, és tud OTG-t :)

Utánaolvastam ennek a bsf-csf mizériának. Ha gyakran csinálok olyat, hogy háttérben megy a PowerAMP, és közben játszom ilyenekkel, hogy fruit ninja, temple run, random mahjong, akkor ehhez már a csf kell?

(#16428) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

"Kicsit" röhögtem, amikor lapozgattam a Media Markt újságot. :D


Kép nagyban!

Nézem, mondom így felment a telefonom ára és még kapható? Megnéztem a címet... jah...
Aztán elolvastam a specifikációt és felsikítottam. :D

(#16425) nexusking
Az előbb nem írtad, le hogy konkrétan hány Mhz-en próbáltad. Úgy már okés, hogy a telefon újraindult és nem tudtad lefuttatni a tesztet. :)

(#16426) kolosanyi
Teszteld csak a romot, majd ha pár napot kibír hiba nélkül nálad, akkor felrakom állandóra. :)
Aksiról nem írtál, hogy mi a szitu vele.

(#16429) nexusking válasza Dzsuri89 (#16428) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ez Epic fail :DDD :DDD
Bárcsak ennyin múlna a telefonunk specifikációinak tényleges változása :)

1400ra húztam a procit :B

[ Szerkesztve ]

(#16430) kolosanyi válasza Dzsuri89 (#16428) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért elképesztő, hogy mekkora ökröket foglalkoztatnak ezek a cégek, olyan reklámok szoktak kijönni, hogy csak les az ember. Ez viszont túltesz mindegyiken, amit eddig láttam.

Akksi... Nem érzem, hogy rossz lenne. Sokat nyomkodva, kb 4 órán át zenét hallgatva és folyamatosan bekapcsolt wifi mellett most ment le 26%-ra, elkezdtem tölteni, mert még van programom mára, de szerintem ezzel a kicsit intenzívebb használattal is elmenne 12 órát. 9 és fél órát ment akksiról.

(#16431) nexusking


nexusking
aktív tag

Erre valaki tudna válaszolni? :B

(#16432) szezso15 válasza Dzsuri89 (#16428) üzenetére


szezso15
addikt

AZ 1MB RAM, meg a microSD kártyahely is jó, főleg, hogy a Galaxy Nexus nem bővíthető! :DDD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#16433) Dzsuri89 válasza szezso15 (#16432) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Pontosan. :D Először nekem az 1 MB bántotta meg a szemem, aztán elolvastam még egyszer mondom nem hiszem el, mit keres az a MicroSD ott?! :D

(#16430) kolosanyi

Eddig nálam is ez vezeti a pálmát.

(#16434) kolosanyi válasza nexusking (#16427) üzenetére


kolosanyi
veterán

Multitaskinghoz csf a jobb választás. :)

(#16435) forintuser válasza kolosanyi (#16434) üzenetére


forintuser
őstag

Én is csf-t kernelt használok... :DDD :R

Holnapkészítést vállalok.

(#16436) havri1


havri1
félisten

miui ics gyári böngészőben hogy lehet kitenni teljes képre, nem tudja vki?
Eddig megjelent jobb alul egy kis ikon..

havri

(#16437) havri1


havri1
félisten

Új tesztalany :)

SlimICS

havri

(#16438) slice14 válasza Dzsuri89 (#16428) üzenetére


slice14
veterán

Igazi inyenceknek való teló. :D 1 MB RAM :D:D:D

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#16439) _NCT válasza Dzsuri89 (#16428) üzenetére


_NCT
őstag

2 magos proci 1,2 GHZ_en, fullhd video, ezek nem a Galaxy S2-vel keverték? :D Másodlagos kamera sem 1,3MP-es, csak VGA felbontású. Szal ez ilyen Gyurcsányos hírdetés.... Legalább nem azt írták, hogy Windows Phone....

[ Szerkesztve ]

(#16440) havri1 válasza _NCT (#16439) üzenetére


havri1
félisten

Ez a galaxy nexus spec, csak a kép rossz..meg 1-2 elírás

Galaxy Nexus

[ Szerkesztve ]

havri

(#16441) mgTerminator válasza kolosanyi (#16404) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a dolphin nem záródik be, max újra kell tölteni az oldalt ha sok fül van megnyitva. A PowerAmp nálam még nem produkált ilyesmit...

(#16442) kolosanyi válasza havri1 (#16437) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hm. Az az értesítési terület egész ügyes. Az időjárás marha jópofa szerintem, meg a kapcsolók is szépen lettek megcsinálva. :)

(#16441) mgTerminator
A Dolphint sose szerettem, a Neutron meg jobban szól. :DDD Egyébként tényleg erőforrás igényesebb alkalmazások, de egy olyan ROM esetén, ahol több a szabad RAM, nincs ilyen probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#16443) havri1


havri1
félisten

Leszedtem innen a cfs kernelt, rátoltam az új miui-ra, de a google képernyőnél agyhalál.
wipe volt..valami nem jó.
Hogyan lehet eldönteni, hogy az adott kernel CFS vagy BFS?

havri

(#16444) Dzsuri89 válasza havri1 (#16443) üzenetére


Dzsuri89
őstag

A legegyszerűbben erről az oldalról: Matr1x

Kiválasztod a verziót és ráböksz a CFS-re vagy BFS-re.

(#16445) N_A_S válasza havri1 (#16443) üzenetére


N_A_S
veterán

Inkább innen:
Matr1xKernels.com

https://tinyurl.com/phnas

(#16446) noxon


noxon
őstag

Hello!

Valamiért nincs mobilnetem most lett aktiválva rá sms-en keresztül, pedig rendesen be van állitva a hozzáférési pont ( vodafonos ) be van kapcsolva a mobilnet, de mégse, ötlet? ( gyári ics 4.0.4-án )

We live in a simulated world...

(#16447) forintuser válasza noxon (#16446) üzenetére


forintuser
őstag

Újraindítás? :U

Holnapkészítést vállalok.

(#16448) noxon válasza forintuser (#16447) üzenetére


noxon
őstag

Már van! Kivolt kapcsolva az adathozzáfèrès ugy volt ujrainditás aztán bekapcs: semmi... pipa adathozzáfèrèshez ùjraindìtás ès van... èrdekes.

We live in a simulated world...

(#16449) havri1 válasza Dzsuri89 (#16444) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, mindjárt meglesem.
A CFS vagy BFS -re arra gondoltam, hogy ha már fent van a kernel a telefonon, akkor hogy lehet kideríteni?:-)

havri

(#16450) Slukkica válasza havri1 (#16449) üzenetére


Slukkica
őstag

NSTools-al meg tudod nézni. Sőt ha támogatja a kernel az egyéb i/o-t is, akkor még változtatni is lehet.

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.