Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) forintuser válasza jackbacsi87 (#16700) üzenetére


forintuser
őstag

Ha utólag jöttél rá nem mindegy? ;]

Engem is zavarna. :K

Holnapkészítést vállalok.

(#16702) KillBorn


KillBorn
senior tag

A Trinity kernel miért 3.0.8? Kipróbáltam a T12-őt, de ránézésre lassabbnak tűnt mint a Matr1x 19.5 BFS.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#16703) ruskop válasza kolosanyi (#16699) üzenetére


ruskop
senior tag

Köszi szépen. Felteszem a 4.0.4-et. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy azt lehet már rootolni? Esetleg egy linked nincs ahol le van a 4.0.4-nek a rootolása? :R

(#16704) kolosanyi válasza ruskop (#16703) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, ami leírás van az első hozzászólásban, az jó ICS-re is.

(#16705) KillBorn válasza ruskop (#16703) üzenetére


KillBorn
senior tag

Én ezt használtam, csak újabbra cseréltem a benne lévő recovery-t.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#16706) ruskop válasza kolosanyi (#16704) üzenetére


ruskop
senior tag

Hát feltelepítettem a 4.0.4-et. Nem igazán nyerte eddig el a tetszésemet. Van olyan 2.3.6-os főzelék amiben a root benne van?

(#16707) kolosanyi válasza ruskop (#16706) üzenetére


kolosanyi
veterán

A főzöttek mindegyike rootolt. De mi a baj az ICS-el? Szerintem érdemesebb szétnézni az ICS főzött ROM-ok környékén, mielőtt dowgradelsz. Apex ROM + Matr1x kernel most nagyon megy, sokan azt tették fel, nálam is hiba nélkül fut.

(#16708) ruskop válasza kolosanyi (#16707) üzenetére


ruskop
senior tag

Egyenlőre csak annyi a bajom, hogy a kezelhetősége egy picit átláthatatlan számomra, illetve annyira televan effektezve minden rajta, hogy számomra tök felesleg. Ebből már eltudom képzelni ha esetleg többet fogyaszt.

(#16709) kolosanyi válasza ruskop (#16708) üzenetére


kolosanyi
veterán

Átláthatatlan? Szerintem sokkal jobban sikerült ilyen szempontból, mint a stock Ginger. Jó, hogy végre betették a widgeteket az alkalmazáslista mellé. A fancy áttűnési animációt egy Apex, vagy egy Nova Lanucheren ki tudod kapcsolni, akkor az nem fog zavarni. Persze ha nem jön be, akkor használj nyugodtan Gingert, igazából a GPU renderelés a leginkább számottevő újítás, az meg van pár főzött 2.3.x-en is.

(#16710) MaCS_70 válasza ruskop (#16698) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

Nálunk a 4.0.4 oldotta meg a 4.0.3 akkumerülés-problémáját.
Örülj neki, hogy OTA-n felteheted -- ez egy javított ICS!

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16711) ruskop válasza kolosanyi (#16709) üzenetére


ruskop
senior tag

Feltettem az Apexet. Ezzel már javult a szememben viszont azt még nem vágom, hogy mondjuk egy üres mappát miért nem lehet kitenni a képernyőre?
Esetleg abban is segíthetnél, hogy hogyan tudnám visszatennem a 2.3.6-ot. Zip fileban megvan. De gondolom Odinnal kellene visszatennem egy másikat.

(#16712) kolosanyi válasza ruskop (#16711) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ki lehet üres mappát is tenni. De most a launchert tetted fel, vagy az Apex ROM-ot? Ginger visszaállításhoz nem kell semmi extra, van az első hsz-ben link hozzá. Sima .zip, amit recoveryből telepítesz és kész is. Ami ott van az teljesen visszaállít mindent, a root elveszik, illetve a recoveryd is. A bootloader természetesen nyitva marad, úgyhogy pár kattintással vissza lehet állítani az egészet.

(#16713) ruskop válasza kolosanyi (#16712) üzenetére


ruskop
senior tag

Kipróbáltam visszaállítani de valami failed volt. Lehet az, hogy a bootloader zárva van?

(#16714) kolosanyi válasza ruskop (#16713) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na várjunk, akkor neked most egy teljesen stock 4.0.4 van fent? Mert akkor első lépésben le kell töltened a gépedre a Nexus drivereket, majd nyitni a bootloadert, flashelni a recoveryt és a végén onnan telepíteni a .zip-et. Ennek sajna ez a menete. Részletes leírás az első hozzászólásban van.
Bocsi, azt hittem, hogy már megvan mind. :)

(#16715) szponzor válasza ruskop (#16713) üzenetére


szponzor
senior tag

Vagy a MIUI-s leírás szerint csinálsz mindent, csak a végén nem MIUI-t, hanem más ROM-ot raksz fel. Ha stock ROM-ot raksz fel, akkor az visszazárja a bootloader-t és felülírja a CWM recovery-t.

Más: Apex ROM-nál olyan problémám van, hogy az óra megáll egy bizonyos időpontnál és nem lép tovább.Most (19:04) is 18:44-et mutat. Ha az órabeállításokban bármit csinálok, elég csak az óra kijelzésének formátumát 24-ről 12-re váltani, akkor betölti az aktuális időt. Így csak bosszantó, de ha emiatt nem csörög az ébresztőm, akkor az már nagyobb baj is lehet. Tapasztalt valaki hasonlót? (Apex ROM, Matr1x 19.5, smartassV2 governor)

(#16716) ruskop válasza szponzor (#16715) üzenetére


ruskop
senior tag

Addig már eljutottam, hogy a bootloader nyitva van. Van egy 2.3.6-os zip filem ami fent van az USB tárehelyen update.zip néven. Ha recoveryben rámegyek, hogy update zip akkor elkezdi de kb. harmad úton valamilyen failed baja van és leáll.

(#16717) havri1 válasza ruskop (#16716) üzenetére


havri1
félisten

Mivel mentetted le a 2.3.6 romod?
Ha már nyitva van, akkor ne gyárit rakj fel...
Kismillió 2.3.7 főzött fullos rom van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#16718) szponzor válasza ruskop (#16716) üzenetére


szponzor
senior tag

CWM recovery? Ha igen, akkor szerintem sérült a fájl, hasonlítsd össze az MD5-öt, esetleg próbálj meg másik zip-et.

(#16719) Dzsuri89 válasza jackbacsi87 (#16700) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nálam egyszer se indul újra a telefon, vagy csak nem tudok róla. Használok PIN kódot, de még egyszer sem oldottam fel úgy a képernyőt, hogy váratlanul kérte volna azt.

(#16715) szponzor
Nálam nem jelentkezett ez az idővel kapcsolatos hiba.

Egy hibával találkoztam eddig összes, mégpedig a zenelejátszás közbeni hangakadozás, ha basztatom a telefont, de azt megoldottam egy proci átállítással. A Scaling governor-t átállítottam lulzactivera ás hibátlanul működik a telefon. Nem akad a hang és más folyamatokat is fürgén tudok csinálni, pl a Where is my water? nevű játékkal akadás mentesen tudtam játszani.

[ Szerkesztve ]

(#16720) Dzsuri89 válasza ruskop (#16716) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ha jól rémlik, akkor 4.0.4.-re nem fogod tudni semmilyen formában rávarázsolni a 2.3.6-ot. Rom Managert tedd fel, ott a Stock-ból válaszd ki a 2.3.3.-at, azt telepítés. Majd bebootolsz vele és frissíted 2.3.6-ra. A Rom Manager ROOT jogot igényel!

(#16721) ruskop válasza Dzsuri89 (#16720) üzenetére


ruskop
senior tag

Köszi a segítséget de Odinnal visszatettem egy 2.3.4-et majd ráfrissítettem egy 2.3.6 zippel. Mivel kiderült, hogy az update.zip-em az csak update volt így azzal nem igazán lehet visszaállítani. De most már minden klaffol csak még azt kell kitalálnom, hogy a rendszer frissítést hagyja a fenébe és ne emlékeztessen rá mindig.
Esetleg nincs egy linked ahol olyan 2.3.6 vagy 2.3.7 van ami nem nagyon tér el a gyáritól és mondjuk nem akarja frissíteni magát?

(#16722) Dzsuri89 válasza ruskop (#16721) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Biztos, hogy Odinnal raktad vissza? :D Tudtommal senki nem használja ennél a telefonnál, mivel itt CMW Recovery-ből minden megoldható.

Olyan romot nem tudok, de ha felraksz egy Titanium Backupot és keresel a rendszerben egy rendszerfrissítéssel kapcsolatos fájlt, majd jegeled, akkor elvileg nem fog csesztetni.

(#16723) molnarpeter válasza Dzsuri89 (#16722) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Attól még Samu teló, szóval van odinunk is :) A lulzactive nálam is bevált :K

mp

[ Szerkesztve ]

(#16724) Dzsuri89 válasza molnarpeter (#16723) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Én örülök, hogy nem kell Odinnal s*opni, szóval messziről kerülöm... :D

Amúgy én nem vágom, hogy az a proci beállítás mit takar, csak próbálgattam, hogy melyiknél a legjobb a helyzet. :D
Ha te tudod a pontos jelentését, akkor leírnád? Köszi

(#16725) molnarpeter válasza Dzsuri89 (#16724) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem G3-nál kényelmesebb, mint a CWM :B Amúgy Governor. Ez szabályozza, hogy mikor milyen órajelen pörögjön a proci :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#16726) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Most vettem a Nexus S-t, szeretnék rá fóliát és hátlapot tenni. Az első hsz-ben linkelt fóliáról mik a tapasztalatok? Hátlapot olyat szeretnék, ami nem csúszik és ami nem is karcolja meg az eredeti hátlapot. Milyet ajánlotok?

Köszi, üdv!

(#16727) molnarpeter válasza johnny82 (#16726) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

-InvisibleShield
-TPU tok (már 800-ért is tudok tokot, PÜ)

mp

(#16728) janston válasza molnarpeter (#16727) üzenetére


janston
aktív tag

Invisible Shield? Nexus S hajlított kijelzővel van => le fog jönni előbb-utóbb magátol, szerintem nem éri meg.. Én se tokot se foliát nem használok, és annyira vigyázok rá, hogy zsebben nem rakok mellé semmit, több mint fél éve vettem és egy mikrokarc sincsen rajta..

(#16729) Senhi válasza janston (#16728) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nekem háromnegyed éve van rajta IS (ráadásul egy nagyobból vágtam ki kézzel) és nem tűnik úgy, hogy egyhamar le akarna jönni.

(#16730) johnny82 válasza molnarpeter (#16727) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Tokról jöhet PÜ. IS-nek sokallom az árát, de ha van jó linked, jöhet PÜ-ben!

Köszi! :R

(#16731) janston válasza Senhi (#16729) üzenetére


janston
aktív tag

Hát ezt csak elvilegből mondtam, mert fizika meg ilyenek, de ezek szerint gyakorlatban bevált valamennyire..De én akkorsem tennék rá foliát :D főleg nem 8000-ért (vagy mennyi az IS)

(#16732) lord.lakli válasza kolosanyi (#16699) üzenetére


lord.lakli
őstag

2.3.6 alatt simán ment a root bootloader nyitása nélkül is: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582. Ezzel mi volt a gond? Rom managerrel meg fel lehetett tenni a recovery-t és ment zárt bootloaderrel is. De előbb-utóbb úgy is ki kell nyitni a bootloadert. Persze ez csak 2.3.x alatt ment, ICS alatt már egyáltalán nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#16733) molnarpeter válasza janston (#16728) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb 7 hónap tapasztalat részemről azt mondatja, hogy jó :) Persze rá kell szánni az összeget.

mp

(#16734) kolosanyi válasza lord.lakli (#16732) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, én ICS-re gondoltam. Legutóbb ezzel volt gond itt a topikban, úgy emlékszem. :)

(#16735) kasee


kasee
aktív tag

Megtudja valaki mondani, hogy tudnám névjegyzékben visszaállítani hogy ne alapból hang hívás legyen, hanem lehessen választani, hogy skype ,viber vagy hang?
Rányomtam, hogy a hang legyen az alapértelmezett, de nem találom hol lehetne visszaállítani.
Kösz

(#16736) kolosanyi válasza kasee (#16735) üzenetére


kolosanyi
veterán

Beállítások -> alkalmazások -> összes -> telefon -> alapértelmezések törlése

(#16737) ruskop válasza Dzsuri89 (#16722) üzenetére


ruskop
senior tag

Igen, Odinnal tettem vissza.
Viszont hiába böngészem a telót nemigen találtam olyan alkalmazást ami a rendszer frissítésről szólna. Ellenben találtam egy olyat, hogy valami fotakill.apk progit kell feltelepíteni és az kikapcsolja. A bökkenő, hogy ezt sem lelni sehol. Állítólag a főzött Romokban benne van.

(#16738) master90


master90
aktív tag

Sziasztok

Vissza raktam a jó öreg 2.3.6 - 4.0.3-rol
A telefonomra de viszont stock rom van fent .
És csak raktam alá egy kernel hogy működjön a voodoo sound .
Ere csak ara leszek figyelmes hogy folyamatosan felvillan a képernyő
Frissítés lehet hozzá köze mert azt letöltötte (4.0.4) ?
Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#16739) kasee válasza kolosanyi (#16736) üzenetére


kasee
aktív tag

Áh tényleg, köszi :R

(#16740) eftepe válasza kolosanyi (#16707) üzenetére


eftepe
tag

Melyik verziójú APEX-ROM-t használod?

(#16741) kolosanyi válasza kasee (#16739) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nincs mit. :)

(#16740) eftepe
1.1.2 bevált a cucc. Slukkica új ROM-ja érdekel még, de ez az Apex is nagyon jó. :)

(#16742) eftepe válasza kolosanyi (#16741) üzenetére


eftepe
tag

Engem is érdekel Slukkica ROM-ja de addig kipróbálnám az Apexet.Milyen az aksi uidő az Apexxel?

(#16743) ruskop válasza eftepe (#16742) üzenetére


ruskop
senior tag

Én is szemezgetek az Apex-el.

[ Szerkesztve ]

(#16744) Dzsuri89 válasza eftepe (#16742) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nagyon jó az aksi idő is, meg minden, úgyhogy nálam ez a tuti befutó az összes ICS rom közül. :)

(#16745) ruskop válasza Dzsuri89 (#16744) üzenetére


ruskop
senior tag

Nincs véletlenül linked hozzá? :F
Viszont azt még mindig nem értem, hogy 4.0.4 alatt miért nem lehet mappát kitenni a képernyőre? Ez egy full alap dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16746) Senhi válasza ruskop (#16745) üzenetére


Senhi
aktív tag

Két ikont egymásra húzol -> mappa

(#16747) ruskop válasza Senhi (#16746) üzenetére


ruskop
senior tag

Ez most komoly? Ezt ki kell próbálni. Kénytelen vagyok visszatenni. Ja és köszi! :R

(#16748) szponzor válasza ruskop (#16745) üzenetére


szponzor
senior tag

Apex ROM v 1.1.2

Az akksiidő tényleg jó, nekem a wi-fi hatótávolságával van kis problémám.

(#16749) nexusking


nexusking
aktív tag

Mikor lessz TSM? :O

(#16750) ruskop válasza szponzor (#16748) üzenetére


ruskop
senior tag

Oks, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.