Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) Slukkica válasza kolosanyi (#16649) üzenetére


Slukkica
őstag

Ha egy ici pici célzás lett volna, akkor szívesen kiteszem a blogomra ha elkészül :-)

A látogatási számláló szerint néhányan meg szoktak nézni :-)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16652) kolosanyi válasza nexusking (#16650) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, eddig ketten vagyunk. Ha még leszünk páran, nem is lesz olyan nagy munka. :) Az angol miatt nem kell aggódni, nem kell profinak lenni hozzá. Én is csak középfokon beszélem, de azért el lehet boldogulni vele. :)

Tehát akkor jelentkezőket várunk a fordításhoz, persze csak ha többek szerint is van értelme. :)

(#16651) Slukkica
Szuper, alig várom. :)

[ Szerkesztve ]

(#16653) nexusking válasza Slukkica (#16651) üzenetére


nexusking
aktív tag

A TSM romot majd lehet update-ként felrakni 2.5.18-as MIUI-ra recoveryből, Vagy kell hozzá wipe?

[ Szerkesztve ]

(#16654) szponzor válasza kolosanyi (#16652) üzenetére


szponzor
senior tag

Besegítek én is, ha kell.

(#16655) janston válasza Slukkica (#16651) üzenetére


janston
aktív tag

Én is kíváncsi lennék, hogy mi a különbség a sima és a DragTSM között. Tudnál írni majd egy listát? Köszi és respect a munkádért!

(#16656) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Miui-ra dalvik wipe után felmehet az apex rom? Vagy kéne factory reset is telepítés előtt? Köszi

(#16657) havri1 válasza tome0001 (#16656) üzenetére


havri1
félisten

Kell a reset!

havri

(#16658) szponzor válasza tome0001 (#16656) üzenetére


szponzor
senior tag

Szerintem kellene. Backup, factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, legalábbis én így szoktam eljárni ROM-cserénél.

(#16659) kolosanyi válasza szponzor (#16654) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, akkor már hárman vagyunk. :)

(#16660) nexusking válasza kolosanyi (#16659) üzenetére


nexusking
aktív tag

Viszont nem biztos hogy az egészet be kéne írni az első hsz-be, inkább mint ahogy mondtad, valaki a blogjába írjon egy bejegyzést róla, és azt linkeljük majd be.
A lényeget össszeszedjük, és valaki összerakja a végén. Én pl nem lennék ebben túl jó. :B

[ Szerkesztve ]

(#16661) kolosanyi válasza nexusking (#16660) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, kevésbé helypazarló megoldás az biztos. :)

(#16662) nexusking


nexusking
aktív tag

Már egy ideje fél óránként frissítgetem a romoldát, hogy megjött-e már az új MIUI TSM. :DDD

És én is szeretném megtudni, hogy mik a különdségek a sima MIUI és Slukk MIUI romja közt.

[ Szerkesztve ]

(#16663) Slukkica


Slukkica
őstag

Huhh összejött egy pár kérdés amire válaszolnom kell.

(#16652) kolosanyi: Ha sikerrel jártál és elkészült akkor kiteszem mindenképpen a blogra.

(#16653) nexusking: Igen lehet majd update-elni, úgy hogy minden adatod megmarad ha miui-n vagy most. Részleteket majd leírom a romold-án.

(#16662) nexusking: Az én verzióim annyiban különbözi "csak" a sima miuiktól hogy ami nem kell bele az repül, ami meg nincs benne az belekerül. :D

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16664) kolosanyi válasza Slukkica (#16663) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ok, majd estefele neki is állok. Addig is várunk még jelentkezőket, eddig hárman vagyunk a fordításra. :D

(#16665) szponzor válasza kolosanyi (#16664) üzenetére


szponzor
senior tag

Az egészet meg akarjátok csinálni vagy csak a governor-os részt?

(#16666) mgTerminator válasza szponzor (#16665) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát jó lenne az egészet, azért elég sok hasznos infó van ott! Én is segítenék, de nem állok olyan szinten :/

(#16667) kolosanyi válasza szponzor (#16665) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jobb lenne az egészet, igen. :K

(#16668) szponzor válasza kolosanyi (#16667) üzenetére


szponzor
senior tag

Első körben bevállalom a governor-os részt, azt olvasgattam át eddig. (persze csak akkor, ha nincs másnak ellenvetése)

(#16669) kolosanyi válasza szponzor (#16668) üzenetére


kolosanyi
veterán

Részemről ok, én majd a végén, ami marad, azt fordítom, most amúgy se vagyok otthon. Addig még lehet ide írni, döntsétek el ki mit fordít, no meg azt, hogy akkor hányan is állunk neki, hogy fel tudjuk osztani egyenlő részekre. :)

(#16670) nexusking válasza kolosanyi (#16669) üzenetére


nexusking
aktív tag

Nekem nemtudom mennyi időm lessz mostanában, érettségi, meg miegymás. :DDD
Azért ha van pár dolog ami senkinek se jutott, azt nyugodtan ideadhatjátok

(#16671) forintuser


forintuser
őstag

Komolyan nem hiszem el.Megint besárgult a kijelzőm.... :W :W :W

Holnapkészítést vállalok.

(#16672) kolosanyi válasza szponzor (#16668) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na én most értem haza. Szerintem lassan akkor nekiállok én is. A governoros részt meddig csinálod meg? A második részig? Teát a "Sample Governor Tweaks" részt már nem ugye? Mert akkor megpróbálkozom azzal, remélem menni fog. Bár az a baj, hogy itt már - így beleolvasgatva -, fogalmam sincs, hogy miről ír, hiányos a tudásom hozzá. :D Na mindegy, majd meglesem, mire jutok vele.

nexusking
Esetleg az utána következő szakaszt bevállalod? Már nem a végéig, hanem a számozás szerinti részt.

(#16673) janston válasza Slukkica (#16663) üzenetére


janston
aktív tag

Lesz még ma DragTSM? Csak mert akkor nem frissítem a blogodat 3 percenként, ha nem.. xD

(#16674) nexusking válasza kolosanyi (#16672) üzenetére


nexusking
aktív tag

Hát ha a "3. Modules" részre gondolsz, nem lennék benne biztos :W
Azt a governoros részt már nagyjábol értettem, de ezt...

(#16675) Dzsuri89 válasza forintuser (#16671) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Már megint? :Y Mikor cseréltetted ki?

(#16676) Asbee


Asbee
veterán

Na ma végre volt időm romot próbálgatni. MIUI 2.5.18-at tettem fel, de telepítgetések beállítások alatt már volt egy restart. Úgy tűnik telefonom valamiért nem szereti a custom kerneleket. :D Még nem találtam olyat amivel ne restartolt volna.

(#16677) Dzsuri89 válasza Asbee (#16676) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Matr1x 19.5 CFS-t próbáltad már?

szerk: Szerintem akkor tegyél vele egy próbát. :)

[ Szerkesztve ]

(#16678) Asbee válasza Dzsuri89 (#16677) üzenetére


Asbee
veterán

Azt még szerintem nem. Egyenlőre ami miuihoz van azt van most fenn.

(#16679) nexusking válasza kolosanyi (#16672) üzenetére


nexusking
aktív tag

A második részt viszont szívesen lefordítanám, mert a 3.-kal nem nagyon tudok mit kezdeni. :F

(#16680) havri1 válasza Asbee (#16676) üzenetére


havri1
félisten

Alapban stock kernel van a miuiban!

havri

(#16681) Asbee válasza havri1 (#16680) üzenetére


Asbee
veterán

Hmmmm, azt hittem valami más. Akkor lehet csak a sok telepítés miatt volt valami. Mindegy pár napot marad aztán kiderül mi a helyzet vele.

(#16682) havri1 válasza Asbee (#16681) üzenetére


havri1
félisten

Mindenképpen cserélj, mert harmat gyenge a stock rom miuihoz:(

havri

(#16683) havri1 válasza havri1 (#16682) üzenetére


havri1
félisten

kernel, csak már késő van..:)

havri

(#16684) Asbee válasza havri1 (#16683) üzenetére


Asbee
veterán

Majd holnap próbálgatok. :D Ma már nincs hozzá kedvem.

(#16685) kolosanyi válasza nexusking (#16679) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocsi, elaludtam, de úgy, hogy kb egy bombatámadás se ébresztett volna fel... :D Ok, legyen úgy. :)

(#16686) forintuser válasza Dzsuri89 (#16675) üzenetére


forintuser
őstag

Február, vagy Március.Nem tudom.Ráadásul külföldön vagyok, és csak jövőre megyek haza... :O

Holnapkészítést vállalok.

(#16687) KillBorn


KillBorn
senior tag

Na Mart1x 19.5 BFS 1.1GHz stabil, 1.2ghz boot közben rebootol, de ha betöltött akkor jó, smarassv2, voltokhoz nem nyúltam, szal alap undervolted matr1x. Ha jön újabb kernel akkor lehet váltok CFS-re. Fürgébb lett a stock 4.0.4.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#16688) havri1


havri1
félisten

Most a nexus s-ben mennyi ram van?
512 mb?
Ha annyi, akkor miért csak 404 mb-ot használhat a rendszer? Mi van a maradék memóriában?

havri

(#16689) mgTerminator válasza havri1 (#16688) üzenetére


mgTerminator
veterán

A maradékot a virtuális gép lefoglalja magának.

(#16690) krapnek


krapnek
csendes tag

Hello!

Abban kérném a segítségetek, hogy van egy féléves nexus S-em gyári rommal android ICS 4.0.4-es verzióval, és az akkumulátorom iszonyatosan gyorsan lemerül. Csatolva láthattok egy képet. Amikor a screenshootot készítettem gyakorlatilag a 3G-s adatkapcsolat volt bekapcsolva, és nem nagyon nyomkorásztam a telefont, mégis gyakorlatilag fél nap alatt csutkára lemerült. Tudnátok abban segíteni, hogy mégis mi a túró eszi az akkumulátort (beépített ICS-es "task killert" gyakran használom) ?! :o

Előre is köszi, üdv.: Krapnek

(#16691) havri1 válasza krapnek (#16690) üzenetére


havri1
félisten

A kép szerint 97%, és 17 órát ment, de gondolom most töltötted fel.
Fura, a 2 android rendszer, az sokat megzabált.
Nekem általában úgy néz ki, hogy 57-65% a kijelző, és maradék oszlik el...
Nálam rom/kernel páros határozza meg az akksi fogyasztást..
Most kb visszaállt a saját használatommal az 1 napos üzemidőre, ami igen jónak mondható, mivel gyakorlatilag egész nap 3g-zek, és elég sokat is telefonálok.
Én egy full reinstallt próbálnék ki, full formattal..

mgterminator : Köszi, bár nem tudom mi az a virtuális gép a droidon:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16692) krapnek válasza havri1 (#16691) üzenetére


krapnek
csendes tag

köszi, megpróbálkozom azzal majd

(#16693) krapnek válasza havri1 (#16691) üzenetére


krapnek
csendes tag

ja, és ha lehet egy "digitális hajléktalan"-hoz méltó kérdésem azt, hogyan ? :D

(#16694) havri1 válasza krapnek (#16693) üzenetére


havri1
félisten

Ha full gyári, akkor igen szűkösek a lehetőségek:)
Mivel olvastam már itt, hogy ugyanazon gyári ota-s rom egyeseknél nagyon fogyaszt, másoknál jó, így ha a hw hiba nem áll fent, csak telepítési bugra tudok tippelni.
Én lementeném az sd (ill belső storageról) tartalmát, de csak a képeket, zenéket, stbstb.
Majd formáznám beállításokból (beállítások, tárhely, és talán ott van sd formázás).
Ezután a rendszer gyári helyreállítása..vagy hasonló..
Ha nincs nyitva a bootloader, nincs cwm, akkor se wipe, se format, se semmi sincs..

havri

(#16695) szponzor válasza havri1 (#16691) üzenetére


szponzor
senior tag

Gondolom a Dalvik VM.

(#16696) havri1 válasza szponzor (#16695) üzenetére


havri1
félisten

Biztos, mint mondottam, nem értek a linuxhoz, sem az androidhoz, csak amiket megtapasztaltam saját készülékemen, azokat tudom:)

havri

(#16697) Quqesz válasza krapnek (#16693) üzenetére


Quqesz
nagyúr

én azt ajánlom elsőként indítsd újra a telot.ha nem válik be akkor menü- gyári visszaállítás és minden megmarad az sd kártyán is,appokat meg visszarakod a playből.ha ez sem válik be akkor jönnek a jobban hozzáértők.......nekem megy folyamatosan 3g és kb 2-2.5napot megy.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#16698) ruskop


ruskop
senior tag

Sziasztok!
Én ma szereztem egy ilyen telót és lenne néhány kérdésem ha nem gond:

1. Bootloader feloldása nélkül lehet rootolni a telót? Olyan oldalt találtam ahol mindenképpen fel kell oldani a bootloadert, hogy rootolni lehessen.
2. A telón 2.3.6-van és feldobta, hogy frissítsem 4.0.4-re. Ezt hogyan lehetne törölni, hogy ne akarja nekem frissíteni? Ha belemegyek a Beállítások/A telefonról/Rendszerfrissítésekbe akkor ott van, hogy le van töltve és telepítésre vár. Nincss más választás csak az, hogy telepítem. De kikapcsolni nem lehet. Vagy lehet?
3. Érdemes feltenni a 4.0.4-et? Nem fog jobban merülni tőle a teló?

Köszi és bocsi ha már ezek voltak kérdésként. :R

[ Szerkesztve ]

(#16699) kolosanyi válasza ruskop (#16698) üzenetére


kolosanyi
veterán

Üdv!

Kell a nyitás a roothoz, volt már ebből gond, illetve beszámoló a topikban, de sikerült megoldani.
A frissítést nem tudom, sose vártam még meg az OTA-t. :D Esetleg feltolsz egy főzött Gingert, ha az kell, akkor nem fogja feldobálni a frissítést.
A 4.0.4-et szerintem mindenképp érdemes feltolni, az ICS fejlettebb rendszer, mint az elődje. A merülés érdekes dolog, nálam a 4.0.4 ugyanúgy fogyasztott, mint a Ginger, az én felhasználási szokásaimmal 12-14 óra, viszont a 4.0.3 kétszer ilyen jól bírta. Egy biztos, ha nem buzerálja sokat az ember, tuti elmegy a nap végéig. Kikapcsolt adatforgalommal, stb-vel két napig is, tovább nem nagyon.

(#16700) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Nyúzom a Matr1x kernel+apex rom kombót 5 napja...
Semmi akadás, rengeteg szabad memória, csomó beállítási lehetőség, külön plusz pont a világító gombokért, ha nem fogadott akármi (hívás, email...)van. :C
...és most jön a DE....
Eddig volt kb 3 random reboot, meg 2x akku ki-akku be. Másnál ilyen nem volt? A nagy részük éjjel történt, amikor töltőn volt a teló. Ránéztem a bootolás óta eltelt időre az elixírben, és akkor vettem észre, hogy voltak újraindulások...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.