Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) havri1 válasza Slukkica (#16450) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!
Matrix nem jó nekem..ugyanúgy google feliratnál áll..
MOst felrakom a sparkernel 1.4-et, kipróbálom.
(miuiandroid 2.5.11 van fent)

havri

(#16452) havri1


havri1
félisten

Feltettem a SparKernel 1.4 -et, látszólag nincs változás. (1.2 nagyon merült az akksi szerintem).
Feltettem az NSTools-t is. Átlapozgattam, de nem találtam ilyen infót, hogy milyen verzió a kernel, nem emlékszel, hogy melyik menüben lehet megnézni, esetleg állítani?

Illetve nagy MIUI-s vagy, hátha van ötleted:) :
Screenoff and lock programot használom a készülék kikapcsolásához. AMióta ez az új MIUI van fent (2.5.11), azóta ha rábökök a widgetre, kikapcsolja, majd vissza, és megint ki a készüléket. Mi lehet, nincs 5leted? (Kikapcsolja, majd a zárt lockscreen jön elő, és pár mp múlva visszazárja)

Köszi!

havri

havri

(#16453) Slukkica válasza havri1 (#16452) üzenetére


Slukkica
őstag

http://db.tt/XoLHA43U

Itt a kép mobilról csak így tudom.

Mióta az új lockscreen van azóta nem kompatibilis egyik lock programmal sem. Vagy még kell változtatni régire vagy ez van.

Egyébként én a deadline-t javaslom. iNAND flashre szerintem a legjobb. SSD-re is ez ajánlott.

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16454) havri1 válasza Slukkica (#16453) üzenetére


havri1
félisten

Ah, ez az:)
sio volt beállítva, átraktam deadline-ra .
Nem örülök sajna ennek a locscreenes dolognak:(
Te hogy oldottad meg? Power gombot nyomkodod?:-)

havri

(#16455) Slukkica válasza havri1 (#16454) üzenetére


Slukkica
őstag

Rányomok a widget-re és már teszem is vissza a zsebembe. :-)
Ráér kikapcsolni, pár másodperc.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16456) havri1 válasza Slukkica (#16455) üzenetére


havri1
félisten

:)
Te melyik kernelt használod?
Alap MIUI (nem tudom milyen kernel van benne) neked nem akadozgatott?
Tegnap olvasgattam, és lehet ez a BSF CSF nálam a gond..
Olyan reccenős az egész rendszer. (Most jó ezekkel az új kernelekkel , de még nem tudom, ez csf vagy bsf e:))

havri

(#16457) Slukkica válasza havri1 (#16456) üzenetére


Slukkica
őstag

Stock kernel van egyébként a miui-ban is.
SG HIGH-t (Steve Garon) használok, azt ami benne is van a romMOD -derben. Évvel abszolút nem akad nem reccen.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16458) kasee


kasee
aktív tag

Egy kis Titanium Backup segítséget szeretnék:

Stock ICS n, elmentett dolgot most CM9 -en ezzel a hibával nem tudja, akarja
visszaállítani, hogy nem deodexed
Vmit nem állítottam be jól?

A Mybackup el sem tudta menteni ezeket pl.Mi nem csináltam jol?

[ Szerkesztve ]

(#16459) kasee válasza kasee (#16458) üzenetére


kasee
aktív tag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő

Ezek a Mybackup pro rendszeralkalmazásoknak hivja

(#16460) kolosanyi válasza kasee (#16459) üzenetére


kolosanyi
veterán

Odexes rendszerappokat nem fogsz tudni deodexelt főzött ROM-on futtatni. Hogy miért, arra választ ad a kereső.

(#16461) mgTerminator válasza kasee (#16458) üzenetére


mgTerminator
veterán

Csak adatokat kell visszaállítani öcskös! De azt sem túl célszerű egy ilyen kaliberű váltásnál :U Az utólag telepített programokat meg minden további nélkül át lehet vinni az új romra!

Én egyébként a TB-al szoktam odexelni a romot...

[ Szerkesztve ]

(#16462) kasee válasza mgTerminator (#16461) üzenetére


kasee
aktív tag

Hát Én úgy gondoltam mindent felrakok Stockra, aztán mentek mindent, majd customon visszaállítom és ha nem jön be a Rom akkor visszaváltok Stockra
Gondoltam megúszom a telepítgetéseket, beállításokat.
Az utolsó mondatod nem értem, Deodexes Romot Odexelsz vele? :R
Akkor elvileg futnának a programok?

(#16463) nexusking


nexusking
aktív tag

Én utoljára a legújabb Codename Androidot próbáltam, iszonyat tetszett, minden szempontból. Egy volt a gond, mindig leálltak az alkalmazások (google főként: play, gmail, naptár). Aztán mikor újra próbáltam megnyitni, meg se nyíltak, hanem egyből leálltak. Praktikusan se letölteni alkalmazást nem tudtam, se emaileket megnézni. :(

(#16464) kasee válasza mgTerminator (#16461) üzenetére


kasee
aktív tag

Öcskös :Y

(#16465) szponzor


szponzor
senior tag

Kb. fél év MIUI használat után (persze közben ránéztem más ROM-okra is, de 1-2 óránál többet egyik sem volt fent) gondoltam, hogy váltok CM9 nightly-ra. Nagyon tetszik a kinézet és az is, hogy már itt is lehet a notification bar-ba pakolni kapcsolókat, használom is kb. 4-5 napja, de iszonyatosan merül. Egy napig alig bírja minimális használat mellett. MIUI-t átlagos használatnál is csak kétnaponta kellett tölteni, ez meg van, hogy egyet sem bír ki, pedig nem is hajtom annyira. Wi-Fi-t is jóval lassabban találja meg/csatlakozik, ráadásul a hatótáv is kisebb. Valakinek van hasonló tapasztalata vagy senki nem használ CM9-et?
Lehet, hogy visszapakolom a MIUI-t Matr1x-szal, meg max. rakok fel egy Apex-et, hogy hasonló legyen a Holo UI-hoz a felület.

(#16466) nexusking válasza szponzor (#16465) üzenetére


nexusking
aktív tag

Én CM9-et használok, csak MIUI-t nem. :B

Úgyhogy gyári ICS-hez tudom hasonlítani a CM9-et (és az ezen alapuló romokat). A leírt szempontokból nincs jelentős különbség a coustom romok és a stock rom között.

Próbáld ki az Apex romot Matr1x kernellel, azt mondják, most az a legjobb. Kinézetre és funkciókban nagyon hasonlít a CM9-re.

[ Szerkesztve ]

(#16467) N_A_S


N_A_S
veterán

Tegnap újra raktam az Apex romot. Szerintem a SetCPU és a CPU Master összeakadtak, javaslom hogy mellőzétek a két program párhuzamos használatát, Apex mellett pedig teljesen fölösleges mindkettő mert a Beállítások menüpont alól is lehet tuningolni a procit ha valakinek erre van igénye. Most stabilnak tűnik. 1460-on ment tegnap egész nap, de most visszaálltam 1300-ra.

AnTuTu-ba 3899-et csináltam az Apex rommal 1460-on.

https://tinyurl.com/phnas

(#16468) N_A_S


N_A_S
veterán

Eddigi legjobb eredményeim:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16469) nexusking válasza N_A_S (#16467) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ugyanezt a romot használom jelenleg, nekem az Antutu 1300MHz-en 3528-at adott.

Az viszont fontos lenne, hogy ha huzamosabb ideig 1300MHz-en van a max órajel, az nem károsíthatja a processzort?
Mennyire van hatással az üzemidőre?

Ugyanis így hagynám, mert látványosan gyorsabb tőle a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#16470) N_A_S válasza nexusking (#16469) üzenetére


N_A_S
veterán

Üzemidőről nem tudok még nyilatkozni, ahhoz túl friss még a rendszer, még az akksi se lett bekalibrálva. Most rengeteget játszottam a DeadSpace2-vel, így viszonylag hamar lemerül, de normál használat mellett simán tartható az 1 napos üzem 1300as proci mellett pedig még egy kis feszt is emeltem (1200@1350mV, 1300@1425mV, 1460@1500mV).

szerk.:
de majd úgyis meglátod... a lehetőség a te kezedben is ott van. Majd írd meg hogy mik a tapasztalatok.

Neked amúgy hány V-on stabil az 1300? SetCPU-t meg hasonló okosságokat ne tegyél fel, csak jó tanácsként mondom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16471) nexusking


nexusking
aktív tag

Setcpu van benne alapbol az apex romban, ha jól tudom. :Y

Nem raktam fel semmit, csak azt használtam ami rajtavolt alapbol.

Kérdés: TB-ről érdemes áttérni MyBackuppro-ra? Ha nem, miért, és ha igen, miért?

(#16472) mgTerminator válasza kasee (#16462) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem, annak semmi köze hozzá, csak írtam hogy a dalvik-cache-t beilleszti a romba (odexeli)
De mondtam már hogy amúgy is működnek a programok, tökmindegy milyen romra viszed át őket.

(#16473) nexusking


nexusking
aktív tag

Matr1x kernelre ha felrako ma voodoo control-t, akkor ezeket írja ki:No need to load module: Built in kernel voodoo sound v10.......Device or ernel version not supported: not a problem if your kernel already support voodoo sound...

Ilyenkor rajtahagyjam a voodoo controlt, vagy fölösleges, mert a kernel magának megcsinálta már a beállításokat? :F

(#16474) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Akcióban megvettem a OfficeSuite Pro 6 + (PDF & HD) programot, aztán lenne velem egy olyan problémám, hogy automatikus berakja magát a futó programokba, mikor nem is használtam. Amint leállítottam egy kis idő múlva újra aktivizálja magát és elfogyaszt kb. 5,3 Mb ramomat. Másnál is ilyen kis sunyi?

(#16475) havri1 válasza Slukkica (#16457) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

SG-NS-ICS_27022012_HIGH_HZ.zip

Ezt tesztelem most..

havri

(#16476) nexusking


nexusking
aktív tag

Miért írja ki ezt a Play? Csak a poweramp-nél van ez, és még van rengeteg hely a belső memórián! :Y

Mit tudok ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#16477) janika1988


janika1988
tag

Az APEX ROMnál mi a különbség a crespo és a maguro build között?
Ez az 1.1.2 akkor még nem támogatja az AVRCP 1.3 BT profilt, vagy csak a T9 dialert hagyták el az 1.1.3ból és 1.1.2be az újításokat belerakták ettől független? Köszi a választ!

amúgy tetszetős ez az APEX rakom is fel, ha megmondjátok h crespo v maguro build a jobb :)

valamint az AVRCP 1.3 profilt be lehet építeni manuálisan (terminálból pl). Szégyen, hogy a WP7.5 már alapból tudta :W (MW600-as BT fülesem van, jó lenne ha írná a szám címeket, plusz ha nem csak telszámot írna ki, hanem párosítana is a névjegyzékben névhez (ezt nem tudom melyik BT profil kezeli) :)) )

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 eladó

(#16478) nexusking válasza janika1988 (#16477) üzenetére


nexusking
aktív tag

A maguro ha jól tudom a Galaxy Nexus fedőneve, tehát neked a crespo fog kelleni :K

(#16479) kolosanyi válasza nexusking (#16476) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez fura. Lehet valami PowerAMP bug. Amúgy is hagyd a csudába, a Neutron sokkal jobban szól. :D (Egyébként ha lekicsinyíted a képet, akkor jobban elfér, nem foglal ekkora helyet a hozzászólásod. :) )

(#16480) janika1988 válasza nexusking (#16478) üzenetére


janika1988
tag

óóó teljesen igazad van! átfutottam a requirements részt :D :B

meg a képeken látom a felbontás különbséget ha alaposan megnézem :) teszem is fel, köszönöm!

Pixel 8 eladó

(#16481) janika1988 válasza kolosanyi (#16479) üzenetére


janika1988
tag

SZia!

megvan mindkét program (neutron és P.AMP), de én nem igazán vettem észre különbséget a kettő közt. lehet béna vagyok a neutront beállítani? :B

Pixel 8 eladó

(#16482) havri1


havri1
félisten

Volt ma szó aksi kalibrálásról.
Ez csupán az akksi töltöttségének pontos kimutatására jó, vagy javíthat az üzemidőn?

havri

(#16483) nexusking válasza kolosanyi (#16479) üzenetére


nexusking
aktív tag

Mintha nemrég páran azt írták volna hogy a neutron elég memóriaigényes mulatság, és háttérben futtatva akadozik a zenelejátszás. de azért kipróbálom, viszont nagyon remélem hogy megoldódik a poweramp-s problémám,mert már 1 éve azt használom, és a kinézete is nagyon tetszik.

(#16484) havri1 válasza nexusking (#16483) üzenetére


havri1
félisten

Nem mind1, milyen kernel van alatta...

havri

(#16485) janika1988 válasza havri1 (#16484) üzenetére


janika1988
tag

Az jó ha APEXet felrakom utána reboot előtt gapps, majd szintén reboot előtt dalvik cache ürít és matr1x kernel, majd utána a reboot? vagy ráérek első reboot után matr1xra cserélni? köszi :)

Pixel 8 eladó

(#16486) nexusking válasza havri1 (#16484) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ez igaz...

Akkor annyit mondjatok még, hogy ki szerint melyik playernek jobb a hangzása?
PlayerPro
N7Player
Neutron Music Player
Power AMP

Hajlok a PlayerPro felé a kinézete miatt (persze csak Poweramp után :( :O )

[ Szerkesztve ]

(#16487) nexusking válasza janika1988 (#16485) üzenetére


nexusking
aktív tag

Én úgy csináltam, hogy APEX, utána gapps, utána Matr1x kernel, és csak utána kapcsoltam be a telefont, két perc nyugi, majd reboot.

(#16488) kolosanyi válasza janika1988 (#16481) üzenetére


kolosanyi
veterán

Üdv!

Nos ha olyanok a felvételek, illetve a füles, akkor nem is fogsz (egy jobb fülessel ki kéne, hogy jöjjön a Neutron jobb hangja amúgy is, de ezt nem mindenki hallja meg). Adj neki valami jóféle 32 bites bitmélységű, nagyobb bitsűrűségű felvételt, minél nagyobb mintavételezési frekvenciával. Egy idő után a droidos lejátszók meghalnak, ugyanis a legtöbb csak 16 bites bitmélységig megy el, a Neutron tudja a 32-t, de van benne még egy csomó funkció, ami miatt jó lesz az egész. Egy kis iránymutató. Viszont ha másért nem is, azért mindenképp érdemes a Neutront használni, mert ez az egyetlen lejátszó, ami tudja a tényleges gapless lejátszást, tehát a felvételek utáni szünetet levágja, ez értelemszerűen olyan albumoknál jó, ahol egybe van keverve az egész hanganyag, nincs szünet. A PowerAMP nem mindegyik formátumnál tudja ezt, meg amúgy is vannak problémák ebben.

(#16483) nexusking
Igen, én írtam. :DDD Tény, hogy eszi az erőforrásokat, de ez a legjobb hangú lejátszó. :)

(#16484) havri1
Ezt meg tudom erősíteni. Most APEX ROM van fent, feltettem én is tesztelni Matr1x kernellel, így nem akadozik egyáltalán.

(#16486) nexusking
Player Pro-t régen próbáltam már, nem igazán emlékszem rá, de akkor nem nyűgözött le. N7Player... nos szegény nem a legjobb, de cserébe jól néz ki. :D PowerAMP-t sokáig használtam, még meg is vettem anno PayPal, amikor nem volt Market, nem rossz, de a legjobb a Neutron.

[ Szerkesztve ]

(#16489) havri1 válasza janika1988 (#16485) üzenetére


havri1
félisten

Rom után reboot előtt menjen fel minden, ez a legtisztább.

havri

(#16490) nexusking válasza kolosanyi (#16488) üzenetére


nexusking
aktív tag

A tényleges gapless nem hangzik rosszul, de néztem képeket a neutronról, és annyi beállítás van... hát nekem egy sima equalizer meg talán még pár skála pont elég lenne. Neutronnál lehet hogy csomót úgy hagynék ahogy van, és azért szólna rosszul.

Másik lehetőségem, hogy van még egy régi, 1-es verziószámmal kezdődő poweramp fájlom, és azt hsználnám amíg nem lehet letölteni az újat. :U

[ Szerkesztve ]

(#16491) Dzsuri89 válasza nexusking (#16486) üzenetére


Dzsuri89
őstag

PlayerPRO-t használok, mert az könnyen beszerezhető, ha érted mire gondolok. :D Amúgy nem nagyon veszek észre hangzásbeli különbséget a PlayerPRO és a Power AMP között. A Neutronról nem tudok nyilatkozni, mert akárhányszor megpróbálkoztam vele, inkább letöröltem a gusztustalan kinézete miatt, egyszerűen nem vitt rá a lélek, hogy beállítsam. :D

(#16488) kolosanyi
Melyik launcherrel nyúzod szegény készüléket? :D

[ Szerkesztve ]

(#16492) nexusking válasza Dzsuri89 (#16491) üzenetére


nexusking
aktív tag

Értem hát. :DDD

Nekem se nagyon tetszik a neutron kinézete, meg abban már nekem is túl sok a beállítás :B

(#16493) rerros válasza nexusking (#16486) üzenetére


rerros
tag

ha vannak audiofil hajlamaid, akkor neutron.

kár lenne a nexus spéci wolfson hangcsipjét ki nem használni, és valami gagyi lejátszót erőltetni. persze kell hozzá egy rendes füles. meg ugye voodoo alap. és nem ám hozzá 128 kbpset hallgatni :P

[ Szerkesztve ]

(#16494) kolosanyi válasza nexusking (#16490) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem nem kell össze-vissza állítgatni a lejátszót, hogy jó hangot kapj. Egy értelmes füles mellé semmiképp, akkor kell hangszínt, egyebeket állítani, ha mondjuk szarul van masterelve a felvétel (utóbbi időben egyre inkább terjed ez sajnos). Pl most jött ki az új Sonata Arctica album, illetve még meg se jelent, de leszedtem gyorsan mp3-ban, belehallgattam és kegyetlenül elcseszték a masterelést, vagy ez a verzió ilyen rossz, nem tudom, de itt utána kellett nyúlni az eq-nak. Érekes, utána úgy voltam vele, hogy "helló hangszerek, ti is itt vagytok? hol voltatok eddig?"...

(#16491) Dzsuri89

Az a vicc, hogy én már megszoktam a Neutron kinézetét, ha nem is látom szépnek, de olyan "komoly" hatást kelt. Színvilágban tök ugyanaz, mint a PowerAMP, de valahogy "profibb" az összhatás. Mondjuk tényleg nem szép, de pl gépen is a Foobar2000-et használom, az se egy szépségbajnok. :D

Most jelenleg Go Launcher van fent. Erre tudtam ráhegeszteni a Concept ICS nevű ikonpakkot (illetve ez egy Go és MIUI téma), ami nagyon megtetszett nekem. Egész gyors, ezzel a témával szép is, illetve amit régen is nagyon szerettem benne, hogy lehet mappákat csinálni az alkalmazáslistában. Rendezettebb lesz az összkép. :)

(#16493) rerros
Amúgy az audiofilek anno már a CD-t is ellenezték, mert ugye az se teljesen veszteségmentes. Na most az a vicc, hogy a legtöbben Youtuberól streamelik a zenét... És a legtöbb embernek fel se tűnik a dolog, fogalmuk sincs, hogy lehetne jobb is, pedig szerintem bűn így zenélni (na nem mintha nagy hifis lennék). Viszont érdekes, eddig kivétel nélkül minden ismerősöm meglepődött azon, hogy milyen fos minőségben hallgatnak zenét. Semmi extrát nem csináltam, a fülükbe dugtam a kis Xears XE200-amat, ami nagyon nem egy high end darab, illetve kikerestem egy olyan zenét, amit ismernek. Alapból furcsa volt nekik, hogy jé... itt ennél a résznél van billentyűs kíséret a vokál alatt? Stb... :D Szóval úgy veszem észre, hogy igény lenne a jobb minőségre, csak nagyon sokan nem is tudnak róla, hogy kicsit több ráfordítással már lényegesen jobb hangot is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#16495) nexusking válasza rerros (#16493) üzenetére


nexusking
aktív tag

Nem pazarlom a wolfson chipet :)
Sennheiser cx270-el hallgatom, amit lehet 320kbps minőségben, eddig poweramp-vel, ezentúl valószínüleg playerproval.

Viszont a voodoo controllal kapcsolatos kérdésemre szívesen kapnék választ.

[ Szerkesztve ]

(#16496) kolosanyi válasza nexusking (#16495) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hagyd az appot, persze. :)

szerk.: Amúgy nem találod nagyon soknak a mélyet? Az olcsóbb Senneknek ez a legfőbb hibája, persze ha neked tetszik, akkor igazából mindegy. Ugye ez szubjektív műfaj, de én újabban a falra mászok a túlzó mélyektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#16497) nexusking


nexusking
aktív tag

Szerintem az egész gáz a Play miatt van... k*valassan tölti le az apppokat(miközben az internet szélsebes), mindig befagy, meg ugyebár nem akarja telepíteni a poweramp-t. nemtom mit lehetne tenni.

(#16498) nexusking válasza nexusking (#16497) üzenetére


nexusking
aktív tag

Bocs, de lejárt a szerkesztés:

Hozzá kell még tennem, hogy ha a routert újraindítom, és a play-ről eltávolítom a frissítéseket, az adatokat, akkor után amegint működik egy darabig (pár perc)
Solution? :F

(#16499) janika1988 válasza havri1 (#16489) üzenetére


janika1988
tag

rendben, köszi! :R

Pixel 8 eladó

(#16500) orrlyuk válasza nexusking (#16495) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Szerintem kell a voodoo control app ilyenkor is, pl. a hangszint vezérlése nem mindegy, hogy digitális vagy direkt módon megy. Lásd: a voodoo saját hangerőszabályzója kontra a rendszerbe épített. (Plusz Neutronnál a harmadik is bejön a képbe...)

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.