Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Legfontosabb tudnivalók a Google Nexus S készülékről

Rövid jellemzés:

Hivatalos referenciamodellként minden frissítést OTA módon, legelőször kap meg, ráadásul mentes mindenféle gyártói módosítástól, ami jótékony hatással van a sebességre. A készülék hardveresen teljesen megegyezik a Galaxy S-sel, tehát ugyanaz az 1 GHz-es Hummingbird processzor található benne, a PowerVR SGX540 grafikus gyorsító és az 512 MB RAM is egyezik. Az alkalmazások telepítésére ~1 GB, míg az egyéb adatainknak ~13 GB tárhely áll rendelkezésre (beépített memória, nem bővíthető). A kijelző mérete 4 hüvelyk, felbontása 480x800 pixeles és típustól függően Super AMOLED (i9020), illetve SC-LCD (i9023) megjelenítési technológiát alkalmaz.
A két típus mérete különböző! Az i9020-é 123.9 x 63 x 10.9 mm, míg az i9023 pár mm-rel eltér. Ez a tokok és fóliák vásárlásánál okozhat problémát, figyelni kell a típusszámra! Tokokkal és fóliákkal kapcsolatban érdemes jackbacsi87 bazárát megnézni.

Néhány szó az akkumlátorról:

Gyári állapotban csak 95%-ig töltődik fel, ez az akksi védelme miatt van. Erre megoldás például a módosított szoftverek (főzött ROM-ok) alkalmazása, illetve a kernelcsere.

Root és recovery telepítése:

A témával kapcsolatban molnarpeter készített egy blogbejegyzést.
Ezen kívül elérhető még egy hasonló, Dzsuri89 által készített
segédlet is.
Fontos megjegyezni, hogy ha gyári ROM-ot használsz, akkor az minden reset után visszaállítja a gyári recovery-t. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy recovery indításakor egy háromszöget kapsz, benne egy felkiáltójellel. Egy módosítással ez kiküszöbölhető, a /system/etc/install-recovery.sh fájlt nevezd át. Majd utána ismét mehet recovery és nem lesz többet gond. (Főzött ROM-oknál ez a jelenség nem áll fenn.)

Hasznos linkek, ROM-ok:

Slukkica ROM-jai (stock i9023 TSM, MIUI-TSM, ICS-TSM stb.): Kattints ide!
CyanogenMod oldala (angol nyelvű oldal): Kattints ide!
Nexus S Hacks! (angol nyelvű oldal): Kattints ide!
XDA fórum (angol nyelvű oldal): Kattints ide!
Gyári ROM, recoveryből telepíthető, visszaállít mindent az eredeti állapotra (i9023): Kattints ide! Vagy ide!

--------------------------------------------------------------------------------

Készült: a fórumozók közös ötletei alapján
Írta: kolosanyi

[ Módosította: Barthezz2 ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) verser233 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


verser233
senior tag

Jogos, teljes mértékben z0d1AK!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#3) Grande Ale


Grande Ale
őstag

2.3 tartalmazza alapból a magyar nyelvet. Volt rajta, mert az nem látszott?

(#4) amanoba


amanoba
őstag

nem estem hanyatt tőle, új rendszer ide vagy oda, iszonyat ára van! :((

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#5) spawn21


spawn21
veterán

Ennyiért titta gagyi. :U

2.3 ide vagy oda, szerintem nem lesz sikertörténet.

iPhone 13p

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Úgy érzem, hogy ez egy nagy bukta lesz. Tényleg rossz az időzítés...később kelett volna piacra dobni. :(

Thanos was right.

(#7) Gengi válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Gengi
senior tag

Akkor inkább ne is írjon árat nem? Hiszen még nem is lehet hivatalosan kapni...

Egy kérdésem azért volna. A végén a filozófiáláshoz. "Út törő" nem "Út törő" Üt nem üt. Ez az Android "varázsa" ,ha most egy erősebb procit tettek volna bele az sem volna út törő ,mert ugyan ezt tudná mint a Nexus S. Max egy kicsit gyorsabban.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#8) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Valahogy nem tetszik nekem ez a telefon. A Google-t meg nem teljesen értem, hogy miért ment bele egy ilyen konfigurációba. Lehet, hogy tényleg csak a rendszer volt a lényeg?

A Samsung 2 magos procija nem Orion?

(#9) D@niel


D@niel
addikt

Srácok, nem akarok kulturálatlan lenni, de meg lehetne oldani, hogy ne dr. King nyomkodja a telókat videózásnál? Engem nagyon zavarnak ezek a nagy, hajlékony ujjak...

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10) z0d1AK válasza Gengi (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

Árat írhat, hiszen kapni, tiszta forrásból is, bár mindenki külföldről veszi.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy jó dolog talán van benne: a galaxy s-re elbb fogják tudni portolni a főzök a 2.3at és a további frissítéseket :)

De a formája akkor se győzött meg..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) Jadro


Jadro
veterán

Nem is tudom mit gondoljak. Feleslegesnek érzem ezt a készüléket. SGS-t nem cserélném le rá, de ha most kellene vennem készüléket, akkor sem ezt hanem az SGS-t venném. Már csak a jobb ár miatt is. A ráncfelvarrás sem igazán állja meg a helyét, mert van amit javítottak (vaku) és van amit elszúrtak. (720p video).

Az SGS sem éppen szépségdíjas, de ez szerintem rondább. Tudom, a dolog szubjektív.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13) kaller1


kaller1
veterán

Rosszul időzített, és talán nem is a megfelelő gyártóval lett csináltatva, mert így nincs létjogosultsága a piacon.

Rusi, tudnál beszúrni egy makrós képet az egyik fotó helyére?
Már megszoktuk, hogy ilyen fotó is van. :)

.::> <::.

(#14) ben11


ben11
őstag

Alcím tipp: S emmi extra
Nem váltja meg a világot,hozza az elvárhatót, de ennyi..

(#15) zola8van8


zola8van8
tag

Előnye tényleg csak annyi, hogy lesz rá új Android gyorsan, de az nem ér meg ennyit. Úgy is főznek majd romokat a Galaxy S-re

(#16) drosan


drosan
tag

Nem értem ez mivel jobb mint a jelenleg 100ezer körül kapható Desire és társai, unalmas péklapát forma, se sd kártya se rádió, kamera se egy XPedia, 2.3as Android az van de akinek az kell az felteheti maga is a régebbi készülékekre, akinek meg nem annak úgyis mindegy...ennyiért tuti bukás ez a telefon.

(#17) zola8van8


zola8van8
tag

Szerintem 110-115 ezer forintot megérne, még nem jönnek ki a kétmagos telefonok

(#18) Rusi válasza D@niel (#9) üzenetére


Rusi
senior tag

Ez a kérésed könnyen orvosolható, ugyanis a videón az én kezem van, nem dr. Kind-é. :D
Általában az nyomkodja a videón a készüléket, aki a tesztet írja róla. A legtöbb esetben akkor vesszük fel a videót, amikor az illető már "beköltözött" az adott készülékbe, így gyorsan be tudja mutatni a fontosabb dolgokat és nem kell háromszor nekifutnunk a felvételnek.
És nem, nem haragszom a nagy, hajlékony ujjakért. :D

Többieknek:

Az árnál alapvetően az XXL GSM árát vettem figyelembe, persze máshol sem olcsóbb, illetve van egy hely, ahol "hivatalosan" is kapható (Speedshop), itt potom 215 ezerért juthatunk hozzá. :W
Egy biztos, bolttól függetlenül ez a 170 ezer feletti ár nagyon merész, ennyiért a piacon lévő messze legtutibb mobilnak kellene lennie, de ennyire azért nem jó.

Én úgy tudom, hogy már a 2.2-ben is kellene lennie magyar nyelvnek, de el kell keserítsek mindenkit, a Nexus S-ben nyoma sem volt a magyarnak, pedig nálam szinte ez az első lépés.

A Samsung procinál én Scorpion-ra emlékszem, de az Orion is rémlik. Szerintem valamelyik a fejlesztési neve, a másik meg a végleges lesz. Én a véglegesre gondoltam, ha esetleg összekevertem volna, akkor javítom.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#19) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, azért, hogy egy ilyen kategóriás készülékben nincs rádió, az kicsit sztem érdekes. Gáznak nem nevezném, de nevezhetném annak is. Hogy miért? Azért, mert amikor már ennyit kiad az ember egy készülékért, mint amennyibe ez is kerül, akkor elvárható, hogy lényegében mindenben "otthon legyen" a telefon.

Amúgy tetszeni tetszik a telefon, a Galaxy S is tetszik, bár ezzel a mérettel sosem fogok tudni így látásból megbarátkozni, de mondjuk használat közben ez gyorsan megszokható.

@Rusi: Jó az avatar-od. :K:D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20) debrejo válasza Zirowe (#11) üzenetére


debrejo
senior tag

+1, dettó ugyanerre gondoltam, legalább lesz főzött rom Galaxy S-re a továbbiakban is :) Már ezért megérte :DD

(#21) tschyllagh


tschyllagh
tag

Nagy lelkesedéssel álltam neki olvasni, de hamar elment a kedvem... Nincs értelmes indok, amiért lecserélném a fele ennyibe kerülő Desiret erre... plusz haragszom is a googlere, hogy nem a HTC gyárthatta :D

Samsung Galaxy Nexus 4.2.2

(#22) gagavectra21


gagavectra21
tag

hàt most elég nagyot csalódtam a google-ba,sokkal többet vàrtam a nexus s-tôl biztos,hogy nem adnàm oda a defy-m ezért...

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#23) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek, de nem kiemelkedo...

"There is nothing permanent except change"

(#24) z0d1AK válasza tschyllagh (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Google mindig a piac legerősebb gyártójával készítteti a telefonját. Tavaly a HTC volt az, azóta azért változott a piaci körkép.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#25) D@niel válasza Rusi (#18) üzenetére


D@niel
addikt

Akkor nem szóltam...

csak mert a zte blade tesztet ő írta, és mindkét videóban ezek a jellegzetes ujjak vannak.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#26) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Húú, nekem azért tetszik, az ára mondjuk nem, de végre van led vaku, tényleg fura lépés, de ha lemegy az ára ez is jó lesz.

Ja és deadmau5 rulz ;)

(#27) elemke


elemke
tag

Vártam már a tesztet, főleg a GPS-tesztre lettem VOLNA kíváncsi,legalább ezt javították? Direkt nincs róla szó? :R

(#28) Rusi válasza D@niel (#25) üzenetére


Rusi
senior tag

Az jó, mert a ZTE Blade nekem még a közelemben sem volt, tehát ott biztosan az ő ujjai vannak (amik ezek szerint hasonlóak az enyémhez? :D ).

Mobilaréna (2010-2017)

(#29) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem rossz nem rossz, de.... :U
Egész pofás készülék, és ugyan kicsit változtattak a kinézetén, de még így is megmaradt a szokásos vonások, vagy ahogy egyre több helyen nevezik ezt a formát: "Samsungszappan"

Ennyiért valóban nem éri meg. Ha most vennék ilyen kategóriájú telefont Galaxy S lenne. Egyszerűen azért, mert nem jobb annyival, mint amekkora az árkülönbség.
Egy dolgot nem értek még. miért nem felejtik el végre ezt a zongoralakk bevonatot :F

(#30) Arthuro_Adam válasza D@niel (#25) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Én Oriont olvastam mindenhol, de könnyen lehet, hogy az csak fejlesztési név volt :) Majd AS megmondja a tutit.

Teljesen jók az ujjai :)

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Galaxy S 99ezer, szóval a laza 70ezer felárat szerintem nem éri meg. Bár azt gyorsan hozzáteszem, hogy nem ebből akar meggazdagodni a Google, hiszen csak ún. referencia telefon. Az viszont tény, hogy az első Nexus nagyobbat szólt, de azt se vette sok ember... :)

Ricardo: Mert úgy jobban mutat a kirakatban, jobban vonzza a tekintetet. (tv, monitor, notebook design, szinte mindegyik ezt a trendet követi)

[ Szerkesztve ]

(#32) #16820480


#16820480
törölt tag

alapvetően tetszik ez a telefon. végre valaminek van valami formája is, nem csak két sík közé zárt lekerekített/szögletes élű valami. régebben olyan jól néztek ki egyes telefonok, volt ívük, stílusuk. aztán ezzel a vékonyság mániával megölték az egészet.
mondjuk az alap androidból pár apróság nagyon hiányozna (például mi ez a kaki zenelejátszó? oké, van marketen más, de azok többsége nem képes normálisan integrálódni a rendszerbe, sok erőforrást zabál, stb). ugyanúgy nem értem mi a fenének kellett zöld ikonokat pakolni a statusbar-ra, sokkal elegánsabban is meg lehetett volna oldani. de van még sok más apróság. lehetett látni a napokban ilyen sdk preview-t, hogy a 3.0 mobiltelefonos változata hogy fog kinézni, na az már sokkal pofásabb.
hardveresen jó, mobilba talán nem is kell nagyon több ennél, bár azért egy két magos cpu-t menéznék, hogy energiafogyasztásban mit tud felmutatni. illetve nekem nem kéne a jelenleg samoled technológiával (Omnia7-et néztem, azon már konkrétan bántóak a színek, kontraszt, stb, most arról nem beszélve, hogy milyen egyéb problémái vannak a kijelzőnek).
az ára meg botrányosan magas :( valaki szólhatna már a G-nek, hogy ha az ilyen telefonjaikat mondjuk több országban árulnák (vagy simán lehetne rendelni a google-től neten át, és mondjuk relatív olcsó is lenne, akkor többet adnának el belőle, mint a Samsung a saját cuccaiból...

(#33) legiaap


legiaap
nagyúr

Nálunk csak Pesten érhető el a Google Maps 3D-s navigációja?
Láttam az egyik képernyőmentésnél.

Amúgy nekem még mindig a régi Nexus One a favorit az Androidos telefonok közt.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#34) Daczy


Daczy
aktív tag

Kicsit drága :(((

(#35) Rusi válasza legiaap (#33) üzenetére


Rusi
senior tag

Önmagában a 3D nézet bárhol működik a Maps-ban, viszont ha az épületekre gondolsz, akkor igen, az csak Budapesten és azon belül is csak a Körúton belüli (Budán az Attila út és a Duna közti) részen látható.

Mobilaréna (2010-2017)

(#36) Hunter2


Hunter2
addikt

A sebesség nem rossz bár ez ebben a kategóriában alap kell hogy legyen. mondjuk nem lett volna baj ha a telefon háza fém, ez így eléggé olcsó műanyagnak tűnik.

(#37) Ricardo


Ricardo
félisten

Csak a csillogást örökölte a készülék hátlapja, vagy a gyenge minőséget is?

(#38) Kashim


Kashim
őstag

"Bármilyen meglepő, de a Nexus S nem bővíthető, cserében 1 GB-ot kapunk programok telepítésére és kicsivel több, mint 13 gigát a multimédiás tartalmakhoz."

Ezt szó szerint kell érteni, vagy a programokat a 13 gigás helyre is át lehet tenni?
Ha nem akkor az elég durva megkötés, nálam itt bukna az egész.

(#39) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Szép. Ennyiért viszont IPhone-t is lehet kapni...

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#40) #16820480 válasza Kashim (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

mire nem elég az 1G? hány programot akarsz telepíteni?

(#41) jacis


jacis
nagyúr

Desire HD-mhez képest semmi extra.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#42) tjb007 válasza #16820480 (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mondjuk egy full Európás navi programnak ?

(#43) hodostamas válasza tjb007 (#42) üzenetére


hodostamas
addikt

Maga a progi mondjuk 20MB, a térkép és minden adat a 13GB-os részre megy, mint az összes ilyen programnál ahol nagy a data.

(#44) fricz19 válasza Rusi (#28) üzenetére


fricz19
őstag

Joe szavaival élve: kéztestvérek:)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#45) Rusi válasza Kashim (#38) üzenetére


Rusi
senior tag

Természetesen át lehet telepíteni, hiszen a 13 gigás helyet belső SD tárként kezeli a rendszer. Sőt, bizonyos dolgokat eleve oda is telepített, amikor leszedtem Marketről szoftvereket. Egyébként az 1 giga igencsak elég az alkalmazásoknak, a 13 gigára meg mehet a zene, videó, meg amit csak akarsz.

Mobilaréna (2010-2017)

(#46) Móci


Móci
addikt

Hát, az ára eléggé sokkoló. Ha olyan 110-130k körül kezdett volna, akkor még azt mondom, hogy talán oké, de így...
Az egy nagy pozitívum benne a ledes villanó. Az Omniát is egyedül ezért szeretem, mert elég sokat használom zseblámpának.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) zeg


zeg
senior tag

A szoftveres újdonságon túl ez egy teljesen átlagos felsőkat. készülék.
Hiába nagyszerű a google teljes támogatása, mire 'kitermelné' a telefon a támogatás felárát, a telefon elavul és jelenlegi árának töredékét éri majd.
Nem igazán látom mitől különleges ez a telefon, vagy miért érdemes leváltani erre egy mai okostelót itt Mo-n.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#48) rankesz válasza #16820480 (#32) üzenetére


rankesz
veterán

(Omnia7-et néztem, azon már konkrétan bántóak a színek, kontraszt, stb, most arról nem beszélve, hogy milyen egyéb problémái vannak a kijelzőnek).

Néztél te Galaxy S-t is, nem egész egy hete, csak úgy bevoltál sörözve hogy nem emlékszel semmire... :DDD

(#49) bobace


bobace
őstag

Hát ez nem győzött meg. Kinéztem a 2X-et és az szebb/gyorsabb/olcsóbb.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#50) Goose-T válasza Gengi (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

Látszik, hogy te még nem éltél a nyolcvanas években, még az úttörőt is külön írod. ;]

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.