Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) Slukkica válasza DonMedve (#16050) üzenetére


Slukkica
őstag

Referencia készülékünk van. Pont ez a lényeg hogy minden nyitott és szabad legyen.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16052) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Felraktam újra gyári 4.0.4.-re az APEX launchert és valami hihetetlen szépen fut a legutolsó frissítés óta. Csináltak fizetős verziót is, de pont olyan dolgok vannak benne, amik egyáltalán nem érdekelnek, úgyhogy jó ez az ingyenes nagyon. :)

(#16053) petrson válasza DonMedve (#16050) üzenetére


petrson
senior tag

Erre a megoldás engem is érdekelne :)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#16054) _NCT válasza Dzsuri89 (#16052) üzenetére


_NCT
őstag

Lám-lám, beadtad a derekad? :DDD

(#16055) DonMedve válasza petrson (#16053) üzenetére


DonMedve
addikt

Hát erre volt jó a Unlock Root,de valamiért nem megy. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#16056) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Az ICS megjelenése óta, havonta 1-2x megpróbálkozom az újabbnál újabb buildokkal, romokkal.
Igazából MIUI-ból, Slukk féle romokat, és a sima MIUI.hu -s romokat tesztelgettem.
Sajnos egytől egyig mind, pár óráig volt csak fent, mert hatalmas failed lett a vége.

- hihetetlen laggolás (jobbra balra csúsztatás akadozgat, 1-2mp mire felugrik pl a tárcsázó, a menük görgetése sem folyamatos)
- Rendszeresen elszáll a home.android.akármi
- kamera szoftver első indításnál 20-30mp-t fagy

Ezek most a legutolsó buildnál jöttek elő, napi használatra nem használható.
Sajnálom, mert tetszenek az újítások, de így számomra használhatatlan.
Kezdek gyanakodni, hogy valami nálam nem lesz gömbölyű.
- hw hiba
- telepítési hiba (próbáltam full wipeot előtte, és full formatot is, ugyanaz)
- én vagyok túl érzékeny

havri

havri

(#16057) szponzor válasza havri1 (#16056) üzenetére


szponzor
senior tag

Vagy te vagy túl érzékeny vagy telepítési gond lehet szerintem. Én a 2.4.20-as MIUI-t használom és kb. semmi akadás. Amikor indul a rendszer, akkor kell neki kb. 10-20 másodperc, amíg feláll, de utána semmi akadás nincs.
Én a 19-es Matr1x kernel-lel hajtom, de nincs OC és a gyári kernel-lel sem laggolt.

(#16058) havri1 válasza szponzor (#16057) üzenetére


havri1
félisten

AZ utolsó fürge és atomstabil rom, az a PureMIUI-TSM_1.12.2_Signed
Ezen semmi akadás, és atomfürge.
Nem tudom mi lehet..

havri

(#16059) Dzsuri89 válasza _NCT (#16054) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Nem adom olyan könnyen a derekam, főleg, hogy nem suna vagyok. :D
Konkrétan mire gondolsz? Nem raktam fel a romot végül, maradt a gyári 4.0.4., csak launchert cseréltem. Már régebb óta próbálgattom őket, csak mindegyik szaggatott, de ez most végre fain és maradásra bírtam. :)

(#16060) feliks válasza Dzsuri89 (#16059) üzenetére


feliks
senior tag

Próbáld meg a legfrissebb NOVA Launchert is esetleg, az sem lassúcska darab..(igen, én is lecseréltem már a stock launchert)

[Be Happy]

(#16061) _NCT válasza Dzsuri89 (#16059) üzenetére


_NCT
őstag

Arra gondoltam, hogy csak lecserélted te is a GB-t ;)

(#16062) havri1 válasza Dzsuri89 (#16059) üzenetére


havri1
félisten

Melyik rom van neked fent?
Full gyári 4.0.4 otas?
Olyan zip kellene nekem, ami gyári 4.0.4, és meghagyja a recoveryt:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16063) feliks válasza volvoguy (#16041) üzenetére


feliks
senior tag

Remélem nem válaszolok későn, én pont SGS2-t cseréltem annó a mostani NS-re, megpróbálom összeírni a különbséget:

SGS2 pro:
-Böngésző gyorsabb
-Nincsenek pilanatnyi megállások sem
-Nagyobb kijelző(márakinek ez jó)
-Kamera porba alázza a Nexus S-t mind fotóban, mind videóban.

SGS2 kontra:
-ha nem kétmagra optimalizált programot futtatsz, akkor az kihajtja a vasat maxra, és lemerül mint a huzat (Where is my water, ut the rope, ninjump, és mág sok másik)
-kicsit nagy a mindennapi használathoz
-törékenyebb mint az NS
-Nem referenciakészülék, így kevesebb rom van hozzá.

NS pro:
-pont jó méret
-mocsoksok rom, mod és egyebek (még az otg is megoldható)
-frissítések
-voodoo sound (nagyobb hangerő, jobb hangzás)
-ezen is elfut minden, és nem merül brutálisan ha használja is valami a procit
-olcsóbb jóval

NS kontra:
-videófelvétel vacak, de "célnak azért megfelel"
-nem jövőbiztos a kevesebb ram és cpu miatt

Összességében én ugye egyértelmű, hogy NS-t ajánlanék, mivel én is lecseréltem NS-re az SGS2-t. Ha átlagfeladatokra akarod használni, esetleg moddolgatni, akkor az NS jobb választás lehet, de ha félmásodperces várakozást nem tolerálsz itt-ott, illetve játékos alklat vagy, akkor érdemesebb az SGS2-t választanod. Ha kérdésed van még vmelyikkel kapcsolatban, szívesen válaszolok PÜ-ben is.

[Be Happy]

(#16064) Dzsuri89 válasza feliks (#16060) üzenetére


Dzsuri89
őstag

NOVA-t anno próbáltam, az is nagyon jó, de az APEX számomra az eddigi legjobb ICS launcher, főleg, hogy a főképernyőre beállítottam azt az animációt, ami a programtárban is van gyárilag.

(#16061) MMA87
Egy napig volt fent újra a GB, de azt írtam is neked privátban.

(#16062) havri1
Nálam teljesen gyári 4.0.4. van fent és egyszer sem indult újra szerencsére, most egész jól viselkedik. :)

Itt van egy olyan 4.0.4., ami meg is tartja a CMW recoveryt: Letöltés

[ Szerkesztve ]

(#16065) feliks válasza havri1 (#16062) üzenetére


feliks
senior tag

Tessék. Ezt felteszed egyszer CWM-ből, utána megmarad a recoveryd..
Én is ezt használom OTA 4.0.4-gyel. Ez csak egy mod, OTA romokoz, amitől nem pucolódik ki a recovery. Nem kell hozzá sem wipe, sem semmi.
Clockwork Keeper Letöltés

Dzsuri89: Nekem NOVA Prime van mondjuk, az tudja azt is.. :P

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#16066) havri1


havri1
félisten

Köszönöm! tesztelem:)

havri

(#16067) Dzsuri89 válasza feliks (#16065) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Anno én is azt használtam. :)

(#16068) havri1


havri1
félisten

Felment az ics 4.0.4 az ajánlott xdas linkről.
Kérdés: A tárcsázót be lehet úgy állítani, hogy t9-ben a nevek között keressen?
Tehát ráklikk a telefon ikonra, feljön a tárcsázó, és a contactok között keressen...
Nekem ez a listából keresgetés vezetés közben nem szerencsés:(

havri

(#16069) havri1 válasza havri1 (#16068) üzenetére


havri1
félisten

Találtam egy ilyet, kipróbálom..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1446687

Szerk.: nemjó, nem megy fel

[ Szerkesztve ]

havri

(#16070) OberMotz válasza havri1 (#16068) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Az ICS saját tárcsázója nem tud T9-et. Vagy le kell töltened valami külön tárcsázó programot, vagy egy olyan romot, amiben okosabb a tárcsázó (Cyanogenmod, MIUI).

(#16071) havri1 válasza OberMotz (#16070) üzenetére


havri1
félisten

Koszonom!
Cm9 nightot raraktam, tetszik is, csak vmiert gmail szinkronizaciot nem talaltam, meg playt sem. Gyanitom gaps egyaltalan nem volt, vagy passz...

havri

(#16072) noxon válasza feliks (#16063) üzenetére


noxon
őstag

NS vs SGS2?... egyértelmű, hogy SGS2 ez nem is kérdés, max annak NS akinek nincs rá pénze, nem kell ezt túlbonyolítani :)

We live in a simulated world...

(#16073) kolosanyi válasza noxon (#16072) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem nem kéne az SGS2. Ugyanarra használnám azt is, mint a Nexust, csak az szarul szól, így vehetnék még mellé egy jó PMP-t. Talán majd a 3-as olyan lesz, amire érdemes lecserélni a Nexust...

(#16074) feliks válasza noxon (#16072) üzenetére


feliks
senior tag

Amire válaszoltál, az a válaszom volt egy korábbi NS vagy SGS2 kérdésre, és azért bontottam ki a véleményt részletesen, mert volt mindekettő sokáig(NS van is), és a specifikáció meg az MA teszt azért nem ugyanaz, mintha mindkettőt használta valaki sokáig..
Neked volt mindkettő? Te tapasztalatból mondod?
Nézőpont kérdése. Tény, hogy majdmindenben jobb az SGS2, de nem mindenben(Nekem szempont a kb végtelen custom rom, a Voodoo, és hogy ne merüljön agyatlanul), és szerintem nagyon nem éri meg a kettő közti árkülönbséget, mert kb nem tudsz olyat mondani, amire kellene az a HW, ez meg nem elég..

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#16075) noxon válasza feliks (#16074) üzenetére


noxon
őstag

Aham...hát én azt tudom, hogy ha lesz rá pénzem akkor átváltok a nagy Nexusra :)

SGS2höz is van egy rakás rom, tudom néztem... azt már nem tudom ott van-e voodoo meg hang javitás, de asszem ott is... Na mindegy, izlések kérdése :)

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#16076) feliks válasza noxon (#16075) üzenetére


feliks
senior tag

Arra majd én is, ha az ára lemegy addig, ameddig kell, hogy épeszű vétel legyen..Remélem az S3 letolja majd az árát, és akkor már megéri majd megvenni (bár az akkuüzemideje aggaszt, hogy rövidebb lesz mint ennek)

Hogyhogy/miért te is a nagy Nexusra akarsz majd átváltani, és nem sgs2-re? ;]

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#16077) noxon válasza feliks (#16076) üzenetére


noxon
őstag

Én használtam az SGS2-őt és, ha tehetem inkább Nexus-t akarok venni, kibpróbálni... nekem nem gond a nagy kijelző, és a Nexus nagyobb, meg az is referencia készülék... meg bejön ez a Nexusos kinézet, alak.

We live in a simulated world...

(#16078) kolosanyi válasza feliks (#16076) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az OMAP 4 nagyon jól gazdálkodik, talán a legjobban skálázható SoC. A kijelző ugye nagyobb, de az akksi is valamivel. Viszont ha biztosra akarsz menni, veszel hozzá nagyobb akksit és kész. :)

(#16079) feliks válasza kolosanyi (#16078) üzenetére


feliks
senior tag

De úgy már vaskos, ha nagyobb akksit pakolok hozzá.. :S
Én a kijelzőtöl tartok, hogy nagy fényerőn mennyit zabálhat.. (tudod, nyár, napsötés, szabadtér, ehhez meg kell a fényerő h olvasható maradjon)

[Be Happy]

(#16080) forintuser


forintuser
őstag

Gyerekek mindegy, csak menjen.Legyen jobb mondjuk a Lumia 900.Oda tuti nem megyünk utánna.Defy, és most az NS is.Sok volt

Holnapkészítést vállalok.

(#16081) OberMotz válasza havri1 (#16071) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Igen, a GAPPS-ot fel kell tolni utólag, innen .

(#16082) kolosanyi válasza feliks (#16079) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát nem hiszrm, hogy a gyári 2100-as kiegészítő akksi sokkal nagyobb lenne, mint az eredeti 1850-es. Aztán persze ki tudja.

(#16083) feliks válasza kolosanyi (#16082) üzenetére


feliks
senior tag

Én úgy olvastam, hogy külön hátlap kell hozzá.. Úgy meg már nem olyan szép.. :D

[Be Happy]

(#16084) kolosanyi válasza feliks (#16083) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát szép nem lesz az biztos, de azért pl ennél tuti szebb. :DDD
Amúgy szerintem nem olyan vészes, még így se lesz nagyon duci.

(#16085) Dzsuri89 válasza kolosanyi (#16084) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ehhez külön embert is adnak, aki fogja nekem a telefont? :DDD :D

(#16086) kolosanyi válasza Dzsuri89 (#16085) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy simán vennék ilyen 3900-as akksit. Ezzel legrosszabb esetben is kihúzza a nap végéig a cucc, akárhogy nyúzod. Folyamatos max terheléssel is 8 óra felett megy, ami jó. Csak az a baj, hogy a Mugen cuccok drágák, ez a kis jószág majd' 100 dodó. Az túl sok érte, még a fele is több, mint amit ráköltenék.

(#16087) feliks válasza kolosanyi (#16084) üzenetére


feliks
senior tag

Igen, ebbe belefutottam én is.. Konkrétan pont olyan arcot vágtam tőle, mint ez az emoikon..: :Y Persze eléggé tetszetős a kapacitása, de ezt hogyan teszem zsebre? Leülök a metrón, kicsit viccesen néznék ki.. :DDD

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#16088) molnarpeter válasza noxon (#16075) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Yamaha DAC van az SGS2-ben, ami gyengébb hangminőségű a Wolfson féle darabnál :) Ha tehetem, én is Nexusra váltok majd az Evo után... olyasmi lehet ez, mint a ThinkPad :DD

mp

(#16089) hallerlaller válasza kolosanyi (#16073) üzenetére


hallerlaller
addikt

Na ne vicceljük, nexus-t csak nexusra, amúgy sincs értelme összehasonlítani. Egyik egy túlmarketingelt agyonhypeolt konzumer készülék, míg a másik egy dev telefon. Appokat is ha megfigyeled az újabbak bemutató képei playben mind szoftveres gombokkal vannak, ez mindennél többet mond. ;]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#16090) kolosanyi válasza molnarpeter (#16088) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából mindegyik gyengébb, egy se ilyen jó. Amennyire én tudom, az OMAP 4-es készülékekben levő TWL6040-es kodek se rossz, adatlap alapján tényleg nem az, de sajnos nem igazán értek hozzá, így nem tudom biztosan, hallani meg még nem hallottam egyet se. :)

(#16089) hallerlaller
Én nem biztos, hogy a Galaxy Nexusra váltanék. Jobb, de nem annyival, mint amennyivel többe kerül. Igaz a Nexus S is 200 környékén nyitott... Ha majd a Galaxy Nexusból is jön SC-LCD-s változat, amit 70-ért el lehet vinni 2 év Samsung garival, akkor lehet arra váltok. :))

(#16091) havri1


havri1
félisten

Hello!

CM9 eddig a befuto ICS-ben.
A lapfulekre valahogy tudok kitenni mappat, hogy annak tartalma ne latszodjon? Par appot tennek bele, hogy a kivancsi kezek ne egybol azokat inditsak el...(mail, galeria, face,stb).
Koszonom!

Havri

havri

(#16092) havri1 válasza havri1 (#16091) üzenetére


havri1
félisten

Rájöttem, az nem is jó, hisz az alkalmazásoknál ugyanúgy szem előtt vannak..:S

havri

(#16093) feliks válasza havri1 (#16092) üzenetére


feliks
senior tag

Akkor rejtsd el vmelyik launcherrel, és a keresőgomb+2betű begépelésével elő tudod hívni, amit nem akarsz hogy elindítson valaki.. :D

[Be Happy]

(#16094) Dzsuri89 válasza havri1 (#16092) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Te is EZT akarod elrejteni? :DDD

(#16095) kolosanyi válasza Dzsuri89 (#16094) üzenetére


kolosanyi
veterán

Áááá, Jézusom, ez fájt. :DDD

(#16096) feliks válasza Dzsuri89 (#16094) üzenetére


feliks
senior tag

:C :C :C

[Be Happy]

(#16097) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A 4.0.4-nél mit jelent az hogy „Háttérfolyamat-korlátozás, illetve hogy „Törölje a tevékenységeket „?? Egyfajta Task manager? Tudok a segítségükkel akkuidöt spórolni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#16098) kolosanyi válasza volvoguy (#16097) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az ICS-nél a fejlesztői lehetőségek igazából az átlag user számára nem annyira hasznosak. A háttérfolyamatok korlátozása pont azt csinálja, amit a neve is sejtet, korlátozza a háttérfolyamatokat. Több lesz a szabad RAM, de a telefon lassulni fog, nem lesz normális multitasking. Ilyenekkel akkuidőt nem spórolsz, azt azzal tudsz, hogy leveszed a fényerőt, kikapcsolsz mindent és nem piszkálod. Persze akkor meg minek ilyen telefon? :)

(#16099) havri1 válasza Dzsuri89 (#16094) üzenetére


havri1
félisten

:)
Konkrétan azzal van tele a bucim, hogy elkérik, hogy "muti már". Odaadom, 10 mp múlva ránézek, és a képeimet böngészik.
Rákattint a levelezésre, és belevigyorog a képébe a magánéletem.
Na ezt nem akarom..Legyen külön mappa, Saját, és kész.
(MIUI-ban ez simán ment)

[ Szerkesztve ]

havri

(#16100) havri1 válasza feliks (#16093) üzenetére


havri1
félisten

És ezt hogy?

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.