Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) forintuser válasza szucsi (#8000) üzenetére


forintuser
őstag

Rakjál rá MIUI-t :))

Nem sokat érsz a válasszal, de nem veszíthetsz semmit.Csak jobb lehet. :K

Holnapkészítést vállalok.

(#8002) RAID 2 válasza slice14 (#7999) üzenetére


RAID 2
aktív tag

A nexus saját, van saját simem és telóm, de nem akarom kicserélni, mert a privátot szinte nem is használom.

(#8003) RAID 2 válasza szucsi (#8000) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Az egyiket add el nekem. :)

(#8004) mgTerminator válasza szucsi (#8000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hali! Én is Nightlyt használok, de nem szabad minden nap frissíteni!!! Sok olyan verzió jön ki amiben előjönnek a hibák! Nekem nincs különösebb problémám a telefonnal, gyors és nagyjából mindenre használható :D
Ja és az aksit nem kell kiszedni, ha lefagy a teló, egy kis idő után magától újraindul ;)

Én most neked 3 dolgot tudok javasolni, amivel gyorsíthatod, stabilabbá teheted a telódat:
1. most tedd fel a 259-es nightlyt (Rom managerben mindig nézd a hszeket és az értékeléseket!!!!)
2. a gyári alkalmazások közül töröld ki azokat amiket nem használsz (pl ha powerapmal hallgatsz zenét akkor a gyári zenelejátszó mehet a levesbe)
3. Csak és kizárólag olyan alkalmazások legyenek fent a telón amit napiszinten használsz, és csak olyan alkalmazásokat telepíts fel amiknek jó az értékelései a marketen.

Én csináltam egy flashelhető zipet ami kitörli a számomra fölös progikat, itt a lista:
delete("/system/app/ADWLauncher.apk");
delete("/system/app/LiveWallpapers.apk");
delete("/system/app/LatinIME.apk");
delete("/system/app/BooksPhone.apk");
delete("/system/app/Browser.apk");
delete("/system/app/CarHomeGoogle.apk");
delete("/system/app/Androidian.apk");
delete("/system/app/Cyanbread.apk");
delete("/system/app/Development.apk");
delete("/system/app/Email.apk");
delete("/system/app/FileManager.apk");
delete("/system/app/Gallery3D.apk");
delete("/system/app/GoogleQuickSearchBox.apk");
delete("/system/app/SoundRecorder.apk");
delete("/system/app/VoiceDialer.apk");
delete("/system/app/Protips.apk");
delete("/system/app/HTMLViewer.apk");
delete("/system/app/DownloadProviderUi.apk");
delete("/system/app/Pacman.apk");
delete("/system/app/PicoTts.apk");
delete("/system/app/Stk.apk");
delete("/system/app/SpareParts.apk");
delete("/system/app/Talk.apk");
delete("/system/app/TtsService.apk");
delete("/system/app/MagicSmokeWallpapers.apk");
delete("/system/app/VpnServices.apk");
delete("/system/app/Music.apk");
delete("/system/app/QuickSearchBox.apk");
delete("/system/app/VisualizationWallpapers.apk");
delete("/system/app/Tag.apk");
delete("/system/app/DSPManager.apk");
delete("/system/app/AndroidTerm.apk");
delete("/system/app/Nfc.apk");

Így ha frissítem a Nightlyt akkor pár gombnyomással törli ezeket újra.

[ Szerkesztve ]

(#8005) havri1 válasza szucsi (#8000) üzenetére


havri1
félisten

Gyári, vagy MIUI.
Mind2-vel tökéletes minden funkció!

[ Szerkesztve ]

havri

(#8006) mgTerminator válasza mgTerminator (#8004) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mivel lejárt a szerkesztési idő, ide rakom be a menümet:

(#8007) szucsi válasza mgTerminator (#8004) üzenetére


szucsi
őstag

köszi, kipróbálom, amit írsz.

(#8008) RAID 2 válasza mgTerminator (#8006) üzenetére


RAID 2
aktív tag

A Total Commandert honnan töltötted le, én csak ghost commandert találtam a marketen.

(#8009) mgTerminator válasza RAID 2 (#8008) üzenetére


mgTerminator
veterán

http://www.ghisler.com/ na meg a tárhelyemen is fentvan ;)

szucsi: Nincs mit ;) ha gondolod összeírod az appokat hogy mi nem kell és csinálok neked is egy flashelhető zippet.

(#8010) szucsi


szucsi
őstag

A négy pont nullás gyári android kijött már egyébként nexus s-re? Lehet, hogy azt kellene megvárnom...

(#8011) szucsi válasza mgTerminator (#8009) üzenetére


szucsi
őstag

szuper, utánaolvasok, hogy melyik app mit csinál, nehogy valami olyan menjen le róla, ami alapfunkcióhoz kell, aztán küldök privit.

köszi!

(#8012) mgTerminator válasza szucsi (#8010) üzenetére


mgTerminator
veterán

Egyelőre csináld meg amit mondtam, mert pontos időt még nem lehet tudni hogy mikor jön, addig meg ne szenvedj vele.

Ja meg azt elfelejtettem még írni hogyha nekilátsz, akkor csinálj egy wipe datát. És ha kész van az egész telefon, akkor egy backup, felmásolod a másik telóra és restore :D

(#8013) RAID 2 válasza mgTerminator (#8009) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8014) premete válasza mgTerminator (#8004) üzenetére


premete
veterán

Ez a 259-es működik rendesen? Fent volt már éjjel? Az előző kb. 20 nájtli nem igazán vált be, leggyakrabban éjjel, standby módban 1 és 2 óra között kikapcsoltak, és reggel is csak akkukivéttel sikerült működésre bírni őket. vagy jött egy mail, és reggelig világított minden gomb, és le volt fagyva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8015) mgTerminator válasza premete (#8014) üzenetére


mgTerminator
veterán

A 259-est most tettem fel, de mindenki 5*-ot adott rá és jók a hozzászólások :D Azelőtt viszont a 255-ös volt fent. A gombok meg először villognak, aztán 5 perc után folyamatosan világítanak. Ezt be is lehetett állítani, de a mostani verziókban le van tiltva, nem értem hogy miért, de végülis nekem jó így. Egyébként nekem csak akkor fagy a teló ha húzom a procit 1.2-re vagy feljebb, de mélyalvást nem csinál :D

(#8016) BoB válasza szucsi (#8000) üzenetére


BoB
veterán

Ha szétgányolod a telefonod ne sírjál hogy használhatatlan szar.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8017) mgTerminator válasza BoB (#8016) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mivel gányolta szét?

(#8018) premete válasza mgTerminator (#8015) üzenetére


premete
veterán

Az előző nightmare-ek is nappal elmentek csont nélkül, csak az éjszakát nem bírták. Volt, amelyiknél csak a 3. éjszaka kezdte a kikapcsolásokat, tök mindegy volt, hogy saját, vagy másik kernel volt fenn. Mivel csak tegnap este óta elérhető sok korrekt tapasztalat nem lehet róla, bár az xda-n volt olyan, akinek a 3 napos rom 4 napig ment tökéletesen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8019) BoB válasza mgTerminator (#8017) üzenetére


BoB
veterán

Ne engem kérdezz, az ő telefonja.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8020) mgTerminator válasza BoB (#8019) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor honnan tudod hogy szétgányolta?

premete: Szerintem tedd fel és próbáld ki ;) Egyébként nem lehet hogy egy progi akasztja meg a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#8021) slice14


slice14
veterán

Na gyerekek megjött a casdemate tok, most hozta a gls. Rá is tettem, csak majd felül kel a szélét megigazítsam hogy a szélét takarja. Picit passzos, de ráment.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#8022) mgTerminator válasza slice14 (#8021) üzenetére


mgTerminator
veterán

Fantörpikus :D

(#8023) premete válasza mgTerminator (#8020) üzenetére


premete
veterán

Ugyanazokat a programokat használom, és ugyanazokat szedem ki a zipből, telepítés előtt, csak újabb cm7-nightly esetén xarakodik, más romoknál semmi hiba.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8024) bandigyerek válasza slice14 (#8021) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Milyen tok? Hol rendelted? Kép van?

(#8025) slice14 válasza bandigyerek (#8024) üzenetére


slice14
veterán

Samsung GT-i9023 Google Nexus S, fekete, CASE-MATE POP 4780 Ft volt GLS kiszállítással.

Képet majd csinálok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#8026) BoB válasza mgTerminator (#8020) üzenetére


BoB
veterán

"Akkor honnan tudod hogy szétgányolta?"

Idézem:

"Kedves mindenki, most jutottam el arra a pontra, hogy kukába dobom mind a két készüléket, amit a párommal vettünk uszkve két hónapja.
A telefonokon CM fut, naponta frissítem rajtuk, de úgy tűnik, a legalapvetőbb dolgokat nem képesek javítani a szoftveren. A problémák teljesen egyformán jelentkeznek a két telefonon, úgyhogy nem gondolom, hogy bármelyik a készülék hibája lenne."

Tehát ő is elismeri hogy nem hardveres a gond. (persze kivéve wifi, gps, az más tészta)

"1) A telefonon nem lehet rendesen telefonálni. 10 hívásfogadásból 3-4 esetében néma a telefon, csak a felfüggesztés gomb kétszeri megnyomására adja be a hívót. Vodafone és Telenor hálózaton egyformán csinálja.
2) A telefon hívás közben eldobja a rádiójelet. Minden 5 percnél hosszabb hívás megszakad, újra kell tárcsázni. Vodafone és Telenor dettó.
4) A telefon sokat fagy, az akksi kivétel napi rutin.
5) A telefonokon ADW launcher fut, próbáltam Launcher Prót is. Laggol, akadozik, baromira szaggat alap használat közben. Launcher megbolondul, újra indítom, megint szarakodik, megint újraindítom.
6) Újraindulás nélkül dob ki pinkód ablakot mindkét telefon, Vodafone és Telenor simmel egyaránt. Mindkét sim új, direkt ezért cseréltem őket.
Egy szó mint száz, rohadtul belefáradtam, hogy gyakorlatilag teljesen használhatatlan a telefon arra, amire való, nem tudok hívásokat fogadni, állandóan megszakad a vonal, és napi szinten indítom újra a telefont, óránként a launchert."

Nos mivel ezek közül én egyiket sem tapasztalom, és nem hardveres a hiba, akkor ki tudja mi tehet róla? Fogalmam sincs.... :))

A léegrosszabb az egészben az, hogy amikor majd egyszer túl akarsz adni rajta nem kell senkinek sem mert "mindenki tudja hogy ez egy szar ami folyamatosan lefagy szakad a hívás stb".

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8027) bandigyerek válasza slice14 (#8025) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Tecc... Kíváncsi vagyok a "hogy mutat"-ra is.
Köszi!

(#8028) hallerlaller válasza BoB (#8026) üzenetére


hallerlaller
addikt

psszt!.. most kell figyelni az apróhirdetéseket. ;]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#8029) bandigyerek válasza hallerlaller (#8028) üzenetére


bandigyerek
senior tag

30e /db :D

(#8030) DonMedve válasza szucsi (#8000) üzenetére


DonMedve
addikt

Tedd vissza a gyárit és nem lesz ilyen gondod.Mightlyval sok gond van,akkor már inkább a 7.1.0.1!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8031) MichaelSD válasza szucsi (#8000) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem nincs ilyen gondom. Nekem ha havonta 1-2-szer lefagy, akkor sokat mondok. Nem szereti nálam ha éppen a képernyőt forgatja és nyomkodom. Nem tudom mi nem jó nálad, de...

Már ne haragudj, Te nem vagy normális! :) "CM fut, naponta frissítem rajtuk" :Y A nightlyk elsősorban a programozóknak vannak tesztelésre, nem azért hogy naponta frissítsed a CMedet. Azt hogy megtehet, egy dolog, de mindennapi használatra semmiképpen sem ajánlatos. Ezt leírták hosszan és részletesen. Lehet vele játszani, de amit leírsz, ha nem normális hogy ennyi és egy szere, de teljesen normális jelenségek, ami nightlynként változnak.

Próbáld ki a stable releast és ha az se megy akkor, teszteld le a stock androidot. Utána lehet valamit mondani.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8032) szucsi válasza MichaelSD (#8031) üzenetére


szucsi
őstag

a stable volt az egyik legszarabb az összes közül. hidd el, nem azért frissítem, mert ez a hobbim, csak reménykedtem benne, hogy egyszer csak megjavul - megjavítanak benne mindent.

a minősítgetést pedig kikérem magamnak, azért kérek segítséget, mert nem akarom beleásni magam annyira a témába, mint azok, akik itt okosakat írnak, nem azért hogy lehülyézzenek. Ez az én döntésem, nem hiszem, hogy a normalitásomhoz bármilyen köze lenne. Ha olyan tájékozott lennék, mint aki tanácsot ad nekem, akkor nem kérnék tanácsot. Ez érthető?

[ Szerkesztve ]

(#8033) szucsi válasza BoB (#8016) üzenetére


szucsi
őstag

bétaszoftver használata = szétgányolás?

az úgy kell neked típusú hozzászólások azt gondolom, érdemben nem segítenek a problémámon.

Mivel megfelelő válaszokat kaptam, (köszönöm az értelmesebb, kulturáltabb fórumtársaknak) úgy vélem, a téma le is zárható.

(#8034) csabibmx válasza szucsi (#8032) üzenetére


csabibmx
tag

Nálunk is kettő van a családban és mindkettő jól működik.
Gyári 2.3.6 root nincs csak launcher pro az enyémen.
Nagy ritkán befagy picit de nem jellemző és magától helyre áll.
A wifi erősség más picit az egyik 70m a másik csak 65 :DD
Szerintem is tedd vissza gyári állapotba és,ha úgyse jó akkor már több okod van az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#8035) szilu7 válasza szucsi (#8033) üzenetére


szilu7
senior tag

Vettél egy készüléket. Ráraktál egy másik szoftvert. Nem jól működik a készülék. Majd elég kemény hangnemben ócsárolod a készüléket. Ne csodálkozz, ha valakit ez bosszant.
Szerintem, ha csak a CM problémát írod le, és nem alázod a telefont, akkor nem kaptál volna ilyen válaszokat.
Dadog az új BMW-m motorja, szar az egész, dobom ki a francba. Ja, egyébként csináltam egy saját csiptuningot rajta. Írták ugyan, hogy még béta...

Előbb próbáld ki a gyárival, ha nem megy, akkor szerviz! Nekem sincs semmi bajom vele, a MIUI-t is szeretem, azzal is remek a készülék. CM-et még nem használtam, de mivel két telefonon is ugyanazt csinálja, így logikusnak tűnik, hogy ott a baj.

[ Szerkesztve ]

(#8036) szucsi válasza szilu7 (#8035) üzenetére


szucsi
őstag

nem tudom, hogy a készülék-e a ludas, vagy a szoftver. mivel a CM-et sokan használják itt is meg világszerte is, gondoltam, megkérdezem, ezért kértem a CM userek véleményét, tapasztalatait. nem szívesen töltöm az éjszakáimat új szoftverek kipróbálásával és a teljes szoftverpark újrainstallálásával. Egész nap telefonálok és melózom rajta, és megmondom őszintén megszoktam a CM kényelmi funkcióit.

Nem ócsároltam általában a készüléket, ("nem gondolom, hogy bármelyik a készülék hibája lenne") konkrétan azzal a két darabbal van problémám, amivel nap mint nap szívok.

A béemvés hasonlatod ott akad, hogy a CM-et sok-sok ezer felhasználó használja, jórészt elégedetten, feltételezhetem ez alapján, hogy használható, gyakran updatelt valami.

A kérdésem, kérésem

"Mondjatok valami okosat, főleg CM használók, mi a ferde falloszt csináljak, hogy használhatóvá tegyem a telefonokat?"

arra irányult, hogy más is tapasztalta-e a CM használók közül az általam leírtakat, mert ha ezek tényleg tipikusan CM nightly hibák, akkor rászánom azt a kétszer 1 éjszaka tökölést, hogy az egyébként kevesebbet tudó, de stabilabb gyári szoftvert visszaoperáljam az appokkal meg a beállításokkal együtt.

Aki meg képes azonosulni egy darab műanyaggal (vagy vassal, ld. BMW), és ezért magára veszi, ha valaki elégedetlen, és morgolódik, hát igen fejlett és szofisztikált identitásról árulkodik.

[ Szerkesztve ]

(#8037) szilu7 válasza szucsi (#8036) üzenetére


szilu7
senior tag

Engem meg a következetlenség bosszant...
Na megyek összebújok a Nexusommal, csak nehogy a BMW-m megtudja. ;]
#8038 Nem akarom nagyon tovább ragozni, és támadni sem. De a következetesség nem függ össze a szakértelemmel. Csak annyira akartam rávilágítani, hogy félreérthetően fogalmaztál . Ki akartad hajítani a kukába, miközben szakértelem nélkül nekiálltál másik szoftvert rápakolni. Na ez nem következetes viselkedés. Azt javaslom, hogy először rakd vissza a gyári szoftvert, barátkozz vele, próbálj ki különböző launchereket. Vagy folytasd a harcot a CM, de akkor kevesebb indulattal írj. Részemről lezártam, és lemérem, hogy hamarosan elégedett felhasználó leszel te is. :K

[ Szerkesztve ]

(#8038) szucsi válasza szilu7 (#8037) üzenetére


szucsi
őstag

nézd, én átlag user vagyok, nem berhelésre vettem a készülékeket. ténykérdés, hogy a többletszolgáltatások reményében felraktam rá rögtön megvételkor a CM-et, de ettől még hadd ne legyek hozzáértő és következetes, és szakszerűen fogalmazó (ld. átlag user fent), és hadd kérjek segítséget ha szarban vagyok :)

(#8039) szilu7 válasza szucsi (#8038) üzenetére


szilu7
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni. :B
CM = CM-mel
lemérem = remélem :)

(#8040) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Egy tanács mindenkinek:
Az ébresztőórában ne bízzatok meg, mert nekem már háromszor nem csöngött és elaludtam.

(#8041) premete válasza szilu7 (#8035) üzenetére


premete
veterán

Ha miuit használtál, akkor cm7-et is használtál, - a hasonlatnál maradva - legfeljebb BMW-matricával, ugyanazzal a motorral, váltóval, csak optikai tuninggal . :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8042) slice14 válasza bandigyerek (#8027) üzenetére


slice14
veterán

Akit nem érdekelnek a tok és fólia cuccok ugorjon.

Itt vannak a képek, bocs a minőségért most volt időm leképelni.

A karc a tok peremén fent az énbénaságom, alig tudtam a peremet kihozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#8043) DonMedve válasza szucsi (#8032) üzenetére


DonMedve
addikt

Hallgass azokra akik tapasztaltabbak!
Tedd fel a gyári ROM-ot pár napra.Próbálgasd,ha avval jó,akkor próbáld valamelyik CM buildot és akkor tuti,hogy abban kell keresni a hibát.De Én erősen arra gyaníttok,hogy a szoftverrel lesz gond.Az már tényleg kimeríttené a pech fogalmát,ha két ugyanolyan teló,ugyanazokat a hibákat produkálná hardveresen.Próba,utána okasabb leszel.

slice14:Nagyon jól néz ki.Hogyémennyiért is méred?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#8044) Slukkica válasza premete (#8041) üzenetére


Slukkica
őstag

Mikor felejtitek már el a MIUI és CM származtatását? Régi berögzödés!

Ma már a két romnak vajmi köze van egymáshoz!!

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#8045) slice14 válasza DonMedve (#8043) üzenetére


slice14
veterán

DHL utánvéttel 4780 pengő volt. Csak kicsit bénáztam felrakásnál én szerencsétlen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#8046) ciceroo válasza slice14 (#8042) üzenetére


ciceroo
tag

megkérdezhetem, hogy az milyen weather widget?

(#8047) slice14 válasza ciceroo (#8046) üzenetére


slice14
veterán

Fancy Widget Pro

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#8048) premete válasza Slukkica (#8044) üzenetére


premete
veterán

Miért, mi változott, a cyanogenmod lopja a miui-kerneleket és modulokat? :)
Én úgy tudom, hogy a cyanogenmod nyilt forrású cuccait használják a ferdeszeműek, a forrásaikat nem teszik elérhetővé, és egy iphone-szerű bőrt húznak rá, hogy azok is almás ikonokkal villogjanak, akiknek nincs pénzük ájfonra. Ettől már csak egy lépés szerintem a sciphone telefon és az adios cipő. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8049) bandigyerek válasza slice14 (#8045) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Mennyit dobott a vastagságán, ill a gombok mennyire maradtak működőképesek? Egyébként jól néz ki, olyan strapa-telefon érzet szűrődik róla.

(#8050) bandigyerek válasza szucsi (#8038) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Azt megkérdezhetem, hogy te, mint átlag user, miért tetted fel azt a CM rom-ot? Mit ad többet, mint az alap? (azon túl, hogy szétidegeled magad rajta...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.