Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) havri1 válasza tome0001 (#22000) üzenetére


havri1
félisten

Ami benne van, az tökéletes, de marmite van benne ha jól néztem.

havri

(#22002) havri1 válasza FőDudu (#21999) üzenetére


havri1
félisten

Tudom, péntekenként jelenik meg a miui. Upgradelni szoktam csak.
Jó jó, de nekem kell a szabad memória. 85-94% körül mozgott a használat, és bezárogatta magának a dolgokat, engem ez zavar.

havri

(#22003) tome0001 válasza havri1 (#22001) üzenetére


tome0001
senior tag

És a 3.1-es verzió mennyivel jobb mint a 2.9-es?

(#22004) havri1 válasza tome0001 (#22003) üzenetére


havri1
félisten

Én nem vettem észre különbséget.

havri

(#22005) Sifre válasza havri1 (#22004) üzenetére


Sifre
senior tag

A Slimbean készítője lehet hogy csuklott egy kicsit tegnap. Kb. 1 hete volt fent a 3.0, és full wipe után is kissé darabosnak tűnt, de végülis működött. Aztán tegnap újra akartam indítani, mert nem indult el egy alkalmazás erre a Google logó után fekete kép fogad és többet nem bootolt be.

Most felraktam a stable CM10-et, és a sok negatív visszhang ellenére meg vagyok elégedve vele, nálam érzésre jobban fut mint a Slimbean.

(#22006) havri1


havri1
félisten

Nálam ez is bugzik.
Pl wifi file transfer pro..megvettem még fél éve kb. Indítanám, elfelejtette a licenszet..na mondom reinstall..eltávolítanám, erre restartol a telefon..

havri

(#22007) havri1


havri1
félisten

MIUI-ból kiszedtem az email.apk -t, és felraktam limbe, teljesen jól működik.
Ebből kiindulva, mi lenne , ha a tárcsázót is kiszedném? Működne vajon?
Szokott itt valaki mélyebben romolgatni?
Hogy lehetne kiszedni 1-2 dolgot miuiból, és átrakni slimbe?:-)
Pl a telefon része 1:1 -ben tökéletes lenne...

havri

(#22008) FőDudu válasza havri1 (#22007) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem ennyire nem egyszeru, mivel a MIUI-nak sajat processzei is vannak (framework meg hasonlok.

A Titanium backup tud olyat, hogy a mentes utan torli is az alkalmazast - elvileg azzal a masikon vissza is lehet tolteni.

Nekem azonban mondjuk egy MIUI-s hivas lista visszatoltes teljesen kipusztitja a normal tarcsazot - leven sokkal tobb info van a miui-ban tarolva. Gondolom mas az adatbazis, stb.

Szerintem a miui is hasznalhato, foleg ha jol belovod a background process limitet.
1-re allitva mindig van eleg memoria.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306578
http://www.umnet.com/free-software/19930-exDialer_v20__A_miui_styled_smart_dialer
http://www.droid-guru.com/2012/02/16/how-toinstall-miui-styled-dialer-on-your-android-phone/
http://www.androidstatic.com/miui-launcher-apk-now-ported-for-all-devices
http://www.fullandroidapps.com/2011/11/ex-dialer-v32-miui-dialercontacts.html

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22009) Szmoki válasza FőDudu (#22008) üzenetére


Szmoki
senior tag

nekem MIUI csinált olyat,hogy netezek, alap böngészővel,erre véletlenszerűen kidob az asztalra. vagy GTA3 játék közben kidob. marmite v7.1.4 van fent jelenleg. másnak is csinál ilyeneket?
mindegy kipróbálom a 4.2-t , majd írok milyen:)
ezt rakom fel

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22010) Szmoki


Szmoki
senior tag

nos felraktam,de a lockscreenen még mindig letördeli a dátumot,ahogy a pincode beírásakor a panelt is. illetve a görgetések se folyamatosak. annyira nincs teli újításokkal 4.2 hogy ezeket elviseljem,úgy hogy meg fel valami normális 4.1.2-es :))

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22011) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Srácok nehéz döntés előtt állok, épp ezen agyalok. Ugye említettem, hogy ellopták a Nexust, ennek következtében teló után nézek. A havi keret, amit telefonra szeretnék költeni az 5 ezer forint. A díjcsomag a T-Mobile Like 300 csomagja lenne az 2690 forint, ehhez választok készüléket most. Ebben a konstrukcióban 0 forintért elhozható a Lumia 800 és a Grand X In, mind a kettőre 1990 forint a havi törlesztő, így megállna a költség 4680 forintból, ergo még alatta vagyok. Van még az Xperia P, amire 2990 a törlesztő, a költség így egy ezressel 5680 forintra emelkedik. (Szerintem ezt elvetem, nagyon jó készüléknek tartom, de ár/érték arányban a ZTE és a Nokia sokkal jobb.)

A mérleg egyik oldalán tehát a ZTE van, erősebb hardverrel, gyárilag is jól használható ROM-mal, amihez a sok közösség által összerakott szoftver is társul, ráadásul az eddig nem kis összegben megvásárolt droidos appjaim is futnának. A másik oldalon viszont ott a Lumia 800 sokkal jobb kamerával, jobb dizájnnal (szép az a telefon), kevésbé rugalmas, de ugyanakkor nagyon gördülékeny rendszerrel, jóval bővebb szoftveres alap szolgáltatáskínálattal. Bakker, ilyenkor legyen okos az ember, kb ugyanannyi érvet és ellenérvet tudok felhozni mindkét oldalon. :D Ti hogy látjátok?

(#22012) margithid válasza kolosanyi (#22011) üzenetére


margithid
veterán

Én az LG L9-et venném :D Ha belefér persze!
Amúgy tényleg az döntsön, hogy winphone vagy android.
Lassan az az érv sem áll meg, hogy az android fagy, lassul, hardverek egyre erősebbek, androidot egyre jobbá fejlesztik, de tény, hogy wp is tetszetős és jó rendszer!

(#22013) FőDudu válasza kolosanyi (#22011) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit en a Sony telokrol hallottam:

Szepek, meg minden - jar hozzajuk kb 10-25Gb online tarhely is, de kb utolsonak frissitenek.
Meg mindig kb 2.3.6 amivel kijonnek...

Nezelodtem en is asszonynak - aztan kapott egy GalaxyMini II-t es most nagyon boldog.

FőDudu

(#22014) margithid válasza FőDudu (#22013) üzenetére


margithid
veterán

Ennek az online tárhelynek sok értelmét nem látom mint használható extra.
Dropbox, drive, box, ezek is tökéletesen jók, ráadásul ingyenesek is.

(#22015) doddencs


doddencs
senior tag

melyik recovery-t használjátok, és tudnátok hozzá linket dobni? még slukkféle cwm van az enyémen, de azon nem működik az usb storage.

illetve most ütköztem egy olyan problémába, h nem látja az sdcard-ot a cwm. backup-nál olyat kapok "Can't mount backup path", illetve installnál sem hozza be. ilesmivel találkoztatok már? ezen segít egy új recovery?

[ Szerkesztve ]

(#22016) Szmoki válasza doddencs (#22015) üzenetére


Szmoki
senior tag

cwm 6.0.1-et használok már nagyon rég óta, de letöltési linket nem tudod adni,mert már fél éve fent van kb ennyi idő alatt meg már elfelejtettem,hogy honnan töltöttem le
a backupra csak annyit tudok mondani,hogy legközelebb rom managerrel csinálj backupot,mert nálam is ez volt,hogy a CWM féle backupomat nem ismerte fel :(

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#22017) doddencs válasza Szmoki (#22016) üzenetére


doddencs
senior tag

nem nem ismeri fel, az egész kártyát nem látja. romot telepíteni sem tudok vele.

(#22018) kolosanyi válasza margithid (#22012) üzenetére


kolosanyi
veterán

Á, az L9 már drága, 5 k a törlesztője. Az nem fér bele, de Jó kis teló. :)
Szerintem L800 lesz, kipróbálom a WP-t, érdekel milyen. :)

( #22013 ) FőDudu
Hát azért ez nem igaz. Tavalyi szériát is frissítették, ráadásul majdnem minden modelljük ICS-sel jön, még pl az Xperia tipo is, az meg nagyon belépő modell. :)

(#22019) petrson


petrson
senior tag

sziasztok! hogyan lehet egyszerűen összekapcsolni a kontaktjaimat (pl. név-email). az a fura, hogy ez régebben működött, automatikusan felajánlotta (más készülék, még gingerbread).

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#22020) FőDudu válasza kolosanyi (#22018) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem valami T vagy P vegu modellt ajanlottak - amiben van egy atlatszo resz. Az itteni forumosok szerint JB nem is varhato rajuk...

A GT540 utan eg es fold a Galaxy Mini II. Nagyon kellemesen hasznalhato - annak ellenere hogy 2.3.6.
A Samu nagyon eltalalta azt a romot.

FőDudu

(#22021) FőDudu válasza petrson (#22019) üzenetére


FőDudu
addikt

felmesz a gmail-re es ott 'mordzsolod' oket :)

FőDudu

(#22022) kolosanyi válasza FőDudu (#22020) üzenetére


kolosanyi
veterán

A P-re van CM, egész jó a közösségi támogatása. Hogy lesz-e rá JB, nem tudom, de igazából az én szempontomból mindegy is. A Sony drága nekem, a Grand X In vs Lumia 800 a napirendi pont nálam. :)

(#22023) Quqesz válasza kolosanyi (#22011) üzenetére


Quqesz
nagyúr

nézd meg az aláírásomat,ezt is ajánlom(lassan lesz lehet JB is,de főzött rom nincsen még)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#22024) kolosanyi válasza Quqesz (#22023) üzenetére


kolosanyi
veterán

Á, az nekem nagyon drága, annyit nem tudok rászánni.

(#22025) Gabócza válasza kolosanyi (#22024) üzenetére


Gabócza
senior tag

Galaxy S Advance nem játszik? Szerintem az is hasonló árkategória...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#22026) kolosanyi válasza Gabócza (#22025) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ugyanaz, igen, de annál jobb a ZTE. Erősebb a vas, meg szerintem jobban is néz ki. Nexusos... :) De szerintem L800, kipróbálom a WP-t.

(#22027) szponzor válasza kolosanyi (#22026) üzenetére


szponzor
senior tag

Nekem Nexus S-em van, húgomnak Grand X In, szóval van összehasonlítási alap, ha van valami kérdésed, akkor próbálok válaszolni rá. Ha WP irányba mozdulsz, akkor meg érdekelne majd a véleményed pár nap-hét használat után.

(#22028) RAID 2


RAID 2
aktív tag

Ha ezt fölrakom, akkor teljesen gyárira áll vissza a telefon? A szervíz nem fog belekötni?

(#22029) cassius.clay válasza RAID 2 (#22028) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Ha azt akarod, hogy ne kössön bele a szerviz, akkor Nexus Root tool kit-el zárd vissza a bootloadert, unrootold és töltsd vissza a gyári szoftvert Root tool kittel.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22030) kasee válasza RAID 2 (#22028) üzenetére


kasee
aktív tag

Nekem nyitott bootloaderrel nem vacakoltak a szervizben anno.

(#22031) RAID 2 válasza kasee (#22030) üzenetére


RAID 2
aktív tag

Nem szeretnék én lenni az első. :)
Szóval akkor, ha felrakom a linkelt romot, akkor nem áll vissza full gyárira a rendszer. Én ezt a Nexus Root tool kit-et nem vágom. Ellenben olvastam itt olyat, hogy felrakok egy romot és mindent visszaállít (vagy csak szerettem volna olvasni). :)
Az 1 hsz-be, ezt írja, akkor miért vacakolja a Nexus Root tool kit-tel...

[ Szerkesztve ]

(#22032) flash-


flash-
veterán

menüben ,használatban,médiakaresésben érzésre sokkal lassabb ez a teló mint a galaxy S2?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22033) cassius.clay válasza RAID 2 (#22031) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Magától sem a root nem tűnik el, sem pedig a bootloader nem zár vissza.
Szóval zárd vissza. Amúgy az hogy nem vágod a root toolkitet, semmit sem jelent. Ennél egyszerűbb megoldást ugyanis nem találsz. EZ az ugynevezett egy klikkes megoldás. Nagyon egyszerű és átlátható. Nexus topicba menj át és olvasd el a leirást a Nexus root tolkitről. Mindent megértesz.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22034) Slukkica


Slukkica
őstag

Tesztelőt keresek! :K

JellyB-TSM rom-om 4.2.1-es android alapon.
Előny azoknál akik bootloop esetén nem esnek kétségbe. :)

logcat készítése, bootloop esetén.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#22035) kolosanyi válasza szponzor (#22027) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy gyönyörű cián Lumia 800 lett végül a választott. Épp arról írok, a Café Rotanaban voltam eddig, sikeresen megtettem a kezdeti lépéseket a WP belakása felé. :) Könnyű migrálni WP7-re, szinte minden G cuccra van alternatíva a piactéren, vagy tudja a rendszer alapból. A Marketplace azért nem egy Play Store, de nem rossz, egész jó az ellátottság. Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok rá, amennyiben tudok. :)

(#22036) szponzor válasza kolosanyi (#22035) üzenetére


szponzor
senior tag

Nekem van pár kérdésem :) Gondolom maga a telefon fizikailag nagyon jó, egyben van, nem túl sérülékeny ház, jó kijelző és kamera, gyors rendszer, ugye?
A WP-vel kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy mennyire fura egy Android után? Vírusirtó kellene rá? Piactéren mennyire van használható ingyenes app? (amikor néztem, akkor még az Angry Birds is 1 dollárba került)
Bluetooth-os fájlküldést megoldották már?

(#22037) janston válasza Slukkica (#22034) üzenetére


janston
aktív tag

Ha már így belekezdtél, akkor gondolom lehetséges szinte tökéletes 4.2.1-et csinálni NS-re, ami remek hír, köszönjük! Sajna én nem tudok mostanában tesztelgetni, de figyelek és várom a fejleményeket :)

(#22038) kolosanyi válasza szponzor (#22036) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pü.

(#22039) forintuser válasza Slukkica (#22034) üzenetére


forintuser
őstag

Ráérek próbálgatni... :K

Holnapkészítést vállalok.

(#22040) FőDudu válasza Slukkica (#22034) üzenetére


FőDudu
addikt

dobjal meg priviben es tesztelem...
:)

FőDudu

(#22041) Slukkica válasza FőDudu (#22040) üzenetére


Slukkica
őstag

Ment :DDD

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#22042) doddencs


doddencs
senior tag

help.

problémám akadt a mobillal. remélem tud valaki segíteni.

egész ott kezdődött, hogy mikor szerettem volna frissíteni a miui-t, cwm-ben nem láttam az sd kártya tartalmát. sem backuphoz, sem install zip-hez. majd ezután iszonyú nehezen indult újra a mobil, többször csupán a google logóig jutottam, de végül sikerült.

ma ismét megnéztem a cwm-et, és látta a kártyám, így nyomtam is volna egy cache wipet, dalvik cache wipet, de utóbbinál nem történt semmi. így fogtam, inkább újraindítottam a mobilt, de vagy a google logóig jutottam, vagy a miui bootlogójáig, tovább nem.

azóta már próbálkoztam elég sok mindennel, lecseréltem a recoveryt (5.0.2), csináltam factory resetet, de semmi változás. romot nem enged telepíteni (bár csak miui van a kártyán), olyan hibával száll el, hogy:
set_perm: some changes failed.
e:Error in "a zip fájl helye" (status 7)
Installation aborted.

Amivel még próbálkoztam, más romot felmásolni a kártyára cwm módban. Ez működik is, amíg gépen vagyok, de utána már a cwm nem látja az új zip-et. Gondolkoztam a kártya formázásán is, de ha utána se látná a fájlokat, amiket rámásolok gépen, meg lennék lőve rendesen. (bár most is).

remélem vkinek van ötlete. próbáltam kutatni neten, de nem találtam megoldást.

(#22043) doddencs válasza doddencs (#22042) üzenetére


doddencs
senior tag

annyi változás, most gyökérkönyvtárba másolva látja a zip-et a cwm.

viszont telepítésnél e: can't open "..." (bad) hibaüzenet. ez most slukk romja lett volna.

ha nem lesz semmi ötlet, akkor lehet bevállalom a formázást a kártyára.

(#22044) cassius.clay válasza doddencs (#22043) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Alapból gyökérkönyvtárba kéne rakni, amit telepiteni akarsz nem?
Próbálj meg más .zip fájlt is telepiteni, lehetőleg azt, ami másnak is müködik. Ismétlem azt, és nem olyat.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22045) doddencs válasza cassius.clay (#22044) üzenetére


doddencs
senior tag

szvsz tök mindegy, hova rakod a zip-et. viszont eltűnik továbbra is.

vagyis néha látom cwm-ben, de gépen utána ismét nem. szóval azért nem tudja megnyitni, mert gondolom nem létezik. nem fogom megúszni a formázást.

(#22046) doddencs válasza doddencs (#22045) üzenetére


doddencs
senior tag

semmit sem tudok kezdeni a kártyával, az a helyzet. format gépről, format cwm-ből, minden marad.

egyébként gépen a clockworldmod mappát laza 70 gigásnak látom.

(#22047) Slukkica válasza doddencs (#22046) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem próbáltál feltenni 4.2.x-et?

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#22048) cassius.clay válasza doddencs (#22046) üzenetére


cassius.clay
senior tag

A legegyszerűbbre nem gondoltál: nem lehet, hogy maga a tárhely ment gallyra? Ritkán előfordul.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#22049) doddencs válasza Slukkica (#22047) üzenetére


doddencs
senior tag

nem.

(#22048) cassius.clay : gondoltam. de egyrészt az lenne a legrosszabb, másrészt nem tudom, mennyire tudnám gyári állapotba hozni a mobilt a garancia miatt.

illetve annyiban furcsa lenne, hogy látom a tárhelyet. másolni is tudok róla, csak módosítani nem tudom. (törölni, formázni, rá másolni...)

(#22050) Szmoki


Szmoki
senior tag

Srácok Jellyshot v0.31 + marmite v7.14CM használható 4.2es kombó. Linket most telefonrol irva nem tudok ,de XDA-n mindkettő fent van

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.