Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Algotis válasza hakydakillah (#550) üzenetére


Algotis
addikt

Na ez engem is érdekelne, bár már meg van rendelve a teló, akkor is :D

Androidos Outlookból küldve

(#552) leslien válasza zola- (#547) üzenetére


leslien
nagyúr

root ezzel?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#553) zola- válasza leslien (#552) üzenetére


zola-
őstag

Ez meg lehet jobb, mert nex4-hez ezt hasznaltam es tudom, hogy vissza lehet vele rakni a gyari romot.

(#554) samadam


samadam
csendes tag

Bocsi hogy ide írom; de n4 re mikor jön már a 4.4? Én úgy tudom hogy a bejelentéstől számított 2 héten belül ki kell hogy adja a frissítést a google.

(#555) MartOOn válasza hakydakillah (#550) üzenetére


MartOOn
addikt

Nekem mindet naponta kellett tölteni... Mármint mióta androidom van. Szóval ezt is.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#556) mrdavid válasza zola- (#549) üzenetére


mrdavid
aktív tag

az szomorú...de hát nem döntögetni kell a telefont, csak nem értem hogyan sikerült ezt így összehozni ... ...:D:D

valaki n4hez tudja hasonlítani? mert nekem nincs gondom a betekintési szöggel.. de n5öt még nem tudtam meglesni

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#557) Dzsuri89 válasza samadam (#554) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Már tegnap óta kint van Nexus 4-re is!

(#558) ßrainiac válasza rolcsibácsi (#537) üzenetére


ßrainiac
addikt

Skype hogy megy vele?

Nekem nexus 4-en restartol a telo kb minden hosszabb beszelgetestol (ofc videohivasra gondolok), es a video is borzalmas, kinyujtja a kepet, osszenyomja egymas utan. Rettenet amit muvelt vele M$..:((

(#559) Xleslie


Xleslie
csendes tag

A felhasznaloi elmeny es a hasznalhatosag a lenyeg nem a bencsmark, aki ezt forditva gondolja az ostoba. Elmondhatom, hogy az N5-nel gyorsabb telefon meg nem volt a kezemben... Hibatlanul mukodik, es ez nem csak az eros hardvernek, hanem a kivalo optimalizalasnak koszonheto...
Az uzemidovel kapcsolatos muhisztiknek meg semmi alapja nem volt, reggel 6-tol este 10-ig siman elmegy a telefon ugy, hogy meg van 30% az aksiban, pedig nem keveset telefonalok...
Nagyon jo ez a telo 140-nel tobbet is adtam volna erte...

[ Szerkesztve ]

Spartans! Ready your breakfast and eat hearty for tonight we dine in hell!

(#560) Integra válasza ßrainiac (#558) üzenetére


Integra
titán

n4-en cm-mel is ezt csinálja a skype :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#561) samadam válasza Dzsuri89 (#557) üzenetére


samadam
csendes tag

De én az OTA frissítésre gondoltam.

(#562) TOZ válasza leslien (#540) üzenetére


TOZ
addikt

Ganex után ez az egy furcsa benne, a fekete. De kit érdekel
:-D

(#563) zola- válasza TOZ (#562) üzenetére


zola-
őstag

Nem olyan gaz az a fekete. Inkabb a betekintesi szog gyengebb.

(#564) F-ECT$ válasza hakydakillah (#550) üzenetére


F-ECT$
titán

Akksi terén az N5 a leggyengébb, a Z1 kb 10-20%, a G2 kb 30-40%-kal tovább bírja. Ez az "utálok naponta tölteni" elég keveset mond, mivel nem írtad le, hogy mire használnád. Ez talán segít. A G2-vel visszafogott használattal megvan a 3 napos üzemidő is, de ha egész nap nyomkodod, akkor mindet tölteni kell naponta.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#565) Kunsztler válasza F-ECT$ (#564) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Nem értelek téged LG G2 telefonod van,Ennyire tetszik a Nexus,hogy ide jössz ?
Látom nem vagy megelégedve G-el :D

ßrainiac

Jó a skype legalább is nálam beszélgettem több mint egy órát :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#566) F-ECT$ válasza Kunsztler (#565) üzenetére


F-ECT$
titán

Én 4-es dilemmában voltam: Note 3, Z1, N5, G2. Minden hírt elolvastam, minden infót megpróbáltam felszívni, végül a G2 és N5 maradt versenyben, a másik 2 kiesett, így azok topicjából "eltűntem". A G2-t előző héten vettem, így lehet, hogy innen is lassan eltűnök, de azért még érdekelnek az első személyes tapasztalatok.
A G2 egyelőre nagyon bejön (bár természetesen ez sem tökéletes telefon), így nem tervezek váltani a közeljövőben. Viszont az android 4.4 (és főleg az ART) is érdekes téma, az meg egyelőre csak Nexus-ra van.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#567) Edvig


Edvig
tag

Néhány kérdéssel fordulnék hozzátok:
-van egy ismerősöm Bécsben aki moatanában jön Mo.ra és ezt ki szeretném használni N5 vásárlása céljából. Arra lennék kíváncsi, h ami a http://www.google.com/nexus/5/ azaz a google play storeon van fekltűntetve ár (16GB-349$, 32GB-399$) annyiért lehet-e megvásárolni függetlenül a készüléket pl Bécsben? Vagy van még egyéb költsége rajta, esetleg ez nem a független árat takarja-e? És még a agaranciával kapcsolatosan, hha kint Bécsből származó készülékem lesz, akkor csak ottani garit kap? Vagy eus gari ez? Előre is köszönet :)
Szvsz nagyon bejön nekem az N5, kamera terén bőven eleget teljesít, kijelzője szép, hw=abszlút csúcs, KitKat pedig elég ütősre sikeredett. ;)
Volt bennem egy olyan érzés, hogy átállok wpre, de most meggondoltam magamat, pozitívan csalódtam, és az N7emet jól ki fogja egészíteni ez a készülék :)

You'll Never Walk Alone!

(#568) Falka válasza Edvig (#567) üzenetére


Falka
tag

Bécs: DiTech 399Euro a 16gb fekete. Csak az van nekik.
Gari: Várnodkell magyarországi megjelenésre.

Nexus 5

(#569) assemble válasza Kunsztler (#514) üzenetére


assemble
addikt

Biztos, ugy probaltad ahogy mondtam (beam hangja max hangeron)? MartOOn, te is? Xda-n mastol is olvastam h recseg es azt mondta o is hogy szerinte az osszes ilyen es szoftveres a gond...

(#570) MartOOn válasza assemble (#569) üzenetére


MartOOn
addikt

Beamet eddig nem probaltam csak a zenet... Beamnel tenyleg recseg. :) meg kiderult h Parom s3-as utángyártott hatlapja lefogja nfc-t... :(

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#571) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy mit lehet felhozni a nexus 5 mellett az LG G2-vel szemben?
Nagy a dilemmám, mert a nexus jobban tetszik, de úgy érzem az lg g2 jobb vétel.
Jelenleg tokyoban élek rövid ideig, itt szerezném be esetlegesen valamelyiket. Még nem tudom hogyan :P
Az, hogy nexus 5-ön szűz android van, meg mindig azonnal a legujabb, az nem igazán izgat, mert sosem volt androidom és nem vagyok egy nagy mágus, uh nem hiszem, hogy az én szívemet annyira melengetné ez a tudat.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#572) Falka válasza Lmh (#571) üzenetére


Falka
tag

Eztmár 56* átbeszéltük az elmult pár nap/hétben, lehet le leszel szólva emiatt. :U

Nexus 5

(#573) Zakii


Zakii
tag

Na veeegre, hozzam is eljutott a telefon. 31-en rendeltem meg az usa storebol a bejelentes utan kb 10 oraval este, es csak tegnap kuldtek a raktarbol... De megjott vegre. Note 2-rol valtottam, ahhoz tudom hasonlitani. Kijelzo baromi szep, elso full hd-s telom :) Es olyan gyors, hogy besz@ras, meg sem reccen, minden egy pillanaton belul elindul. Megerte varni ra, 395 dodoert az ev uzlete :) Mondjuk a Moto G sem semmi feleennyiert, de az mas kategoria :D

Dell Inspiron 15R, Nexus 5

(#574) Lmh válasza Falka (#572) üzenetére


Lmh
őstag

Igen, ezt sejtettem, félek is :P Csak itt kint iszonyatosan kevés időm van netezni és nem tudom visszaolvasni a hsz-eket. Mindig szoktam, legalábbis igyekszem, de most korlátozottak a lehetőségeim. 2-3 belinkelt korábbi hsz is tökéletes lenne, ahol már valaki jól kifejtette a választ, de próbálok azért visszaolvasgatni. Mondjuk talán az kicsit indokolt kérdés, hogy itt kint gondolom a nexus 5 tök ugyanolyan, mint otthon, kártyafüggetlen...Viszont ha veszek egy LG G2-t az nem 100%, hogy használható otthon, legalábbis lehet nehezebb olyat venni, mert itt lehet, hogy vmilyen szolgáltatóhoz kötött

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#575) ßrainiac válasza Lmh (#571) üzenetére


ßrainiac
addikt

"Az, hogy nexus 5-ön szűz android van, meg mindig azonnal a legujabb, az nem igazán izgat, mert sosem volt androidom és nem vagyok egy nagy mágus, uh nem hiszem, hogy az én szívemet annyira melengetné ez a tudat."

A tudattól mi sem élvezünk el, itt az android felhasználói élményről van szó.

Hogyha a helyedben lennék, megvenném valszeg a eldzsí és társai által gyártott akármelyik milliódik szupercsúcskészüléket, tapasztalgatnám, lecserélném, mert gagyi, majd vennék egy másikat szintén borsos áron és ugyanezt megcsinálnám, míg sokadjára végül eljutnék a nexus szériához és akkor rájönnék, hogy nem csak a tudatról van itt szó, hanem ez jelent is valamit.

Természetesen mivel nem a helyedben vagyok, így a nexust veszem meg ;]

"Csak itt kint iszonyatosan kevés időm van netezni és nem tudom visszaolvasni a hsz-eket."

Írd be szerintem youtube-ba, hogy LG G2 vs Nexus 5 :U

Ebben a topicban valszeg nexus 5-ot fognak ajánlani neked, ha törik ha szakad, akkor is, ha a legszarabb telefon (persze tudjuk, hogy a legjobb :DDD)

(#573) Zakii Grat a telóhoz, nagyon király cucc lehet meg az érzés, már alig várom, hogy nekem is megérkezzen és jól belakjam :C

[ Szerkesztve ]

(#576) rolcsibácsi válasza MartOOn (#555) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Nekem iphoneolat is kellett meg androidokat is, en boldog vagyok ha egy napot kibirnak eros hasznalat mellett is.
Nexus5 jobban birja mint az s4em ugyhogy ezzel nincs bajom

(#577) Lmh válasza ßrainiac (#575) üzenetére


Lmh
őstag

"Ebben a topicban valszeg nexus 5-ot fognak ajánlani neked, ha törik ha szakad, akkor is, ha a legszarabb telefon" - Igen ezzel teljesen tisztában vagyok, ezért próbáltam trükkösen - ha figyelted, de amugy nálad sem jött be :P - feltenni a kérdést, hogy mit lehet felhozni az LG mellett az n5-tel szemben. Kamera, akksi. Erről kettőröl tutira tudok. Szóval nem ajánlást kértem, mert az egyértelmű, de még egy n5 fan is elismerheti, hogy jobb a kamera, akksi (talán olcsóbb is az lg g2) .... és engem a "...." érdekelt volna xD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#578) ßrainiac válasza Lmh (#577) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szerintem megválaszoltam a kérdésed :P

Egy olyan dologban jobb a nexus 5, amit te csak egy néhányakat boldogító tényezőnek hiszel, ugyanakkor az Android lényege.

Szerintem a szoftveren kívül (mert ez biztos), jobb:

- a hardveres gombokat illetően
- méretét tekintve is ha jól tudom, elférősebb a tenyérben
- nincs rajta eldzsí logo :DDD
- kamerában ugye tudjuk, hogy a megapixelek száma semmit nem jelent, komolyabb összehasonlító tesztet kellene nézni, hogy biztonsággal kijelentsük, jobb a G2 kamerája (nekem ez nem volt meg, mert őszintén lex*rom, hiszen a nexus jó képeket készít)
- előttem nem sokkal írta valaki - és igaza volt -, okostelóról beszélünk, ha úgy is használod mint amire van, a G2 is le fog merülni nap végére

EDIT: hirtelen ezt találtam, a nexus kontrasztosabb, melegebb színei jobban tetszenek, de a G2 kamerája is nagyon jó :K

[ Szerkesztve ]

(#579) MartOOn válasza Lmh (#571) üzenetére


MartOOn
addikt

Kovezzetek meg de en elsore nem vennek nexust... Ahogy Brainiac kollega irta., hulyen hangzik de erre a szintre el kell jutni. Es ez nem egy sznob hulyeseg hanem elsore sztem nem ertekelned... Mert ez atomstabil es villamgyors a gyartoi feluletek meg tele vannak eyecandyvel meg hasznos dolgokkal is... Viszont laggolnak, lassabbak... Sok a baj... Nincs frissites vagy csak irto kesve...
Forditva, tehat eloszor samu lg htc akarmi es ha raerzel es erdekel ugyis jonni fog h ki kellene probalni egy nexust... Aztan majd meglatod...
En kb felevente cserelek telot, aktualis nexusrol aktualis samu flagshipre azran megibt nexus... :)
Mindkettoben van szamomra szeretheto ertek.
Na kicsit hosszu lettem de remelem ertheto. ;)

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#580) TOZ válasza MartOOn (#579) üzenetére


TOZ
addikt

Ez nagyon ember függő. Nekem a nem Nexusok mindig már két nap után Cyanogenmodon végezték, akkor mondtam azt, hogy elég. Innentől Nexus, ha Android.

(#581) Edvig válasza Falka (#568) üzenetére


Edvig
tag

Tehát akkor a Google Play Store-ból nem tudok szerezni? Vagy vhonnan olyan áron? Ez a DiTech megbízható? Mert azért a 118ezer sem rossz ár érte :) Hogyha onnan szerezném be, akkor a magyarországi megjelenést követően itthon is érvényes a garim? :)

You'll Never Walk Alone!

(#582) leslien válasza Edvig (#581) üzenetére


leslien
nagyúr

abszolút korrekt a Ditech én ott vettem. elvileg lesz garancia itthon is.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#583) Zeze94 válasza Edvig (#581) üzenetére


Zeze94
tag

Nem, Playbol Ausztriaban nem lehet beszerezni. Viszont a Ditechnel mar tobben vasaroltak, eddig megelegedettseggel. Az itthoni gari meg elvileg akkor dol el, amikor a hazai LG kepviselet bevezeti a telot. De biztos, ami biztos alapon, ha a Ditechnel venned, akkor irasd ra a szamlara mindenkepp a telefon IMEI szamat is, fontos lehet a kesobbiekben a hazai garanciaztatasnal.
Szerk.: megeloztek :)

Amugy, minek tudhato be, hogy ilyen keves RAMom van szabadon csupan? Altalaban 300-400 MB, szal neha ujraindul a Next, amit pedig gyakran hasznalok, kisse idegesito.. Eleg lenne neki egy reboot? (Pedig olyan jol nez ki az a 760 ora uptime :D )

[ Szerkesztve ]

(#584) Edvig válasza leslien (#582) üzenetére


Edvig
tag

,Zeze94 köszönöm a segítséget mindkettőtöknek :)

You'll Never Walk Alone!

(#585) leslien válasza F-ECT$ (#566) üzenetére


leslien
nagyúr

sztem nyugodtan benézhetsz amikor csak akarsz, segítettél már pár embernek... :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#586) zola-


zola-
őstag

Immár carbon rom dübörög a telefonomon.

(#587) leslien válasza zola- (#586) üzenetére


leslien
nagyúr

milyen?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#588) zola- válasza leslien (#587) üzenetére


zola-
őstag

Ismerkedünk...egyenlőre nem mondanék semmit..Azt látom, hogy van rendes sms szolgáltatás.

(#589) TOZ


TOZ
addikt

Akkuról:

Tegnap kibontott telefon, tehát még bejáratos.
4G, Wifi, Viber, Whatsapp, Gmail push, GNow bekapcsolva. Dalvikkal (egyelőre, bár lehet a Whatsapp-ot törlöm és jöhet az ART.)
Éjjel 6 óra alatt az asztalon pihenve 6%-ot veszített. Ez óránként 1%. Kezdetnek nem is rossz.

(#590) *RLaci* válasza leslien (#552) üzenetére


*RLaci*
addikt

http://blog.laptopmag.com/root-nexus-5
Én ez alapjàn rootoltam pikk-pakk meg volt.A playen van a bootunlocker progi.Tök jó.Reset nélkül tudod nyitni,zàrni vele a bootloadert.

[ Szerkesztve ]

(#591) TOZ válasza *RLaci* (#590) üzenetére


TOZ
addikt

Jó öreg fastbootot mar senki sem használja?

Ja értem, elősször még cumi, de utána ott az app.

Bootloader nyitás nem okoz full wipeot?

Ez a reset nélkül izgalmas, hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#592) *RLaci* válasza TOZ (#591) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen.Annélkül tudod nyitni,zàrni vele,hogy hardreset lenne,mint normàl nyitàsnàl.Egy gombnyomàsra.Lock vagy unlock gombot nyomva.Működik jól.Root kell hozzà.

[ Szerkesztve ]

(#593) leslien válasza *RLaci* (#590) üzenetére


leslien
nagyúr

köszi, de sajna csak Hétfőn tudok bármit is csinálni mert dolgozok nappalos vagyok win meg otthon . azért itt vagyok :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#594) ( V ) válasza Zeze94 (#583) üzenetére


( V )
veterán

android credo: free ram is wasted ram ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#595) Zeze94 válasza ( V ) (#594) üzenetére


Zeze94
tag

Az egy dolog, de amikor emiatt kell ujratoltogetni a dolgaimat, amit regen nem kellett, akkor az zavar. Regen egy Real Racing 3asozas utan is teljesen nyugodtan csinaltam tovabb amit elotte, es nem zarta be a progit. Most pl, ha megnyitom a Nextet, akkor tolthetem ujra az oldalaim. Szal engem nem az zavar, hogy keves a szabad ram, hanem, hogy zarogatja be a progikat, amiket regen ennyire nemszokott

(#596) zola-


zola-
őstag

Osszebb huztam 32dpi-re a navbart stock romon. Szerintem igy a jo...

(#597) Integra


Integra
titán

unofficial cm11 for n5

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#598) einperson


einperson
csendes tag

Hello
Én is átállítottam a rendszert Art futtatási környezetre és több szabad ramom marad meg valamivel gördülékenyebb is mint Dalvik-nál volt.

[ Szerkesztve ]

LG Nexus 5x

(#599) ( V ) válasza Zeze94 (#595) üzenetére


( V )
veterán

kell a hely a Google experience-nek ;) de majd a 4GBs Nexus 6-ban...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#600) Izzé válasza Zakii (#573) üzenetére


Izzé
őstag

A rendelés menetét le tudnád írni? Van kint rokonod, aki elpostázta, vagy behozta neked? Hogy úsztad meg a vámot és az áfát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.