Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) RocknRoller válasza pepe091 (#648) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

szuper :((( ...köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#652) DarkByte


DarkByte
addikt

Mi ennek az időjárás widget-nek a neve? A gyári listában nem találom szóval gyanús úgy lett utólag leszedve.

(#653) ShadowX válasza DarkByte (#652) üzenetére


ShadowX
őstag

Eye in sky weather. Play-bôl tölthetô.

(#654) DarkByte válasza ShadowX (#653) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszönöm! :R

(#655) kisgergelyb válasza einperson (#644) üzenetére


kisgergelyb
csendes tag

De szerintem ettől független alá kellett írnod egy papírt, amin az van x-elve, hogy a következő számláddal fizeted a sim cserét, amit 4500 ft.. nálam legalábbis így müködött a t-s ügyintézés..

(#656) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Usa bol jött meg telo akarok venni hozzá töltőt milyet vegyek? és Qi töltőből melyik falytát vegyem amivel müködik?

(#657) DarkByte válasza nemeth.akos (#656) üzenetére


DarkByte
addikt

A Qi töltős rész engem is érdekel. eBay-en van egy csomó de mi az amit meg is éri megvenni? Gondolom az olcsóbbak 1A-es töltőjével olyan halványan tölt hogy csak ráfizetés. Gyanítom legalább 2A-es tápú set-et érdemes venni.

(#658) ßrainiac válasza DarkByte (#652) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az accuweather-nek is van egy hasonlo, bovebb infot is tartalmazo widgetje, bar az feher, zold elvalasztokkal. De fasza az app.

A plants vs zombies meg egy eleg fasza jatek, nem tudom nezted-e mar :trollface:

(#659) TOZ


TOZ
addikt

Nekem eddig nagyon jónak ígérkezik az akku idő...
Holnap lesz azt első igazi munkanap. Kíváncsi vagyok.

(#660) DarkByte válasza ßrainiac (#658) üzenetére


DarkByte
addikt

Gondolom ezzel az avatárral nem mondok újdonságot hogy az egyik nagy kedvencem :D PC-n is borzasztó sokat toltam. Az új kettesen ami droid-ra van mondjuk érződik hogy EA-s. Telenyomták minden szutyokkal hogy fizessenek érte az emberek. :(

[ Szerkesztve ]

(#661) Falka


Falka
tag

Nah több mint egy hét heavy user használás után a tapasztalataim a Nexus 5-el:

--------------------------------------------------------------------

Hardver:
- Akku lehetne ezerszer jobb, hogy élvezhető legyen a Google Experience. Naponta 2* töltöm a telefont! Hozzáteszem tényleg heavy user vagyok. Volt 2 nap amikor lecsillapodtam és kétszer kijöt a 16óra on-battery, ebből 5 ora On-Screen.
-Display A+. De ember válogatja...(AMOLED). Este a képernyő szélén látszik ahogy "ömlik" ki a backlight.
-Gaming/Browsing szerintem ottvan a többi (drágább) flagship telo mellett.
-Telefonálásnál a telefon tetején a pici kört pont a füled közepére kell rakni különben szr(halk) az egész. Ez lehet pozitivum vagy negativum, ember válogatja. A hang minöség A+. Nagyon jól megy a noise cancelling!
-Kamera terén annyit tudok mondani, hogy kell hozzá némi gyakorlás. Lőni kell vele pár képet mire ráérez az ember és aztán se lesz tökéletes. Ez egy Nexus! (...és egy telefon) HDR+ és a OIS menti meg a helyzetet általában, már amennyire menthető. Holnap lövök pár non-profi képet és kipostolom ide.
-Wifi vevő picit gyengébbnek tünik mint az általános telefonokban lévő, de erről persze lehetne vitatkozni.

--------------------------------------------------------------------

KitKat

Pozitivban annyit, hogy nagyon szépen összerakták a 4.4-et. Odatették magukat, de vannak sajnos hibák...

Negativban:
Ahol kilehet löni a futo programokat néha magátol bezárodik és csak 2-3 tapp után jön ujra fel. Factory Reset után ugyanugy bszakszik.
Kontakt lista a G+ (rossz) integrálása miatt useless. Chris Hadfield, hogy mit keres a kontakt listámban senki nem tudja.
Persze, használhatnék sima telefonon tárolt kontaktokat, de amerre halad az android/google a kontaktokkal, elkerülhetetlen a G+. Aztán ott a Hangouts is amivel ingyen lehet chatelni (persze van 60 más popular program is, de abbol mennyi az amin haverok/szülök is tudnak velem beszélni pc-ről. Skype a laza 800-1.2gb ram zabálásával és le nem kicsinyithető chat ablakával eléggé offos)

Ha már Hangouts:
Ha nem lennék olyan lusta levideoznám, hogy mennyire useless az UI! Nem tudod, hogy akivel chatelsz fentvan-e vagy sem. Azt tudod, hogy elolvasta-e az uzenetedet de, hogy fentvan-e azt nem!
Szintén a már 102* emlegetett kontaktlista a Hangoutsban még rosszabb mint a telefonálásnál. Ha mondjuk van 30 Youtube ember akit követsz G+-on, aztán még másik 100 celeb a netről a Following-odban, majd erre rájön mondjuk 100-200 ember a friend/family kategoriából. Ott van a Hangouts-od 300 kontakt-al és találd meg közte a nagymamádat! Azt már megse emlitem, hogy nagymamit nem "nagymama"-ként találod meg hanem az IRL teljes nevével fogod csak. Nem nevezheted át a saját kontaklistád, mert fckju, thats why.

Notifications
Avagy értesítések. Hiszem, hogy nem mindenki szenved a betegségben, de nekem nagyon nem akarja időben mutatni a dolgokat. Emai,Hangouts olyan 20perc késésel jön csak meg. Van amikor azonnal, van amikor nem. Köze van a Heartbeat-hez ami a szolgáltatód és a routered tipusátol függöen vagy müködik vagy nem. Másik (elvileg) meghatározó faktor az, hogy PC-n be vagy-e az adott szolgáltatásba lépve, vagy sem. Ha a gépen Hangouts-olsz,kb. 80-90% hogy nem küldi ki telora az üziket.

Disclaimer: Helyesírási/techikai hibákért felelösséget nem vállalok. :U

Nexus 5

(#662) Algotis válasza Falka (#661) üzenetére


Algotis
addikt

Köszönjük, nagyon hasznos! :R

Androidos Outlookból küldve

(#663) Falka válasza Algotis (#662) üzenetére


Falka
tag

Szivesen! Több orát tudnék beszélni a telefonról és a KitKat-ről, de kinek lenne ideje elolvasni/meghallgatni. :DDD

Nexus 5

(#664) klevente válasza Falka (#661) üzenetére


klevente
tag

:C :R

(#665) Algotis válasza Falka (#663) üzenetére


Algotis
addikt

Annyi kérdésem lenne még, hogy azért a kamera hozza az átlagos szintet?
Nem kell nekem hogy nagyon szuper legyen, csak lehessen vele fotókat csinálni viszonylag gyorsan, a mostani telóm a halálba kerget hogy kb. 3 másodpercig fókuszál... :U

Valamivel jobb itt a helyzet? Igaz, már meg van rendelve a teló szóval nincs vissza út, de azért kíváncsi lennék :D

Androidos Outlookból küldve

(#666) szabyka95


szabyka95
őstag

Beats Audio PRO feltetele utan sokkal de sokkal jobb lett a hangminoseg, ami eleg erdekes dolog ..
root kell hozza..

(#667) Falka válasza Algotis (#665) üzenetére


Falka
tag

Kikapcsolt képernyőtől -> focusált képig olyan 4-5-6sec. Függ tőled és néha nehezebben focusál. De ezt a már Google is tudja és fixelják kövi update-ben. A képek a teljesen átlagostól az elég jókig terjed.

Ahogy a halk hangszorokat is elvileg javitják.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#668) TOZ válasza Falka (#661) üzenetére


TOZ
addikt

16 óra alatti 5 óra on screen. Szerintem ez igen is jó eredmény.

Én most járok a 12. órában, 2 óra screen on. 54%on az akku. Nekem ez hozza az átlagos okos telefon szintet. Ha egy munkanap megvan (reggel 5 től este 9ig) akkor no problem.

[ Szerkesztve ]

(#669) tomiii007 válasza Zakii (#573) üzenetére


tomiii007
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#670) huan


huan
őstag

Én kamerázni akartam az imént,de a piros kört nyomogatva nem történik semmi. Hogyan lehet elindítani a felvételt?

(#671) icons válasza TOZ (#668) üzenetére


icons
addikt

Király, hogy ennyiszer beírod, mennyire bírja az akksi, de még 2 teljes töltési ciklusod (min. 5óra töltés teljes lemerítés után) sem volt :)

Nekem is úgy tűnik, jól bírja, de ha mondjuk egy hét múlva írnád be az adatokat, akkor azok reálisabbak lennének. Addigra belőné az elektronika/szoftver a szinteket!

Más
Beállítottam az Auto Backupot fényképekhez, hogy felhőben is meglegyenek. De nem mindet szinkronizálja, lehet ezen segíteni?

Pár kép: Moszkva tér, utca (ez nem lett olyan jó...), WC, Szabó Ervin
G+ ból lehet ezeket úgy linkelni, hogy nem a teljes albumot rakom be, de mégis max felbontásban látjátok? (ezért nem fogom gépre letölteni és felrakni valami másik oldalra mindet:D)

[ Szerkesztve ]

(#672) Algotis válasza Falka (#667) üzenetére


Algotis
addikt

A lényeg hogy szoftveresen van geb@sz, az kisebb gond mintha hardwaresen lenne szar a kamera benne. :)

Androidos Outlookból küldve

(#673) Falka válasza icons (#671) üzenetére


Falka
tag

G+ backup nem az igazi, degradálja a képeket. Én Tasker+Foldersync-et ahsználok Drive-al. Amint a lakásajtóba érek, magától csatlakozik a wifihez, ami elinditja a Tasker profilt: PC auto bekapcso, Billzár kiiktat, Photo backup indit. ;)

Igen, a problémák többsége szoftveres, ami részben zavaró, mert pár dolog olyan egyszerüen javíható lenne...

Nexus 5

(#674) Integra válasza Falka (#661) üzenetére


Integra
titán

szinergiáknál a 4.3 is bukik, szar ahogy van, de nem is ez a legelgondolkodtatóbb, mert ilyen van. hanem az, hogy folyamatosan szar és semmit sem csinálnak ezzel a résszel... :((( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#675) zola- válasza Algotis (#672) üzenetére


zola-
őstag

Tegyetek fel ezt a kamera mod-ot. Nagyon sokat javit a kameran.[link]

(#676) Falka válasza Integra (#674) üzenetére


Falka
tag

Igy van...

Nexus 5

(#677) Algotis válasza zola- (#675) üzenetére


Algotis
addikt

Én egyelőre nehezen tudnám feltenni, még kezemben sincs a telefon :D
Egyébként ehhez root kell meg minden? :U

Szerk: Ja jó, most látom csak hogy Requires unlocked bootloader & custom recovery (CWM/TWRP) :DDD

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#678) huan válasza huan (#670) üzenetére


huan
őstag

Szóval ki hogyan rögzít videót?

(#679) zola- válasza huan (#678) üzenetére


zola-
őstag

Ugy, hogy jobb alul ranyomsz a fenykepezo ikonra elinditott kameranal, majd a felogro menuben ranyomsz a jobbrol masodik ikonra, es a piros gombbal elinditod a felvetelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#680) huan válasza zola- (#679) üzenetére


huan
őstag

Csakhogy nem indul el a felvétel.... :N
(újraindítás után rögzít)

[ Szerkesztve ]

(#681) Falka


Falka
tag

Jelenleg nekem ilyen problémám van a Notification-okkal.

Saját Video Link

Csak akkor müködik az egész ha felébresztem a telefont, ami lényegében megöli az egész LED notif. hasznát. Néha meg megy simán... Hozzátenném, ez már a Nexus 5 compatible verzió.

Szerk.: Ha megy is a LED kb 30-40 sec-re rá hogy kiadom a TEST parancsot.(5sec, ami után mennie kéne)
Igen, tudom, hogy maga a LightFlow szar, de nah de nah. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#682) Kunsztler válasza Falka (#676) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szerintem az átlagnál sokkal jobban teljesít a kamera :)
Volt S4 Iphone 5S jobb képeket lövők a Nexussal :)

Nexus 5

(#683) zola- válasza huan (#680) üzenetére


zola-
őstag

Akkor valami gond van....nyomj egy factory resetet.

(#684) einperson válasza kisgergelyb (#655) üzenetére


einperson
csendes tag

nincs olyan a papíron hogy fizetnem kéne a következő kártya cserénél, nagyon ki sincs töltve a papír csak be van húzva hogy cserélték és ennyi, csak alá kellett még írnom.

[ Szerkesztve ]

LG Nexus 5x

(#685) lord.lakli válasza einperson (#684) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem is 2 hónappal később számlázták ki.

(#686) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Nekem vásárlással kapcsolatban lenne egy apró kérdésem. Ha például németből venném a telót, viszont idővel megjelenik nálunk is a telefon. Későbbiekben - ne legyen, valami gond lenne a telefonnal, akkor németbe kellene visszavinnem, vagy már nálunk is megoldanák?

(#687) lord.lakli válasza hakydakillah (#686) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ha play-es, akkor tuti csak az adott országban lehet érvényesíteni, mert google-nak kell visszaküldeni. Ha nem play-es, akkor jelenlegi információk szerint ha megjelenik idehaza, akkor LG Magyarország fogja szervizelni.

(#688) Kari1 válasza lord.lakli (#687) üzenetére


Kari1
aktív tag

Az LG rész szerintem nem igaz, nézz vissza az LG-vel folytatott levelezésemre. (Ha azóta van változás pls írd le honnan szedted ezt az infót)
Egyelőre annyit lehet tudni hogy az LG akkor fog bővebb infót adni a külföldön vásárolt telefonokkal kapcsolatban hogy ha nálunk is megjelenik, hivatalosan, ergo akármi lehet még. Ha szerencséd van akkor ha "rendes a számla" (szerepel rajta az IMEI szám, sorozatszám) / vagy van LG-s garipapír akkor fogják javítani, de ez közel sem 100%. Ezért sem lenne jó csak úgy tudatlan/vaktában ezt terjeszteni...

(#689) lord.lakli válasza Kari1 (#688) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ezért is írtam, hogy jelenlegi információ szerint, ami lássuk be nem jelent 100%-ot, de bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#690) tomiii007


tomiii007
senior tag

Itthon kb mikortól lesz elérhető a telo ?

(#691) leslien


leslien
nagyúr

itt van egy hasznos oldal Spanyol, de Google a spanod

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#692) Algotis


Algotis
addikt

Telóhoz kéne valami füles, mert ugye nem adnak hozzá.
Milyet ajánlotok?

Androidos Outlookból küldve

(#693) ßrainiac válasza Algotis (#692) üzenetére


ßrainiac
addikt

Fejhallgatot vegyel xD

Sztem a fulesek mint borzasztoan szolnak ;]

(ha jol is szol milyen rossz mar ilyen tok melyre bedugni.. maradjon meg ez a noknek)

sry epp kollegat bucsuztatunk, szal kicsit ittunk ;P

(#694) icons válasza Falka (#673) üzenetére


icons
addikt

Áhá! Egy picit nekem is rossz minőségűnek tűntek, de az igazat megvallva a telefonon is ilyennek néztek ki! Kipróbálom, amit tanácsoltál, köszi! :)

(#693) ßrainiac
Azok az igazán jó bulik, amin előkerül az N5ös, és az ember felmegy PH! fórumra... :U

(#692) Algotis
Szerintem a megfelelő topikban profibb segítséget kaphatsz :) Egy jó fülesnek/fejesnek nem túl sok köze van a használt eszköznek (nyilván ne vegyél egy überprofi fejest, mert nem fogja tudni a teló kihajtani :P )

Továbbá a személyes preferancia sokat számít: füles vagy fejes, ha füles akkor agybadugós-e, stb.

(#675) zola-
Jól néz ki a mod! Szerintem majd én is felpakolom :) (bár a kommentek között akadnak kétkedők, majd még végigolvasom előtte inkább :P )

[ Szerkesztve ]

(#695) ßrainiac válasza icons (#694) üzenetére


ßrainiac
addikt

ne engem hibaztass.. csak nehany ember jott el, es a reggelig ivasbol lett egy olyan h mar itthon is vagyok.. FELKETTOKOR!!4 ahah

amugy ez jelent vmit konkretan es en rugtam be ket sor + ket jagertol vagy te nem vagy a helyzet magaslatan:

"Egy jó fülesnek/
fejesnek nem túl sok köze van a használt
eszköznek "

?

;]

(#696) zola- válasza icons (#694) üzenetére


zola-
őstag

Elotte wipe cache, es dalvik cache! Utana mehet a flash! Hdr+ hasznald, mert azon dob sokat.

(#697) Zakii


Zakii
tag

Ha valaki hianyolja a szazalekos akksikijelzest

Csak feheren mutatja a szamot, viszont nem kell hozza root.

Dell Inspiron 15R, Nexus 5

(#698) csipuka


csipuka
senior tag

1 hetig ellenalltam, hogy nem rakok fel recovery-t, csak root-olok.
De a vegen meguntam, hogy nincs %-os battery, ami rendesen mutatja, hogyan all az akksi.
Remelem nem fogok elveszni es ROM-olgatni :)

(#699) icons válasza ßrainiac (#695) üzenetére


icons
addikt

Én rúgtam be helyetted a két sör + két jégertől!

"Egy jó fülesnek/fejesnek nem túl sok köze van a használt eszközHÖZ" akart lenni. Tehát ne ebben a topikban érdeklődjön a hangkeltő eszköz iránt, mert nem attól függ, hogy milyet kell vennie, hogy ő most Nexus5höz, vagy S4hez veszi.

(#696) zola-
Ookidoki! :) Eddig is mindig HDR+t használtam a szebb végeredmény érdekében!

(#700) leslien válasza csipuka (#698) üzenetére


leslien
nagyúr

dehogy nem ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.