Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Abri válasza föccer (#326) üzenetére


Abri
aktív tag

Lehet, de ez hogy számolja?
mert PL én a prohardveren keresztül lépek a hardverapróra.

(#352) mexel válasza Stormbird (#350) üzenetére


mexel
veterán

Itt nem azzal van gond hogy neked vagy nekem sok, egyszerűen igen sok minden el fog tűnni mind eladó mind vevő oldalon. Éppen most akartam összeszedni egy csomó apróságomat hogy felrakjam, hátha jó lesz valakinek olcsón, de pénzért és macerás hirdetési megoldásokkal nem érdekel, egyszer majd a szemétbe kerül, eddig is alig hirdettem. De ennél is fontosabb a mostani apró gyorsasága: ha valami kellett felhívtam az eladót és megkérdeztem ami érdekelt. Most olyan lesz mint a vatera és számos társa: személytelen és lassú, és sablonos. A lényeg az "apró" szón volt, ez már nem lesz. Sima eladási portál lesz, hogy ellenőrizni lehessen az "átfolyó" pénzt.
Az volt a lényeg, ha bármit keresett az ember hw ügyben itt megtalálta, még ha egy apró kis biszb@sz is volt.

[ Szerkesztve ]

(#353) lumosnina válasza mexel (#349) üzenetére


lumosnina
tag

Az áltatad említett H**W-n is fent vagyok. Egy haverral nemrég azt beszéltük, hogy mennyire le lett pukkanva, mindenki a PH-ra jött! Sztem is meg fog változni a felhasználói arány. Majd abból csinálnak a felhasználók mégnagyobb oldalt. Ha ez kell... :(((

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#354) föccer válasza Abri (#351) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a XXI. században már van annyira fejlett a számítástechnika és a IP alapú információ kezelés, hogy látja a rendszer, hogy éppen ki, hol van. ;)

A sírást meg tessék abba hagyni. 2 opció van. 1: vagy megbékélsza gondolattal, és elfogadod, 2: vagy nem lépsz be többet a ph-ra.

Ha tovább megy ez a trollkodás, akkor ezt a topikot is zárják, és akkor a ormális véleményeknek, javaslatoknak megint nem lesz helye...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#355) hcl válasza mexel (#352) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én pl. pont azt utálom, ha valaki csak rám írt előzetes kapcsolatfelvétel nélkül MSN-en, vagy felhív. (Bár persze teheti, azért van ott telefonszám, és MSN cím is, meg hát eladni akarok, szóval érdemesebb elviselni.)
Na persze miután manapság az emberek jó része egy e-mailt nem tud értelmesen megfogalmazni, nem is csodálom, hogy inkább telefonálnak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#356) #16729600 válasza föccer (#354) üzenetére


#16729600
törölt tag

Milyen remek, hogy elnavigálod itt az embereket és megmondod ki mit csinálhat-írhat stb stb.Jó lenne ha kicsit vissza vennél az arcodból, mert pont senki nem kiváncsi az okoskodásodra.

szerintem jó lenne ha

(#357) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó ötletnek tartom ezt a fizetős rendszert, talán kicsit megszűri a hirdetőket.

De én is remélem, hogy valahogy megoldják az eddigi értékelések átvitelét, mert ha mindenki ugyanúgy nulláról indul azt nagyon sokan ki fogják használni és iszonyat módon be fogják szívni páran.
Akármennyire magán kezdeméynezés az a pirospont rendszer akármennyire is körülményes volt, működött. Kár lenne kidobni az ablakon és nulláról indulni.
Mondjuk én nem az üzletelés miatt jártam ide elsősorban meg nem is minden üzletemről született értékelés, mondjuk teszem azt csak kb. 30-40%-áról de így az évek folyamán összejött 18 pirospontom.
Maximálisan korrekt voltam, néha egyenesen a saját pénzem ellensége pl. azzal, hogy egy használt videókártyát eladtam, kipróbálás után, működött rendben, egy hét múlva hívott a srác, hogy elromlott én meg kicseréltem neki...

Az új rendszerben meg egy szinten fogok indulni egy olyan esetleges csalóval aki csak a másik lehúzása miatt regisztrál. Főleg ha nem is lehet látni majd a hirdetésnél, hogy ki árulja...

(#358) zazahoho válasza BaLee (#357) üzenetére


zazahoho
őstag

Maximálisan egyetértek veled,ezt többször többen is leírtuk.Remélhetőleg meghallgatásra talál valamilyen formában,és itt nem arra gondolok hogy linkelheted a régi pontjaidat :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#359) #51736960


#51736960
törölt tag

nekem személy szerint nem tetszik a fizetős rendszer, egyszerűen lehúzásnak érzem.
én csak a régi levetett cuccaimat szoktam itt hirdetni, de akkor inkább hagyom a padláson porosodni a dolgaimat, de nem fogok emelt díjas sms-t küldözgetni, hogy valaki megvegye a p2-es gépemet...

ja, és sokszor csak azért léptem be, hogy megnézzem, van-e vevő vagy érdeklődő, namost ha majd nem hirdetek, akkor be sem lépek olyan gyakran, ami kevesebb klikkelés ugyebár :)

na mindegy, engem igazából az elgondolás zavar, hogy fizessek egy apróhirdetésért. (na jó, egyszer fizettem az ingatlan.com-on, hogy legyen fenn kép a lakáshirdetésemhez, de az 2.000 forint volt és eladtam a lakást 2 hónap alatt, hamarabb, mint itt a hardveraprón a régi gépem...)

(#360) BaLee válasza #51736960 (#359) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Erre írták is, hogy meg lesz határozva, hogy egy évben egy felhasználónak lesz x db ingyenes hirdetése. Szóval arra pont megfelelő lesz, hogy eladd az itt-ott megtalált kacatokat.

Meg azt is ígérték, hogy kedvezmény fog járni a régi felhasználóknak, fórum rang alapján. Ami megint nagyon jól hangzik, ugyanis aki eddig is csak üzletelni járt ide az még mindig újonc rangon van.

Persze ezek még csak ígéretek, meglátjuk be fogják-e tartani.

Az ingyenességnek nagyon sok hátránya is van. Tegnap kerestem komplett gépet, több mint felében "szemét" hirdetések vannak. Normális leírás nélkül, ár nélkül meg ilyenek.

Ha lesz évente mondjuk 10db lehetőség, akkor azt nem fogja ilyenre elcseszni az ember.

(#361) Hebry


Hebry
senior tag

Az biztos, hogy eléggé meg fogja szűrni az aprót.
Érdeklődve várom a konkrétumokat, mert amíg azok nincsenek nincs miről vitatkozni.

(#362) mexel


mexel
veterán

Sokan úgy látom nem teljesen értik azt ha valaki ellenzi ezt a rendszert, ők valószínűleg nem használták a fórumot és/vagy az aprót. Itt nem a fizetés a legnagyobb gond, hanem az, hogy eltűnik ami jó volt. Gondolkodjunk kicsit. A hardverapró és a fórum nem teljesen különválasztható dolog. Ha viszont nem lehet kapcsolatfelvétel az adásvételek miatt akkor a fórumon is meg kell szűnjön a privát üzenet, az adatlap, stb. vannak akiket csak a "szakmai" rész érdekelt és nem olvasták a hirdetéseket, most ők is korlátozva lesznek. Egy teljesen zárt dolog lesz a fórumból, megszűnik a gyors és magánjellegű visszajelzés, a fórum jelző már nem fog ráilleni arra ami naggyá tette a PH-t, és ez szerintem több mint 50%-ban a fórum volt a sok látogatójával. (ugye ha a ph szakmai főoldala tette volna főként ilyenné az oldalt akkor az eltartaná magát úgy, hogy a fórum csak egy folyománya legyen, gondolom én, persze lehet hogy rosszul. Ha tévedek akkor elnézést az oldal alkotóitól, akik valóban színvonalasan teszik a munkájukat- de a fórumon is megtalálhatók)
Másrészt mivel sokan más fórumon is ezekenn a neveken vannak regisztrálva, ott még megvannak az elérhetőségek, így majd ugrálni kell ide-oda ha hirtelen egy telefonszám kell valakinek, amíg csak meg nem szűnik az ugrálás és esetleg csak oda lesz.
Igaza volt feljebb egy habzószájú fórumlakónak, akinek nem tetszik majd nem jön ide. Csak nem értem ez miért jó. (illetve értem: pénz beszél kutyasz@r táncol :) )
Mindegy, tényleg kár itt szájtépni, ez már gondolom eldöntött tény hogy dózerolnak valamit abból ami még jó volt a magyar oldalakon.Egyedi volt, jó volt, nemsokára múlt idő, egy lesz a sok közül.

(#363) PowerBuldog válasza mexel (#362) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mielőtt hülyeségeket kezdenétek megint írkálni elárulok valamit: - pont hogy kötelező lesz a hardveraprón keresztüli kapcsolatfelvétel! Ez a lényege az egésznek, hogy nyoma legyen annak, hogy x személy felkereste y-t. Az egyetlen korlátozás az lesz, hogy nem láthatod az elérhetőségeket (email, telefonszám stb).

A többi részét nem értem a hozzászólásodnak. Mi köze a hardverapró megújulásának a fórumhoz? A lapcsalád többi oldalán (beleértve a fórumot) nem lesz változás.

Nem ártana néha visszaolvasni. :U

Loveless: Ha mondjuk egy hirdetés feladása csak 20Ft-ba kerülne, akkor is tragédiának fognád fel? (Amúgy lesz x számú ingyenes hirdetés is, úgyhogy el tudod majd adni a véletlen megtalált P2-t)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#364) Rive válasza mexel (#362) üzenetére


Rive
veterán

...a fórumon is meg kell szűnjön a privát üzenet...

Akkor most - ismét - szögezzünk le két dolgot.

- Azok, akik ebben döntenek, nem hülyék és nem is illik őket hülyének nézni.
- Se ezt, se a másik (azóta bezárt) topikot végigolvasni nem kárositja az agysejteket.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#365) stevve


stevve
nagyúr

Hail to the PH!

Én üdvözlöm a változásokat, kellenek. A PayPal is jó ötlet, bár itthonról itthonra max. kártyásan érné meg használni, nem a balance-ból, de azért az is egy jó ötlet.

(#366) mexel válasza PowerBuldog (#363) üzenetére


mexel
veterán

Ha nem lesz változás a többi részen akkor érdekes lesz. Akkor maga a hirdetésfeladás kell hogy pénzbe kerüljön, nem az eladás.
Mindenesetre ha a fórum marad így akkor mindjárt rózsásabb számomra a helyzet, bár az aprót sajnálom (mégegyszer írom nem a fizetés miatt, hanem mert így semmiképpen nem lehet már a régi) Fura elegy lesz egy fórum/hardverapró, az egyik oldalon megosztott adatokkal a másikon tiltva. :) ha előre kell fizetni a hirdetésért akkor viszont maradhatna a kapcsolatfelvétel is hiszen a pénz már a zsebben csörren ha lesz adásvétel ha nem. Ha pedig jutalék lesz, akkor a fórumon is tiltani kell az elérhetőséget. Ez gondolom eléggé nyilvánvaló, legalábbis nekem annak tűnik. Az pedig hogy a csalókat ki lehessen szűrni, az pedig nem fizetőssé tétel kérdése, ez már olyan lenne mint a politikusok rossz dumái: azért kell fizetnetek hogy nektek jobb legyen :)

(#367) PowerBuldog válasza mexel (#366) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen, a hirdetés feladása fizetős lesz, lesz fizetős upolás stb. Olvasd el ezt: [link]
Jutalék rendszerről pedig egy szó sem esett, csak a Vatera fóbiások hozták fel.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#368) _seth_ válasza föccer (#283) üzenetére


_seth_
veterán

(minden képen = mindenképpen)

Ui.: Szerintem meg lehúzás ez van, saját vélemény.

Nem elég, hogy mi látogatók hozzuk a hirdetőket még fizessünk is az oldal használatáért kicsit olyan elgondolás mint az állami tulajdonú cégek lásd autópálya: felépítik a pénzükből de fizetni kell a használatáért.

Mivel sok a hozzászólás nem olvastam végig de ha már fizetni kell legalább lesz valami javulás is a szolgáltatásban? Csak mert most smucig módon még egy megfelelő képet sem lehet linkelni az adott termékhez csak ikon méretben, vagy mivel drága lenne az ezzel járó adatforgalom/adat tárolás ez soha sem kerül megvalósításra?

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#369) mexel válasza PowerBuldog (#367) üzenetére


mexel
veterán

Értem. Ha viszont a feladás fizetős csak akkor miért nem maradhat meg az elérhetőség? ( nem vagyok gyengeelméjű, értem hogy az lenne a cél hogy ellenőrzött legyen a dolog, de ez csak lassítja az ügymenetet és aki azt akarja hogy átverjék azt át is fogják, viszont nehezebbé teszi az adásvételt, az érdeklődést az áruról stb. Éppen ezért rosszak a zárt oldalak mert úgy sokkal inkább zsákbamacska egy termék mint úhgy, ha felhívom az eladót, rákérdezek a termékre és annak hibáira, vagy ha akarom megnézem vásárlás előtt)
Vaterán és ebay-on is vannak átverések pedig ellenőrzik. Inkább valami olyasmi kellen ha nem személyes átvételt preferál az eladó/vevő akkor legeyen valami kontroll. Az átverések általában az előre utalásnál/vagy postázásnál történnek. ( én pl soha nem vásárolok így csak személyes átvétellel) Ha valaki pedig csalni akar az tud majd, csak legfeljebb úgy mint a vaterán, nagyban akarnak majd nyúlni (ahol már buktattunk le ilyen embereket). Sokszor a vevő kapzsiságára alapoznak és ez be is szokott jönni. (az olcsó ár háttérbe rúgja az óvatosságot :) )

[ Szerkesztve ]

(#370) _seth_ válasza mexel (#369) üzenetére


_seth_
veterán

+ Az egy dolog, hogy nem lesznek ott az adatlapon az adatok. De meg fog szűnni a privát üzenet is? Mert ugye mi van ha abban megkérdezem? Vagy valaki olvasni fogja az összes privát üzenetet? Ilyesmihez akkor mindenféle szabályzatot is módosítani kell az oldalon mert nem teljesen korrekt még úgy sem ha ezt csak egy program teszi.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#371) netseft


netseft
aktív tag

Ajánlom mindenkinek elolvasni ezeket a hsz-okat: [link].
Nem kell az egész topicot, mert a nagy része csak flame és trollkodás.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#372) stevve válasza _seth_ (#370) üzenetére


stevve
nagyúr

Azt én sem értem teljesen, hogy is fog menni a kapcsolatfelvétel, főleg ha már ismerem az elkövetőt másik felet, mert így akkor is írhatok neki PM-et, ha nem a hardveraprón vagyok, viszont a célt értem. Én is rengetegszer futok bele olyanokba, akik már megszívták az eladással, vásárlással és mindenféle biztosítékokat akarnak, így ez az oldal érthető. Már csupán a megvalósításon kell kicsit rugózni.

Mi lenne, ha csak simán akkor lehet egy terméket eladottnak nyilvánítani, ha a megveszem gombot valaki megnyomta? Ez utóbbit egyszer lehet csak megnyomni, a többi kérdezősködés meg mehetne privátban vagy hsz-ekként. Így a vásárlás logolható marad. Ha pedig az eladó van olyan hülye, hogy mégis a rendszert megkerülve adná el a cuccát, akkor az úgy járt...

(#373) BaLee válasza mexel (#369) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én viszont veled ellentétben szinte csak előreutalással vásároltam és adtam el dolgokat. Nem akartam a postát feleslegesen gazdagítani az utánvét költségével meg várni 1 hetet mire megkapom a pénzt. Igaz mindig megnéztem kivel üzletelek, de már több mint 50+ üzletet lebonyolítottam így és sosem kellett csalódnom.

Azokon meg csak mosolyogni szoktam akik megkérdezik a hirdetésemnél, mikor látja hogy az ország nyugati végén lakom, hogy van-e lehetőség személyes átvételre (ő meg mondjuk Szegeden, Debrecenben vagy Budapesten lakik). Ilyenkor azt szoktam válaszolni, hogy persze, ha eljössz érte akkor van. :DDD

(#374) mexel válasza BaLee (#373) üzenetére


mexel
veterán

Bocs, úgy értettem, hogy idegennek, gyanúsan olcsó hirdetésre stb. Vannak akinek utalok előre, van akit ismerek itt "hírből" stb. Olyankor nem utalok ha semmiből kerül elő az eladó, és érdekes a hozzáállás is. Természetesen kell a távvásárlás, de odakell nagyon figyelni.
(postázni már nem szoktam mert volt hogy nem vették át az árut, viszzajött és én fizettem. Az nem előre utalás volt.)

[ Szerkesztve ]

(#375) guga


guga
Közösségépítő

Tartok tőle, hogy a ph a hwsw mintájára elnéptelenedik.
Meg lehet nézni odaát a napi hozzászólások számát. Ha már 10 hozzászólással top fórumozó lehetek, úgy hogy nem tettek fizetőssé semmit, csak a design változott, akkor kiszámítható.

Az ottani közönség részben ugyanaz, mint itt, az igények sem mások.

Én egy huszáros vágással az egész fórum látogatását tenném fizetőssé, alacsony, mindenki számára elérhető összeg, s hagynám az egész fórumot változatlan formában, ahogy eddig is működött.

Ha nem fizetsz pl. havi 100 forintot, de nem akarok ötleteket adni az összeget illetően, akkor nem tudsz belépni a nickeddel.

Technikailag ugyanolyan nehéz megoldani, mint a fizetős bolhát, de nyilván több ember apró pénze többet nyom a latban, mint egy szépen, lassan elnéptelenedő bolha.

Másrészt az eladások sem olyan számottevőek, mint pl 3-5 éve.

Ha minden feladott hirdetésért fizetni kell, előbb vagy utóbb elmegy a kedve a sikertelen eladások után. Ha minden sikeres üzlet után kell fizetni, akkor a ph nem sok pénzre számíthat.

Főleg, hogy sokkal kevesebb üzlet fog létrejönni élesben, mint jelen pillanatban.

Ezért érdemesebb minden egyes fórumozóval számolni. Ha valaki szereti a fórumot, fizesse meg.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#376) marositech


marositech
senior tag

Ezzel húzással a PH! olyat követ el, hogy 3-at lép hátra és 3-at lép előre.
Magyarán változás van, de nem biztos, hogy a színvonalt növelné.
Fizetési rendszerből, csak a bankkártyás utalás az életképes a többi eléggé sarcos. (Paypal talán még jó lehet, de az emeltdíjas sms phöj!)
Tényleg sajnálom, hogy nem lehet ingyenesen korlátlan idejű a hirdetés.
UP-olást is szintén kár, hogy pénzbe kerül.
Itt arról van szó, hogy fizetni kell gyakran (több UP több pénz és így stb.)
A többi újításokat üdvözlöm, ezek jelentik az előrelépést.
Kár, hogy nincs konkrét infó az árakról. Igaz ez egy koncepció.
De ha mégis változatlan lenne, akkor valahogy így tartanám elfogadhatónak:
100-200 Ft a hírdetés feladás összege. Szavatossága lehetne 2hét vagy 1 hónap és így újra fizetnie kell. Az UP-olást nem alkalmanként kellene fizetni, hanem időtartamra 1 hét vagy stb. De viszont napi 1 UP ingyenes lenne. De azért ezt drágábban adnám el, 500 Ft vagy felett.
Végül, nagyon bízom Parci kollegában, hogy a változás ne negatív hatású legyen, de elkerülhetetlen, hisz a pénz miatt van. De örülök, hogy tudunk kommunikálni Parcival és remélhetőleg számításba veszi a mi véleményünket.
HAJRÁ PH!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#377) guga


guga
Közösségépítő

Hja, és az egész gárdára kiterjedő fizetést addig kell meglépni, amíg itt vannak a fórumozók.
Ugyanezt a lépést a hwsw már nem tudná megtenni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#378) #51736960 válasza guga (#375) üzenetére


#51736960
törölt tag

"Én egy huszáros vágással az egész fórum látogatását tenném fizetőssé, alacsony, mindenki számára elérhető összeg, s hagynám az egész fórumot változatlan formában, ahogy eddig is működött."

ebből lenne csak az igazi elnéptelenedés, szerintem legalábbis :)

(#379) BaLee válasza mexel (#374) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen, utánvéttel én is nagyon megválogatom, hogy kinek küldök csak csomagot. Volt 1-2 rizikós ügy, autófényszóró expresz-es hirdetésre jelentkezőnek, telefonon lebeszélve utánvéttel. Ráadásul mire odaért összetörték... :DDD

Ja még annyit a hardverapró témáról, hogy az még bőven emészthető, ha egy cucc feltöltése 10-50ft lesz (árától függően) de nem lesz jutalék, mint a vaterán.
Mert amikor eladsz egy cuccot 20 ezerért és 1200at meg befizetsz érte (és ebben még nincsenek benne az esetleges kiemelések ami szintén lehet több 100ft).

(#380) guga válasza #51736960 (#378) üzenetére


guga
Közösségépítő

Kockázat nélkül nincs üzlet :D
Egyébként igen, benne van a pakliban. A ph-nak az a szerencséje ebből a szempontból, hogy nincs hova elvándorolni jelenleg.
Én ezzel a helyzettel maximálisan visszaélnék.
A fizetős bolha halott ötlet, mert az elején hozna csak pénzt, s azt is keveset, utána lecsengene. Ugyanis az apronet még mindig ingyenes, két kattintásos.
Ha egy felületet egyre több macera vesz körbe, akkor az eladás sikerére és a forgalom csökkenésére lehet számítani.

Az ok, hogy itt belterjes az apronethez képest a közönség, de ha szabályokkal kötünk valamit gúzsba, ráadásul fizetni is kell érte, akkor a hatása egyértelmű.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#381) Prison85


Prison85
senior tag

Elolvastam néhány HSZ-t és nem tudom jól értek-e néhány dolgot:

-az új rendszerbe nem viszik át az eddigi piros pontokat? Ezt mindenképp orvosolni kellene :((( Ráadásul mivel a névtelenség jegyében zajlik így a hirdetésbe gondolom nem is linkelhetem a korábbi pozitív visszajelzéseket magamról. Fantasztikus! Ráadásul eddig legalább lecsekkolhattam, hogy kivel üzletelek. A rang nem érdekelt soha, de 40-50 napja regisztrált emberekkel soha nem üzleteltem. Ezentúl ezt sem fogom tudni megnézni? Az, hogy fizetőssé válik a hirdetésfeladás szerintem rendben van. Eddig mindent sikerült eladnom, amit itt hirdettem így egy kis pluszköltséget elbírok (legfeljebb hozzákalkulálom a termék árához és már nem is én fizetem ;] :DDD ). Természetesen az sem mindegy, hogy mennyit kell fizetni. Pl egy fix összeg (mondjuk hirdetésenként 100Ft) vagy a hirdetett termék "x" %-a. Ha utóbbi, akkor bizony lesznek itt nézeteltérések. A high-end videókártyák , gamer-gépek szép lassan el fognak tűnni, ha a hirdetett ár akár 1%-át is kell befizetni. :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#382) #51736960 válasza guga (#380) üzenetére


#51736960
törölt tag

egyetértek azzal, amit az apróval kapcsolatban írtál, viszont én egyszerűen nem tudom magam elképzelni, hogy fizessek a ph-ért.
talán, ha leválasztanák a logout-ot meg a többi sallangot, és csak a ph lenne, egy szigorúan szakmai, trollmentes fórummal, akkor talán...
na de ez a kindergarten, ami most itt van, ha ez fizetős lenne, akkor inkább kikapcsolom a gépem és lemegyek kocsit mosni, vagy megcsinálom az évek óta húzódó házkörüli javításokat, vagy akármi :)

(#383) jerry311 válasza Prison85 (#381) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pirospontok nem mennek át, a jelenlegi állás szerint. Szvsz hasznos lenne akárcsak szám szerint az adatlapon jelezni, hogy a jelenlegi rendszerben mennyi pirospontja volt az eladónak/vevőnek.

Nincs névtelenség! Tudható, hogy ki az eladó (fórumon használt nick), de a részletes adatok (email, telefon, msn, stb.) csak vételi szándék jelzése után jelenik meg. A vételi szándék nem jelenti, hogy kötelezően meg kell venni a terméket.

Az árazás még kidolgozás alatt. Egy dolog látszik biztosnak, hogy fizetős lesz és plusz pénzért hasonló kiemelések lesznek mint vaterán/teszveszen.

[ Szerkesztve ]

(#384) zoli7610


zoli7610
tag

Kiforrja magát a dolog.
Valószinünek tartom hogy a felhasználók száma radikálisan csökkenni fog, és más ingyenes oldalak forgalma megugrik. Azok közül lessz egy aki átveszi a Prohardver eddigi szerepét.
Természetesen sajnálom a dolgot.Évek óta molyolok itt, dehát mint mondani szokták: "nem örök a békának a tó". Megvárom hogy az ingyenes hirdetések piacán ki fogja betölteni a keletkező űrt,(biztos lessz ijen)és oda fogok menni :K

Telefon: 30 8822700

(#385) zsolti1902


zsolti1902
tag

Szerintem ha elfogadható áron lehet majd hirdetést feladni, akkor egy emelt díjas sms-t megérhet a dolog.
Viszont ez a vaterás megoldás, hogy csak a megvásárlás után tudod felvenni a kapcsolatot nem tudom, hogy lehet megoldani régi felhasználóknál, mivel szerintem aki a hardveraprón, PH-n regisztrálva van az valószínűleg más fórumokon is regisztrált és ott ki lehet deríteni pl az email címet. Vagy csak egyszerűen google-t kell használni.

[ Szerkesztve ]

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#386) jerry311 válasza zsolti1902 (#385) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az emelt díjas SMS a legnagyobb lehúzás. A felét rögtön elviszi a szolgáltat. Akkor már inkább banki átutalás vagy PayPal.

(#387) Prison85 válasza jerry311 (#383) üzenetére


Prison85
senior tag

Az elérhetőség csak a csak vételi szándék jelzése után jelenik meg. Ha prohardveres fórumokban beszélgetünk és nem szeretnénk szétoffolni egy topicot sem és ezért inkább msn-en vagy emilben folytatnánk a társalgást, akkor ott sem fogom tudni megtekinteni az illető adatlapját? Hogy kerüli el azt a rendszer, hogy privát üzenetben megadják az adatokat? :F Megszűnik a privát üzenetküldés vagy ellenőrizni fogják a beszélgetéseket? Nem vennék rá mérget, hogy utóbbi szabályos lenne. Mindig kerültem, hogy mások előtt kérjek információt a hirdetett termékről vagy épp mások előtt egyezzek meg a közös árban. Épp ezért jó a privát üzenet.

Szerk:
nem tartom elképzelhetetlennek, hogy más oldal megpróbál a PH babérjaira törni. Ott van pl az i betűs bolt, ahol egyre többen vásárolnak, már egy ideje fórumuk is van. Megvan már a bejáratott név, a jól ismert oldal, több száz ember, aki hozzájuk jár vásárolni. Ha látják, hogy a Hardverapro megosztja az embereket, akkor ugyan miért ne csinálnának ők is egy használt hardveres "mellékvágányt"? Aki újat akar venni, az úgyis újat vesz, de akinek jó a használt is, azt is megszerezheti rajtuk keresztül. Egy ideig nyomják ők is ingyenesen aztán egy két év múlva természetesen ők is bekeményítenek

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#388) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Szerintem teljes érthető, hogy szükséges változtatásokat végezni a PH-n. Nem csak a saját, de a mi érdekünkben is. Abban viszont még ők sem biztosak, hogy mi lenne a helyes lépés, ez nem titok. :) Azért kár, hogy nem egy konkrét tervvel álltak elő, mert így csak megy a találgatás és a pánikolás. Viszont közben hasznos infókhoz is hozzájuthatnak az átszervezéshez, ami az ő munkájukat is megkönnyíti majd.
Kíváncsi leszek az eredményre.

(#389) BaLee válasza zsolti1902 (#385) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagy különbség, hogy a vaterán azért nem lehet felvenni a kapcsolatot az eladóval mert ha megegyeztek a piactéren kívül akkor a vatera bukja a jutalékot. Itt meg ha fel lesz töltve egy hirdetés az után az eladó fizet x összeget és nem kell kereszteshadjáratot folytatni az ellen, hogy nehogy megegyezzenek, vagy megtudják egymás adatait.

(#390) zsolti1902 válasza jerry311 (#386) üzenetére


zsolti1902
tag

Akkor megoldható még a banki utalás, PayPal-t kevesebben használják.
Mint korábban olvastam szerintem is sokan átmennek egyéb ingyenesen oldalra (aprónet) vagy átveszi a hardverapró helyét egy új oldal.
Remélem jól fogják eltalálni az árazást.

BaLee: na mondjuk ez igaz, remélem így is lesz.

[ Szerkesztve ]

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#391) Rive


Rive
veterán

Ja, a Vatera forgalma is veszettül megérezte a listázási dij bevezetését, a Boltamarson szerverei le is álltak a folyamatos túlterheléstől.

Kis realitásérzéket, pliz. Kib@szottk*vanagy elk**rás kell ahhoz, hogy az Apronet valós alternativája legyen a bolhának.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#392) guga


guga
Közösségépítő

Más kérdés, hogy ha egyszer már üzleteltél valakivel, s megkaptad az adatait, akkor legközelebb, ha szükséged van tőle valamire, már kikerülöd a szabályokat.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#393) guga válasza Rive (#391) üzenetére


guga
Közösségépítő

A hwsw példájából okulva el lehet kúrni ingyenesen is :D
Az a fórum sajnos árnyéka a régi önmagának.

Ha azt vesszük, hogy itt is változások jönnek + még fizetni is kell, akkor nagyon is reális, hogy akik megszokták a fórum ingyenes mivoltát, elpályáznak. Kérdés, hogy hányan lesznek, megéri e változtatni.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#394) stevve válasza guga (#392) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezért írtam a vásárlás gombot... ha az nincs megnyomva, a hirdetés nem törlődik a lejárat előtt azzal a végszóval, hogy eladva és onnantól az eladó a hülye, ha engedi úgy lefutni az üzletet. Ha bukik, akkor magának köszönheti.

(#395) Rive válasza guga (#392) üzenetére


Rive
veterán

Az adatokkal kapcsolatos trükközés szerintem is hülyeség (a fórumok miatt nem is igazán kivitelezhető, ezt mindenki érzi).

De telefonos megbeszélés után megerősitő privátot kérni elég elterjedt szokás mostság a bolhán, pont azért, hogy legyen nyoma az adásvételnek, foglalásnak. Ha erre lesz dedikált eszköz, az csak jó lehet. Ha ezt összekötik egy értékelési rendszerrel, akkor meg már - SZVSZ - megáll a saját lábán is, trükközés nélkül (lásd az elszánt piros-vadászat a dedikált topikokban mind eladó, mind vevői részről).

"A hwsw példájából okulva el lehet kúrni ingyenesen is :D "
Na ja. De itt a fórum nem 12/4/7 -ben üzemel, ráadásul - ami a fórumot illeti - minden marad a régiben :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#396) Tonyius777


Tonyius777
tag

Mért zárták le a forúm topicot?
[link]
akkor ide írom hirtelen felindulásomat :)

1) Az IP logolás semmit nem ér bárhol van már free WIFI aki akar az úgyis átver. A MAC- azonosító sem nyújt sokat.
2) Most én úgy veszem ki csak 1 ingyen hirdetés jár
a) és mi van akkor, ha egy linket árulok, ahol minden további terméket ott fogok felsorolni?
b) Mi van akkor, ha 1 hirdetésbe több dolgot hirdetek meg?
3) Valami értelmeset is adnék: Mi lenne ha 1 sms-el vásárolhatnék hirdetési jogot darabra és ugyanezt UP-ra, mert annak nincs értelme, hogy állandóan SMS-eket írogassunk, így maradna egy kicsit a régi PH érzett.
4) Az „újonc” ranggal most már én sem értek egyet semmilyen körülmények között. Már rég benn vagyok és nem egy hirdetésem volt. Sokan kiérdemelhetnének itt magasabb rangot is.
(ha a piros pont nem vihető át akkor a ranggal mért járna több ingyen hirdetés amúgy nincs itt diszkrimináció?)

Szerintem vagyunk néha úgy hogy bizonyos dolgokat nem akarunk rögtön eladni és ha fizetni kell akkor nem biztos hogy gyorsabban váltunk majd új hardverre, ami kiesést jelent a kereskedőknek is. Nem is beszélve az olyan termékekről, ami elavult és mégis érdekes lehet másnak :DDD
Ezek után biztos, hogy kevesebb és megfontoltabb hirdetések lesznek.
De szerintem az újítás mögött több van pl fekete kereskedelem visszaszorítás ill. a hatóság is mindent tudni akar ki mit mikor miért. Mért nem egyből a facebookon / iwiwen kereskedünk :)

Üdv:Tony

(#397) hcl válasza _seth_ (#368) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az autópályás fizetés baromságával én is egyetértek (mármint, hogy az nettó lehúzás, mert közpénzből épült).

A PH viszont egy üzleti vállalkozás, a saját területén azt tesz, amit akar. Ha fizettet, hát fizettet, írta korábban Parci, hogy lehet, hogy ez rossz döntés, és akkor megszívják, de nem láthatja előre.
Ha nem tetszik, nem jön be, majd nem járunk ide :(

@Tonyius777: 2a esetben kivágják a hirdetésed...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#398) BaLee válasza Tonyius777 (#396) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok hogy oldják meg majd ezt.
De az is egy jártható út amit írtál, hogy nem kellene maximálni a hirdetések számát, hanem egyszerre fizetés nélkül egy hirdetést adhatna fel az ember díjmentesen (van több oldal ahol ez működik). Bár ezt meg megpróbálnák úgy kijátszani, hogy egy hirdetésen belül árulnának több dolgot de úgy nagyon nehéz megtalálni ha valaki pont olyat keres.

Én is voltam így, hogy volt egy hirdetésem amiben fel volt sorolva csomó cucc, 2 évig nem jelentkezett senki, amint kitettem őket külön hirdetésbe szépen elment minden.
Szóval ennek szerintem ez lesz a buktatója. Meghirdethetsz egy hirdetésben 25 dolgot ha a keresők nem találják meg olyan mintha nem is hirdetnél.

A rangokra vonatkozó kedvezmények meg pont hogy egy gesztus a régi PH!-s fórumozók felé, mert abból, hogy neked most konkrétan van 21 szakmai, 9 közösségi és 467 piaci hozzászólásod és volt 145 apróhirdetésed ebből pont az jön le, hogy te pont, hogy hirdetni jártál ide ingyen, de a PH!-s közösség amúgy nem sok hasznodat vette.
Mindemellett pl. egy senior tag aki sokat segít a fórumon a többieknek biztos fog örülni, hogy cserébe lesz egy kis előnye ha valakit el akar adni. Ezzel semmi gondom nincs.
De ez nekem kicsit "marketingszagú" ígéretnek tűnik, meglátjuk mi valósul meg belőle ténylegesen.

Viszont ha a pirospontokat átvinni nem is tudják (akarják) legalább legyen egy olyan hely ahova mindenki belinkelhetné, hogy épp eddig mennyit gyűjtött és nem kellene totál 0-ról indulnia mindenkinek. És akkor ott lenne a megkülönböztetés újoncok és újoncok között is. Bár én akkor sem szívesen üzleteltem újonccal ha éppen volt neki 15 piros pontja...

(#399) jerry311 válasza Prison85 (#387) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az én értelmezésemben, ez csak ahhoz kell, hogy értékelni tudja egymást a két fél.
Ha az adott aprón belül nincs privát üzenetes megkeresés, akkor azzal kapcsolatban nem jelenít meg értékelési lehetőséget a rendszer.

A HA eddig csak listázási díjat emlegetett. Tehát teljesen mindegy, hogy hol beszéli meg a két fél az üzlet részleteit, mert (eddig még) nem kell %-ot fizetni az eladott termék árából (ellentétben vaterával/teszvesszel). Ha a két fél nem az aprón belül keresi meg egymást, akkor nem lehet értékelni az üzletet.

(#400) Tonyius777 válasza BaLee (#398) üzenetére


Tonyius777
tag

Lehet hogy csak én látok kis hibát ebben az egészben (de min tudjuk minden relatív ):
„Mindemellett pl. egy senior tag aki sokat segít a fórumon a többieknek…”
„Bár én akkor sem szívesen üzleteltem újonccal ha éppen volt neki 15 piros pontja...”
Vagyis maradok örökké újonc még ha öreg róka leszek és teljesen megbízható és korrekt ember vagyok.
Mondjuk, különösebben sosem érdekeltek ezek a rangok azért nem is fogok feleslegesen irkálni, hogy +1-el több hirdetést kapjak.
Ilyen viszonylatban egyetértek a„A rangokra vonatkozó kedvezmények meg pont hogy egy gesztus a régi PH!” csak ne feledjük hogy ha az illető abbahagyná a hasznos irkálást akkor is mindig megkapja a kedvezményt mert olyan rangja van nem de? Vagy csak 1x-i ez dolog?

“…amúgy nem sok hasznodat vette.” Ha én újonc hirdetek akkor vonzom a vásárlókat erre az oldalra akik vásárolnak és a fórumot is használják.

Még annyit a „3)” pontomhoz hogy ez nagyon megéri nekik hiszen vissza pénz nem jár és gyakorlatilag meghitelezem a PH fejlesztést is. Persze én most vennék, 10 egységet kitudja nem e lesz drágább :) Időlimitet viszont nem szeretnék hogy egy éven belül elkel költenem a 10 egységemet.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.