Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) LeslieG Jr. válasza hcl (#500) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hancur? Nana. Vigyázzunk kérem. :DD Akkor vált volna igazán igazzá az a tény hogy "gyűjtik az embereket maguk alá". ;] Az MLM erről szól. Még a végén behálóznak. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#502) dave93


dave93
őstag

Hát nehéz döntés, ha szerencsétek van bejön, de ha nem akkor tényleg mehet az egész a kukába. Nem szólna több érv a jutalékos módszer mellett? Ez max minimális áremelkedést eredményezne a termékeknél, mert nyilván minden eladó a vevővel fizettetné a jutalékot, de mint azt mások is írták talán tényleg többet adnának fel így hirdetést, hogy csak akkor kell fizetniük ha tényleg elvitték a cuccot.
A másik ez a csak privátban dolog. Van egy olyan érzésem, hogy aki gyorsba akar megvenni valamit az első privátjában csak ennyi lesz: Szia, írd meg légyszi a telefonszámod :)
Hát nem tudom, necces, tényleg sokan visszatérhetnek a vaterára, expresszre, aprónetre. Ez a Hardverapró szvsz nem annyira felkapott mint az említett oldalak, inkább csak a PH!sok körében terjedt el, de ha megkérdezel egy laikust tudja-e mi az a Vatera, meg mi az a Hardverapró nem kérdés hogy a többség a Vaterát ismeri. Ez nyilván így van, csak ugye azért szerették sokan a Hardveraprót mert frí volt :) Persze ingyen meg senki nem akar dolgozni, érhető, csak nehéz döntések lesznek és legfőképpen kényesek a nép felé. Ennyit tudok mondani, kéremkapcsoljaki.

(#503) hcl válasza LeslieG Jr. (#501) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, kérdés mi lett volna, ha ő meg azt válaszolja, hogy simán :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#504) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hát, én most hallom ezt először. :( Kicsit lehangoló, de számítottam rá, hogy a kapitalizmus a hardver aprót is eléri. Nincsenek előítéleteim, de remélem nem süllyed le az egész a lúzer vatera, vagy a még lúzerebb teszvesz szintjére. :((( Kíváncsi leszek a díjakra, sejtem jól ellesznek szállva... Aszem még most felírom mindenkinek a telszámát, akikkel gyakran business -elek. :R

Persze van egy normális határ, amíg mehetnek a díjak. És van a lehúzás kategória...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#505) csilla145 válasza kaller1 (#491) üzenetére


csilla145
tag

Dehogy kampányolok a fizetés ellen. 30 termékből 1 darabot szoktam ide feltenni. Nem a pénz miatt írtam amit írtam hanem azért mert a kis ember aki leginkább hirdet az oldalon nem fogja megfizetni és ellepik a kereskedők az oldalt.

Ja igen és is kereskedek a dolgokkal és sokat hirdetek,de gondolom nem is az lenne a cél hogy kevés hirdető sok tétellel .
Szerintem itt a látogatottság a tétel.Én nagyon szivesen fizetek mert tetszik az oldal

[ Szerkesztve ]

(#506) Dyno


Dyno
veterán

Rendben fizessünk érte, nem zavar, de az hogy nem viszitek át a korábbi értékeléseket, meg ez a rejtett név lesz a hardverapró alatt mindenkinek, ergo nem lenyomozható prohadrveren hogy ki az, rendben ne vigyétek fel az adatokat hogy kinek milyen értékelései vannak, de ez a rejtett név jó nagy hülyeség, legalább tudnám kitől vásárolok, utána tudnék nézni ahogy most is teszem, az a véleményme hogy akár több lopást/kárt generáltok ezzel az új módszerrel, sajnálom hogy így elkorcsul a hardverapró, nem a fizetés itt a gond, hanem ennek az egész jól működő rendszernek a megborítása.
Az biztos hogy ha ezt így oldjátok emg, ugyis megfogják kerüni azt az emberek, hogy kiderüljön hogy kviel is akar igazándiból üzletelni.

Azért ajánlom figyelmetekbe, hogy ez az erőltetett anonymitás nagyon nagy hiba.....

Én nem sokat üzletelek, évi kb. 10 eladás/vétel, így mindig megválogattam kinek adok el, kitől veszek, íyg majd nem tudom, majd véletlenszerűen megy.....

Rendben fizetünk de miért kell ennyire megkavarni?!(tudom már írtam, de elképesztően aggaszt ez a helyzet....)

[ Szerkesztve ]

(#507) DeFranco válasza Dyno (#506) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt az anonimitást hol látod? Én itt csak azt olvastam, hogy az elérhetőségek lesznek rejtve. A nick nem, és mivel lehet privátozni felesleges is, max mindenki azzal fogja kezdeni, hogy bemutatkozik.

(#508) Dyno válasza DeFranco (#507) üzenetére


Dyno
veterán

Ebben a hsz.-ben írta Parci.
És ha ez tényleg így lesz, az baromi nagy gond, mert még az sem lesz megoldható hogy a nick-re rákeresek a régi értékelős topikban....ez emg rohadt nagy baj, mert így vakon megkell bízni mindenkibe....

(#509) DeFranco válasza Dyno (#508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez nekem egy kicsit átgondolatlannak tűnik. Igazad van.

(#510) kaller1 válasza DeFranco (#509) üzenetére


kaller1
veterán

Szerintem a dolog ezen része elég képlékeny, nem kell elkönyvelni máris, hogy ez így lesz.

.::> <::.

(#511) MPowerPH válasza kaller1 (#510) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tulajdonképpen nem mind1 az, hogy anonim vagy nem anonim? Úgyis a hirdetések feladásáért kell majd fizetni. Ha már egyszer fel van adva a hirdetést, akkor mind1, hogy hogy intézik el, a pénz úgymond már befolyt. :) Tehát lesz szívás, mert ha valamid nem megy el, akkor is lehúznak. Ez ugye más oldalakon nem így van.

Don't Tread On Me

(#512) dave93 válasza MPowerPH (#511) üzenetére


dave93
őstag

Gondoljatok bele milyen durván csökkent az aukciók száma a vaterán amikor listázási díjat vezettek be, pedig nem több száz forintról, 10,20,30 forintokról volt szó. Sokkal jobban működött egy jutalékos rendszer. Ahogy itt azt már többen mondtuk az emberek húzni fogják a szájukat ha úgy kell fizetni hogy nem is biztos hogy elmegy. A jutalékos módszer ennyivel jobb, legalább csak akkor perkálsz ha el is adtad amit akartál, és talán a többi cuccod is felrakod, mert látod hogy elment.

[ Szerkesztve ]

(#513) mexel válasza MPowerPH (#511) üzenetére


mexel
veterán

Én sem értem a dolgot. Ha előre kell fizetni a hirdetésért akkor mindegy hogy hogyan intézik/nem intézik az áru átvételét. Amint feladja valaki a hirdit, már cseng is a kassza a ph-nál. nem ez a lényeg nekik? A utalékos rendszerben kellen titkolni az eladó kilétét, hogy ne lehessen kijátszani a jutalékot.

(#514) Insolent


Insolent
aktív tag

Multkor még többet értek.. ;)

Hardverapró

Prohardver

jópofa

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#515) MPowerPH válasza mexel (#513) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg így nő a biztonság. Én viszont szeretem tudni előre, kitől veszem a cuccot. Na mind1, majd kiderül mi lesz. De az nagy lehúzás lenne, ha alapból a hirdetésért kellene fizetni. Annyian nem látogatják a hardver aprót, vatera sokkal ismertebb és keresettebb.

Don't Tread On Me

(#516) Insolent válasza MPowerPH (#515) üzenetére


Insolent
aktív tag

Hát a vaterát inkáb hagyjuk, rengetek csaló van ott.
Haverom kétszer megjárta, hiába ment rendőrségre b@szhatja finoman szólva.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#517) MPowerPH válasza Insolent (#516) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt is ugyan ez a helyzet. Ha valaki csalni akar, úgyis megoldja. :)

Don't Tread On Me

(#518) Insolent válasza MPowerPH (#517) üzenetére


Insolent
aktív tag

Az is igaz, engem is vertek már át. :(((

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#519) kaller1 válasza Insolent (#518) üzenetére


kaller1
veterán

Engem még nem.

Az új aprón a csalóknak nem lesz olyan egyszerű a dolga.

.::> <::.

(#520) MPowerPH válasza kaller1 (#519) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Az új aprón a csalóknak nem lesz olyan egyszerű a dolga."

Aki csalni akar, az úgyis megteszi. Ez ellen kb. nem lehet mit csinálni. ;) Általában akkor sikerül neki, ha a másik fél nem elég éber. Én még mindig az voltam. Ez nem a rendszeren múlik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#521) mexel válasza MPowerPH (#520) üzenetére


mexel
veterán

Így van.

(#522) MPowerPH válasza mexel (#521) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt csak azért írom, mert kár erre az indokra hárítani a változást. Egyszerűen anyagi okai vannak, ami tökéletesen érthető is. Ingyen nincs semmi sem.

Don't Tread On Me

(#523) kaller1 válasza MPowerPH (#522) üzenetére


kaller1
veterán

Nem emlékszem, hogy bárhol is ez a dolog, mint a változás indoka lett volna megjelölve.

.::> <::.

(#524) MPowerPH válasza kaller1 (#523) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, mélyen visszaolvasva ez lett meglovagolva. Hogy majd így sokkal biztonságosabb lesz az üzletelés. Dehogy lesz biztonságosabb, ez badarság.

Don't Tread On Me

(#525) mexel


mexel
veterán

Szerintem is kár hárítani a dolgot, a lényeg a fizetés, a haszonszerzés, érthető is hazai viszonyokat nézve. (pl az egyik legnagyobb autós hirdetési oldalon most minden fotónál ott van, hogy sms-ért a kép nagyítható. Oké, ha valaki akar fizessen. De az indok elég vicces: így otthon fotelből meg lehet nézni az autót, megspórolja az ember hogy odamenjen. Aki már vásárolt vagy nézett autót az tudja ez mekkora hülyeség.)
Ezért a csalók kiszűrése fizetéssel, ez sem jó indok. Vatera is fizetős és mégis vannak csalók. Inkább a piti próbálkozókat lehet kiszűrni, akiknek annyijük sincs hogy feladják a hirdetést, aki már fizet érte az szeret nagyban csalni :)
Tehát az hogy itt csak azért lesz fizetős hogy a felhasználóknak jobb legyen, az elég tréfás. Kicsit politikus megközelítés :) Ha népszavazás lenne, hogy akarunk-e húde jót pénzért, vagy maradjon így ingyen, akkor szerintem nem kétséges a szavazás eredménye.
Kell a pénz, amiből élni lehet ez nem szégyen. Csak kellemetlen ha elrontanak egy jó játszóteret, de mivel ez nem a felhasználók sajátja így az történik amit a tulaj akar.

(#526) hcl válasza mexel (#525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"kár hárítani a dolgot, a lényeg a fizetés, a haszonszerzés"
Nem hárított senki, leírta Parci, hogy miért.

Mutogatni való hater díszpinty

(#527) Cube576 válasza #92942848 (#50) üzenetére


Cube576
tag

Az expressz.hu aztán a legalja szerintem :D
Egyszer próbáltam onnan venni valamit, soha többé... :K

The truth is out there...

(#528) kaller1 válasza mexel (#525) üzenetére


kaller1
veterán

Szerintem is kár hárítani a dolgot

Még mindig nem látom, hol volt itt hárítás. :U Linket, pls.

.::> <::.

(#529) hcl válasza Cube576 (#527) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Venni?
Eladni borzasztóbb a sok analfabéta miatt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#530) #02683648 válasza mexel (#525) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szerintem az eddigi parci-i kommentek alapján a PH! crew annak is örülne már ha nullszaldóra jönne ki a HA, vagy némi profit amiből további fejlesztést (is) lehetne HA téren véghezvinni.
Tehát ha már bármiféle "haszonszerzés" számviteli értelemben megtörténne a HA-n a fizetőssé tétellel (belekalkulálva a szerver upgrade-k, a rgazda által ráfordított munkaórák, etc. etc. jobban és kevésbé forintosítható költségeit), az már külön überfaxa lenne, mert jelenleg tetemes mínusz a HA eredménye, legalábbis ha Parci közléseinek hihetünk (de miért ne tennénk)

(#531) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Mégsem olvasom végig :D

A változás általában jó és előre visz valamilyen formában. Legyen változás.
Ha PH! lapcsalád tulajdonosai szerint a HA veszteséges és bezárás helyett "előre tolják", az üdvözlendő, nemes gesztus. DE.

Fontos lenne megtartani (ha már piaci szereplő akar lenni a HA) a versenytársakkal szembeni mostani előnyöket. Mik ezek? Számomra,a mostani szabályok szerint:

- Ingyenesen hirdethetek, mivel nem forgalmazóként* csinálom, akár eladni akár vásárolni(!) akarok.
- A partnert akivel üzletelek elérhetem közvetlenül, akár több, általunk választott, formában.
- Nem személytelen az üzlet.
- Láthatom, hogy helyileg hol van, amit szeretnék/jelezhetem, hogy amit eladnék hol van. Város szinten. Vannak helyi közösségek, mint egy valódi piac.
- A hirdetésem egy adott kategóriában végtelen ideig szerepelhet.
- Barátságos, fórum jelleg, segítőkész légkör. Nem üzletileg, hanem szakmailag.

A fentieket sutba vetni és helyette a jelenlegi piaci szereplők módszereit átvenni nem előre lépés, "előre tolás", hanem szimpla átalakítás.

Egyedi termék helyett tucat terméket előállítani a biztos bevétel és a monopolhelyzetű vállalkozások privilégiuma.

Ahhoz egy üzletet jövedelmezővé tegyünk új ötletek kellenek és az üzletbe vetett hit. Ez nagyon régi tanítás, igazából csak az új szó miatt írom le.

Az előttem szólók biztos írtak jó pár új ötletet, remélem végig olvassák a fejlesztők a topikot.

(#532) mexel válasza hcl (#526) üzenetére


mexel
veterán

Bocs az érintettektől, nem negatív értelemben akartam írni a hárítani szót. Parci meg sokat dolgozott azon is ha jól emlékszem hogy visszakapjuk a barna fórumot, tehát tudjuk hogy Ő próbál tenni a topiklakókért :R

(#533) Cube576 válasza hcl (#529) üzenetére


Cube576
tag

Ebbe is van igazság, nem is kicsi :C :K

The truth is out there...

(#534) Thauglor válasza Cube576 (#527) üzenetére


Thauglor
aktív tag

Ha van amit gari nélkül akarsz eladni akkor pedig szúúper hely:D
Szemetes is kell a piacra:p

(#535) Nekem-8 válasza Parci (#61) üzenetére


Nekem-8
tag

Bocs, de az ebay-on lehet elérhetőséget adni már a hirdetésbe beírva is, vagy privátban írva. Ezért szeretem sokkal jobban mint a vaterát ahol ott ülnek és ha már azt kérdezem hogy kb. milyen településen van a holmi hogy hova kéne menni már akkor írnak hogy figyelmeztetve vagy és lassan kizárunk. Tisztára mintha ávósok lennének...
Én a vaterán már csak veszek, de ritkán. Pont amit mások is írtak az idő miatt. Egyszerűen napok telnek el mire reagál az eladó. Nem egyszer nekem is kellett holmi akkor hívtam az embert és már mentem is, HDD, memória, egy hirtelen tönkrement proci...ennek vége, és ettől lesz ez az oldal is vaterás....ajánlanám hogy vezessék be a licitet is...
Nem a fizetés ellen vagyok, hanem a direkt gyors elérés a gond. Ha valaki akar "jó pontot" az úgyis fennhagyja a hirdetést hogy lehessen értékelni. Ha valakinél kevés pont van vagy nincs az rizikós és a vevő feladata a vásárolt terméket jól megvizsgálni / kipróbálni fizetés előtt...
Ha nem lesz "megveszem villámáron" gomb akkor ez lesz a leglassabb hirdetési oldal... :(((

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#536) zek47


zek47
csendes tag

Sziasztok!

Kedves Parci, megértem, hogy veszteséggel nem akarjátok fenntartani a jelenlegi állapotot. Azonban a fizetős rendszernek vannak hátrányai, és gondolnotok kellene ezek mérséklésére.

Fizetős rendszerben az ember csak azt hirdeti, ami várhatóan eladható, és meghozza a kívánt bevételt. Most az aprón szinte minden számtech kütyü fellelhető: ha valaki keres egy ritka kábelt, vagy kedvet kap egy 286-ost összerakni és tesztelni, talál hozzá alkatrészt. De senki nem fog havi 100 forintért hirdetni egy bizonytalanul eladható, 200 forintot érő alkatrészt. Az új rendszer az aprónak ezt a részét, a kis értékű, speciális, keveseket érdeklő, részben elavult cuccok piacát várhatóan megöli. És szerintem nagy kár lenne feladni ezt a "geek játszótér" jelleget! Biztosan található erre számotokra is elfogadható megoldás. Jó volna, ha a választék nem szűkülne az aktuális kurrens árukra, a "régiségek" pedig nem kerülnének az apró helyett a szemetesbe.

Egyébként biztosak vagytok abban, hogy egy becsületkasszás rendszer működésképtelen lenne? Pl. a sikeres eladás után az eladó fizessen fél százalék jutalékot. Ez nem elviselhetetlen érvágás. Egyrészt az ember szívesebben fizet a bevételéből, mint ha nincs bevétele, másrészt így a hozzájárulás arányos, és a rendszer szabadsága is inkább megmaradna. Nyilván felbukkannak itt is csalók, mint bárhol máshol, de szeretném hinni, hogy a fórum közönsége becsületesebb a magyar átlagnál.

Üdv: Zek

(#537) Cube576 válasza zek47 (#536) üzenetére


Cube576
tag

Sziasztok!

Nagy igazságok vannak a fórum társ írásában. Nekem még az a meglátásom, hogy fizesssenek csak a bazárok, elvégre többnyire miattuk lesz az egész ha jól tudom...
Nagyon sokan nem fognak fizetni ezért, keresnek más eladási fórumot...
Pedig jó kis oldal ez, nagyon sajnálatosnak tartom, hogy fizetős lesz mindenki számára..:( :(

[ Szerkesztve ]

The truth is out there...

(#538) mexel válasza zek47 (#536) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem a becsületkassza nem működne. :( Az emberek akkor sem akarnak fizetni ha kötelező.

(#539) mexel


mexel
veterán

Úgy látom elfogytak a gondolatok :) Vagy csak felesleges.

(#540) mexel


mexel
veterán

Olyan rosszat írtam hogy vége lett a topiknak? Vagy már senkit sem érdekel a dolog?

(#541) Ndruu válasza mexel (#540) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

(#542) mexel válasza Ndruu (#541) üzenetére


mexel
veterán

Hopp, tudtam hogy lemaradok. Ritkán jutok el a hírekhez :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#543) máyköl


máyköl
veterán

Nem márciusra mondták az új hardveraprót?

(#544) Skodry


Skodry
aktív tag

Röviden tömören! Mikor lesz azátalakulás és mivel jár?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#545) olbaidhun válasza Skodry (#544) üzenetére


olbaidhun
őstag

Minden ezzel kapcsolatos topic bezárt és/vagy behalt? [link] Senki sem ad infót, csak egyszer beáll a nagy rend és kész?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#546) menyus89


menyus89
csendes tag

Sziasztok én 333 napja regisztráltam az oldalra és ennyi idő alatt is sikerült sok jó embert megismernem az oldalon egyszersem vertek át ellenben más oldalakkal , szerintem az oldal biztonságosabb mint bármelyik másik oldal és ezt a biztonságot az oldalt használó emberek alkotják mert ide a PH-ra sok olyan ember jár aki szereti ezt csinálni és nem csak a pénz érdekli és csak jót akar magának és másoknak is. Én nagyon félek az újításoktól hogy ez által a közösség megbomlik és olyan arcok jönnek ide akiknek semmi keresnivalójuk itt ezeket pedig a CSALÓK-nak hívják.Ez az oldal olyan mintha barátokkal üzletelnél, félek ez teljesen meg fog szűnni. :O

(#547) torocsik válasza menyus89 (#546) üzenetére


torocsik
tag

Gratulálok ezt nagyon jól megfogalmaztad pont így gondolom én is,remélem nem esik szét ez a jó kis közösség. :R

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#548) medvetalp78


medvetalp78
tag

Üdv Mindenkinek !!!!!
Lehet valami pontosat tudni hogy még is mikor indul újra az oldal ????
Valami infót az árakról ..??? :F :F :F :F :F

B:U:K !!! :C :C :C

"medvetalp78" felhasználónak 46 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#549) goyo206 válasza menyus89 (#546) üzenetére


goyo206
aktív tag

Hmmm, sajnos eddig szerencséd volt és bizony itt vannak köztünk azok, akiktől mindannyian tartunk! Nagyon sajnos!
Én is kÍváncsian várom az információkat, árakat, lehetőségeket, stb., stb.
:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#550) roti86 válasza medvetalp78 (#548) üzenetére


roti86
őstag

Itt van egy kicsivel több infó, de árakról még nem tudok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.