Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Parci válasza kisza25 (#273) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen sablonos megoldás 100%, hogy nem lesz. felmerült 10 éve, 5 éve, most is, összességében nem éri meg megcsinálni (nekünk), mert iszonyú meló minimális haszonnal. egy-egy hirdetésnél cím, szöveg, gyártó, város, ár, keres/kínál lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#302) Parci válasza föccer (#283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan így van, kivéve, hogy semminemű árat és ingyenes mennyiséget nem ígértem. a havi 1-2 ingyenes hirdetésnél például majdnem biztos, hogy kevesebb lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#303) Lenry válasza Parci (#300) üzenetére


Lenry
félisten

köszi :R

remélem ezt már elhiszi

(#289) szunya1 baszod, attól, hogy valami nem szó szerint van leírva, akkor még kurvára egyértelmű utalásokból lehet rá következtetni, attól, hogy te erre képtelen vagy, és kötekszel, attól még így van. és tessék, ott van a #300-as hsz-ben.

(#301) Parci ha már város: ugye nem lesz többé ez a "bepipálom az összes várost, hogy értelmetlen legyen városra szűrni"? teljesen használhatatlan a városszűrő, mert 10-ből 7-szer olyan hirdetéseket dob, ami a világ másik végén van. persze, sokan azzal érvelnek, hogy a postázást jelöli így, de akkor nem szűrnék...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#304) Lenry válasza Lenry (#303) üzenetére


Lenry
félisten

ja és jó lenne egyszerre keresni és szűrni. tehát GTX460 Szegeden...
(URL-ből megoldható, de nem épp userbarát)

na befejeztem :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#305) DaveJr válasza Parci (#302) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen közben kinőtte magát az a blog bejegyzés/cikk egy össznépi ötleteléssé.
De mint látod rengeteg a találgatás, félre informájuk egymást, hülyeségeken vitatkoznak...stb.
Én ezért látnék szívesen egy hivatalos fórum/blog bejegyzést amit Ti PH üzemeltetők írtok és minden le van írva feketén fehéren. És akkor mindenki a helyes információt kapja. Nem is beszélve arról hogy én is csak véletlenül láttam meg a logout-os cikkek között ezt a bejegyzést. És akor már ki lehetne emelni a hardveraprón is mert biztosra veszem hogy az apró látogatóinak 80%-a még mindig nem tudja hogy fizetős lesz majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#306) SP!T


SP!T
addikt

Én főleg itt és Vaterán szoktam eladni a cuccaim. (Azt hiszem a hsz-eim számán látszik.. :) ) De az egy tény, hogy PH!-n jóval alacsonyabb áron lehet eladni a többségét, mint Vaterán vagy bárhol más aukciós oldalon. Gondolom az oka, hogy itt értenek hozzá, amit vesznek. És ha ebből még le is kell adni pár %-ot? :( Sajnos számomra az eladás részleg akkor fog itt megszűnni, mert nem lesz értelme, feldobom Vaterára vagy expressz-re (amik szintén el lettek baszva egy ideje amúgy)
Azt elhiszem, hogy nem volt nyereséges a hardverapród, mert nem volt semmiféle díj, de arra nem gondol senki, hogy vajon hány ember ismerte meg ezt az oldalt pont a hardberapród miatt? És az olvasók sokaságából nyilván pénz lesz!

Szerk: Bár ahogy látom van 1-2 tényleg normális elmélet, hogy talán működhet, de hát kíváncsian várom mi lesz..

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#307) Parci válasza SP!T (#306) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy nagyon-nagyon leegyszerűsítsem: olvasóból rengeteg van a site-jainkon. tartalomból is. nyereségből kevésbé. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#308) Parci válasza DaveJr (#305) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek elég prózai oka van: nincs 100%-ra kidolgozva még semmi. épp ezért csak csepegtetjük az információkat az aktuális állapotok szerint. de azért igyekszem majd írni valamit a PH! blogba is erről, mondjuk az értékelési rendszerről, ami elég kiforrott.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#309) DaveJr válasza Parci (#308) üzenetére


DaveJr
őstag

Igen ezt természetesen kivettem az írásaidból. Nem is azt mondom hogy most azonnal vagy holnap. Talán korábbi hozzászólásoban úgy írtam, ha nem akkor bocsánat de most leírom:
Ha már minden lényeges dolog ki van dolgozva )árak, szabályok, értékelés) (de még lehet változtatni a motoron) akkor csinálni egy hivatalos bejegyzést ahol minden le van írva. Ha ez alapból tervbe van véve akkor nem szóltam:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#310) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nincs város" -ra, meg postázásra : viszont jó lenne, ha valamivel lehetne jelezni a posta / alku képességet... Mondjuk én még csak 1 idiótába futottam bele, aki nem volt hajlandó postázni, de még úgy is para volt elhozatni a cuccot, hogy előre kifizettem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#311) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Írtam egy összefoglalót az értékelési rendszerről és a fizetési rendszerről, hogy többen lássák a fejleményeket. Mostantól ezen összefoglaló topikját fogom figyelni az egyszerűség kedvéért, ezt itt nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#312) superecneB válasza jaja1981 (#266) üzenetére


superecneB
őstag

Szerintem nem hülyeség. Én pl újoncnak nem utalok előre kivéve ha mondjuk megnézem és 89 pozitiv értékelése van és 0 negatív. Ugyan ez vonatkozik arra is ha újonc akar valamit venni tőlem, stb. Én szerettem ezt, de most is lesz ilyen értékelős dolog szóval ez szerintem teljesen rendben is van. A pontok bukását én sem bánom.

(#313) Norb3rto válasza superecneB (#312) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Ha nem lesz vateraárazás akkor még jó is lehet sok kis pöcs és lehúzásra vetemedett ember elkerüli az oldalt,hajrá PH :)

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#314) PH-User


PH-User
addikt

Tetszik az, hogy lehet majd "up-olni" újra. :K
A többit nem kommentálom, majd meglátjuk hogyan sikerül. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#315) Abri


Abri
aktív tag

Nem is tudom mit szóljak ehhez az új rendszerhez.
Vannak jó és roszz oldalai.
Jó lesz, hogy nem lesz annyi átverés meg hogy köteles leszel minősíteni a vevőt és eladót, a fizetős részét nem díjazom, ugyanis sztem így nem lesz annyi hírdető mint most, illetve lehet hogy veszít az oldal a látogatottságból is.

(#316) föccer válasza Abri (#315) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet, hogy az oldal ezáltal veszít valamekkora látogatottságot, de ez ebből eredendő bevételkiesést pótolnia kell (sőt!) a pluszba befolyó pénzeknek.

A látogatók nagy részét nem a hardverapró vonzza a lapcsaládhoz, így nem lesz olyan nagy a lietöltések csökkenése.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#317) jerry311


jerry311
nagyúr

Már az új rendszer bevezetése előtt, attól függetlenül, lehetne egy takarítást rendezni. Ha egy apróhirdetésben nem volt 30 napja se up, se hsz, stb. akkor kuka.

Parci topikja, meg bezárt. most.

Szvsz ha nem is integrálva, de egy sima számmezőként bekerülhetne az új rendszerbe a jelenlegi pirospontok száma.

[ Szerkesztve ]

(#318) föccer válasza jerry311 (#317) üzenetére


föccer
nagyúr

Az is csak a flamewar miatt volt. Ha kulturáltan ment volna a társalgás, esetleg vita, akkor nem keltett volna bezárt. Így is összeehetjük a két kezünket, azért, mert a ph vezetése hajlandó lent a fórumon, ilyen részletesen tájékoztatni a népet. Erre meg csak a hőbörgés megy.

Nem i sértem ezt a hozzáállását. Lehet ha az átlag életkor 10 évvel magasabb lenne...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#319) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Épp nagyban írtam volna a hsz-emet az előbb bezárt topikba, de elküleni már nem tudtam. Viszont érdekelne, hogy mit gondoltok ti az álláspontomról, érdemes lenne-e, egy következő, ugyanezen témájú topikba beírnom, vagy hagyjam a francba.
A hsz-em:
"Először is szeretném maximális tiszteletemet kifejezni a Ph! szerkesztő/alkotó brigádja felé és megköszönni nekik hogy ilyen színvonalasan csinálják az oldalt.
Viszont nem tudom magamban tartani azt a véleményt, hogy ez felhasználói oldalról nézve negatív következményekkel fog járni, és nem elsősorban arra gondolok, hogy fizetni kell. Hanem inkább arra, hogy eddig az tette olyan különlegessé, és szerethetővé az oldalt, hogy gyakorlatilag minden apróságot meg lehetett találni a hirdetések között. Viszont ezentúl az az eladó, aki csak nagyon kis összegben akarna árulni, az könnyen lehet, hogy egyáltalán nem fog hirdetéssel vesződni, ha a lehetséges bevétele akár még a kiadást sem fedezi. Ez pedig azt hiszem, nekünk vásárlóknak jóval nagyobb veszteség, mint az az összeg, amit fizetnünk kell a hardverapró használatáért. Ugyanis ezek az eladók adják a hardverapró savát-borsát szerintem, az olyan termékeikkel amiket máshol nem tudnánk megvenni.
Én nem szándékozom senkit megsérteni, se trollkodni (azt hiszem ez a hozzászólásom hangvételéből is látszik), csak azt szerettem volna felvetni, hogy ha más forrásokból is megoldható lenne esetleg az oldal üzemeltetése, akkor meggondolandó lenne a hirdetések feladását anyagilag megkönnyíteni és az így kieső összeget máshonnan pótolni (értem ez alatt azt, hogy az "évente x darab" helyett évente y darab legyen, ahol y>x, vagy egy hirdetés mondjuk egy évben néhányszor ingyenesen hosszabbítható legyen).
Bárhogy is legyen, remélem a hardverapró termékkínálata a jövőben is hasonló színvonalú és sokszínű lesz, mert nem (főleg) az ingyenessége miatt, hanem ezért szeretjük sokan.
A szerkesztőknek pedig kívánok kitartást a munkájukhoz."

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#320) hcl válasza föccer (#316) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a látogatottsággal együtt lesz valamelyes vásárlási kedv csökkenés is... hiszen a hirdetők nagy része vásárló is.

Egyébként tök jó, én elég sokat hirdetek másoknak, akik akkora loserek, hogy nem tudnak egy ilyet kezelni.
Majd jól lehúzom őket..? :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#321) #13260800 válasza FireKeeper (#319) üzenetére


#13260800
törölt tag

túl van ez már lihegve. Van alternatíva dögivel, én azonban megvárnám milyen lesz auz új PH apró. Az én igényeimnek ez felelt meg a legjobban. Reménykedem benne, hogy az új is jó lesz. Kár erről több szót ejteni.

(#322) föccer válasza FireKeeper (#319) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Parci már többször is leírta, hogy jelenleg nullába ki tudják hozni az oldal üzemeltetését. Viszont a fejlesztések, és a béremelések költségére már nincs lehetőségük a jelenlegi rendszerrel. Jelenleg terven van 2, új oldal beindítása, ami szintén hogy, illetve visz a pénzekből. Ennek mibenlétére még nincs semmilyen infónk.

Ezen kívül még nincs kialakítva az árazás, sem az, hogy pontosan milyen funkciókárt kell majd fizetni, és mennyi ingyenes hirdetést, milyen formában lehet feladni. Amint megszületnek ezek a döntések, tudni fogunk róla.

Szóval 2 dolgot kell figyelembe venni. 1: ez egy gazdasági döntés volt a PH! vezetése részéről 2: alapvetően ezt nem a fórumozok fogják eldönteni. Bár Parcit ismerve biztosan figyelembe veszi az itt elhangzó véleményeket, kéréseket is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#323) FireKeeper válasza föccer (#322) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Köszi a választ!
Én pont arra akartam rávilágítani, hogy ha jól osztjuk el a(z anyagi) terheket, akkor akár jó is kisülhet a dologból, és nem fogják elhagyni a "kis halak" (eladók és vevők is) az aprót. Mert aki kevésbé ragaszkodik a ph lapcsaládhoz, vagy magához az apróhoz, az könnyen mondhatja hogy ő nem fog fizetni (még akkor is, ha csak keveset kéne fizetnie).
Dyra: nem szándékozom túllihegni a dolgot, csak egyszerűen félek attól, hogy az apró elveszíti azt, amiért eddig szerettem, és ez (már nem egyszer írtam) a sokszínűség.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#324) Abri válasza föccer (#316) üzenetére


Abri
aktív tag

Sztem pont hogy a hardverapró vonza az embereket és ha már itt járnak, akkor nézelődnek a cikkek között is.
Kívánom, hogy jól sikerüljön ez az egész és ne rossz irányba terelődjön ez az egész.

(#325) jerry311 válasza föccer (#318) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem is lehetett mást várni, mint flamet.
Az ember nagy tömegben, buta és hisztérikus állat, ha meg még kvázi névtelen is... :W

Ha nem lesz ingyenes hirdetési felület, akkor majd felrakom máshova a cuccaimat, ahol van. Nem fogok PH! ellenes forradalmat indítani, meg háborogni emiatt.

(#326) föccer válasza jerry311 (#325) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, ehhez mindenkinek joga van. És ezzel nincs is baj. Mindenki tudja, hogy leszek olyanok, akik itt hangyák az oldalt. Ez benne van a pakliban. Az mindenképpen követendő példa, hogy nem háborogva kell dönteni e mellett. :)

üdv, föccer

mod: RE: (#324) Abri:

Rosszul tudod.

Napi egyedi látogatók:

IT caffé: 14.000 fő
Prohardver: 51.000 fő
Mobil arena: 31.000 fő
Gamepod: 7.000 fő
Logout: 13.000 fő
Hardverapró: 32.000

Teljes lapcsaládi forgalom: ~150.000 fő, ebből a HA ~21%-ot bonyolít.

üdv, föccer

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#327) Heidy92 válasza Abri (#324) üzenetére


Heidy92
csendes tag

+1 :K
Egyetértek maximálisan

(#328) jerry311 válasza föccer (#326) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze az elhagyás az csak az apró részre vonatkozik. :))

Teljes mértékben megértem a PH! döntését. Ha a HA sok munkával jár és nem hoz (elég) pénzt, akkor nyilván módosítani kell rajta. Valószínűleg többet fog hozni a konyhára egy fizetős HA, mint egy reklámokból támogatott.

(#329) atuci


atuci
senior tag

Én addig nem tervezek véleményt mondani a dologról, amíg ki nem alakul teljesen.

Nekem évek óta (kb. 5 éve) 2 db hírdetésem van fent, mivel ugyanazokat a dolgokat árulom (adapterek, átalakítók, post debug kártyák) de mivel nem túl sok a forgalmam, nekem mindegy, hogy fizetős lesz-e vagy sem. Arra azért kiváncsi vagyok, hogy mi alapján lesz majd kedvezmény a tagoknak és hogyan alakul a fizetés/elszámolás.

A vaterán, teszveszen már elértem a megfelelő mennyiségű "piros pontot", illetve itt is sokan ismernek már, gondolom ezzel sem lesz gond.

Szóval hajrá, hulljon a férgese :)
Remélem a változás csökkenti a veszteségeket, és növeli a bizalmat a tagok között.

üdv
Attila

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#330) Rive


Rive
veterán

Mivel az új topik trollstorm okán bezárásra került, hát itt álljon, amit ehhez az egészhez még hozzáfűzni akarok :K

- remélem, lesz mód valamiféle kötegelt fizetésre (előre megvásárolt kreditek későbbi felhasználásra), mert ha nem, akkor az egy up-egy fizetés nagyon kényelmetlenné tenné az oldal használatát.

- szerintem jobb lenne, ha az adatok láthatósága nem változna, az üzleti szándékot jelző spéci privát pedig opcionálissá válna - aki kéri kéri: aki nem kéri, azon úgyse lehet segíteni.

- nagyon jó ötletnek tartom, hogy a spéci (bolhás) privátok baj esetén a modok által megtekinthetők legyenek

- szintén jó ötlet, hogy a spéci privát legyen az alapja a későbbi értékelésnek - de ez épp elég ösztönző erő a használatára, nem kell több.

- bízom benne, hogy a rendszer úgy általánosságban a 90% rendes felhasználó életét a 2% problémás miatt nem fogja túlbonyolítani.

Kiváncsian várom az eredményt :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#331) lumosnina


lumosnina
tag

Huhhhh...vegyes érzelmek kavarognak bennem.

Véletlen folytán találtam rá a hardverapróra és nagyon megörültem neki.:D Sok hozzáértő ember és sok jó tanács. Sztem áttekinthető kezelőfelület és piros "rendszer" is. Kellő figyelmességgel szinte lehetetlen volt befürödni.

Rossz lesz, hogy nem fogjuk látni kivel üzletelünk. Így aztán tényleg becsaphatnak minket.
Nem tudom mi lesz az oldallal, de én nem adnám semmiért. Főleg csilli-villi idétlen kinézetű, újításokkal teli oldalra.

Remélem tényleg csak jó lesz és nem kell majd sokat fizetni, mert akkor nem lesz különb a vaterától meg a teszvesztől. És azok fosok.

Mi lenne, ha x-y db hirdetés után kellene befizetni x összeget. Vagy sms-sel vagy utalással lehessen fizetni. És akkor mehet minden a megszokott módon...nagyjából. :R

Kicsit zavaros még a dolog...bocsi, ha badarságokat beszélek. :R

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#332) nTom válasza lumosnina (#331) üzenetére


nTom
aktív tag

sajnos az sms árából a szolgáltató lenyúl egy csomót

A prohardver és az apronet az évek folyamán a kedvenc oldalammá vált. Szinte mindent itt szerzek be, néha akkor is vásárolok ha éppen konkrétan nincs szükségem semmire. A kedvező árak ösztönzően hatnak. Hogy milyen lesz ha fizetőssé válik, majd eldöntöm ha már az új rendszer bevezetésre kerül.

[ Szerkesztve ]

(#333) föccer válasza lumosnina (#331) üzenetére


föccer
nagyúr

Kapcsold ki a write only funkciót légyszíves.

- látni fogod, hogy kivel üzletelsz, csak a direkt kapcsolatfelvételre alkalmas személyes adatokat nem fogja a rendszer megjeleníteni.

- árak még erősen függőben vannak.

- nagyon sok fajta fizetési módra lesz lehetőség, többek között az általad leírtakra is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#334) Szab02 válasza sith7 (#6) üzenetére


Szab02
aktív tag

Épp azért szerettük, mert nem vatera :W

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#335) lumosnina válasza föccer (#333) üzenetére


lumosnina
tag

Kapcsold ki a write only funkciót légyszíves.

Mi az? Nem tom:S

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#336) föccer válasza lumosnina (#335) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor anélkül írsz, hogy egy kicsit is utána olvasnál a dolgoknak :(( Ha fordítottál volna egy kis időt, hogy utánanézz , akkor meg spóroltál volna nekem 1 (most már 2) hozzászólást. :(((

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#337) lumosnina válasza föccer (#336) üzenetére


lumosnina
tag

Utána olvastam és épp ebből fakadtak az érzéseim. Bocsi, hogy csak szemét volt.

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#338) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A lokál adás-vétel-csevegés topikokkal mi lesz?

(#339) netseft válasza zolikaDB (#338) üzenetére


netseft
aktív tag

Egyelőre megmarad, amennyiben nem használják rendszeresen kiskapuként a fórumozók.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#340) PowerBuldog válasza zolikaDB (#338) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Úgy emlékszem arról még nem döntöttek. Ha tömegesen vándorolnak oda az emberek, a hardverapró helyett, akkor majd döntenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#341) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Értem.Vajon azokkal mi lesz, akik rendszeresen fellökik azokat a kacatokat, amit már hónapok óta kiraknak? Tehát nem új ATI 6850-esekkel kereskednek, hanem van ingyen elvihető 32 megás SD RAM-juk, 6 hetes csíkos cicák jelképes összegért, és ezek rendszeresen megjelennek.

(#342) FireKeeper válasza zolikaDB (#341) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát ez az.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#343) Adiking válasza kaller1 (#200) üzenetére


Adiking
tag

Ellenztőktől vagyok, azt is megmondom hogy miért: vannak emberek, akik felteszik a kacatjaikat pár száz, max. 1500 forintért, a hirdetésük akár meddig fent lehet, majd csak elviszi valaki. Igen ám, de amit ezen emberkék kacatnak, feleslegesnek vélnek, az más szemében kincs. Ennek tavasztól vége, mert nem éri majd meg fenntartani a hírdetést, ugyanis jön a "hírdetésmeghosszabítósmutasdapénztárcádhagyhúzzalakle" rendszer. Az új Hardverapró valószínűleg a drága dolgok gyűjtőhelye lesz egy szegény országban. "Halálra" van ítélve.
Az egyetlen megoldást (ha már ennyire kell a pénz) a fizetős regisztrációban látom. Az én elgondolásom szerint a magánembereknek a regisztrációnál kellene fizetni x forintot, a bazárosoknak pedig y forintot. Egy regisztráció teszem azt élne 2 évig, ez idő alatt annyi hírdetést tesz fel amennyit nem szégyell. Aki pedig átveréssel próbálkozik a rendszer felé (x forintot fizet, de mégis bazározik...), azt pedig ki kell bannolni a pénzt pedig sirathatja. Ennek figyelésére nem kellene sok embert alkalmazni, anonim bejelentések alapján működne.

(#344) nTom válasza Adiking (#343) üzenetére


nTom
aktív tag

aha, valami tagdíj féle bennem is felmerült, ezt elfogadhatóbbnak tartanám

(#345) Lala6


Lala6
őstag

Várható volt, hogy pénzt akarnak a fejlesztők a prohardver legjobban futó részétől. Sajnálom, hogy teljesen fizetős lesz, nagyon régóta vagyok itt, sokat adtam-vettem, de ha fizetni kell érte, akkor inkább megkeresem az ingyenes felületeket.
Kicsit szerintem egy így kemény lépés lett, lehet, hogy jobb lett volna fokozatosan bevezetni, pl. sms kiemeléssel, mint az aproneten, abból nem lett volna ilyen sok bevétel, de megmarad minden hirdető.
Lassan már a tesztek olvasásáért is pénzt kérnek, figyeljétek meg ez lesz a következő lépés.
A válság hatására elmentek a hirdetők, illetve lealkudják a hirdetési árakat, most a userek-től szednek pénz, csak ez nehogy a visszájára forduljon, hiszen tőlünk, tagoktól lett nagy a Ph!.

(#346) yakuza.tora válasza Adiking (#343) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, sajnos pont a bazár jellege fog megszünni. A "párszázas ajánlatok" - bordák, ramosünik, paszták, kábelek, olcsóbb ventik, stb. - szépen kikopnak... :O

Alléz Olympique de Marseille!

(#347) Thauglor


Thauglor
aktív tag

Hello mindenki!
Alap véleményeim: Annak kellene fizetni aki vesz:o)
Megvalósíthatatlan, tudom, de az árverseny miatt ez nem változtatna a PH! rendszerén, viszont pénzben nagyon jó lenne a dolog:)

Elméletét nem tudom, de valami olyasmi lenne, hogy a vásárlóknak lennének kreditei, melyeket vásárlásra fordíthatnának... azaz aki csak matat az semmit sem észlelne, aki vesz fizetne (gondolok itt jelképes akár ársávos árazásra, hogy a 500 FT-os süni ne legyen 1000 ft, hanem csak 550 de mondjuk egy GTX 560 ami még sehol máshol nincs, csak itt azon legyen az oldalnak kb 1-2000 FT haszna, és még így is olcsóbb mint bárhol máshol)

Lehet hogy hülye elképzelés, de olvasgatva a HSZ-eket, ez tartaná meg a Bazár jelleget, de mellette egy "rendezett" dolog lenne. Ezt a Vásárlási díjat szerintem az adott esetben akár az eladó is fizetheti, akár a vevő is, ki lehet dolgozni, de így meg lenne óvva az aki olyat árul ami marha ritka, de aki sokat árul az meg folyamatos "hasznot termelne."

Bocs, ha érthetetlen, 500 Km-es út után ennyi:))

(#348) Adiking válasza Lala6 (#345) üzenetére


Adiking
tag

"hiszen tőlünk, tagoktól lett nagy a Ph!."

Igen, igen elég furcsa módja ez a hálakinyilvánításnak! :((( :W

(#349) mexel


mexel
veterán

A bazár eltűnik, lesz egy új hw vatera. A pénz az pénz, a felhasználók szórakozzanak máshol ingyen. A kérdés csak az hol? El kell kezdeni keresni valami jó oldalt ahol tovább lehet mazsolázni a hirdetések között. Az oldalnak biztosan lesz bevétele, de a hangulat és sok felhasználó elveszik. A mai profitorientált világban ez viszont nem érdekel senkit, csak azokat akik elvesznek :(
A sok ph-s tag miatt nagyon látogatott lett az oldal, ezt most meg kell lovagolni és hasznot húzni. Miért nem készül egy új fizetős hardverapró (már nem is apró)? Mert úgy nem élne meg. Vatera is azóta steril és drága amióta fizetős. Azóta eltűntek az olcsó, egyszerű dolgok. Itt is az lesz, de legalább az oldalnak lesz bevétel. (meg talán a h**w-n újra beindul a bolha :) )
Sajnálom hogy még egy jó dolog eltűnik a netről, szinte az utolsó jó oldal ,a legjobb ami volt ebben a szegmensben. Szomorú vagyok.

(#350) Stormbird


Stormbird
tag

.Teljes mértékben támogatom. Ne szőrözzetek már párszáz forinton. Nekem az emeltdíjas susmus jó is lesz. Viszont ez a barnás háttérszín, maradjon már meg, mert nem bántja a szememet a sok olvasgatásnál sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.