Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) rii


rii
nagyúr

eddig sem volt ingyen a ph-s apró

azáltal, hogy valaki megnézte az én hirdetett termékemet, a ph beletolt az arcába egy-két, -gerinctelen módon- pont a témába vágó google-hirdetést (ikea-s asztalt hirdettem, és a google-os hirdetésszövege: asztal venne? bla-la-lala - köszi)

és ha valaki arra ráklikkelt, és onnan vett inkább ezt-azt? Na én itt fizettem meg, h a ph-n hirdettem

a google-os hirdetések meg nem ingyen vannak ám fönt
ez is bevétele a ph-nak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#102) Lenry válasza #16729600 (#98) üzenetére


Lenry
félisten

ember, olvasd már vissza legalább ezt a rohadt topikot, nincs benne olyan sok hsz!
világosan és érthetően leírta Parci (aki az oldal tulajdonosa) az okokat, melyek leginkább pénzügyiek. ennél hitelesebb indoklást mit akarsz még?

(#100) Jhonny06 micsoda aláírás. ÁÁH! :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#103) #16729600 válasza Lenry (#102) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ja hogy te vagy a könyvelője?Ezer bocsánat ezt nem tudtam.Akkor ezt simán el is hiszem innentől kezdve, hogy a csőd szélén tántorog a ph.Kedves kolléga, tudod te hogy mennyit ér ma ez a site a maga 300 ezres user létszámával?Na látod innentől kezdve nem is vicc a Bentley meg Waikiki pálmafás célzás:)Félreértés ne essék nem irigylem,sőt!Minden elismerésem azé aki ezt meg tudta teremteni.De a könnyek a szem sárkában,talán nem annyira hitelesek :R

(#104) proci985 válasza Parci (#65) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"fizetős bazárok (na ez hétszentség)"

:D mondjuk ezt már évek óta mondjátok, ideje, hogy komolyan is legyen véve a dolog;>

hm, ahogy értettem: az eddigi fizetős kiemelés/bazár át lesz emelve, lesz egyszerű felület csalók kiszedésére, lesz lehetőség csalás esetén rendőrségi ügyben a privátok alapján infotszedni (ez telefonnál nincs meg),

ez jó. ahogy kivettem ez inkább üzletszerű kereskedőknek lesz kevésbé jó, kb mint amikor a piacon helypénzt szednek...

dolog engem már nem érint (szerintem 150kmes körzetben egyedül vagyok a ph!ról), de anno a fél gépem az apróból jött össze, beleértve pár finomságot (thermalright hűtők, cosmos, rakásnyi különbözőféle venti, limitált akg füles). pirospont meg... sokan nem használják, szóval ez a rendszer sokkal jobbnak tűnik.

remélhetőleg jó lesz, bentleyhez is szurkolok;> az meg teljesen normális, ha a kemény munkáért pénzt is akartok látni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#105) dabadab válasza rii (#101) üzenetére


dabadab
titán

"azáltal, hogy valaki megnézte az én hirdetett termékemet, a ph beletolt az arcába egy-két, -gerinctelen módon- pont a témába vágó google-hirdetést"

Gondolom, azzal azért te is tisztában vagy, hogy a PH-nak nincs igazán befolyása arra, hogy konkrétan milyen hirdetéseket rakjon ki a Google, meg talán azzal, hogy a hazai online reklámpiacot a Google elég durván letarolta, nem nagyon van alternatívája. Meg minden bizonnyal azt is tudod, hogy a ph-s apró üzemeltetése nincs ingyen. Ezek után gerinctelenezni... hát... érted.

(#103) szunya1: "tudod te hogy mennyit ér ma ez a site a maga 300 ezres user létszámával?"

Én nem, de ha te igen, akkor mondd el, hogy mennyit ér és ki adna érte annyit :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#106) Tálydi


Tálydi
senior tag

Talán így keveseb idegölő (ált. ujonc) lesz :U

Eeeeh, what’s up, doc?

(#107) #16729600 válasza dabadab (#105) üzenetére


#16729600
törölt tag

Több tízmilliós piacképes érték.A felhasználói létszám miatt és innentől kezdve a profil nem is annyira lényeges,akár még norvég mintás sípulcsi kötésminta szakkör is lehetne :) A "kórustagokat " ,akik meg teli torokból énekelik az elvártat meg velőtrázóan nem értem.Feldobnak a légtérbe pár zsák konfettit és boldog mosollyal és elégedettséggel nyugtázzák az a tényt,hogy ami eddig ingyenes és jól bevált rendszer volt azért innentől fizetniük kell :)

(#108) capulet75


capulet75
addikt

Azért ez picit visszás.Kb tökmindegy kinek mi a véleménye és kinek mi nem tetszik, attól még nem fog változni semmi sem. Ezt a beszéljük meg dumát plíz ne. Amint egy cég elér egyfajta monopolhelyzetet egy piaci szegmensben elkezdi lekaszálni az embereket.Tetszik? Nem. Tudok ellene tenni? Nem. Kadok érte iksz összeget egy hónapban? Valószinűleg igen. Azonban nem kell a guglira fogni a hirdetésszervezők töketlenségét, és azt sem akarom hallgatni hogy mennyire sz@r volt eddig. Majd most lesz kutyasok pénz, tessék érte komolyan szolgáltatni oszt annyi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#109) Lenry válasza #16729600 (#107) üzenetére


Lenry
félisten

neked halvány fingod nincs arról, amiről beszélsz, ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#110) capulet75


capulet75
addikt

Még valami, a privát üzenetekkel mi lesz? Pl Bacsissal már vagy 8-900 privátot váltottunk, van rengeteg üzenetben számomra hasznis infó.Kezdjem el ezeket kimásolni vagy megmaradnak?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#111) Lenry válasza capulet75 (#110) üzenetére


Lenry
félisten

miért vesznének el?
a privátoknak semmi a köze a HA-hoz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#112) #16729600 válasza Lenry (#109) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs..de majd próbálok világosságot nyerni a tieidből,figyellek és tanulok.A jobbtól (okosabbtól) nem szégyen :D

(#113) Lenry válasza #16729600 (#112) üzenetére


Lenry
félisten

igen, az látszik.

mondd kérlek, ez a több tízmilliós érték mégis hol jelentkezik? attól, hogy egy oldalt sokan látogatnak, max a reklámárak lesznek magasak. reklámok most is vannak, nem sokan, de a jelek szerint nem is lesznek többen.

máshol hol jelenik meg ez a tízmillió? hogyan tudod ebből fenntartani a szervereket? újakat venni, bővíteni. fizetni a szerzőket, esetleges utazásokat, szoftvereket, felszerelést, stb, stb? csodálatosan tudsz hülyeségeket írni, aztán meg elvigyorgod és hülyének nézed a másikat, de ha vagdalkozol, akkor legalább támaszd alá valamivel...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#114) #16729600 válasza Lenry (#113) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért?Te az együgyű és gyermekien naiv hiteden kívül mit támasztottál alá és mivel?

Arról meg igazán nem tehetek ,hogy fogalmad sincs mi mennyit ér(het) manapság.Egyik ismerősöm nemrég adott el egy relatíve kis létszámú oldalt (kb 1200 reg,).800e-ért.Aztán lehet én tévedek és gazdálkodj okosan bankóval fizettek érte,ebben az esetben ezúton kérek elnézést Tőled :)

(#115) capulet75 válasza Lenry (#111) üzenetére


capulet75
addikt

Mennyire vagy kompetens ebben a témában? Ha tuti akkor jó de ha csak tippelsz akkor inkább megvárnék egy hivatalos forrást. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#116) Lenry válasza #16729600 (#114) üzenetére


Lenry
félisten

én úgy látom nem érted a különbséget aközött, hogy bevétel/kiadás meg piaci érték. igen, mindkettőt forintban mérjük, de ezzel kb ki is merültek a közös dolgok.

én előbbiről beszélek, te meg utóbbiról.

attól, hogy ezt az oldalt el lehetne adni 10M Ft-ért, azzal kurvára ki van bárki segítve, ha egyrészt nem venné meg senki, másrészt nem is eladó, harmadrészt, meg ez mégis hogyan fedezné a működési és fenntartási költségeket?

attól, hogy van egy 10 millás autóm, attól még ugyanúgy 350 a benzin literje...

(#115) capulet75 nem kifejezetten értem a problémádat. a privátok PH! szinten globálisak, attól, hogy a HardverApróval akármi is történik, attól még pl a bacsisos mailjeidet ugyanúgy el tudod érni a
http://prohardver.hu/privat/bacsis/listaz.php
http://mobilarena.hu/privat/bacsis/listaz.php
http://logout.hu/privat/bacsis/listaz.php
http://itcafe.hu/privat/bacsis/listaz.php vagy akár még a
http://bitmarket.hu/privat/bacsis/listaz.php címről is. ugyanaz, csak a skin fog változni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#117) #16729600 válasza Lenry (#116) üzenetére


#16729600
törölt tag

Gondolod,hogy a tulaj itt alá tolna az aprónak bármilyen új szerver parkot,ha nem üzleti befektetésnek,hozzáadott többlet eszköz értéknek kezelné?Nincs is ezzel baj,és nem is igazán turkálok senki zsebében.Aki egy ilyen oldalt összehoz az megérdemli.Nekem inkább veletek van bajom.Most tényleg,tedd a szívedre a kezed.Az nem elmeroggyant aki hozsannázik meg éljenez amikor fizetnie kell bármiért ami eddig ingyenes volt?Ráadásul ez a teszvesz-vatera kombóra való üzleti modell eltérés nem igazán a szinvonalat fogja emelni.Csalók?Ugyan már.legalább annyian vannak a fentebb említett helyeken is mint itt

(#118) rgqjx válasza Parci (#36) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerintem érdemes lenne létrehozni a "PH! közhasznú alapítványt", mely szoros kapcsolatban élne a jelenlegi PH!-val.
Szívesen adnám pl. nektek az adóm 1%-át... (Ha egyházat is alapítotok, akkor tutira tiétek az 1+1%-om) :DDD

Valahol az oldal tetején (pl. a fészbuk ikon körül) el lehetne helyezni egy diszkrét gombot, amire kattintva egy kis információt lehet kapni a PROHARDVER Informatikai Kft. pénzügyi elérhetőségéről. (számlaszám, paypal stb.), finoman utalva rá, hogy aki úgy gondolja, ezeken az elérhetőségeken leróhatja tiszteletét.

Tudom jól, hogy ezekből minimális összegre lehetne számítani, de szerintem a semminél több lenne.

(#119) Lenry válasza #16729600 (#117) üzenetére


Lenry
félisten

senki sem éljenzett, hol látsz te ilyet? még csak nem is örült senki. szimplán megértjük, hogy miért lesz fizetős, ami az lesz. és igen, üzleti befektetésnek gondolják Parciék, ezért kérnek érte pénzt, mert úgy elég ráfizetős üzletelni, hogy csak az egyik oldal ad...

és továbbra is érdekelne, hogy termel az értékes autó üzemanyagot magának, mert egyelőre a gondolatmenetedről a South Park egyik epizódja jut eszembe:
1. lépés - alsónadrágok begyűjtése
2. lépés - ???
3. lépés - profit

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#120) BloodyEddie válasza #16729600 (#117) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Trolls FTW!

(#121) djculture


djculture
félisten

Minden kiderül majd ha élesé válik ez a rendszer.Ha eltünnek a magánszemélyek használt cuccai hirdetések és maradnak a cégek fizetős bazárok akkor van még jópár ilyen bazáros fórum.Ha valamiért fizetni kell az az árba is megfog látszódni,vaterán is aranyáron mármár átvágás áron hirdetnek hónapokig valamit belekalkulálva a listázási dijat meg stb.Azért bízom benne nem egy ilyen helyé válik ez mert az a csalók paradicsoma.

(#122) capulet75 válasza Lenry (#116) üzenetére


capulet75
addikt

Nem problémám van csak kérdésem. Amugy meg én nem vágom ezt a részét a dolgoknak úgy hogy ne csinálj úgy légyszives mintha ennek olyan ku..ára magától érthetőnek kéne lennie. Eccerű user vagyok, pár dolgot szeretnék tudni a változással kapcsolatban és kész. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#123) Lenry válasza capulet75 (#122) üzenetére


Lenry
félisten

oks, csak nekem ez olyan egyértelmű volt, hogy azt hittem, hogy másnak is, bocsi :B
de a lényeg, hogy mostmár te is tudod: bármelyik portálon is vagy, ugyanazokat a privátokat éred el mindenhonnan.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#124) capulet75 válasza Lenry (#123) üzenetére


capulet75
addikt

:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#125) Enclave válasza vittuka (#91) üzenetére


Enclave
aktív tag

Egyébként sokan vannak így ezzel, ha kell utaznak 2 órát, idôt és pénzt nem kímélve, amikor elviszi a posta 385ft-ért tegyük fel. Ennél a gondolatnál meg húzhatnánk is egy vonalat, a 10 éves dolgokat, hogy feladtam egy csomagot életemben, az is eltünt, félre lehetne rakni. Nem tartom valószínünek, hogy fociznának a csomagokkal azok a szerencsétlen postások, van elég dolguk munkaidôben ezen kívül is. Nálam a megbízhatóságuk sok csomagból 100%, biztosan nem vagyok egyedül kivételes eset.

Lehet,h. az illető nem a postás "élményei" miatt ragaszkodik a f2f módszerhez, hanem praktikussági okokból.

Ha a posta ingyen lenne én akkor sem használnám többet. Egy holmit tisztességesen becsomagolni idő és valamennyi anyagiakkal jár (csomagolóanyagok, szivacs ha törékeny de ez a hw-k nagy részére igaz), arról nem is beszélve, ha a vevő és az eladó mondjuk egyaránt egy városból való, akkor lehet nem túlságosan nehéz megbeszélni egy időpontot suli/egyetem/munka után ami egyes esetekben sokkal gyorsabb lehet mint a posta. Arról nem is beszélve, hogy személyesen rögtön meg lehet nézni, mit vesz az ember és ha valami vita lenne az eladó holmival (javítva volt-e?, sérült-e?, hiányzik-e vmi a dobozból?) ,akkor helyben, rögtön meg lehet beszélni, tisztázni. (én főleg utóbbi miatt ragaszkodom a személyes adásvételhez) Esetleg ha valaki nem szeret látatlanban nagyobb összegeket átutalni.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#126) Lenry válasza Enclave (#125) üzenetére


Lenry
félisten

ez szép és, jó, de ha az ország másik végébe kell küldeni a csomagot, akkor máris borult az elméleted :) mert még mindig olcsóbb a posta+csomagolás, mint az oda meg visszaút, amit ha hozzáadunk az árhoz, már lehet, hogy nem olyan vonzó 1-1 ajánlat...
az meg szerintem természetes, hogy azonos városba nem postázunk, mert minek?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#127) vittuka válasza Enclave (#125) üzenetére


vittuka
aktív tag

Az egy város az más dolog, de amikor 30-40km-rôl feljönnek Bp-re valamiért, az a másik. Ez lehet bizalmatlanság az eladó felé is, de sok esetben a posta felé. Kérdés hány dolgot ad el az ember. Viszont amikor feljön valaki Pestre, hogy találkozzunk Csepelen és meg tudjuk oldani személyesen a dolgot.. Mintha ez nekem sokkal könnyebb lenne, valamint sokan elfelejtik, hogy ellentétben sok városunkkal, ahol "nincsenek távolságok", Budapesten lehet másfél órát utazni a másik végére, ahonnan vissza is kell jönni. 320ft-os BKV jegyárral pedig ez igen költséges, autóval (380ft/liter) szintén az. De megértem azt a részét is amit írsz, viszont 2db ramnál nincs mit nézegetni a dobozban. Ha az ország különbözô pontjain vagytok, akkor viszont célszerü a posta használata és tényleg nagyon megbízható.

De sry az off-ért, hagyjuk Lenry-t is érvényesülni!

Nem természetes, Budapesten belül is postázunk (sokan vagyunk így vele)! Sôt, én idô hiányában mindig postáztatok inkább, de sok városban biciklivel el lehet szaladni érte ez természetes. Fôleg azok szokták, akik gyakorlott csomagfeladók, szoktam 1-2 kerülettel arrébb is küldeni dolgokat.. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#128) buherton válasza Lenry (#126) üzenetére


buherton
őstag

Jó lenne, ha valamilyen megoldás lenne azoknak akik keveset apróznak, pl. ingyen. Bár ez sem a legjobb, mert akkor sokan több accot csinálnak. Csak arra akarok kilyukadni, hogy nem mindenki akar az apróból megélni, szimplán csak egy két dolgot eladni. Automatikus IP figyelő nem játszik, mert akkor valamelyest megoldható lenne?

MOD: ez nem válasz akart lenni, csak már este van

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#129) Lenry válasza buherton (#128) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól emlékszem, valahol írta Parci, hogy a ranggal nőni fognak a lehetőségek, több aprót adhatsz fel ingyen, többször upolhatsz, meg ilyesmik. szóval azért nem akkor tömény szopás lesz ez, mint amekkorának páran beállítják.

(#127) vittuka óh, tényleg. Budapest. oké, ott belefér a városon belüli posta is :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#130) buherton válasza Lenry (#129) üzenetére


buherton
őstag

Csak ááh az sem a legjobb megoldás :( , mert sokan flamelni, meg triviális dolgokat fognak írni fórumban, hogy növeljék a hsz-ek számát. Bár nem örülök neki de én is valahol jogosnak tartom a apró utáni fizetést.

Teljesen megtudom érteni, hogy mennyire nehéz is ezt mindenki számára elfogadható, de legfőképpen gyakorlatban használható rendszert csinálni. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#131) vittuka válasza Lenry (#129) üzenetére


vittuka
aktív tag

En még mindig az egyszerüsített változat híve lennék, havi díja lenne a több apróhirdetésnek, mondjuk 5 hirdetés 500ft tegyük fel. Aki akar 15-öt, az ad 1500-at, aztán 2 up +500 , 3 up 800ft ...
A kalkulációt persze más dönti el, csak írtam egy példát. Aki 1 apróba bazárként süríti a lomokat, az meg 1 kategóriában van, plusz a hirdetés szövege nem enged leírni minden terméket, hozzászólásnál meg a google sem fogja elôre rakni találatként, tehát nem valami hatékony. 1 user, 1 hirdetés, napi 1 up ingyen.
Ezt a vaterás rendszert viszont nem preferálom személy szerint. A dinamikus ip-kkel viszont lehetetlen lenne figyelni, hogy kinek hány regisztrációja van, ráadásul sokan több helyrôl is bejelentkeznek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

(#132) rgqjx válasza Lenry (#129) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ha rendszeres hirdető lennék, akkor zavarna, hogy 8 év alatt még mindig lelkes újonc vagyok. :U

(#133) buherton


buherton
őstag

Mi van akkor, ha többféle "díjcsomag lenne"? Teszem azt, lehetne választani hogy havonta fizetek az aprókért rendszeresen, vagy csak egyszer amikor felkerül (mert pl. nem nagyon keresett áru). Lehet hogy első hangzásra hülyeség, de egy kicsit gondoljatok bele. Így lenne a legkevesebb elégedetlenkedő, mert mindenki más fajta bizniszt képvisel, és így kitudná a neki legmegfelelőbbet választani. Csak ötleteket próbálok adni. Mielőtt még valaki lehurrogna micsoda nagy baromság ez.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#134) Lenry válasza buherton (#130) üzenetére


Lenry
félisten

amiután a moderátorok szépen kivágnák, mint macskát sz*rni. probléma megoldva. :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#135) Tüzi válasza Parci (#83) üzenetére

Repülőt ne felejtsd ki, nehogy már jeggyel kelljen menni a nyaralóhoz... :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#136) Parci válasza rii (#101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor egy adat: kb. havi 150e ft-ot hoz a google adsense havonta, az egész lapcsaládon! igen, az a pont kitörölhetjük kategória, ez egy ember fizetéséhez sem elég (lásd még: magyar adók). no, nem mintha nem a zsebünkben turkálnál most már...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#137) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Mikirály már h ott vagyok :)
Na de visszatérve a témához:
Összességében jó lesz ez az új Apró. Meg gondolom nem fog megszűnni a phmegbizhatóság oldal sem. Szóval aki akarja a hirdetésesbe úgyis belinkeli a saját megbízhatóságát

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#138) Parci válasza #16729600 (#103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a ph, mint cég, valószínűleg sokat "ér". ugyanakkor szeretném hozzátenni, hogy eddig egy komolyabb vételi ajánlat volt rá, és összességében az is komolytalan volt. mindez a válság előtt, azóta nem jellemző itthon a vásárlás.

de ez csak az egyik fele a dolgoknak, a másik, hogy alapvetően nem eladni akarjuk, hanem fenntarthatóvá tenni. tehát stabilan nyereségessé. az kell ugyanis a fejlődéshez, egy nullszaldóval eléldegélsz, de közben egy helyben toporogsz. ráadásul az eladási ár és a nyereségesség eléggé összefügg :), hiszen akkor magas valaminek az értéke, ha arra számít a vevő, hogy sok pénzt hoz.

tipikusan 3-5 éves megtérüléssel szoktak számolni ilyen dealeknél, mindezt a válság előtt. ma már azt mondják, hogy 3 évet sem lehet előre tervezni stb. ebben van igazság, ugyanakkor 3 év nyereségéért eladni az egyik vezető IT kiadót szerintem hülyeség, 3 évet azért fél lábon leugrálva is megcsinál az ember.

lényeg a lényeg, megalázóan kevés pénzért vennék csak meg, így ez igazából nem is opció. tehát visszajutottunk oda, hogy működtetni kell. nem várom el senkitől, hogy örüljön, hogy fizetős lesz a Hardverapró, ez nyilván mindenkinek rossz hír. nem is azért beszélgetünk itt róla, mert ha elég sokan kérik, hogy ne legyen fizetős vagy ilyesmi, akkor gyorsan áttervezzük. elég sokat terveztük már így is. tényleg csak azt szeretném, ha picit a mögöttes indokokat is látnátok. ettől még abszolút megértem, ha valaki úgy dönt, itt hagy minket. ezzel nem tudok mit csinálni, sajnos, ha a reklámokból csengene a kassza (mint azt sokan hiszik) ezerrel, jóval nagyobb mozgásterünk lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#139) rii válasza Parci (#136) üzenetére


rii
nagyúr

" ... nem mintha nem a zsebünkben turkálnál most már... .... "

ezt kikérem magamnak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#140) zazahoho


zazahoho
őstag

Azon gondolat nem merült ,fel,hogy időkorlátos lenne a hirdetés?(pl:expressz),de nem 45 napig,hanem mondjuk 3 hétig,mivel aki el akarja adni a cuccát ,és értelmes áron hirdeti az ennyi idő alatt sikerül is :U ,fizetéssel kapcsolatban olyan lehetőséget is érdemes átgondolni,hogy előre átutal a felhasználó mondjuk 5000 ft-t és abból az oldal vonja a amit kell (minél kevesebbet :DDD ),ez talán sok embernek egyszerűbb lenne,hogy nem kell utalgatni minden tétel után.
az automatikus értékelés ,lehet jó dolog de ott is jó lenne ha a vevő pár sort írhatna az üzletről.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#141) V8David


V8David
tag

Döbbenet...
Attól függetlenül, ha ennyire nem megy, akkor le kell húzni a rolót. Radikális, de majd hogy nem annyira mint ez a béka segge alatt lévő vatera majmolása. Azért szerettük a hardveraprót, mert itt igazából mindent megtalált az ember, amire csak szüksége volt. És mellette nagyszerű híreket olvashatunk, nem beszélve a Logout-ról, ahol olyanokat olvasunk, amiket néha nem is hinnénk (pl a magyar szikvízről, most ez jutott hírtelen eszembe). Ezek után pedig az olcsó és jó cuccok el fognak tűnni.
Mellesleg azt elfelejtitek, hogy mindenki újoncként kezdte és ha valaki frissen regisztrált tag, akkor diszkriminálva van (bár sokszor nem hiába), kivéve az, aki 138 naposan már házigazda, mert láttam ilyet is.... Viszont nagyon sok öreg motoros van, akinek probléma nélkül előre utalok, itt van 8 éve, de csak lelkels újonc, mert nem szól hozzá. Ez szívás kategória.
Ne tessék megdobálni a hsz miatt...

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#142) Parci válasza rii (#139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szori, de nem, én kérem ki magamnak, ahogy folyamatosan és konkrétan pénzéhséggel vádolsz minket, illetve hangoztatod, hogy a puszta jelenlétedtől is cseng nálunk a kassza. egyik sem igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#143) Parci válasza V8David (#141) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Attól függetlenül, ha ennyire nem megy, akkor le kell húzni a rolót."

tehát szerinted a fizetős hardverapró és teljesen ingyenes minden más helyett inkább zárjuk be az egész lapcsaládot? nem értem a rációt ebben, bevallom őszintén. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#144) rii válasza dabadab (#105) üzenetére


rii
nagyúr

te hogy élnéd meg, ha a hirdetésedben egy hasonló keresőszavas hirdetés jelent volna meg?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#145) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valahogy, pedig gondolom, hogy meg lehetne oldani, hogy átkerüljön, max úgy, hogy összefogni azokkal, akik a jelenlegi megoldást "vezetik". Mivel valami alapja van az ottani pozitív, negatív értékeléseknek is, szal valahogy ez csak kivitelezhető lenne.. Gondolom Én. :U

Nade, ahogy írták alattam is, a megbízható eladókat szinte úgyis már mindenki ismeri, viszont az esetleges új emberek nem, így viszont ez nem teljes mértékben igaz. Viszont, ha ezt nem is sikerül megoldani, akkor meg ez van. Aki eddig megbízható volt, az ezek után is az lesz... Mindig el kell indulni valahonnan, most is el kell.

Mellesleg:

a fórumos ranggal egyenes arányban egyre több dolog jár ingyenesen - Ezt, hogy mint kell értelmezni? Pl. kiemelések, ilyesmik?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#146) V8David válasza Parci (#143) üzenetére


V8David
tag

Nem az egész lapcsaládra értettem. De biztos vagyok benne, hogy nem lesz meg az az elgondolt és áhitott árbevétel, amit ti itt szépen elképzeltek.

Mindegy, úgyis a felhasználók és maga a nép fog dönteni. Amit nem próbálunk ki, azt sohasem fogjuk megtudni, hogy milyen. :)

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#147) rii válasza Parci (#142) üzenetére


rii
nagyúr

ebben az esetben nem kellett volna hozzászólnom az ilyen témákhoz, mert nem vagyok anyagias, nem érdekel sem a nagy ház, sem a nagy-drága autó (bár lakberendezés közepén vagyok, volt nov.-ben 350e huf-om, de az ismerősömnek, egy csajnak, aki a legjobb barátom, inkább vettem egy 200e huf-os laptop-ot, mert kva szar volt a gépe).

akkor elnézést kérnék -ha lehet - visszamenőleg is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#148) hackeeeee válasza rii (#147) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem... ilyenekről felesleget "vitatkoznotok", mert ezek magánügyek, senkinek semmi köze... Szerintem...

Véleményem szubjektív...

(#149) hackeeeee válasza V8David (#146) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valahol sztem mindig el kell indítani valami újat...:U Most nem azért...Erre mondják, hogy minden kezdet nehéz, de ha elindul....Minden váltás nehéz. De valahol azt is nézni kéne, hogy valahol azért is megy ez az egész, hogy valamennyire háttérbe szoruljon a sok kamu hirdetés, vagy ez már nem is számít? Jó oké, aukciós oldalakon is van egy rakat, de valamilyen szinten könnyebben kiszűrhetők.

Szal ez már nézőpont kérdése..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#150) TazLeacher válasza Parci (#143) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ahogy nézem már egész jó tanácsokat kaptatok:

- Add el!
- Zárd be!

A legtöbb vállalkozásnál így oldják meg a problémákat... :W

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.