Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) DeFranco


DeFranco
nagyúr

"a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz"

Ez csak nálam jelenik meg? Nyomjak F5-öt, hátha eltűnik?

Remélhetőleg ezt a számot Parciék úgy állítják be, hogy az ember a saját gépében lecserélt cuccokat el tudja adni. Aki meg adni-venni szeretne (tehát hasznot termelni) az meg fizessen.

A képletből mi nem érthető?

[ Szerkesztve ]

(#452) RootRulez


RootRulez
félisten

Ehhez az első bekezdés után annyit tudok hozzáfűzni, hogy nem vagyok "kereskedő" és sikerült már szereznem nem elhanyagolható számú piros pontot. Ezen üzletek mind mind alkalmi vételek és eladások voltak. :K És igenis rosszul esne, ha az eddig elért referenciám kútba esne...

Na most olvasok tovább...

═════════════════════════════════════════

(#453) DeFranco válasza RootRulez (#452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Senki nem tiltja meg, hogy ezt a linket betedd a hirdetésbe... :)

(#454) DeFranco válasza koverm (#446) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor nektek pont nem itt van a helyetek, ha nem akartok fizetni.

Tudod a piacon is van helypénz, aztán még sem sír senki, és évezredek óta működik.

(#455) _seth_ válasza Kassadin (#447) üzenetére


_seth_
veterán

Vaterázok :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#456) _seth_ válasza DeFranco (#454) üzenetére


_seth_
veterán

Azt majd én eldöntöm, hogy hol a helyem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#457) DeFranco válasza _seth_ (#456) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A hsz-eid megoszlását elnézve nem kell magadra venned. ;)

(#458) kovy79 válasza DeFranco (#451) üzenetére


kovy79
őstag

Teljesen egyetértek. Mindenhol kell szolgáltatásért cserébe fizetni. Ráadásul itt egy bizonyos szintig ingyen is lesz!
Aki pedig üzletszerűen (tehát haszonszerzés céljából) ad-vesz, az fizessen (a haszonszerzésből kifolyólag).
Amíg ingyen van,addig minden jó, amikor fizetni kell, az már rossz...
Menjenek el ingyen dolgozni, ha már mindenhol az ingyenességet követelik!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#459) _seth_ válasza kovy79 (#458) üzenetére


_seth_
veterán

Ki az aki nem haszonszerzés céljából ad-vesz?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#460) DeFranco válasza _seth_ (#459) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Például ha az 5670-esemet le akarom cserélni egy 5770-esre, és ezért az előbbit itt eladom. ;)
Vagy akarok venni egy winchestert, de nincs rá pénzem, ezért eladom a régi már használatban nem lévő hw-eimet.

[ Szerkesztve ]

(#461) _seth_ válasza DeFranco (#460) üzenetére


_seth_
veterán

Attól még, hogy itt veszel valamit ugyanúgy haszonszerzés... próbáld ezt pl az apehnek megmagyarázni, hogy te csak azért nem fizetted be mert úgy gondoltad, hogy úgyis befizeted az adódat áfában szóval ugyanúgy be lesz fizetve...

Szerintem jobb inkább úgy meghatározni, hogy üzletszerű vagy sem. Üzletszerű aki komplett infós bolt árlistáját hirdeti ő maga is rendeli a cuccot és vásárolni még nem látta senki :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#462) DeFranco válasza _seth_ (#461) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, legyen üzletszerű, nekem mindegy. Érted, hogy mire gondolok.

A lényeg: aki a saját, ténylegesen használt cuccait adja el, hogy újabbat vegyen, amit megint használni akar egy jó ideig, azt szerintem nem fogja ez nagy mértékben zavarni.

Aki meg viszonteladó, az meg... :U

[ Szerkesztve ]

(#463) hcl válasza DeFranco (#460) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Abban az a haszonszerzés, hogy eggyel jobb videokártyád lesz.
Amúgy adózási szempontból mindegy, mire költöd a jövedelmed. Tehát ha eladsz 2 VGA-t, és neked abból bejön 100 ezer, amiből 90-ért veszel másik kártyát, akkor nem a 10 ezer számít a jövedelmednek, hanem a 100...
És 50 ezer forintig adómentes az egyéb forrásból származó jövedelem... Szóval pár VGA eladásával egy év alatt lazán túl lehet lépni.
Állambácsi amúgy is komolyan a nyakára akar lépni a netes kereskedelemnek, mivel abból még lehet sarcolni :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#464) DeFranco válasza hcl (#463) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem kívánok filozofikus eszmecserékbe bocsátkozni, van pár kollégám, akin amúgy is kénytelen vagyok kiélni az ilyen irányú perverzióimat. Úgy érzem, hogy adózási kérdésekben sem kell kioktatni, főleg hogy a témához abszolút semmi köze nincs, nem kell belemagyarázni.

Világos, és érthető, mire értettem amit írtam. Ha kell, értelmezem még egyszer, de szerintem nem szükséges.

Lehet ezt tekergetni, de nem érdemes:
Évente pár hardvert adsz el? Ingyenes
Rendszeresen űzöd ezt a sportot? Fizess
Nem akarsz fizetni? Keress más ingyenes alternatívát, ahol a segged alá rakják az infrastruktúrát, vagy nyiss egy boltot, és fizesd a rezsit.

Személy szerint nagyon tele van a t*k*m a sok wannabe biznisszjózsival, aki azt hiszi azzal csinálja meg élete üzletét, hogy apa cégétől bizományban eladja itt a leselejtezett hardvereket, új ár -10%-ért, és még neki áll feljebb, amikor moderálni merészelik, vagy valakinek garanciális gondja van.
Örülök, ha ezek eltűnnek, mert sem eladni nem akarok nekik, sem venni nem akarok tőlük, szemetelnek, rontják a becsületes alkalmi eladók/vevők esélyeit, és feleslegesen terhelik le komoly mértékben a PH infrastruktúráját.

[ Szerkesztve ]

(#465) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Elkezdtetek már mozgolódni privát vonalon? Gondolok itt telszámokra.

(#466) Rive válasza Kolondrum (#465) üzenetére


Rive
veterán

:F

Szerintem sót megy gyufát is spájzolj.

Ui.: meg javallott egy biztonsági mentés a teljes internetről.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#467) hcl válasza DeFranco (#464) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kioktatni akartalak, stb. Mondjuk azt sem értem, mit akadsz ki ennyire :)
(A témához csak annyi köze van, hogy vmelyik ezzel kapcsolatos topicban Parci is emlegette az APEH-et, és nem egy itt üzletelő fórumtárs is meg van győződve, hogy ha elkölti a bevételt, akkor az nem számít adózáskor. Mondjuk így sem számít, mert senki nem ellenőrzi, hogy bevallod-e.)

"Évente pár hardvert adsz el? Ingyenes
Rendszeresen űzöd ezt a sportot? Fizess"
Eddig még OK is. Mondjuk szerintem én itt járnék örömtáncot évi 50 ezer forgalomnál amit az aprókból szereztem :D Nyilván kényelmesebb volt, amíg ingyen volt, de ha nem így lesz, hát nem :(

A bizniszjózsk meg szerintem is gázok, de hát mindenki abban hisz, amit akar... Én is veszek át rossz hardvereket, amiket megjavítva használok, vagy árulok, csa én pontosan tudom, hogy max. zsebpénznek jó, amit keresek vele.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#468) DeFranco válasza hcl (#467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, hát csak összejön ez :) :R

(btw. nem rád haragszom, sry, ha így látszott, csak pont beleálltál a sodrásba)

[ Szerkesztve ]

(#469) Kassadin válasza _seth_ (#455) üzenetére


Kassadin
addikt

Hát ahogy érzed.... :U
Én biztos nem vateráznék eladóként, max vásárlóként. Mindig az eladó húzza a rövidet pénzügyileg és itt a drágább dolgokra gondolok. Vicc mennyire lehúzzák az embert.

[ Szerkesztve ]

(#470) Kolondrum válasza Rive (#466) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nevess, de jól jöhetnek! Csörr, van túrospuszedlid eladó? Igen mennyi kell? Kimarad a körből a PH. Persze ez akkor nem megy amikor valaki el alkarja adni pl a telóját. Bár sztem a főbb hirdetők stílusa levehető. Az ember ügyes okos és próbál majd ügyeskedni.

(#471) dabadab válasza hcl (#463) üzenetére


dabadab
titán

"Amúgy adózási szempontból mindegy, mire költöd a jövedelmed. Tehát ha eladsz 2 VGA-t, és neked abból bejön 100 ezer, amiből 90-ért veszel másik kártyát, akkor nem a 10 ezer számít a jövedelmednek, hanem a 100..."

Nem igazán. Sőt, egyáltalán nem. Adóbevallásnál a haszon úgy számolandó, hogy az ember az eladási árból levonja a beszerzési árat és a maradék a haszon, ami ráadásul csak akkor adóköteles, ha a haszon meghaladja az évi 200k-t (mondjuk ez a tavalyi v tavalyelőtti összeghatár, de kb. ennyi lehet most is). Tekintve, hogy azok, akik nem kereskednek, csak eladogatják a régi cuccaikat, a dolgok természetéből adódóan jó eséllyel beszerzési áron alul adják el a holmijaikat, ezért nekik egyáltalán nem kell ezzel foglalkozniuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#472) hcl válasza dabadab (#471) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"az ember az eladási árból levonja a beszerzési árat és a maradék a haszon"
Mondjuk ja, és nem nagyon van olyan cumó, amit a beszerzési ár fölött adsz el...

Mutogatni való hater díszpinty

(#473) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] Én képzelődöm vagy eltűnt a hv apró gomb? Lent legalul találtam meg csak.

(#474) kovy79 válasza _seth_ (#459) üzenetére


kovy79
őstag

Az én olvasatomban pl ha veszek 20K-t érő procit 15K-ért és egyből felteszem a hirdetését 19K-ért.
Egyébként tudtam, h valaki felteszi ezt a kérdést, de te is tudtad jól a választ.
Én pl ha árulok valamit, azt 99%-ban a saját gépemből szedem ki és jön helyette az új, ami hónapokig, talán évekig szolgál még. No, ezt nem nevezném haszonszerzésnek, mivel mindig a piaci ár alatt adom, hogy ne foglalja a helyet.
Azt hiszem, ki fogom bírni évente 2 hirdetés utáni borzalmas összeget. Nem áll szándékomban célozgatni, de vannak, akik hónapokig árulják aranyáron a senkinek nem kellő szarjaikat. Ezután az aranyárból futja majd hirdetési tarifára is!
Esetleg ha holnap mész mondjuk fodrászhoz és igénybe veszed a szolgáltatását, akkor mondd meg neki, hogy nem fizetsz!

Egyébként el vagy tévedve a haszon fogalmát illetően. Ha a valamit azért árulsz, hogy hasznod legyen rajta, az nem egyenlő azzal, hogy valamit árulsz!
Az a pénzszerzés, nem pedig a haszonszerzés, lévén az utóbbinál a bevételi összeg nagyobb, mint a kiadási.
Szerintem...

(#464) DeFranco, egyetértek. :R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#475) Sanya595 válasza DeFranco (#468) üzenetére


Sanya595
senior tag

Nekem csak az a gondom ezzel,hogy 30 nap és lejár a hirdetés.
Egy év alatt hirdetek kb 3-4-szer,de sokszor több ideig van fent,mint 30 nap.
Akkor ha jól sejtem,hiába fogok kapni évi 5 hirdetést ingyé,mert nem fogok beleférni ha 30 naponként kell újra meghirdetni.Persze ez mind elméleti eszmefutatás.

kovy79
Én is kibirnám az évi 2 hirdetés árát,ha mondjuk nem egy 500 ft-érö dolgot fogok árulni és ebböl 200 ft lesz mondjuk a hirdetés ára.Mert akkor fel sem fogom tenni.
Inkább kifogom dobni a kukába. :W

[ Szerkesztve ]

(#476) kovy79 válasza Sanya595 (#475) üzenetére


kovy79
őstag

Persze, ebben teljesen igazad van, ezért is adtam hangot eme problémának. Nem lenne jó, ha eltűnnének az apróságokat hirdetők, de jelen esetben ember legyen a talpán, aki tudja a helyes megoldást.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#477) Kassadin válasza kovy79 (#476) üzenetére


Kassadin
addikt

Pedig ha a termék felét elviszi a feladási költség, akkor elfognak tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#478) DeFranco válasza Sanya595 (#475) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez igaz, ez kellemetlen lesz. Annyi előnye viszont lesz, hogy így kikopnak azok, akik irreális áron hirdetnek balekra várva, hirdetik hónapokig, aztán hátha befut egy. Be kell lőni majd úgy az árakat, hogy 30 nap alatt elmenjen.

Nem vagyok elvakult, tényleg szívás a 30 nap, de megértem, hogy ez sem kib*szásból van.

(#479) Sanya595 válasza DeFranco (#478) üzenetére


Sanya595
senior tag

De milyen árat szabjak egy 300 ft kábelnek mondjuk ami másnak ér annyit,ha éppen arra van szüksége,viszont nálam csak a szemétbe menne.
Sokszor volt már olyan,hogy meguntam mindig up-ni az ilyen tételekett és töröltem a hirdetést.Kidobtam,majd 2 nap múlva érdeklödtek,hogy megvan-e még.
Mondtam sajna nincs,mert kidobtam.Szal ha az up is pénzbe fog kerülni,akkor egy hirdetés másnap már a 2xx-dik helyen lesz.

(#480) hcl válasza DeFranco (#478) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ez nehezen kivitelezhető, ha olyan cumót hirdet az ember, amire csak ritkán van igény, viszont akkor meg kb. bármilyen áron elviszik. Mint az 500Ft-os kisteljesítményű tápjaim.

Mutogatni való hater díszpinty

(#481) _seth_ válasza Kassadin (#469) üzenetére


_seth_
veterán

Annyira azért nem rossz mert fél évig hirdettem autó alkatrészeket mindenfelé 1-2 hívás volt de semmi komoly és semmi konkrétum se név se cím tali majd valamikor az izé előtt meg ilyenek. Vaterára feltettem 2 hónap alatt elkelt minden, be is fizettem a vaterának vagy 7e forintot összesen már de ennek többszöröse volt a bevételem ezekből.

kovy79: Nem akarsz célozgatni de mégis megteszed :D Aranyáron szoktam árulni? Nem hinném, nézd meg most is miket árulok a debreceni adok-veszekben, szerintem semmi sincs aranyáron főleg, hogy a többsége 4-5-6 ezres cucc és max 2e-re van kiírva az más kérdés, hogy ennyiért sem kell vagy épp kell csak mire el kellene vinni már nem aktuális meg ilyenek...

Egyébként meg nekem az is elég ha szabadon lehet ezután a lokál adok veszek fórumokban hirdetni úgyis inkább azoknak adok el mindent akiket ismerek + akik közel vannak.

Ezt a fodrász dolgot nem értem... hogyan lehet a kettőt összehasonlítani? A fodrász abból él ez van. Ez ellenben egy IT oldal ami nem ezért jött létre csak bővült, hogy legyen apró is miért legyen? Azért kellett aprót is csinálni, hogy tovább nőjön a látogatottság ezzel a bevétel majd nem elég a reklám kell a sarc is. Ez van, érthető mert mindenki pénzből él szóval nincs min csodálkozni de azért hadd ne örüljek is már neki, hogy jajj de jó fizetős lett.

Valószínűleg nekem elég lesz akár az évi ingyenes pár darab hirdetés is de eddig sem az volt a baj, hogy a kenyérre való megy el 1-1 hirdetésfeladásra pusztán a változás iránya nem tetszik + teljesen átláthatatlan még az egész, nem ártott volna azért konkrétumokkal előrukkolni ahelyett, hogy kaptunk pár topikot ahol mi vitázunk gondolom azért, hogy akik majd döntenek leszűrjék a lényeget, hogy melyik megoldás lenne a legjobb ellenben mégis az van, hogy aki illetékes az nem alkalmazkodik ahhoz amit írtak többen is ötleteket hanem ugyanúgy a saját álláspontjához ragaszkodik minden módosítás nélkül ami megint csak nem baj csak így mi itt felesleges köröket futunk. Ennél jobb lett volna az is ha kiteszik a főoldalra, hogy febr 1től fizetős, díjak, akinek ingyenes annak van évi 5 ingyenes, 1 up 50ft, egy kiemelés 100ft egy hétre stb aztán ez van nincs vita, ha fizetős hát fizetős de így még mehet a vita az egészen aztán meg úgyis megvan már a megfelelő fejekben a terv tőlünk függetlenül is :)

Pl az eddig legfogósabb kérdés az a személyes adatok és privát üzenetek jövőbeni kezelése, erről érdekelne mit gondolnak a működtetők vagy hogyan képzelik el. + Azt is jó lenne látni, hogy ha már részünkről költségekkel fog járni ezután, hogy akkor egye fene még gyorsítanak és stabillá teszik az oldalt, ne kelljen bosszankodni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#482) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok!

Régóta vagyok Ph olvasó bár nem szoktam igazából kommentelgetni de ez a téma nagyon tetszik. Valamennyi véleményem van is és mivel sok dolgot olvastam már remélem talán elfér még itt ez is.

Először is A Ph és az egész lapcsalád, egy erősen szakmai orientáltságú, réteg oldal. Ettől még lehet, hogy kategóriáján belül látogatott és szerintem a legjobb is, de mondjuk valószínűleg sehol nincs a mindmegettéhez/startlaphoz/vaterához képest

A Ph egyéni látogató száma alig tizede a nagyoknak, nyilván itt jó a hatékonysága a hirdetéseknek, de mondjuk ha én lennék az ASUS akkor nem; vagy inkább sémiképp nem csak itt hirdetném a termékemet! Ergo egy ilyen oldal konkrét szponzorok nélkül nem élhet meg. Gondolom mindenki sejti, hogy mondjuk egy ilyen oldalnak mennyire lehet könnyű szponzorokat hirdetőket keresni..

Teljesen logikus gondolat, hogy alapcsaládot bővíteni kell, amennyire csak lehet és bizony le kell fedni a tech szféra lehető legnagyobb részét. Erre szerintem egy tök jó ötlet a hardverapró.

Nyilván a hardverapróból mindig is bevételhez szerettet volna jutni a tulajdonos (vagy buta volna, amit nem szeretnék feltételezni) mivel látta, hogy az ingyenes modell nem megy megpróbálkozik most a fizetőssel. Aki azt gondolja, hogy a hardverapro mondjuk a vatera konkurenciája lehetne szerintem téved, vagy a távoli jövőbe lát és akkor viszont szuper neki!

Mi lehet az átalakulás után?
a.) a dolog bejön a hirdetők fele megmarad majd szépen nő a számuk és így a bevétel is. Erre még kicsit rádobnak hirdetésekkel is.
b.) nem jön be és megszüntetnek egy amúgy is veszteséges oldalt.

Ami nekem admin oldalról rettenetesen unszimpatikus.

Nem kell ezt a mártír szerepet felvenni, hogy mennyi munka mennyi szenvedés, micsoda önfeláldozás, és most tessék jönnek a negatív kommentek mikor szeretnénk legalább nullára jutni. - A ph családban megjelenő cikkek színvonalasak, jók - nem csak magyar léptékben - nemzetközileg is! (sőt én erősen gondolkodnék a cikkek angol fordításán (vagy ez már van, csak nem vettem észre?)). Ezért a munkáért pénz jár. Ahhoz meg nyereség kell. Ahhoz meg a hirdetőknek fizetni kell.
Aki ezt nem érti meg az valószínűleg nem gondolja végig a dolgot.Még azt is el lehetne fogadni, hogy ez eddig egy ingyenes rászoktató időszak volt és most tessék fizetni ezért a remek szolgáltatásért!

Amiért pénzt kérsz az viszont legyen színvonalas. Helyes, hogy átalakul az oldal, de nem helyes, hogy nem akarod kinyalni a fenekét annak akitől a pénzt kapod. Innentől nem Ti diktáljátok a feltételeket hanem a hirdetők. Ha komoly igénye a jövőbeli kuncsaftoknak a régi hevenyészett értékelési rendszer integrációja akkor tegyétek meg. Egy szolgáltatást árulni ahol ráadásul nagy konkurenciád van, az nagy munka. Az ingyenesség miatt rengeteg dolog elfért, ami mostantól nem fér el! Ilyen a még az értékelésnél is fontosabb oldal leállások kérdése. Jelenleg szinte minden nap van, hogy hosszabb rövidebb időre nem megy az oldal.

Hajrá, sok sikert nektek! Nyilván nem válveregetésért dolgzotok, de virtuálisan ezt most vegyétek annak.
:C

(#483) kovy79 válasza _seth_ (#481) üzenetére


kovy79
őstag

:DDD Nem rád céloztam, hanem a (régen) mindkettőnk által sokat látogatott "lokális" fórumra (amit említettél is).
Bár az helyi és ilyen formán még elfogadható, szerintem -ha Parciék nem akarják, hogy csak nyelje a pénzt- a hardveraprónak el kell mozdulnia. Mindenképpen a nyereség/a ráfizetés megszüntetése a cél, márpedig ez sokaknak fájni fog.

A fodrász azért jött képbe, mert ő is szolgáltatást nyújt, mégpedig pénzért cserébe. Normális embernek eszébe sem jut, hogy ne fizessen ezért a szolgáltatásért.
Parciék is ebből (az oldalakból) élnek. Megértem, ha valami csak ráfizetéses, az nem tetszik nekik.
Én nem mondtam, hogy örülj, hidd el, én sem teszem, de lehetnek jó oldalai is.

Igen, ez a kontaktfelvétel, illetve a megvalósítása érdekes lesz.
Szvsz nem kellett volna "agyonbonyolítani". 5 hirdetés/év ingyenes, utána 1db (ami 1 hónapig él) 100.- Forint és pont. Lehessen előre kreditet venni (prepaid kártya módjára), pl paypal-lel és kész. Az értékelés mehetne a mostani formában, csak kiemelt felügyelettel és immár hivatalosan a ph égisze alatt.

Nem tudom, mi lesz a végleges forma, de kíváncsi vagyok rá. :)
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#484) mexel


mexel
veterán

Ne emlegessétek ezt az évi 5 ingyenest, még azt hiszik ezt szeretné mindenki. Írjatok inkább évi 12-t. Akkor talán megmaradnának a kis hirdetők is, valóban csak a kereskedőknek kellene fizetni, ami még elfogadható lenne. én az uppolást nem tenném fizewtőssé, az nem túl jó dolog, mert a kereskedőknek megérné uppolni, mindig ők lennének elöl, aki meg nem akar erre áldozni, kis ingyenes hirdetésével az meg lemaradna. Vagy ne legyen fizetős, felejtsük el :D

(#485) DeFranco válasza mexel (#484) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 12 reális. Az upolástól azért nem félek igazán, mert ha egy konkrét hw-t keresel, akkor most sem kell 50 hirdetésnél többet átnézni általában, mert az után már elég régen upolt dolgok vannak. Ha szűrsz egy maximált árra is, vagy ár szerint rendezel (remélem lehet majd) akkor ennyit sem kell.

(#486) albi31 válasza sith7 (#6) üzenetére


albi31
senior tag

Pont ezért volt ez sokkal-sokkal megbízhatóbb mint a Vatera meg a Teszvesz,mert itt mindenki "üzletmenete"látható volt(fekete-piros pont)(ezzel szemben a Vaterán köthetett olyan alku is,hogy nem sározom be a másikat,ha rendezi a sarát..és a szolgáltató is szart bele,hogy kit és hogyan csaptak be,hiába kért tel.számot vagy bármit)..és mint szerelő,eltudom mondani,hogy míg innen senki nem keresett meg,hogy a PH-n vett egy notebook-t és jól átverték vagy hasonló,ezzel szemben a vateráról tucatjával jönnek az ilyen megkeresések.
Kicsit én is nyugtalan vagyok,és nem is látom át a tulajdonosi szerkezetet,de azt láttam,hogy rettentő sokan(régi fórumozók) segítették az oldal működését!..ez úton is köszönet nekik! :R
Albert

(#487) csilla145


csilla145
tag

Írásomat tapasztalt sikeres üzletasszonyként írom !!

Nem minden a pénz.Ha mégis azért dolgoznak az oldalt működtető emberek hogy ebből profitot csináljanak azt nem biztos hogy a hirdetések díjkötelessé tételével lehetne elérni.
Igen fizet az ember ,de nem valószínű hogy sokan fognak hirdetni az oldalon.
Átlag ember számára nem lesz annyira érdekes itt hirdetni mint pl nagyobb látogatottságú ingyenes oldalon ..

Szerintem a célkitűzés hogy keressünk pénzt ha már dolgozunk az nagyon is rendben van.Csak éppen rossz oldalról van megközelítve a profit kitermelése.Annyit nem fog termelni az oldal amire az üzemeltető számít.

Hivatkoznak a nem fizető bazárokra is.Nos ők sem tudnának fenntartani egy ekkora oldalt.
Véleményem szerint reklám kellene hogy a tőkeerős szponzorok felfigyeljenek az oldalra ,és olyan újításokat kellene bevezetni az oldalon ami más oldalakon vagy fórumokon nincs jelen.

Könnyen meg lehetne szerezni néhány nagyobb cég (gyártó cégek ) támogatását .

Ehhez nem kell más mint néhány normális munkát végző marketinges.
Az oldal már bizonyított,de sajnos nem látják a nyitott kapukat.

Próbáljatok hosszútávon gondolkodni ,és rájöttök a kevesebb néha több.

csilla145

(#489) guga válasza csilla145 (#487) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Véleményem szerint reklám kellene hogy a tőkeerős szponzorok felfigyeljenek az oldalra ,és olyan újításokat kellene bevezetni az oldalon ami más oldalakon vagy fórumokon nincs jelen."

Sorban hullanak ki a piacról kisebb tévék, rádiók, s nyomtatott heti/napilapok, akik úgy várták a tőkeerős szponzorokat, mint éhes kismadár az anyját.
Mondj egy példát az újításra, ami még nincs a neten, s idevonzza az embereket.
Ez egy számtech oldal. Nem 10 évvel ezelőtt vagyunk, amikor a hw csúcskorszakát élte. 2010-re csődbe ment a számtech piac fele. Csak nagyon nagy cégek, nagykerek, szolgáltatók vannak talpon. Azoknak meg már van bejáratott marketing csatornájuk.

A ph is egy csatorna a sok közül, de nyilván kihozták már belőle a maximumot.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#491) kaller1 válasza csilla145 (#487) üzenetére


kaller1
veterán

Neked, mint sikeres üzletasszonynak 2092 piacos hozzászólással és 657 feladott hirdetéssel miért nem csodálkozok, hogy a fizetőssé tétel ellen kampányolsz? :U

Azt inkább meg sem kérdezem, hogy ebből a sikerből mennyi tudható be a PH eddig ingyenes szolgáltatásának, de gondolom nem kevés....

.::> <::.

(#492) CoolFish


CoolFish
csendes tag

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszik a PH jelenlegi működése, de várható volt, hogy előbb-utóbb bekövetkezik a fizetős rendszer...Ennek rengeteg jó oldala is lesz azért szerintem...
Bár a díjakra kíváncsi leszek, és a hírdetések számára is ezek után...

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#493) DeFranco válasza kaller1 (#491) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem maradjunk annyiban, hogy aki Sikeres Üzletasszony az sikeresen pénzt keres, és nem a hardveraprón bolházik. Az a Sikeres Nepper maximum. ;]

szerk: és nagyon-nagyon ritkán van citromailes e-mail címe...

[ Szerkesztve ]

(#494) kaller1 válasza DeFranco (#493) üzenetére


kaller1
veterán

Jogos, bár én ilyen mélységekben nem kívántam belemenni a témába. :)

.::> <::.

(#495) mexel


mexel
veterán

Kíváncsi vagyok már a konkrétumokra a hardverapróval kapcsolatban. Nem olyan konkrétumokra ami szerint mindenki h@lye akinek nem tetszik a fizetőssé tétel, hanem olyan dolgok, hogy mennyit kellene fizetni, mennyi ingyenes hirdetés, stb. Talán ezek után más lenne a hozzászólások formája is. Lehet hogy kár volt ilyen korán kiadni az infót a fizetésről? Talán jobb lett volna egyszerűen csak bevezetni. (sok a talán. talán)

(#496) CoolFish válasza mexel (#495) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Tényleg sok a talán, de ha "csak úgy" bevezették volna, akkor azért menne a lázadás keményen :D Várjuk ki a végét szerintem :))

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#497) kaller1 válasza CoolFish (#496) üzenetére


kaller1
veterán

Így van, szerencsésebb dolog a vélemény nyilvánítással megvárni az új apró bevezetését.

.::> <::.

(#498) #02683648 válasza csilla145 (#487) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nosza, lehet értékesíteni a hardverapró hirdetési felületeit, Parci biztosan ad komoly jutalékot (ööö sikerdíjat :DDD ) ha megteszed (v.ö. korábbi hozzászólásai itt és a másik már zárt topicban)

(#500) hcl válasza DeFranco (#493) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja engem ma hívott fel délelőtt (éjjeles voltam) egy ilyen sikeres üzletasszony, hogy izé meg bigyó, találkozón elmondaná, miről van szó... Rákérdeztem, MLM? Mondja hogy ööö ööö igen, honnan tudtam? Mondom nem érdekes, és leraktam.

Utólag gondolkodva azt kellett volna megkérdezni, hogy benne van-e egy kis hancúrban, azzal kicsit jobban megleptem volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.