Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) bartatamas válasza #79335424 (#3692) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szerintem igen, akkor ha külön sorban kapod meg az x és y értékeket. Nekem kicsit fura hogy külön parancs hívódik meg x beállítására meg külön y-ra amikor ezeket összetartozónak érzem.

(#3702) bartatamas válasza dirteen28 (#3693) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

Van akkor egy parancsod ami akkor fut leamikor elhagyod a házat, ekkor áll minden vissza. Ha jól értem, ezt a parancsot akarod manuálisan futtatni. Ezt meg tudod tenni a Robot-on belül a futtatás gombra kattintva, vagy tudsz csinálni ehhez a parancshoz egy parancsikont bárhova és arra kattintva tudod aktiválni.

(#3703) #79335424 válasza Headless (#3700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry, csak közben meló is van. Perfekt! Köszönöm! :R
Éreztem, hogy nem járok messze, meg, hogy az a pythonos Monkey -izé nem kell ide. Ezt a parancsocskát én is símán összehoztam volna próbálgatással...... cirka 300 év alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#3704) dirteen28 válasza bartatamas (#3702) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Azt le tudnád írni hogy kell parancsikont gyártani?

(#3705) bartatamas válasza dirteen28 (#3704) üzenetére


bartatamas
senior tag

Rendszer függő, telefonod még nem csináltál ilyet? Nálam úgy hogy az alkalamzások listájánál átkattintok a widgetek fülre, ott kikeresem az E-Robot-ot, áthúzom valamelyik home képernyőre, majd a felbukkanó listában kiválasztom a futtatandó parancs nevét.

Erre a képernyőre gondolok: http://www.androidtapp.com/wp-content/uploads/2011/10/Android-4.0-Apps-and-Widgets-Drawer-2.jpg

(#3706) dirteen28 válasza bartatamas (#3705) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Ahh ok ez megvan azt hittem valami speckó megoldás kell rá :) köszi

(#3707) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
Az Robotnak lehet köze ahhoz,hogy mostanában ha egy alkalmazás megkapta a fókuszt akkor ugyan bekapcsolja az adatforgalmat de az állapot sávban mégsem jelenik meg a szokásos jel(vagyis nincs kapcsolat)?
Csak úgy tudom ismét így használni,hogy ha hálózat típust váltogatok oda-vissza.A szolgáltató T.,SIM kártya csere megtörtént,a teló tudja a 4g-t (de általában 3G-n használom) root van.Ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#3708) #79335424 válasza Kátai (#3707) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, lehet hozzá köze. Pl., ha adattípust is váltogatsz. Nem minden telón jó a Robot "beépített" megoldása. Én is a Dual SIM Control kapcsolóit használom Robotból (MTK6595M SOC).

(#3709) dirteen28


dirteen28
csendes tag

Még egy kérdés bocsi :D Azt meg lehet csinálni, hogy egy bizonyos számnál ha hív kapcsoljon le a képernyő?

(#3710) Kátai válasza #79335424 (#3708) üzenetére


Kátai
senior tag

És azt hogyan?

(#3711) #79335424 válasza dirteen28 (#3709) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Legalábbis elméletileg, mert a gyakorlatban a híváskezelés elég magas prioritásokkal bír. Ki kell próbálni.
Esemény:
Telefon -> Hívás állapota megváltozott -> amikor csörög -> telefonszám
Művelet:
Kijelző -> képernyő kikapcsolása.

Ha így nem megy, akkor még lehet trükközni. Talán lehet rá húzni egy fullscreen, fekete,floating widgetet és egy érintésérzéketlen filtert. Vagy, maga a widget érintésérzéketlen.

Milyen telóról/SOC -ról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#3712) #79335424 válasza Headless (#3700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mégsem 100 -as. Terminal Emulator -ban hibátlan, de Robotban nem tudom működésre bírni. Gyanítom, hogy az a gond, hogy a Robot, a parancs aktuális kimenetét használná, de a parancs az enter utáni első érintés koordinátáját adja vissza. Vagyis, közvetlenül enter után a parancs kimenete még 0.

(#3713) dirteen28 válasza #79335424 (#3711) üzenetére


dirteen28
csendes tag

zenfone 2 gyári szoftver rootolva. Próbálkozok vele :D Még csak most ismerkedem a progival tehát bocsi a sok hülye kérdésért :D

Szerkesztve: Gondolom ha ki akarom kapcsolni a filtert akkor a hívás állapot megváltozott paramétert készenlétre kell állítani ugye?

[ Szerkesztve ]

(#3714) #79335424 válasza dirteen28 (#3713) üzenetére


#79335424
törölt tag

Semmi gond. Látod, hogy még én is csak ismerkedek a Robottal. :D Igen, a készenlét jó lehet deaktiváló eseménynek. Sajnos, Zenfone -ban nem tudok segíteni. Telefon vonalon számomra típusidegen az X86/X64 architektúra. Az a szubjektív véleményem, hogy az Androidnak is.

(#3715) Headless válasza #79335424 (#3712) üzenetére


Headless
őstag

Hát ebből nem sok mindent értettem :D Én inkább a Robot parancs futtatójának primitívségétől félek, pl hogy a $() vagy ", egyéb dolog zavar be a parancsfuttatásba de ezt Tamás megmondja. Ha ez bezavarhat, akkor az a legegyszerűbb ha egy fájlba belerakod és azt futtatod a robottal.

Ha nem ez a baj, akkor, azt lehet még bazgatni, hogy head/tail legyen bár linuxos szemmel azt mondom, hogy a tail fogja megmutatni az utolsó érintést. Esetleg még játszatsz azzal is hogy hány eventet listázz ki, ahhoz ott van a -c kapcsoló.

Fájlba rakáshoz, az első sornak tartalmaznia kell ezt
#!/bin/sh
(ide jöhet amit írtam korábban)

És futtatási jogot se felejts el adni a fájlnak. chmod +x /path_to_file

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3716) #79335424 válasza Headless (#3715) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megpróbálom érthetőbben. :) Ha terminálban kiadom a parancsot, akkor "nem történik semmi". Ha utána rátapicskolok a kijelzőre, abban a pillanatban jelenik meg a koordináta. Tehát (gondolom én), amikor a Robot futtatja a parancsot, aminek a kimenetét egy változóban kéne rögzítse, akkor nincs kimenet. Azt nem tudja a Robot, hogy a következő érintés utáni infót kéne változóba tennie. Abban egyetértünk, hogy az lenne a legtutibb, ha a lehetőségek alapján Tamás érezne rendkívül erős indíttatást egy "Kijelző megérintve (X Y)" eseményhez :D (valamint, ehhez kapcsolódóan egy "gomb megnyomva (KEY)" és egy activity fókuszban (name) is kéne a teljességhez). Enélkül én sem tudok jobbat, mint a fájlba írás, pedig sztem biztos lenne közvetlenebb mód is. Egyébként (jobb híjján) nem lehetne az egészet a scriptben lezongorázni? Ha megvan az X és Y kimenet, akkor "már csak" azt kell megvizsgálni, hogy két-két konstans érték közé esnek -e és ha igen, akkor indítani egy Robot parancsot (ezt korábban teszteltük, az "am" shellparanccsal indítható Robot parancs).

(#3717) dirteen28 válasza #79335424 (#3714) üzenetére


dirteen28
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Amúgy egyenlőre meg vagyok elégedve a telefonnal nem érzem hogy nem stimmelne rajta az android :D de idővel kiderül

(#3718) bartatamas válasza #79335424 (#3716) üzenetére


bartatamas
senior tag

Melyik fájlt kell olvasni? El lehet-e dönteni hogy melyik event fájlt kell olvasni ha kijelző eseményt akarok, melyiket ha gombot, ...

Tudsz abban segíteni hogy mi a formátuma az ebben lévő adatoknak? Ez minden Android rendszeren egységes vajon? Ha nem akkor honnan lehetne tudni hogy mikor milyen formátumot használjon?

(#3719) #79335424 válasza bartatamas (#3718) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, hogy én "nem szép" :) módszert használtam. Kiadtam terminálban a getevent parancsot. Erre elkezdett dőlni az infó. Minden sorban ott volt az ..../eventX. Ráböktem a kijelzőre és figyeltem, hogy melyik event -en történt változás. Az eventek száma és hogy melyik, milyen inputhoz tartozik, az típusonként változhat. Nem vagyok penge angolból, de ha jól értem, külön van a touch (na, a multitouch az egy külön fejezet. Az már sok volt nekem, inkább átugrottam.), külön a hardver és a három alap gomb, külön a virt. bill. Nyilván, Neked tudományosabb szelektálásra lenne szükséged. Sztem a getevent -i, vagy esetleg a getevent -S kimenetéből ki lehet deríteni, hogy az adott telón ki, kivel van. A korábban linkelt zipemben van egy getevent -i kimenet is. Headless a getevent -s kimenetet használta fel. Ez a leírás Froyo után lett aktualizálva és az én KK -emen is pontosan ugyanúgy, az -s kimenet 0003 0035 és 0003 0036 sorainak utolsó karaktersora tartalmazza a koordinátákat. Értelemszerűen, ugyanebből az event -ből kiolvashatók az érintőfelületen keresztüli karakter inputok is, de lehet, hogy a keykódok már egy másik event -ben jelennek meg. Ez elég jól le van írva a Google -féle dokumentációban is. Hátravan még az activity. Ebbe sem mélyedtem még bele. Vegyünk egy példát! Ha ki akarok lépni a Dolphin -ból, akkor nyomok egy menüt és megjelenik egy floating felület az EXIT gombbal. Tulképp egy "menü gomb megnyomva" esemény, "Dolphin fókuszban" feltétellel már elég ahhoz, hogy feltételezzük a megjelenő, floating felületet és érintést emuláljunk az EXIT koordinátáira. DE! Ha Robot nélkül, símán Autoinputban csinálsz egy új akciót, akkor az Autoinput "tanuló" módba vált és meg kell neki mutatni az utolsó lépést (vagyis, a floating felületen, az EXIT gombra bökést). A rögzített adatból egyértelműen kiderül, hogy az Autoinput tudta detektálni a Dolphin -hoz tartozó, floating felületet és az azon történt inputot. Sőt! Később lehet hangolni az action -t. Választhatok, hogy objektum ID, felirat (EXIT), vagy koordináta szerint szeretném definiálni az inputot. Tehát, azonosítani tudja magát, a gombot. Ez azért hasznos, mert a koordináta változhat (álló/fekvő nézet, scrollozható menü, stb.), de az objektum ID és a név fix. Úgy rémlik, hogy az Android dokumentációban is láttam "objektum megnyomva" lehetőséget. Amin most a Robot elakadt az az, hogy a keyevent -s kimenete időrendben halad. Kiadom a parancsot -> megjelenik az enter lenyomásához tartozó touch DOWN sor, de ekkor a parancsban, figyeltként definiált 0003 0035 ....... és 0003 0036 ........ sorok még nem léteznek és sztem ezért ad vissza 0 -át a kimenet (egy másik parancsban, "változó beállítva GETEVENT_X , GETEVENT_Y" eseményekre, buborékablakban kiíratom a változók értékeit. Innen látom, hogy bibi van, mert random jelennek meg és random értékekkel). Ennyi infót sikerült eddig összeszednem. Remélem, hogy tudsz belőlük használni vmit! Azt még megjegyzem, hogy a scripten belüli megoldási elképzelésemre, Headless pikk-pakk küldött priviben egy olyan scriptet, hogy nem hittem a szememnek. :Y Csak közben dobnom kellett az éjjel egy Bp. - Békéscsabát, úgyhogy nemhogy tesztelni, de még megköszönni sem volt időm. Ezúton is nagyon szépen köszönöm! :R Fogok referálni, csak előbb aludnom kell egy kevesett. UFF!

[ Szerkesztve ]

(#3720) Headless válasza #79335424 (#3719) üzenetére


Headless
őstag

Rájöttem mi a baj, tegnap este kezem közé akadt egy android. Megnéztem az a baj, hogy a getevent máshogy működik. Példának okáért szinplán kiadva terminál emulátorban a getevent parancsot nem történik semmi, hanem az azutáni eventeket listázza. Pl fut a getevent koppintok a kijelzőre kiírja az eventeket. Koppintok mégegyet kiírja megint stb... Lelőni csak ctrl+c lehet vagy a -c kapcsolóval előre definiált érték után leáll. Amit küldtem felesleges kipróbálnod nem fog működni somatom pont ezért.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3721) #79335424 válasza Headless (#3720) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a kimenet részletezése miatt egy -c 40 -es kimenetet küldtem Neked, amit Te kopiztál. Ezt én már alapból átírogattam -c 8 -ra (sztem az 5 is elég lenne). A parancsod végére biggyesztettem a
>/storage/emulated/0/Getevent_Xcord.txt
-t. A koordinátát szépen fájlba mentette. Úgy már működne, ha fájl helyett, Robot változóba lehetne küldeni. Tehát, nem a Robot "keresné" a kimenetet, hanem, amikor van kimenet, az továbbítódna a Robotnak. A kérdés a hogyan. Erre talán Tamás tudna válaszolni.

(#3722) bartatamas válasza #79335424 (#3721) üzenetére


bartatamas
senior tag

Próbálkoztam csinálni egy ilyen esemény típust ami képes arra hogy végrehajt egy parancsot és annak kimenetét soronként beolvasva váltja ki az eseményeket. Egyelőre ott akadtam el hogy valahol lehet valami bufferelés mert sokáig nem kapok input event eseményeket és aztán hirtelen ömlesztve.

(#3723) Headless válasza bartatamas (#3722) üzenetére


Headless
őstag

Te is a getevent shell parancsot használod? Vagy te valahonnan máshonnan próbálod az eventeket kiolvasni?
Ha ugyanúgy a getevent, akkor mondom nem fog működni, mert a getevent parans csak indít egy monitorozó démont, és ami az indítás után van azt írja ki. Kb mint a linux alatt ismeretes top parancs. Szóval nem a legutolsó eventeket írja ki hanem az indítás után vannak. Egyszóval ez így semmire sem jó. Egy nagyon bonyolultat tudnék most így elképzelni, de az meg elégé amortizálná szerintem az akait, ha minden egyes érintésnél lefutna.

Amúgy nálam is hasonló volt a kimenet 0003 0035,0003 0036 volt THL 4000 (MTK szintén) 4.4 KK.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3724) #79335424 válasza Headless (#3723) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy hol itt a hiba. A kimenet megjelenik. Szerintem Tamás meg tudja mondani, hogy lehet ezt az adatot az "am" parancsba (vagy broadcast -ba?) illeszteni, hogy a Robot azzal a megfelelő változó értékét állítsa be. Ha pedig a különböző inputhoz tartozó, de ugyanolyan típusú kimeneteket kellene megkülönböztetni, akkor arra sztem jó lehet a -t kapcsoló, ami az időt adja a sorokhoz.

(#3725) Headless válasza #79335424 (#3724) üzenetére


Headless
őstag

futtasd le Terminál emulátorban a getevent parancsot. Látni fogod, hogy amíg nem érinted meg a kijelzőt nem fog kiírni semmi outputot. Utána érintsd meg a kijelzőt kiír egy adag infót. aztán a getevent parancs még továbbra is fut. érintsd meg mégegyszer megint kiírja amit kell. Úgymond egy "live" monitorozó. Vagyis nem mutatja meg, hogy a futtatása előtt mi volt az utolsó érintési event. A fájlba csak azért látod, mert ott a parancs futtatása után megérintetted többször a kijelzőt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3726) #79335424 válasza Headless (#3725) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy Te mit szeretnél, de nekem pontosan erre lenne szükségem. Mivel fájlba tudom küldeni, ezért most is tudnám használni a Robotban, csak körülményes módon. Az lenne a tuti, ha a kimenetet egyből visszaküldené egy változóba. Sztem ez megoldható, mert egy intent tartalmazhat ilyen adatot.

(#3727) Headless válasza #79335424 (#3726) üzenetére


Headless
őstag

Azt nem értem, hogy hogyan akarsz ebből eseményt csinálni akkor?
Gondolom azt akarod, hogyha mondjuk valamilyen alkalmazás fókuszban van és megérinted a kijelzőt valahol, akkor fusson le a parancs. De az én logikám szerint ehhez szükséges a legutolsó érintés helyének az ismerete, amit nem képes visszaadni a getevent (esetleg többszálas parancsfuttatással meg lehetne oldani).

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3728) #79335424 válasza Headless (#3727) üzenetére


#79335424
törölt tag

A kilépés gomb is egy felületen van, aminek meg kell jelennie ahhoz, hogy rábökhess. Ennek a felületnek a megjelenése lenne az esemény, amire indulna a parancs. A lényeg pedig pontosan a következő érintés.

(#3729) Headless válasza #79335424 (#3728) üzenetére


Headless
őstag

Nah így már érthető, hogy miért is jó neked ez, de ebből sima eseményt csinálni, nem lehet. Ment pü a módosított shell paransal. futtatás utáni első inputot vizsgálja, és futtatja az am parancsot amivel meghívhatsz egy robot parancsot. Így akkor már robotban nem kell szórakozni a sok iffel, és a változókkal.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3730) #79335424 válasza Headless (#3729) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm szépen! :R Próbálgatom majd.

(#3731) Oldman2


Oldman2
veterán

Felvettem egy új Alkalmazáscsoportot, amibe 2 app-ot tettem. Ezt a csoportot szeretném kezelni egy már létező parancsban.

Viszont istennek nem akar ez az újabb Csoport megjelenni az "Alkalmazáscsoport megkapta/elvesztette a fókuszt" esemény paraméterlistájának módosításakor.

Mit rontok el?

Ha törlöm és új eseményként veszem ugyanezen eseményeket fel, akkor már megjelenik.

Valami frissítési gond lehet...

[ Szerkesztve ]

(#3732) #79335424


#79335424
törölt tag

Mivel ez a detektálósdi még nem teljesen kerek, gondoltam, teremtek egy stabil tesztkörnyezetet. Megint oda jutottam, mint a ledértesítéses project -nél. "Belenyúlkálgatás" helyett, egyszerűbb megfordítani a sorrendet. Ne az OS műveleteit figyelje a Robot, hanem közvetlenül a Robot kapja az inputot és adja tovább az OS -nek. Készítettem egy "Key menu press" változót, egész szám: 0 értékkel. Aztán, egy parancsot, esemény nélkül, ami végrehajt egy "input keyevent 82" shellparancsot (a "keyevent 1" -el nem működött) és beállítja 1 -re a változó értékét. Egy másik parancs eseménye a "változó beállítva", "érték=1" feltétellel. Műveletként kiírja, hogy "menügomb megnyomva", majd visszaállítja 0 -ra a változót (szándékosan csináltam ilyen közvetetten, mert kíváncsi voltam a Robot reakcióidejére). Most jön a lényeg. Xposed Additions pro -val remapoltam a teló menü gombját. A biztonság kedvéért a szimpla érintést meghagytam, viszont a dupla érintéshez rendeltem egy funkciót, ami a Robotparancsot indítja. Így, most bármi van fókuszban, ha menüt nyomok, a Robot közvetlenül értesül róla, hisz tulképp ő adja az utasítást a rendszernek a menü gombhoz tartozó, eredeti művelet elvégzésére. Közben "rögzíti" az infót a változóban, ami ezután akár eseményként, akár feltételként használható. Sebességben sincs észrevehető különbség a szimpla és a dupla érintésre reagálás között.
Tamás! A következő projected nem lehetne egy E-Robot OS? Mindenkinek jobb lenne! :D

[ Szerkesztve ]

(#3733) wzol


wzol
tag

Csatlakoztam én is a csapathoz, és máris 2 önálló alkalmazást sikerült kiváltanom a Robottal :)

Viszont van egy dolog ami nálam elakad, meg tudnátok nézni, hogy nálatok mi történik?

A távolságmérő szenzor értéket nem tudom kifejezésbe rakni, nálam lefagy tőle a program :(

- ha csinálok egy Távolságmérő eseményt ami műveletként kiírja a Távolságmérő szenzor értéket akkor az fut (5.0 és 0.0 takarva)
- ha ugyanitt a műveleten belül csinálok egy kifejezés kiértékelését a szenzor értékre, akkor már a program nem válaszol, majd egy idő után megjelenik, hogy a program nem válaszol, be akarom-e zárni

(#3734) #79335424 válasza wzol (#3733) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel mi nem nagyon tudunk mit kezdeni. Logot kéne küldened Tamásnak e-mail -ben. Tudod hogy kell?

(#3735) wzol válasza #79335424 (#3734) üzenetére


wzol
tag

Sajnos nem tudom, viszont ha másnál is előjön ez a hiba, akkor az talán segítene kideríteni az okot.

(#3736) wzol válasza wzol (#3733) üzenetére


wzol
tag

Ha valakinek ugyanígy ugyanitt leáll az alkalmazás, megtenné, hogy küld egy logot Tamásnak? Az én telefonom nem rootolt. Köszönöm. :R

(#3737) #79335424


#79335424
törölt tag

Ismét kéne egy kis segítség. Két project, egy kaptafára. Van egy tuti vágólap alkalmazásom. Azt szeretném megoldani, hogy ha a vágólap tartalma megváltozott, és a szöveg tartalmazza a:

https://drive.google.com/file/d/X/view?usp=drivesdk

szöveget, amiből az X egy azonosítót jelent (tehát bármi lehet), akkor ezt az azonosítót tegye egy változóba, amit felhasználva, csináljon egy ilyet:

https://drive.google.com/uc?export=download&id=X

és tegye egy változóba (később akarom visszaíratni a vágólapra).

A másik dolog ugyanilyen, csak egy picit egyszerűbb. Ha a vágólap tartalmazza a:

http://maps.apple.............

szövegrészt, akkor a szövegben ezt alakítsa át

https://maps.google..........

-ra és szintén tegye egy változóba. Kb. megvan, hogy mit kéne tennem, de vannak hiányos részek. Pl. az, hogy melyik operátor segítségével tudom megértetni a Robottal, hogy csak egy részletet figyeljen a szövegből és hogy ami azon kívül van (az azonosító) azt használja fel?

A másodiknál, gondolom, hogy a szövegcsere operátort kéne használni. Csak itt is azt nem vágom, hogy a többi értéket hogyan tudnám "kijelölni", hogy ne vonatkozzon rá a változtatás?

[ Szerkesztve ]

(#3738) bartatamas válasza Oldman2 (#3731) üzenetére


bartatamas
senior tag

Köszi a hibajelzést, javítottam. Következő frissítésben már jó lesz.

(#3739) bartatamas válasza #79335424 (#3737) üzenetére


bartatamas
senior tag

Csináltam példát a feladatokra. Mindig kisérletezgetek újabb módszerekkel hogy írjam le mit kell beállítani, remélem ez jó lesz :)

1. feladat:

Az URL változóba teszünk egy teszt URL-t.

Változó beállítása {
név: URL
érték: Szöveges érték {
érték: https://drive.google.com/file/d/235/view?usp=drivesdk
}
}

Csinálunk egy illesztést az URL-ben lévő szövegre. A (.*) szöveg jelöli a változó részt, ez lesz a visszaadott lista első és egyetlen eleme. Egy trükk van a minta megadásában, a ? karaktert \? formában ki kell escape-elni, mert reguláris kifejezésekben speciális szereppel bír.

Változó beállítása {
név: X
érték: Adott elem operátor {
kifejezés: Szövegrészek illesztése operátor {
szöveg: Változó értéke {
név: Szöveges érték {
érték: URL
}
}
minta: https://drive.google.com/file/d/(.*)/view\?usp=drivesdk
pozíció: 1
}
}
}

Összeállítjuk és kiírjuk a végső url-t, összefűzve egy szöveget és az X értékét. Egyébként az X értéke üres lesz ha a mintaillesztés nem sikerült, ezt most nem vizsgálom.

Üzenet megjelenítése {
üzenet: Összefűzés operátor {
kifejezések:
Szöveges érték {
érték: https://drive.google.com/uc?export=download&id=
}
Változó értéke {
név: Szöveges érték {
érték: X
}
}
}
}

2. feladat:

Az URL változóba teszünk egy teszt URL-t.

Változó beállítása {
név: URL
érték: Szöveges érték {
érték: http://maps.apple.com
}
}

Lecseréljük a szövegrészt az újra. Ebben a példában nem is kell reguláris kifejezéseket használni.

Üzenet megjelenítése {
üzenet: Szöveg csere operátor {
szöveg: Változó értéke {
név: Szöveges érték {
érték: X
}
minta: http://maps.apple.
csere: Szöveges érték {
érték: https://maps.google.
}
a minta egy regexp: kikapcsolva
}
}
}

[ Szerkesztve ]

(#3740) #79335424 válasza bartatamas (#3739) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm szépen! :R

Próbálkozni fogok vele, de sztem menni fog, mert megvan a hiányzó láncszem ( a "(.*)" forma ).

(#3741) Headless válasza #79335424 (#3740) üzenetére


Headless
őstag

Keress rá a regexp (regular expression) szóra... lesz ott még más is...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#3742) #79335424 válasza Headless (#3741) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Majd megvizsgálom, de lassítsunk a tempón, mert a kanyarban ki fogok sodródni! Szomjazom én a tudást, de vedelni nem akarok és Tamás az előbb töltötte tele a poharamat. :D

[ Szerkesztve ]

(#3743) Scaevola


Scaevola
tag

Szia Tamás!

Leresetelném a telefonomat, mert valamit csúnyán elbabráltam benne.

A már megírt Robot parancsaimat keresem, de nem találom. (az alkalmazáson belül természetesen megvannak...)
Mentettem őket, de nem tudom, hogy hol vannak... meg tudod mondani, hogy hol találom őket?

köszi!

apex

(#3744) B@ldrick válasza Scaevola (#3743) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#3745) Scaevola válasza B@ldrick (#3744) üzenetére


Scaevola
tag

köszi!
:R

apex

(#3746) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hogy tudnám megoldani egyszerűen, hogy mikor bizonyos alkalmazások fókuszban vannak, ne jöhessen be felugró ablak?
Nagyon be tud kavarni voip közben pl egy felugró viber ablak, mert ezekhez vannak ellentétes parancsok, illetve mivel a voip kliens kikerül fókuszból, az ahhoz tartozó parancsok is lefutnak, hiába vagyok hívás közben.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3747) #79335424 válasza zeon.hu (#3746) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fókuszeseményre tiltsd azokat, amik felugró ablakokat dobálhatnak. A fókuszból kikerülésre most csak a várakozás utáni fókuszellenőrzést tudom. Erre lenne megoldás a geteventes, vagy autoinputos módszer, mert az konkrétan az exit gomb megnyomására reagálna.

[ Szerkesztve ]

(#3748) zeon.hu válasza #79335424 (#3747) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Akkor erre csinálok egy alkalmazás csoportot.
Viszont így kell egy másik parancs is, ami a voip végeztével újra engedélyezi ezeket?

#?*@&!

(#3749) #79335424 válasza zeon.hu (#3748) üzenetére


#79335424
törölt tag

Többféleképpen is lehet. Nekem, az S2 -n a rendelkezésre álló ram növelése volt a cél. Ezért, nem fókuszeseményt használtam, hanem egy Robotparancs tiltotta a kijelölt alkalmazásokat, törölte a recent listet és indította a Mobile Voipot. Tehát, a VOIP kimenőt nem a MobileVoip -pal indítottam, hanem a Robotparancs parancsikonjával. A kilépés detektálása problémásabb, mert nem tudod értesíteni a Robotot arról, hogy kiléptél az alkalmazásból. Ez azért bosszantó, mert a legtöbb alkalmazásnál ez egy tök egyértelmű művelet, hisz van kilépés gomb. De, az elvégzendő műveleteken ez nem változtat. Igen, utána egy másik parancsnak be kell állítania a hívás befejezése utáni, kívánt állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#3750) zeon.hu válasza #79335424 (#3749) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy ilyen parancsot akkor hozzá kéne rendelni minden hívás parancshoz, amit automatizáltam és elixír widget van hozzá. Megoldható.
A kilépésre nem jó a fókuszból kikerülés? Vagy ahhoz mindenképpen kellene egy fókuszba kerülés előtte?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.