Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) SharpSA


SharpSA
veterán

Tegnap este szépen megcsináltam a parancsokat. Este némítva, adat, wifi ki, stb. Reggel minden vissza. Elvileg. Ugyanis nem hajtotta végre a reggeli parancsokat, emiatt hiába szólt az ébresztő, mert néma volt a készülék...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4202) SharpSA válasza ztoldy (#4181) üzenetére


SharpSA
veterán

Hiába állítottam be adott napokat, nem futnak le a parancsok. Talán meg nem lehet kivenni a dátumot.
Hogyan kell beállítani, hogy például minden H-P 16:00-kor? Mert nem tudom kivenni a dátumot.
Talán megvan: ismétlés: 1 nap? Kissé furák az elnevezések... Meg kell szokni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4203) #79335424 válasza SharpSA (#4202) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csúsztass lejjebb egy kicsit! Kérj pontos ébresztést, ébressze a készüléket és a hét napjait is egyenként ki tudod pipálni. Ne haragudj, de ha ez Neked nem elég egyértelmű, akkor nem a programban van a hiba.

(#4204) SharpSA válasza #79335424 (#4203) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez mind rendben volt, csak a napi ismétlés nem volt megadva. Eddigi profil programok nem így működtek. Most már értem, hogy itt így kell beállítani, mint a naptárakban. A dátum zavart meg.
Miyen a pontatlan?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4205) #79335424 válasza SharpSA (#4204) üzenetére


#79335424
törölt tag

Android feature. Ha elég, hogy a műveleted csak kb. a megadott időpont körül történjen meg, akkor használhatod a pontatlan ébresztést. Ekkor a rendszer nem ébreszti a készüléket külön, csak a Te feladatod miatt, hanem más feladattal együtt végzi el a tiedet is. Energiatakarékosság.

Egyébként sokszor le lett írva a topikban, hogy a Robot nem profilokkal (folyamatokkal) "dolgozik", hanem pillanatnyi eseményekre reagál. Egy profil mondjuk az, hogy égjen a villany, amíg a szobában tartózkodsz. Ehhez az alkalmazásnak folyamatosan monitoroznia kell, hogy a dzobában tartózkodsz -e. Ez erőforrást igényel, ráadásul tök fölösleges. Minden folyamatnak van egy kezdő és egy befejező eseménye. Elég ezeket definiálnod. A Robotnak ezt úgy kell megadni, hogy egy parancs kapcsolja fel a villanyt, amikor belépsz a szobába, egy másik pedig kapcsolja le abban a pillanatban, amikor a szobából kilépés pillanatnyi eseménye bekövetkezik. Evidens, hogy a kettő között van a szobában tartózkodás folyamata.

[ Szerkesztve ]

(#4206) SharpSA válasza #79335424 (#4205) üzenetére


SharpSA
veterán

Bocsánat, valóban nem olvastam végig 4200 hozzászólást, összefoglaló meg nincs... A program leírásából meg nem tudok meg mindent.
Kíváncsi vagyok vajon mennyire pontatlan a pontatlan, mennyire térhet el a megadott időtől. Ez főleg reggel fontos, az ébresztés miatt.
Értem a példát. Viszont azért azt is figyelni kell, hogy mikor hagyod el a szobát.
Na és ha nem ébreszti fel a készüléket, akkor is végrehajtja a műveleteket?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4207) haliho0 válasza SharpSA (#4206) üzenetére


haliho0
tag

Szerintem a reggeli ébresztőhöz pontos időzítést kell megedni.
Az én egyik projektem ébresztés előtt tíz perccel bekapcsolja a wifit, szinkronizál, lekéri az időjárás adatokat, beállítja a hangprofilt, majd az ébresztő kinyomásakor bemondja a pillanatnyi és a napi időjárást, és a napi teendőket.
Az ébresztő beállítását pedig "Következő ébresztő megváltozott" esemény figyeli, és egy ehez kötött parancsban a "Következő ébresztő" kifejezés adja vissza az ébresztő időpontját.

(#4208) #79335424 válasza haliho0 (#4207) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, ez egyértelmű, hogy olyankor pontos kell. A pontatlan olyasmire való, hogy pl. autoszinkron kikapcs és szinkronizálás 2 óránként. Nincs jelentősége annak, hogy az két óra, vagy két és negyed óra múlva történik meg.

(#4209) haliho0 válasza #79335424 (#4208) üzenetére


haliho0
tag

Így van.
Egyébként köszönöm az ötletet az értesítős projektemhez. Az App Settings-szel nem tudtam megoldani a nem fogadott hívás tiltását, viszont a szintén Xposed modul, NotifyClean szépen letiltja.

(#4210) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! :F

A programra a mai napon találtam rá. Elolvastam a rövid összefoglalót, de ez nagyon kevés nekem! :(
Egy példa kellene a következőre, szerintem ezután már menni fog, legalábbis remélem.

Adott napon, adott időben Wifi / Mobilnet be- illetve kikapcsolása.

Egyelőre ennyi.

Kicsiben szeretném kezdeni! :)

A segítséget előre is köszönöm! :R

és elnézést, hogy ilyen egyszerű kérdést tettem fel, de amit látom a fórumon már profik vannak én meg abszolút kezdő! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4211) #79335424 válasza Dolphine (#4210) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kezdjük az alapoknál! Milyen Android verzió? Ha jól tudom, akkor 5.0 -tól a mobilnet automatizált kapcsolásához root kell (köszi Google!).

[ Szerkesztve ]

(#4212) Dolphine válasza #79335424 (#4211) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor marad csak a WiFi.
Android 5.1.1

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4213) #79335424 válasza Dolphine (#4212) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. A lényeg, hogy mindíg egy pillanatnyi eseményre gondolj és ahhoz társíts műveleteket!
Itt az esemény egy konkrét időpillanat, a művelet pedig a kapcsolás.

Új parancs: elnevezed.

Új esemény: Dátum és idő -> riasztás -> beállítod az időt, készülék ébresztést, pontos ébresztést és opcionálisan az ismétléseket. Majd leokézod.

Új művelet: Wifi -> Wifi beállítása -> be (a "várjon a befejezésre" akkor kell, ha egy következő művelet sikeressége függ a wifi kapcsolt állapotától). Leokézod.

Az értesítés és a megerősítés fogalma benne van a Robot leírásában.
Alul, a floppy ikonnal mented a parancsot.
Ennyi, kész a bekapcsolás. A kikapcsolás egy ugyanilyen parancs, csak a kikapcsolási időponttal és művelettel. Remélem, hogy érthető volt!

[ Szerkesztve ]

(#4214) Dolphine válasza #79335424 (#4213) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Elvileg kész. Kíváncsi vagyok, hogy mindent jól csináltam-e.
Látom, hogy sok funkcióhoz Root kellene. :F

A WiFi kapcsolgatása mellé betettem egy új parancsot, hogy minden este 22-kor reggel 6-ig váltson át Silent hangprofilra. Remélem, hogy jól sikerült beállítanom. :DDD

Itt is be kell állítanom a készülék ébresztést (az állítottam be), vagy a ne ébressze fel a készüléket? Melyik kell?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4215) gabor#


gabor#
tag

Hello, Szeretnék minden hívás befejezése után végén parancsot végrehajtani. Olyat találtam, hogy idle offhook ringing. (az off-hook egyébként szép régi elavult kifejezés igazán használhatná a google mondjuk azt hogy in-a-call) Végülis hogyan lehetne megoldani? köszi

(#4216) haliho0 válasza gabor# (#4215) üzenetére


haliho0
tag

Hívás állapota megváltozott - Készenlét

(#4217) haliho0 válasza bartatamas (#4191) üzenetére


haliho0
tag

Szia Tamás!
Lehetne az értesítésekhez ismétlődő hangot és rezgésmintát adni?
Tudom, hogy megoldható a jelenlegi eszközkészlettel, de sokkal egyszerűbb és elegánsabb lenne bepipálni és megadni az ismődlési periódust, mint a fényjelzésnél.

[ Szerkesztve ]

(#4218) Dolphine válasza #79335424 (#4213) üzenetére


Dolphine
addikt

Újabb kérdés.
Egy-egy parancsnál mit adjak meg ismétlésnek? 1 nap, 1 hónap 1 év? :F
Arra gondolok, hogy minden nap végezze el a parancsot, de csak az adott napon. Lehet, hogy megválaszoltam a saját kérdésemet? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4219) #79335424 válasza Dolphine (#4218) üzenetére


#79335424
törölt tag

A riasztás eseménynél ott vannak a napok.

(#4220) Dolphine válasza #79335424 (#4219) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor nem is kell az ismétlést beállítani?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4221) #79335424 válasza Dolphine (#4220) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt most ugye nem komolyan kérdezted!

(#4222) Dolphine válasza #79335424 (#4221) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt kell, hogy írjam, hogy de! :U Tudom láma vagyok, nem gondolkodom. Inkább kérdezek, nehogy hülyeséget csináljak... :U
Logikám nagyon rossz, ezt látszik. Próbálom megérteni a program alaplogikáját, de bizonyos dolgokat még nem tudok értelmezni, lásd ismétlést. Pl. az 5 nap mit jelent? 5 nap múlva ismétli, vagy 5 napig? :F
Tudom, most nagyon mérges vagy rám... :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4223) Headless válasza Dolphine (#4222) üzenetére


Headless
őstag

Hát amúgy Egyetértek veled, viszonylag otthon vagyok a témában somatom tudja, de ez az időzítéses dolog számomra sem egyértelmű mindig, lehet a magyar nyelv miatt. de számomra sokkal egyértelműbb lenne valami crontab szerű felépítés...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4224) Dolphine válasza Headless (#4223) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor most kell az ismétlést állítani, vagy sem? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4225) Headless válasza Dolphine (#4224) üzenetére


Headless
őstag

Hát lehet rosszat mondok de most úgy gondolom, hogy napi ismétlés, és alul bepipálod azt a napot, amelyeken akarod. Az alsó részt én csak úgymond egy plusz feltételnek nézem... Tehát riasztja magát minden nap, de ott van egy feltétel, hogyha a megadott nap valamelyike van, akkor folytatja tovább, különben kilövi a parancsot.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4226) Dolphine válasza Headless (#4225) üzenetére


Dolphine
addikt

Én úgy állítottam be, hogy ismétlés 1 nap, illetve bepipáltam azokat a napokat, ahol szeretném a parancsokat alkalmazni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4227) Headless válasza Dolphine (#4226) üzenetére


Headless
őstag

ezt mondtam én is...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4228) Dolphine válasza Headless (#4227) üzenetére


Dolphine
addikt

Igen, tudom

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4229) SharpSA válasza Dolphine (#4226) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy lesz jó. Először én sem értettem ezt a riasztás dolgot, a dátum kavart meg.
Így végülis olyan, mint amikor a naptárba írod be. Kell egy kezdő időpont, jelen esetben konkrét dátummal, meg így készült a szoftver. Aztán az ismétlés a kezdő időponttól számítva fog történni, amihez még pluszban hozzá lehet rakni, hogy mely napokon legyen.
Nekem még itt az ébresztés nem tiszta. Hogy akkor is végrehajtja a megadott műveleteket, ha a"ne ébressze fel a készüléket" van kijelölve? És ha igen, akkor mire is való ez az opció? A dokumentációban erről nem találtam információt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4230) Dolphine válasza SharpSA (#4229) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a megerősítést! :R
Az lett volna a következő kérdésem ez a felébresztés. Ez nekem sem teljesen tiszta! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4231) SharpSA válasza Dolphine (#4230) üzenetére


SharpSA
veterán

Majd leírja valaki. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4232) #79335424


#79335424
törölt tag

Szia Tamás!

Egy számomra nagyon fontos projectet kéne összehoznom, de nem biztos, hogy jól csinálom. Elsőre egyszerűnek tűnik, de jelenleg a Robottal egyáltalán nem az. Azt szeretném, hogy ha a sebességem meghaladja a 90Km/h -t, akkor a Robot kezdjen el visszaszámolni 1 percről és mutassa buboréküzenetben (floating felületen) a másodperceket.
1. Hogyan használjam (tegyem globális változóba) a "pozíció megváltozott" esemény, "speed" kimenő változóját?
2. Mit ad ez vissza? Egész számot, vagy tizedest? Km/h -t, vagy m/s -t?
3. Nem látok a robotban stopper lehetőséget, pedig, ha jól tudom, akkor van ilyen az Androidban. Ezért, most egy változó értékét iratom ki, másodperces várakozásokkal, ismétlődéssel. A műveletsor egy "változó értéke -1" művelettel kezdődik és "speed < 25.0" (m/s) feltétellel beállítja 60 -ra a változót, majd ugyanezzel a feltétellel tiltja magát. Ez elég összetett egy másodpercenként ismétlődő művelethez. Nem lehetne valami egyszerűbb megoldást használni erre? Ennek atom stabilan kéne működnie, mert elég komolyan büntetik, ha elhibázom.

[ Szerkesztve ]

(#4233) zoli62


zoli62
addikt

Huawei Ascend P8 Lite telefonon Android 5.0 gyári fw-en hogy lehet paranccsal időzítetetten ki-be kapcsolgatni a repülőgép üzemmódot?

(#4234) #79335424 válasza zoli62 (#4233) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy a #4213 -ban leírtam, csak a Wifi helyett, a repülő módot kapcsolgatod.

(#4235) zoli62 válasza #79335424 (#4234) üzenetére


zoli62
addikt

Nem találtam, hogy hol van a repülőgép üzemmód kapcsoló a roboton belül. Másrészt automatikusan nem kapcsolát, nekem kell belemenni a beéllításokba, mert az Elixir-nél láttam, hogy van ilyen profil.

(#4236) zeon.hu válasza zoli62 (#4235) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Művelet-wifi-repülőgép üzemmód beállítása (root)

#?*@&!

(#4237) Syl


Syl
nagyúr

Ide irányítottak, merthogy állítólag ezzel az alkalmazással megoldható a gondom.
Samsung Tab S 10.5 táblagépen szeretném letiltani a két érintésérzékeny gombot (recent apps, back). Az ideális az lenne, ha a gép elforgatáskor (amikor "álló" helyzetbe fordítom) tiltaná le. Normál tartásnál feloldható a tiltás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4238) zoli62 válasza zeon.hu (#4236) üzenetére


zoli62
addikt

A telefonnak rootoltnak kell lennie?

(#4239) #79335424 válasza Syl (#4237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kijelzőn kívüli gombok?

zoli62:
Igen. Köszönd a Google -nek!

[ Szerkesztve ]

(#4240) haliho0 válasza #79335424 (#4232) üzenetére


haliho0
tag

A visszaszámláló elképzelésed nem lesz jó, mert -ahogy írtad is- a műveletek elvégzése hosszadalmas folyamat lehet, ami beleszámít az eltelt időbe, így kiszámíthatatlan, hogy mennyi adódik hozzá másodpercenként az egy másodperces várakozáshoz.
Összeraktam neked egy parancsot, mely a parancs indulásakor elmenti az aktuális időt, majd egy ciklusban ezt felhasználva számolja ki és jeleníti meg kb. 1/3 másodpercenként az eltelt időt.
Ezt annyival kell kibővítened, hogy a ciklus feltételéhez vagy kapcsolattal beraksz még egy logikai változót, amit a sebességfigyelő parancsod fog változtatni, amennyiben 90 alá csökken a sebesség, máskülönben a visszaszámláló csak akkor áll le, ha nullára ért.
(A parancsot küldöm privátban)

[ Szerkesztve ]

(#4241) #79335424 válasza haliho0 (#4240) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm itt is! Tökéletesen működik, de már látom, hogy hibás az elképzelésem. Valami Zooper, vagy Elixír stopper Widgettel kellene megoldanom úgy, hogy floatingként jelenítem meg. A tíz másodperceket, és az utolsó tizet pedig Marissal fogom kimondatni. A buboréküzenet nagyon pici és elég éles forgalmi helyzetben lesz rá szükségem. Nem fogok tudni a telóra figyelni, miközben 40 Tonnával előzök egy másik kamiont.

(#4242) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok
Azt melyik paranccsal tudom beállítani a WiFi fülön, hogy ha szétkapcsol egy bizonyos WiFi hálózat, akkor jöjjön egy bizonyos parancs? (elhagyom az otthoni hálózatot -> lője le a WiFi-t)
Előre is köszönöm!

(#4243) #79335424 válasza helixP (#4242) üzenetére


#79335424
törölt tag

Emlékszem, hogy egyszer megküzdöttünk ezzel a dologgal, de nem emlékszem tisztán, hogy mi lett a tuti megoldás, mert csomó variációt kipróbáltunk. Úgy rémlik, hogy végül a helyazonosítás vált be legjobban. A Robot menüjében van egy "helyek" opció. Adj hozzá egy új helyet, OTTHON_WIFI névvel! Találsz egy Wifi sort. Ott add meg az otthoni Wifid SSID -jét (a hálózatod nevét). Ezután a parancs eseményénél használd a hely és biztonság -> kilépés a megadott helyről -> OTTHON_WIFI -t! Remélem, jól emlékszem a megoldásra!

[ Szerkesztve ]

(#4244) haliho0 válasza #79335424 (#4241) üzenetére


haliho0
tag

Szívesen.
Valóban nagyon kicsi az üzenet mérete.
Kérdés, hogy egy ilyen widget elég gyorsan reagál-e a másodperc alapú visszaszámláláshoz.

(#4245) helixP válasza #79335424 (#4243) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm! Megpróbálom!

(#4246) Syl válasza #79335424 (#4239) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4247) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

háttérkép váltáshoz hogy tudok mappát adni, hogy az abban lévő képeket váltogassa?

#?*@&!

(#4248) #79335424 válasza Syl (#4246) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, igazán tuti megoldást nem tudok. Trükközni kell. Robotban létre kell hozni két parancsot, esemény nélkül. Az egyik parancs neve a MENÜ_GOMB és egy shellparancs futtatása a művelet. A parancs szövege:
input keyevent 82
A másik parancs neve VISSZA_GOMB és a shellparancs szövege:
input keyevent 4
Természetesen root joggal kell őket futtatni. Mindkettőhöz hozzá kell adni a kijelző megfelelő pozíciójának a feltételét. Ezután Xposed + Xposed Additions pro -t kell telepíteni, kijelölni a menü gombot és megadni, hogy az eredeti funkció helyett, a MENU_GOMB Robotparancs parancsikonját indítsa. Aztán, ugyanezt a vissza gombra is meg kell csinálni. DE!!! Azt tudnod iell, hogy innentől ezt a két, nagyon fontos utasítást a Robot fogja adni a rendszernek. Ezért a Robotnak a lehető legmagagasabb prioritással kell futnia, mert ha valami kilövi, akkor max. külső billentyűzetről tudsz menü és vissza gombot használni.

[ Szerkesztve ]

(#4249) Syl válasza #79335424 (#4248) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a választ! :R

> ezt a két, nagyon fontos utasítást a Robot fogja adni a rendszernek

Igen, de a terv az, hogy ezen két gomb (a vissza és az alkalmazásváltó) csak portrait állásban lenne inaktív. Ha visszaforgatom "normál", vagyis fekvő állapotra, újra működnének.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4250) #79335424 válasza Syl (#4249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért adod hozzá a két parancshoz a kijelző nézete feltételt. Az Xposed Additions minden megnyomáskor indítja a parancsikont, de a shellparancsok csak akkor futnak le, ha a feltételük is teljesül. Lenne más megoldás is. A keylayout fájlok módosítása. Csakhogy ezek a /systemben vannak, ami alapértelmezetten csak olvashatóként van csatolva. Erre a problémára egy GUI nélküli, külön billentyűzet alkalmazás lenne a jó megoldás, de azt még bonyolultabb lenne összehozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.