Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) #79335424 válasza Armahun (#4850) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hááát... Találnék érvet arra is, hogy működni fog, meg arra is, hogy nem. Nem tudom, hogy a szolgáltató változás "provider" kimenője nem lenne -e jó. Vagy, ha a cella megváltozott eseményhez, tagadásba tett egyenlőség operátorral hozzáadod a korábban említett, országkódos feltételt.

(#4852) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Na már egész jól belejöttem a program használatába, de azért még akadnak problémák.
Szóval sikerült a profiljaimat is beállítgatni, de szeretnék 2 rövid rezgést hozzárendelni a profilváltáshoz.
A gond ott jelentkezik, hogy én úgy próbáltam megoldani, hogy 1. rezgés - szünet- 2. rezgés és az 1. rezgés lefut, de a második nem. Ha pedig manuálisan indítom a parancsot, akkor a szünetnél (fél másodperc) a "kérem várjon" felirattal kb 1 percig körözik aztán kilép a parancsból.
Mi lehet a gond? Illetve van ötlet más megoldásra?

Üdv: Mcrazy

Üdv: Mcrazy

(#4853) Mcrazy válasza Mcrazy (#4852) üzenetére


Mcrazy
őstag

Közben rájöttem, mi a baj. Valószínű, hogy megzavarodik a program, mert akárhányszor mondjuk értesítési sávról hívom elő a programok (rábökök az utolsó eseményre) mindig egy új program indul el. Szerintem ez így nem igazán nyerő. A másik észrevételem, hogy ha az értesítési sávon rábökök az utolsó eseményre, akkor nem az aktuális parancsra ugrik, hanem az elsőre abc szerint.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#4854) #79335424 válasza Mcrazy (#4852) üzenetére


#79335424
törölt tag

A parancsikon létrehozásánál van egy "kérem várjon ablak mutatása" opció. Vedd ki előle a pipát!

(#4855) Mcrazy válasza #79335424 (#4854) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

Ez hol van? Mert én nem találom.

Üdv: Mcrazy

(#4856) #79335424 válasza Mcrazy (#4855) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én Apexet használok. Hosszan nyomás a Home -on -> parancsikon létrehozása -> E-Robot -> kiválasztom a listából a parancsot és ekkor megjelenik a Robot parancsikon szerkesztő felülete. Abban van a "kérem várjon ablak mutatása" opció, ami alapértelmezetten aktív.

(#4857) Mcrazy válasza #79335424 (#4856) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszi, megtaláltam, de szerintem elbeszéltünk egymás mellett. Én nem a parancsikonos indításra gondoltam, hanem amikor a parancsot a parancs alján lévő start gombbal indítom. Akkor jön néha elő a - Kérem várjon - felírat, de csak akkor, ha már 2-4 példányban fut a program. Erre később jöttem rá.
Amiről pedig Te beszéltél, az csak egy adott parancsikonra vonatkozik, mert minden újabb ikon létrehozásakor aktív a - Kérjem várjon - opció.

Azért köszi a segítséged.

Üdv: Mcrazy

(#4858) #79335424 válasza Mcrazy (#4857) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért kell a home -ról, parancsikonnal tesztelni. Élesben sem a Robotból indítod a parancsot.

(#4859) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Szerettem volna megoldani valahogy azt, amikor bt fülest használok, akkor ne süketüljek meg kimenő híváskor és a hangerővel se kelljen állandóan nekem játszani, de sajnos a hivás közbeni hangerőt, illetve a bt fejhallgató hangerejét egyik program sem tudja kezelni. :(

Üdv: Mcrazy

(#4860) SharpSA


SharpSA
veterán

Nem találok arról leírást, hogy a rezgés mintát pontosan hogyan kell beírni.
Azt szeretném, hogy egy rövid és egy hosszú rezgés legyen.
Beírtam: 100 500, szóközzel, ponttal, vesszővel elválasztva, egyik sem jó.
Véágül a 100 500 100 500-ra már kapok egy rövid és egy hosszú rezgést, de miért csak így, kétszer beírva ugyanazt?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4861) Mcrazy válasza SharpSA (#4860) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Te még okosan csináltad, mert én meg várakozás közbeiktatásával. Úgy is működött, csak nem szép.
Én is kipróbáltam, ahogy Te és úgy gondlom, hogy az első érték a szünet, a második a rezgés időtartama és így tovább. A minta leírásában apró betűvel ott van, hogy "ezredmásodpercekben megadott időközök a vibrátor be is kikapcsolása között". Azt, hogy ezt milyen szintaktikával kell alkalmazni, arra már nem tér ki a példa.
Te rájöttél én meg nem és még biztos sokan nem.

Üdv: Mcrazy

(#4862) SharpSA válasza Mcrazy (#4861) üzenetére


SharpSA
veterán

És igen, nem is vettem észre, hogy két egyforma rezgést kaptam, az első akkor rövidebbnek tűnt.
Tehát a szünettel indítunk, aztán jön a rezgés hossza és újra elölről.
100 250 100 500
Azaz 100 ms szünet, 250 ms rezgés, 100 ms szünet, 500 ms rezgés.
Akkor már ezt is tudjuk. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4863) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Az mitől lehet, hogy van egy szabályom hogy bizonyos naptár esemény kezdetén be, a végén pedig kikapcsolja a hangot. Néha működik néha nem. A telefon egy honor 4x, a robot védett, tehát futhat a háttérben. A legbosszantóbb hogy össze vissza csinálja. Semmi rendszert nem fedeztem fel benne.

(#4864) Fall-N válasza Mcrazy (#4859) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogy nincs! Én EZT használom. Vannak benne hang profilok, amelyekben az általad hiányolt füles és hívás közbeni hangerő is megadható. Meg tudod szabni, hogy melyik hangerőket állítsa csak át.

Sőt lehet feltételeket is megadni és időzíteni, hogy mikor aktiválódjon a profil.

[ Szerkesztve ]

(#4865) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Ha elrejtem az SSID-mat akkor meg lehetne oldani mégis, hogy a közelébe érve a wifit bekapcsoljam? Ilyenkor az Available conf. netw. [] üres. Mondjuk ezt felhasználva?

Egyébként a wifi konf. hál. elérhető nálam nem működik, a nem elérhető párja viszont igen. Ezért a keresési eredmény elérhetővel oldottam meg, feltételben a konf.hál.elérhető.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4866) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Egyetlen wifi kapcsolat megszűnésekor szeretném, ha indulna egy alkalmazás, feltétele, hogy ne legyen másik konfigurált hálózat elérhető.
Rom csere előtt megcsináltam, csak ügyesen elfelejtettem menteni :W
Most viszont bármit állítok be, nem megy a parancs.
Ötletek esetleg?

#?*@&!

(#4867) Armahun válasza zeon.hu (#4866) üzenetére


Armahun
addikt

Nem midig fut le nekem sem azonnal a konfigurált hálózatok nem elérhető esemény, van hogy 5-10 perccel később.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4868) zeon.hu válasza Armahun (#4867) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez lefutott mindig.
A konfigurált nem elérhető viszont nálam sem mindig.
De olyan, mintha nem találnám azt a beállítást a wifinél, amit használtam korábban.

#?*@&!

(#4869) beg


beg
veterán

Az újonnan bekerült wifi hálózat látható/nem látható esemény mit takar pontosan?
Értem a szót, csak ez mit figyel és miben különbözik a konfigurált hálózat elérhető/nem elérhetőtől?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4870) zeon.hu válasza beg (#4869) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudtam, hogy valami hiányzik, csak nem ugrott be :)
Pont ezt kerestem, csak a play nem jelezte a frissítést, miután mentésből tettem vissza.

Hogy miben különbözik, azt nem tudom, de sokkal pontosabban jelzi nálam a wifi kapcsolatokat vagy azok megszűnését.

#?*@&!

(#4871) air válasza beg (#4869) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez az 5-ös droidba bekerült a "Wifi keresés mindig elérhető" opciót jelentheti.
Mert az ugye akkor is aktív tud lenni, ha a wifi amúgy ki van kapcsolva.
Talán ezzel az eseménnyel triggerelhető a wifi bekapcsolása, nem?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4872) bartatamas válasza beg (#4869) üzenetére


bartatamas
senior tag

A "konfigurált" verzió arra jó ha azt akarod detektálni hogy tudsz-e wifihez csatlakozni vagy sem, mivel minden hálozatot figyel amihez tudsz csatlakozni.

Az új esemény arra jó ha csak egy konkrét hálózat érdekel. Például hogy látod az otthoni wifit.

(#4873) beg válasza bartatamas (#4872) üzenetére


beg
veterán

Köszönöm, és itt jön egy Colombo felügyelős megfordulás:
A wifi konfigurált hálózatoknál beállíthatók SSID-k. Akkor ott ha az otthoni wifit jelölöm be, akkor nem csak annál következik be az esemény? Vagy annak csak az ssid kihagyásánál van jelentősége?

Mert ha nem csak a kihagyásnál, hanem az elérhető/nem elérhetőségnél is játszik, akkor már végkép nem értem mi a különbség a kettő között. Tehát a "régi" konfigurált elérhető bejelölt ssid-vel és az új wifi hálózat látható között van-e ebben az esetben funkcióbeli különbség?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4874) bartatamas válasza beg (#4873) üzenetére


bartatamas
senior tag

Most nincs előttem a kód de a konfigurált verzió a konfigurált hálózatok listán dolgozik, a másik pedig a scan eredményeken.

Vagyis ha a munkahely wifire nem konfigurálva akkor az első verzió nem működik, a scan eredmények viszont látják hogy elérhető egy ilyen is, tehát tudod detektálni.

Nem tudom elég tiszta-e amit írtam.

(#4875) #79335424


#79335424
törölt tag

Új Robotverzió! Lehet megint csemegézni! Játék! Játék! :C

Műveletek -> Egyéb -> Service indítása

Király, bár még rá kell jönnöm, hogy miképp kell konfigolni.

(#4876) beg válasza bartatamas (#4874) üzenetére


beg
veterán

Világos, értem. Így még tovább tudom reszelni a kedvenc kültéri profilomat. (Már két oldal :) )

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4877) wzol


wzol
tag

Valakinek meg tudná mondani nekem, hogy 6.0 alatt hova mentődnek el a parancsfájlok?

5.1.1 alatt innen másoltam ki az XML-eket: /sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands
viszont 6.0 alatt ilyen mappát sehol nem találok. :F De ha létrehozok egy új parancsot azt gond nélkül lementi, és meg is marad - csak azt nem tudom, hogy hol.

Hogyan tudnám visszatölteni az XML-eket?

(#4878) SharpSA válasza wzol (#4877) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam pedig ott vannak.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4879) #79335424 válasza wzol (#4877) üzenetére


#79335424
törölt tag

A parancsokról csináltál már mentést a Robot mentés menüjéből? Mert az általad írt elérési út az első mentéskor jön létre. Addig hiába keresed.

[ Szerkesztve ]

(#4880) wzol válasza #79335424 (#4879) üzenetére


wzol
tag

Miután nem találtam, kézzel létrehoztam, belepakoltam a parancsokat, de nem látta - akkor kérdeztem meg itt.

Most 1 próba parancsot csináltam (ennyi van benne), kipróbáltam vele a mentést:

java.io.FileNotFoundException: /storage/emulated/0/Android/data/com.bartat.android.robot.-KEEP/commands/x.xml: open failed: ENOENT (No such file or directory)

OK

Szóval nem tudja odamenteni, de valahol pedig le van mentve, mert megmarad: ott van benne. :F

Újrarakni már próbáltam, nem segített.

(#4881) #79335424 válasza wzol (#4880) üzenetére


#79335424
törölt tag

Előtte törölted, amit létrehoztál? Hagyd, hogy a Robot hozza létre! Ha úgy is hibára fut, akkor ezt mindenképpen írd meg Tamásnak, mert ez komoly probléma!

(#4882) wzol válasza #79335424 (#4881) üzenetére


wzol
tag

Igen, töröltem, és most írtam neki.

(#4883) bartatamas válasza wzol (#4882) üzenetére


bartatamas
senior tag

Amikor lementesz egy parancsot, akkor az alkalmazás privát tárhelyére menti, ezt te nem látod, valahol a /data könyvtárban van, nem tudom pontosan, de nem is lényeg. Amikor mentést csinálsz róla a Mentés képernyőn, akkor menti a /EXT/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands könyvtárba. Amit postoltál, ott nem értem mi az a - jel a path-ban.

(#4884) bartatamas válasza bartatamas (#4883) üzenetére


bartatamas
senior tag

Amúgy nekem is 6.0 van és nem tapasztalok mentéssel kapcsolatos anomáliákat.

(#4885) wzol válasza bartatamas (#4884) üzenetére


wzol
tag

Oké, próbálgattam, az első gond az volt, hogy az alkalmazásengedélyek között nem volt bepipálva a tárhely (alapértelmezetten, én nem nyomtam ki).

A másik, hogy a telefonon elsődleges tárhelynek a belső memória volt beállítva. Átállítottam SD-re, restart, és most már az SD-n engedte, és belementette a megfelelő mappába.

A gondom az, hogy az XML-eket belemásoltam fájlkezelővel a commands-ba (a programból lementett mellé), de a program továbbra is csak azt az egyet látja, amit a programból mentettem le.

Mit néztem be? :F

(#4886) bartatamas válasza wzol (#4885) üzenetére


bartatamas
senior tag

Hol látja azt az egyet? A Parancsok képernyőn? A Mentés képernyőt kell megnyitni és ott kell látni szürkén.

(#4887) wzol válasza bartatamas (#4886) üzenetére


wzol
tag

Oh, na ez kimaradt. :W :R Igen, ott voltak szürkén, lent mappa ikon és hurrá :)

Köszönöm!

(#4888) #79335424 válasza wzol (#4887) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vazze! Direkt írtam, hogy a Robot MENTÉS menüjében kezdjél!

(#4889) wzol válasza #79335424 (#4888) üzenetére


wzol
tag

Így van, és köszönöm is, én meg írtam, hogy ez miért nem működött :)

az első gond az volt, hogy az alkalmazásengedélyek között nem volt bepipálva a tárhely (alapértelmezetten, én nem nyomtam ki)

A másik, hogy a telefonon elsődleges tárhelynek a belső memória volt beállítva. Átállítottam SD-re, restart, és most már az SD-n engedte, és belementette a megfelelő mappába.

(#4890) zeon.hu válasza bartatamas (#4886) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha már mentés:
Elixírben rom csere után az állapotsoron lévő mindig visszaáll, de a főképernyő widgetek nem. Azt írja, nincs mentés, ezért mindig újra létre kell hoznom.
Hogyan mentsem, hogy jó legyen?
(Android verzió független a dolog, KK alatt is ilyen volt és most Lollin is)

#?*@&!

(#4891) wzol válasza zeon.hu (#4890) üzenetére


wzol
tag

Akinek 6.0 van a telóján és nem 6.0.1 (mint nálam), azoknál előfordulhatnak időzítési problémák: [link] és [link]

Hiába a wakelock és a pontos időzítés nálam ezek alkalmanként futnak le amikor a telefon nincs töltőn: Riasztás, Várakozás. Nem hiszem, hogy ez javítható programból, szóval vagy várjátok meg a 6.0.1-et, vagy ne frissítsetek. :(

(#4892) SharpSA


SharpSA
veterán

Ma beállítottam, hogy ha egy bizonyos bt-hoz kapcsolódik a készülék, akkor kapcsolja be a wifi hotspotot. Azonban nem kapcsolja be, csak a wifit kapcsolja ki. A Tasker viszont bekapcsolja. Van valami trükk netán? LG G4, 6.0, root van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4893) SharpSA válasza wzol (#4891) üzenetére


SharpSA
veterán

Az akkunál az adott programra az optimalizálások mellőzésének bekapcsolásakor is van ilyen probléma?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4894) wzol válasza SharpSA (#4893) üzenetére


wzol
tag

Így van - az E-Robot beállítva védettnek, magas prioritású, optimalizálás kikapcsolva, és mégis pihenteti a teló X idő múlva mikor nincs a töltőn. De nem ez az egyetlen ilyen progi, szóval ezért (és a cikkek, fórumok miatt) úgy tűnik ez rendszerhiba.

(#4895) SharpSA válasza wzol (#4894) üzenetére


SharpSA
veterán

Érdekes, mert nálam az összes parancs működik mind amikor kell a robotban, de nyilván nem ugyanarra és ugyanúgy használjuk. A Skype volt olyan nemrég, hogy ha háttérbe raktam nem mutatta az új üzeneteket. Újratelepítés után rendbe jött (előtte Titanium Backuppal állítottam vissza).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4896) wzol válasza SharpSA (#4895) üzenetére


wzol
tag

Ezt ki tudnád próbálni?

SMS vagy elmulasztott hívás esetén 2 percenként felvillantja a kijelzőt - persze figyeli, hogy nem vagy-e hívás közben, illetve, hogy nincs-e tokban/zsebben/letakarva a készülék.

(#4897) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Háttérben lehet valahogy alkalmazást indítani?

Illetve a #4890-re nincs ötlet?

#?*@&!

(#4898) #79335424 válasza zeon.hu (#4897) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy tűnik, hogy Te leszel a "próbanyuszi", csak kéne hozzá Tamás. A Robotban már van Service indítása, de jó lenne egy példán látni a konfigját.

Az Elixíres kérdésedhez is jó lenne Tamás segítsége. Már én is beleszaladtam ebbe. Sikerült egy külön mentést összehozni, amit utána vissza tudtam tölteni, de már nem emlékszem, hogy miket nyomkodtam, amiktől összejött.

[ Szerkesztve ]

(#4899) zeon.hu válasza #79335424 (#4898) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Voip topikban biztos olvastál már a Denwa phone-ról.
Automatikus indításra nem tudom betenni, mert nincs a listában. Jogosultságkezelő se ad ilyen opciót.
Külön program (Rom toolbox) se látja.
Robottal tudom indítani, de mivel így is sok minden indul reboot után, próbálom csökkenteni ezt az időt.
(Robot ugye indítja, várakozás, home)

#?*@&!

(#4900) #79335424 válasza zeon.hu (#4899) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még jobb! Akkor Tamástól azt is megtudhatnánk, hogy hogyan lehet az Elixírben pid -re, vagy service -re rákeresni, hogy utána a megfelelő paraméterekkel a Robotból lehessen indítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.