Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) #79335424 válasza air (#4449) üzenetére


#79335424
törölt tag

Felhasználói tárhely/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands/

(#4452) air válasza #79335424 (#4451) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, megvan.
Ránéznél erre?

<?xml version='1.0' encoding='UTF-8' ?>
<command enabled="false">
<event type="screen_off" enabled="true" />
<action type="wait" enabled="true">
<param name="time" type="expression">
<expression type="integer">
<param name="value" type="int">120000</param>
</expression>
</param>
<param name="while" type="expression">
<expression type="null" />
</param>
<param name="maxChecks" type="int">0</param>
<param name="wakeLock" type="boolean">false</param>
</action>
<action type="mobile_data" enabled="true">
<param name="state" type="string">off</param>
</action>
</command>

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4453) zeon.hu válasza air (#4452) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

remélem nem írok hülyeséget :)

a robot pillanatnyi állapotot néz, nem pedig folyamatot.
amikor kikapcsolod a képernyőt, elindul az óra és lekapcsolja a netet.
ha közben bekapcsolod a képernyőt, a parancs érvényben marad.
csinálj egy másik parancsot, ami a képernyő bekapcsolásakor tiltja az első parancsot.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4454) #79335424 válasza air (#4452) üzenetére


#79335424
törölt tag

Zeon.hu:
Sztem de. Ez hülyeség. Mi fogja utána újraaktiválni a tiltott parancsot?

air:
Töröld a várakozás műveletet és a "kijelző kikapcsolva" helyett, használd a "kijelző kikapcsolva egy ideje ->120mp" eseményt!

[ Szerkesztve ]

(#4455) air válasza #79335424 (#4454) üzenetére


air
nagyúr

:R :R :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4456) Balikaa válasza #79335424 (#4454) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Én ezt úgy oldanám meg, hogy a net kikapcsolása művelethez feltételként megadnám, hogy a képernyő kikapcsolt állapotban legyen.

(#4457) zeon.hu válasza #79335424 (#4454) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jogos, nem gondoltam végig.

#?*@&!

(#4458) #79335424 válasza Balikaa (#4456) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a "kijelző egy ideje kikapcsolva" esemény pontosan az ilyen helyzetekre lett kitalálva.

(#4459) wzol válasza zeon.hu (#4457) üzenetére


wzol
tag

Azt még érdemes figyelembe venni, hogy ha a füledhez tartod a készüléket, akkor is kikapcsol a kijelző, így például ha 2 percnél hosszabb mobilnetes Skype/Viber hívásod van, akkor szerintem elvágja alólad a netet.

(#4460) #79335424 válasza wzol (#4459) üzenetére


#79335424
törölt tag

Be kell iktatni egy parancsblokkolást "alkalmazáscsoport fókuszban" feltétellel.

(#4461) air válasza wzol (#4459) üzenetére


air
nagyúr

Köszi az ötletet. Betettem feltételnek, hogy csak akkor kapcsolja ki, ha a MobileVOIP alkalmazás nincs fókuszban.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4462) #79335424 válasza air (#4461) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az úgy nem lesz jó. Ha aktiválódik a lock, akkor a lockscreened lesz fókuszban, tehát a Robot bontja a netet az aktív hívásod ellenére. A C Locker pont ezzel szopat. GSM hívásnál hiába csinál screenoffot a közelségérzékelő, nem aktiválódik a lock. De a MobileVoip -nál igen. :W

[ Szerkesztve ]

(#4463) zeon.hu válasza #79335424 (#4462) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt én is szeretném végre megoldani :)

#?*@&!

(#4464) air válasza #79335424 (#4462) üzenetére


air
nagyúr

Úgy tűnik, hogy nálam működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4465) #79335424 válasza zeon.hu (#4463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor Te is pendítsd meg az XDA -s topikjában ezt a Tasker -plugin ügyet! Tök egyszerű lenne, ha a Robotból lehetne aktiválni/deaktiválni a lockot. Van más megoldás is, de túl komplikált ahhoz képest, hogy a fejlesztő ezzel az elegáns huszárvágással megoldhatná a problémát.

(#4466) zeon.hu válasza #79335424 (#4465) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Küldj majd egy linket, hogy melyikbe.

#?*@&!

(#4467) #79335424 válasza zeon.hu (#4466) üzenetére


#79335424
törölt tag

C Locker XDA

Nézd meg az utolsó bejegyzést! Kapja az ívet az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#4468) #79335424 válasza zeon.hu (#4463) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy mégis megoldható. Találtam egy rejtett funkciót, csak még nem jöttem rá a működésére. A home -on csináltam egy Secure Settings parancsikont. A parancsikonban megadtam a launch activity -t, kiválasztottam a C-Locker -t és annak van egy rejtett, Tasker activity -je. Ez egy beállító ablakot nyit, ahol aktiválni lehet valami Taskeres intent paraméter beállítást. Csak, még nem jöttem rá, hogy miként működik.

(#4469) zeon.hu válasza #79335424 (#4468) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most nézem, de nem tűnik egyszerűnek.

#?*@&!

(#4470) #79335424


#79335424
törölt tag

Felrakok ide egy screenshotot, hátha valaki tud segíteni a Robotra fordításban. Esetleg írhatnál egy kérdést az XDA -n. Én ehhez kevés vagyok angolból.

(#4471) zeon.hu válasza #79335424 (#4470) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az a baj, hogy rendes fordításhoz én is.

#?*@&!

(#4472) #79335424 válasza zeon.hu (#4471) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az alapot értem. A text részhez beírsz egy szöveget, ami tulképp egy egyedi kód. Ezt, a fölötte levő intent -tel kell kiküldeni a Robotból (műveletek -> egyéb -> Broadcast küldése). Csak az nem világos, hogy erre mi fog történni? Meg, ez egy nyakatekert dolog lesz, mivel ez sztem nem deaktiválja a lockot, hanem kód beadás nélküli feloldásra ad utasítást. Ebben az esetben a körülményeket/feltételeket a Robotban külön kellene definiálni (pl. akkor küldje ezt, ha screen off -nál a MobileVoip volt fókuszban, stb, stb.). Egyszerűbben is lehetne. Tulképp még Tasker plugin sem kéne. Elég lenne egy aktiváló és egy deaktiváló parancsikon. Azokhoz úgyis csak akkor férsz hozzá, ha már feloldottad a lockot. Viszont, így csak el kellene indíttatni Robottal a parancsikont. Vagy, ha már intentezünk, akkor inkább egy késleltetési utasítás lehetőségét kéne megteremteni. Nem az a jó, ha paranccsal fel tudom oldani, hanem az, ha az aktiválódását tudom befolyásolni. Nem értem, hogy mi ennek az akadálya. Sokan kérték már ezt a lehetőséget.

(#4473) zeon.hu válasza #79335424 (#4472) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az én szintemen ez már átláthatatlan, tehát olyan, mintha nem is lenne...
A broadcastig eljutok, onnan vége.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4474) fPApi


fPApi
őstag

Beállítottam, hogy egy alkalmazás elindulásakor kapcsolja be a mobil netet, valamint azt, hogy az alkalmazás leállításakor kapcsolja ki a netet. A bekapcsolás működik, viszont a kikapcsolás nem. Megnéztem, mintha nem érzékelné, hogy leállt az alkalmazás, mert nem fut le a parancs. Az alkalmazásnak van leállítás parancsa, azzal állítom le.

(#4475) #79335424 válasza fPApi (#4474) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arra tippelek, hogy az a "leállítás" valójában csak "kilépés" és az alkalmazáshoz kapcsolódó, valamilyen processz továbbra is fut a háttérben. Használj inkább Te is fókuszeseményt! Esetleg, némi várakozás után ellenőriztesd, hogy nem került -e újra fókuszba és ha nem, akkor kapcsoltasd ki a netet! Vagy, Autoinput segítségével, a Robot közvetlenül reagálhat a kilépés gomb megnyomására, de a működésnek vannak kritériumai (pl. a kilépés gomb nem lehet floating felületen, mert azt nem érzékeli az Autoinput).

[ Szerkesztve ]

(#4476) fPApi válasza #79335424 (#4475) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, jobb híján a fókuszt állítottam be.

(#4477) #79335424 válasza zeon.hu (#4473) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szégyen és gyalázat lenne, ha root joggal és E-Robottal felvértezve, nem tudnék igába hajtani egy ilyen sehonnai lockocskát. :) Igaz, hogy jelenleg, screen off után csak fél óráig tart a hatalmam, de addig én mondom meg, hogy mikor legyen lock. Nem is volt nehéz kibabrálni vele.
Az alap felállás ugyebár az, hogy a lockscreen aktiválódását az alkalmazáson belül lehet késleltetni. A beállítható max. késleltetés 30 perc. Ezen belül, a kijelző aktiválásakor a home, vagy a fókuszban levő alkalmazás látható. A C-Locker kellő prioritásának megőrzése érdekében van egy állandó ikonja a notibáron (mint a Robotnak). Ennek van egy érintési művelete, ami a beállított késleltetéstől függetlenül, azonnal aktiválja a lockot. Innentől síma ügy.
Esemény: kijelző kikapcsolva
Műveletek:
-Várakozás. (Nem muszáj, csak opcionális. Én most két másodpercre állítottam.)
-Értesítési terület megnyitása
-Autoinput action -Click (meg kell mutatni neki, hogy mire bökjön)

Ennyi. Az eseményhez feltételként, tagadás operátorral hozzá kell adni azokat a kivételeket, amiknél nem szeretnéd, hogy aktiválódjon a lock (pl. tagadás operátor -> alkalmazás fókuszban -> MobileVoip).
Nálam müxik!

[ Szerkesztve ]

(#4478) zeon.hu válasza #79335424 (#4477) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ügyes! :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4479) #79335424 válasza zeon.hu (#4478) üzenetére


#79335424
törölt tag

Annyira nem. Tamás szavaival élve "szebb lenne a parancs", ha rálelnék a közvetlen indító parancsára, (az értesítés érintési műveletéhez társított utasítás) de a szokásos módszerekkel nem sikerült, mélyebbre meg nem volt türelmem ásni.

Egyébként, ha Tamás még a régi kedvel és lendülettel foglalkozna a Robottal, akkor lehetne még hasznos dolgokat beépíteni. Pl. csinálni egy alap keretparancsot, ami leutánozná a Titanium Backup pro "többes adatmód" ficsőrjét. Megadnám a csomagnevet, az elérési útját és csókolom. Ezzel bármelyik alkalmazás beállításai automatizáltan módosíthatóak lennének úgy, hogy erről "mit sem tudna az áldozat". Jelen szituban csinálnál egy nulla, meg egy 30 perces késleltetési beállítást, a Robot pedig az igényeid szerint aktiválná valamelyik adatmódot.

(#4480) zeon.hu válasza #79335424 (#4477) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Autoinput action-ben tudsz segíteni?
Nem használtam még ilyet.

#?*@&!

(#4481) #79335424 válasza zeon.hu (#4480) üzenetére


#79335424
törölt tag

Telepítsd (sztem kell a pro) és a beállításaiban nézd meg, hogy mikért nyavajog! A teló beállítások -> biztonságnál kell neki eszközrendszergazdi engedély, a kisegítő lehetőségeknél meg értesítési hozzáférés. Közben feldobom tárra a parancsot, hátha az is elég lesz, mert ez az Autoinput elég komplikált cucc, nehéz rajta eligazodni. Szerencsére, nekünk most csak a műveleti része kell, az esemény része nem (az a zűrösebb) .

(#4482) zeon.hu válasza #79335424 (#4481) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kicsit szívat. :)
Hogy lehet az értesítési sávon érinteni?
Ha a re-selectet választom, bezár a sáv.

#?*@&!

(#4483) #79335424 válasza zeon.hu (#4482) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a legkisebb probléma. Először is az egészet Robotparancs műveletből indítsd, ne az Autoinput alkalmazásból! Kapcsold ki a kódkérést a Lock -ban és engedélyezd az értesítési sáv lehúzását lockscreenen, különben zsákutcába futtat a manőver, mert ha nincs roló, akkor nem tudod nyugtázni az érintési műveletet. Ha ez megvan, akkor reselect után várj egy kicsit, majd húzd le a rolót, és bökj a Lock aktiválásra! Amikor aktiválódik a lock, akkor kiadja értesítésként, hogy mit rögzített. Ha van benne "activate lock" (vagy ilyesmi), akkor húzd le megint a rolót és fogadd el. Ekkor rövid szünet után dob egy alkalmazáslistát és kér, hogy bökj a Taskerre. Bökj a Robotra! Ekkor már a Robotban nyit egy ablakot (ez már a célegyenes), amiben felsorolja az érintési művelet rögzített paramétereit (értesítési ID, szöveg, az érintés koordinátái). Itt ki kell választanod, hogy ezek közül melyiket alkalmazza. Válaszd a "press in activate C-locker" szöveget! Ekkor jön a következő ablak, amiben azt kell kiválasztanod, hogy milyen touch típust alkalmazzon. Nekünk eccerű érintés kell, vagyis click. Ezután felül, a floppy ikonnal mentsd a beállításokat és visszadob a Robot parancs ablakába, ahol látszik a beállított művelet és szerencsés esetben működni is fog. :)

[ Szerkesztve ]

(#4484) zeon.hu válasza #79335424 (#4483) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak ennyi...?
Hétfőre végzek vele :)

#?*@&!

(#4485) #79335424 válasza zeon.hu (#4484) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezért gondoltam, hogy érdemes megpróbálni importálással. Hátha...

C-LOCKER.xml (Gdrive link)

A parancs nincs engedélyezve és nincs feltétel adva az eseményéhez.

[ Szerkesztve ]

(#4486) zeon.hu válasza #79335424 (#4485) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ebben az Autoinput nincs benne?
Mert csak addig jut, hogy megnyitja az értesítési rolót.

#?*@&!

(#4487) #79335424 válasza zeon.hu (#4486) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynincs! Láthatod, ha vmi szövegkezelővel megnyitod az xml -t. Csak valamiért nálad nem vesz róla tudomást a Robot. Van az xml -ben egy plugin ID -t tartalmazó sor. Törölnöd kéne a parancsomat, csinálni egy mentést olyan parancsodról, amiben szerepel az Autoinput. Megnézni a parancsod xml -jében a plugin ID -det és ha különbözik, akkor felülírni vele az én parancsomét, majd újra importálni a már kijavított xml -t. Ha így sem megy, akkor sajnos magadnak kell összehoznod a parancsot.

(#4488) zeon.hu válasza #79335424 (#4487) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Megpróbálom majd.

#?*@&!

(#4489) gabor#


gabor#
tag

Application received focus event kellene hogy menjen gond nélkül? Nem sikerül :(

(#4490) air válasza gabor# (#4489) üzenetére


air
nagyúr

Konkrétan?
Nálam megy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4491) gabor# válasza air (#4490) üzenetére


gabor#
tag

csináltam egy csoportot beleraktam néhány app -ot, ahogy a leírásban látom. Ha elindítom de az app -ot akkor nem látom nyomát a debug -ban. Mit kell másképp?

(#4492) air válasza gabor# (#4491) üzenetére


air
nagyúr

Én is megcsináltam ezt.
Nálam működik.
Maga a robot szolgáltatása aktív?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4493) gabor# válasza air (#4492) üzenetére


gabor#
tag

minden más command lefut, de azok időzítve vannak

(#4494) #79335424 válasza gabor# (#4491) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott valami ármány van, mert ennek működnie kéne. Tegyél bele még egy eventet, amiben egyetlen alkalmazás fókuszeseményét adod meg és nézd meg, hogy arra reagál -e a Robot! A Robot fut egyáltalán, amikor az esemény bekövetkezik (látható a Robot ikonja az értesítési sávon)? Ha nem, akkor a Robot beállításaiban adj magasabb prioritást neki!

(#4495) Oldman2 válasza gabor# (#4491) üzenetére


Oldman2
veterán

A "silent" csoportban mik vannak jelenleg?
:-)

Amit szeretnél elérni funkció az sem működik, vagy megy és csak a Debug -ban hiányolod a megjelenést?

(#4496) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Eseményhez szeretnék feltételt megadni "és operátor"-al.
Feltétel a kikapcsolt képernyő lenne, de így nem találom. Másik kellene?
(Régen csináltam ilyet, amúgy is el vagyok veszve ezekben :) )

#?*@&!

(#4497) #79335424 válasza zeon.hu (#4496) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az "és" az alapértelmezett. Ha mást szeretnél, akkor kell más operátort választani. Ha "és" -t szeretnél, akkor csak símán add hozzá a feltételt!

(#4498) zeon.hu válasza #79335424 (#4497) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, de a képernyő állapotánál csak annyi van, hogy "érték".
Ebből hogy választom ki, hogy ki van kapcsolva?

#?*@&!

(#4499) #79335424 válasza zeon.hu (#4498) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érték pipa = true = kijelző bekapcsolva. Vedd ki a pipát!

(#4500) zeon.hu válasza #79335424 (#4499) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.