Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) zeon.hu válasza #79335424 (#4499) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak lefut a parancs bekapcsolt kijelzővel is :W
Más ötlet esetleg?

#?*@&!

(#4502) #79335424 válasza zeon.hu (#4501) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mire? Azt sem tudom, hogy mit szeretnél összehozni.

(#4503) zeon.hu válasza #79335424 (#4502) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A művelet sok részből áll.
De az esemény a lényeg, "Hálózati állapot megváltozott- csatlakoztatva", ehhez szeretném feltételnek adni a kikapcsolt képernyőt.

#?*@&!

(#4504) #79335424 válasza zeon.hu (#4503) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig, annak működnie kéne. Esetleg, teszteld a fordítottjával. Első műveletnek tedd be a parancs megállítását, bekapcsolt kijelző feltétellel! Egy másik lehetőség az, hogy másik parancsban, "kijelző kikapcsolva" eseménnyel tiltod a csatlakozós parancsot. Persze, kell egy engedélyező is. Vagy, a kikapcsolt kijelző beállít egy változót és a változó állapotát adod meg feltételnek (tulképp ezt csinálja a beépített állapotfigyelő is).

(#4505) air


air
nagyúr

Hogyan tudnék logikai feltételt csinálni ahhoz, hogy a wifi AP aktív-e?
Mivel ennek csak szöveges értékei lehetnek, azért arra gondoltam, hogy létrehozok egy változót, ami ennek a pillanatnyi értékét veszi fel, és ezt vizsgálnám, hogy enabled-e.
De feltételben nem sikerül adott változó értékét vizsgálni sem.
Ha felveszem a konstansok szekcióból a változót, akkor nem tudom kiválasztani, hogy a változóknál definiált hotspot nevű változó értékét kérem.
Vagy rosszul kezdtem neki?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4506) #79335424 válasza air (#4505) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bárminek, bármilyen értéke lehet. Pl. én csak számértékű változókat használok. Létrehozom a HOTSPOT nevű változót. Értéknek megadom a konstans ->egész szám és nem adok meg értéket. Ettől 0 lesz. Utána, egy parancs eseménye az AP kapcsolat létrejött, művelete a változó értékének 1 -re állítása. Ezután bármilyen parancsban hivatkozhatok feltételként a változó értékére úgy, hogy egyenlőség operátor (lesz két megadandó értékem) -> változó értéke -> kiválasztom a HOTSPOT változómat (ez az egyik érték) -> konstans -> egész szám ->1 (ez a másik érték). Kell még egy parancs, ami a wifi kapcsolat megszakadásakor a változó értékét visszaállítja 0 -ra. Amiket a parancsoknál látsz, azok helyi változók, amik csak az adott parancson belül használhatók. Amiket a változók alatt hozol létre, azok pedig globális változók, tehát bárhol használhatók. Ha szöveg kimenetet szeretnél használni globális változóban, később akkor is egyenlőség operátort kell használnod a feltételnél, csak a konstansnál nem egész számot kell megadnod, hanem szöveget és a változó kimenetének lehetséges paraméterét kell megadnod értéknek. Tehát, ha az AP -hez írt változó kimenete az SSID, akkor feltételnél az egyenlőség operátor egyik oldala a HOTSPOT változód értéke, a másik pedig a kívánt SSID.

[ Szerkesztve ]

(#4507) air válasza #79335424 (#4506) üzenetére


air
nagyúr

Nem numerikus változóval csináltam, hanem maradtam a Wifi AP állapota változóknál, és úgy néz ki így is sikerült.
Ez az egyenlőség operátor nem volt még meg nekem.
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4508) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek, urak!

Nemrég akadtam erre a programra és próbálgatom kicsit. Kezdetnek szeretném estére kikapcsolni a wifit és a szinkronizálást így:

[link]
[link]

Reggel persze vissza kellene kapcsolni így:
[link]
[link]

Jó ez így?

A másik, hogy van a telefonon egy ultra akku kímélő üzemmód, be tudom állítani azt hogy bizonyos töltöttség alatt váltson arra amíg töltőre nem dugom? Vagy mit érdemes beállítanom root nélkül, mivel gyárilag nincs ilyen beállítás a telefonon.

Let the Zone take me if I am.

(#4509) #79335424 válasza kutga (#4508) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez parancs szempontból majdnem jó. Én riasztáskor ébresztetném a készüléket, hogy biztosan lefusson a parancs és alul, a történetet kipipálnám, hogy láthassam a nyomát, hiba esetén.

A gyári akkukímélő mód kapcsolását csak nagyon körülményesen lehetne megoldani root nélkül.

(#4510) kutga válasza #79335424 (#4509) üzenetére


kutga
nagyúr

Érdemes egyébként kapcsolgatni? Szinte ugyanúgy merült a telefon mint korábban.

Feltettem még próbaképp két mintát, hogy a wifit csak akkor kapcsolja be ha elérhető konfigurált hálózat. Ehhez be kell kapcsolni a beállításokban azt hogy kikapcsolt wifi mellett is keressen?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4511) kutga válasza #79335424 (#4509) üzenetére


kutga
nagyúr

Csináltam egyet-egyet alacsony akkura. Root nélkül sok mindent mondjuk nem enged kapcsolni.

[link]
[link]

Ezt meg a töltésre.

[link]
[link]

Let the Zone take me if I am.

(#4512) #79335424 válasza kutga (#4511) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, már roamingban vagyok, úgyhogy spórolnom kell, nincs képnézegetés.

(#4513) kutga válasza #79335424 (#4512) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmi gond, kiokoskodom. :D

Amit nem értek viszont, van egy parancs ami estére kikapcsolja a wifit és reggel vissza. Van egy ami csak akkor kapcsolja be ha elérhető konfigurált hálózat. Van egy ami kikapcsolja 15 százalék akku alatt, és vissza ha töltőre dugom.

Ezek nem fogják ütni egymást?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4514) #79335424 válasza kutga (#4513) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robotparancsok nem üthetik egymást, mivel csak pillanatnyi eseményekre reagálnak. Ha találkozik a megadott hálóval, akkor az a parancs fut le. Aztán este kikapcsolja a Wifit. Ha az esti kikapcsolás után találkozik a hálózattal, akkor nuku wifi, ha nincs bekapcsolva a wifi near. Ha be van kapcsolva, akkor lefut a hozzá tartozó parancs. Tehát, neked kell kitalálnod, hogy mikor, mi érvényesüljön. A Robot mindíg az utolsó eseményhez tartozó parancsot futtatja le. Ha 15% -ra merülés után jön a reggeli bekapcsolás pillanata, akkor bizony be fogja kapcsolni a wifit. Hacsak, meg nem gátolod ebben feltételek megadásával, vagy más parancsok tiltásával/engedélyezésével.

[ Szerkesztve ]

(#4515) kutga válasza #79335424 (#4514) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben. Kezdetnek ennyit állítok be és figyelem hogy működik.

Ha jól sejtem a történetben nyomom tudom követni hogy mi futott le sikeresen és a hibákat is látom.

Továbbá akkor azt is meg tudom adni, hogy amíg nincs feltöltve az akku, akkor se menjen fel wifire ha használható hálózatot talál.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4516) kutga válasza kutga (#4515) üzenetére


kutga
nagyúr

Vagyis azt hogy tudom elérni, hogy a két wifi be parancs csak akkor kapcsoljon ha nincs 15 százalék alatt az akku. Mivel arra az esetre külön szabály vonatkozik.

Let the Zone take me if I am.

(#4517) haliho0 válasza kutga (#4516) üzenetére


haliho0
tag

Az eseménzhez megadod feltételként, hogy akku százalék > 15%.

(#4518) kutga válasza haliho0 (#4517) üzenetére


kutga
nagyúr

Hogy tudok szám feltételt megadni? Csak logikait enged, az akku százalék meg szám típusú.

Let the Zone take me if I am.

(#4519) air válasza kutga (#4518) üzenetére


air
nagyúr

Hogy 15%-nál kisebb vagy nagyobb valami az nem szám, hanem logikai érték.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4520) kutga válasza air (#4519) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké de hogy adom meg? Azt írja hogy szám típusú kifejezés nem használható logikai típusú kifejezés megadáshoz.

Let the Zone take me if I am.

(#4521) air válasza kutga (#4520) üzenetére


air
nagyúr

Operátor nagyobb egyenlő, első kifejezés az akku százalék, a második kifejezés egész szám, értéke 15.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4522) kutga válasza air (#4521) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs olyan hogy operátor nagyobb egyenlő. "És" "vagy" és "nem". Ezek vannak. Vagy nem jó helyen járok? Ha rámegyek a kifejezés megváltoztatására nem aktív az akku százalék.

Let the Zone take me if I am.

(#4523) air válasza kutga (#4522) üzenetére


air
nagyúr

Az nem operátor, hanem logikai kapcsolat a feltételek között.
Új kifejezés (+ jellel) és a fülek között az Operátorok fülön van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4524) #79335424 válasza air (#4521) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te tanultál programozást? Irigyellek. Hamar belejöttél. Nekem egy év kellett ahhoz, hogy leessen ez a tantusz.

[ Szerkesztve ]

(#4525) kutga válasza air (#4523) üzenetére


kutga
nagyúr

Megvan. Rossz helyen kerestem. Köszönöm a segítséget.

Let the Zone take me if I am.

(#4526) air válasza #79335424 (#4524) üzenetére


air
nagyúr

Kösz. Igen, tanultam. Meg csináltam is, rengeteget. dBase, Clipper, Pascal, Delphi, C, PHP...
Kellett egy kis idő amíg ráéreztem, hogy programozói szemmel kell nézni a programot, és így már érthetővé válik minden.
Szerintem ez az egyik, vagy talán A leghasznosabb Androidos program.
Eredetileg más számára kellett összeraknom valamit, de megkedveltem, így már én is intenzíven használom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4527) kutga válasza kutga (#4525) üzenetére


kutga
nagyúr

Jelentem szépen működnek a parancsok, estére és ha elmegyek itthonról kapcsol mindent amit kell, aztán vissza. Még ha lesz időm játszom a feltételekkel mert elég sok mindent meg lehet adni.

Let the Zone take me if I am.

(#4528) hati


hati
addikt

Van két ütemezett parancsom, melyek az óra átállítás óta egy órával korábban futnak le. Bug vagy feature?

(#4529) Oldman2 válasza hati (#4528) üzenetére


Oldman2
veterán

(Szerintem) régi bug. Állítsd be újra.
:-)

(#4530) #79335424


#79335424
törölt tag

Zeon.hu:

Inkább itt válaszolok, hátha másnak van ötlete, mert sajnos, én nem boldogulok a Whatsappal. A listában nincs direkt dial intentje, vagy call activity -je. Ha rögzítem a meghívott activity -ket, akkor a hívásnál egy "voip.call.activity" -t kapok. De, ha ezt nem Whatsapp -ból, hanem OS -ből (launcher -ből) akarom meghívni, akkor "permission denied" -et kapok. A Whatsapp developer FAQ -jában csak a szöveges üzenet küldéséről írnak, hanghívás "kívűlről" kezdeményezéséről egy betüt sem találtam. Úgyhogy, itt elakadtam.

Más!
Megcsináltad a C-Lockeres parancsot? Azért kérdezem, mert átdolgoztam. Volt benne egy csúf hiányosság. Többszörösen tudott zárni, ha feloldás nélkül újra kikapcsolt a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#4531) w.miki


w.miki
veterán

Sziasztok!

Automatizálni szeretnék két alkalmazás elindítását, de nem boldogulok.
Ha feláll az android, először a TuneIn Radio-t, majd ha az elindult a Daydream-et szeretném bekapcsolni a TV sticken.
De sehogy nem jó.
Erobotban van olyan, hogy ha az erobot elindul, utána várattam 240000 ms-t, majd indítanám a TuneIn-t. (ilyenkor néha nem talál wifit). Aztán várattam 180000 ms-t majd indítanám az Álmodozást. De az erobotban a Képernyő lehetőségek között nem találtam Álmodozás indítása menüpontot. Sebaj, van Daydream launcher, indítsa el azt... sajnos azt meg nem indítja...

Szerintetek hogyan kellene inkább megoldanom?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4532) #79335424 válasza w.miki (#4531) üzenetére


#79335424
törölt tag

A TV -stickek speciális esetek. Ne használj rendszerindulás eseményt, mert megbízhatatlan! Ezekben a kütyükben nincs belső akku, nem tudják megjegyezni és kikapcsolt állapotban számolni az időt. Ezért, minden boot -nál a Linux abszolút nullától, azaz 1970.01.01 -től indulnak. Majd, amikor létrejött a hálózati kapcsolat, akkor onnan szerzik be az aktuális idő adatait. Ez sokmindent össze tud zavarni. Szvsz. rendszerindulás helyett, használd a hálózati kapcsolat létrejött eseményt! Onnan indíts egy kis várakozást, majd indítsd a TuneIn -t. Net nélkül úgysem lenne értelme. Daydreamet nem használok, de sztem ez sem egy sztenderd, Android eljárás, mivel egy HDMI kimenetre kötött külön hardver az alapértelmezett rendszerkép kimenet. De, képernyő filter lehetőség van a Robotban. Egyébként, a Robotnál jobbat sztem nem fogsz találni stick -hez. Az évek alatt már sok stick-specifikus funkciót kértem Tamástól.

[ Szerkesztve ]

(#4533) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem hogy sikerült beállítani hogy navigációs alkalmazásoknál bekapcsolja a gps t, a kérdés az hogy lehet kikapcsolni ha már kilőttem az appot a futó alkalmazásokból.

Másik, megvan a secure settings, de 3rd party appnál nem engedi az összes funkciót. Ez azért van mert az ingyenes verziót használom?

(#4534) the_pimp válasza the_pimp (#4533) üzenetére


the_pimp
senior tag

Bocsánat, mégse fut le, nem indul el a navigáció, korábban elindult.

(#4535) #79335424 válasza the_pimp (#4533) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a fókuszból kikerülést használom. Onnan indítok egy várakozást, majd a GPS kikapcsolást "nem" -hez adott (vagyis, tagadás operátorral) "alkalmazáscsoport fókuszban" feltétellel. Ezt azért iktatom be, mert ha navi közben jön egy hívás és emiatt a navi kikerül a fókuszból, akkor ne kapcsolja ki a GPS -t. Így várakozik, aztán ellenőrzi, hogy nem került -e vissza a fókuszba és ha nem, akkor kikapcsolja a GPS -t.

(#4536) w.miki válasza #79335424 (#4532) üzenetére


w.miki
veterán

Átállítottam arra, hogy:
Esemény:
Hálózati kapcsolat megváltozott
csatlakoztatva
wifi
de így már tényleg semmit nem csinál, még a TuneIn se indul el

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4537) the_pimp válasza #79335424 (#4535) üzenetére


the_pimp
senior tag

Na ezt eltudnád magyarázni úgy mintha egy óvodás lennék? :)

(#4538) air válasza the_pimp (#4537) üzenetére


air
nagyúr

Ez már eléggé úgy van.
Szinte teljesen a Robot nyelvezetét használta.
Ha nagyon nem megy a beállítás, nézd meg a példákat és/vagy olvasd el a dokumentációt!
Én is azokból raktam össze az első parancsomat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4539) #79335424 válasza w.miki (#4536) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem indul el a parancs, vagy nem indítja a TuneIn -t? A történetben szerepel a parancs neve? Hibakövetésnél mit ír? Rendszerndulás után fut egyáltalán a Robot? Látod az ikonját?

(#4540) the_pimp válasza air (#4538) üzenetére


the_pimp
senior tag

Kipróbáltam az application based events leírás szerint, ami a documentsben van. De valamit elronthattam, mert továbbra sem kapcsol be a gps.

Update: mégis megy!

[ Szerkesztve ]

(#4541) #79335424 válasza the_pimp (#4540) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hibakövetés mit ír erről? Root van? Elixír2 system addon telepítve?

(#4542) the_pimp válasza #79335424 (#4541) üzenetére


the_pimp
senior tag

Úgynézki sikerült,

Events:

Application group received focus van

Action:
Toggle gps on.

Gondolom ez most ha bejön egy hívás, akkor kikapcsolja a gps t.

(#4543) air válasza the_pimp (#4542) üzenetére


air
nagyúr

Nem fogja.
A Robot nem Tasker. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4544) the_pimp válasza air (#4543) üzenetére


the_pimp
senior tag

Akkor hibátlan.

Robotban tudom konfigurálni a fizikai gombokat?
Teszem azt oneplus 2 bal oldalán van a 3 állású hangüzemmód gomb.
Van rá opció, hogy az csak sima normál/rezgő/néma üzemmód legyen?

(#4545) #79335424 válasza the_pimp (#4544) üzenetére


#79335424
törölt tag

Robottal nem tudsz fizikai gombokat remapolni. Ahhoz Xposed framework és alá Xposed Additions pro kell. Abban be tudod állítani, hogy egy hardvergomb rövid, vagy hosszú nyomására mi történjen. Többek között parancsikon indítása is szerepel a lehetőségek között. Így Robotparancsok is indíthatók fizikai gombbal. Innentől nyitottak a lehetőségek. Nekem egy dedikált kamera gombom van, ami már nem kameragomb, hanem híváskezelő és zseblámpakapcsolgató.

(#4546) the_pimp válasza #79335424 (#4545) üzenetére


the_pimp
senior tag

Köszönöm, de a sima nem nagyon akar működni a telefonon.
Próbáltam már vibratemode ot, az se ment.

(#4547) the_pimp


the_pimp
senior tag

Nem értem, minta alapján megcsinálam a wifi kikapcsolást ha elveszik a hálózat, de nem kapcsolaja ki.
De ha tesztelem a robot app ban, akkor működik, de ott is elsőre hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#4548) zeon.hu válasza #79335424 (#4530) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz, akkor hagyom a WhatsApp-ot.
De így legalább már értem, miért nem találtam a megfelelő activity-t.

C-Locker parancs nincs jelenleg, írtam is, hogy valami nem jó benne nálam.

#?*@&!

(#4549) air


air
nagyúr

Viszont nálam nem megy a hely alapú profil módosítás, idő alapú feltétellel.
Felvettem gsm cellákat, beállítottam, hogy adott helyre belépés, és felvettem feltételnek, hogy 22-06-ig legyen az idő, de nem aktiválódik a néma beállítás.
Le sem fut a parancs.
Az adott helyre belépés csak akkor jut érvényre, amikor a cella változik az ismertek valamelyikére?
Ha éppen abban vagyok benne, akkor nem veszi bekövetkezett eseménynek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4550) #79335424 válasza air (#4549) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hiszen a belépés esemény nem akkor következik be. Esetleg, belépéskor tároltasd le egy változóban az esemény bekövetkeztét és időpontnál használd a változót! Vagy, időpont eseményhez használd az "adott helyen van" feltételt! Sajnos, még egy lehetséges problémával számolnod kell. Egyes készülékek kikapcsolt kijelzőnél nem közölnek cellainfót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.