Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) ERipley válasza #79335424 (#4750) üzenetére


ERipley
tag

Se a stamina üzemmód se a greenify nem piszkálja a Robotot.
Az eszközkezelő listájában nem látom, de gondolom ha nem lenne hozzáférése, akkor egyéb módon se kapcsolgatna gps-t, alkalmazást vagy újraindítást.

(most próbálok ébresztőt lejátszatni vele. 12:02)

update: ébresztő muzsikál

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4752) karldergroße válasza #79335424 (#4729) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm. Most telepítettem a programot és még nem vagyok járatos benne. Gyakorolnom kell...

(#4753) ERipley válasza ERipley (#4751) üzenetére


ERipley
tag

valami az ismétlésnél okoz gondot...
egyszeri eseménynél felébreszt és újraindul, ahogy kell.
nem látom az összefüggést... :((

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4754) beg válasza bartatamas (#4734) üzenetére


beg
veterán

Köszi, azóta már finomítottam rajta többféle feltétellel, így most tökéletes.
Meg is vettem gyorsan a feloldókulcsot :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4755) bartatamas válasza ERipley (#4753) üzenetére


bartatamas
senior tag

6-os Android?

(#4756) ERipley válasza bartatamas (#4755) üzenetére


ERipley
tag

Hello !

Hosszas tornázás és ismételgetés után most működik.
Mivel a korábban bepötyögött beállításokkal (mint pl. az időpont) most kifogástalan, nem tudom mi az oka a korábbi nyűglődésnek.

(5.1.1 root Sony Z2)

És köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni!

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4757) karldergroße


karldergroße
senior tag

Kérdésem: az lehetséges, hogy valamilyen esemény elindítsa a mobiladatok megosztását? Nem találok ilyen opciót a műveletek között.

(#4758) #79335424 válasza karldergroße (#4757) üzenetére


#79335424
törölt tag

Wifi -> Wifi AP beállítása.

(#4759) karldergroße válasza #79335424 (#4758) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszönöm, vak voltam.

(#4760) beg


beg
veterán

Még döcög kicsit a konfigom.

Esemény:
-wifi konfigurált hálózatok nem elérhetők
ÉS
-Adott wifi állapotban van:engedélyezve

Ezurán jönnek műveletek:
-csengőhang, hangerő, mobil adat stb.

Ez néha nem működik, ha kikerülök mentett wifiből, nem aktivizálja ezt a parancsot. Azt vettem észre, hogy akkor működik stabilan, ha vagy ébren van a telefon, vagy nemrég kapcsolt ki a kijelző (1-2 percen belül). Azt gyanítom, hogy az MT6752 olyan mély álomba zuhan, hogy valahol megakad a művelet. Érdekes módon bármilyen mélyen alszik, a robot tudja ki-be kapcsolgatni a wifit, van egy olyan parancs is (riasztásos profil, bizonyos időszakban kikapcsolja, majd utána be), tehát a robot fut és nem lövi ki semmi. Ha van valami tipp, ötlet szívesen veszem, ha nem, akkor küldök logot a legközelebbi nem működésnél, mert a mai logot kukáztam hirtelen felindulásból :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4761) #79335424 válasza beg (#4760) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régi story ez már. Egyes telók, kikapcsolt kijelzőnél nem adnak infót, amiből értesülhetne a Robot az eseményről.

(#4762) beg válasza #79335424 (#4761) üzenetére


beg
veterán

Ugyanakkor kikapcsolt kijelzővel egyből lefut a munkehelyi wifi elérésekor a munkahelyi parancs aktiválás, tehát valahogy mégis lemegy a network scan. Ha reggel 8-ra beérek, a történetben legkésőbb 8:03-kor már aktiválja azokat a műveleteket, amik arra az ssid-re vonatkoznak elérés esetén A telefont meg sokszor csak 9 óra környékén oldom fel először. Ezért kérdőjel.
Elérhető mentett wifi esetén a kapcsolódással (parancs aktiválással) soha nincs baj, csak a hatósugárból kikerülésnél.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4763) #79335424 válasza beg (#4762) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom.

(#4764) beg válasza #79335424 (#4763) üzenetére


beg
veterán

Beigazolódott a gyanú, lenovóék csipkerózsikát gyártottak telefon helyett :) Csak akkor érzékel wifi szakadást, ha ébren van a telefon. Minden egyéb trigger működik, csak a "wifi konfigurált hálózatok nem elérhetők" nem.
Most próbálok egy kerülőmegoldást alkalmazni, bizonyos RSSI értékek közé (0%-5%) lépéskor átváltok a kültéri parancsokra, hátha azt tudja figyelni deep sleep-ben.
(Mondjuk nem bánom az ilyen mélyalvást, mert így van meg az éjszakai 0-1% merülés, ami nekem tökéletes)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4765) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Azt próbálom beállítani, hogyha felvették a kimenő hívásomat, rezegjen röviden a készülék. A percenkénti rezgős példát gyúrnám át, de elbénázom az eseményt... A hívás állapota megváltozott-nál a beszéd közben már kicsöngéskor rezeg, a készenlét pedig lerakás után. Mit lenne az idevágó esemény?
:R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4766) air válasza MC Pite (#4765) üzenetére


air
nagyúr

Hogy a "beszéd közben" állapot miért rezegteti már kicsörgés közben is, azt nem tudom.
Készenlét közben valószínűleg azért rezeg, mert a parancs lefutása után a Robot nem állítja vissza az eredeti állapotokat, így a rezgést neked kell paranccsal leállítani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4767) #79335424 válasza air (#4766) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem azért, mert ezek az állapotok a bejövő hívásokra érvényesek. Kimenőnél, amikor a másik csörög, akkor a saját teló nem csörög és nincs készenlétben sem. Tehát, beszéd közben van.
Sanszos, hogy az igényelt feature OS szinten nincs definiálva.

[ Szerkesztve ]

(#4768) air válasza #79335424 (#4767) üzenetére


air
nagyúr

Jogos. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4769) MC Pite válasza #79335424 (#4767) üzenetére


MC Pite
veterán

Fain, idáig úgy olvastam root kell hozzá, elsősorban ezért rootoltam. Akkor xposeddel sem lenne megoldható vajon? :(

Akkor robottal nekiállok annak a szintén extrém elvárásnak a megoldásához, hogy a zsebemben ne oldjon fel, kiindulásnak gondolom a 9-es jó lesz.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4770) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Szeretnék kicsit jobban elmélyülni ebben a programban. Viszont Angol tudásom nem olyan szintű, hogy a topik nyitóban lévő link-en neki tudjak állni. Van elérhető oktató anyag Magyar nyelven? Erősen kezdő vagyok bármi féle programozásban (már 35-éve is az voltam) Van esély, hogy itt a gép mellől kis tudásra tegyek szert ebben a programban? Köszönöm előre is.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4771) #79335424 válasza oncsi (#4770) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#4772) oncsi válasza #79335424 (#4771) üzenetére


oncsi
őstag

Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#4773) Armahun


Armahun
addikt

Urak, ha elmentem a parancsokat, akkor hova melyik fájlba menti a robot?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4774) air válasza Armahun (#4773) üzenetére


air
nagyúr

sdcard/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4775) karldergroße


karldergroße
senior tag

Sajnos nem volt sok szerencsém az e-robottal. Van egy régi, sim-kártyás (mobilnetes) tabletem, aminél azt próbáltam beállítani, hogy naptárbejegyzés alapján bizonyos időközönként kapcsolja be a mobilnet wifi-hotspotját, tehát a megosztást. Minden szépen el is indult, a parancs végigfut időben, viszont a hotspot nem kapcsolódik be. Gondolom, ennek az lehet az oka, hogy a tablet 4.3-as androidot futtat és ez csak 4.4-től működik.
HTC m8-as (tehát nem rossz kategóriájú) telefonomon más volt a probléma. Itt azt szerettem volna elérni, hogy kikapcsolt wifi mellett, ha ismerős wifi hálózat van a közelben, kapcsoljon be a wifi és csatlakozzon, beállítva még pár hangprofilos dolgot is egyszersmind. Sajnos ez se jött össze: valamiért a htc m8-ból kivették a kikapcsolt wifi melletti wifikeresési lehetőséget a beállításokból, vagyis wifit csak bekapcsolt wifi mellett talál meg. Akkor viszont a wifi kikapcsolása parancs (pl. amikor elmegyek otthonról) is értelmetlenné vált. Szóval az a gond, hogy az android egyre kötöttebb és ezzel egyre inkább megnehezíti az automatizálók működését. Ez nem az e-robot hibája, egyszerűen az android halad ebbe a - szerintem rossz - irányba. (És még nem beszéltünk a mobilnet automatikus ki- és bekapcsolásának lehetetlenné tételéről...)

(#4776) #79335424 válasza karldergroße (#4775) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, ezt régóta tudjuk. Tamásnak is ez a véleménye. Megvolt a szabadság nevű mézesmadzag, mindenki bedőlt neki. Most, hogy a vasalón is Android fut, a Google elővette a rabláncokat.

[ Szerkesztve ]

(#4777) SharpSA


SharpSA
veterán

Azt meg lehet csinálni, hogy telefon hívás befejezéskor rezegjen a készülék?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4778) #79335424 válasza SharpSA (#4777) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán. Én két paranccsal próbálnám. Az 1. eseménye a hívás állapota megváltozott -> beszéd közben. Művelete a 2. parancs engedélyezése. A második parancs eseménye a hívás állapota megváltozott -> készenlétben. Műveletei:
1.: a rezgés
2.: robot parancs tiltása -> saját maga
Nem garantálom a sikert, de sztem egy próbát megér.

(#4779) SharpSA válasza #79335424 (#4778) üzenetére


SharpSA
veterán

Kipróbálom, köszönöm az ötletet. :)

Szerk: elég csak annyi, hogy hívás állapota megváltozott: készenlét és műveletnek a rezgés adott mintával. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4780) air


air
nagyúr

2 napja a robot működése nálam teljesen megállt.
Semmit nem változtattam, módosítottam, viszont azóta egyetlen parancs sem fut le. :F
A history-ba egy sevice started után nem jelenik meg semmi.
Restart sem segít rajta.
Van tippetek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4781) #79335424 válasza air (#4780) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyszer én is kifektettem a Robotot úgy, hogy se kép, se hang. A parancsokról volt mentésem, de a felhasználói tárhelyen levő mentésmappa a Robot /data/data alatt levő egyik mappájának a másolata. Tehát, a parancsok onnan is kimenthetők. Tamás javaslatára kompletten eltávolítottam, majd újratelepítettem a Robotot, a szükséges parancsokat pedig visszaállítottam. Nálam ezzel helyreállt a rend.

(#4782) air válasza #79335424 (#4781) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, megpróbálom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4783) air válasza #79335424 (#4781) üzenetére


air
nagyúr

Félig segített.
Egyes parancsok most már lefutnak, de mások, amik eddig tökéletesen működtek, nem.

Tegyem de ide a logot (linken) vagy küldjem egyenesen Tamásnak, hátha kiderül belőle valami.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4784) #79335424 válasza air (#4783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem Tamásnak küldd!

(#4785) zeon.hu válasza air (#4780) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ugyanebbe futottam a lányom telefonján, egy parancs se megy.
Szerkesztett parancsot se tudtam menteni.
Most telepítem újra :)

Szerk.

Most se tudok parancsot szerkeszteni. Illetve tudok, csak mentés nem megy, "Kérem várjon" folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4786) zeon.hu válasza zeon.hu (#4785) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tamás!

Valami ötlet kellene majd, bármit teszek, nem megy a Robot:
-egyetlen parancs se fut le
-parancsot szerkeszteni tudok, de menteni már nem
-"Kérem várjon" üzenet mindenre addig, míg ki nem lövöm a Robotot
-többször töröltem, majd reinstall, addig jutok, hogy mentésből visszaállnak a parancsok

Lányom Lg L90-e, Android 5.0.2

#?*@&!

(#4787) zeon.hu válasza zeon.hu (#4786) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Újabb fejlemény:
Van, ami lefut egyszer, de utána már nem.
Van, ami kb negyed óra késéssel futott le.

#?*@&!

(#4788) air


air
nagyúr

Nálam is furcsán viselkedik.

Mitől ez a pontatlanság?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4789) zeon.hu válasza air (#4788) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálad javult a robot?
Lányom telefonján minden beavatkozás nélkül most rendesen teszi a dolgát.
Frissítés nem volt, alkalmazás se lett törölve, ami esetleg bekavarhatott volna.

#?*@&!

(#4790) air válasza zeon.hu (#4789) üzenetére


air
nagyúr

Igen, megjavult. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4791) zeon.hu válasza air (#4790) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Valami volt a levegőben... :)

#?*@&!

(#4792) cstibi73


cstibi73
tag

Sziasztok!

Elíxirben csináltam különböző profilokat, szétválasztottam az értesítési és csengetési hangerőt.
Ez alapesetben működik is, értesítési hangerő 0, csengetési hangerő 100, telefon csörög max. hangerőn.
De ha robotban állítom be ugyanezt a profilt, nem veszi figyelembe, hogy szét van választva a két hangerő az értesítési hangerő beállítás alapján nincs csengőhang csak rezgés.

(#4793) #79335424 válasza cstibi73 (#4792) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy csinálod, hogy Elixír profilt indítasz Robotműveletként?

[ Szerkesztve ]

(#4794) cstibi73 válasza #79335424 (#4793) üzenetére


cstibi73
tag

Igen, művelet : Elixír2 / Profil aktíválása

(#4795) cstibi73 válasza #79335424 (#4793) üzenetére


cstibi73
tag

Pontosítok. Ha 0 az értesítési hangerő elixirben és robotban is találkozó módot aktivál. Ha minimális hangerőre állítom az értesítést akkor elixirben és robotból indítva is jó a csengő hangerő. Azt lehet állítani , hogy 0 értesítési hangerőnél ne aktiválja a találkozó módot?

[ Szerkesztve ]

(#4796) w.miki


w.miki
veterán

E-Robot-ban hogyan lehet elmenteni a készített parancsokat, és utána hogyan tudom visszatölteni?
Találtam egy backup opciót, de ott nincs mentés, vagy visszatöltés, csak megosztás :U

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4797) zeon.hu válasza w.miki (#4796) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Menü-mentés
A flopi ikon a mentés, a mappa a visszaállítás.
Ki kell jelölnöd a parancso(ka)t, hogy megjelenjen.

#?*@&!

(#4798) w.miki válasza zeon.hu (#4797) üzenetére


w.miki
veterán

na ez az amire csak a megosztás jön be, de SDre menteni nem tudom
Visszatölteni hogyan lehetne? Mappa ikont nem is látok.

ja a végén ki kell pipálni, már látom.
Nem igazán egyértelmű, még így sem...
Nem tudtam megadni sem, hova mentsen...
SD kártyáról sem tudtam visszatölteni

Köszi TOM, így már nagyjából világos, ezek szerint, ha nem tudok írni a belső tárhelyre (nincs root) akkor visszatölteni sem tudok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4799) #79335424 válasza w.miki (#4796) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg pl. a #1729 -et!

(#4800) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

5.1 androira ráengedtem a robotot. Eseményeket tudok megadni, de ha a müveleteknél a pluszra nyomok egyből feldob egy error táblát, ami igy kezdődik: "java.lang.NoSuchMethodError:No static method isElixirExits...stb.
Mi lehet a gond?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.