Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) zeon.hu válasza #79335424 (#4900) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor várjuk Tamást türelmesen :)

#?*@&!

(#4902) wzol válasza wzol (#4894) üzenetére


wzol
tag

Találtam valamit ami szerintem a 6.0-ás időzítős problémámmal kapcsolatos: itt azt írják, hogy hiába a wakelock, az értesítés, a rendszer akkor is képes pihentetni bizonyos alkalmazásokat, szolgáltatásokat. Lehet, hogy ez lesz a megoldás - legalábbis remélem :)

(#4903) bartatamas válasza #79335424 (#4900) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy gondolom hogy service indításához két paramétert kell kitölteni, a package és a className paramétereket.
Például ha az Elixir-ben megnézem saját magát a "Részletek megjelenítése" opcióval, akkor fent látszik a package, "com.bartat.android.elixir", lent a Service részben pedig a className vége, pl: "screenfilter.ScreenFilterService", tehát className-nek ebben az esetben ezt kell írni: "com.bartat.android.elixir.screenfilter.ScreenFilterService".

(#4904) bartatamas válasza wzol (#4902) üzenetére


bartatamas
senior tag

De a legújabb verzióban lévő "készenlét alatt is" opcióval, valamint a whitelist-re tétellel lehet kikerülni ezeket az optimalizálásokat. Többen jelezték hogy így már jól működik, de többen jelezték azt is hogy még nem. Mintha a készülékek másként működnének ezzel kapcsolatban.

(#4905) zeon.hu válasza bartatamas (#4903) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

A Denwa phone-nál összesen ennyit látok:

Ebből meg lehet oldani valahogy a rendszerrel való indulást háttérben?

#?*@&!

(#4906) bartatamas válasza zeon.hu (#4905) üzenetére


bartatamas
senior tag

A További információk ablak alatt van a megoldás :)

(#4907) zeon.hu válasza bartatamas (#4906) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha Te azt hiszed, hogy ettől okosabb lettem... :)

Más:
Fentebb írtam az Elixír widget mentési problémát.
Arra esetleg ötlet?

#?*@&!

(#4908) bartatamas válasza zeon.hu (#4907) üzenetére


bartatamas
senior tag

Úgy értettem hogy úgy csinálj screenshotot hogy az az ablak ne legyen megnyitva.

Nincs ötletem a widgetre.

(#4909) zeon.hu válasza bartatamas (#4908) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Widget:
Mentés hol található és - miután mentem valahová külön-esetleges rom csere után vissza lehet-e állítani?

Denwa:

#?*@&!

(#4910) bartatamas válasza zeon.hu (#4909) üzenetére


bartatamas
senior tag

Widget:

A mentés (mármint backup) az /sdcard/Android/data/com.bartat.andoir.elixir.KEEP/widgets könyvtárban található. A visszaállítás ugyebár csak úgy történhet hogy először kézzel létrehozol egy üres widgetet és ott nyomsz egy visszaállítást. Tehát a widget csak manuálisan hozható létre.

Denwa:

Nem próbáltam, de szerintem a package paraméternek írd be hogy com.globalthinktec.denwaphone, míg a className paraméterbe hogy com.globalthinktec.denwaphone.SipService

(#4911) wzol válasza bartatamas (#4904) üzenetére


wzol
tag

Hoppá :) Az ilyet szerencsés lenne kiemelni az újdonságoknál ;) Már kezdtem alternatívákat keresni a parancsaimra - még jó hogy szóltál, kipróbálom majd ;)

(#4912) zeon.hu válasza bartatamas (#4910) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#4913) zeon.hu válasza bartatamas (#4910) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amúgy a visszaállítás menetét ismerem, csak mindig azt írja rom csere után, hogy nincs mentés.
Eközben a állapotsor sávon lévő meg visszaáll magától... :F

#?*@&!

(#4914) bartatamas válasza zeon.hu (#4913) üzenetére


bartatamas
senior tag

Az állapot sávon lévő widget igazából egy notification. Notification-t tud az alkalmazás létrehozni ugyebár. De mint írtam a főoldali widget-el más a helyzet, azt nem tudom alkalmazásból létrehozni, ott nem lesz helyreállítás.

(#4915) zeon.hu válasza bartatamas (#4914) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem, akkor ezt mindig újra meg kell csinálnom.
Végülis nem nagy gond, jelenleg csak voip gyorshíváshoz használok widget-et, csak a robot parancsokat és a képeket kell beállítani, ezek pedig mentve vannak.
Kösz!

#?*@&!

(#4916) air


air
nagyúr

Tamás!

Lehetne olyan feltételt tenni a képernyő eseményeihez, hogy a képernyő kikapcsolása proxy szenzorral, timeout-tal, vagy a power gomb megnyomásával történt?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4917) bartatamas válasza air (#4916) üzenetére


bartatamas
senior tag

Nem értesülök a kikapcsolás okáról, én is csak annyit kapok meg hogy SCREEN_OFF vagy SCREEN_ON.

(#4918) #79335424 válasza bartatamas (#4903) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!

Még egy kérdés/kérés. Zeon.hu screenshot -ján látható az activity -k és service -ek mellett a tiltás/engedélyezés. Ezt nem lehetne vmi Elixír profilba tenni, hogy Robotból is aktiválható legyen egy-egy engedélyezett/tiltott állapot?
Ugyanez a kérdés lenne a jogosultságokra vonatkozólag is.

[ Szerkesztve ]

(#4919) air válasza bartatamas (#4917) üzenetére


air
nagyúr

Értem.
Más alkalmazások akkor honnan veszik ezt az infót?
Smart screen off alkalmazásnál beállítható, hogy ha gombbal zártam le a képernyőt, akkor proxi szenzor nem kapcsolja vissza. Ezt a funkciót szeretném én is megoldani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4920) bartatamas válasza #79335424 (#4918) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szívesebben csinálnék Robotban komponens engedélyezése/tiltása műveleteket.

Jogosultság engedélyezését/tiltását nem tudom hogyan lehetne megcsinálni. Láttál már olyan alkalmazást ami ezt tudja reboot nélkül?

(#4921) bartatamas válasza air (#4919) üzenetére


bartatamas
senior tag

Passz. Ez? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hardrock.smartscreenoff&hl=en

(#4922) #79335424 válasza bartatamas (#4920) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem tökéletesen megfelel Robotban is!
Igen, App Settings. Csak az Xposedes. Ezzel még nem volna baj, viszont nem Tasker plugin és gőzöm sincs, hogy miért.

(#4923) air válasza bartatamas (#4921) üzenetére


air
nagyúr

Nem. A Gravity Screen tudja.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4924) Headless válasza air (#4923) üzenetére


Headless
őstag

Nem ismerem, de ez valószínűleg azért tudja, hogy mi kapcsolta ki, mert ő maga kapcsolja ki, nem a gyári rendszer. Gondolom a gyári időtúllépést ki kell kapcsolni, hogy ez az app megfelelően működjön, valamint a power gombhoz is új funkciót rendel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4925) air válasza Headless (#4924) üzenetére


air
nagyúr

"Gondolom a gyári időtúllépést ki kell kapcsolni, hogy ez az app megfelelően működjön, valamint a power gombhoz is új funkciót rendel."

Rosszul gondolod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4926) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, jó pár help kellene....beállítanék pár dolgot e-robotban.

Mivel volt problémám a telefon csengetési hangerejével újraindítás után (eredeti negyedére esett vissza minden alkalommal) kaptam segítséget T.fórumtárstól. Be is állítottam a csengetési hangerőt. Erről is kérdeznék: paraméterek között mi különbség van a csörgés és a hanghívás hangerejének beállítása között ?
(az első a bejövő hívás jelzése a 2.meg az, milyen hangerővel hallom a hívót ?)

Van-e lehetőség arra, hogy a minimális és maximális hangszórói hangot állítsam, ha igen, hogyan ?

Láttam van lehetőség akkumulátorral kapcsolatos beállításra. Hogyan lehet beállítani azt, hogy amikor elér az akksi 1 bizonyos min.szintet jelezzen és pl. akkor amikor meg megfelelő szintre ér töltéssel szintén jelezzen vagy leállítsa a töltést ???

Minden segítséget szivesen fogadok, :R :R :R

(#4927) SharpSA


SharpSA
veterán

Még mindig nem találok megoldást, hogy a wifi hotspot bekapcsoljon. Van valakinek ötlete?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4928) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok!

Dual simes telefon, 4.4 droid.
Az első slot pannonos hanghívásos sim.
A 2. slotban van a mobilnetes, westeles kártya.
A robottal csak az első slotban levő nem netes adatot tudom időzítve ki-be kapcsolni.
Megcserélni nem lehet a méretek miatt..
Esetleg lehetne valahogy a másodikat is?

Köszi

(#4929) #79335424 válasza gyűrű (#4928) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen SOC?

(#4930) gyűrű válasza #79335424 (#4929) üzenetére


gyűrű
addikt

MTK6732

(#4931) #79335424 válasza gyűrű (#4930) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dual SIM Control pro. A pro verzió Tasker plugin, a Robot is kezeli. Eseményként és műveletként is megtalálod a külső alkalmazásoknál.

(#4932) gyűrű válasza #79335424 (#4931) üzenetére


gyűrű
addikt

Köszi ez tökéletes! :R

(#4933) #79335424 válasza #73959936 (#4926) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hangsáv kérdés: igen.
Ilyen hangerőbeállításokat Engineer menüben tudsz csinálni. Nem Robot téma.
Akkumulátor:
Esemény: akkumulátor -> akkumulátor feltöltődött -> beállítod a kívánt % -ot.
Művelet: audio -> amit szeretnél (pl. hang lejátszása -> kiválasztasz egy hangfájlt, vagy alapértelmezett értesítési hang lejátszása).
Töltésmegszakítást nem tudsz külső alkalmazással kikényszeríteni.

(#4934) #73959936 válasza #79335424 (#4933) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#4935) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Sziasztok, eléggé kezdő vagyok még E-robotban, de tetszik a sokoldalúsága.

Visszaolvastam, és ugyan volt már valakinek email küldéssel gondja, de most a saját accounttal, saját készülékről próbáltam küldeni, és a google letiltotta:

"Hi xy,
Someone just tried to sign in to your Google Account xy@gmail.com from an app that doesn't meet modern security standards."

Erre van megoldás?
Az lenne a lényeg, hogy egy második telefonra ha hívás érkezik, akkor küldjön egy emailt nekem, amit megkapok az első telefonon. Az nem lényeges, hogy épp bejövő hívás, vagy elmulasztott híváskor küldje, a lényeg hogy dobjon egy emailt.

Még arra se jöttem rá, ha menne az email küldés, hogy hogyan tudom belerakni az emailbe a hívó számát/nevét? :) Ilyen kifejezést nem találtam.

Később még több másra is kellene az email küldés. (ráadásul úgy akarom megoldani, ha nem tudja emailben elküldeni, akkor küldje sms-ben (coordinátákat pl.) :) )

Köszi

(#4936) #79335424 válasza Yoshida (#4935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valami azt súgja, hogy ebből szép feladat fog kikerekedni. Push üzenet nem lenne jó? E-mail ügyben írj Tamásnak, mert a Google rendszeresen kavar valamit! Fejlesztő legyen a talpán, aki tudja követni! Nálam a Robot által használt Google fiók beállításainál ki van kapcsolva a kétlépcsős azonosítás és a külső alkalmazások számára engedélyezve van a hozzáférés.

(#4937) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

WiFi-re kapcsolás lenne a cél, de a bekapcsoláshoz nem tudom milyen eseményt rendeljek.

Kikapcsolás egyszerű, mert ha nincs meg az SSID kilövi a robot, de vissza... Azt ugye nem adhatom meg, hogy ha megtalálta az SSID-t, hisz a nem fog bekövetkezni, ha ki van nyomva a WiFi...

[ Szerkesztve ]

(#4938) zeon.hu válasza Keeperv85 (#4937) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Wifi near, avagy a "keresés mindig elérhető" pont erre való a wifi beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4939) zeon.hu válasza Keeperv85 (#4937) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esetleg hely alapú eseményt is megadhatsz, "Hely és biztonság" fül alatt.

#?*@&!

(#4940) Keeperv85 válasza zeon.hu (#4939) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi. User error beírva: nem vártam eleget a parancsra... :B

(#4941) Yoshida válasza #79335424 (#4936) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Bármilyen üzenet jó, hangouts, bármi, nem kell hogy email legyen, csak ezt találtam meg a robotban elsőre :) Bár most csak átfutottam, de nem látom hogy kell push üzenetet küldeni, este megnézem jobban. De jó ötlet a google security-t is megnézni, köszi!

(#4942) #79335424 válasza Yoshida (#4941) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közvetlenül nem kezeli a push -t, de a Robot lehetőségei külső beépülőkkel bővíthetőek! Üsd be a Playen, hogy "Tasker plugin"! Sok alkalmazást fog dobni. Ezeknek a funkciói (általában a fizetős változatoké) közvetlenül a Robotból (külső alkalmazások menüpont) kapcsolhatóak). Ilyen pl. a Push Tasker, ami a Pushbullet -re épül. Vannak olyanok, amiket kifejezetten Tasker beépülőnek írtak. Ilyenek pl. Joaomgcd AutoApps alkalmazáscsaládja. A Push Tasker -nek már van egy továbbfejlesztett verziója, amit teszteltem, de nem jut eszembe a neve. Később megkeresem Neked.

[ Szerkesztve ]

(#4943) #79335424 válasza Keeperv85 (#4937) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hoppá!
Csak most vettem észre a nicked. Csak nem Te is "megfertőződtél"? De jó, hogy egyre többen vannak a topikban olyanok, akik a felhasználói szintnél sokkal jobban ismerik az Android "lelkivilágát"!

(#4944) #79335424 válasza Yoshida (#4941) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megvan! Én az Auto Remote -ot teszteltem, de már itt a Join is. Válogathatsz! :) Az Auto Remote -nak van egy olyan tulajdonsága, hogy regelhető vmi külső szerverhez, amit sok alkalmazás ismer. Érdemes olvasgatni a fejlesztő honlapján.

(#4945) #79335424 válasza #79335424 (#4944) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt is megtaláltam. IFTTT support.

(#4946) Keeperv85 válasza #79335424 (#4943) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szép alliteráció: keserves kínlódások következménye. Egy leszakított UTP kábel miatt "szétkaptam" a routert, azóta valami rejtélyes haláltáncot jár...

(#4947) #79335424 válasza Keeperv85 (#4946) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy router ma már nem egy ökör ára. Persze, ha valami extrás csodaosztó, akkor érthető, hogy bajlódsz vele.

(#4948) Keeperv85 válasza #79335424 (#4947) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak nem szeretném ok nélkül kihajítani, bár régi vas, rendkívül megbízható... Vagyis lehet csak volt...

(#4949) zeon.hu válasza bartatamas (#4910) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos így sem tudom háttérben indítani.
Mindegy, marad a korábbi megoldás, az működik :)

#?*@&!

(#4950) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ha ki van kapcsolva az értesítés, miért teszi ki mégis? Ráadásul nem is tudom kihúzni oldalra.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.