Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) #79335424 válasza air (#4400) üzenetére


#79335424
törölt tag

A hibakövetésből nagyjából kideríthető; hogy hol akadt el a Robot.

(#4402) ztoldy válasza air (#4400) üzenetére


ztoldy
senior tag

telefont újraindítottad utána?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4403) #79335424 válasza gyűrű (#4396) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kérdezd meg Tamástól e-mail -ben, hogy mit javasol, mert nekem most nem ugrik be erőforráskímélő ötlet. Kézenfekvő a várakozás, vagy az "adott idő van" 60 ciklusos visszatartással, de egyik sem épp erőforráskímélő. Én is kíváncsi lennék rá, hogy Tamás mit javasol.

(#4404) hatpersze válasza gyűrű (#4396) üzenetére


hatpersze
tag

Én ezt úgy oldanám meg, hogy ha mondjuk kilépek az otthoni körzetből, akkor wf-fi ki, Bt be, várakozás (ha jól számolom 3600000 ezredmásodpercig, és végül Bt ki.
Értelemszerűen a másik parancs, mikor hazai körzetben vagy Bt ki, wi-fi be, 3600000 ezredmásodperc várakozás, és wifi ki.
Lehetne finomítani, és beállítani, ha mondjuk a wi-fi már ki van kapcsolva, akkor hagyja ki azt a lépést, vagy bármi más miatt, utólag mindig beugrik valami kivétel, legalábbis nekem (:

(#4405) #79335424 válasza hatpersze (#4404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem "egészséges" egy órán keresztül tartani egy folyamatszálat. Várakozásnál viszont pontosan ez történik.

[ Szerkesztve ]

(#4406) hatpersze válasza #79335424 (#4405) üzenetére


hatpersze
tag

Szerintem mivel a parancs érvénybe lépése nem fix időpontban történik, ezért másként nem lehet megoldani, csak visszaszámlálással. Végül is egy stopper óra, nem hinném hogy sokat fogyaszt a háttérben amúgy is futó robotban... De még nem próbáltam ilyen hosszú időre az igaz.

(#4407) air válasza ztoldy (#4402) üzenetére


air
nagyúr

Mi után? Miért?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4408) #79335424 válasza hatpersze (#4406) üzenetére


#79335424
törölt tag

Robot logika alapján sztem lehetne következő riasztás esemény = adott idő van + 60 perc, ami a parancs engedélyezését követő perc nulla másodpercétől lépne életbe. Vagy, kernel idő +3600. Csak, lehet, hogy ezt Tamásnak bele kéne gyúrnia a Robotba. Már többször előfordult (nem csak nálam), hogy hiányzott a riasztás esemény rugalmasabb beállíthatósága (pl. változók használata).

[ Szerkesztve ]

(#4409) air válasza #79335424 (#4408) üzenetére


air
nagyúr

De ő nem "adott idő" + 60 percre akar műveletet, hanem "bekövetkezett esemény" + 60 percre.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4410) #79335424 válasza air (#4409) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor részletezem. Van egy olyan esemény, hogy "adott idő van". Oda van írva mellé, hogy ez minden percben kiváltódik. A parancs műveleteit úgy adod meg, hogy minden lefutásnál egy változóhoz hozzáad 1 -et, majd blokkolja a parancsot változó értéke < 60 feltétellel. Aztán jönnek a kívánt kapcsolási műveletek, majd a változó értékének beállítása nullárra, majd utolsó műveletként a parancs tiltja saját magát. Tekintsük ezt "végrehajtó parancsnak!
A helyfüggő parancs pedig legyen a "vezérlő"! Ha bekövetkezik a kívánt esemény (belépés, kilépés adott helyre/ről), akkor engedélyezi a végrehajtó parancsot, majd tiltja saját magát, hogy a későbbi ki/belépés esemény ne kavarjon be. A végrehajtó az idő következő nulla másodpercében (vagyis egy percen belül) megkezdi a 60 ciklus számolását. Mielőtt az utolsó művelettel tiltaná magát, utolsó előttiként engedélyeznie kell a vezérlőjét. Ez sztem kíméletesebb, mint a várakozás, mert percenként csak egy rövid ciklus fut le. Remélem, hogy érthető volt!

[ Szerkesztve ]

(#4411) air válasza #79335424 (#4410) üzenetére


air
nagyúr

Ez nekem eléggé nyakatekert logika, de ha így és csak így működik, akkor így kell megoldania a kérdezőnek.
De ehhez azért már "robotprofinak" kell lenni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4412) #79335424 válasza air (#4411) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy nem csak így lehet megoldani. Tudok más lehetőséget is. A Robotban (automatizálásban) általában többféle megoldás lehetséges egy adott feladatra. Ezért írtam, hogy inkább Tamástól kérjen javaslatot. A várakozás pl. sokkal kevésbé "nyakatekert", de nagyon meglepne, ha Tamás azt jónak tartaná (régebben pont Ő vázolta a hosszú várakoztatás hátulütőit). Amit írtam, az csak leírva bonyolult. A vezérlő parancs tök egyszerű, a végrehajtót meg összedobom és exportálom neki.

(#4413) gyűrű válasza #79335424 (#4412) üzenetére


gyűrű
addikt

Írtam neki, ha lesz válasz akkor megosztom , ha nem itt válaszol..

(#4414) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Meg lehet oldani szerintetek valahogy, hogy a bejelentkezős wifi formot automatikusan kitöltse és beloginoljon?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4415) #79335424 válasza B@ldrick (#4414) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Pontosan hol töltse ki a mit? Webes felületen akarsz automatizáltan belépni a routeredbe?

(#4416) air válasza #79335424 (#4415) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem webauth-os wifi.
Kapcsolódás után egy böngészőben kell authentikálni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4417) B@ldrick válasza air (#4416) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Igen az, mert enélkül nem tudom használni a wifit automatikus szinkronizáláshoz a munkahelyen.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4418) #79335424 válasza B@ldrick (#4417) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ehhez a böngésző közreműködése is kellene. A LastPass tud automatikus beléptetést (legalábbis fix kulcs (kód) esetén). Dolphin -hoz és Firefox -hoz van LastPass addon. A Robottal behívatod a weboldalt, a LastPass érzékeli, beléptet és aztán szabadon választható, hogy a Robottal bezáratod -e a böngészőt. De, sztem az ilyen automatizált belépések elég nagy rések a pajzson.

(#4419) B@ldrick válasza #79335424 (#4418) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Egy beépített form jön fel, szerintem az android system webview. Mondjuk le is szedhetném és akkor a chrome jelenne meg gondolom. LastPass jó ötlet, ezen még gondolkodom, köszi.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4420) #79335424 válasza B@ldrick (#4419) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jobban belegondolok, akkor ez nem is olyan nagy kunszt. Talán még root sem kell hozzá. Ha a Robot érzékeli az SSID -t, akkor a megadott link uri -val indítja a kiválasztott böngészőt. Ha betöltődött az oldal, akkor érintést emulál (root -tal shellparancs, root nélkül AutoInput) a beviteli mező kezdőpontjára, bepötyögi (vagy, egy adott elérési útról bemásolja) a kódot, majd érintés a "Bejelentkezés" gombra. Ekkor bekövetkezik a "csatlakozva" esemény, amire (ha kell), bezárja a böngészőt. Ennyi. Persze, ez csak a nyers váz, mert ez még igényel pár finomítást (pl. álló, fekvő nézet, parancsblokkoló állapotok, mint pl. az aktív hívásállapot, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#4421) air válasza #79335424 (#4420) üzenetére


air
nagyúr

Vagyis minimum egy pilótavizsga. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4422) #79335424 válasza air (#4421) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez itt a barkács szakkör, a csináld magad mozgalom. Megküzdök a sikerélményért. Még Tamásnak sem ment elsőre úgy a Robot, mint most. A funkciók túlnyomó része folyamatosan, apránként került bele. Elmúltam 40, amikor elkezdtem Androidozni és soha nem tanítottak nekem számítástechnikát, programozást, meg hasonló geek -ségeket. Volt lelkesedés, meg kitartás. Slussz. Szvsz. ha én meg tudtam tanulni (többé-kevésbé), akkor bárki más is képes rá. Csak akarni kell. Meg aztán, ha elakad az illető, akkor szól és segítünk. Ha a konkrét példát nézzük, akkor, root megléte esetén, akár meg is csinálhatom neki a kapcsolgatást, mivel szinte csak rendszeren belüli módosításokra van hozzá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#4423) B@ldrick válasza #79335424 (#4422) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Van root csak időm kevés most erre, pedig élmény amikor sikerrel jár az ember.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4424) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok!

Nem használtam eddig vibert, de mos néha muszály..
Viszont ez a progi néha magától indul és tiltani sem lehet. Milyen parancsok kellenek hozzá hogy csak akkor fusson ha én indítom, és ha elveszítette a fókuszt, akkor irtódjon ki a memóriából?
Eddig nem sikerült parancsikonnal megoldani..

(#4425) air válasza #79335424 (#4422) üzenetére


air
nagyúr

Nem mondtam, hogy lehetetlen.
Hiszen a pilótavizsga is letehető. Egyeseknek még akár könnyebben is, mint egy Android rootolás. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4426) #79335424 válasza air (#4425) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hidd el, hogy nem kell hozzá nagy tudomány! Csak gyakorolni kell és hamar belejössz. Nálam a változók kezelése volt a mumus. Még most is erőltetnem kell, hogy ráálljon az agyam a "programozói logikára". Persze, aki tanult programozást, annak természetes az a sorrend, amiben egymáshoz kell társítani a neveket, értékeket és azígy kapott kifejezések egymás közti viszonyát. De nekem az még nagyon nyakatekert. Pl., ha egy változó értéke egy másik változótól függ, na, oda már kell a sör, hogy ne melegedjen túl a processzorom. :)

Aztán persze összeügyeskedem valahogy és olyankor büszke vagyok magamra. Majd, megint elakadok és segítséget kérek. Akkor jön mondjuk Headless és fél órán belül küld nekem egy shellparancsot, amit akkor dobott össze. Konkrétan ezt:

event=$(getevent -c 20 | egrep '0003 0035|0003 0036' | head -n2)
X=$(echo $((0x$(echo "$event" | grep '0003 0035' | sed 's/.* //'))))
Y=$(echo $((0x$(echo "$event" | grep '0003 0036' | sed 's/.* //'))))
[ "$X" -gt "$x_min" -a "$X" -lt "$x_max" -a "$Y" -gt "$y_min" -a "$Y" -lt "$y_max" ] && am broadcast -a com.bartat.android.robot.EXECUTE_COMMAND -e command_name teszt

Ennyit a büszkeségről, meg a tudásomról! :U :D

[ Szerkesztve ]

(#4427) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Pálinkás jóestét!

Lehet, hogy amatör kérdés, de hogy tudok olyan parancsot csinálni, ahol a művelet az, hogy felugrik egy ablak, ahol választhatok két lehetőség közül, és a választás függvényében indít egy másik parancsot, vagy egy harmadikat?

Köszönettel

(#4428) #79335424 válasza Balikaa (#4427) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robothoz nincs külön GUI szerkesztő. Vagy csak nagyon egyszerű megjelenítést tudsz csinálni, vagy, külső alkalmazást kell használnod, amit a Robottal vezérelsz. Kezdjük az egyszerűvel!
Három parancs. Opció 1, opció 2 és "vezérlő". Először elkészíted a két opciós parancsot. Úgy nevezd el őket, hogy a neveik fognak majd megjelenni a választásnál! Ha megvannak, akkor jobb felül, a cimke ikonra bökve tudsz paranccsoportot létrehozni. Létrehozol egy csoportot és ha egy parancson állva ráböksz az ikonra, akkor megjelennek a csoportok. Pipálással tudod hozzáadni a parancsot a kívánt csoporthoz. Tedd egy csoportba a két opciós parancsodat! Ha a home -on létrehozol egy új Robot parancsikont, akkor nem csak parancsot, hanem paranccsoportot is tudsz rendelni hozzá. Ha ráböksz, akkor feldobja a csoportba tartozó parancsneveket és így tudsz köztük rábökéssel választani. A vezérlő parancs csak akkor kell, ha nem manuálisan akarod indítani a választóablakot. Ebben az esetben a vezérlőparancs művelete a parancsikon -> kívánt paranccsoport indítása. Természetesen nem kötelező külön vezérlőparancs. Bármelyik másik parancsodhoz is hozzáadhatod ezt a műveletet.

Ha ettől összetettebbet, designosabbat, vagy nem csak home -ról indíthatót szeretnél, akkor írj és vázolom a módját (fizetős app lesz).

[ Szerkesztve ]

(#4429) Balikaa válasza #79335424 (#4428) üzenetére


Balikaa
csendes tag

ok, kösz. Megpóbálom

(#4430) Balikaa válasza #79335424 (#4428) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Tökéletes lett, nagyon köszönöm

(#4431) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Robotban szeretném a powerampot utasítani.

Eddig Tasker csinálta, úgy, h az action részhez a com.maxmpz.audioplayer.API_COMMAND -ot írtam, az extrához a cmd:1-et és targetnek a service-t választottam.

Itt ahogy látom máshogy van az extra. Próbáltam sokféleképpen, de eddig egyik sem járt sikerrel. Egyáltalán a targetet hol kell valasztani? Vagy az Activityhez kell írni, az jó?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4432) air


air
nagyúr

Ha olyan automatizmust szeretnék csinálni, hogy a böngészőből való kilépéskor kapcsolja le a mobilnetet, vagy indításakor kapcsolja be, akkor mindenképpen kell valamilyen időzítőt is beraknom a feltételek közé?
Ha ugyanis csak annyit csinálok, hogy adott alkalmazás bezáródott, akkor mobilnet kikapcs, vagy adott alkalmazás elindult és nincs wifi kapcsolat, akkor mobilnet bekapcs, így nem működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4433) Oldman2 válasza air (#4432) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem felesleges a mobilnetet külön kapcsolgatni, a WiFi-nek magasabb a prioritása, így ha van WiFi kapcsolat úgyis azon kommunikál, ha meg nincs akkor a mobilneten.

(#4434) #79335424 válasza air (#4432) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az alkalmazásoknál eseménynek ne indulást, leállást használj, hanem fókuszeseményt! Pl. a Dolphin alapértelmezetten a rendszerrel indul. Ezért nem következik be az indulás eseménye, mivel amikor megnyitod, akkor már régen fut és a kilépés sem jelent leállást. A fókuszba kerülés, illetve annak elvesztése viszont egyértelmű esemény és tudomásom szerint, már Lollin is működik.

[ Szerkesztve ]

(#4435) air válasza #79335424 (#4434) üzenetére


air
nagyúr

Értem, de ilyen eseményt nem tudok felvenni, mert szürke:

(#4433) Oldman2

Köszi, de megvan az oka, hogy miért szeretném így.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4436) #79335424 válasza air (#4435) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Ezt passzolom. Nem tudom, hogy miért szürke nálad. Erre Tamás tud válaszolni. Kérdezd meg tőle E-mail -ben! Én annyit tudok, hogy egy Lollis Google korlátozás miatt nem működött, de a legutóbbi Robot frissítésnél ezt Tamás valahogy megoldotta. Vagy, lehet, hogy mégsem? Érted már, hogy miért nem akarok Lollit?

(#4437) air válasza #79335424 (#4436) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.
Igazából nem nekem fontos a dolog, - másnak készülne a profile - csak ki akartam próbálni az én készülékemen, hogy hogyan működik.
Így nem biztos, hogy meg fogom tudni csinálni 5 perc alatt, amennyi időm lenne erre a műveletre, amikor a héten elhozzák a telefont hozzám. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4438) zeon.hu válasza #79335424 (#4436) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam tökéletesen működik lollin (5.1.1) a fókuszba/fókuszból esemény.
Esetleg valami beállítási hiba vagy kiegészítő hiánya nem okozhatja, hogy szürke?

Ha ráböksz a szürke eseményre, nem jön fel egy info ablak?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4439) air válasza zeon.hu (#4438) üzenetére


air
nagyúr

Ez jön fel. Sokat nem tudok vele kezdeni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4440) Headless válasza air (#4439) üzenetére


Headless
őstag

De, például engedélyezni az e-robotot.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4441) zeon.hu válasza air (#4439) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én valami ilyesmi infóra gondoltam:
(Engedélyeket mindent megkapott az E-robot? )

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4442) air válasza zeon.hu (#4441) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, működik. :DD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4443) zeon.hu válasza air (#4442) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#4444) air válasza zeon.hu (#4443) üzenetére


air
nagyúr

Most egyedi alkalmazással csináltam meg a feltételt, így működik.
De ha több alkalmazást is figyelni akarok, hogy hogyan tudok 2 alkalmazást vagy feltétellel figyelni, vagy ha azt alkalmazáscsoporttal egyszerűbb, akkor miként lehet ilyen csoportot definiálni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4445) Headless válasza air (#4444) üzenetére


Headless
őstag

Alkalmazás csoporttal tudod.

Jobb felül 3 pötty alkalmazások, és ott tudsz létrehozni csoportokat.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4446) #79335424 válasza air (#4444) üzenetére


#79335424
törölt tag

Semmi extra sem kell hozzá. Egy parancsnak több kiváltó eseménye is lehet. Ezért az események alapértelmezetten "vagy" kapcsolatban állnak. Az eseményként megadott bármelyik alkalmazás fókuszba kerülése kiváltja a parancs lefutását.

[ Szerkesztve ]

(#4447) air


air
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4448) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Az hogy lehet, hogy két parancs eseménye ugyanaz, de az egyik nem mindig akar lefutni?
(A művelet csak egy alkalmazás tiltása, root van)
Persze megoldom, betettem a másik parancshoz műveletnek, de nem értem, miért nem fut le.

Ezzel kapcsolatos, hogy alkalmazás tiltása után az app drawerből eltűnik az ikon, ez ok, engedélyezés után vissza is kerül.
De a főképernyőre kitett alkalmazás ikon már nem kerül vissza. Ez megoldható valahogy?

#?*@&!

(#4449) air


air
nagyúr

Hová menti a robot a mentett parancsokat?
Ugyanis szeretném elküldeni valami hozzáértőnek, hogy az általam létrehozott parancs (képernyő kikapcsolásától számított 2 perc múlva kapcsolja le a mobilnetet), miért kapcsolja le akkor is, amikor nem kellene.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4450) zeon.hu válasza air (#4449) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

egyszerűbb, ha menüben belépsz a mentésbe, ott kijelölöd és alul megosztás.

szerk.
egyébként itt vannak:
/storage/emulated/0/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP/commands

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.