Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) wzol válasza kutga (#4600) üzenetére


wzol
tag

Root biztosan nem kell neki, de hogy hova kell másolni, abban valaki okosabb majd segít, mert sajnos én sem tudom, csak láttam már parancsot így megosztva másokkal.

(#4602) kutga válasza wzol (#4601) üzenetére


kutga
nagyúr

Értem. Az én telefonomon (Galaxy A3) sincs led, nem is értem miért spórolnak ezen.

Let the Zone take me if I am.

(#4603) wzol válasza kutga (#4602) üzenetére


wzol
tag

Igen, pontosan, ez az egyik leghasznosabb dolog egy telefonon. Ezért is akartam egy ilyet csinálni az enyémre is, ráadásul a 2 perc nekem tökéletes: nem tolakodó, de észrevehető, nem meríti az akksit, és a szoba túlvégéről is látni.

(#4604) Headless válasza wzol (#4603) üzenetére


Headless
őstag

kinek mi... engem nem hoz lázba ez a notification led. pedig van is a telefonon használhatnám, de ki van kapcsolva...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4605) kutga válasza Headless (#4604) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt, hogy minden vacaktól pislog, én sem tudtam megszokni. De van azért pár esemény aminél nem ártana. :D Évekig WP-m volt, azon mondjuk valamennyire megszoktam.

Let the Zone take me if I am.

(#4606) the_pimp válasza Headless (#4604) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nekem nagyon tetszik, minden eseményre más színt raktam, képernyő sose kapcsol be, de így is egyből tudom mi történik.

(#4607) zeon.hu válasza wzol (#4601) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Parancsokat ide kell másolni:

/storage/emulated/0/Android/data/com.bartat.android.robot.KEEP
commands/

Szerk.
Utána megjelenik a robot mentés menüben, onnan lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4608) Oldman2 válasza wzol (#4597) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#4609) #79335424 válasza w.miki (#4596) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre nincs Android API, úgyhogy a Robot önmagában kevés lenne hozzá. Kerneltámogatás szükséges. Sztem S4 minire jó eséllyel van. Egyébként a funkció neve BLN (Back Light Notifier). Erre keress rá! SGS2 -nél is custom kernel kellett hozzá.

(#4610) w.miki válasza #79335424 (#4609) üzenetére


w.miki
veterán

BLN-t próbáltam, s4 Mini-n nem ment. Úgy tudom kernel módosítás is kell hozzá.
Ezért kérdeztem, hátha van rá xposed framework is, hátha ott több mindent meg lehet csinálni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4611) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Pushbullet hogy kezelhető eseményként?
Hiába állítom be, semmi nem történik.
(Van egy "*" jel az esemény előtt, ez mit jelent? )
Szeretném, hogy érkező note esetén a robot törölje a legördülő értesítő sávról a Pushbullet értesítését.
Ha tiltom az összes értesítését, az is megoldás, de mivel nem fut le a parancs, így nincs értesítési hang (hiába van műveletként beállítva).

#?*@&!

(#4612) #79335424 válasza zeon.hu (#4611) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nem tudom tesztelni, de esetleg használd eseménynek magát a Pushbullet értesítést! Egyébként PushTasker -rel használod? Nekem azzal működött, amikor teszteltem.

(#4613) air


air
nagyúr

Észrevettem, hogy egyes parancsok, a kellő időpontban nem futnak le, és nem tudom az okát.

A "hálózat időzítve" parancsnak le kellene futnia félóránként, ahogyan az fél 8-kor és 8-kor meg is történt (bár a majd 2, és a több mint 1 perces késést sem értem).
8:01-től 9:51-ig viszont egyszer sem futott le.
Illetve a "net off" parancsnak is bőven le kellett volna futnia 8:47 és 9:51 között.
Az a tippem, hogy a "net off" nem fut le rendesen, ezért nem működik a másik, ami akkor menne, ha nincs net.
A beállításokban minden engedélyezve van, és a legmagasabb prioritáson fut.

Mi a tippetek?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4614) #79335424 válasza air (#4613) üzenetére


#79335424
törölt tag

Polling?

(#4615) air válasza #79335424 (#4614) üzenetére


air
nagyúr

Az mit jelent? :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4616) zeon.hu válasza #79335424 (#4612) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A legördülőn ott marad, bármit teszek. 3 módot lehet választani, értesítő sáv, lockscreen és szalagcím. Ha ezeket kiveszem, akkor is ott van.
Ha teljesen letiltom a Pushbullet értesítéseket, akkor nincs ott, de nyilván meg se kapom, ezért a parancs se fut le.
Push tasker van, de ezzel hogy oldom meg?
Tehát a legördülőn lévő értesítés törlése a cél.

#?*@&!

(#4617) #79335424 válasza air (#4615) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ellenőrzési időintervallum. A Robot beállításaiban tudod változtatni külön nappali és éjszakai időszakokra. Esetleg, használj riasztás eseményt, pontos ébresztéssel és készülék ébresztéssel!

[ Szerkesztve ]

(#4618) zeon.hu válasza zeon.hu (#4616) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van itt egy érdekesség:
Két saját teló látható a pushbullet listában, gondolom az egyik a régi romhoz tartozik.
Ha erre küldök üzenetet/bármit, azt értesítés nélkül kapom meg, de szépen ott lesz a vágólapon.
Viszont erre nem fut le a Robot parancs (ami egyelőre amúgy se jó, de ez most lényegtelen).

#?*@&!

(#4619) #79335424 válasza zeon.hu (#4618) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezek szerint, a Pushbullet vmilyen azonosításhoz az Android ID -t használja, mert ez változik ROM flashelésnél.

(#4620) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az E-Robotnak van valahol megtekinthető napló fájlja amiben meg lehet nézni, hogy mikor milyen parancsot kapcsolt be? Tegnap este a telefon szerint a WiFi be volt kapcsolva, holott az E-Robot korábban kikapcsolta. Van viszont olyan parancs ami visszakapcsolhatja. Arra lennék kíváncsi, vajon ez fordult elő, vagy az Android hülyült meg? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4621) Hatii válasza Dolphine (#4620) üzenetére


Hatii
tag

Jobbra fent ... , legördülő menüben pedig Történet.

(#4622) Dolphine válasza Hatii (#4621) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm, megvan. Nem nyugodtam meg! :F
Elvileg az E-Robot nem kapcsolta be a WiFi-t, a telefon szerint mégis be volt kapcsolva.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4623) air


air
nagyúr

Nagyon sokszor nem veszi figyelembe az "alkalmazáscsoport fókuszba került" eseményt.
Mitől lehet ez, és hogyan lehetne debugolni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4624) zeon.hu válasza air (#4623) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Android verzió?
Kezdetben lollin nem ment a fókusz esemény, de már pl nálam nincs vele gond (5.1.1).

#?*@&!

(#4625) air válasza zeon.hu (#4624) üzenetére


air
nagyúr

Szintén 5.1.1.
Kezdetben semmi gond nem volt vele, pár napja csinálja, de nem minden esetben.
Ezért vagyok tanácstalan.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4626) zeon.hu válasza air (#4625) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amikor rom csere után mentésből tettem vissza TiBi-vel, elég vacak volt a robot.
Playről leszedve (és pár Tamástól kapott frissítést/dev verziót utólag felrakva) ismét jó lett.

#?*@&!

(#4627) Armahun


Armahun
addikt

Nekem most nem a fókusz, hanem az alkalmazás csoport elindul esemény nem akar lefutni.
Érdekes, hogyha az alkalmazás elindul eseményt akarom beállítani, akkor minden alkalmazás kétszer szerepel a listában.
Android 5.1.1 :F

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4628) #79335424 válasza Armahun (#4627) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én meg pont az előbb küldtem Tamásnak egy logot, meg egy makacskodó parancsot, ami figyelmen kívül hagyja a feltételeit akár az eseményéhez, akár a műveletéhez adom.

(#4629) Dolphine válasza zeon.hu (#4626) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha nem túl nagy kérés, kérlek oszd meg velünk a frissítési tanácsokat, mivel mióta FR volt a telón azóta elég érdekesen működik a Robot! :F
Playről telepítettem, viszont a parancsok megmaradtak a háttértáron. Visszaállítottam őket, viszont nem mindig hajlandóak lefutni és nem értem az okát! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4630) zeon.hu válasza Dolphine (#4629) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amit írtam: nálam playről leszedve jobban működik, mint mentésből (Titanium) visszarakva.
Amiket kaptam külön, azok vagy egyedi célokra készültek és/vagy tesztelésre.

Amik nem futnak le, azok korabban jól működtek?
Ha igen, erdemes logot készíteni és elküldeni Tamásnak.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4631) Dolphine válasza zeon.hu (#4630) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!

Ami nem működik a Kilépés minden helyről. Elég random, hogy végrehajtja-e a parancsot. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4632) Oldman2


Oldman2
veterán

Kék fény szűrőt keresve, ma került képbe a Darker.

Mivel Tasker kompatibilis, gondolom a Robot is tudja irányítani őt...

(#4633) #79335424 válasza Oldman2 (#4632) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amíg a szintén Tasker plugin Lux -szal tudom a fényerőt változtatni, addig inkább azzal oldom meg. Attól, hogy húzok egy filtert a kijelzőre, a led még ugyanúgy eszi az akkut.

(#4634) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Meg lehet oldani valahogy, hogy a robot hozzáférjen az értesítési ledhez?
Jelenleg euphoria rom-ot használok, ennél a beállításokból lehet állítani az értesítési ledet (esemény, szín, villogás sebessége). Most csak a nem fogadott hívás, értesítés és töltés van beállítva. Éjszaka zavar a töltés visszajelzése - ezt szeretném kikapcsolni éjjelre. Az időzítéssel nincs gond csak nem találok olyan menüt ami a ledet vezérelné. Köszi előre is a tippeket.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#4635) #79335424 válasza Freeman007 (#4634) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van lehetőség vezérelni a led működését, de szerintem a töltésvisszajelzést Robottal nem tudod kikapcsolni. Gravitybox -ban van ilyen lehetőség. Én azzal kapcsoltam ki. Utána már meg lehet adni a Robotnak, hogy milyen töltöttségnél (vagy, milyen időintervallumban), hogyan viselkedjen a led. Vagyis, a módszer az, hogy teljesen kiiktatod a gyári funkciót és utána a Robotban "újraírod".

[ Szerkesztve ]

(#4636) Oldman2 válasza #79335424 (#4633) üzenetére


Oldman2
veterán

Legalább ez is kiderült. A Lux adatlapjáról ez nekem nem volt egyértelmű.

(#4637) #79335424 válasza Oldman2 (#4636) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy csak a pro verzió Tasker plugin, de az biztos, hogy megjelenik a Robotban.

[ Szerkesztve ]

(#4638) Freeman007 válasza #79335424 (#4635) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi az infót :R
Elég lenne ha egy adott időtartamra lehetne kikapcsolni pl: 2200-0500ig és ha töltés van folyamatban.
Meglesem ezt a Gravitybox-ot...

szerk: JamieDavenport vagy iamaroot vagy Ceco Apps?

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#4639) #79335424 válasza Freeman007 (#4638) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Gravitybox egy Xposed modul. A működéséhez tehát kell az Xposed Framework.

(#4640) Freeman007 válasza #79335424 (#4639) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Ahamm.. Ez eg kicsit nagyobb lélegzetvételű dolog mint gondoltam.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#4641) #79335424 válasza Freeman007 (#4640) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem azt írtam, hogy ez az egyetlen módja a gyári töltésjelzés kiktatásának, csak azt, hogy én így csináltam.

(#4642) wzol


wzol
tag

5.1.1 frissítés óta a riasztás esemény nálam megbízhatatlanul működik. Találkozott már valaki ilyennel?

- a "történet"-ben nem is szerepel, viszont ha manuálisan lefuttatom, akkor simán lefut
- factory reset megvolt, utána tiszta telepítéssel került vissza a program, nem backupból
- szolgáltatás engedélyezve
- előtér szolgáltatás pipa
- értesítés prioritás: max
- kis ikon látszik
- védett alkalmazásokhoz hozzáadva
- más esemény pl. WiFi konfigurált hálózat elérhető simán lefut
- riasztásnál "pontos ismétlés", és "ébressze fel a készüléket" van belőve

Mi lehet a baj?

(#4643) air válasza wzol (#4642) üzenetére


air
nagyúr

Jelen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4644) Dolphine válasza wzol (#4642) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is gondok vannak.
Nálam a kilépés az adott helyről nem mindig működik és nem jövök rá az okára, hogy miért nem!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4645) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hogyan és miképpen tudok Tamásnak logot küldeni?
A kilépés minden helyről nagyon össze-vissza működik és kicsit idegesít! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4646) #79335424 válasza Dolphine (#4645) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#4647) Dolphine válasza #79335424 (#4646) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi!

Most már csak egy dolgot nem tudok, hogyan tudom a hibát előidézni?! :F
Ha a parancsot lefuttatom, akkor működik rendesen.

Maximum úgy, hogy mielőtt elhagyom az adott helyet, akkor elindítom a rögzítő programot, majd ha megérkeztem, akkor meg leállítom!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4648) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Újabb kérdés:
Ahhoz, hogy az E-Robot tudja kapcsolgatni a WiFi-t, amikor egy bizonyos helyre érek (haza, munkahely WiFi halózat alapján), a WiFi Speciális beállításánál be kell, hogy kapcsolva legyen a Keresés mindig elérhető opció?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4649) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Most kezdtem el csak belemerülni a programba, és szeretnék némi segítséget kérni:

1. Ha jól tudom az értesítési sávból megnyitott robotnak a történethez kellene vezetnie, ezzel szemben engem a parancsokhoz visz. Ez változott a dokumentáció írása óta?

2. Néha ha megnyitom a robotot nem írja ki a parancsok neveit, és nem is tudok váltani köztük, csak egy parancsot látok a tulajdonságaival. Ezt csak úgy tudom megszüntetni, ha valami másik helyre megyek, mondjuk a helyek-re és onnan vissza a parancsokra, ezután már látom a nevüket. Én vagyok béna, vagy valami bug van nálam?

Illetve lenne egy parancsom ami mind a történetekben, mind a hibakövetésben is látszódik, mégsem csinál semmit, nincs semmilyen hiba hozzá. Ez lenne az:

Parancs 0:

Események

Riasztás
mikor: 2016.01.25 07:00
ismétlés: 5 perc --> "itt az ellenőrzés miatt van 5 perc, egyébként fél vagy 1 óra lenne"
ébresztés: ébressze fel a készüléket
napok: hétf, kedd, szer, csüt, pént
feltétel: és operátor: adott idő van: 7:00-0:00 és nem Van hálózati kapcsolat

Riasztás
mikor:2016.01.25 07:00
ismétlés: 1 óra
ébresztés: ébressze fel a készüléket
napok: szom, vas
feltétel: és operátor: Adott idő van: 11:00-0:00 és nem Van hálózati kapcsolat

Műveletek

Wi-Fi beállítása
állapot: be
várjon a befejezésre: nem

Mobil adat beállítása
állapot: be

Várakozás
idő ezredmásodpercben: 180000
amíg: Nincs kifejezés
max ellenőrzések: 0
wakelock: nem

Automatikus szinkronizáció beállítása
állapot: be

Szinkronizálás

Automatikus szinkronizáció beállítása
állapot: ki

Mobil adat beállítása
állapot: ki

Wi-Fi beállítása
állapot: ki
várjon a befejezésre: nem

Ezzel a parnccsal azt szeretném elérni, hogy hétköznap reggel reggel 7 és éjfél között , hétvégén reggel 11 és éjfél között kikapcsolt wifi, mobilnet és autoszinkron mellett kapcsoljon be a netem (vagy wifi ha van, vagy mobilnet) és frissítsen rá mindenre amire csak lehet a megadott időközönként. Nem tanultam programozást és egy kicsit nehézkes felfognom a robot felépítését és logikáját, így lehet hogy vmit elbaltáztam, vagy túl sokat akarok egyszerre egy parancsban, de hol működik a parancs, hol nem.

Ezt még tetézném ezekkel a parancsokkal is:

Parancs 1:

Események

Képernyő bekapcsolva

Műveletek

Wi-Fi beállítása
állapot: be
várjon a befejezésre: nem
feltétel: és operátor: Konfigurált hálózat elérhető (itt a konfigurált azt jelnti, hogy amihez már egyszer csatlakoztam, vagy a robotban kell konfigurálni a hálózatot?)

Mobil adat beállítása
állapot: be

Parancs 2:

Események

Képernyő kikapcsolva

Műveletek

Wi-Fi beállítása
állapot: ki
várjon a befejezésre: nem

Mobil adat beállítása
állapot: ki

Ezekkel pedig azt szeretném, hogyha bekapcsolom a képernyőt ( parancs 1) legyen netem (ha lehet olyan wifi ahova már csatlakoztam akkor az, he nem akkor mobilnet), illetve ha kikapcsolom a képernyőmet (parancs 2) akkor kapcsolódjon le a hálózatokról. Ezek működnek, de sztem a képernyő kikapcs parancs bekavarhat a szinkronizációs paraqncsomnak (parancs 0), mivel ha a képernyő kikapcs parancs engedélyezve van, akkor nem csinál semmit a szinkron parancs, viszont ha tiltom a képernyő kikapcs parancsot akkor hol működik a szinkron parancs hol nem.

Biztos, hogy már sokszor kérdeztek hasonló parancsra, én is egy egy hasonló kérdésből indultam ki, összegyúrva egy példaparanccsal, és sajnos így sem jó. Esetleg ha vki rátudna nézni, hogy hol lehet a gikszer, vagy egyszerűen csak szét kellen szednem több parancsra a szinkron parancsomat?

Előre is köszönöm!

ui: bocs a hosszú posztért, legközelebb hogyan tudná lerövidíteni? Van vmi felhőtárhely ahol gyűlnek a parancsok vagy vmi hasonló?

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#4650) Dolphine válasza Véreshurka (#4649) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha összejön, akkor ez engem is érdekel, mert jó.
Nálam a Kilépés minden helyről nem működik. Vagy néha igen, néha nem. Hogyha elhagyok egy adott WiFi hálózatot, akkor nem mindig kapcsolja le a WiFit.

Más:
Nálad láttam mobilnet kapcsolgatást. Ez csak roottal lehet tudomásom szerint.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.