Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Armahun válasza #79335424 (#4697) üzenetére


Armahun
addikt

Konkrétan külön busszal.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4702) #79335424 válasza zeon.hu (#4700) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem, mert az esemény újra bekövetkezik. Ha nem rendszerösszeomlás történik, hanem normál leállítás, akkor a parancsod végére tegyél egy parancs tiltása műveletet saját magára! Így csak egyszer fut le. Csinálj egy másik parancsot, ami rendszerleálláskor engedélyezi a rendszerindulásos parancsot!

[ Szerkesztve ]

(#4703) zeon.hu válasza #79335424 (#4702) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, kösz!

#?*@&!

(#4704) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Android 6.0 használja valaki a robotot?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4705) SharpSA válasza Tiger. (#4704) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4706) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Szeretném beállítani a robottal, hogy ha elmegyek otthonról és/vagy a munkahelyemről, wifi-t lője le, de amint beérek a munkahelyemre vagy hazaérek, kapcsolja be. Ez melyik parancsok összessége lesz? Köszönöm! A teló nem rootolt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4707) Dolphine válasza Melack (#4706) üzenetére


Dolphine
addikt

Nézd csak! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4708) Melack válasza Dolphine (#4707) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4709) zeon.hu válasza Melack (#4706) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van a robotban a letölthető példák között egy wifi kapcsoló parancs (ami kettő), esetleg jó lehet neked:

#?*@&!

(#4710) Tiger. válasza SharpSA (#4705) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Root nelkul lehet repulo, adat kapcsolat szabalyozasa?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4711) Melack válasza zeon.hu (#4709) üzenetére


Melack
veterán

Oh, köszönöm! Ha lesz időm rá rendesen, átnézem az egészet. Meló közben nem sok időm van rá,azon túl meg még kevesebb :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4712) SharpSA válasza Tiger. (#4710) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem,a szinkronizálást szoktam vele estére kikapcsoltatni és a hangokat némítani. Ha jól látom repülő mód még roottal sincs.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4713) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kihangosító beállítása vajon miért nem működik?
Esemény- külső táp csatlakoztatva
Művelet- kihangosító be vagy kényszerített használat, de egyikkel sem megy.
(5.1.1, root van)
Vagy pont ez nem megy lollipop alatt?

#?*@&!

(#4714) beg


beg
veterán

Üdv! Létrehoztam pár wifi alapú parancsot. A kérdésem az lenne, hogy a wifi szétkapcsolás eseménynél tudok-e valahogy különbséget tenni kézi kikapcsolás és hatókörből kikerüléskor történő megszakadás között?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4715) #79335424 válasza beg (#4714) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen eseményt használsz most? Hálózati kapcsolat megszakadt?

(#4716) beg válasza #79335424 (#4715) üzenetére


beg
veterán

Igen. Tehát ha megszakad a wifi kapcsolat, akkor jönnek a műveletek. Viszont egy adott ssid-nél bizonyos időkben kézzel is kinyomom, de ekkor nem kellene lefutniuk. Se időhöz, se helyhez nem tudok feltételt mellétenni, csak ez az egy trigger lenne, hogy ha kézzel kapcsoltam ki a wifit, akkor ne fusson le a hálózati megszakadás parancs.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4717) Headless válasza beg (#4716) üzenetére


Headless
őstag

Szia sajnos erre Én is keresem a választ, próbáltam már azt hogy alkalmazás fókuszban van "beállítások", de sajnos, ha notification alól kapcsolom ki, akkor ügye nem a beállítások vannak fókuszban hanem az a program ami a notification alatt van. így nem jó. egyetlen ami jó lehet az a kijelző bekapcsolva, csak sajnos akkor ügye sosem fog lefutni, ha a kijelző bekapcsolva van. Szóval ez sem jó.
Esetleg egy wifi kikapcsoló parancsikont csinálsz, ami tiltja a parancsot kikapcsolja a wifit majd újra engedélyezi a parancsot. és akkor csak ezzel az ikonnal kapcsolod ki, de ez számomra nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4718) #79335424 válasza beg (#4716) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem megoldható, hogy a Wifi manuális kapcsolása is egy Robotparancson keresztül történjen? Parancsikon a home -on, vagy az értesítési sávon, Launcher művelet, hardvergombhoz rendelés, Gravitybox gyorskapcsoló, stb? Ha nem, akkor lépünk tovább, csak így könnyebb és biztosabb lenne.

Headless:
Manuális kapcsolásnál a Wifi kikapcsolás folyamata (disabling) előbb következik be, mint a hálózat megszakadása. Tehát elméletileg a hálózat megszajadásánál feltételként lehetne hivatkozni a kikapcsolás folyamatának elindulására. Ez lenne beg -nek a következő ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#4719) Headless válasza #79335424 (#4718) üzenetére


Headless
őstag

Én igazából átváltani akarok másik SSID-re. Nem kikapcsolni, csak ügye mindig értesítéseknél hosszan nyomva kerülök a beállításokhoz és ilyenkor nem a "beállítások" van fókuszban...
tudom lehetne várakozás 10 sec+ feltétel, hogy van e elérhető hálózat, de anomáliákat okoz, amikor mondjuk sokat csinálom. Mindegy nálam marad a kijelző kikapcsolva feltétel.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4720) beg válasza #79335424 (#4718) üzenetére


beg
veterán

Ezaz, köszi az ötletet. Logikai tagadás feltétel, tiltás alatt vagy tiltva. Így akkor nem fut le amikor kézi disabling van és csak utána jön a szakadás. Működik :R

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4721) #79335424 válasza beg (#4720) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szívesen! Nem is tudtam, hogy Te is Robotolsz. :) Jól van, sikerül egyre több embert "megfertőznöm". ;]

(#4722) beg válasza #79335424 (#4721) üzenetére


beg
veterán

Kíváncsi voltam, aztán gondoltam megnézem. Jó darabig tasker volt, aztán jó ideig semmi, mert nem kellett spéci funkció. Aztán jött ez a feladat, kipróbáltam a robit. :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4723) #79335424 válasza beg (#4722) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem lehet egyértelmű favoritot hírdetni. Van, amire a Tasker alkalmasabb, van, amire a Robot.

(#4724) beg


beg
veterán

Á, valamit eljátszottam, még tovább nyomkodtam, mégsem működik. :) Tehát:

Esemény: Hálózati állapot megváltozott
mikor: nem elérhető
SSID: a wifim ssid-je
-Feltétel (ÉS operátor): Adott wifi állapotban van: engedélyezve

Ezután jönnek a műveletek. Azt akartam elérni, hogy csak akkor lépjenek életbe a műveletek, ha az adott ssid-n megszakad a wifi ÉS engedélyezve van. Magyarán kilépek a hatósugárból, csak akkor fusson le. Ha kézzel kinyomom, akkor megszakad a wifi, de az ÉS miatt (wifi engedélyezve) nem teljesül.

Ez így jó, csak a hatósugárból kilépéskor mégsem vált át. Cserébe ha kézzel kinyomom, akkor az a része működik, mert nem fut le.

Aki érti, tegye fel a kezét, mert a végére elvesztem :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4725) zeon.hu válasza zeon.hu (#4713) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Erre semmi ötlet?
Valaki nem tudná kipróbálni lollipop alatt?

#?*@&!

(#4726) beg válasza beg (#4724) üzenetére


beg
veterán

Megoldottam: eseménynek a wifi konfigurált hálózatok nem elérhetők opciót kellett beállítanom.

(#4725) zeon.hu: kipróbáltam, aosp 5.1-en működik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#4727) zeon.hu válasza beg (#4726) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Viszont így már főleg nem értem, hibát nem jelez.

#?*@&!

(#4728) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nem tudja valaki, E-Robotban hogyan lehet kiiktatni azt a beállítást, hogy a program folyamatosan kiírja a képernyőre a koordinátákat, akkor is, ha a szoftver nem fut az előtérben? Borzalmas idegesítő.

(#4729) #79335424 válasza karldergroße (#4728) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mutasd, vagy töltsd fel légyszi valahova a parancsot, mert ilyet nem csinál a Robot csak úgy, "véletlenül".

Szerk.: valamelyik parancsodban kell legyen egy "üzenet megjelenítése" művelet, egy koordinátás változóval. Azt a műveletet kéne tiltanod (vagy, az egész parancsot).

[ Szerkesztve ]

(#4730) ERipley


ERipley
tag

Üdv !

(Előre is elnézést ha már sokszor kérdeztek ilyeneket)

Azok a parancsok amelyek időzítve vannak (pl. reggel 6:00 mobiladat bekapcs. vagy éjjel 23:00 normál újraindítás) addig nem indulnak, amíg be nem kapcsolom (feloldom a képernyőzárat) a telefont.
(függetlenül attól, hogy a beállításoknál ébreszteni akarom a telefont vagy sem )

Így elég féloldalas a robotom, mert a reggel úgy néz ki, hogy bekapcsolom (mert pl. hívnék valakit) és a néhány órával korábbra időzített újraindítás azonnal lefut.... :(((

A rendszer 5.1.1 root

mi hiányzik innen?

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4731) wzol válasza ERipley (#4730) üzenetére


wzol
tag

5.1.1 alatt nálam sem fut le mindig a riasztás esemény - az okára eddig nem jöttem rá. Viszont neked van rootod, így tudnál csinálni egy logot, amiből hátha kiderül az oka.

(#4732) ERipley válasza wzol (#4731) üzenetére


ERipley
tag

A hibakövetésnél van ami "false", de nekem nem mond ez semmit...

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4733) bartatamas válasza zeon.hu (#4713) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ha jól sejtem azért mert a kihangosító bekapcsolása csak hívás közben működik, hívás után pedig törlődik az állapot. Tehát az esemény legyen inkább az hogy hívás állapota megváltozott (in call), és adj hozzá egy feltételt hogy külső táp csatlakoztatva.

(#4734) bartatamas válasza beg (#4714) üzenetére


bartatamas
senior tag

Szia,

A WiFi részben van egy Hálózati állapotot megváltozott esemény. Itt a "nem elérhető" azt jelenti hogy ki van kapcsolva a wifi, az "elérhető" pedig azt hogy nincs kikapcsolva, de nincs konfigurált hálózat a közelben.

(#4735) bartatamas válasza ERipley (#4730) üzenetére


bartatamas
senior tag

Én úgy látom nincs beállítva hogy "pontos" ébresztés.

(#4736) bartatamas válasza ERipley (#4732) üzenetére


bartatamas
senior tag

Valszeg ez nem ugyanaz mint amiről a képet küldted. Itt azt írja hogy wake up: false (tehát ne ébressze fel a készüléket) és exact: true (vagyis pontos ébresztés). A parancsnál viszont pont fordítva van.

Aki pontos ébresztést akar, mindkét opciót állítsa be: ébressze fel a készüléket, pontos ébresztés

(#4737) ERipley válasza bartatamas (#4735) üzenetére


ERipley
tag

A pontos ismétlés van kiválasztva....

Kellene, hogy látszódjon ez a főképernyőn?

A hibakövetésről a kép már a sokadik próbálkozás után készült.

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4738) bartatamas válasza ERipley (#4737) üzenetére


bartatamas
senior tag

Ja, nem :)
A log alapján viszont valamelyik parancs nem így van beállítva.

(#4739) ERipley válasza bartatamas (#4738) üzenetére


ERipley
tag

újabb teszt...

ébresztve + pontosan.

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4740) ERipley válasza bartatamas (#4738) üzenetére


ERipley
tag

:(

lejárt az idő...nem történt semmi...kijelző felold...azonnal újraindul...

[L:/dl/upc/2016-02/16/541891_kdmoqtsqrsjthm5n_screenshot_2016-02-16-09-16-57.png](IMG:/dl/upc/2016-02/16/541891_kdmoqtsqrsjthm5n_screenshot_2016-02-16-09-16-57.thumb.png)[L:/dl/upc/2016-02/16/541891_p9po9eeknwsrfcbo_screenshot_2016-02-16-09-17-06_2.png](IMG:/dl/upc/2016-02/16/541891_p9po9eeknwsrfcbo_screenshot_2016-02-16-09-17-06_2.thumb.png)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4741) zeon.hu válasza bartatamas (#4733) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!
Csak olyan feltételt tudok megadni, hogy akkumulátor töltődik, mert a külső táp csatlakoztatva nem aktív "és" feltételnél.
Viszont így hiába van csatlakoztatva, ha már feltöltött, akkor nem fut le a parancs.
Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#4742) Headless válasza zeon.hu (#4741) üzenetére


Headless
őstag

Tagadás operátor, egyenlőség operátor, töltő csatlakoztatva, konstans szöveg: no, így mindig kivéve amikor nincs bedugva, de vannak ott más kimenetek is usb,ac,stb ha csak ac-nél akarod, akkor tagadás operátor nem kell és mehet a no helyére az ac

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#4743) zeon.hu válasza Headless (#4742) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Így kellene kinéznie?

#?*@&!

(#4744) SharpSA válasza ERipley (#4740) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontos ismétlés és az ébressze fel a készüléket opciók be vannak jelölve?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#4745) ERipley válasza SharpSA (#4744) üzenetére


ERipley
tag

igen.
többször lecsekkoltam.
kísérleteztem, hogy hozzáadok mást is, pl. képernyő bekapcsolása vagy érintés szimulálása, de semmi.
a képernyőzár zavarhatja? (sima söprés)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4746) #79335424 válasza SharpSA (#4744) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valahol még nincs bejelölve. Írja a történetben: "Wake up: false"

(#4747) bartatamas válasza ERipley (#4740) üzenetére


bartatamas
senior tag

Sajnos nem értem mit kellene látnom. 9:11-kor keletkezett a bejegyzés, és azt írja hogy 11 óra 48 perc múlva ébred fel. Szóval biztos jól állítottad be az időpontot? Ez alapján este 21-kor kellene ébresztenie.

(#4748) bartatamas válasza zeon.hu (#4741) üzenetére


bartatamas
senior tag

A "Töltő csatlakoztatva" kifejezés szöveg típusú, írja hogy lehetséges értékei: no, ac, usb, wireless

Szóval így tudod használni: Egyenlő(Töltő csatlakoztatva, Szöveg konstans(ac))

(#4749) ERipley válasza bartatamas (#4747) üzenetére


ERipley
tag

Hát ez az!
Miért?
A teszteléseknél egy pár perc + időt adok meg és a 24 órás formátum miatt nehéz elszúrni, de azt is megnézem és jó volt az időpont.
(és a képernyőzár feloldása után miért hajtja végre a parancsot, ha még távolról sincs itt az ideje?)
kínomban belepakoltam már mindent, háttérkép és csengőhang csere, gps bekapcs. alkalmazás indítás stb.
Csinál mindent....csak éppen kézzel rá kell segíteni :(

Nagy kérés lenne egy gyereknek való lépés sorozat? Hogy mit írjon a balfék az események fül alá.

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#4750) #79335424 válasza ERipley (#4749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ilyenkor mindíg alapról indulok. Egyetlen riasztás esemény, egy egyszerű művelettel (mondjuk, alapértelmezett értesítési hang lejátszása). Ha az megy, akkor lépek tovább. Ha az sem megy, akkor egy alap parancs logjából Tamás könnyebben kibogarássza, hogy hol lehet a hiba. A Robot megfelelő prioritással fut? Kikapcsolt kijelzőnél nem lövi ki valami energiaspóroló alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.