Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) #79335424 válasza fjudors (#4350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor annyit tudsz tenni, hogy ha van root jogod, akkor Tamásnak küldesz egy logot, ami tartalmazza a hibát. Én is ezt szoktam tenni.

(#4352) fjudors válasza #79335424 (#4351) üzenetére


fjudors
aktív tag

ok, köszönöm
nincs root jelenleg..
de az a baj, a hibalistában nincs benne, bele se kerül. Olyan, mintha nem lenne meg a feltétel, nem teljesülne. El se indul az adott parancs...

[ Szerkesztve ]

(#4353) #79335424 válasza fjudors (#4352) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel mi nem tudunk mit kezdeni, mert ez valószínűleg nem paraméterezési user error. Mindenképpen Tamásnak kéne megírnod a problémát.

(#4354) cstibi73


cstibi73
tag

Sziasztok!
Egy alkalmazást szeretnék leállítani, de az "alkalmazás leállítása" művelettel csak annyi történt, hogy feladja az alkalmazás információs képernyőt a kényszerített leállítás és eltávolítás gombokkal. Hogyan lehet másképp megoldani?

(#4355) #79335424 válasza cstibi73 (#4354) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root jogosultsággal. Vagy, root nélkül, Autoinput -tal érintést lehet emulálni arra az "alkalmazás leállítása" gombra.

[ Szerkesztve ]

(#4356) cstibi73 válasza #79335424 (#4355) üzenetére


cstibi73
tag

Root jogosultságom van. Azzal hogyan lehet?

(#4357) Dolphine


Dolphine
addikt

Van lehetőség az E-Robotban valamelyik parancsnak elsőbbséget adni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4358) #79335424 válasza cstibi73 (#4356) üzenetére


#79335424
törölt tag

No, az viszont fura! Szerintem hiányzik a Robot jogosultsága.
-A jogosultságkezelő alkalmazásodban engedélyezni kell a Robot jogosultságát.
-A Robot beállításaiban ellenőrizni, hogy root jogosultsággal fusson.
-Ha így sem megy, akkor le kell tölteni az Elixír2 system addon -t és követni az utasításait (rendszeralkalmazássá konvertálja magát).
-Ha még ezután sem megy, akkor megírni a problémát Tamásnak.

Dolphine:
Nincs rá közvetlen menüpont, de megoldható.
-Egy vezérlőparancs a megfelelő feltételekkel tilt/enged/indít más parancsokat.
-Parancs megállítása művelet, feltételhez kötve.
-Változók beállítása, majd a beállított érték szerinti feltétel felhasználása másik parancs műveleteinél.
Mit szeretnél priorizálni?

(#4359) cstibi73 válasza #79335424 (#4358) üzenetére


cstibi73
tag

Köszi, amiket írtál minden rendben (kipróbáltam a Google Play-t sikerült leállítani, de én a Waze-t szeretném). Írtam Tamásnak.

(#4360) Dolphine válasza #79335424 (#4358) üzenetére


Dolphine
addikt

Valami olyasmire gondoltam, hogy amikor a melóhelyen vagyok, akkor a teló használja a WiFi-t, viszont, hogyha megszűnik a jel (elég rossz az iskolai WiFi), akkor kapcsolja be a Mobilnetet. Ami megkeveri a helyzetet, az az, hogy be van állítva, hogy amikor eljövök az iskolából (Minden helyről kilép), akkor lekapcsolja a WiFi-t. Viszont, hogyha az előző parancs is érvényben van, akkor ütik egymást, hiszen úgy érzékeli, mintha eljöttem volna haza. Nem tudom, hogy mennyire érthető amit írni akartam! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4361) #79335424 válasza Dolphine (#4360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem nagyon. Pontosabban értem, hogy mit szeretnél, csak a gyakorlatba átültetés nem világos. Tegyük fel, hogy van a két parancsod és van egy prioritás opció a Robotban. Mit kezdenél vele? Ha mindkét parancsnak ugyanaz az eseménye, akkor minden esetben a magasabb prioritású fog lefutni. Az alacsonyabbnak esélye sincs érvényesülni.

[ Szerkesztve ]

(#4362) hatpersze


hatpersze
tag

Üdv urak

egy olyat szeretnék elérni, hogy mozgatásra kapcsoljon be a háttérvillany, de csak a lehető legkisebb fényerővel, és csak egy-két másodpercre. Viszont ha gombbal ébresztem akkor normál fényerőn izzon a kijelző, és a kikapcsolási idő is visszaálljon normál beállításra (vagy be tudjam állítani egy hosszabb időre).

Addig eljutottam, hogy mozgásra bekapcsol a kijelző a kívánt (csökkentett) fényerővel, viszont úgy is marad, tehát nem kapcsol ki a kijelző. Hogyan tovább? Ha már le van írva, egy útba igazítás is elég lenne...

(#4363) #79335424 válasza hatpersze (#4362) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Robot nem állapotok, hanem pillanatnyi események alapján működik. Ha valamit átállítasz, akkor gondoskodnod kell a visszaállításáról is. Tehát, az eredeti állapotig végig kell vinned a parancsot. Mozgatásra átállítod a fényerőt -> bekapcsoltatod a kijelzőt -> várakoztatsz -> kikapcsoltatod a kijelzőt -> visszaállíttatod a kijelző fényerőt. A gond az, hogy mielőtt megnyomod a kijelző aktiváló gombot, akkor is megmozdul a teló, tehát bekövetkezik a parancs eseménye. Gondoskodnod kell arról, hogy a két dolog a Robot számára különválasztható legyen. Csakhogy a mozdítás (vagyis a Robotparancs eseménye) előbb következik be, mint a kijelző manuális aktiválása. Ezt sztem nehéz lesz megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#4364) hatpersze válasza #79335424 (#4363) üzenetére


hatpersze
tag

Tehát csinálok egy parancsot (P1), hogy (bizonyos) mozgásra a fényerő levesz, kijelző bekapcs.
Csinálok egy másik parancsot (P2), ha a P1 lefutott, akkor állítsa be a kijelző timeout-ot egy beállított értékre.
A harmadik parancsban megadom, ha megnyomok egy gombot a készüléken, a P1 és P2 parancsot ignorálja a robot, a fényerőt állítsa mondjuk automatára, és a kijelző timeoutot is egy hosszabb időre.
Negyedik parancsban megadom, ha a kijelző lezárt, aktiválja a P1 és P2 parancsot.

Izé, ez csak szerintem logikus így? Még nem kezdtem neki...

(#4365) #79335424 válasza hatpersze (#4364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így is lehet, bár külső alkalmazás nélkül, önmagában a "megnyomok egy gombot" nem definiálható a Robotban (androidban).
De sztem egyszerűbb, amit írtam. A parancsok műveletei sorban hajtódnak végre. Tehát, egyetlen parancsban is végigviheted a műveletsort az átállítástól a visszaállításig úgy, ahogy az előző hsz. -emben írtam. A másik parancsban csak ezt a parancsot kell tiltani/engedélyezni (ignoráltatni). Mint írtam, a gond az, hogy annak az ignoráló parancsnak mi lesz az eseménye? Mert mire a gombnyomás bekövetkezne, addig a teló már megmozdult, tehát lefut a parancsod. Egy "kijelző aktív" feltételű parancsblokkolást mindenképpen javaslok, mert anélkül pl. bejövő hívásnál a Robot rád csukja a kijelzőt, mielőtt fogadhatnád a hívást. Az ébresztés kikapcsolása is bajos lenne enélkül.

(#4366) hatpersze válasza hatpersze (#4364) üzenetére


hatpersze
tag

ááá, mindegy is, nem hajlandó alacsonyabb háttérfényre a készülék az alap értéknél, nem nagyon megyek vele semmire (amoled kijelző, simán tudnia kellene...)

(#4367) hatpersze válasza #79335424 (#4365) üzenetére


hatpersze
tag

Ez egy karóra, nincs jelentősége a hívásoknak.

(#4368) hatpersze válasza #79335424 (#4365) üzenetére


hatpersze
tag

A várakoztatást hol tudom állítani (azt kerestem, de nem találom...)? A mozgást tudom (elméletileg) kontrollálni, értékek közötti mozgást lehet adni neki.

(#4369) hatpersze


hatpersze
tag

Bocsánat a rengeteg (felesleges) külön hozzászóláshoz, kissé belemerültem a kérdésbe.

Úgy tűnik túlgondoltam a dolgot, egyszerű volt a megoldás. A gond hogy a robi nem hajlandó néhány általam megadott értéket használni (legalacsonyabb fényerő, timeout érték), hiába állítom be, csak a készüléken gyárilag állított értékekkel számol, holott ez más programokban megkerülhető... Remélem rájövök a hogyanra mert megint egy számomra jól használható ötletnek tűnik a robotizációra.

(#4370) #79335424 válasza hatpersze (#4368) üzenetére


#79335424
törölt tag

Új művelet -> Vezérlés -> Várakozás (ezredmásodpercben).

(#4371) Dolphine válasza #79335424 (#4361) üzenetére


Dolphine
addikt

Igazad van! :F
Lehet, hogy inkább időponthoz kellene kötnöm.

Más:
Egy idő óta viszont azt a "játékot" játsza a Robot, hogy az itthoni WiFi-re nem csatlakozik fel automatikusan. Ez mitől lehet? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4372) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van olyan esemény, amivel ki lehet lőni egy alkalmazást a recent (utoljára használt alkalmazások) listából?
A leállítás nem megbízható, tiltani meg nem akarom.

#?*@&!

(#4373) #79335424 válasza zeon.hu (#4372) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Már én is gondoltam rá, hogy jó lenne.

(#4374) zeon.hu válasza #79335424 (#4373) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor bízzunk Tamásban :)

#?*@&!

(#4375) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok!

Most kezdtem tanulgatni ezt a nagyszerű appot, pár parancs már működik, egy valamit nem találtam, és nem tudom rendesen beállítani. Azt szeretném, ha csörgés közben villogna a vaku, iphone-on megszoktam, és az én telefonom nem tudja ezt. Külső programmal működik, a robothoz is feltettem a Tesla-LED-et, a pontos parancsokat nem tudtam beállítani.
Tudtok ebben segíteni?

Köszönöm

(#4376) kakukkmarci


kakukkmarci
senior tag

Én is segítséget kérnék. Valahogy nagyon nem bír ráállni az agyam erre az alkalmazásra... :B
Vak tyúk módjára be bírtam állítani magamnak egy egyszerű műveletet, ami a következő:
AC Display-ra kirakott zooper widgeten egy érintésre némít minden hangot, aztán második érintésre visszaadja a hangokat. Közben "extraként" kííratom vele a kijelzőre, hogy "Némít!". Az viszont már meghaladja a tudásomat, hogy a visszahangosításkor azt írja ki mondjuk, hogy : "Úja cseng !", vagy ilyesmi :D.
Mutatom:
[videó linkje]

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#4377) #79335424 válasza kakukkmarci (#4376) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem nagyon értem a problémát, a videóhoz meg nincs elég netem (roamingban vagyok). Jövő hét végén leszek otthon, akkor tudom megnézni.

(#4378) hatpersze válasza kakukkmarci (#4376) üzenetére


hatpersze
tag

Nemigazán tudom mi az az AC Display... (:

De a problémát én úgy oldanám meg hogy a mostani "némít" parancsod eseményénél feltételnek megadnám, csak akkor fusson le maga a parancs, ha a csengőmód normál módban van.
Aztán klónoznám a "némít" parancsot (mondjuk elnevezném "hangosít"-nak), az eseménynél értelemszerűen feltételnek megfordul a dolog, csak akkor fusson le, ha a csengőmód néma módban van, a megjelenítendő szöveget is átírod egy neked szimpatikusra. Ennyi, szerintem.

(#4379) #79335424 válasza hatpersze (#4378) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez sajnos, nem működik. Én már alászaladtam a zseblámpa ki/be kapcsolós parancsomnál. Átállítás után visszaállítja magát, mivel teljesül a másik parancs feltétele. Ezért használtam az egész szám =0 változót. Mindkét kapcsolás első művelete a változó értéke +1 (összeadás operátorral). Az egyik állapot kapcsolásának feltétele az, hogy a változó értéke >0 (nagyobb, mint.... operátorral), a másiké pedig az, hogy a változó értéke >1. Majd, ennek az utolsó művelete a változó beállítása =0 -ra, ha a változó értéke >1 Így megint 0 lesz és a kör kezdődik előlről.

[ Szerkesztve ]

(#4380) hatpersze válasza #79335424 (#4379) üzenetére


hatpersze
tag

Kipróbáltam, igazad van!
Viszont egy egyszerűbb megoldást kerestem (nekem még mindig kínai az operátorok használata...), és a próbám alapján működik a dolog. A számológép fókuszba kerülése esetén kapcsolgattam a wi-fi antennát. Hogy tudjam a parancs végrehajtást ellenőrizni azonnal, bemondattam a "stop", és "indul" szavakat a parancsokkal. A megoldás annyiban tér el attól, amit eredetileg ajánlottam, hogy a műveletek végén a másik parancsot újrainicializáltam. így amikor fókuszba kerül a számológép, mindig a következő parancs fut le. Ugyanaz mint a Te megoldásod (mert az elméletét értem annak is), csak úgymond primitívebben oldottam meg.

Most viszont a háttérvilágításom állandó maradt a telefonon, valahogy reprodukálnom kell valamelyik próbát, mert a beállításokban nem találom a kikapcsolás módját (:

(#4381) #79335424 válasza hatpersze (#4380) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hmmm... Érdekes. Ezt kipróbálom. Köszi a tippet!

(#4382) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy LG G4 alatt nem tudja a GPS-t szabályozni a robot? Android 5.1.
Korábban működött a parancs S4 mini-n, de G4 alatt nem vált át a helybeállításoknál nagyon pontosra a beállítás, viszont a programok nem írják, hogy ne lenne bekapcsolva a GPS vevő, tehát úgy érzékelik, mintha menne és pozíciót is találnak.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4383) #79335424 válasza ztoldy (#4382) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tipp.
Pozíciót talán azért találhatnak, mert a wifi near aktív. Gingerbread óta a GPS automatizált kapcsolásához root kell.

[ Szerkesztve ]

(#4384) ztoldy válasza #79335424 (#4383) üzenetére


ztoldy
senior tag

Persze ezt tudom. Root stb. van. Alapesetben csak eszközérzékelőre van állítva a beállítás és nem is változik, ha aktiválódik (már ha valóban aktiválódik) a parancs. Secure settings-szel is próbáltam, azzal sem ugrik át nagyon pontosra a beállítás. Lehet küldenem kellene egy logcat-et, hogy látni lehessen van-e probléma.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4385) #79335424 válasza ztoldy (#4384) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először nézd meg a hibakövetésben, hogy elindul -e a parancs és ha igen, akkor van -e olyan bejegyzés, hogy "permission denied".

(#4386) lanszelot válasza #79335424 (#4385) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello

Nem csinál semmit a progi.
Amit csinálok:
elindítom
új parancs
adok nevet OK
események+
dátum idő
riasztás
év, hónap, nap, idő
nincs ismétlés
pontos ismétlés
ébressze fel a készüléket
minden nap pipa
OK
műveletek+
audio
rezgés
100
OK
értesítés pipa
történet pipa
megerősítés nincs
floppy disc /mentés/
háromszög /indítás/
progiból kilép
bal fent ott az e robot jel
várok
semmi

Mit rontok el?
Moto G 1st gen GPE android 4.4.4 /semmi piszka a romban/

(#4387) #79335424 válasza lanszelot (#4386) üzenetére


#79335424
törölt tag

Először alul legyen kipipálva az értesítés. Ha megjelenik az értesítés a notibáron és nincs rezgés, akkor vmi jogosultsági, vagy kezelési probléma van Robot részről. Ha nincs értesítés, akkor user error.

(#4388) ztoldy válasza #79335424 (#4385) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ahogy látom a visszaállításnál sikerült félre valami, mert törlés majd a parancsok újbóli beállítása után már minden jó.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4389) hatpersze válasza lanszelot (#4386) üzenetére


hatpersze
tag

Az a százas érték a "vibránál" nagyon kevés (ezred másodpercekben számol). Állítsd át próbából ezerre először szerintem (:

Szerk: A háromszög indítás az az azonnali próba, automatikusan mentés (flopi) után már éles a parancs.

[ Szerkesztve ]

(#4390) robagp válasza hatpersze (#4389) üzenetére


robagp
tag

100 volt az alap érték, azért hagytam ott, ez program hiba, hogy olyan az alap beállítás, ami meg se rezegteti a motort.....
No, végre sikerült. Kitöröltem a progi adatait és jó lett.

Somatom: látom imádsz kötekedni, ha elolvastad volna, akkor az értesítésnél ott a pipa.

[ Szerkesztve ]

(#4391) hatpersze válasza robagp (#4390) üzenetére


hatpersze
tag

Minden változtatás után menteni is kell, ezt nem felejtetted el? Én az elején nagyon sokat szívattam magamat ezzel. Bármit csinálsz, azt azonnal menteni kell, különben nem veszi figyelembe a változtatásokat. A parancs legelső sora az engedélyezés (pipa a rublikában), ez is megvan?
Ne add fel, ha megbarátkozol ezzel a programmal, nagyon valószínű hogy alap, nélkülözhetetlen része lesz a mobil használatában (:

(#4392) kakukkmarci válasza #79335424 (#4379) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Köszönöm a válaszokat, hátpersze, neked is !
Sajnos azonban így sem értem, persze nektek ez kisujjatokban van, gondolom...
Pl az összeadás operátorral parancsot hol találom és hogy adom meg ?

noob... rooter... geek

(#4393) hatpersze válasza kakukkmarci (#4392) üzenetére


hatpersze
tag

Ha gondolod kicsit később privátban (amennyire tudok) segítek. De én is újonc vagyok itt, a tudásom sehol néha úgy érzem ebben a topikban (:

(#4394) #79335424 válasza hatpersze (#4393) üzenetére


#79335424
törölt tag

A változóst meg tudom neki oldani, de a Te megoldásod egyszerűbb (erőforrás szempontból is).

(#4395) kakukkmarci válasza hatpersze (#4393) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ismét köszi, Somatom, neked is ! :)

noob... rooter... geek

(#4396) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok!

Kis segítség kellene mert elakadtam.. Beállítottam az otthon helyet cellainfók alapján.
Beadtam parancsnak hogy kilépés a helyről, bluetooth be wifi ki. Belépés a helyre fordítva..
De nekem az kellene hogy ha kilépek akkor csak egy órára kapcsolja be a bluetoothot, ill. ha belépek akkor egy órára a wifit. Mit kell még hozzáadnom a 2 parancshoz?

Köszi

(#4397) air válasza gyűrű (#4396) üzenetére


air
nagyúr

Ehhez kell két új parancs, ami késleltetve kikapcsolja a bluetooth-t és a Wifi-t.
Bár a hogyanjára nem tudok válaszolni, ahhoz még nem vagyok elé profi benne.
Majd jön Soma.

És talán az én kérdésemre is tud majd válaszolni, hogy vajon az időzített wifi ki- és bekapcsolás miért csak akkor működik, ha ébren van a készülék, holott az van beállítva neki, hogy ébressze fel a készüléket ha alszik.
Nem tudom, nem lehet-e az a gond, hogy aktív a Sony Stamina funkció. Majd megpróbálom kivételnek hozzáadni a Robotot.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4398) ztoldy válasza air (#4397) üzenetére


ztoldy
senior tag

nem tudom hogyan működik a sony-n a stamina mód, de egy hasonló külső programnál a kivételekhez kell adni a robotot, mert máskülönben nem működik

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4399) #79335424 válasza air (#4397) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Stamina mód már felmerült korábban, mert bekavart egy Robotparancsba. Sanszos, hogy nálad is ez a gond.

(#4400) air válasza #79335424 (#4399) üzenetére


air
nagyúr

Hozzáadtam a kivételekhez, de sajnos így sem működik.
De most még felébredt állapotban sem futott le az egyik parancs.
Nem értem mi lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.