Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) azbest válasza bear_ (#25794) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy nézem usb attached scsi mód miatt panaszkodik.
Vagy ezt a módot nem akarta használni a openelec alatt és azért nem hiányolta, vagy bugos az osmc.

Egyáltalán friss osmc rendszert használsz? Valakinek 2015-ben volt ilyen problémája, amit egy frissítés megoldott [link], bugreport [link]

De látom 2016 augusztusban megint voltak panaszok.

Lehet hogy modul paraméterrel vagy blacklisttel ki lehet kapcsolni az uas módot.

Node utána sima mass storageként érzékeli, nem? Hiányos logokból nem derül ki.
Githubra vagy pastebinre vagy valahová tedd fel a teljes logot.

Egy tipp: szabálytalanul lett kitépve valamelyik gépből, ntfs fájlrendszert használsz, ami így dirty lett és emiatt nem csatolja fel. Talált? ;]

[ Szerkesztve ]

(#25802) rento válasza cigam (#25797) üzenetére


rento
őstag

De ha nem ad képet usbn keresztül akkor minek írják oda a kamerához hogy milyen oprendszert támogat? Nekem ebből az jön le, hogy megy úgy is, de kezdesz elbizonytalanítani.... :O

(#25803) envagyok válasza azbest (#25799) üzenetére


envagyok
veterán

15 usd-ért vannak ethernetes ip kamerák infraleddel.
Erre kár pi-t használni

(#25804) Celtis válasza samyr (#25798) üzenetére


Celtis
veterán

Van spotify addon. Nem túl nehéz kiguglizni sem.
Annyi a limitáció, hogy spotify előfizetés kell hozzá, de a havi egy EUR nem olyan vészes.

(#25805) rento válasza azbest (#25799) üzenetére


rento
őstag

Terhelve mértem. Az utp jó minőségű cat5e. Az a bajom hogy már úton van a pi-m szóval egy próbát mindenképp teszek. Ha nem jó akkor elgondolkodom az általad vázolt verzion.

envagyok: Dobj egy linket kérlek ami nézhető képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#25806) azbest válasza envagyok (#25803) üzenetére


azbest
félisten

Persze vannak, de ha valaki csak ilyesztgetésnek akar kamerát, lehet venni komoly kinézetű dummy kamerákat is. Csak egy fokkal adnak a 15 dolláros kamerák jobb képet, mint az üres műanyag ilyeszgetős :D

raspi kamera meg [link]

(a noir változatban nincs infra szűrő, így sötétben infra lámpával megtámogatva képes látni, persze nappali fényben ez hamis színeket okoz)

[ Szerkesztve ]

(#25807) envagyok válasza azbest (#25806) üzenetére


envagyok
veterán

Én elégedett vagyok velük.
Sötétben gondolom a raspberryben nincs IR.
Ez koromsötétben készült:

[ Szerkesztve ]

(#25808) azbest válasza envagyok (#25807) üzenetére


azbest
félisten

így rénézésre nem is olyan rossz :) Ha valamennyire kivehetők a mozgó arcok is, az már tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

(#25809) bear_ válasza azbest (#25801) üzenetére


bear_
aktív tag

A legfrissebb OSMC-t használom. Holnap kipróbálok egy régebbit.

Igen NTFS-t használok, és nem, nem téptem ki szabálytalanul :N De biztos ami biztos mindjárt futtatok rajta egy scandisket.

Pastebin

(#25810) bear_ válasza bear_ (#25809) üzenetére


bear_
aktív tag

Problem solved, tényleg az NTFS szarta össze magát, bár fogalmam sincs hogyan :))

Mounting volume... The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
FAILED
Attempting to correct errors...
Processing $MFT and $MFTMirr...
Reading $MFT... OK
Reading $MFTMirr... OK
Comparing $MFTMirr to $MFT... OK
Processing of $MFT and $MFTMirr completed successfully.
Setting required flags on partition... OK
Going to empty the journal ($LogFile)... OK
Checking the alternate boot sector... OK
NTFS volume version is 3.1.
NTFS partition /dev/sda1 was processed successfully.

Ezután már sikerült mountolni :C

Köszi mindenkinek.

(#25811) azbest válasza bear_ (#25810) üzenetére


azbest
félisten

Vadász-vadász... sokat vadásztam már én is, így néha ismerős a terep :D
Valamikor linuxos környezetben már volt problémám dirty ntfs-sel, a logban hirtelen nem is látom, de csak futólag néztem. Ott lett gyanús, hogy láttam más logját az usb attached scsi panasszal, de utána simán csatolta mégis nála.

[ Szerkesztve ]

(#25812) Xray-1 válasza Celtis (#25804) üzenetére


Xray-1
tag

Mennyi? Spotify 1 Euro?? Akkor én miért fizetek havi 5 körül érte?

(#25813) artiny


artiny
őstag

Ez a szenzor milyen értékekkel mérne a legpontosabban/legérzékenyebben (lépés számlálóhoz szeretném)

250 °/sec ?!? gyro
+/- 2g ?!? accelero

(#25814) pozsoka válasza Patice (#25790) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Láma vagyok hozzá, letöltöttem kicsomagoltam, lett egy raw disk image fájlom, nem találok semmi programot, amivel kezdhetnék vele valamit.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#25815) cinemazealot válasza pozsoka (#25814) üzenetére


cinemazealot
addikt

Windows alatt Win32 Disk Imager, Linux alatt pl. Brasero alkalmazásokkal tudod felírni pendrive-ra vagy memória kártyára.

(#25816) Celtis válasza Xray-1 (#25812) üzenetére


Celtis
veterán

Tényleg 5, basszus. Én úgy emlékeztem, hogy 1.

(#25817) pozsoka válasza cinemazealot (#25815) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#25818) Patice válasza pozsoka (#25814) üzenetére


Patice
nagyúr

Ahogy előttem is javasolták: Win32Diskimager. :K

Kiírod memókártyára, aztán be a Pi-be, áramot neki, és asztali gépről böngészőben éred el a konfig felületet.

Itt van hozzá a setup guide, ha valami nem lenne világos.
Ill. kérdezhetsz is. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25819) pozsoka válasza Patice (#25818) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszönöm, így már csak menni fog.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#25820) cigam válasza rento (#25802) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A támogatott operációs rendszerek azért vannak felsorolva, mert automatikusan felismerik mint kártyaolvasót, és a benne levő kártya tartalmát (a felvett videókat) egyszerűen átmásolhatod a számítógépre.
Ilyenre ne költsél feleslegesen+ a linkelt készülék sem a jobbfajta kamerák listáját gyarapítja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25821) rento válasza cigam (#25820) üzenetére


rento
őstag

Értem. Tudsz esetleg javasolni olyan web vagy ip kamerát ami megfelelő lenne és nem olyan drága?

(#25822) cigam válasza rento (#25821) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem ismerem az ethernet kamerákat, de ilyesmit keresnék a helyedben: [link] vagy [link]
Vagyis olyanokat amiket etherneten keresztül lehet távtáplálni.

Ugyanakkor bagóért kapni 4-8 kamerás rendszereket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25823) -dino--


-dino--
csendes tag

Udv ALL!
Mondtam, hogy nem adom fel, :) megtalaltam a megoldast miert nem latja a pendriveot a rendszer.
Egyszeru jogproblema volt.

kep
Igy mar minden kafa...

Egy haver segitett az Amigaspirit forumrol.

Ezuton megkoszonnem az ittenieknek... mindenkinek, aki segiteni probalt a bajomon, bar kb. 1 azaz egy ember volt, aki tobbszor probalt meg segiteni!

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#25824) gazso75


gazso75
aktív tag

Ezt már láttátok ? RPi CM3

(#25825) azbest válasza gazso75 (#25824) üzenetére


azbest
félisten

persze, ez még januári hír. Lassan a pi3 A modell kellene legyen az aktuális, azzal még lógnak és beígérték.
Persze a pi zero w bejelentés most volt, szóval pár hónapig lehet nem pörgetik. Főleg, hog a pi zero w és a pi3A valószínűleg elsősorban a soc-ban különbözik. A zero a régi 1 magos, a 3A pedig a 4 magos, de wifi, 1 usb és a többi dolog kb egyezik, ha a korábbi A-t követik.

(#25826) samyr válasza Celtis (#25804) üzenetére


samyr
csendes tag

Nekem van előfizetésem és mégsem tudom használni.
Te tudod?

(#25827) Jas0nx


Jas0nx
csendes újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy szeretném megváltoztatni az RPI felhasználó nevét. Ugye az alapértelmezett a "pi". Ezt meg is oldottam, viszont ezután már nem érem el pl az rpi configuration gui-s felületét. A lightdm miatt.

A kérdés az lenne, hogy nincs mód arra, hogy még a telepítés előtt belenyúkáljak és átírjam? Pl a noobs esetében.

(#25828) Celtis válasza samyr (#25826) üzenetére


Celtis
veterán

Én még nem próbáltam.
A leírások alapján egy böngészős gépen kell előbb belépni és valamilyen fájlokat átmásolni a PI-re. A linkelt topikban le van írva.

(#25829) Xray-1 válasza Celtis (#25828) üzenetére


Xray-1
tag

Nekem ezzel sikerült működésre bírni:
https://github.com/mopidy/mopidy-spotify

(#25830) cigam válasza Jas0nx (#25827) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pontosan hogyan oldottad meg?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25831) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Aki médialejátszásra (is) használja a készülékét attól kérdezném, hogy az rpi 3 1080p 60fps videókat le tudja játszani frame drop nélkül (overclock nélkül, vásárolt licenszekkel, KODI alatt)?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#25832) golya87 válasza Crvsh3R (#25831) üzenetére


golya87
őstag

Sima "kölcsönzött" 1080p mkv-kat viszi. De szerintem azok nem 60fps-es filmek. Milyen film igényel ennyi fps-t?

(#25833) Crvsh3R válasza golya87 (#25832) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

YouTube-on található 1080p60 videókra gondoltam (természetesen inputstream.adaptive KODI pluginnel). Azt olvastam hogy elméletileg viszi (sőt azt írták, hogy 4k-t is max. 30 fps-el), de gyakorlatban érdekelt volna, hogy 1080p 60fps videókkal boldogul-e fps drop nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#25834) kovbandi82


kovbandi82
őstag

Sziasztok. A következő kérdésem lenne.
Jelenleg otthoni házi torrent/dlna/web szervernek egy routert használok openwrt-vel, viszont a 120/10-es netemet nem igazán tudom kihasználni vele, ezért a kozeljövőben váltani akarok. Oriási összeget nem akarok beleölni. Egy Pi2-n (vagy Bananan) gondolkozok.
Nos az lenne a kérdesem, melyik rendszert ajanljátok rá. A lényeg, hogy torrent, samba, dlna szerverkent működjön stabilan, és ha lehetséges, böngészőből behívható adminisztrációs felülete legyen, mint egy routernek/nasnak. Elvben Openmediavault telepíthető rá, de más is lenne?

(#25835) Aryes válasza kovbandi82 (#25834) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudtommal a banana-n van gbites lan, meg sata vezérlő, pi-vel még rosszabb eredményeket érnél el, mint a routerrel.

(#25836) cigam válasza kovbandi82 (#25834) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jó, jó, de milyen routert? Lehet nem is az a gyenge láncszem. A belső hálózat amúgy gigabites? Vagyis tudna 100Mbps-nél nagyobb tempót is?
Nem tudom mekkora torrent bubus vagy, de nálam nem megy soha 5-10-nél több, de a belső hálón tudja a 100Mbps-et, ha éppen samba megosztásra másolok(és nem megy a torrent, mert ugye az lejön a sebességből). A torrent sebessége sose hozott lázba, le is van korlátozva 1-2Mbps-re.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25837) rento válasza cigam (#25822) üzenetére


rento
őstag

Közi a linkeket, egész olcsó a 4 kamerás rendszer, lehet rendelek egy olyat.

[ Szerkesztve ]

(#25838) cigam válasza rento (#25837) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Előtte mindenképpen nézz utána(pl. YouTube), hogy milyen képet ad. Sőt! A dashcam-oknál is népszerű megoldás, hogy kinézetre ugyanolyan kamerát gyártanak, csapnivaló belsővel. Magyarul a befutott modelleket hamisítják.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#25839) rento válasza cigam (#25838) üzenetére


rento
őstag

Igen, belefutottam ugyan olyan kinéző kamerába mint amiit linkeltel a kamerarendszernél, 3500ft-ért. Na azt biztos, hogy nem veszem meg.

(#25840) kovbandi82 válasza cigam (#25836) üzenetére


kovbandi82
őstag

Belső háló gigabites, a router egy Tplink Wdr4300, es tuti ő a gyenge láncszem.
A torrent max 3 Megabyte, viszont a TV-re való streammel nincs gond, az FHD-s 3D-s mkv-t is akadás nélkül tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

(#25841) vadkörte válasza kovbandi82 (#25834) üzenetére


vadkörte
addikt

"Elvben Openmediavault telepíthető rá..."

Nem csak elvben. Gyakorlatban is. Egyszerű, könnyen konfigurálható - nem synology-s - hatékony NAS OS. Nem tökéletes, de mi az. Említett célra használom én is egy Pi2-vel.
A belső "hálózatom" 100 megás - ASUS RT-N12D1 router a "központ" - nem tépi szét az istrángot, de nem is cél. 00:00 - 06:00 között tölt és jelenleg inkább annak örülök, ha minél lassabban.
Egyszerre max. 2 szálat engedek neki és azt is visszafogtam 150-200 KB-ra. Miért? Mert így úgy látja a forrás, hogy seed-ben van :) Ha napközben lóg fent, akkor mivel - Voda mobilnet - nem tud seed-elni, nem is érzékeli a tényt, hogy fent van, így nem csökken a seed-ben tartási időm.

Üdv. V. Körte

(#25842) kovbandi82


kovbandi82
őstag

Köszi a választ mindenkinek

(#25843) harylmu válasza kovbandi82 (#25842) üzenetére


harylmu
őstag

Banana pi alkalmasabb NAS-nak. En azt hasznalok egybkent, OpenMediaVault-tal.

(#25844) wassermann


wassermann
Topikgazda

RAKÉTA ÉPÍTŐKNEK (Pi3):

Külföldi fórumokon írják, hogy hiába egy gyors SD-kártya, ha a lassú kártyákkal minél jobb kompatibilitás érdekében, a kártyavezérlő órajele szándékosan vissza van fogva. Az alábbi, config.txt-be beszúrandó sorral, a kártyavezérló órajelét lehet növelni:

dtparam=sd_overclock=100

Nálam sokkal simább lett ezzel a beállítással minden, szinte PC-s érzete lett a PI3-nak.

KISÉRLETEZGETÉS ELŐTT MINDENKÉPP MENTSETEK IMAGET!!!

(#25845) azbest válasza wassermann (#25844) üzenetére


azbest
félisten

Leginkább az fogja vissza a kártyákat, hogy 3.3V -os módban kezeli a vezérlő. Az uhs-i módhoz 1.5v kellene, amit sajna nem tud. Szóval így a normál mód van megtuningolva némileg gyárilag is. Ezért szoktak 25MB/s sebességig jutni [link]

Szóval a tuningot lehet az uhs-i kártyák jobban bírhatják, mert alapból magasabb sebességre vannak tervezve, csak más feszültséggel.

(#25846) wassermann válasza azbest (#25845) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Igen ezt is olvastam, de ennek ellenére gyorsult. A kártya egyébként pont az a piros, 64-es Sandisk ami a linkeden az egyik képen szerepel.

(#25847) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy elég hülye kérdéssel, problémával fordulok hozzátok.
Nemrég vettem az RS oldaláról egy PI3-at. Én csak mediaplayernek használom, így a LE fut rajta.
A hardver infóban ezt látom:

A PI3-ban nem BCM2837-nek kellene lennie? A freki fel- felfut 1200MHz-re, de pl.a bluetoothra azt írja, hogy le van tiltva.
Ez így rendben van?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25848) embe válasza embe (#25847) üzenetére


embe
nagyúr

Vagy csak a LE miatt "mutatja" így?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25849) Jas0nx válasza cigam (#25830) üzenetére


Jas0nx
csendes újonc

Sudo passwd root ->be kell kapcsolni a root fiókot, ezzel fogjuk elvégezni a módosításokat a Pi fiókon. Jelszónak bármit megadhatunk.

Utána a raspberry pi configuration-ben ki kell kapcsolni az auto logint. Vegyük ki a pipát a “Login as user pi” mellől.

Újra kell indítani a pi-t a “reboot” parancsal.

Betöltés után jelentkezzünk be a “root : megadott jelszó”-val

Nyissunk egy terminált és a következőket kell beírni:
usermod -m -d /home/newuser -l newuser pi -> ezzel a parancsal változtatjuk meg a pi-t newuser-re
Adjuk ki a “visudo” parancsot.
Itt a dokumentum alján keressük meg a következő sort és a “pi”-t írjuk át “newuser”-re!
Ha ez a sor nem létezik, akkor az utolsó sorba írjuk be.
newuser ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL
Mentsük el a dokumentumot, majd a reboot parancsal indítsuk újra a pi-t.

Újraindulás után jelentkezzünk be a newuser-el.
Ezek után a raspberry pi configuration már nem érhető el, mert a lightdm alkalmazást a pi userrel hozták létre. Amennyiben ezt el szeretnénk érni, úgy a terminálba gépeljük be a “sudo raspi-config” parancsot.

sudo passwd -d -l root -> Kapcsoljuk ki a root fiókot.

(#25850) wassermann válasza embe (#25847) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ahhoz, hogya CPU folyamatosan max. frekin fusson, a config,txt-be be kell szúrni az alábbi sort:

force_turbo=1

A Bluetooth-ot pedig be kell kapcsolni (én mást használok,ezért pontosan nem tudom, de emlékszem, hogy az LE-ben is van valahol ilyen pont, csak meg kell találni)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.