Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Celtis válasza Kroni1 (#26794) üzenetére


Celtis
veterán

Hát ez érdekes. Az Openelec 8 is a v17-es Kodit tartalmazza, amiben alapértelmezett már az új felület.
Csak azt tudom feltételezni, hogy az Openelec-et upgrade-elted, míg a Libreelec-et nulláról telepítetted.

Ha így volt az magyarázza, hogy miért kaptad LE-ben az új felületet, és esetleg valami beragadt OE konfig okozhatta a további problémákat.

(#26802) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Halad az okostükör projekt. :)

(#26803) wassermann válasza krisztianAMG (#26802) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Az üveglapra milyen fóliát teszel?

(#26804) cinemazealot válasza krisztianAMG (#26802) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hű, erre nagyon kíváncsi leszek. :C

(#26805) icemad válasza krisztianAMG (#26802) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem lenne hozzá minden, csak a fólia hiányzik. Te hol találtál?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26806) azbest válasza wassermann (#26803) üzenetére


azbest
félisten

végtelen trükkös tükör kapcsán is láttam ilyet

Silver reflective window film néven írja a teljes tükröt.
Two Way / See-Thru Mirror Acrylic Sheet néven van a fix akrilos tükör. De úgy láttam másik videóban, hogy abból is létezik fólia változat. Ablakra is szoktak ilyet tenni. Bár ez lehet kevésbé tükör. Itthon talán ez az például [link]

[ Szerkesztve ]

(#26807) krisztianAMG válasza wassermann (#26803) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

[link]

Felvidéki vagyok, itteni a webshop is. De egyelőre még nem tudok a minőségéről semmit sem mondani, nem volt időm komolyabban szemrevételezni. Épp csak bepróbáltam a helyére a monitort, lőttem egy fotót és már rohantam is a vonatra. Aki ragasztotta, nem volt tőle elragadtatva. :D Be is foltosodott a víztől, de az szerintem eltúnik majd, amint elpárolog alóla. A softwares résszel csak a jövő hét végén lesz időm foglalkozni.

(#26808) Kroni1 válasza Celtis (#26801) üzenetére


Kroni1
veterán

Én se értem. Mindig SD format után tettem fel vadiuj imaget, de 8.0.-tól 8.0.4 mindegyiknél rossz volt az SMB.. mindegy is, mert ez az LE szinte ua. És eddig tök stabil, nagyon tetszik!

(#26809) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egyik fórumtárdunk készítette egy UPC modem monitorozó plugint, de itt elakadtam:
sudo pip3.5 install recordclass requests

raspberin csak pip3 van, és nem szereti:
sudo pip3 install recordclass requests
Downloading/unpacking recordclass
Downloading recordclass-0.4.3.tar.gz
Running setup.py (path:/tmp/pip-build-0hu8qkrn/recordclass/setup.py) egg_info for package recordclass

warning: no files found matching 'test_benchmark.py'
warning: no files found matching 'lib/recordclass/*.h'
Requirement already satisfied (use --upgrade to upgrade): requests in /usr/lib/python3/dist-packages
Installing collected packages: recordclass
Running setup.py install for recordclass
building 'recordclass.memoryslots' extension
arm-linux-gnueabihf-gcc -pthread -DNDEBUG -g -fwrapv -O2 -Wall -Wstrict-prototypes -g -fstack-protector-strong -Wformat -Werror=format-security -D_FORTIFY_SOURCE=2 -fPIC -I/usr/include/python3.4m -c lib/recordclass/memoryslots.c -o build/temp.linux-armv7l-3.4/lib/recordclass/memoryslots.o
arm-linux-gnueabihf-gcc -pthread -shared -Wl,-O1 -Wl,-Bsymbolic-functions -Wl,-z,relro -Wl,-z,relro -g -fstack-protector-strong -Wformat -Werror=format-security -D_FORTIFY_SOURCE=2 build/temp.linux-armv7l-3.4/lib/recordclass/memoryslots.o -o build/lib.linux-armv7l-3.4/recordclass/memoryslots.cpython-34m.so

warning: no files found matching 'test_benchmark.py'
warning: no files found matching 'lib/recordclass/*.h'
Successfully installed recordclass
Cleaning up...

Mikor lesz elérhető a 3.5? Vagy nem ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26810) azbest válasza cigam (#26809) üzenetére


azbest
félisten

neten mintha azt írnák, hogy python 3.5 van, lehet a pip3.5 annak a csomagkezelője. Alapból 2.7.9-es python van feltelepítve.

(#26811) cigam válasza azbest (#26810) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sötétben tapogatózom. Itt azt írja, hogy a
sudo apt-get install libxml2 libxml2-dev python3-pip python3-lxml python3-setuptools python3-dev parancs feltesz mindent.

Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
libxml2 már a legújabb verzió.
libxml2-dev már a legújabb verzió.
python3-dev már a legújabb verzió.
python3-lxml már a legújabb verzió.
python3-pip már a legújabb verzió.
python3-setuptools már a legújabb verzió.
0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

Viszont a pip3.5 parancs már nem megy, csak pip3 van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26812) azbest válasza cigam (#26811) üzenetére


azbest
félisten

jessy raspbianon / debianon python 3.4 verzió van, azért lehet

szerk:
itt egy komment szerint létezik raspbian stretch teszt verzió is már, ami majd azzal jön eleve:

So the easiest way was to upgrade my system to Stretch (at the moment under test):
sudo echo 'deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/ testing main contrib non-free rpi' > /etc/apt/sources.list.d/stretch.list
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
sudo apt-get autoremove

Vagy esetleg, ha nem raspbiant használsz, hanem más támogatott rendszert, az is segíthet. A manuális buildhez gcc-t és mást is frissíteni kéne ahogy írják.

[ Szerkesztve ]

(#26813) cigam válasza azbest (#26812) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Akkor várok türelemmel. Addig megírom a munin cikket :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26814) cigam válasza cigam (#26813) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Na szóval itt a munin telepítési segédlet raspbian-hoz.
Akinek UPC Connect Box-a van, az megpróbálhatja beizzítani ezt a plugin-t, ami a fel és letöltési paramétereket, jelszinteket figyeli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26815) vargalex válasza cigam (#26813) üzenetére


vargalex
félisten

Én nem várnék az új python verzióra. Curl-al megoldanám inkább az authentikációt. Én anno hasonlót csináltam (azóta is megy folyamatosan), csak Cisco EPC3925-re (illetve egy topictársnak megcsináltam Ubee-re) és MySQL alapokon.
Szerk.: most nézem, hogy anno beszélgettünk is róla. A linkelt topicban meg több kép található.

Alex

(#26816) cigam válasza vargalex (#26815) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen, csak nem jött össze. Én azért várok, mert se a python-hoz, se a curl-hoz nem értek. Most sem olyan fontos, csak gondoltam kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26817) s3toraph válasza Pulsar (#26656) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi! :R

Közben megrendeltem a pakkot, tegnap jött meg.

Mindenkihez:

Most azt kell megkeresnem hogy a PI2 GPIO lábainak a T-cobbler mely lábai a megfelelőek. Eddig csak ezt találtam, ez helyes? :F Oké hogy rajta vannak a feliratok, de nekem így könnyebb lenne átlátni.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26818) Pulsar válasza s3toraph (#26817) üzenetére


Pulsar
veterán

Szuper :)

Nem nagyon értem a kérdést. Egyszerűen a csak el vannak forgatva a lábak 90 fokkal az óramutató járásának megfelelően.
Tehát ha találsz egy pi lábkiosztást, akkor az megfelel neki, mint amit linkeltél is :)

[ Szerkesztve ]

(#26819) s3toraph válasza Pulsar (#26818) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szóval, azt le tudom olvasni mert rá van írva ugye a T-cobblerre hogy melyik pin a föld (így hirtelen látok 4 db GND-t), melyik a 3.3V (2 db van), melyik az 5.0V (szintén 2 db van).
Gondolom mindegy hogy melyik 3.3V-ot, ill. GND-t használom.
Viszont, a PI hetedik lábának (pin 07, GPIO04, GPIO_GCLK) melyik felel meg ezen a T-cobbleren? GCLK nevű nincs, másmilyen van.

Így néz ki most a bekötésem (csak azóta 4 db szenzor van bekötve):
Kép1
Kép2
Kép3

Készítettem egy képet a t-cobblerröl hogy láthatóak legyenek a pinek feliratai:

(Update: miért forgatja el a képet önkényesen? :F )

Most ugye átalakítanám ezt a felállást, t-cobblert egy nagyobb, MB-102-es próbapanelre kötve, t-cobbler és a raspi gpio pineit összekötöm egy 40 pólusú rpi-rib40 szalagkábellel. Ez által esztétikusabban fog kinézni, stabilabb lesz a raspivel a kapcsolat mert masszív, műanyag csatlakozós a 40 eres kábel, valamint a nagyobb próbapanelen jobban fogok tudni ügyködni, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26820) Pulsar válasza s3toraph (#26819) üzenetére


Pulsar
veterán

Továbbra sem értem teljesen a problémád :D
Ami a pi-n a 7es pin, az a T csatin is a 7es pin.
Illetve a GPIO04 felel meg a #04-nek.
Nem rajzoltam végig, de talán így is érthető :)

[ Szerkesztve ]

(#26821) s3toraph válasza s3toraph (#26819) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ha ez valós, akkor ugyanúgy a t-cobbleren is a hetedik pin felel meg a GPIO_GCLK-nak (a t-cobbleren a felirata a pinnek #4), erre van kivezetve.

Tehát ez alapján, így kellene bekötnöm ha minden igaz. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26822) s3toraph válasza Pulsar (#26820) üzenetére


s3toraph
senior tag

Most látom hogy amíg ügyködtem paintban válaszoltál. :D

Remek, akkor jól értelmeztem, a T-cobbler hetedik (#4) pinjére kell kötnöm a GPIO_GCLK-t (a Pi2 hetedik lábát). Na ebben nem voltam biztos hogy egy az egyben ugyanúgy megy a lábak bekötése és sorrendje a t-cobbleren, mint a pi2-n. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26823) Pulsar válasza s3toraph (#26822) üzenetére


Pulsar
veterán

Igen, jól :)

Viszont, ne a GCLK-t nézd, használd, olvasd, mert ha jól láttam, DS18b20 van kötve a pi-re, így a GPIO04 elnevezés ami téged érint. Nincs jelentősége, csak más funkció, és esetleg a pin-ek keresésében (mint jelen esetben is :) ), vagy program írásakor (paraméter módosításkor) is hasznosabb.

(#26824) s3toraph válasza Pulsar (#26823) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ok, megjegyzem.

Még valami, lehet banális kérdés:
Rakom össze, és az MB-102-es próbapanelnek a belső vezetékezése ilyen:

Na most, felül-alul a két-két vezeték ami végig fut, a pozitív és negatív vezetékek, azok ugye nincsenek összekötve? Tehát a felső pozitív sor nincs összekötve az alsó pozitív sorral, sem a negatív a negatívval? Ugyanis az egyik ilyen sort használnám fel adatvonalnak.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26825) s3toraph válasza s3toraph (#26824) üzenetére


s3toraph
senior tag

Jól dugdostam össze?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26826) weiss válasza cigam (#26809) üzenetére


weiss
addikt

Ez mit tud?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26827) Pulsar válasza s3toraph (#26824) üzenetére


Pulsar
veterán

hát ez jó kérdés, ki kéne mérni :)

(#26828) s3toraph válasza Pulsar (#26827) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az nem lehetséges esetemben, mert nem értek hozzá és eszköz sincs hozzá.
Bekapcsoltam azóta 2 percre, és ugyanúgy működik, fut a program, olvassa a hőmérsékleti értékeket, látja a /sys/bus/w1/devices alatt a 4 db szenzort, mint az előző összeállításban.
Azért kérdeztem mert nem vagyok egy nagy szaki elektronikában de elvileg jól kötöttem be a szenzorokat csak most nem egymás után vannak hanem párhuzamosan hogy ha már van hely a nagyobb panelen akkor valahogy nézzen is ki.
Ha nem jól kötöttem volna össze, akkor nem kellene működnie, vagy valami hibának kellene jelentkeznie, ha jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26829) Pulsar válasza s3toraph (#26828) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, akkor nem menne :)

(#26830) cigam válasza weiss (#26826) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Monitorozza a Horizon Box le/fel töltés jelszintjeit, és jel-zaj viszonyát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26831) s3toraph válasza Pulsar (#26829) üzenetére


s3toraph
senior tag

:R

Azért le is skicceltem, hát ha jobban látszik mi hova megy. Így van bekötve:

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26832) s3toraph


s3toraph
senior tag

Jut eszembe, vettem 4 eres telefonkábelt. Arra gondoltam elsőként hogy megblankolom és 3 érre szerelek apa csatlakozót (NDR-TM) amit benyomok egy csatlakozó házba (NSR-01), és így olyan végződtetést kapok mint a jumper kábeleknél.
De ez elég pepecselős ahogy látom hogy itt vannak a cuccok a kezemben. Plusz nem teljesen stabil, mozogna a próbapanelba dugva mint egy jumper kábel ugyebár.
Létezik olyan megoldás, valamilyen csatlakozó, aminek vannak tüskéi hogy belemenjen a próbapanelbe, valamint vannak ilyen késes, csavarozásos megszorításos módon működő kábelbefogói, ahova be lehetne fogatni a 4 eres kábel egyes kábeleit? Nem tudom szebben körülírni. Ha van ilyen, mi a neve, hogy keressem?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26833) s3toraph válasza s3toraph (#26832) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hopp lehet meg van, találtam olyat amit sorkapocsnak neveznek. Ez kell nekem? :)
Ha igen, melyik lenne a megfelelő próbapanelekhez? Gondolok itt arra hogy a lábai olyan távolságra legyenek hogy illeszkedjen a próbapanelek lyuktávolságához, valamint menjen bele.
282834-3
KT390/3

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26834) Pulsar válasza s3toraph (#26831) üzenetére


Pulsar
veterán

tökéletes. Az első fekete nem kell oda, de ahogy nézem, az csak a rajzon van, a fényképen nincs :)
ilyen nem jó? ehhez hozzá forrasztod, és stabilan ott marad :) esetleg hot glue-van megtámogatva örök élet :D

[ Szerkesztve ]

(#26835) s3toraph válasza Pulsar (#26834) üzenetére


s3toraph
senior tag

Melyik fekete? A benyúló négyzet? Mert az a T-cobbler része akarna lenni.

Ilyenre gondolok, csak olyan verzióban amihez csavarral fogom be a kábeleket.
Próbálom hangsúlyozni, hogy semmilyen eszközöm és plusz jártasságom nincs, szóval forrasztás kizárva, csak oldható kötésekben gondolkodunk. A legkomolyabb szerszámom az egy akkus csavarozó. Szóval érted. :D

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26836) Pulsar válasza s3toraph (#26835) üzenetére


Pulsar
veterán

és nem akarsz 1000 forintért beruházni egy pálkára? :D Nyilván nem egy csúcsminőség, de ilyen bütykölésekre tökéletes :)

(#26837) s3toraph válasza Pulsar (#26836) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem. :) Annyit nem bütykölök.

Megpróbáltam blankolni és rárakni erre a picike nagyon vékony kábelre az NDR-TM apa csatlakozót... aztamindenit, ez nem fog menni, kettőből semmi, marha nehéz befogatni, annyira picike minden, a ráfogó nyelvek is, fogóm sincs hozzá megfelelő.... Kell az a csavarozós befogós megoldás.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26838) s3toraph


s3toraph
senior tag

Rasbianon, a python plugint hogyan kell belerakni a netbeansbe, hogy működjön is a python 3? Most csak a python 2-t ismeri fel.

Segítséget kérek. Bocsánat, hosszú lesz mire leírom pontosan hol akadtam el.

Tehát itt tartok a netbeans-el:

PC, Win 8.1 x64:
JDK 8 updater 131 (v1.8.0), Netbeans 8.2 telepítve (all verzió). Netbeans plugint felraktam, konkrétan ezt a legújabbat. Ez ugye egy zip, kicsomagoltam majd a netbeans-en belül hozzáadtam és feltelepítettem a plugin(oka)t.
Ezután, új projectnél megjelent a python, így.

Itt csak a python project - ant nevezetűvel tudtam elindulni, csak ezen belül láttam platform választó opciót.

Aztán jött a meglepetés, kizárólag valami jython 2.7.0-t használhatok python platformnak. :F :F Mondom ez nem lesz így jó.
Beléptem a manage opcióba, de auto detect-tel nem találta meg a gépemen a python 3-at (anaconda 3 v4.3.1 x64, python 3.6.0). Gondoltam egyet és a new opcióval kikerestem az anacondán belül a python exéjét (anaconda3/python.exe). Így sikerült hozzáadni és magától kitöltötte a python path-t a hozzó tartozó bejegyzésekkel.

Így végre így már kiválaszthatóvá vált a python 3.6.0 a python platformnál:

Szóval PC oldal - elvileg - rendben van.

Raspberry pi2:
A raspberry pi-n raspbian fut (nem tudom hogy kell megnézni a verzióját, ez a neve az imagenek amiböl felraktam rá annó: 2015-05-05-raspbian-wheezy.img).
Itt hasonlóan jártam el.
JRE alapból v1.8.0. Kérdés, az gond hogy ez nem JDK? Netbeanst engedte felrakni.
Python 2 és python 2 is van fent.
Ki is írattam:

Aztán, szintén a 8.2-es netbeanst (all verzió) letöltöttem (OS independent zip), majd kicsomagoltam és futtatom a netbeans/bin mappában lévő netbeans nevű shell scriptet vagy mit (nem .exe a fájl, nincs kiterjesztése, youtube videót követve, bár nem tudom hogy most akkor valóban ezt kell futtatnom, vagy valamelyik exét a kettő közül: netbeans.exe, netbeans64.exe).

Hasonlóan mint windows-on, python project - ant opcióval tudok tovább menni,itt van platformválasztó opció.

Itt gondoltam elsőként megnézem milyen a korábbi pyhon plugin és ezt raktam bele a netbeansbe. Ez már nem jó semmire, legalábbis a python projectnél nekem nem lett új opció, maradt csak a lython 2.7.0 (tartottam is tőle hogy itt sem fogja rendesen felismerni, auto detect-el sem talált python-t). Mondom akkor felrakom ide is a legújabb python plugint, ugyanazt mint a windows-on. Felraktam, update-elte az előző plugint. Sajnos ez sem vezetett eredményre. Annyival beljebb vagyok hogy a manage opcióban auto detect-el megtalálta a 2-es pythont, így kaptam a project platformnál egy 2.7.3-as pythont.

Python 3-at nem találta meg pedig fent van, használom az IDLE-ben, abba kódolok. Gondoltam megcsinálom azt mint a windows esetében, de itt nem tudtam manage opcióval kikeresni fájlt és így valahogy hozzáadni a python 3-at. Nem tudom melyiket kell, vagy egyáltalán mit kell csinálni hogy legyen python 3-as főverziójú project platformom a netbeans-ben.

Na itt akadtam el. :O
Aki tud kérem segítsen! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26839) GAgyiXyXy válasza cinemazealot (#26649) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Én fejlesztéshez eclipset használok PyDEV pluginnel, eclipsben van RSE (Szerintem a NEtBeans-ben is kell valami hasonló), így asztalin fejlesztek, de közvetlen a PI-n lévő állományokat editálom, nem kell másolgatni, hanem vnc-n próbálok ha kell, vagy shh-n keresztül, mikor melyik...
Valamiért eclipse nagyon bejön, pedig feltettem a netbeanst is, de elsőre nem állt kézre, nem értettem. Az eclipse meg adta magát.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#26840) azbest


azbest
félisten

Valaki próbált mostanában raspbian-on buildelni tvheadend v4.2.x-et?
Ahogy nézem a statikus codec-ek nem fordulnak vele. Nélküle lefordul, kb jónak is tűnik... mindaddig, míg egy olyan csatornát nem próbálok behangolni, amire került múltkor hbbtv adás is. Azoktól kressel azonnal. (fox, natgeo, natgeo wild...)

Persze lehet, hogy muszáj codec támogatás azok kezeléséhez, ami viszont nem fordul vele... lehet külső függőségként hiányzik valami futásidőben. Szóval visszatettem a 4.0.10-et mert az az ág stabil.

[ Szerkesztve ]

(#26841) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nem csak rpi-t használó tagok vannak jelen a topikban?

(#26842) Crvsh3R válasza DrojDtroll (#26841) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Azokat főként itt találod, de azt látom már megtaláltad.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26843) DrojDtroll válasza Crvsh3R (#26842) üzenetére


DrojDtroll
addikt

igen, meg

milyen királyság volna ez az rpi ha volna rajta sata

nincs erre valami jó kis usb-s átalakító ami nem túl drága, de biztos csatlakozást tesz lehetővé?

(#26844) azbest válasza DrojDtroll (#26843) üzenetére


azbest
félisten

a raspberry-n a vezetékes hálózat is ugyanazon az egy szál usb-n lóg. Persze, mivel a lan úgyis csak 100 megabites, így annyit lehet a pi is ki tud szolgálni usb-hdd -ről is.

Ha gyorsabb, gigabites a belső hálózatod, akkor lehet jobban jársz nas célra az a20-as bananapi-vel, amin van natív lan, sata és gigabit lan. Persze gigabitet az sem tudja maximálisan hozni, mert van belső szűk kereszmetszet [link]

Régebben 10-20 között lehetett kapni 1 lemezes zyxel nasokat, amik alapból gigabites lannal voltak. Nem tudom miért csak drága nasokat kapni manapság.

Kifejezetten nasnak, talán egy olcsóbb gigabit lanos orange pi pc2 is megteszi, amit például st3v3np3t3r preferál. De érdemes megnézni, hogy melyikre van kifejezetten nas oprendszer vagy környezet, mert úgy talán jobb, mintha te magad próbálnád szoftveresen is összelegózni.

(#26845) DrojDtroll
jaa... olyan sebesség mellett gyorsabb, ha postán feladod. ha nem számoltam el 18 óra 1GB adat átmozgatása.

[ Szerkesztve ]

(#26845) DrojDtroll válasza azbest (#26844) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem kell a gigabit

kifele úgyis csak 128kpbs sebességem lesz

(#26846) Patice válasza DrojDtroll (#26843) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán ez megtetszik. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26847) DrojDtroll válasza Patice (#26846) üzenetére


DrojDtroll
addikt

tetszeni tetszik, de mindent lehet hozzá Magyarországon kapni?

(#26848) Patice válasza DrojDtroll (#26847) üzenetére


Patice
nagyúr

Semmit. Külföldről rendelős szinte az egész.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26849) DrojDtroll válasza Patice (#26848) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ez nem igazán játszik akkor

:D lehet építek inkább egy mini itx nas-t és üzemeltetem a koliból :D

(#26850) Patice válasza DrojDtroll (#26849) üzenetére


Patice
nagyúr

Hajrá. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.