Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Sandisk Ultra 64GB-os microSD kártyát, amit megformáztam SDFormatter-el, majd fat32format gui-val átraktam FAT32-be, de nem tudok NOOBS/PINN-el telepíteni rá. Kijelölöm a telepítendő rendszereket (Raspbian/LibreELEC/Retropie), majd a telepítés indításakor kb. 20 ablakon keresztül kidobja, hogy nem tud írni a kártyára. Ilyennel már találkozott valaki?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26602) cigam válasza Crvsh3R (#26601) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Minek formázod össze-vissza, mikor egy lemezképet kell ráírni. Milyen programmal írod ki a lemezképet?Ellenőrizd a kártyát, hogy minden okés-e vele. pl. chkflsh

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26603) Crvsh3R válasza cigam (#26602) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Pont azért, mert nem lemezképet másolok rá, hanem multiboot-os kártyát készítek NOOBS-al. H2testw lefuttatva, a kártya nem hibás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26604) azbest válasza Crvsh3R (#26603) üzenetére


azbest
félisten

hello google, hogyan kell egy sdxc kártyát előkészíteni raspberry pi-hez? ;]

https://www.raspberrypi.org/documentation/installation/sdxc_formatting.md

(#26605) Crvsh3R válasza azbest (#26604) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Azon már túl vagyok, de azért köszi! Pont ez szerint készítettem el a kártyát. Korábban a 16GB-os kártyával semmi problémám nem volt.

Egyébként a pontos hibaüzenet: "Nem sikerült a letöltött fájl SD kártyára történő kiírása. Az SD kártya vagy a fájlrendszer sérült lehet."

Az előbb próbáltam MiniTool Partition Wizard Free Edition-el is, a helyzet ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26606) azbest válasza Crvsh3R (#26605) üzenetére


azbest
félisten

És hogyan teszed rá a noobs-ot?

Imagefájlként kiírod a kártyára vagy zip-ből kicsomagolod és simán felmásolod?

[ Szerkesztve ]

(#26607) Crvsh3R válasza azbest (#26606) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ahogy eddig is minden alkalommal: kicsomagolom a kártyára a zip-et. NOOBS elindul, nem azzal van a gond. Hálózatra is csatlakozik, ki is hozza a telepíthető rendszereket, de a telepítés indításakor dobja a hibát.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26608) azbest válasza Crvsh3R (#26607) üzenetére


azbest
félisten

gondolom szabályosan távolítod el a kártyát a pécéből, nem csak kiveszed minden szofveres eltávolítás nélkül....

(#26609) Crvsh3R válasza azbest (#26608) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Értem, hogy segíteni akarsz, de ezek számomra alap dolgok. Közben úgy néz ki megoldódik a dolog, bár nem értem, hogy miért így. Olvastam eg fórumon, hogy elsőre mindig ez van, de NOOBS reboot után már hibaüzenet nélkül megy tovább. Érdekes módon tényleg így van. Hibaüzenet kiírásakor újraindítottam NOOBS-ot, ismét kiválasztottam a telepítendő rendszereket és már telepíti is (igaz elég lassan csordogálnak le a rendszereket, de gondolom ez a kiszolgáló miatt van).

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26610) azbest válasza Crvsh3R (#26609) üzenetére


azbest
félisten

Első lépésben átméretezi a particióját. Talán amiatt kell a reboot.

(#26611) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Rpi 3+OSMC kombónál meg lehet azt valahogy oldani, hogy minden nap hajnali háromkor csináljon egy automatikus újraindítást? Van valahol ilyen beállítás?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26612) Pulsar válasza icemad (#26611) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia,
belépsz ssh-val, és beírod, hogy sudo crontab -e

itt pedig az utopolsó sorba beírod ezt:
0 3 * * * shutdown -r

[ Szerkesztve ]

(#26613) Aryes válasza Crvsh3R (#26609) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olyan is van, hogy 64Gb sd kártyára csak 2Gb adatot lehet ráírni, utána elkezdi felülírni magát. :) Volt már ilyen a kezemben.

(#26614) azbest válasza Aryes (#26613) üzenetére


azbest
félisten

#26603-ben írta, hogy letesztelte. :)

(#26615) Aryes válasza azbest (#26614) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, ő azt írta: "leteszteltem, a kártya nem hibás". Én viszont olyan kártyáról beszéltem, ami nem hibás, viszont hamis. :DDD

(#26616) Crvsh3R válasza Aryes (#26615) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

H2testw (amit írtam) az pont ennek a tesztelésére van. Egyébként eBay-ről vásároltam courtesytrading-től (aki eBay-ről szokott rendelni memóriakártyákat, pendriveokat az ismeri, megbízható), nem küld hamis kártyákat, pendriveokat. Rendszerek a fent írt módszerrel felmentek, most már csak át kell majd Minitool-al rendeznem a partíciók méretét és elhelyezkedését.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26617) wassermann válasza Crvsh3R (#26616) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Én GPARTED-del csináltam, de mindenképp hasznos az ilyesmi, mert a NOOIBS csak arányosan darabol.

(#26618) Crvsh3R válasza wassermann (#26617) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi a tippet, végül nálam is gparted lett a megoldást. Minitool nem engedte átszabni a partíciókat.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26619) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!

Láttem egy videót, arról hogyan lehet a libreelecet frissiteni, a beállításokban, az update channelen keresztül. Ez rendben, csak annyit szeretnék kérdezni, 7.0.3-ról átállhatok 8-as főverzióra, minden gond nélkül? Egy pi1 512 mb az alany egyébként. A másik kérdésem az lenne, hogy időjárás infókat, hogyan tudok belőni? Azt láttam, hogy van menüpont rá, töltöttem is le egy kieget, de azt nem tudom kell e még valami hozzá, illetve, a helyi adatokhoz mi a jó.

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26620) doberman válasza Flowtation (#26619) üzenetére


doberman
senior tag

az időjárás menüponthoz: több féle addon van hozzá, ki kell próbálni, hogy kinek melyik jön be. a lényege, hogy először az addont be kell állítani: a tartózkodási hely az lényeges mert az előrejelzéseket ennek függvényében tölti le. Van amelyik egyszerűen város nevet kér de van amelyik WMO város kódot kér (5 jegyű szám- gugli a barátod). Van olyan is amelyik friss műhold - radar képet is tölt le. van amelyik egészen rövidtávú 6-12-24 órás előrejelzést ad de van amelyik 30 napost. ( néha jó móka, hogy pl a kínai addon mit mutat itthonra. Nyilván az benn a pláne, hogy a kiindulási adatsor ugyanaz a wmo -n keresztül, viszont az előrejelzési modellek már különböznek.. )

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#26621) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Milyen fajta SD kartya ajanlott a PI-hez? Munkaallomasok lennenek, TN5250j es Citrix van rajta + 1 barcode scanner. Sajnos most egy HAMA fajta volt ami meghalt, egyszer csak fekete kepernyo lett kiszedtem a kartyat es semmit nem enged vele csinalni a gep..

(#26622) Celtis válasza .Farkas. (#26621) üzenetére


Celtis
veterán

Én a Sandisk Extreme-et javaslom. Több info itt.

(#26623) apezka válasza .Farkas. (#26621) üzenetére


apezka
tag

Én ali-ról rendeltem egy "marék" samsung class 10-es 16GB-os kártyát, nekem eddig beváltak, már komoly írás-olvasás terhelés egyik kártyán sincsen, de sosem volt velük gondom.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#26624) Flowtation válasza doberman (#26620) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, akkor már csak a frissitéses kérdésemre várom a választ, aztán délután nekiesek. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26625) vadkörte válasza Flowtation (#26619) üzenetére


vadkörte
addikt

Elméletileg probléma nélkül átállhatsz. Ennek ellenére én azt javaslom, hogy csinálj egy biztonsági mentést és ezen kívül a beállításokat is mentsd le.
A LibreElec beállításaiban az Update-et állítsd át manualra, a Chanel-nél választd ki a 8.0.2-t. Letölti a frissítési állományt, némi molyolás után a LE újraindul, majd telepíti, ha végez bejelentkezel (ha van személyi profilod) és használatra kész.

Időjárás add-on-nak nálam az OpenWeather vált be. Elég pontos és részletes, bár a radarképekhez ID-t kér. Elég volt megadni a település nevét. (ékezet nélkül is felismerte)

Üdv. V. Körte

(#26626) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

osmc gyanús lett, hogy március óta nem frissít, pedig automata update engedélyezve volt.
Ráengedtem volna manuálisan, azt sem akarta.
Aztán a manuálisan "hot fix" menüpont az updateben segített. Töltögetett, újraindult. Most 17.2 és május 25-i összeállítás van.
Azért írtam, hogy érdekes számomra, hogy miért nem frissített magától.

(#26627) Flowtation válasza vadkörte (#26625) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
A beépített backup jó erre? Asszem Celtis ft szokta javasolni, én még sosem mentettem, nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26628) Keef_Lee válasza vadkörte (#26625) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Openweather nálunk 21 fok vihart mutat éppen. Ma szerintem erre egy csepp eső sem lesz. (ID beállítva)
Sajnos ez elég gyakori.
Másik gépen a yahoo van. Hát van, amikor eltalálja.
Viszont a sat beltéri enigma2 skinjében bombabiztos. Az időképet és a telefon appot is felülbírálja, jogosan.

(#26629) Celtis válasza Flowtation (#26627) üzenetére


Celtis
veterán

Az a legjobb.

(#26630) vadkörte válasza Flowtation (#26627) üzenetére


vadkörte
addikt

Igen jó.

(#26626) Keef_Lee:
Automatán LE sem frissült. Jelezte, hogy van elérhető frissítés és kb. ennyi...

(#26628) Keef_Lee:
Ilyent szokott csinálni nálam is, de mihelyst rájön, hogy van net, lefrissül. A YahooWeather nálam még egy nyomorult 5 napos előrejelzést sem akart produkálni.
A legpontsabb, még mindig EZ az add-on, bár Pi-re kicsit nehézkes installálni. A helytelen telepítés komoly károsodást okozhat a board-ban. :DDD

Üdv. V. Körte

(#26631) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Az imént csináltam egy átállást OpenELEC 6.0.3-ról LibreELEC 8.0.2-re (az új Kodi 17.3 miatt) és az OE alatt készített backup-ot csont nélkül és maradéktalanul benyalta az LE. Még a bekapcsoláskor automatikusan elinduló zeném is megy. :)) Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy LE-vel az az idegesítő hangmegbicsaklásom jelentkezni fog-e még vagy esetleg azt is elfelejthetem végre. Ha nem, akkor szomorú leszek, mert akkor valószínűleg az erősítőm az oka az egésznek...

[ Szerkesztve ]

(#26632) azbest válasza Flowtation (#26627) üzenetére


azbest
félisten

alapvetően jó a beépített backup, viszont, ha nem pont ugyanazt a verziót használod visszaállításkor, ha valami hiba lenne benne, akkor nem biztos, hogy minden ugyanolyan lesz. Elvileg a kodi beállításait, addonjait elmenti. De például ha a config.txt változtatva lett, vagy bármi más trükkösebb dolog is van, akkor lehet azt kihagyja.

A kártya mentés előnye, hogy az az utolsó bitig pontosan az eredeti állapotot tartalmazza. Szóval így a legkisebb a lutri, ez csak akkor lehet rossz, ha eleve rossz a kártya és nem lehet lementeni róla jól.

(#26633) Flowtation válasza azbest (#26632) üzenetére


Flowtation
őstag

Semmi trükköm nincs, 3 db nfs megosztás van slussz-passz. Egyszer próbálkoztam a húzással, de azt is a libre felületén keresztül, de visszaállítottam. Ja, még egy keymap módosítás van a helyi menüre, de ennyi. Délután akkor nekivágok a kalandnak. :))

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26634) Celtis válasza azbest (#26632) üzenetére


Celtis
veterán

Valóban a config.txt-t nem menti mivel az nem része a Libreelec konfignak, de azon kívül mindent, ami egyedi és kell a visszaállításhoz.

A más verzión történő visszaállításra vonatkozó kommentet nem is értem. A backupból ez egyrészt működik, képfájl mentésből pedig nem. Amúgy ami nem kompatibilis az elvész, de ez egy upgrade során pont ugyanígy megtörténik.
Milyen hibára gondolsz, ami a backupot tönkreteszi, de a képfájlmentést nem? Pont fordítva gondolom. Egy sérült képfájllal nem sokat tudsz kezdeni, míg a backup fájlt ha ki tudod csomagolni, a részei is hasznosak.

A képfájl mentés azon kívül, hogy baromi sok tárhelyet elvesz, nem sokat ad.

(#26635) azbest válasza Celtis (#26634) üzenetére


azbest
félisten

Ha van egy jól működő, beálltott rendszer, akkor a kép mentés a legbiztosabb és leggyorsabb módja, hogy ugyanazt helyreállítsuk. Nem hasonlót, hanem pontosan ugyanazt.

A konfigokat összeszedő backupnál probléma, ha közben változtak a verziók, nem érhető el valamelyik repository (bár az addon binárisokat azt hiszem menti szintén). A régi imaget nehéz esetleg fellelni. Vagy szimplán, ha magában a backup funkcióban van valami hiba, kihagy valamit. Szóval nagyobb az esélye, hogy valami elromlik mentéskor vagy visszatöltéskor.

Ha nem teljesen használhatatlan a képfájl mentés, akkor abból is ki lehet nyerni a fájlokat. De ha hibás kártyáról származik a mentés, az már eleve rizikós :)

[ Szerkesztve ]

(#26636) Celtis válasza azbest (#26635) üzenetére


Celtis
veterán

Hidd el nem hagy ki a backup semmi fontosat, és gyorsabb is, ha már itt tartunk.
Ha meg olyan régi a rendszer, hogy már a neten sincs fenn, minek akarnál rá visszaállni?

[ Szerkesztve ]

(#26637) lord.lakli válasza Keef_Lee (#26626) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nálam szépen jött mindig a frissítés.

(#26638) Flowtation válasza Celtis (#26636) üzenetére


Flowtation
őstag

Lefutott szépen minden, a mentés is és a frissítés is. Az igaz, hogy csak 8.0.1-re tudtam váltani. Viszont ez az új skin kihívásokkal teli. :) Lehet, hogy visszaállok a confluence-re.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26639) Noxy válasza Flowtation (#26638) üzenetére


Noxy
veterán

Jó ötlet a részedről.
Évekkel ezelőtt én is voltam, de rájöttem, hogy nem a skin miatt használom a Kodit. Azóta egyszer sem fájt a fejem a Kodi miatt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26640) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Youtube (HD), és internet rádióra melyik Rpit ajánlanátok, milyen rendszerrel? Lényeg, hogy internet rádió, lehetőleg magyar adókkal is, és Youtube HD streaming menjen, semmi másra nem kellene.

(#26641) azbest válasza kovbandi82 (#26640) üzenetére


azbest
félisten

Hát, libreelec 8 alól megy a youtube. Mondanám, hogy a zero-w -t is akár, de ott azért nagyban függ, hogy mire akarod kötni. Valószínűleg a legegyszerűbb a pi3. Az erős gyors és bátor, wifije is van, meg akár analóg kimenetei is.

A kodi addon libreelec 8-cal már fullhd-t is kezeli youtubeon sok esetben. A napokban futtattam más boxon és úgy látom helyrerázódott az is, hogy némelyik tartalmat (amit telefonon nem enged lejátszani vagy felnőttes tartalom), azt nem vitte az addon se. De most az ilyen jellegű teszt listánom végigment szépen.

Ja igen, az addonhoz érdemes saját youtube kulcsit generálni [link]

A rádiós rész is attól függ... vagy valami playlist vagy az addonok közül valami.

[ Szerkesztve ]

(#26642) kovbandi82 válasza azbest (#26641) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi. HDMI-vel kötném FHD TV-re. Wifi nem lenne szükséges, mivel vezetékkel dugnám a rendszerre.

(#26643) Patice válasza kovbandi82 (#26642) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor akár egy RPi2 is elég neked. :K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#26644) gazso75


gazso75
aktív tag

Urak !

Libreelecről, átváltottam Raspbianra, hogy több funkciót tudjak használni. Kodit felraktam, indul bekapcsoláskor........, de elindítok valami streames videot hang van, jelzi, hogy megy a video, de maga a kép nem jelenik meg a steames szervereket mutatja továbbra is.
??????

(#26645) azbest válasza Patice (#26643) üzenetére


azbest
félisten

azt már nemigen árulják (amit újonnan kapni, az visszalassított pi3 és ugyanannyiba kerül)

(#26644) gazso75
a gpu memóriát állítsd többre, mondjuk 256MB-ra

[ Szerkesztve ]

(#26646) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Egy hasznos oldal azoknak, akik multiboot-os kártyát használnak és már telepítéskor előre meg akarják adni a partíciók pontos méretét, nem utólag partícionálni. NOOBS-al és PINN-el is működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#26647) szasanyi


szasanyi
félisten

Kérdezném azoktól, akik RPI2-t és OE 8.0.x v. LE + Kodi 17.x-et hasznának, hogy náluk a BD menü megjelenik-e? Én akármit állítok nálam sem a BDMV sem pedig az ISO filmeknél nem jelenik meg.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#26648) s3toraph válasza stopperos (#26455) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi!

Azóta beraktam az 1 db 4K7 ellenállás mögé, egymás után mind a 4 db DS18B20-at, eddig OK ki tudom olvasni mindet.

Mindenkihez:
Felraktam az anacondát a win8.1-re. (Egyébként nem nyúl hozzá a már feltelepített 3.6.1 python-hoz, hanem az anaconda3 mappába amibe pakol mindent, van külön egy python 3.6.0. Ja és érdemes a C: gyökerében egy külön mappát készíteni neki (pl. Tools) mert egyrészt a rejtett programdatába rakná alapból magát, ami nekem nem volt jó mert emiatt nem tudta végrehajtani a conda update conda parancsot jogosultsági probléma okán, másrészt ha program files-ba raknád akkor meg sír amiatt hogy van space a mappa nevében.)
A spyder-t nézegetem, de annyira nem szimpatikus.
Közben googliztam és azt találtam hogy netbeans-hez is van plugin vagy mi, hogy lehessen benne python programozni.

Kérdésem, hogy ha a raspi 2-n is netbeansben akarnék programozni, azt elbírja -e, és hogyan, miket, milyen sorrendben kell feltelepítenem rá?
(Most már kell valami normális IDE, mert most a vncserverrel lépek be a pi-re és ott IDLE-ben kódolok, de kezdem érezni hogy ez bizony egy fapados IDE.)

Kérdés 2: apropó vncserver, meg lehet valahogy oldani hogy amit a windows-on kirakok ctrl+c-vel vágólapra, azt be tudjam illeszteni a futó vncserver ablakába? Hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#26649) cinemazealot válasza s3toraph (#26648) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem egy NetBeans nagyon sok volna a RPi-nek. Egyszerűbb, ha PC-n fejlesztesz, RPi alatt be-mount-olod (pl. SSHFS meghajtóként) a build könyvtárat, oda fordít (ha fordít) az IDE, és RPi-n futtatsz. Bár python-nal nincs túl sok tapasztalatom és nem tudom, ez kivitelezhető-e. :F

(#26650) ampulla válasza s3toraph (#26648) üzenetére


ampulla
aktív tag

Én is abban nyomom. Semmi extra nem kell hozzá, le kell tölteni a megfelelő plugin-t netbeansben, majd beadni neki a python.exe vagy python program PATH-jét. Vagy talán az utóbbi nem is szükséges, lehet magától felismeri. Projectekben már ott is lesz.

Ha RPi-n akarod nyomni és erőforrás takarékos akkor ezt csekkold le: Sublime Text 3 as Python IDE.

(#26648) s3toraph
Python scriptet nem kell fordítani, jelen esetben interpreter van. Másrészt, igazad van, szerintem megeszi az RPi CPU-ját és a RAM-ot a netbeans.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.