Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Celtis válasza apezka (#26300) üzenetére


Celtis
veterán

Keress vissza a topikban a konyhai rádió projektemre. Van videó is. Ha nem állítod le a Pi-t, akkor a bekapcsolás gyors, mint egy igazi rádiónál. A használhatóság fontosabb mint az az 1w.

(#26302) apezka válasza Celtis (#26301) üzenetére


apezka
tag

Néztem már többször is, de nekem "kicsit" más a felépítés, bár én is AMP+-t választottam ahogyan ajánlottad is korábban. A kezelő felületet én webes felületet találtam ki, így tudtam időjárás API-t is kitenni. Emellett megcsináltam a net rádió és fm rádió(a receiver nem érkezett még meg, de konfigurálása már kész nagyjából) használatot valamint hogy USB-ről is lehessen lejátszani. Gondolkozom még NAS elérésen de igazából nem sokat vagyok otthon, anyum meg nem szokott NAS-olni ( :D )

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#26303) cigam válasza Celtis (#26301) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ugyanakkor felügyelet nélkül hagyni veszélyes. Lásd elektromos tűz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26304) azbest válasza cigam (#26303) üzenetére


azbest
félisten

Hűtő, óra, router, switch, nas és néha a fürdőszobában a lámpa is úgy marad, mikor reggel eljövök otthonról :)

A lényeg, hogy megbízható berendezéseket használjunk, a többi meg már csak szerencse kérdése.

(#26305) Celtis válasza cigam (#26303) üzenetére


Celtis
veterán

Ne viccelj már. Vagy te áramtalanítod az összes elektromos fogyasztót, amikor elmész otthonról?

(#26306) wassermann


wassermann
Topikgazda

BIZTOSÍTÁS = BIZTONSÁG

( régi pesti neon-reklám volt, asszem az Oktogonon )

(#26307) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Majd a porig égett házad elött is ilyen nagy mellényed lesz?
Pont a Pi-hez szoktak ellenőrizetlen kiegészítőket, tápegységeket rendelni kínából.
Nem mellesleg az ördög nem alszik. Miért ne lehetne egy potenciálisan tűzveszélyes eszközzel kevesebb?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26308) cinemazealot válasza cigam (#26307) üzenetére


cinemazealot
addikt

Maximálisan egyetértek: ami nincs használatban, az egyáltalán ne legyen bekapcsolva! :U

(#26309) Celtis válasza cigam (#26307) üzenetére


Celtis
veterán

Te áramtalanítasz-e minden fogyasztót vagy csak dumálsz? Mert szerintem ez kivitelezhetetlen/paranoia. Ha nekem nincs otthon 20 standby készülék, akkor egy sem.

Említettem volt, hogy a Pi+Hifiberry Amp+ notebook töltőről jár. Ebből viszont márkás, minőségi darabot vettem, de nem a tűzveszély, hanem a stabil üresjárati feszültség, így a meghibásodás elkerülése miatt.

Amúgy nem a kínai töltők miatti tüzekkel szokott tele lenni a sajtó.

(#26310) Zozzer888 válasza wassermann (#26296) üzenetére


Zozzer888
addikt

A baj azzal van, ha áramszünet van és újra indul...ugyanis ilyenkor bekapcsolja a TV-t...viszont ha a TVn kilövöm az Amynetet akkor nem tudom a távirányítóval irányítani...

Meg értem hogy 2W-ot eszik, (megmértem - 1,5), kikapcsolva meg 1-et, (nem annyit hanem 0,2-3at), de akkor se menjen, ha nincs rá igény, mert minek. És ezzel nincs is gond, mert van időzítő és szépen kikapcsol, csak a visszakapcsolással van bajom.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26311) Ultrazord


Ultrazord
tag

srácok, hogy kéne világítania a pí3asomnak? Mert most piros és mintha kicsit narancsos lenne alatta... régen mintha zöld lett volna :D
Lehet a táp krepált be?

(#26312) Celtis válasza Zozzer888 (#26310) üzenetére


Celtis
veterán

A config.txt-ben tiltható a tv bekapcsolása a Pi indulásakor. Keress rá hdmi cec ignore.

(#26313) alfa20 válasza Celtis (#26312) üzenetére


alfa20
senior tag

Ezzel viszont nem kapcsolja ki a tv távirányítóval való vezérlését? Már mint a Kodi nem vezérelhető vele.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26314) Celtis válasza alfa20 (#26313) üzenetére


Celtis
veterán

Nem. A vezérelhetőség megmarad.

(#26315) Zozzer888 válasza Celtis (#26312) üzenetére


Zozzer888
addikt

Juhú:) Köszi:) Ránézek.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26316) Celtis válasza Zozzer888 (#26315) üzenetére


Celtis
veterán

hdmi_ignore_cec_init=1
sort kell hozzáadni (vagy ha már benne van, kikommentezni) a config.txt-ben.

Valamint Kodiban, a CEC konfigban tiltani kell a TV bekapcsolását a Kodi indításakor.

(#26317) cigam válasza Celtis (#26309) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A számítógép master/slave szünetmentesen van, a TV pedig egy master/slave elosztón. Amikor kikapcsolom a TV-t, elveszi az áramot a kiegészítőkről (házimozi erősítő, DVD, külső merevlemez, Pi,...) A számítógép is hasonló módon kapcsolja ki a környezetét.

Természetesen vannak eszközök, amiket áram alatt kell tartani, de a Pi egyáltalán nem tartozik ezek közzé. Nem meggyőzni akarlak, de attól, hogy számodra ez nem szempont, másoknak még az lehet. Nem csak az energiafogyasztás miatt érdemes áramtalanítani.

Sokszor a márkás termékeket is visszahívják tűzveszély miatt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26318) Aryes válasza cigam (#26317) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na és a szünetmentes tápot miért nem húzod ki? Ugye, hogy ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26319) Zozzer888 válasza Celtis (#26316) üzenetére


Zozzer888
addikt

Beraktam, de nem igazán reagált rá :(

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26320) azbest válasza Zozzer888 (#26319) üzenetére


azbest
félisten

mivel nyitottad / szerkesztetted meg?
A sortörések lehet elvesztek, az ömlesztett szövegből pedig valóban nem működik.

Win alatt mondjuk tegyél fel egy notepad++ programot

a sor elejére tett # kommentet jelöl, természetesen nincs hatása a kommenteknek.

[ Szerkesztve ]

(#26321) bhonti válasza azbest (#26320) üzenetére


bhonti
tag

Vagy ott a Wordpad...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26322) Pulsar válasza Zozzer888 (#26319) üzenetére


Pulsar
veterán

én úgy vettem észre, hogy ez a rész annyira nem szignifikáns. Egy időben tök jól működött nálam. Aztán egy áramszünet utáni újraindítást követően random szerűen be-be kapcsolgatta a TV-t. Ez kiküszöbölve, és is beírtam ezt a sort. Most már nem kapcsol be a TV, csak ha a hyperiont elindítom. De akkor erőszakosan, mert ha kikapcsolom a TV-t, 10mp múlva ismét bekapcsolja. És ezt játszhatjuk a végtelenségig. Aztán gondolt egyet, és elmúlt ez a baja, de a minap vissza jött ismét (Egy másik Pi-n kapcsolok rádiót, és az összes vezérelhető fényforrást a szobában ébresztés gyanánt, köztük a TV hátulján lévő ledeket is.)

(#26323) cigam válasza Aryes (#26318) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Melyik a kockázatosabb 4-5 standby készülék, vagy 1? Látom a mondandóm lényegére koncentráltál. :N

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26324) Celtis válasza Zozzer888 (#26319) üzenetére


Celtis
veterán

Ahogy már írták előttem is. Notepad++ a szerkesztő. A sor elején nem lehet #

(#26325) Zozzer888 válasza Celtis (#26324) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Wordpad végül megoldotta és működik is:) :R

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26326) wassermann


wassermann
Topikgazda

Ma frissítettem a Raspbian-om a Pi3-on:
- a korábban jól működő Chromium pár másodperc után összeomlik.
- feltettem a Firefox ESR-t, ami szépen fut, itt viszont a FB-os videók hangja érthetetlenül torz, de pl. a Youtube nem

Találkozott már valaki ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

(#26327) bhonti válasza wassermann (#26326) üzenetére


bhonti
tag

Nekem is összeomolgatott, újratelepítettem, most megy... (wajig reinstall chromium-browser)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#26328) wassermann válasza bhonti (#26327) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nagyon köszönöm, egyszerűen megoldott minden problémát, nem kell kutatnom...

(#26329) BB9360


BB9360
aktív tag

Szeretném az Avatart megnézni 3D-ben. Raspberry Pi3-at használok Libreelec/Kodi-val. Ezt már kérdeztem régebben, akkor azt a választ kaptam, hogy vmi milhouse buildet kellene feltenni, de mivel nem vagyok otthon ezekben, inkább hanyagoltam.
Történt azóta vmi változás abban a tekintetben, hogy a Raspberry Pi3-at rá lehet venni 3D iso lejátszásra egyszerűbben? Anno azért sem vágtam neki, mert akitől a tanácsot kaptam, teljesen jogosan rákérdezett, hogy biztosan akarok-e fejlesztői libreelecet használni annak minden nyűgjével és a válasz az, hogy mivel ez az egész távol áll tőlem, természetesen nem a legjobb ötlet :-)... Köszönöm!

(#26330) peter1998


peter1998
tag

Sziasztok! OpenHab-os problémám lenne. A rendszer lelke a torrentezős gépem, ezen fut az OpenHab2 és az MQTT broker. Én a mosquitto-t használom. Van a rendszerbe kötve egy ESP8266 amire rávan drótozva egy fotoellenállás és van egy Orange Pi amire rákötöttem egy relé panelt. Szépen működik minden csak az a problémám hogy a telefonról nemmindíg érkezik meg az üzenet a témába.Egy windowson futó programmal csatlakozom a témához és ott figyelem az adatokat.[link] Az lenne a kérdésem hogy ti milyen beállításokkal használjátok a brokert?

Én az openhab2 ben található fájlokat módosítottam csak.

mosquitto.url=tcp://127.0.0.1:1883
mosquitto.clientId=openhab
mosquitto.qos=0
mosquitto.retain=true
mosquitto.async=true

[ Szerkesztve ]

(#26331) Patroo


Patroo
újonc

Üdv! Olyan embert keresek aki betudná nekem állítani a raspberry pi 2 b mini pc-met! Akihez eltudnám vinni a mini pc-t vagy eljönne hozzám, felrakna nekem egy operációs rendszert és beállítaná nekem a következőket: FTP szerver, torrent szerver, NAS szerver!
Az operációs rendszer mindegy, olyat rakjon rá amit be tud állítani!
Privát üzenetet ide vagy a következő E-mail címre küldhetsz: majorp328@gmail.com
Előre is köszönöm!
Patrik

(#26332) Spuri2000 válasza Patroo (#26331) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Jobban járnál ha vennél egy NAS-t.

(#26333) cigam válasza Patroo (#26331) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Itt írtam egy elég szájbarágós leírást. Ez alapján bárki meg tudja oldani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26334) Sándor -P20- válasza Patroo (#26331) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Szerintem töltsd le az OMV-t: [link]
Felmásolod a memóriakártyára, beállítod a funkciókat, és go.
Ha én meg tudtam csinálni , szerintem neked is menni fog...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#26335) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb helyre írok, ezért előre is bocsánat:
Egy olyan eszközre lenne szükségem ami:
-microSD-ről másol meglevő USB 3.0-s merevlemezre.
-olcsó
Mindez egy nyaralásra kell, ahova nem akarok laptopot vinni, telefon lesz.
Internet, wifi nem lesz. TV lesz a szobában, de nem biztos, hogy hozzá lehet férni.
Van valami javaslat, esetleg másik irány?
Köszönöm!

(#26336) Patice válasza Petyás (#26335) üzenetére


Patice
nagyúr

Alternatíva: ugyan iylen összegből több microSD? :U

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#26337) icemad válasza Petyás (#26335) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Otg pendrive vagy adapter? Milyen telefon?

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26338) cinemazealot válasza Petyás (#26335) üzenetére


cinemazealot
addikt

OTG kábel és külső tápos USB-ről hajtott HDD combó játszik? Én így toltam át nyaraláskor a telefonról a képeket HDD-re. :K

[ Szerkesztve ]

(#26339) azbest válasza Petyás (#26335) üzenetére


azbest
félisten

Esetleg külső tápos y kábel, amivel egy powerbank / fali töltő segítségével etetheted a merevlemezedet. És így a telefonba bedughatod. Ha olyan fájlrendszer van a merevlemezen, amit a telefon ismer és a telefon is otg képes, akkor esetleg működhet. Persze nem csak úgy kihúzni másolás után, hanem a telefon menüjében lecsatolni.

(#26338) cinemazealot
megelőztél, +1

[ Szerkesztve ]

(#26340) Petyás válasza azbest (#26339) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!
Eddig ez néz ki a legjobbnak. Ez mennyire biztos?
Telefon: Honor 8, hdd: Seagate Expansion 2.5" 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 STEA1000400
Fájlrendszer lehet bármilyen, mert van rajta még üres 500GB.

Patice
Egy 32-es kártya ~4-5 ezer forint. Szóval a rászánt összegből max 1-2 darab jönne ki.

icemad
És a telefon képes majd meghajtani a külső vinyót?

cinemazealot
Ez olyan, mint amit (#26339) azbest is írt?
Közben láttam, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#26341) azbest válasza Petyás (#26340) üzenetére


azbest
félisten

annyi, hogy type-c csatlakozós a telefonod, ha jól olvasom és ahhoz megfelelő otg kábel kell

[ Szerkesztve ]

(#26342) cinemazealot válasza Petyás (#26340) üzenetére


cinemazealot
addikt

Majdnem. Én nem Y kábelre gondoltam, hanem egy olyan USB HUB-ra, amihez jár egy külső tápegység is, így a ráakasztott eszközök nem a telefonod OTG-jén keresztül kapják a táplálást, hanem a HUB saját tápjáról. Például ilyen.

A dolog szépséghibája, hogy jóllehet ez több USB portot kölcsönöz a telefonodnak, emlékeim szerint a Meizu m1 note-ommal egyszerre több eszközt nem tudtam róla kezelni. Tehát pl. egy másik kártyaolvasóról HDD-re másolni nem tudtam, csak a telefonról az egyetlen látható eszközre vagy vissza. De egészen biztos, hogy ez a telefonom limitációja volt, nem a HUB-é.

[ Szerkesztve ]

(#26343) peter1998 válasza peter1998 (#26330) üzenetére


peter1998
tag

Válaszolok magamnak. :) Újra telepítettem az egész openhab rendszert mindenestől.
Majd ezek után változtattam a config fájlon.

mosquitto.qos=0
mosquitto.clientId=openhab2
mosquitto.url=tcp://127.0.0.1:1883

(#26344) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!
Másik topikban már felvetettem a problémát, hátha itt több sikerrel...
17.1-es Kodit használok Libreelec-el RPi 2-n. Most tettem fel frissen. Családi képeket és videókat vegyesen tárolok dátum szerinti mappákban. Amikor slideshow-val vetíteni akarom egy-egy mappa tartalmát, a videóknál fekete képernyő látszik és csak a hang megy. Ha külön indítom a videókat is lejátsza, csak a vetítéssel van gondja.
Régebb Openelec volt fent, valami régi 6.x verzió és hibátlanul működött. Másnál volt/van ilyen probléma hasonló konfigon, és/vagy 17-es Kodival?

(#26345) Noxy válasza DonCosta (#26344) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt viszont megint elfelejtetted közölni:

"Több oka volt annak, hogy új rendszert kellett feltegyek (új hardver amit a régi nem kezelt, tele volt szemetelve a tárhely, hogy már menteni sem tudtam stb...) Azt olvastam, hogy a LE-re érdemes váltani OE helyett. De nem akarok még inkább eltérni a fórum témájától.
Kérlek javasoljatok olyan Kodis oprendszert, ami kezeli a Cirrus Logic Audio kártyát (Rpi) és megbizhatóan működik a kiegészítőkkel is." [link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26346) cigam válasza Petyás (#26335) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

De ugye azt tudod, hogy már készen is kapható ilyen, eszköz? pl. az Asus megoldása nyaraláshoz ideális. Nagy kapacitás, 1 gombnyomásra lementi az SD kártya tartalmát, mérsékelten vízálló, több órát megy akkumulátorról, WiFi-n keresztül is eléred mint egy NAS-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26347) Aryes válasza cigam (#26346) üzenetére


Aryes
nagyúr

"Egy 32-es kártya ~4-5 ezer forint. Szóval a rászánt összegből max 1-2 darab jönne ki."
Ez meg 45 ezer forint. Egy párszáz forintos Y otg kábelhez képest (szerintem is ez a megoldás) kicsit overkill. :DDD

(#26348) wassermann válasza DonCosta (#26344) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem azért fekete a kép vetítésnél, mert kevés a videó memória? A config.txt-ben szerkeszd a megfelelő sort vagy az LE-ben állítsd be. Nem tudom hol van konkrétan, mert én mást használok ( a külön indított filmet azért játsza le gond nélkül, mert azt simán tudja a hardveres gyorsítással, mindenféle hókusz-pókusz nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#26349) azbest válasza wassermann (#26348) üzenetére


azbest
félisten

ha tényleg LE és nem egy raspbian + kodi-t keresztelt el, akkor annak rendesen be van optimalizálva videólejátszáshoz a config.txt :)
Külön mindenféle raspi memóriamérethez meg van adva, hogy mennyi legyen belőle a videojé.

[ Szerkesztve ]

(#26350) Alu


Alu
senior tag

Üdv Urak!

Hifi rendszer építés kellős közepén tartok és szükségem lenne a tapasztalatotokra. :)
A zenék lejátszására kiszemelt eszköz egy Raspberry Pi 3 lenne, a rendszer még kérdéses (, de Win10, Daphile, AP Linux vagy Volumio van tervben). Az irányítást, mappákban turkálást külső eszközről (Pc -n böngészőben és Mobilon valamilyen remote appal) szeretném megoldani. A zenék egy külső HDD -n lennének a Pi -re kötve. A kimenő jelet pedig egy USB Dac emésztgetné. Eddig egy kedves fórumtárs segítségével eszeltük ki a dolgot, viszont ő hibaforrásként rögtön feldobta, hogy Rpi -n nem lehet egyszerre külső HDD -t és USB Dacot az USB -kre kötni, mert "zajos lesz (állítólag pattog)". Mivel nem volt benne biztos javasolta, hogy kérdezzek rá nálatok. Tudnátok esetleg ebben segíteni nekünk? Előre is: :R

λŁƯ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.