Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Vasárnap rendeltem, tegnap délután 14:30-kor adták át a futárnak, és ma 11:49-kor már itthon volt a cucc. Angliából. Nem rossz. :)

(#12002) GazRic válasza b0rZ (#12001) üzenetére


GazRic
senior tag

Nekem is most jött ... hegesztem is

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12003) [Misel] válasza b0rZ (#12001) üzenetére


[Misel]
tag

Honnan rendelted? :DDD

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#12004) Oltikid


Oltikid
újonc

Szép Napot!

Kis segítséget szeretnék kérni, amennyiben valaki tud rá megoldást. Kezdő rPi2 felhasználó vagyok,ezt jelentem előre. Szóval adott egy rPi2, +aktív hub egy WD vinyóval, Raspbian van a gépen Deluge-val.
Próbáltam Transmissiont is valamint qBittorrentet. Mindegyiken ugyanaz a vége, annyi kivétellel, hogy a Deluge az töltött is felfele, nem csak nézett mint a hal.
A problémám az lenne, hogy valamiért leáll mindig az egész hóbelebanc, illetve nem leáll, csak a kliensek
állnak le, bármelyik van bekapcsolva. Olyan mintha a winyó menne parkolópályára, de nem tudom sehol beállítani, hogy mi legyen. Pendrive-al nem csinálta ugyanezt, igaz az direktbe a gépbe volt dugva. Szóval fél naponta vagyok a közelben, akkor mindig el kell inditani újra a klienset. Megköszönném nagyon is, ha valaki tudna valami okosat mondani.?!
Este elindítom mire felkelek leáll. Reggel elindítom, mire hazaérek leáll. Szerintem a winyó szivat engem, de Raspbian-ban nem találtam semmit, hogy állandóan fusson, ha be van dugva aktív hub-on keresztül. Valakinek nincs valami ötlete?
Köszi! :O

(#12005) sanzi89 válasza Oltikid (#12004) üzenetére


sanzi89
addikt

Milyen HDD és honnan kapja az áramot? Milyen a tápellátása az RPI2-nek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12006) cigam válasza balu999 (#12000) üzenetére


cigam
félisten

Egy nem hivatalos csomagtár, ahonnan + programokat lehet telepíteni. pl. magát torrent programot. Ugyanis az openELEC-ben alapból csak a "WEBes felület" van benne. Kell hozzá egy működő torrent program. A működő torrent bekapcsolt WEB-es felelületére tudsz ezzek kapcsolódni.

A torrent programot ebből a külső csomag tárolóból tudod "felkattintani". Itt van egy kis írás, ami szájbarágósan lépésenként végigvisz, hogyan kell beállítani ezt a külső csomagtárat. A példában transmission és beállítása van körülírva, de a másik "telepítése" is hasonló lépéseken át vezet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12007) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, ha Kodi alatt bekapcsoltam a sztereó felkeverését 5.1-re annak, hogy kéne megjelennie? Semmi változást nem hallok. Erősítő sem kapcsol át 5.1-re se semmi.

Mi lehet a baj? Passhtroughal megy a jel, majd extractorral leszedem és toslinken megy erősítőbe..

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12008) b0rZ válasza [Misel] (#12003) üzenetére


b0rZ
aktív tag

fdh.hu

(#12009) balu999 válasza cigam (#12006) üzenetére


balu999
tag

Szia

Openelec-ben hogy érem el a karakteres terminált? Indulásnál rögtön betölti a grafikus os-t, nem találtam a menüjében olyan opciót amhol karakteres parancsokat vihetnék be. Ebben a leírásban pedig karakteres parancsokat említ.

(#12010) Mr Dini válasza balu999 (#12009) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk ssh-n? Be kell kapcsolni a raspi-n, majd ha wined van akkor puttyal belépni, ha linuxod, akkor meg alapból tudja. Alap felh.név jelszó páros: root/openelec

Ez csak egy tipp volt... ;)

Szerk.: Ezt cigam blogja is említi. Érdemes többször átfutni. :) Ott lesz a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12011) balu999 válasza Mr Dini (#12010) üzenetére


balu999
tag

Putty-vel elvileg be tudtam lépni. Feljött egy karateres ablak , login as: ide beírtam a raspberry azonosítót rögön hiba üzi. Mit kéne ide beírni?

(#12012) Kroni1


Kroni1
veterán

Pi2-nél OEalatt tapasztalt más is olyat, hogy a 30mp-es gyors előre és hátra keresésnél egy pár mp-ig akadozik, utána túlgyorsul majd normálisan megy tovább a kép? LAN-on és Pendrive-on is fennáll a hiba. Mit lehet ez ellen tenni? Bufferméret növelés vagy ilyesmi? Cubox-on nincs ilyen gond, sőt ha jól emléxem a sima B verzióval sem volt ilyen akadozás.. :F

[ Szerkesztve ]

(#12013) balu999 válasza Kroni1 (#12012) üzenetére


balu999
tag

Nálam is van ilyen.

(#12014) Kroni1 válasza balu999 (#12013) üzenetére


Kroni1
veterán

akkor nem egyedi eset ezek szerint.

Más: Hyperion projectet valaki próbált már a pi2-vel? Felmegy rá úgy ahogy a sima Pi-re?!

(#12015) harylmu válasza balu999 (#12011) üzenetére


harylmu
őstag

[link]

The default login for Raspbian is pi with the password raspberry.

[ Szerkesztve ]

(#12016) cigam válasza balu999 (#12011) üzenetére


cigam
félisten

Milyen "raspberry azonosítót"?
1 hozzászólással korábban írták neked: Alap felh.név jelszó páros: root/openelec

rögön hiba üzi. Mit kéne ide beírni?

Mondjuk a hiba üzit (meg hogy milyyen parancs kiadására adta), mert annak ismerete nélkül mégis mit mondjunk?

Amúgy addig eljutottál, hogy felvetted a külső csomag tárolót? Onnan sikerült telepíteni a daemon-t?

harylmu
openELEC-ben turkálna (szerintem).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12017) Kroni1 válasza Kroni1 (#12012) üzenetére


Kroni1
veterán

Erre a keresési akadozásra van valakinek ötlete?! Ugyan csak tesztelem az OE-t, stabilnak tűnik de ez az akadozás már most elég idegesítő... :F

(#12018) wassermann válasza Kroni1 (#12017) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem adnak ki nap mint nap új Openelec verziót... - várj egy kicsit, a következőnél biztos rendbe teszik majd.

(#12019) Oltikid válasza sanzi89 (#12005) üzenetére


Oltikid
újonc

Hello!

RaspBerry Pi2
Sunny 2,1A táp
LogiLink UA0124 7portos USB hub saját táppal
WD MyPassport Ultra 2,5" 1TB

Ez lenne a felállás. Most is hazaértem, a Pi megy de a Torrent kliens kilépve. Elindítom a Delugét, és megy tovább. Gondolom amikor nincs semmi aktivítás, akkor a winyó elmegy pihenni. A Pi meg már nem ébreszti fel újra.

Nem lehet valahogy beállítani, hogy a winyó ne menjen el pihenni? Vagy hogy a Pi2 fel tudja ébreszteni a Hub-on keresztül?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12020) Kroni1 válasza wassermann (#12018) üzenetére


Kroni1
veterán

értem, ezt tudom is, nekem az első verzió amit pi2-esen próbálok ez az 5.0.6-os. Ez a dolog a korábbi verzióknál is megvolt már, vagy csak ennek a sajátossága?

(#12021) balu999 válasza cigam (#12016) üzenetére


balu999
tag

Ez a gondom.

(#12022) mano42 válasza Kroni1 (#12020) üzenetére


mano42
aktív tag

Szerintem az új KODI teszi az eszét, az osmc-ben ugyanaz van, régebb nem volt. (beleértve a pár héttel ezelötti verziót vagy akár a régi raspbmc-t is ami az 512 megás pi-n futott.)

(#12023) mano42 válasza erikke17 (#12007) üzenetére


mano42
aktív tag

A csatornák számát hagyd sztereon (2.0) és kapcsold be a passthrought ac3-ra és dts-re (szigoruan csak ennyit !, a hd hangokat ne), és működni fog 5.1-ben. (persze olyan filmel teszteld amiben nem aac vagy mp3 a hangsáv). (amugy én is pont így használom, extractor-toslink)

(#12024) GazRic


GazRic
senior tag

Beröfentettem a cuccost. Megy szépen.
Kérdés: OPENELEC:
3DBD iso file-t töklétesen lejátszik de valami miatt 2D-be tolja. Be lehet állítani?
Lehet torrent klienst telepíteni alá, hogy a rá csatlakozott HDD töltsön le a háttérben?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12025) harylmu válasza GazRic (#12024) üzenetére


harylmu
őstag

a Kodi ffmpeg alapú, ami nem tud bd3d-t, csak felezettet(ou,sbs).
másik kérdésedhez ajánlom a keresőt, illetve nem sok hozzászólással ezelőtt volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#12026) wassermann


wassermann
Topikgazda

Mindazok figyelmébe, akik USB-s DVB-T vevőt használnak:

Korábban gyakran voltak vételi problémáim. A vevőm egy 2m-es USB hosszabbítóval csatlakozott a Raspberry Pi-n lévő USB aljzathoz. A lakás át lett rendezve és a korábbi - passzív antennára vezető - koax-ot hosszabbra cseréltem, így az USB-vevő, a 2m-es helyett, most már csak egy 10cm-esen keresztül csatlakozik: és a korábbi vételi problémák megszűntek.

Valószínű, hogy a hosszabb USB-hosszabbító okozta tápfeszültség veszetség miatt nem tudott az USB-s vevő előerősítője megfelelően működni.

(#12027) GazRic válasza harylmu (#12025) üzenetére


GazRic
senior tag

Akkor ez cumi, mert ez lett volna az egyik cél :O

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12028) gorog67


gorog67
aktív tag

Egy barátom lemásolta a raspberry pi2-jének a memóriakártyáját, amit betettem a saját kütyümbe. Neki 1 vinyója van 1 partícióval, amit felcsatol USBHDD1 névvel. Az én vinyómon 2 partíció van. Az első belemegy az USBHDD1-be, de a második a vinyó cimkéjének a nevével kerül a media mappába. (De csak akkor, ha a vinyó előbb elindul, mint a pi.) Próbáltam parancssorból unmountolni és utána mountolni, de mindig a saját nevén kerül be, nem USBHDD2-ként. Milyen fájlba van ez beleírva, amit szerkeszthetnék?
Rádugtam egy 1600x1200-as monitort és nagyon pici betűkkel ír. Ha a monitort később csatlakoztatom, akkor már olvashatóbbak a betűk. Lehet a felbontást állítani valahol?
Nem akar működni a PC-s Deluge programból a rácsatlakozás a pi-re. Beírtam az ip címet és az 58846-os portot ajánlotta fel, de így piros pötty a status. Ötlet? Van esetleg más progi, ami könnyen kezelhető távolról?
Kösz!

(#12029) Teng


Teng
aktív tag

Hello Mindenkinek

Kodi alá milyen disztribúciót javasoltok?
Esetleg egy jó leírást Valaki tud mellékelni?

Pi2-re fog menni, 8GB-s memkarival, a fájlok pedig nas-on vannak megosztva, a hangról" vagy a tv vagy az erősítő fog gondoskodni.

XBMC-ről van itt' több prohardveres cikk, de nem tudom a KODI mennyiben tér el tőle vagy mi-hogy és a potya köröket próbálnám minimalizálni..

[ Szerkesztve ]

(#12030) bencsikgab válasza balu999 (#12021) üzenetére


bencsikgab
tag

TV-re vagy monitorra kötve nézd meg,hogy a /etc/ssh/sshd_config fájlban a
PasswordAuthentication értéke "yes"-re van-e állítva.

[ Szerkesztve ]

(#12031) b0rZ válasza Teng (#12029) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Nekem OpenELEC-kel hibátlan, kb 20s alatt bootol és teljesen lagmentes az egész.

(#12032) Jim74 válasza b0rZ (#12031) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Le tudnád írni (akár privátban), hogy hogyan kell az Openelc+Kodi kombót telepíteni PI 2-re? Pont ennyit szeretnék megvalósítani (lecserélni a mostani médialejátszót), de nem tudom hogyan fogjak neki, mert linuxból kb. nulla vagyok :DDD

Előre is köszönöm :R

(#12033) Slammy válasza Jim74 (#12032) üzenetére


Slammy
csendes tag

1. Letoltod
2. Kicsomagolod
3. SD kartyat bedugod a gepbe
4. Win32DiskImager-t elinditod
5. Megkeresed az SD kartya meghajto betujelet, betoltod a kicsomagolt fajlt, majd start
6. SD kartyat bedugod a Pi-be, HDMI-vel rakotod a tv-re, radugod a tapot es kesz

(#12034) Jim74 válasza Slammy (#12033) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R És ebben benne van a KODI is?

[ Szerkesztve ]

(#12035) -=Jam=- válasza Jim74 (#12032) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Letöltöd a Disk Imager progit, telepíted.
Utána letöltöd az IMG file-t, kicsomagolod.

PC-hez csatlakoztatod az SD kártyát, majd a Disk Imager progiban betallózód az IMG file-t, és megnyomod a write gombot.

Ezután bedugod az SD kártyát a Pi2-be, elindítod. Onnan már boldogulni fogsz, mert nagyrészt mindent megcsinál magától. Pár dolgot kérdez majd, de az értelemszerű.

szerk: Megelőztek, bár Slammy az első pontban rossz linket írt egyébként, mert az nem az IMG file :D

[ Szerkesztve ]

(#12036) Jim74 válasza -=Jam=- (#12035) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#12037) Benoe77 válasza Jim74 (#12034) üzenetére


Benoe77
őstag

Persze, itt egybe van csomagolva az operációs rendszer is a szoftverrel, a licenszei ezt lehetővé teszik. :)

(#12038) Jim74 válasza Benoe77 (#12037) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#12039) mano42 válasza Jim74 (#12032) üzenetére


mano42
aktív tag

mostmár hogy én is flémeljem a topikot (milyen szép magyar mondat) az osmc még egyszerübb:
Letöltöd az installert innen.
A többit elvégzi az installer.

:C :C :C

(#12040) zichie válasza anonym1s (#11988) üzenetére


zichie
senior tag

"Este fizettem, masnap reggel mar megvoltak a kodok."

Nekem ma fizetés után fél órával jött meg a kód, igaz csak mpeg2-őt rendeltem. :)

[ Szerkesztve ]

(#12041) GazRic válasza zichie (#12040) üzenetére


GazRic
senior tag

Abszolult láma kérdés: Mire is kell ez a licensz kód pontosa?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12042) gorog67 válasza gorog67 (#12028) üzenetére


gorog67
aktív tag

Annyi változott, hogy unmoun-mount után USBHDD2-ként kerül be a második partíció, de újraindítás után a diszk partíció neve lesz megint. A Deluge programban pedig a név-jelszó páros nem volt megfelelő.
A pi2 bekapcsolása után középen egy nagy méretű szivárványos négyzet, a jobb felső részén egy ujjnyi piros négyzet látszik rövid időre. Ez utóbbi mit jelent?

(#12043) [Misel] válasza GazRic (#12041) üzenetére


[Misel]
tag

MPEG-2 és VC-1 hardveres dekódoláshoz, hogy ne nyúzza velük a procit

http://www.raspberrypi.com/license-keys/

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#12044) DarkByte válasza [Misel] (#12043) üzenetére


DarkByte
addikt

Ennyi videótok van MPEG-2/VC-1-ben? :F Blu-ray kiadásokon én már egy ideje nem láttam egyik kodeket sem, H.264 eléggé domináns lett.

(#12045) wassermann válasza DarkByte (#12044) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Viszont, ha van régi, hagyományos DVD-d vagy DVD-image-ed, nem tudod kikerülni,
Nem drága a licensz, így nem igazán érdemes vele vacakolni, meg kell venni, azt jónapot,,.

(#12046) Kroni1


Kroni1
veterán

A Pi 2-höz szeretnék venni egy Bluetooth dongle-t, mert egy BT egér és billentyűzetet szeretnék néha a Pi-vel is használni. Van olyan tipus amivel nem kell szöszölni, egyszerűen használható mondjuk OE alatt?

(tudom, egy saját vevős cucc egyszerűbb lenne, de a notihoz is használom, direkt azért BT, hogy ne lógjon ki a vevőegység..)

(#12047) zichie válasza DarkByte (#12044) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem tv csatornák nézéséhez kell tvheadend házi szerverről. Ha nincs mpeg2 hw támogatás, akkor akadnak, szaggatnak az sd adások. A hd-hez nem kell license, mert az h264, ahol ingyenes a hw támogatás.
IPTV settopboxnak (is) használom a RPi-t.
Azt viszont nem értem, hogy miért drágább az mpeg2 license, mint a vc1?

[ Szerkesztve ]

(#12048) GazRic


GazRic
senior tag

Létezik olyan disztró amivel tudok 3DBD ISO file-t 3D-ben nézni?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12049) wassermann válasza Kroni1 (#12046) üzenetére


wassermann
Topikgazda

(#12050) Kroni1 válasza wassermann (#12049) üzenetére


Kroni1
veterán

:R Ezek amik biztosan mennek, de gondolom előfordulhat h más tipust is felismer ugye? Csak mert a korábbi kommentekbe vki irta, hogy ő kínából rendelt valami gagyikat és azzal is ment..

Itt nálunk az iponba van egy 2.1-es Logilink egy ezresért, megpróbálom hátha, nagyot nem bukok vele..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.