Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25799) azbest válasza rento (#25796) üzenetére


azbest
félisten

"Az 5v átmegy a 13m-s toldott kábelen, lemértem, 4,97V-t mértem, tehát az áramerősségel lesz gond szerintem."

gondolom terheletlenül mérted, nem használat közben. Úgy persze, hogy megvan az 5V. De amikor terhelés is kerül rá, akkor lehet leesik 4 alá a kábel ellenállása miatt.

Az utp kábelek többsége manapság nem rézből készül, hanem aluminium van futtatva rézzel. A hálózati forgalom magasfrekvenciás jele szépen elboldogul a futtatott rézen, de a dc feszültség sokat esik az alumíniumon. Ezzel a problémával szoktak szembesülni a power-over-ethernet-et használók is, amikor kiderül, hogy bóvli kábel lett beépítve :)

(#25796) rento
p zero w + pi kamera modul egy pi zero kamerás házzal nem opció? Wifin keresztül tudna kapcsolódni és vállalható képe van. Létezik infra szűrő nélküli változat is ("noir" fekete nyákos). És akkor a központi pi usb limitációval sem kell foglalkozni.
3 perctől [link]

Annyi, hogy egyszerre csak 1 zero-t lehet rendelni, szóval 3 külön rendeléssel kell, ami a szállítási költségnél jelentkezik.

A pimoroninál
- csupasz pi zero w, 9.6 gbp [link]
- zero w kamerás ház + kábel az 4.8 gbp [link]
- noir kamera modul 29 gbp [link]
- szállítás 4-5 gbp körül szokott lenni.

Ha lan kell, akkor 4.8 gbp -ért ha még van sima zero [link] + usb-lan adapter [példa kínából] (asix AX8872B chipset, microusb) és árban kb ugyanott van így, mint a wifis w.

és ez fullhd h264 streamet is tud 30 fps-sel akár.
Fixed focus lens on-board
8 megapixel native resolution sensor-capable of 3280 x 2464 pixel static images
Supports 1080p30, 720p60 and 640x480p90 video

egy microsd kell még, táp neki és kész. 20 ezer körül van egy ilyen összeállítás, ha jól számolom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.