Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) vargalex válasza st3v3np3t3r (#26150) üzenetére


vargalex
félisten

A miniDLNA-val történő stream-elés nem erőforrásigényes feladat, mivel nem történik transzkódolás...

Alex

(#26152) st3v3np3t3r válasza vargalex (#26151) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

de adatátvitel igényes, a sávszélesség is egy erőforrás :) ha egyszerre torrentez és DLNA-n streamel, akkor a DLNA fog akadozni, hacsak nem állítbe minimális sebességkorlátot a torrentben...

azért egy 3D-s filmnek nem kis adatátvitel kell, egy jobb minőségű 1080p-s FullHD3D-s filmhez AVC audió kódolással minimum kell 16-20Mbit/s sebesség számítógépen, ezt hálózaton streamelve bufferrelve kb 30-60Mbit sebességgel lehet :D kipróbáltam nyugi :D gigabites hálózaton 100as net mellett lehet stabilan streamelni...100as nettel 100as hálózaton kizárt egyszerre a DLNA és torrent...

itt egy jó minőségű FullHD 3D-s film NFO-ja...

ennek a filmek legalább 17Mbit kell helyi gépen...14.4GB a fájl mérete... transzkódolást azt helyben végzi...de nem nem bufferel fel annyi adatot egy mediaboz vagy 3d-s smart tv...nekem egy LG 42lb650v 3d smart led tv-m van...az 2másodpercet bufferel magának egy ilyen 3d-s filmből, sima fullhd-ből 5másodpercet...helyben direkt külső hdd-ről...akkor számold ki hogy a streamelve 17Mbites tömörítéssel+2 másodperc belső bufferrel folyamatos akadásmentes lejátszáshoz mekkora sávszélességet használ el belső hálózaton...plusz ezt lassítja egy torrent által használt merevlemezhasználat...de mint írta usb-hubon keresztül 3 vinyót használna, azaz a max 480mbites usb sebesség harmadolódik, de ez a 480mbit is csak elméleti, egy minőség külső usb is 20-27Mbájt/s sebességel tud dolgozni 1 usb-n...neki 3in1 azaz 8-10Mbájtra esne vissza, ami a 17Mbites kódolású filmnek streamelve édes kevés....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26153) golya87 válasza Csicsóka (#26137) üzenetére


golya87
őstag

És mennyire némák ezek a tápok?
Én kettőt próbáltam eddig, mind cicergett.

(#26154) Csicsóka válasza golya87 (#26153) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nálam 5db. van állandóan használva. Egyik sem cicereg, teljesen néma. Egy mini itx-es x86 alapú passzív hűtéssű htpc-t is ez táplál már 2 éve. Semmi gond nincs vele.

(#26155) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Értem akkor gyenge sajna.
Annyit hozzátennék, hogy egy Tplink N750 egy LG 47LA620-s TVre a 3D-t lejatsza akasas nelkul, ugy hogy kb 3 megával szed közben, de gondolom a gigabites portoknak köszönhető.

(#26156) st3v3np3t3r válasza kovbandi82 (#26155) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha gigabitesek a portok, és a kábelek is tudják, akkor a hálózati sávszélesség elég lesz...a 3 mega letöltésed a megabit vagy megabájt bár sok jelentőssége nincs mert igen alacsony...viszont a 3 hdd usb hubról az is csücskös lesz...mondjuk hiába a routeren a gigabites port ha a raspi1b csak 100as...mert a router és a board között max 100megabit a sebesség... itt a kérdés az hogy elméletben működhet ha 20megabitet számolunk 3d film streamre meg 3megabitet torrentre az 100ból csak 23, tehát marad 77megabited, csak ha a torrent meglódul streamelés közben akkor lesznek gondok...miért nem használod a routert dlna-ra inkább, és a raspi1b-t csak torrentre? eleve megkímélnéd az amúgy is gyenge board erőforrásait, a router meg bírná, de a kapcsolati sebességen nem javítana,max ha másik boradra cserélnéd amin van gigabites eth port ...mert akkor a teljes hálózati sávszélességet ki tudnád használni...vagy egy orange pi -re cserélni, ami lényegesen olcsóbb, igaz nem 64bites,de 1-2giga ramos, belsó 16gb emmc tárhelye van 1-2 modellnek,van aminek gigabites eth portja és wifije is van és van rá frissíthető armbian linux ami ubuntu 16.04.2 lts alapú, van rá közel 3300 app, 4*1.6GHz a cpu(linuxban max 4*1.3), 1-2GB GDDR3 ram... fele annyiba kerül mint a raspi3b, és amire neked kéne arra pont tökéletes egy ilyen... a raspi-k ilyen célra nem kimondottan jók :( én is azért vettem naripc-t mert jobban hasznosítható mint egy málnapc...közel ugyan annyit tud van hogy fele annyiba kerül...
Raspi3b
4*1,2Ghz,1GB SDRAM!,100ETH,Wifi(itthon 16ezer csak az alaplap)
Opi+2e
4*1.6GHz,2GB GDDR3!*gyorsabb mint a raspi3b ramja,gigabites eth,wifi,16gb emmc+microsd(alin szettben,házzal,microsdvel,tápkábellel,postával 20ezer)
OpiPC
4*1.6GHz,1GB GDDR3,de csak 100ETH,wifi nincs(alin szettben,házzal,tápkábellel,postával kb.8000)
A NariPC-kre van frissíthető oprendszer, a málnákra nincs :( legalább is én még nem találtam anno

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26157) kovbandi82 válasza st3v3np3t3r (#26156) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A routert váltotta volna az Rpi, csakis a torrent sebesség miatt. Amiket írtál meglesem, de akkor sztem Banana Pi lesz belőle. Gigabites lan port, kicsit eszik, Openmediavaultal vagy Openwrt-vel tökéletes lesz dlna, torrent szervernek.
A többi vinyót, amin meg az egyébb cuccaim, pl fenykepek vannak, rálógatom egy kis Nexx 3020-ra, bővem elbírja.

(#26158) gazso75 válasza st3v3np3t3r (#26156) üzenetére


gazso75
aktív tag

Már van 64bit is :) OPi Win 8500 pénz

[ Szerkesztve ]

(#26159) azbest válasza gazso75 (#26158) üzenetére


azbest
félisten

opi pc2 h5-össel már régebben is volt [link]

(#26160) golya87 válasza Csicsóka (#26154) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm az infót, a linket elmentem a következő projektemnél futok ezzel a táppal egy kört, hátha! :R

(#26161) alfa20 válasza st3v3np3t3r (#26138) üzenetére


alfa20
senior tag

Téves.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26162) vargalex válasza st3v3np3t3r (#26152) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem ezt kicsit számold újra. Bármennyi secundum buffer is van, mindig csak azt kell feltölteni. A bufferből pedig csak a média bittátájával tud ürülni az adat, tehát pontosan elég annyival pótolni.

Alex

(#26163) gunter3


gunter3
újonc

Sziasztok!

Új egy Pi-s projekthez keresek megfelelő tapasztalattal rendelkező szakembert.A feladat egy olyan rendszer megtervezése, és lehetőleg a szükséges szoftver megírása, ahol hőmérséklet adatokat és 1-2 szenzor adatait kellene megjeleníteni, tárolni és GSM kommunikáció segítségével továbbítani. Természetesen nem ingyen kérném, az elvégzett munkáért szeretnék fizetni.

Mindenféle CAN/CANbus-os(Pi-hez) tapasztalat és tudás előny lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26164) Vladi válasza gunter3 (#26163) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hasonló projektem volt nemrég, de nem árpi alapon oldottam meg.
Milyen hőmérséklet szenzort használsz?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26165) Pulsar válasza gunter3 (#26163) üzenetére


Pulsar
veterán

Mi lenne az az egy két szenzor, es mi lenne a gsm alapu továbbküldés? Sms? Illetve a megjelenités milyen felület lenne?

[ Szerkesztve ]

(#26166) gunter3 válasza Vladi (#26164) üzenetére


gunter3
újonc

Nem használok szenzort, igazából nem is értek a dologhoz. Azért keresek olyan valakit aki ért hozzá, és van megfelelő tapasztalata hardver és szoftver részen is. Ha érdekel a projekt privátba leírom hogy miről lenne szó.

(#26167) Csicsóka válasza gunter3 (#26166) üzenetére


Csicsóka
őstag

A PiHut-ról hány nap alatt szokott ide érni a cucc? Normál légipostát választottam, nem futárt.

(#26168) gunter3 válasza Pulsar (#26165) üzenetére


gunter3
újonc

hőmérséklet,gps pozíció,nyitás érzékelő. és ezeket az adatokat mobil hálózaton továbbítani egy szerver felé.

(#26169) Vladi válasza gunter3 (#26166) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah szívesen megosztom a tapasztalataimat, írd meg privátban mi a project. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26170) st3v3np3t3r válasza gazso75 (#26158) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Amikor én vettem még ez nem volt kapható,nekem amire kell a +2e arra bőven jó, a 64bitet úgysem használom ki,meg úgy senki sem szerintem...egy script futtáshoz feledleges,kísérletezni,barkácsolni meg még úgy...telefonon sincs èrtelme,meg asztali gépen sem a 64bitnek mikor az appok 80%a csak 32biten fut, és a 32bites app 64biten nem lesz 2szer gyorsabb mint ahogy sokan gondolják :)

alfa20: ezzel aztán kellő infóval elláttál...köszi :))

vargalex: ha egy film pl.20megabites rátával van tömörítve,akkor annál többel kell bufferelni, kb.2szer gyorsabban...pont a buffer kiürítés miatt(feltöltés,tárolás,feldolgozás,...,lejátszás...ez kb. 1 másodperc lejátszása nem 1másodpercnyi munka...főleg nem egy tv-nek...kb.0,5másodperc ha tuti a tv...ha nem akkor 1-2 másodperc..., 3 másodperc az közel 60megabit, ha késik és nem tölt utána...ezt hívják hibafaktornak,amit én beleszámoltam,te nem...

Az én smart tv-m külső hddről:
Elindítástól a lejátszás megkezdéséig kb. 3-4másodperc telik el, usb2.0,1920x1080,24fps...ez helyben...van gigabites usb2.0ás routerem dlna funkcióval, azon ez a folyamat kb.duplája,vezetéken...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26171) vargalex válasza st3v3np3t3r (#26170) üzenetére


vargalex
félisten

Nem arról beszéltem, hogy az elindulás azonos sebességű lesz. Hanem arról, hogy a buffer kiürülése (és így feltöltési sávszélesség igénye) nem tud gyorsabb lenni, mint a film bitrátája.
Egyébként nekem bármelyik fullhd anyag elindul hálózatról az RPi-n futtatott Kodi-n 1 sec alatt...

Alex

(#26172) alfa20 válasza st3v3np3t3r (#26170) üzenetére


alfa20
senior tag

igen mert telóról írtam össze vissza ugrált...
de amit akartam írni, csak töröltem közben:
Én nem rég készítettem egy ilyen python programot, úgy állítottam be, hogy ha 55 fokot eléri, akkor bekapcsol illetve ha visszahűl 48-ra, akkor kikapcsol.
Ezt LED-el is megcsináltam, csak ott még a PWM-el a LED fényét is tudtam szabályozni a hőmérséklet függvényében, de ezt a ventivel nem igazán lehet.
Ha érdekel a venti python kódja akkor megosztom.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26173) st3v3np3t3r válasza alfa20 (#26172) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Amit a többiek linkeltek korábba még nem néztem meg...valami hasonlóra gondoltam én is, vettem raspi hűtőventit,az elején csendes, majd egy idő után megjön a hangja, nem vészes, de ha nem kell nem menjen feleslegesen...mondjuk én nem furkáltam szét az orange pi házát,rácsavarozam 1 csavarral a bordára :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26174) gazso75 válasza alfa20 (#26172) üzenetére


gazso75
aktív tag

Cső, engem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#26175) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Régóta figyelem a topikot és egyre kíváncsibbá tett ez a kis készülék. Honnan tudnám a legolcsóbban beszerezni a kütyüt, ha az idő nem számít? Valaki tud valami akcióról?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#26176) alfa20 válasza st3v3np3t3r (#26173) üzenetére


alfa20
senior tag

Én "szét" fúrtam, majd holnap reggel szétszedem és teszek képet róla :)

való igaz hangos mikor maxon megy, de ha van kedved kísérletezz terminálban, vagy SSH-n keresztül:

sudo python
import RPi.GPIO as GPIO
GPIO.setmode(GPIO.BOARD)

Én jobban szeretem a BOARD-ot mint a BCM-et
GPIO.setup(7, GPIO.OUT)
a 7-es csapot vezérlem
p = GPIO.PWM(7,100)
p.start(100)
p.ChangeDutyCycle(85)

Ha hülye hangja van akkor
p.stop()
vagy
p.ChangeDutyCycle(100)

ha nincs furcsa hang akkor próbálkozhatsz lejjebb menni, nálam 50 alatt már nem mozdul a venti:
p.ChangeDutyCycle(50)

ha végeztél akkor meg:
p.stop()
GPIO.cleanup()
exit()

gazso75: holnap a képek alá bemásolom a kódot is.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26177) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Olvasgatom itt a fórumot, én is gondolkozom abban, hogy a mostani nagy desktop omv-t lecseréljem egy ilyen kis boardra. Jelenleg 4 sata vinyó van a gépben, ezekhez kellene gondolom akkor átalakító, viszont nem tudom életképes lenne így a dolog? Kicsit ódzkodom ettől a sata-usb párosítástól. Természetesen aktív hubbal hajtanám.

Most sima 2.x omv fut, csak nfs megosztás és torrent fut rajta, egy pi1 a médialejátszóm, tehát ezzel nem kell foglalkoznia. Szerintetek elég lenne erre mondjuk EZ? Vonzó az ára miatt, de ha nagyon-nagyon heggesztős akkor már nem annyira.

Keresetem img-et, de úgy látom, hogy "hivatalos" nincsen rá, legalábbis az omv oldalán nem láttam. Esetleg egy alap debian, aztán arra omv?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26178) st3v3np3t3r válasza alfa20 (#26176) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én majd ezt akarom kripróbálni,annyi különbséggel hogy a maxTMP = 40 cserélem maxTMP = 50re...
#!/usr/bin/env python3
import os
from time import sleep
import signal
import sys
import RPi.GPIO as GPIO
pin = 18 # The pin ID, edit here to change it
maxTMP = 40 # The maximum temperature in Celsius after which we trigger the fan
def setup():
GPIO.setmode(GPIO.BCM)
GPIO.setup(pin, GPIO.OUT)
GPIO.setwarnings(False)
return()
def getCPUtemperature():
res = os.popen(‘vcgencmd measure_temp’).readline()
temp =(res.replace(“temp=”,””).replace(“’C\n”,””))
#print(“temp is {0}”.format(temp)) #Uncomment here for testing
return temp
def fanON():
setPin(True)
return()
def fanOFF():
setPin(False)
return()
def getTEMP():
CPU_temp = float(getCPUtemperature())
if CPU_temp>maxTMP:
fanON()
else:
fanOFF()
return()
def setPin(mode): # A little redundant function but useful if you want to add logging
GPIO.output(pin, mode)
return()
try:
setup()
while True:
getTEMP()
sleep(5) # Read the temperature every 5 sec, increase or decrease this limit if you want
except KeyboardInterrupt: # trap a CTRL+C keyboard interrupt
GPIO.cleanup() # resets all GPIO ports used by this program

ezzel a vezérléssel:

Forrás

Flowtation asztali gép cserére inkább BananaPi vagy OrangePi amit én ajánlanék, van rá frissíthető linux disztró,az Armbian,közel 3300 appal, ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor Aliexpress...nekem mondjuk van egy Orange Pi PC-m használatra kész állapotban ami eladó :DDD ha érdekel persze

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26179) Flowtation válasza st3v3np3t3r (#26178) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Asztali cserét úgy értettem, hogy egy régi masina van beállítva amin az omv fut. Egyébként én is orangepi-t linkeltem, csak ez a pc2+ verzió.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#26180) Celtis válasza st3v3np3t3r (#26178) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a kapcsolás teljesen rossz. A tranzisztor reverse módba van bekötve, ráadásul bázisellenállás, és kimeneti védődióda nélkül.

(#26181) st3v3np3t3r válasza Celtis (#26180) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor még jó hogy nem építettem meg :DDD amúgy melyiket hova kell még beiktatni?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26182) Noxy válasza Flowtation (#26177) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor neked Banana M3 kellene. Azon ott van a SATA port + GB LAN.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26183) wassermann válasza st3v3np3t3r (#26181) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Akkor lesz jó ennél az NPN-tranzisztornál, ha a bekötés megfordul: a GND a tranzisztor emmitterére csatlakozik (nyilas láb) a venti negatívja a felsőre (kollektor) a bázis (középső) és a PWM kimenete közé pedig saccra kellene egy 1kohm-os ellenállás (a fenti, korábbi rajzról hiányzik).

[ Szerkesztve ]

(#26184) alfa20 válasza st3v3np3t3r (#26178) üzenetére


alfa20
senior tag

Celtis-nek igaza van, most hirtelen nem találom azt ami alapján én csináltam, de ez ugyanaz:

A kód is az amiből én is kiindultam, de ezzel az a baj hogy folyamatossan kapcsolgat 49-nél ki 50-nél be. Pl Kodi alatt zavaró lesz. kell egy alsó határérték aminél lekapcsol majd, a maxTMP-nél be. Nálam ezek az értékek a 48 és 55, érdekes módon egyedül akkor megy a ventilátor ha a Chrome-ot elindította, vagy akkor ha a Kodiban a menüben barangolok, egyêb esetben semmi, még filmeknél sem.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26185) wassermann válasza alfa20 (#26184) üzenetére


wassermann
Topikgazda

A film nem terheli igazán, mert a Kodi ki tudja használni a hardveres gyorsítást. A menüben mászkálás, illetve a Chroniumban böngészés viszont tényleg gyötri rendesen, mert sok a grafikus munka neki.

(#26186) st3v3np3t3r válasza alfa20 (#26184) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezzel a kapcsolással csak az a baj hogy 12V helyett 5V-os a ventim
Armbian-t Ubuntu 16.04.2 LTS kiadású linuxot használok :) filmézésre meg ott az LG 3D Smart TV :D
a mikroPC-t csak netezésre meg letöltésre használom :D arra untig elég :)

valahol olvastam más python kódot is erre a feladatra, abban lehet állítani a lekérdezési időközt is hogy hány másodpercenként frissítse a cpu hőmérséklet adatokat... többet van üres járatban mint használva :) így sűrűn nem fog kapcsolgatni... a hardveres gyorsítás hiánya miatt youtube-zni nem nagyon tudok rajta...max 240es vagy 360as minőségben ahol nem akad, de a TV webos szoftvere tartalmaz alabból youtube klienst :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26187) Celtis válasza st3v3np3t3r (#26186) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor képzelj a 12-es felirat helyére 5-öt és már meg is van a az 5V-os venti bekötése.

(#26188) alfa20 válasza st3v3np3t3r (#26186) üzenetére


alfa20
senior tag

Hát vitatkoznék:
Kodihoz van Youtube kiegészítő és simán be lehet állítani a 720p-t.

Felragasztás előtt elfelejtettem levenni a fehér matricát :(

nálam ez a kód töltődik be induláskor, én inkább intervallummal egészítettem ki, a kiolvasási érték növelése helyett, csak gondolj bele melyik jobb ha 30 mp-ig nem tudjuk mi történik, vagy ha folyamatosan kontrolláljuk. én a folyamatos felügyeletre szavazok.

run-fun.py:
#!/usr/bin/env python3
#-*-coding:utf-8-*-
# Author: Edoardo Paolo Scalafiotti

import os
from time import sleep
import signal
import sys
import RPi.GPIO as GPIO

pin = 7 ## csap azonosítója
maxTMP = 55 ## maximális hőmérséklet °C-ban ami után indul a vezérlés
minTMP = 48 ## minimális hőmérséklet °C-ban ami alatt leáll a vezérlés

def teszt(value):
os.system('clear')
print("temp is {0}".format(value)) ## teszteléshez

def setup(): ## beállítások
GPIO.setmode(GPIO.BOARD)
GPIO.setup(pin, GPIO.OUT)
GPIO.setwarnings(False)
return()

def getCPUtemperature():
res = os.popen('vcgencmd measure_temp').readline()
temp = (res.replace("temp=","").replace("'C\n",""))
#teszt(temp) ## teszteléshez
return temp

def fanON():
setPin(True)
return()

def fanOFF():
setPin(False)
return()

def getTemp():
CPU_temp = float(getCPUtemperature())
if (CPU_temp > maxTMP):
fanON()
elif (CPU_temp < minTMP):
fanOFF()
#else:
#fanON()
return()

def setPin(mode):
GPIO.output(pin, mode)
return()

try:
setup()
while True:
getTemp()
sleep(5) ## 5 mp-ként olvassa be az adatokat

except KeyboardInterrupt:
GPIO.cleanup() ## GPIO kiürítése

Kapcsolási rajz:

:P

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#26189) wassermann válasza st3v3np3t3r (#26186) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Ha nagyon nem akarsz keresgélni, az egyik USB-port egyes pin-jéről "lophatsz" 5V-ot. A wikipedián nézz képet, melyik az : - )

(#26190) st3v3np3t3r válasza wassermann (#26189) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Gpio2,gpio4 +5v,gpio6 gnd :) nem kell lopni,mert van helyben is :D

Alfa20, ne vitatkozz :) nem media boxnak használom, az a baj hogy ubuntuhoz nincs opengl 3d hardveres gyorsítást támogató driver, alap frekin,252mhz-n megy csak mali400mp2 gpu...csak alap 2d grafikus meghajtást kezel jelenleg, állítólag van rá valami módszer amivel telepíthető egy 3rd party opegl,opencl driver,de még nem volt időm megcsinálni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26191) vadkörte válasza Patice (#26145) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem csak próbáltam, jelenleg is használom. Igaz csak letöltőgép - egy 32GB-os pendrive-ra tölt - remekül megvagyunk egymással. Hamarosan visszaalakul a Pi médialejátszónak, már úton van az utóda. Az egy kicsit már teljesítményű, de más lesz a cél is.
Aztán majd ha "nagy" leszek, talán lesz egy HP Microserver is.

Az eredeti kérdésre.
Ha csak torrent és egyszerre nem kellene streamelnie is, szerintem boldogulna a gép. Nem szaggatná szét az istrángot, de menne. Streamelés alatt ki lehet kapcsolni a letöltést, de a LAN-ja kicsit vékony. fHD tartalomnál még talán nem, de a 3D-nél már előfordulhatnak problémák.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#26192) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Apósom szeretné lecserélni a buszán a hordozható dvd lejátszót. Először android boxban gondolkodtunk, mert ahhoz van távirányító, av kimenet, csak az volt a baj, hogy nem találtam olyat, amelyik usb-ről vagy szimplán szivargyújtóról üzemeltethető, sajnos a 220/230 nem jöhet szóba.

Ekkor eszembe jutott, hogy a Pi micro usb csatis, s lehet, hogy jó lenne. :)

Megoldható-e, hogy AV kimenetet tegyek a Pi-re, illetve, hogy vezeték nélküli távirányítóval irányíthatóvá tegyem, valamint, hogy melyik Pi lenne a legalkalmasabb. Esetleg Orange Pi-vel is megoldható? Mert találtam egyet Alin, ~19 dollár körül lenne dobozzal, 512 ramos Pi Zeroval + bővítő kártyával, amin van AV kimenet, csak nem tudom, hogy azzal megoldható-e a távirányító. Távirányítóból néztem 5 dollár körülit Alin, nem tudom, jó lenne-e hozzá, csak a Kodi kezeléséhez kellene.

Előre is köszönöm! :R

Üdv,
Árpi

(#26193) Celtis válasza RPka91 (#26192) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszerűbb, ha veszel egy boxot és egy DC-DC konvertert.

(#26194) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Van egy málna PC-m (2-es, B+), de valami gondja van, mert brutálisan hisztis. Raspbian van rajta és arról indítom a KODI-t és használom filmezésre, ami kicsit hektikus:
- SD tartalmat gond nélkül bármikor lejátsza
- 720p-s file-t van hogy gond nélkül elindít, lehet benne tekerni, bármit amit akarsz azt csinál... de legtöbbször el se indul, csak feketeség van, vagy esetleg csak a hang megy.
- Youtube videónál detto ugyanaz mint a 720p-s fileoknál.

Class 10 és Class 4-es kártyával is ez a jelenség, mind a kettő sandisk.

Erősen használhatatlan így a cucc:/
Van tippetek, hogy mi baja lehet?

Üdv.:
Z

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26195) azbest válasza Zozzer888 (#26194) üzenetére


azbest
félisten

Sudp raspi-config és adj 256 mega memóriát a gpu-nak.

Amúgy a 2 és a B+ nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#26196) wassermann válasza RPka91 (#26192) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Nem kell AV-kimenetet tenned a Pi-re, mert van rajta. Évekig használtam régi fajta, képcsöves TV-t vele így. Ami kell hozzá, az a képen lévő átalalakító:

(#26197) Zozzer888 válasza azbest (#26195) üzenetére


Zozzer888
addikt

Köszi, megnézem:)

Tényleg nem B+ , csak simán modell B - ez a darab

szerk.: Most nézem, 64 MB-n volt... :W

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26198) Zozzer888 válasza wassermann (#26196) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha ez segít a keresésben:
Anno az N95-nek is volt ilyen gyári (!) kiegészítője.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26199) azbest válasza Zozzer888 (#26197) üzenetére


azbest
félisten

Tehát pi2, akkor az a 4 magos erősebb fajta. Jó lesz.
Igen, az az alapértelmezett az általános raspiban rendszer alatt.

[ Szerkesztve ]

(#26200) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, amikor torrent szerverként használom a Raspberry pi 3-mast. Akkor ugye egy rádugott usb merevlemezre töltök. Előfordulhat, hogy azért tudok csak ~50 mbittel tölteni, mert közösített az usb és lan IC, azaz a merevlemezre történő írás is levesz a sávszélességből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.