Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Aryes válasza Melorin (#26698) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, van a Pi-re bármilyen rendszer, ami egy asztali gép sebességét hozza bármilyen erőforrásigényes program futtatása közben? Nem az OSMC meg a LE lassú, hanem a hardver.
A banana pi-ben erősebb hardver, de tudtommal a mai napig nincs rá hardveres videógyorsítás, szóval a menüben gyorsabban tudsz lapozgatni, a videó meg 1fps-el fog rajta menni. :)
Én pi2+libreelec-et használok, kicsit lassú, kicsit sokat gondolkodik, mégis imádja a család. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26702) vkp válasza GAgyiXyXy (#26696) üzenetére


vkp
aktív tag

Ezek tipikusan nem libreelec-es pi-k. Zömében raspbian van rajtuk és különböző felügyeleti dolgokat csinálnak.

(#26703) Melorin válasza icemad (#26700) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem csak rossz tapasztalatom van az online filmnézéssel kapcsolatban.

(#26704) vadkörte válasza Melorin (#26698) üzenetére


vadkörte
addikt

NOOBS-os LE 7 problémázott kicsit - a videóállományok indításánál, beletekerésnél - "nyúlós" volt a hang pár másodpercig. Egyéb lassúságot nem tapasztaltam.

Most 8.0.2-es LE van a kártyán direktben - értsd, más rendszer nincs rajt - és semmi akadást, lassulst nem tapasztalok. A ménkü csatlakoztatásától számítva kb 60-70s múlva a gép használható. A kártya egy Polaroid (by EMTEC) 8GB Cl10 példány. Amikor egy 1GB-os Cl1-es Kingston-on volt, sem volt érezhetően lassabb, csak nehézkesebben indult. (ellenben a tárhely hiányra egyfolytában panaszkodott. :DDD )
A hw egy Pi 2-es, csak médialejátszónak használom, letöltésre, kiszolgálónak van egy direkt erre beállított TPC.
A CEC sem a Pi, vagy az LE miatt nem működik, hanem mert összeakad velük a satbox. Ha kihúzom a box HDMI-jét a TV-ből, a CEC is tökéletesen működik.

Üdv. V. Körte

(#26705) wassermann válasza toth_janika (#26697) üzenetére


wassermann
Topikgazda

Itt a túlhajtás, de neked kell belőnöd mert teljesen egyedi (hűtés- és hardverfüggő a dolog). Ha fagy vagy nem indul mindig vissza kell venni. Sakkozhatsz hogy vajon melyik érték a sok, de egyszerűbb ilyenkor visszavenni arányosan mindegyikből.

[link]

(#26706) Noxy


Noxy
veterán

Van itt aki 300Mbps Wi-fi dongle-t használ és milyet?
Gondom az hogy van egy NAS-m amiről a 150mbps WI-FI -l akadnak a Full Hd filmek. Vinyoról lejátszva nincs ilyen gond, meg a 720p filmekel sem hálózaton.
A router UPC ConnectBox.
Várható hogy jobb lesz vele?
Köszi.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26707) toth_janika


toth_janika
őstag

Az miért van urak (és hölgyek), hogy a Pi-re csatolt USB-s meghajtón tárolt filmekből, ha kitörlök, akkor a médiatárban ott marad? Nem lehet lejátszani és a fájlokban sem látni, de a plakátok ott maradnak és sehogy sem tudom eltávolítani őket.... Ez miért lehet?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26708) Celtis válasza toth_janika (#26707) üzenetére


Celtis
veterán

Mert így működik. Válaszd a médiatár tisztítása menüpontot a törölt filmek eltüntetésére.

(#26709) toth_janika válasza Celtis (#26708) üzenetére


toth_janika
őstag

Médiatár frissítése és tisztítása már megtörtént nem is 1x... De azóta is benne figyelnek a képek :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26710) Keef_Lee válasza toth_janika (#26709) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ez is így működik. Én utána TC-ben ftp-vel törlöm és kész.

(#26711) toth_janika válasza Keef_Lee (#26710) üzenetére


toth_janika
őstag

Mármint mit törölsz? A filmek már ki vannak törölve, csak a poszterek maradnak...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26712) Celtis válasza toth_janika (#26709) üzenetére


Celtis
veterán

Talán csak a filmet törölted, az inf fájlokat nem...

(#26713) Keef_Lee válasza toth_janika (#26711) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Hát a filmen kívül mindent, ami a filmhez tartozó, de megmaradt (poszter, info fájl).
Igazság szerint én eleve TC-ben törlöm mindenestől és utána Kodiban Médiatár tisztítást végzek.

(#26714) vadkörte válasza toth_janika (#26707) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha a médialejátszó - gondolom az - file-kezelőjében törölsz, akkor is ott marad? Nálam akkor maradt így bent fantommédia, ha nem az egész mappát távolítottam el, csak a médiaállományt.

Üdv. V. Körte

(#26715) toth_janika válasza Keef_Lee (#26713) üzenetére


toth_janika
őstag

és @Celtis
Köszönöm a tanácsokat. Én úgy csinálom, hogy fel van csatolva hálózati meghajtóként állandóan az RPi-re kötött meghajtó és Finder-ből mókolom.
Szerintem azt csinálom, hogy kap egy friss install-t, mert már az is idegesít, hogy a sorozataim nem jelennek meg a Médiatárban, akkor sem, ha a TVDB-vel 100%-ig megegyező formátumot állítok be... :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26716) .Farkas.


.Farkas.
tag

Hali!

Raspbian alatt feltelepitettem a kodit es a teamviewert. Miert van az, ha rajelenktezek akkor a kodi feluletet nem latom? :(

(#26717) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Vagy egy raspberry pi 1es 512mb-s készülékem.
Olyat csinál, hogy nem kapcsol be. Pirosan világít egy darabig a ledje és utána nem csinál semmit.
Ki cseréltem a memória kártyát, hátha azzal van a gond, de egy új kártyával sem indul el a készülék.

Tönkre ment volna?

Köszönöm a válaszokat!

(#26718) icemad válasza cekkk (#26717) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Másik táp?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26719) cekkk válasza icemad (#26718) üzenetére


cekkk
veterán

Két telefon töltővel is próbáltam azokkal sem történt semmi.
Kipróbáltam még a NOOBSot is telepíteni de akkor sem történik semmi.
Lehet a Kingston kártyát sem szereti?

(#26720) icemad válasza cekkk (#26719) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kábeleket is érdemes megnézni. USB, hdmi. Ha több cucc van a tvre kötve, akkor mindent húzz ki, csak a pi maradjon. Az egyik kollégának a set top box al akadt össze.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26721) cekkk válasza icemad (#26720) üzenetére


cekkk
veterán

Másik TVvel is néztem másik usbvel is próbáltam.

Tegnap este nagy vihar volt, de kihúztam a konnektorból mindent bár a hálózaton keresztül lehet kapott valamit :(

(#26722) icemad válasza cekkk (#26721) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Több ötletem sajnos nincs.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26723) cekkk válasza icemad (#26722) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Gondolkozok, hogy veszek egy újat.
Megéri megvenni a 3-as változatot, ha csak média lejátszónak használom?

(#26724) icemad válasza cekkk (#26723) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az van. Gondom nincs vele. Azért ezt vettem, mert nem sokkal drágább, mint a 2. És jó a beépített WiFi is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26725) Tressy válasza cekkk (#26717) üzenetére


Tressy
senior tag

Próbáld meg újratelepiteni azt a kártyát ami eddig használtál benne

(#26726) cekkk válasza Tressy (#26725) üzenetére


cekkk
veterán

Próbáltam, de nem működik azzal sem.
http://www.raspberrypi.com/
Az itt lévő lincense-k megvásárlása szükséges?

(#26727) sztanozs válasza cekkk (#26726) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem, csak ha DVD-t (vagy ennek megfelelő MP2 kódolású videót) szeretnél lejátszani, vagy WMA/HD-DVD (VC-1).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#26728) Asztee


Asztee
aktív tag

Tegnap megjött a Digi kártyám az RPi-mhez . :D Gyorsan bele is raktam. (RuneAudio Project :D ) Gond nélkül felismerte. Azután már csak döbbentem hallgattam micsoda külömbség van a hangzásban az RPi analóghoz képest. :C Ja , és SPDIF kábellel kötöttem össze és féltem ,hogy majd esetleg búgni fog, de hála az égnek semmi alapzaj. :C

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26729) Asztee


Asztee
aktív tag

Openelec 8.0.2 / Kodi 17.3-hoz van már valami dual-audiós megoldás ??? :F

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26730) Archttila válasza Asztee (#26728) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jónak tűnik, grat! (felkerült watch list-re) :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#26731) Celtis válasza Asztee (#26729) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt miért itt kérdezed?
Van egy topikja Ebből látszik, hogy 8.0.0/17.0-hoz van az utolsó.

(#26732) cekkk válasza sztanozs (#26727) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm szépen a válaszod!

(#26733) Asztee válasza Celtis (#26731) üzenetére


Asztee
aktív tag

Hátha itt valakinek van frissebb infója. :DD

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#26734) artiny


artiny
őstag

helo
a rpi csak orginal matlabbal mukodik?

(#26735) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello!
Ambilight klónhoz milyen ledsort ajánlotok? Amiket eddig találtam (WS2801) azokat sehogy sem tudom beszerezni magyarországon...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26736) vottokar válasza toth_janika (#26735) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia! Kínai boltokban (Alie*press, ebay) Dunát lehet velük rekeszteni, annyi féle van.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#26737) toth_janika válasza vottokar (#26736) üzenetére


toth_janika
őstag

Basszus... Erre nem gondoltam!!! :W :W
Köszönöm szépen! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26738) cekkk válasza vottokar (#26736) üzenetére


cekkk
veterán

Pivel, hogyan lehet ezeket összekötni?

(#26739) golya87 válasza cekkk (#26738) üzenetére


golya87
őstag

(#26740) cekkk válasza golya87 (#26739) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R

(#26741) toth_janika válasza golya87 (#26739) üzenetére


toth_janika
őstag

Pont ez alapján akarom csinálni, csak hát rossz ledszalagot vettem :DDD De ami késik, nem múlik, ezek meg jók lesznek hangulatfénynek...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26742) Pulsar válasza toth_janika (#26741) üzenetére


Pulsar
veterán

lehet kapni öntapadósat, olyat vegyél, mert az esztétikusan felrakható, a sarkokba, meg vékony fekete vezeték kell, és olyan lesz mint a gyári :)

(#26743) toth_janika válasza Pulsar (#26742) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a tippet. Igazság szerint forrasztásmentes sarokelemmel akartam megoldani a dolgot, de nem tudom, hogy azzal meg lehet-e :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26744) Pulsar válasza toth_janika (#26743) üzenetére


Pulsar
veterán

biztos, de én még nem láttam olyat :D
Lefotózom majd az enyémet, szerintem nem egy nagy dolog. Vagy nincs pálka? Mert abban az esetben mégis csak nagy dolog :D

(#26745) toth_janika válasza Pulsar (#26744) üzenetére


toth_janika
őstag

Ilyen a sarokelem csak nem tudom, hogy ez megfelelő-e.
Páka az nincs, de még csak-csak lenne, viszont a kézügyesség... Abben nem állok az élen ;]

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#26746) dni


dni
őstag

Sziasztok,

xbian alatt szeretném belőni a rpi-2-őn a THeadend TV (HTS Tvheadend 4.2.2-35~g60e4409) szervert egy usb-s dvb-c pana chipes tunerrel,e a muxok scannelésénél valamiért mindegyik mux elhasal. Van valami tippetek, hogy mi lehet a baj? A Coax-ot egy TV-re kötve van kép. Korábban ugyan ez a konfiguráció csak Librelec alapon be tudta olvasni a DVB-C csatornákat.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26747) Pulsar válasza toth_janika (#26745) üzenetére


Pulsar
veterán

Hm. Jo cuccnak néz ki :)
Szerintem jo lesz :)

(#26748) Celtis válasza dni (#26746) üzenetére


Celtis
veterán

Jók a frekvenciák?

(#26749) Pulsar


Pulsar
veterán

Volt egy kis áramszünetünk ma, és azota a pi nem indul. Rádugtam monitort, és látom hogy emergency mode-ban indult el. A journalctl -xb -t végig nézve az nfs particio mountolásával can a gond. Umountoltam a meghajtokat, fsck-t rá küldtem, de ugyan az a hiba. Valakinek ötlete?

(#26750) icemad válasza toth_janika (#26741) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. A sarokelemet felejtsd el! Nagyon gáz lesz a végeredmény. A forrasztást nem úszod meg. Lehet, hogy érdemes keresni egy ismerőst, aki megcsinálja. Egyébként itt egy hasznos cikk, a komplett rendszerről. Nagyon szépen, lépésről lépésre le van írva minden, magyarul, bár ez arduino alapú, de biztos hasznos lesz: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.