Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149401) Doki16 válasza GLOCK34 (#149400) üzenetére


Doki16
addikt

Nem lehet, hogy csak elírták. Nem találok sehol ilyen motorkóddal 2 literest. Van ez az oldal ahol az alvázszám alapján egy csomó mindent meglehet tudni a kocsiról.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149402) #89874944 válasza Csabadi (#149384) üzenetére


#89874944
törölt tag

szelepfedél tömítés 5
hengerfej t. 9
hengerfej csavar 4
szelepszár szimmering 3
gyűrű készlet 16

Ha nincs repedve a hengerfej akkor csak síkolni kell, az 5. Szelepeket is becsiszolják még 5. Ha repedt a hengerfej az egy plusz 20-as.

Olaj,szűrő meg víz 15.
Vezérműszíjat nagyon ajánlott ilyenkor cserélni 6.
6 óra alatt kényelmesen megvan, ez 36 ezer munkadíj.

104 - 124

Persze ha a henger hordósra kopott, akkor fúrni kell, az sokkal drágább lesz. De ez a 150 nm-es 1.6-on elég ritka...

(#149403) GLOCK34 válasza Doki16 (#149401) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Első magyarországi forgalomba helyezésnél simán a CFF lett feltüntetve a forgalmiban,ez volt 2016.10.6.
2017.10.24. lett átíratva a nevemre,ekkor az eredetvizsgán kiderült,hogy az előző forgalmi tévesen lett kiállítva.

Idézem: "A jármű egyedi azonosító adatai és a járműokmányon szereplő egyedi azonosító adatok egymástól való eltérését megállapítom. Megállapítom továbbá,hogy az eltérés adminisztrációs,illetve gyártási hiba miatt következett be. A jármű egyedi azonosítói eredetiek,adott időpontban körözés alatt nem áll.".

Ezt egy hatósági bizonyítványon kaptam meg,itt is a cffk tüntették fel és az új forgalmit is így állították ki. Le is fotózták a táblát,megkeresem és lefotózom.
Amit linkeltél lekérdezem, köszi!

(#149404) Mágus2 válasza GLOCK34 (#149403) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A vezérműszíj felső fedelén van egy vonalkód, azt fotózd le. Ott megtalálod a motorkódot, valamint a vezető oldali B oszlop tövében egy matricán, nyitott első ajtónál látni.

(#149405) Doki16 válasza GLOCK34 (#149403) üzenetére


Doki16
addikt

Na erre kíváncsi vagyok. Wiki szerint csak ezek vannak. [link]

Fényképezd le ha tudod. Jah meg a kocsiról is kérünk képeket :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149406) GLOCK34 válasza Mágus2 (#149404) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Az alábbi képet most fotóztam az eredetvizsgához csatolt papírról. Kocsi majd este lesz,elvitte párom. :)

(#149405) Doki16
Pár kép van,hétvégén majd csinálok még.


(#149407) Mágus2 válasza GLOCK34 (#149406) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem arról van szó, hogy elfogytak a CFFB-hez tartozó motorszámok és K-val helyettesítették. A motor család CFF, de ha valami motor specifikus dolgot keresnél, CFFB szerint keresd, ha 103kW.

Sok balesetmentes kilométert!

[ Szerkesztve ]

(#149408) agonatic válasza Mágus2 (#149338) üzenetére


agonatic
csendes tag

Köszi!
A vezérműszíjjas TSI-k már tényleg megbízhatóak, nincs gond velük? Már ezekben is van 150-200.000km.
Megszabad egy ilyet venni? Gondolom ezeknél az újabb autóknál nem nagyon tudják már az órát tekergetni,
a nyilvántartások miatt. Érdekes a 6-7 évvel öregebb szívókban is ugyanennyi van papíron, de legalább fele annyiba kerülnek...
Szóval kombi Octáviákat nézegetek, családi autónak. Szijjas TSI-k hez is tudsz esetleg motorkódot?

(#149409) GLOCK34 válasza Mágus2 (#149407) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszönöm! :R
Igazából csak tegnap tűnt fel,itt a fórumot olvasgatva,aztán rákerestem több helyen is,de nem találtam.
Szerintem is az lehet,amire gondoltál,mivel már a 7 széria legvége.
Eddig jól elvagyunk,közel 12000km raktunk bele probléma mentesen. Tavasszal esedékes lesz a váltó olaj csere (DSG),most 171000 van benne.

[ Szerkesztve ]

(#149410) Doki16 válasza GLOCK34 (#149406) üzenetére


Doki16
addikt

Szép kocsi. Jó sok balesetmentes és hibamentes kilométert hozzá.

Lenne két kérdésem hozzá :)
A tükröket te hajtod be a kis gombbal az ajtón vagy automatikusan megcsinálja ha zárod a kocsit?
A másik, hogy a hirdetésben miként adták el neked, Comfortline vagy Highline? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#149411) GLOCK34 válasza Doki16 (#149410) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszi! :R
Én hajtom be a kis gombot tekerve,nem automata.
Comfortline felszereltség,ez a szervizkönyv mellé csatolt papíron is rajta van.
Hirdetve nem volt,keresztapám hozta be egyik barátjával saját célra,tőle vettem át egy év múlva. Beruházott egy 170 lovas 1 éves CC-be. :D

[ Szerkesztve ]

(#149412) viharhozo


viharhozo
addikt

Helo!

Keteves lett a Golfom, el kene vinni szervizbe. Van vkinek otlete, hova vigyem (mondjuk Budapest 80 km-es korzeten belul)? Nem tudom, mennyire fixek a tarifak, de ettol is jobban aggaszt az, h kilopjak belole az alkatreszeket. Utobbit szeretnem elkerulni. Merre kapirgaljak?

Kösz!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#149413) Mágus2 válasza viharhozo (#149412) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

jobban aggaszt az, h kilopjak belole az alkatreszeket :U Ez komoly? Lusták szerelni is, nem hogy cserélgetni.

(#149414) Johnny_vT válasza Mágus2 (#149413) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Hahaha, ezen felnevettem :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#149415) Qru válasza Mágus2 (#149413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos miénkből loptak ki alkatrészt szóval én megértem a problémáját.

#nincsbennetarcsi

(#149416) Mágus2 válasza Qru (#149415) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kormiból? :Y

Vagy bubiból a turbót. ;]

[ Szerkesztve ]

(#149417) MunezXBK válasza Mágus2 (#149416) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem a turbót, az akaratot. :D

(#149418) K Norbi


K Norbi
addikt

Megvolt a vizes teszt, végre nem ázik be a hátsólámpa csavarjainál, imádom ezt a cuccot. [link]
Jobb idő lesz kárpit le megcsinálom az ajtóknál is.
Nagyon jól tömít és ragad szinte mindenre.




(#149419) viharhozo válasza Mágus2 (#149413) üzenetére


viharhozo
addikt

Az osszes szerelo fusizik, es ha esetleg pont kene neki vmi a kocsidbol es talal barmi szart, amit berakhat helyette, ugy elviszi, mint a szel. Raadasul garis problemam is van, szoval bent fog allni az auto egy-ket napot.

Qru: legalabb privatban kuldd at, melyik szerviz volt az, mar ha VW-konszernes volt.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#149420) Reggie0 válasza viharhozo (#149419) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mi az amit jellemzoen visznek? Gondolom nem a dugattyut, mert azt sok ido kiszerelni.

(#149421) Qru válasza Mágus2 (#149416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormiból, de több kolléga is panaszkodott erre.

mod:

viharhozo: Nem titok, a PoHu volt. Leadtam még jó volt mind a két xenon izzó, délután hoztam el franc se kapcsolta fel akkor. Este állnék ki a garázsból akkor látom, hogy mind a két izzó lilán pislákol. Kicserélték a két jó izzóm két szarra. Még ha az egyik lilul be azt mondom ok pech, na de hogy mind a kettő egyszerre makkanjon meg... na olyat még nem pipáltam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#149422) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv

Audi a4 avant 2.5TDI BDG 2004es üzemanyag szűrőt akarunk cserélni, hogy lehet a legkönnyebben légteleníteni? :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149423) Mágus2 válasza Qru (#149421) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Le kell hozzá venni a lököst, hogy kicseréljék. Ezek nem lusták. :)

(#149424) #89874944


#89874944
törölt tag

(#149425) K Norbi válasza #89874944 (#149424) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt a baj már nem kevés. :(

(#149427) mmdms válasza Qru (#149421) üzenetére


mmdms
addikt

Igaz hogy nekem sima H7-es, H4-es izzók vannak a passatba, de egyszerre hat ment szét. Mind a 4 elöl, egy fék és egy tolatólámpa. Vicces volt az autobahnon első pilács nélkül. :)
Aztán pár hónap múlva elfosta magát a generátor, valószínű az vitte el őket.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#149428) Gyula84 válasza freaghill (#149426) üzenetére


Gyula84
veterán

állandóan az audik teljesítenek alul ezeken az erőmérőkön :DDD koko kocsija volt?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149429) Mágus2 válasza freaghill (#149426) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lepődtem meg. KB. Ezt vártam. Akkor bactak el valamit, mikor kiírták a DPF-et. Ezt valami miatt nem említették a mérős arcok. :DDD

(#149430) #89874944 válasza freaghill (#149426) üzenetére


#89874944
törölt tag

vissza kéne vinni az abt-hez :D papír van róla, csinálják meg ;]

DPF mester rátette a konzervet ...

[ Szerkesztve ]

(#149431) Reggie0 válasza Gyula84 (#149428) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk az valahogy nem lep meg, ha egy tuningolt auto 340e km alatt leromlik 12%-ot... Eleve minden gyorsabban kopik benne.

(#149432) focvis válasza viharhozo (#149412) üzenetére


focvis
veterán

Jó szívvel ajánlom az érdi Bara Autóházat: kedvezőbb árak, nincsenek elszállva maguktól.

Ezt a kilopják részt nem bírom elképzelni, soha semmit nem loptak ki egyetlen autómból sem szervizben, a személyes cuccaimat sem piszkálták. Természetesen nem tartok készpénzt az autóban.

[ Szerkesztve ]

(#149433) JHONNY 79 válasza viharhozo (#149412) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Én Gödöllőre hordom Patócshoz. Mindig hozott anyagot viszek (nincs vele bajuk), a műhelybe beengednek, ott állhatok az autóm mellett a javítás ideje alatt.

(#149434) feka007


feka007
nagyúr

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma egy 2007-es Golf Mk5-nél, ha a hátsó ablaktörlő egyszerűen nem működik? A spriccelő működik, de pár hete beszart a lapát.. Azt olvastam, hogy a relével nem lehet gond, ha a spriccelő működik, mivel ugyanaz vezérli, mint a lapátot is.

(#149435) VR6-Fan válasza Mágus2 (#149429) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ABT ecu-k le vannak kodolva, szóval gyanítom nem is a kocsi saját ecu-ja van benne. :U

jah úgy néz ki elkezdtem írni az ME7.5-ös vezérlőt, nem még egy motor se robbant fel, nem konzervvel dolgozok hanem saját kút főből természetesen.

illetve Polo/Lupo AVY/ARC motorkoddal kapcs van valami infod :-)?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#149436) Zizmand válasza freaghill (#149426) üzenetére


Zizmand
aktív tag

A motorburkolatról, hogy tűnhetett el az első két karika? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149437) c00per válasza Zizmand (#149436) üzenetére


c00per
tag

a half tuning jelolese

(#149438) Kiskokó válasza Zizmand (#149436) üzenetére


Kiskokó
veterán

Úgy hogy egyszer már a motor alatt találtam meg, vissza ragasztottam de már csak a fele bírta ki.

to all :

Én arra tippelek hogy nyix chips. Amúgy kb1 éve kérdeztem a csávót azt mondta hogy miatta biztos rajta van a chip. Elvileg bele bírt nyúlni, pár nap múlva vissza hívott hogy megtalálta a mentést és ott is ABT-s... szal passz lehet nem igaz... nem tudom
Én így is megvagyok elégedve az erejével, pláne hogy 225gyári ló helyett 234 van. Én a chipre nem költöttem nem nagyon hoz lázba. Az autó kiváló állapotú ez a lényeg nekem.
Legalábbis én így gondolom, a srác is azt mondta hogy kérdeztem EGR vagy Légtömeg vagy bármi... azt mondta látszana a görbéken ha rosszak de ez gyári görbe.

Amúgy tudom mérni padon nem lehet S-ben de amúgy S ben jobbat megy 0-100ra a kocsi mint D vagy kézi.
Egy kis érdekesség

Mágus noob kérdés csak ismerös mondott olyat, hogy a vezérlés lehet elvan rakva azért lehet gyengébb?
Ez lehet? Lehet úgy nem a helyén, hogy az autó amúgy hibátlan? mindig indul pöcc röff, semmi rendellenes. Sokat se eszik.
Szerinted?

jóéjt

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#149439) Mágus2 válasza Kiskokó (#149438) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kizárt dolog, hogy el van rakva a lánc, mert nem lehet elrontani, a lovak fele döglött lenne, csattogna, füstölne.

Szerintem a DPF-es ember feltolt egy kiírt gyárit és annyi. Az a kicsi plusz csak a DPF hiánya miatt van, annyit fojtott rajta. ;) Nincs itt semmi ABT már. Mérni kellene padlógázon terhelésen egy turbónyomást, abból rögtön kiderül, mi a helyzet, ha gyári lesz, nem kérdés, nincs csipsz, ha meg nem gyári és csak ennyit tud az ABT, akkor valami nem kóser a motorral...

[ Szerkesztve ]

(#149440) c00per válasza Kiskokó (#149438) üzenetére


c00per
tag

En csak bizni tudok,hogy az en gepem 180lovabol nem hianyzik sok :D .Egyebkent szep gep le a kalappal!Speciel en amugy se vagyok hive semmilyen csipsz tuningnak.Ahogy kitalaltak menjen ugy.

[ Szerkesztve ]

(#149441) Qru válasza mmdms (#149427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A generátor ok, nem rég lett bemérve pont (mert gyanúsan kevés ideig bírta az akksi) de akkor elékpzelhető, hogy annyira peches voltam, hogy egyszerre ment ki a két izzó. Akkor mindenki menjen a PoHu-ba. Nem lopják ki az alkatrészt. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#149442) K Norbi válasza Kiskokó (#149438) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem tetszett a mérés, ki lesz a következő a fórumról? ;]

(#149443) Kiskokó válasza Mágus2 (#149439) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi, én is úgy gondoltam, hogy bebaszna ha a vezérlés lenne eltéve.

Szerintem is a DPF nél ment el a story pedig tavaly direkt megkérdeztem a csávót, de lehet felkeresem újra. Ha lesz idöm lehet az ABT-t is felkeresem majd.
Bár abból kiindulva, hogy mérésre is évek alatt így jutottam el valszeg jóvan ez igy :D

A motornak nem hiszem hogy lenne baja. Az autó hibátlan. semmi picit is eltérő dolgot a normálistól nem produkál, azon kívül hogy 50-50 arányba csörög a lánc indításkor.
(a mérésen egyszer se csörrent be :DDD )

Aki írta hogy szép a vas : Köszönöm. Vigyázva van rá én tudom a valós KM-et az óra már így állt mikor másodszor láttam a kocsit.
A sok idióta youtubos pedig mellé lőtt a "nemsoká fentlesz hahun" dumával mivel még évekig biztos nem adom el!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#149444) focvis válasza Kiskokó (#149443) üzenetére


focvis
veterán

Az a qva lánc... ebben ugye azért elől van, nem kell a motort kiemelni a cseréjéhez?

Nem igazán értek hozzá, de úgy gondolom, hogy az ABT-nak nincs DPF-OFF-os szoftvere.

(#149445) Reggie0 válasza K Norbi (#149442) üzenetére


Reggie0
félisten

En gondolkodom rajta, hogy megtudjam valtozik-e a kocsi a lanccsere+satobbi utan. De video nem lesz :)

(#149443) Kiskokó: Szerelom szerint ezek a 3-as dizelek olyan 350-450 Mm kozott szoktak elsolancosak lenni. Nekem meg csak neha csorog, ha felig visszahul es ujrainditom, de inkabb lecsereltetem most(~290Mm). Elobb utobb ugy is kell, akkor meg minek kockaztatni. Viszont a motor erezhetoen hangosabban jar, ahhoz kepest amikor vettem. Uj lanc pedig ugyis elkerulhetetlen, de utana vegig kiszolgal.

[ Szerkesztve ]

(#149446) Mágus2 válasza focvis (#149444) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Neem. Le kell venni a váltót, a lendkerék alatt vannak a láncok.

(#149447) focvis válasza Mágus2 (#149446) üzenetére


focvis
veterán

Hurrá :(
A4-ben is?

(#149448) Mágus2 válasza focvis (#149447) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kiskokóé A6, de ez a motor van A4-ben is.

(#149449) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Ja hátul van... amikor vettem azt mondták csinálták... látszik is hogy volt matatva. Szerelő azt mondta szerinte tényleg cserélték, illetve képeket küldött róla.
De lehet csak a fenti feszítőket cserélték..passz

Amíg nem rosszabbodik ez a néha csörög indításkor picit néha nem addig még hagyom szerintem.
pedig már vagy 2-3 éve csinálja :D Metabond még javított is rajta kicsit, már második löket van benne.

Az autó egyetlen "gáz" hibája hogy fél audi jel van a motortérbe... de amúgy takarítom mindig nem eladás miatt fénylik ahogy írják a debilek a YT-bon :D
Van pár extra ami nem teljesen jó de nekem nem hiányzik.
Az elektromos csomagtér ajtó felfelé csak segítve nyílik. Meg pár éve nem jön le a vonóhorog. Baszakszik az elektronikája.
Amúgy kifogástalan, nem össze vissza tákolt, minden gyári ami benne/rajta van.
ACC, légrugó, solartető, 4 ülésfütés, 2 első memóriás, állófűtés, AMI , bose stb

Kár azért a chipért, ha már megvették rá... az a baj nem emlékszem a DPF kiírás előtt mennyire ment a kocsi mert kb 1 éve se volt meg mikor már szarakodott és ment ki belőle.
Akkor azé 140Le után ... mai napig meglep néha mit megy az autó persze tudom manapság már egyáltalán nem nagy szám, de azért az átlag autósnak közel nincs ennyi se.

Mágus majd nyáron rámehetnénk egy nagy átvizsgálásra, megnézni minden szirszart.
Persze nem ingyen. Ha lesz tali vagy valami, és lenne kedved is.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#149450) diablo1984 válasza Mágus2 (#149446) üzenetére


diablo1984
veterán

Hogy áll a nagynyomású rendszer csere? Van kèp a szűrőről, hogy mennyire vágta tele forgáccsal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.