Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148151) Kiskokó válasza MunezXBK (#148135) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én is ezt mondom... sajnos a manapság kapható új aksik minősége rakás fos... az Exide Premimummal én is szenvedtem, aztán a Varta most bevált.
Pórbálja ki egy új akkuval azt csá

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#148152) MunezXBK válasza Kiskokó (#148151) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szeret orálozni. ;]

(#148153) zsoleszkai válasza Mágus2 (#148125) üzenetére


zsoleszkai
tag

Hella Black Magic van az autóban, de hiába van beállítva és jó égő benne este szinte (modern szemmel) semmit sem látni vele. Ezért vettem 2 H1-es projektort(Morimoto h1 mini) (és azért annak a vetítési képe egy tescos égővel is fényévekkel jobb mint a mostaninak) és azt szerettem volna belerakni egy bontott jobb kormányos lámpájába, viszont azzal nem voltam tisztában hogy nem minden lámpa szétszedhető. (ami jelenleg van azt nem akartam szétbarmolni, mert drága és ritka illetve ez már volt szétszedve és foncsorozva így gondoltam hogy szétszedhető, de azt nem hogy amelyiken nincs ilyen fém összefogó a búrán az nem)

Röviden ennyi a történetem, látni szerettem volna úgy hogy látszódok de nem vakítok. (Gyári xenon is már 10+éves így hiába ruháznék be rá arra is ráférne egy felújítás)

/KneeBy/

(#148154) Reggie0 válasza Kiskokó (#148151) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig vannak jok. Pl. a spiralcellasok egy fokkal ellenallobak a mechanikai hatasokkal szemben, az iszapkepzodes sem okoz akkora problemat. Csak hat meg kell fizetni.

(#148155) molnarpeter válasza zsoleszkai (#148153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kérdezd meg ott, ahol foncsorozták, hogy mivel ragasztották ;)

Reggie0: 4x sajnos nem jobbak, és valószínű ugyanúgy nyírja a mélykisülés őket is. Dupla áron még meg is venném :)

[ Szerkesztve ]

(#148156) zsoleszkai válasza molnarpeter (#148155) üzenetére


zsoleszkai
tag

Ez másik lámpa (valeo), ami bent van az autóban(hella) azt nem akartam szétbasni.

/KneeBy/

(#148157) molnarpeter válasza zsoleszkai (#148156) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Félreértettem :B Valami kicsi szikével amúgy érdemes lehet megpróbálni, de legjobb lenne szétszedhetőre elcserélni. Esetleg ha veszel egy balost sérült üveggel, de jó házzal pl, ezt már bátrabban kínozhatod :D

(#148158) bitpork válasza zsoleszkai (#148153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit jelent a "modern szemmel"? :U
Az autódban volt gyárilag ívkisüléses lámpa? Mert egy ilyen szettet berakni automata szintező nélkül elég problémás- szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148159) zsoleszkai válasza bitpork (#148158) üzenetére


zsoleszkai
tag

Modern szem alatt azt értettem amit egy projektoros lámpa tud egy foncsorossal szemben.
G4-et gyártottak Xenon lámpával. Szintező és lámpamosó a xenonhoz kell tudtommal nem pedig a projektorhoz, a tajvan lámpákat (rs-shop) is lehet használni ezek nélkül. De javítsatok ki ha tévedek valamiben. (és meg is köszönném ha megtennétek)

/KneeBy/

(#148160) #89874944 válasza molnarpeter (#148145) üzenetére


#89874944
törölt tag

fél éves ez a xar :D szóval csak egy papírt akarok szerezni hogy visszavegyék gariba. Meg kell egy másik akksi hogy addig ne dobja el az agyát :)

Egyébként már tudom mi lesz helyette. Zap 80 Ah-s munka akksi , plusz egy 40Ah indító ;]

MunezXBK: szabin vagyok, vmivel el kell ütni az időt :DDD

havri: rossz volt a kép. Én a munka akksijukat fogom venni. Ezt vetted te is?

[ Szerkesztve ]

(#148161) havri1 válasza #89874944 (#148160) üzenetére


havri1
félisten

Ilyen ZAP-ot vettem augusztusba még a másikba, nagyon dicsérték. Vagyis 72-eset.
Eddig még jó.

[ Szerkesztve ]

havri

(#148162) cool13 válasza zsoleszkai (#148159) üzenetére


cool13
őstag

Video
2.
3.
De én nem merném elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#148163) bitpork válasza zsoleszkai (#148159) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az általad nevesített utángyártott szett nem HID bi- szenon? :U
Szerintem az számít h az adott jármű azzal volt-e szerelve itthon :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148164) K Norbi válasza zsoleszkai (#148123) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem mind szétszedhető, Valeo nem [link] csak azok amiken pecsni van. [link] Hella igen.

[ Szerkesztve ]

(#148165) zsoleszkai válasza cool13 (#148162) üzenetére


zsoleszkai
tag

Tudom, hogy így kellene szétjönnie viszont a drága Valeo nem hőre lágyuló ragasztóval van összerakva és a 400fok kevés neki hogy bármilyen módon is nyúlóssá váljon a ragasztó. (Ahogy eddig néztem amik videóban szerepelnek és szétszedik őket azokon a lámpákon van ilyen fém "pöcök" ami a műanyagot és a burát összetartja, nos amit vettem azon nincs ilyen kialakítás, se pöcök)

@bitprok Konkrétan ez Bi-Xenonnak írja, de H1-es a foglalatod tehát használhatod halogénnel. Van belőle D2s-es Xenon változat is, de az a H7-be nem plug&play. (meg drágább, meg ahhoz már kellene szintező meg egy új búra is)

/KneeBy/

(#148166) intelMMX


intelMMX
senior tag

Elég jól elfáradtam ma a projektben :))
[kép]
Kipucoltam a kocsit meg a szőnyeget, valamint a zajszigetelés 60%-át (A 40%-a kuka...abból talán 20 még menthető)
Holnap kicsit kísérletezek, hogy hol is lehet a probléma, körbekenem szilikonnal kívül belül.
Aztán össze is kell még idén raknom, másodikán már fel kell készíteni a vizsgára.

(#148167) havri1 válasza intelMMX (#148166) üzenetére


havri1
félisten

Kitartást!
Szélvédő kéderes vagy ragasztott?

havri

(#148168) intelMMX válasza havri1 (#148167) üzenetére


intelMMX
senior tag

Szerintem még kéderes ez, de szerintem amúgy is cserélni kell a szélvédőt.

Mondhatni az autó fele itt van a szobában :DDD

(#148169) Mágus2 válasza zsoleszkai (#148165) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amint írtam, vegyél két gyári új hellát. Ha költséghatékony kell akkor jét depo lámpát. Ezt a belefaragok egy projektor vonalat engedd el.

[ Szerkesztve ]

(#148170) molnarpeter válasza intelMMX (#148166) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hivatalos karosszéria tömítő cuccot használj, az tuti nem korrózív ;)

(#148171) molnarpeter válasza #89874944 (#148160) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézz be hozzájuk, hogy kéne egy hiteles számla másolat ;)

(#148172) intelMMX válasza molnarpeter (#148170) üzenetére


intelMMX
senior tag

Csak ideiglenesen lesz tákolva, hogy ezt a pár napot kibírja.

Remélhetőleg lesz rendes fűtés is benne mire vizsgára megy.

(#148173) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Ma ismét beteghez mentem. B7 paszuly, 1.6TDI cayc. Hibajelenség, nem indul a motor, forog, de nem kell életre, izzító pilács villog, motorhiba lámpa világít... Zárlatos lett egy injektor. :(

(#148174) K Norbi válasza zsoleszkai (#148165) üzenetére


K Norbi
addikt

A Valeo szétszedhetetlen! Én vettem bontottam, össze van ragasztva olyan cuccal mint a Sikaflex.
Kalapáccsal tudod szétszedni.
Vettem má depót is.
Kipróbáltam mindenféle izzóval.

(#148175) Mágus2 válasza K Norbi (#148174) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Ez nem lámpa, ez egy kínai szar. A gyári saját tükrös lámpa 100x jobban világít.

(#148176) zsoleszkai válasza Mágus2 (#148175) üzenetére


zsoleszkai
tag

Épp ezért nem akarok venni kínai projektorosat, mert szar.

/KneeBy/

(#148177) CharlieDrop válasza bitpork (#148158) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én e46-ba tettem ilyet, ami manuál szintezős volt beállított új jól és a projektor nem világított össze-vissza..

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#148178) Cirmos


Cirmos
csendes tag

Sziasztok. Nekem csak 10 nApja van egy Leon-om(1.4tsi),eddig csak 100 powe racinget tankoltam,egy francia oldalon egy ugyanilyen tsi forumon olvastam hogy az nem jo de csak egy hozzaszolasban. Szerintetek okozhat az valami szarságot? Bocs ha fas. ságot kérdeztem

(#148179) K Norbi válasza Mágus2 (#148175) üzenetére


K Norbi
addikt

Én azt nagyon jól tudom hogy milyen a depo. ;]

Nekem Hella van a golfba. [link] [link]
50.000Ft volt a pár, zsír új. Nem pénz érte.

[ Szerkesztve ]

(#148180) Mágus2 válasza zsoleszkai (#148176) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kaptál tanácsot. ;)

(#148181) zsoleszkai válasza Mágus2 (#148180) üzenetére


zsoleszkai
tag

Véső, kalapács :)

Köszönöm mindenkinek az építőjellegű hozzászólását :R

/KneeBy/

(#148182) K Norbi válasza zsoleszkai (#148181) üzenetére


K Norbi
addikt

Gyere máskor is ;]

(#148183) bitpork válasza Cirmos (#148178) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Nem okoz gondot, ha bírja a tárcád, nyugodtan teheted bele.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148184) focvis válasza Cirmos (#148178) üzenetére


focvis
veterán

Ha csak 10 napja van meg az autó, akkor beszélj egy jogász ismerősöddel, és irjatok egy szép ajánlott levelet az eladónak, hogy legyen kedves és előlegezze meg neked a vezérléscsere árát, mert eltitkolta és így neki illik azt fizetnie a jogszabályok értelmében. (Járj utána a részleteknek.)

Felesleges bele a 100-as, jobb, de nem annyival, mint amennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#148185) bitpork válasza focvis (#148184) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem ... túlgondolt a jogászos tanács? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148186) molnarpeter válasza zsoleszkai (#148181) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Próbálkozhatsz orvosi szikével, de nagyon rossz hozzáférni ránézésre...

(#148187) focvis válasza bitpork (#148185) üzenetére


focvis
veterán

Getsziség, de egy nőt megvezetni is az volt. Egy próbát megér, az eladó 6 hónapig felel az elsummantott hibákért.
Engem Saint meggyőzött anno.

(#148188) bitpork válasza focvis (#148187) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy magányembertől vásárolva hogyan bizonyítod h eltitkolt bármit is? Vagy hogy nem lett cserélve? Esetleg h szándékosan becsapott?
Tudtommal csak kereskedőnél van fordított bizonyítási kényszer - de ha Saint_ itt settenkedik majd javít :B :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148189) focvis válasza bitpork (#148188) üzenetére


focvis
veterán

A jogi részt hagynám a jogászokra.
Hogy bizonyítja? Bemegy az első Seat márkaszervizbe, egyből kap egy 300-as javítási ajánlatot.

(#148190) bitpork válasza focvis (#148189) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez mitől biztos? :U
Tényleg nem kötekedés, de semmi erre vonatkozó információ nem volt leírva - legalábbis én nem láttam. Biztos vagy benne h nem volt cserélve már? Biztos vagy benne hogy az előző tulaj ezt szándékosan nem tette meg, és titkolta el a vevője elől? Abban is biztos vagy h egy itthoni márkaszerviz nem akar rámelegíteni bármit bárkire csak hogy bevételre tegyen szert?
De abbafejeztem és léptem is :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#148191) focvis válasza bitpork (#148190) üzenetére


focvis
veterán

Pár napja arra panaszkodott, hogy zörög. Ma azt írja, hogy 10 napja vette csak az autót.
Azt mindannyian tudjuk, hogy márkaszervizben 300+ a javítás.
Én qrvára pipa lennék.

(#148192) Reggie0 válasza bitpork (#148190) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem szamit, hogy eltitkolta-e. Ha nem tudott rola az elado, de rejtett hibaja volt, akkor tudtan kivul adott el dragabban egy autot, ami valojaban nem ert annyit, tehat a kulonbozet visszajar a vevonek. Ez nem lotto...

[ Szerkesztve ]

(#148193) Cirmos válasza focvis (#148191) üzenetére


Cirmos
csendes tag

Jajj srácok..... :) igen panaszkodtam hogy kb 10 inditasbol kétszer indulasnál kicsit recseg 2-3sec és elmúlik, mindegy hogy hideg meleg langya. Ma beszéltem assszem Szabó autójavitó bp. Azt mondtak hogy még ez nem gáz mert: ritkán recseg, nincs hibajel a kijelzőn, de ha akarom meg lehet csinálni de mindenképp okoskerékkel(főteng. kapcs. fogasker. - el.) 250e ft max. Ugyhiszem megéri pláne hogy most vettem kicsit legalább nyugodt leszek, bár drága :(. Beszéltem egy kisebb műhellyel is ott 200 de nincs rá 2ev gari.
2. Mióta megvettem a kocsikát azóta csak wpover racinget(100) tankolok bele, de az elozo kocsimba is azt tettem. De az sima benzines golf volt ez ugyebár 1.4 tsi seat leon.
Kérdésem az volt hogy nem gond szerintetek ez a benyó, vagy vegyek visza? De a sima 95-rol hallottam hogy nem koser.

Ma csak reggel indult recsegő hangon2-3sec,de csak 3 percig melegitettem, de lassan mentem, es eléggé dizeles volt a hangja ezert kicsit még melegitettem, utanna mar nagyon szép halk volt a móka. :) Ezek után pesten még vagy 7szer indultam el vele mindig halkan indult halkan ment és egy majom kopasz bmw-s is lehagytam a váci parton 318i :)

(#148194) Reggie0 válasza Cirmos (#148193) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat. Ez azert nem feltetlen van igy, en megkerdeznek a helyedben egy masik szerelot is, de leginkabb olyat, aki kifejezetten ezekkel a tipusokkal foglalkozik.

A 2-3 sec az mar baromi sok, eleg hamar fog allando kattogasba atfordulni, ott meg kb. barmikor szakadhat es kuka az egesz motor. Amikor friss a problema 0.2-0.5 sec utan elmulik. Tehat ugysem uszod meg, en a helyedben elvinnem.

Esetleg megkerdezheted, hogy van-e szoftverfrissitesben ilyesmi problema, ha jol emlekszem a 2.7/3.0 (talan CAPA kodu es testverei?) dizeleknel modositottak az olajpumpa szabalyozasat, hogy inditaskor ne okozzon olyan nagy terhelest a lancnak, igy a recsegesek egy resze elmult. De azok nem masodpercekig tartottak.

[ Szerkesztve ]

(#148195) Cirmos válasza Reggie0 (#148194) üzenetére


Cirmos
csendes tag

Most akkor mit csináljak. Mert nem. Állandó a recsegő hang de amúgy nem vészesen recseg holnap teszek fel vidit. Nem is mindig recseg.
Jan 17re kaptam időpontot a szervizbe ott csináljak a vezérlest, most akkor mondjam a manusnak akitől vettem hogy viritson 300ezret mert kicseréltettem a vezérlest mert néha recsegett? Amúgy a tag ügyvéd akitől vettem.

(#148196) OCTAMD válasza Cirmos (#148193) üzenetére


OCTAMD
őstag

Nem semmi gazdaságos autód lehet

TSi vpower racing

Ezt a TSi-t ,elkerülhetted volna,mert évek óta egy hibahalmaz :)

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#148197) Cirmos válasza OCTAMD (#148196) üzenetére


Cirmos
csendes tag

Jo tudom hogy mindig van valaki aki azt mondja hogy szart vettem, persze legközelebb rs7 audit veszek szalonbol aztan mindenki mehet a picsába.
Semmi gond kicseréltetem a vezérlést mindenestől, es remélem nem lesz gond. A racinget azert tankolom evek ota mert allitolag nem kokszol annyira, csak meg nem volt turbos kocssim igy itt azert tettem fel a kerdést hogy nem e gond?
Most tiszta ideg lettem eddig 10 szerelobol azt mondta 10 hogy nincs akkora gond ha meg nincs hiba ikon, meg csak 2-3sec a diseles hang, most meg olvasom hogy de igen is nagy gond....... Most akkor ne is menjek vele?

(#148198) OCTAMD válasza Cirmos (#148197) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mennyit agyaltam 2 éve egy fabia combi 1.4MPi után amibe 180000kmt raktam nagyjavítás nélkül,hogy mit vegyek ami szintén bírja megint egy darabig és olcsóbb tankolni mint a fabiat

Azt képbe került a Toyo Auris Hybrid(2,6M 2011) és nagyon nem bántam meg,83000kmt már beletettem javítás nélkül

Most meg van még a fabia is,254000kmrel még a gyári vezérléssel,gyári kuplunggal,gyári vízpumpával
Motor se volt megbontva

forum.index.hu -t olvasgasd,ott van tsi fórum

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#148199) focvis válasza Cirmos (#148197) üzenetére


focvis
veterán

Dehogy vettél sz@rt; a negyedik TSI-t hajtom, nagyon szeretem. (Ha majd megveszed az RS7-et, vigyél el egy tesztkörre! :) az is TSI.)
Nem fog szétesni január 17-ig.
Mindegyikbe sima 95-öst tankolok, de természetesen semmi baja nem lesz a 100-astól.

Írod, hogy jogásztól vetted, akkor azért neccesebb. Olvasd el, mit írtatok a szerződésbe az autó állapotáról.

[ Szerkesztve ]

(#148200) havri1 válasza Cirmos (#148193) üzenetére


havri1
félisten

Amikor egy szett 60-80e ft, akkor mi kerül 200-250e ft-ba? Ezt sose értettem.
Nekem is 1.4TSI van, szeretem.
Írjátok a szavatosságot stb. Érdekes dolog ez. Vezérlésről, kopóalkatrészről beszélünk, ami minden motorban esedékes egy bizonyos km után. Nem varázslat ez. Mennyi km van benne? 90-120e környékére vannak beskálázva a vezérlések nagyjából, ezzel kalkulálni kell. vagy Ti az olajcserét is le szoktátok vonni a vételárból?
Egyetlen egy helyzetben tudom ezt elképzelni, ha úgy veszem, hogy nagy szerviz megvolt rajta, nem csörög semmi, majd másnap otthon reggel megcsörren, egyértelműen átverés.

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.