Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82801) j.bravo válasza Byk01 (#82800) üzenetére


j.bravo
addikt

Start előtti találkozó hol, mikor? Amikor legutóbb voltam, Gárdony vasútállomás volt. A hány órára nem emlékszem.
(nem tekertem sokat vissza a talisban, mea culpa ha ott megvan. Mindenesetre nem árt felszínre hozni a logisztikai infókat szerintem)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#82802) tvamos válasza Varoz (#82781) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es szerinted hova tegye az ember a hazra felrerakott penzet? Erdekel a velemenyed, nem kotozkodom!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82803) Varoz válasza tvamos (#82802) üzenetére


Varoz
őstag

Nem erről van szó, de aki tőzsdézik az tudja, hogy kockáztat, akkor az ne sírjon, hogy most épp lejtő van. Vállalt a kockázatot, pont.
Szóval nem a befektetés létét bírálom, félreértés ne essék.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#82804) Freddy76 válasza Varoz (#82803) üzenetére


Freddy76
addikt

Inkább hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82805) tvamos válasza Varoz (#82803) üzenetére


tvamos
nagyúr

De en azert irtam, mert tenyleg erdekelne a velemenyed, hogy mibe erdemes fektetni szerinted.

Nezd, en a kovetkezot latom. 6-8 eve nalunk, falun lehetett egy pofas, felujitasra szorulo kisebb hazat venni 5 millioert. En osszesporoltam ezt a penzt 5 ev alatt. de most meg mar 10-12 ugyan az a haz.
Ugyan igy jartam a '90-es evek vegen, a 2000-es evek elejen. Mire osszeraktam a 1-1.5 milliot a hazra, mar reg 2 folott voltak.
Persze, mondhtod, hogy hulye vagyok, minek nekem megegy haz, hiszen van mar egy, de akkor is. Mibe fektessenek az emberek, ha a beteti kamatot a megmokolt inflaciohoz allitjak be, es nem valodihoz, ami szerintem van vagy 15-20% mostanaban.

Szoval igen, mindig sir valaki, es elofordul, hogy sokan sirnak. Most szerintem eleg sokan sirnak, es szerintem hamarosan meg sokkal tobben fognak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82806) Varoz válasza tvamos (#82805) üzenetére


Varoz
őstag

A mibe érdemes részben nem mélyültem el sose, nem volt rá szükségem és csalfa reményeim se. :D
Amúgy nagyon sok oldalról megközelíthető dolog ez és nagyban függ attól is, hogy mennyit.
Lakás, bitcoin. Mindkettőben láttam potenciált és igazam is lett. Más kérdés, hogy egyikre se futotta. :D
Bár ha tudom, hogy ekkorát ugrik a bitco, akkor valamit beleszűkölök, de nem gondoltam, hogy ekkorát megy.
Bár ugye utóbbi szintén tőzsde.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#82807) gorgo válasza Varoz (#82803) üzenetére


gorgo
őstag

részben igazad van. Egyfelől igen, van a mindenféle kockázat, másfelől lehetett is számítani rá. Inkább a mértéke az ami durva, konkrétan OTP-re vetítve csúcshoz képest az érték 40%-ra esett vissza. Na ez irreál. A háborúban ért valós vesztesség 15%, az összes többi 40% meg pusztán azért van mert feltörekvő fostalicska orbánisztánban vagyunk.

Eleve gusztustalan, hogy ilyen komcsi eszközzel élnek: vegyük el attól akinek jól megy. Miért? Miért ne, előnevetük a lakosságot, az elmúlt 50 évben ezt látták:
- "alanyi jogon jár" (na ezt azért mostanra kezdi vitya átértelmezni: a sleppnek jár már csak alanyi jogon, a többinek meg járni jár csak nem jut, vagy már nem is jár)
- mindenki lop, a kormány legitim módon teheti ezt.
- de a legszemetebb húzása mind közül piac szempontjából az, hogy mindezt tervezhetetlen módon: hétfőre összehívnak egy sajtótájékoztatót, és bejelentik hogy kitől mit lopnak el keddtől kezdve. Erre semmilyen üzleti vállalkozás nem tud tervezni. És mindent így csinálnak, az összes "intézkedést" így hozzák és jelentik be. Társadalmit, politikait, gazdaságit, mindent.

Nade sebaj megdícsért minket oroszország, mert megvédtük Kirill-t. Cserébe csak gondolatban köpi le egész eu, mivel ilyet ugye nem illik tenni (leköpni). Magam sem értem, hogy erre mi a büdös franc szükség volt. Attól félek, ez egy hosszú távú terv, az EU és hazánk teljes eltávolítása, viszony megrontása, majd egy huxit. Más értelme nincs.
Ok, van rá marginális esély, hogy hosszú távon majd Putyin elvtárs mindent visz, és majd egy új világrendben ismét nagyok leszünk. Más magyarázathoz elég élénk fantázia kell.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#82808) .mf válasza tvamos (#82805) üzenetére


.mf
veterán

Csak trollkodni jár ide, tudod :P
De ha érdekel válasz, akkor ld. "Mibe tegyem a megtakarításaimat?" topik, elsőnek érdemes elolvasni az összefoglalót, majd kérdezni.
Dióhéjban én ezt mondanám:
- Pár hónap, max 1 év, forint: MÁK (Magyar Államkincstár) számla, és rá DKJ (Diszkont Kincstárjegy), ~7%, kamatadó-mentes, "kockázatmentes".
- Fél év vagy több, forint: MÁK számla és PMÁP (Prémium Magyar Állampapír), infláció-követő (előző évi infláció + 1.x%, már nem emlékszem mennyi az új sorozat, de idénre 6.x%-ot fizet)
- Sok év, forint: ilyen leértékeléssel? Csak idén 15%-ot gyengült a HUF az USD-hez képest...
- Fél évtől pár évig, euró: ezelőtt a MÁK P€MÁP (Prémium Euró Magyar Állampapír) volt nyerő, szintén infláció-követő, a 26X sorozatom a most indult félévre épp 7.15%-ot fizet, de az új sorozatnak annyira lerontották a kamatprémiumát és a kondícióit, hogy már nem valami jó.
- Sok év, euró: ezekkel az új különadókkal ki tudja mi lesz, de eddig az volt, hogy valamelyik diszkont-bróker, ahol van TBSZ-es számla, és ott venni valami ETF-et (tőzsdén kereskedett alap), pl. egy megfelelően diverzifikált index-követőt, ami több ország részvényindexeit átlagolja (MSCI vagy FTSE a két nagy világ-index), így csökkentve a regionális sokkok kockázatát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82809) Varoz válasza gorgo (#82807) üzenetére


Varoz
őstag

Na ez egy korrekt válasz.
Maximálisan egyetértek azzal amit most leírtál. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#82810) Mercutio_ válasza .mf (#82808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tegyük hozzá, az etf-eknél (ahogy az összes értékpapírnál is) NEM alapozunk a múltbeli teljesítményre!!!
Sajnos az elmúlt ~10 év nyerő időszakának úgy tűnik vége, annak aki nem realizált már tetemes hasznot az etf-eken nem biztos, hogy ez az ideális beszálló pont.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82811) #31733248 válasza .mf (#82808) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én inkább a vállalkozásra szavaznék. ;) Az ingatlan hagyományosan kedvelt befektetésnek számít, különösen ha az adott ingatlan dolgozik is a tulajdonosnak, pl. rövid távú kiadásra szolgál. Egyetlen jó lakás kitermel már egy közepes mérnökfizetést.

(#82812) j.bravo válasza Byk01 (#82800) üzenetére


j.bravo
addikt

Aki jönne Velencei-tavat kerülni szombaton, az legyen oly jó és nézzen át a talis topikba (és írjon is egy sort)!
Ha a most kinéző alacsony létszám lesz, lehet h a későbbre tolás mellett szavazok én is…

Whatever.

(#82813) Jahno válasza j.bravo (#82812) üzenetére


Jahno
őstag

Holnap du várba megyünk fotós mászkálni :))

(#82814) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
nem tudom jó helyen járok-e, ha nem akkor elnézést kérek és egy tovább irányítást a témában. :D
Szóval most tervezem megvenni az első komolyabb fényképezőmet amivel videózni is szeretnék.
Egy Panasonic Lumix G9 fényképezőgép amit kinéztem és ehhez valószínűleg egy 12-60mm f/2.8-4.0 objektív.
Főként tartalom gyártás úgy, mint reklámfilmek és hasonló projektek lenne a cél, mivel kezdő vagyok szinte teljesen ezen a téren ezért nem a lehető legdrágább gépet néztem ki elsősorban, viszont minőségi munkát szeretnék kiadni a kezeim közül és ez szerintem jobban megfelelne a célra, mint egy új iPhone.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82815) Jahno válasza syIex (#82814) üzenetére


Jahno
őstag

G9el én elfogult vagyok :-D Aztán majd obikban ki lehet találni, hogy mit merre de jó lesz ez.

(#82816) syIex válasza Jahno (#82815) üzenetére


syIex
veterán

Ki tudod fejteni? Tényleg laikusként kérdezem, miért vagy vele elfogult? :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82817) lugosi válasza syIex (#82814) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem erre amit leírtál mind a váz, mind az objektív elég jó. Sőt kifejezetten jó.

(#82818) Jahno válasza syIex (#82816) üzenetére


Jahno
őstag

Jelenleg 5 Pana gépem van és abból kettő darab G9, szóval mi más lennék. Meg persze kölcsön is adtam havernak egy (2-3 pár) melóra, erre az is vett rögtön kettőt :DD

YT tesztvideókat gondolom néztél, én túlzottan nem filmezek és ezt a vlogot is ki kellene tanulni, de van benne, valamire jó lesz. Az meg ne zavarjon, hogy nem pro obi sor, meg fixek. Csinálni kell nagy erőkkel, kisebb tesóival is korrekt filmek estek ki a kezünk alól, én még G5-6al is csináltam olyat, ami megállta a helyét, ahhoz képest a G9 űrtechnika.

Filmes haversrác is G9el varázsol, Ő is igyekszik magasra tenni a lécet pld.: [link]

(#82819) syIex válasza Jahno (#82818) üzenetére


syIex
veterán

Ja azt hittem negatívan vagy elfogult vele.
Persze át rágtam magam jó pár YT videón és tesztek és reviewok alapján is tetszik.
Erre a kommented már csak rá tronfol úgy ahogy #82817 is! :D
Köszi, akkor valóban jó választás lesz. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82820) lugosi válasza syIex (#82819) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is ezt a kitet néztem, illetve a 14-140-nel lévő kitet, csak lecsúsztam az akcióról és most sóher vagyok mostani árán megvenni. Én elsősorban fotóra néztem, de videóra is nagyon jó állítólag a 2.0 firmware óta.

(#82821) Jahno válasza lugosi (#82820) üzenetére


Jahno
őstag

14-140 elég alap, zoomolni szinte nem is lehet vele felvétel közben, de hát valamit valamiért. Használtan kell venni 100 körül és kész. Én azért sokat termeltem vele, fotós csoportos nagy megmondóknak is raktam be olyan felvételeket amik ezzel készültek és betippeltek rá mindenféle fix 35/50 és társait :-D

Én szeretem és elég sokat megy.

(#82822) Balinov


Balinov
félisten

Khmm srácok, ez nem az a topik :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82823) Jahno válasza Balinov (#82822) üzenetére


Jahno
őstag

Légy laza. Kérsz egy pénteki poént?

(#82824) Balinov válasza Jahno (#82823) üzenetére


Balinov
félisten

Csütörtök van, bakker :D de jöhet!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82825) syIex válasza lugosi (#82820) üzenetére


syIex
veterán

530-ért sikerült megvennem egy kb 100 expos, de “használt” gépet ami kb 4 hónapos és Fotoplusnal vasarolt és egy extra akksi is van hozza szóval jelenlegi árak mellett jó üzletnek tartom. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82826) Jahno válasza Balinov (#82824) üzenetére


Jahno
őstag

Azt pld. tudtad, hogy szakállas emberek azok igazából szakáll nélküli emberek, csak szakállal?

(#82827) Balinov válasza Jahno (#82826) üzenetére


Balinov
félisten

Gyaa, covid óta szakallam van de ezt a szakállas viccet :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82828) syIex


syIex
veterán

Hát nyomkodtam kb másfél-két órát a gépet. Brutális amilyen összetett az egész és hát nyilván közelében nem vagyok annak, hogy át lássam mi merre hány méter, viszont nagyon tetszik. :DDD
Szerencsére nagyjából azért képbe vagyok a 3 kulcs dologgal, de hogy melyiket mihez állítsam még mindegyik hosszú-hosszú időbe fog telni megtanulni. :D
Mindenesetre köszi a tanácsokat és tippeket szívesen fogadok! :P

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#82829) Jahno válasza syIex (#82828) üzenetére


Jahno
őstag

Friss FW-t tegyél rá és olyan fókusz módok lesznek, hogy hajad elhagyod. Asszem itt is írtam róla.

(#82830) Mercutio_


Mercutio_
félisten

#takavan
Lehet átfáradni a szaktopicba!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82831) Studi válasza Mercutio_ (#82830) üzenetére


Studi
addikt

#nemorogj :P ;]

(#82832) Freddy76


Freddy76
addikt

Olvasgatom a Origot, és egyre inkább felháborít az gaz agresszor Ukrajna és Soros háborúja szegény áldozat Oroszország ellen :( .

Lehet, hogy ott is ki kellene tenni sok-sok Stop Soros plakátot, az megállítja.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82833) Ear001 válasza Freddy76 (#82832) üzenetére


Ear001
addikt

De miért teszel ilyet? Szadomazó? Vagy valami fura TikTok kihívás? ;]

(#82834) tvamos válasza Freddy76 (#82832) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem ne Facebookozzal. A Metavezum kiszivja az agyadat. Egyel inkabb Puffin lekvart!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82835) Byk01 válasza Freddy76 (#82832) üzenetére


Byk01
senior tag

Csak nem be akarsz kerülni a NER-es körökbe :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#82836) Novics


Novics
senior tag

Oszt a 0-4-hez mit szóltok, eh!?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82837) Mr.Csizmás válasza Novics (#82836) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a múltkori 2-0-al nyertem 3 üveg gint, abból egyet buktam, mert angol győzelemre tettem :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82838) gorgo válasza Ear001 (#82833) üzenetére


gorgo
őstag

Tájékozódik (az ellenzék pl. ezt sem tette kellőképpen), vagy amolyan katasztrófa turizmus/szörfözés... Itt is egy gyöngyszem. Elnézést, az FB-t nem tudom linkelni.

Bakker, tegnap volt egy mellényúlásom, ami végül jól sült el! Vettem Peroni söröket. Itthon vettem észre, hogy bakker, 0.0% :W Alig van eltérés a kettő külleme között. Viszont az volt a kellemes meglepetés, hogy ennek is söríze van, sőt finom!! KOmolyan, több sörnél finomabb, mint ahánynál nem! De jó hogy kiderült! :D Így bármikor is sörözhetek, közvetlen vezetés előtt/közben is :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#82839) Freddy76 válasza gorgo (#82838) üzenetére


Freddy76
addikt

A Peroni alkoholmentese a legjobb az alkoholmentesek közül, szerintem.

Persze ettől függetlenül még lúzer dolog tévedésből alkoholmenteset venni :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82840) lugosi válasza Novics (#82836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én örülök neki! :)

(#82841) Jahno válasza gorgo (#82838) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondom mindig, ráadásul most nagy a marketingje és kezd terjedni az országban. Nem is occsó, most ittam a Ligetben 3 deciset 950-ért...

Meg is lepődtem néha, hogy olyan helyeken, mint Veresegyházon a sarki termál kimérdéjéban azt adtak.

(#82842) Jahno válasza Freddy76 (#82839) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, nekem ugye a vörös Dreher, ami nem is annyira sör, aztán ha sorrend kell, hát passz. Átlag mentesektől okádni bírok, de tán Kozel, Clausthaler, Peroni a fordított sorrend. Jó hát a Stella is olyan, mint az alkoholos Stella, de az sem sör, hanem valami fémízű bigyóital :-D

(#82843) gorgo válasza Jahno (#82841) üzenetére


gorgo
őstag

a városban vendéglátóhelyeken már horror árak vannak. Utóbb beültünk egy (jobb) helyre barátosnővel, mert kitikkadtunk. 2x2dl ("legolcsóbb") bor, 1 üveg bubis víz 5k. Köszi. Ez már az az ár, amikor nem ízlik a finom bor sem, mert elveszik a kedved nagyon. :(

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#82844) Byk01 válasza Jahno (#82842) üzenetére


Byk01
senior tag

Próbáld ki a Postřižinské Střízlíket (ha ki tudod mondani rendesen, meghívlak rá :D)!
Nem hiszem, hogy sok helyen lehet kapni, én Kőbányán ittam 2-3 éve (remélem még lehet kapni a Guttmannál), de webshopból beszerezhető.

#82836 Novics Az alkoholmentes sör is jobban érdekli itt az embereket :D

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#82845) Novics válasza Byk01 (#82844) üzenetére


Novics
senior tag

Jó, hát én is csak azért tudtam egyáltalán a meccsről, mert a túrán beszélgettek róla. De ja, inkább alkoholmentes sör, mint a magyar "foci".
Annyit azért utánaolvastam, hogy ez az NL, eléggé az alja, a nagyok nem nagyon veszik komolyan.

Jah, 27-01 között a Nagybüdösben leszek - leszünk - valamelyik este mehetnénk bambizni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82846) Jahno válasza gorgo (#82843) üzenetére


Jahno
őstag

Sörrel inkább az a bajom, hogy rendre valami buggyant lófaszt kapok. Már azon gondolkoztam, hogy írok a képviseleteknek. És akkor meglepődöm, hogy ha találok 350-ért jó Sopronit Pesten belül, vagy 450-500 körül Krusovcét :-O

Tegnap errefelé járt ezer éve nem látott haversrác, aztán hárman összefutottunk egy kis esti bambizásra. Csak így nyuggeresen, hogy délután 5 felé gyűlünk aztán sötétedésre haza is érünk. Így is befigyelt egy 55ezres számla...

(#82847) Mercutio_ válasza Jahno (#82846) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elkezdtem ezt nézni, és vártam mikor bukkansz fel benne :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82848) #31733248 válasza gorgo (#82843) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most tényleg nem azért mondom, de amikor rendszeresen arról olvasol a sajtóban, hogy 1500-2000 eurós nettó fizetésekért dolgoznak beosztotti munkakörben a vendéglátóiparban, akkor mit csodálkoznivaló van azon, hogy egy jobb helyen 4 dl bort és egy üveg vizet 5000 Ft-ért adnak? Meg kellene érteni végre, hogy a magas fizetések kéz a kézben fognak járni az árakkal. Egyáltalán nem értem miért lep ez meg valakit... Ki kell termelni a személyzet bérét, a bor árát, a cég fenntartásának minden költségét, az adott hely négyzetméterenként euróban talán öt számjeggyel kifejezhető vételárát / bérleti díját és biztos lehetsz abban hogy a tulajdonos sem ingyen akarja csinálni az egészet. Ez ennyibe kerül.

(#82849) Jahno válasza #31733248 (#82848) üzenetére


Jahno
őstag

Erről olvasol, aztán meg max. nincs is így. Számolhatom 400al az Eurót, ugye?

Az árfekvés is érdekes, hogy rezsi/fekete pénz/egyéb mambójambón mennyire múlik, hogy ugyanazt a márkájú korsó sört 350-ért kapom-e valami egységben vagy 990-ért.

Igaz mostanában a lángoson kell vitatkozni ha jól körbenézek.

(#82850) gorgo válasza #31733248 (#82848) üzenetére


gorgo
őstag

Nem lep meg.

csak nem esik jól. Főleg azért, mert sajnos igazad van, és ez azzal jár, hogy a vendéglátóhelyek egyre nagyobb számban zárnak be majd emiatt. Az meg végképp nem esik jól.

De most hallottam hogy orbánisztán bekerült a világ 5 legveszélyeztetettebb országa közé gazdasági sérülékenység tekintetében. Kongó, Egyiptom meg még valakik közé. Hasít a gazdaság. ja, hasít, kamuszámokkal kábítják a jónépet kb. 10 éve, aztán egyszer meg baszottul beleállunk a földbe, de a csepűrágók még mindig orbánt fogják tolni. Faszért kellett családot alapítanom, mennyivel egyszerűbb lenne elhúzni, Új Zélandig meg se állnék.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.