Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82355) Novics válasza Studi (#82326) üzenetére


Novics
senior tag

Juteszembe!
Báb még messze van a nyár, de valami Velencei-tó kerülést idén már tényleg be kellene iktatni, mert régen találkoztuk. (Falusi suttyóként az ad-hoc sörözésekre esélytelen vagyok... :O )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82356) Mercutio_ válasza Freddy76 (#82330) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kézműves és kisüzeme az "amitől holnap fáj a fejem" szinonimája.
Érdekes, hogy a pivohalle és társai "ipari" söröktől sosincs bajom :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82357) Jahno válasza Novics (#82355) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ merrefelé van az a falu...

(#82358) .mf válasza Novics (#82355) üzenetére


.mf
veterán

Két hete voltunk egy Velence-Pákozd túrán Robival, emlegettük is a Ph-s bringatúrát. Én továbbra is benne vagyok :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82359) Jahno válasza .mf (#82358) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem kicsi a kapacitásom, de Agár mellett/környékén akad esti fotós mókára tervem. Bár többiek úgysem fotósok, attól még egy sört ihatnánk :-D

(#82360) tvamos válasza Mercutio_ (#82356) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem a guris sortol sincs bajom. Lehet, hogy nem iszok eleget?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82361) Mr.Csizmás válasza tvamos (#82360) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gurinál a detox márkanevű főzetet kóstold meg, garantált. :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82362) Jahno válasza tvamos (#82360) üzenetére


Jahno
őstag

Bajom nem lett tőle, csak vacak.

(#82363) tvamos válasza Jahno (#82362) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem innam meg en sem, ha nem esne jol.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82364) tvamos válasza Jahno (#82362) üzenetére


tvamos
nagyúr

De ma nem guris sor van, hanem Poppels Bryggeri-tol egy Russian Imperial Stout. Nagyon jo!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82365) Balinov válasza tvamos (#82364) üzenetére


Balinov
félisten

Azzal a RIS-szel olvatosan, még ideteved egy módi :)) :)) vicceltem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82366) Jahno válasza tvamos (#82363) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk annyira még működött és legalább hideg volt. Egyéb kézművesből párat már félbehagytam, mielőtt nagyobb baj lesz. Pedig fater is megmondta: "nőt már hagytam ott, de piát még nem"

(#82367) tvamos válasza Jahno (#82366) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tobb sort otthagytam mar, mint not...

(#82365) Balinov
Ugy irtam, hogy hatam mogott keresztben voltak az ujjaim, hatha nem veszi eszre.

Amugy csak 2 uveggel volt, de elegge pofanvagott, mire a vegere ertem. Tobbet kene gyakorolnom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82368) Freddy76


Freddy76
addikt

No, shoppingoltunk. Anya kapott új kabátot, gyerek új cipőt, apa új autót :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82369) Balinov válasza Freddy76 (#82368) üzenetére


Balinov
félisten

Na mi lett, Freddy, nem, nem az új cipőre vagyok kíváncsi :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82370) gorgo válasza Freddy76 (#82368) üzenetére


gorgo
őstag

Mutasd azt a kabátot!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#82371) Freddy76 válasza Balinov (#82369) üzenetére


Freddy76
addikt

Piros kabát, kapucnis.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82372) Balinov válasza Freddy76 (#82371) üzenetére


Balinov
félisten

:)) :)) tussé

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82373) Freddy76 válasza Balinov (#82372) üzenetére


Freddy76
addikt

Amúgy Alfa Romeo Stelvio.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82374) Balinov válasza Freddy76 (#82373) üzenetére


Balinov
félisten

Meg mertem volna esküdni, hogy csak beleugrasz az alfaba, gratula.

Mi is megszultuk az Avensis utódot, pont tegnap hoztam el meló után

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82375) cdl válasza Freddy76 (#82373) üzenetére


cdl
senior tag

Drakula. Remélem, nem csak a kabát lett piros :)
Mennyit kell rá várni?(vagy készletes volt?)

(#82376) Freddy76 válasza cdl (#82375) üzenetére


Freddy76
addikt

Kék lett. Nagyon tetszik az Alfa misano kék elnevezésű színe, emellett 5,5 éve piros autóm van, most mást akartam. A piros amúgy a Giulia-nak nagyon jól áll, a Stelvio ellenben jobb kékben (szerintem), az a nagyobb test furcsán mutat pirosban...

Készletes, még a finanszírozást kell rendezni (cégre veszem), az kb. 2-3 hét, de húsvétkor már ezzel megyek locsolkodni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82377) .mf


.mf
veterán

Rég volt már zene...
(Teho Teardo & Blixa Bargeld - A Quiet Life. A Still Smiling is jó, de inkább valami kevésbé lehangolót dobtam be. Tudom, hogy a Dark soundtrackje, de nem láttam a sorozatot)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82378) TayRol válasza Freddy76 (#82376) üzenetére


TayRol
veterán

jó döntés, grat!
nekem 7 hónap az új érkezése és január végén rendeltem.

francos világpiac...

(#82379) Freddy76 válasza TayRol (#82378) üzenetére


Freddy76
addikt

Alfa? Ilyen gyorsan kiszálltál a Merciből?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82380) TayRol válasza Freddy76 (#82379) üzenetére


TayRol
veterán

Nem Alfa.
Muszáj volt egy 7 személyes (5+2) családi okok (nem 3 gyerek miatt). Tiguan Allspace.

(#82381) rbalint88 válasza TayRol (#82380) üzenetére


rbalint88
addikt

En meg most jottem kollega tejfakasztojarol, az Orstol
a Keletiiig gyalogoltam taxiert…
freddy grat a stelviohoz! Szomszedban van egy kek QV, allat!

(#82382) Ear001 válasza Freddy76 (#82373) üzenetére


Ear001
addikt

El tudod mesélni, miért pont Alfa lett? Jöhet akár privátban is, de nagyon érdekelne a döntési folyamat.

(#82383) cdl válasza Ear001 (#82382) üzenetére


cdl
senior tag

Életközepi válság, egyszer élünk...
Ilyesmik jutnak az eszembe :)
Racionális érv biztos nem lesz benne.
Bár Én a másik oldaláról látom a dolgokat, a Merci mellett javitunk Fiatokat is.
(járt egyszer, kétszer egy kék Stelvio a QUADRIFOGLIO kivitelből itt, van benne feeling, az biztos.)

[ Szerkesztve ]

(#82384) Freddy76 válasza Ear001 (#82382) üzenetére


Freddy76
addikt

& TayRol, cdl

Életközépi válság, gyerekkori frusztrációk feloldása, minden van ebben. Nekem az autó munkaeszköz, évente vezetek 35e kilométert, itt bonyolítom a telefonjaim jelentős részét, amikor nem, akkor zenét hallgatok. Fontos, hogy kényelmes legyen, gyors legyen, jó zene legyen benne. A Mazda 5,5 éves, 181e km van benne, és bár semmi gond vele, látszik a kora, fényes és karcos a bőr, kicsit idejétmúlt a belső, talán hangosabb is (vagy csak én érzem), egyre többször fordul elő, hogy 5-10 perc alatt társítja a telefonomat. Megérett a cserére, mert, amint írtam, az autó munkaeszközöm és életterem, és mert megtehetem. És most még jó árat kapok érte.

Az Alfa gyerekkori álom, picsányi békés megyei faluban nőttem fel, csórók voltunk, az egyik szomszédhoz évente jött egy német rokon Mercivel, aki mindig arról beszélt, hogy egyszer vesz egy Alfa Romeo-t, nekem mindig ez volt az álomautó. Aztán voltak használt VW-im (Polo, Passat), majd az első új autóm lett a Mazda. Most cserélem, és egyetlen autó sem hoz lázba, csak az Alfa. Nézegettem a BMW-ket, de taszítanak, az Audik mérhetetlenül unalmasak, Mercik szintén. Agyaltam a VW Arteonon, de egyrészt nem volt szerelem, másrészt 8 hónapra szállítják. Egyetlen gyártó egyetlen modellje sem hozott lázba, és furcsamód megjelent még egy tünet, ha meghallottam egy autóval kapcsolatban azt, hogy "ez racionális válaszát" (pl. RAV 4 Hybrid), akkor azt már nem akartam.

Most jött az ukrán válság, az Euro száll el, és az sem mindegy, hogy az európai gyártók nagy része orosz acéllal dolgozik, egy gyártásban járatos ismerős szerint mindegyik magyar gyár Oroszországból kapja a lemezeket. Az új autók szállítási határideje megnőtt, és egyre több helyen nincs árgarancia, tehát hiába rendeled meg ma X áron, mire leszállítják, az lehet X+Y is. Ha leszállítják.

A fentiek okán úgy döntöttem, hogy 45 évesen még legyen egy nem racionális döntésem, és egy olyan autóm, amelyiknek a kormányon van az indítógombja. A készletes autók rohamosan fogynak mindenhol, én találtam egy céget, ahol az én álomautóm készleten volt, két dolog hiányzik belőle csak, a vezeték nélküli töltés és a fekete felnik, az előbbi nélkül lehet élni, az utóbbit meg kicserélem, ha úgy gondolom. Tegnap elmentünk megnézni, lányom imádta, feleségem jót szórakozott, hogy lelkesedek, így lefoglaltuk. Alfa Romeo Stelvio Veloce, Misano kék, dupla napfénytetővel, Harman Kardon hangrendszer (900 watt, 14 hangszóró), a többi nem is számít :DDD .

Összefoglalva: a feleségem a hibás mindenben, mert nem nézett rám zordan, és mondta mérgesen "Most elmész a Miraiba, beadod a Mazdát, veszel egy új hatost helyette, és elfelejted ezt a hülyeséget".

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82385) TayRol válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


TayRol
veterán

milyen motorral? 280 lovassal? amúgy igen, a vw-nél amit én rendeltem az még a leggyorsabban érkezők között volt, Passat és társait megkérdezve bő 1 év.

számomra 20M alatt nem volt más 7 személyes alternatíva, ami nem egyterű, legalább 200 lovas dízel van benne meg összkerék.

majd képeket mutass, aztán meg jó utat és szórakozást!

(#82386) Freddy76 válasza TayRol (#82385) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, a Veloce a 280 lovas.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82387) Ear001 válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


Ear001
addikt

:R Köszönöm, pont ilyet vártam.

Mondjuk nekem a Mazda 6 sem racionális választás ;]

(#82388) werttzui válasza Freddy76 (#82386) üzenetére


werttzui
őstag

Kapuzárás? Hajadat fested?

PENTAX

(#82389) Freddy76 válasza werttzui (#82388) üzenetére


Freddy76
addikt

Ősz vagyok 30 éves korom óta…

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82390) spanyoll válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem vagyok még 45, ezért őszinte kíváncsiság: miért kéne, hogy "még legyen egy irracionális döntés", mint valami utolsó?
Ha belefér, márpedig elmondásod alapján belefér, akkor miért ne cserélnéd ezt is 5 év múlva ugyanúgy egy szerelemautóra?
Én fényképezős dolgokkal vagyok így. Most van cég, van ott eszköz, saját dolgaim adogatom el majd a francba és veszek fujit vagy valami hülyeséget mert érdekel meg mert megtehetem. Persze ésszerűbb lenne úgy fejleszteni, hogy tudjak azokkal szabadúszóskodni is de majd foglalkozok azzal, ha aktuális.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82391) lugosi válasza Freddy76 (#82389) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De most tavasz van…

;]

(#82392) m3ss válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


m3ss
veterán

haha :DD :C tetszik hogy ilyen oszinte vagy. sok vigyort a kocsihoz es majd hozzal kepeket. jo ez a kek szin :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#82393) cdl válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


cdl
senior tag

Sok balesetmentest, jó döntés volt.

(#82394) Byk01 válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


Byk01
senior tag

"a feleségem a hibás mindenben, mert nem nézett rám zordan, és mondta mérgesen "Most elmész a Miraiba, beadod a Mazdát, veszel egy új hatost helyette, és elfelejted ezt a hülyeséget"." - Már rég azt kellett volna mondania, hogy ez az Alfa egy racionális választás :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#82395) madgie válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


madgie
titán

Ezzel is sok-sok balesetmentes kilométert, üdítő volt ezt a hozzászólást olvasni :)

(#82396) Freddy76 válasza madgie (#82395) üzenetére


Freddy76
addikt

Továbbá még azt is hozzáteszem, hogy a kék szín sárga féknyergekkel tetszett korábban is, nem a mostani helyzet miatt döntöttem az ukrán zászló színei mellett :D

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82397) rbalint88 válasza Freddy76 (#82396) üzenetére


rbalint88
addikt

Gratula! :C
mi egy eGolfot ujitottunk asszonynak a Prius helyett, mar tukon ulve varjuk :B

ps: notira nem reagaltal ;)

[ Szerkesztve ]

(#82398) Mercutio_ válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


Mercutio_
félisten

Grat! :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82399) j.bravo válasza Freddy76 (#82384) üzenetére


j.bravo
addikt

Királyság! :C
Sok balesetmentes kilométert, és kérjük a 40db HD képet :)
(Békés megye? Nem Monort mondtad korábban? Vagy az csak az egyetemi évek alatt volt?)

Bálintéknak is grat! :C

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#82400) Ear001


Ear001
addikt

400

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.